PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat servislerinden ne kadar memnunsunuz...

elbruz
17/12/2006, 18:11
Arkadaşlar benim servisten yana bir çok sıkıntım oldu bu konuda bunları paylaşalım ben açıkcası servislerden soğudum bazı servislerin daha nitelikli olduğuna inanıyorum sizin oturduğunuz yere göre önerebileceğiniz servisler varmı biz araçlarımızı nasıl servislere emenet ediyoruz burada bunları paylaşalım herkes servislerde yaşadıkları sıkıntıları ve başlarına gelen olayları anlatsın benimde anlatacaklarım olacak sırf servisten kaynaklanan nedenler yüzünden çok sıkıntı yaşadım sizler neler yaşadınız görüşelerinizi bekliyorum yada memmusunuz.....:confused:

Mısafır
17/12/2006, 18:17
zincırlıkuyu bırmotu tavsıye ederım...

civcivx
17/12/2006, 18:24
Benim aracı aldığım yer olan Orta Anadolu Otomotiv'in servis kısmından kesinlikle memnunum.
Daha tıkırtı burcu problemi Türkiye genelinde bile bilinmiyorken, farkettiğim ses üzerine serviste 5 dk.lık test sürüşü sonucunda bu sesin varlığını ve bir probleme işaret ettiğini kabul ettiler ve Tofaş ile hemen irtibata geçtiler. Müşteri memnuniyetine önem veriyorlar, tavsiye ederim.

Gianfranco
17/12/2006, 20:14
Arabamda 2 defa sorun cikti. Ikisinde de Maslak Sezginlere goturdum. Su ana kadar bir sorun cikmadi. Insallah bunden sonrada cikmaz.

elbruz
17/12/2006, 20:28
bir tek benmi şikayetciymişim uyyyyy ama sıkıntısı olan mutlaka çıkacaktır servislerle ilgili her türlü görüşlerinizi bekliyoruz arkadaşlar...

HIGH FIDELITY
17/12/2006, 21:37
Allaha şükür ki daha önemli bir problemim çıkmadı. Sadece kapı kollarında ve kapı kapanışlarında biraz problem var. Ayarsızlık yani. Bir de ilk sıralar ön cam orta alt kenarından gelen arasıra bir cızırtı idi fakat 2-3 aydır o da yok.
BU ARADA arkadaşlar ben hafta içinde 10.000 km bakına gideceğim. Serviste neyi ne kadara nasıl ve hangi süre içerisinde yapıyorlar. Bilgilendirebilecek olan varmı. Ayrıca illa 10.000 km yi geçmek mi gerekir. 9790 da gidemezmiyiz. Teşekkürler.

Linos
17/12/2006, 22:14
Benim da çok şükür çok büyük bir problemim çıkmadı ama önceki aracımı da, bunu da Kartaş'a götürüyorum! Çok ilgililer sağolsunlar! :cool:

microab
17/12/2006, 22:41
BU ARADA arkadaşlar ben hafta içinde 10.000 km bakına gideceğim. Serviste neyi ne kadara nasıl ve hangi süre içerisinde yapıyorlar. Bilgilendirebilecek olan varmı. Ayrıca illa 10.000 km yi geçmek mi gerekir. 9790 da gidemezmiyiz. Teşekkürler.

Ben 11.500 civarı gitmiştim,öyle bi sınır km si yok.

Yapılanlar çok uzun sürmez,eğer hemen ele alınacak olursa1.5-2 saatte biter işin.
-Gerek görülürse hava filtresi değişir.Görülmezse temizlenir.
-Yağ filtresi değişir--yağı değişir.

Bu işlemler için ben 70 lira vermiştim daha doğrusu 4 taksit yapılmıştı.Sanırım 100 falan istenen üyeler de var,biraz fazla o miktar.
Bunun dışında şikayetin varsa söylersin,bakar düzeltirler uzarsa bu tür ek işlerden dolayı süre uzayabiliyor...

twentynine
18/12/2006, 00:36
Trabzon tunalar şimdilik iyi bakalım ileride ne olur.:D

okyzan
18/12/2006, 00:58
Öncelikle aracımı da ordan aldığım için küçükyalı birmota gidiyordum servis için fakat ilk götürdügümde araçta birçok sorun saydım ve halledicez dediler.Ertesi gün burdan beni bir bayan aradı ve boya,motor,iç korumada kampanya olduğunu söyledi bende yaptırılmasını söyledim, aracımı teslim aldığımda korumalar dışında 1 tek sey yapılmamıştı.. 2. kez yapılmayan bakımı yaptırmak için tekrar gittim fakat busefer aracı teslim aldığımda hem eksik vardı hemde lastiğim jant üstündeydi çünkü lastiğime eşşek kadar bi vida girmişti...

12-13 gün önce bi kaza geçirdim ve aracın sağ tarafı baya bi hasar gördü. Bu sefer servisimi değiştirdim ve koşuyolunda Ortadoğu Otomotive götürdüm.. Burda da bu cumartesi beni aradılar ve aracımın hazır olduğunu gelip alabilceğimi söylediler.Fakat cumartesi trafiğinde taksiyle aracımı almaya gittiğimde daha cilası vs. yapılmamıs toz içindeydi ve tam 2 saat 20 dk taksi bekledikten sonra eve dönebildim. "Umarım" bugün 12 gibi alıcam aracımı..

Kısacası anadolu yakasında servisinden memnun biri varsa lütfen soylesin delirmek üzereyim...

ORACLE
18/12/2006, 09:27
Abi ben Karden Oto ya götürüyorum.
Küçükyalı birmot a bağlı imiş.
Ama ilgi ve alakadan çok memnunum. İşlerini yaptırmak için biraz iteliyorsun gene ama, En azından ilgililer.

Bülent A.
18/12/2006, 11:03
Ben aracımı Antalya Fıat Bayii PINARBAŞI ndan aldım
Aracıma sponsor oldular ve tüm işlemleri ücretsiz orada yapıldı ve hala ufak tefek işler orada yapılıyor.
Ama sponsor olmadan önce Palio mu oraya götürüyordum ve çok ta memnundum.
Analya ve yakın çevresinde olanlara tavsiye ederim.

Misafir2
18/12/2006, 11:54
sakarya samtaş otomotıv tekelındeyız seçeneğımız yok :))

Muhendis06
18/12/2006, 21:43
sakarya samtaş otomotıv tekelındeyız seçeneğımız yok :))

@vulas54, sakarya samtas'tan memnun musun? Hiç bakıma gittin mi?

Diger yandan, ozellikle dizel motorlu araclar icin 10000 km sonunda hava filtresinin mutlaka degistirilmesini oneriyorum. Benzinlilerde belki temizleyip bir sure daha kullanilabilir ancak dizeller icin pek saglikli olmaz. Yuksek debili hava emis sistemi filtreyi dizelde iyice tikiyor.

Misafir2
19/12/2006, 10:54
@vulas54, sakarya samtas'tan memnun musun? Hiç bakıma gittin mi?

Diger yandan, ozellikle dizel motorlu araclar icin 10000 km sonunda hava filtresinin mutlaka degistirilmesini oneriyorum. Benzinlilerde belki temizleyip bir sure daha kullanilabilir ancak dizeller icin pek saglikli olmaz. Yuksek debili hava emis sistemi filtreyi dizelde iyice tikiyor.

SAĞ OLSUNLAR ARTIK AKRABA OLDUK :))SÜREKLI ORDAYIM FIRSATIM OLSA TEKRAR YİNE GIDICEM ÇÜNKÜ KORNAM TAKILIYO BAZEN ÇOK ZOR DURUMDA KALIYORUM BAKIM OLAYINA GELINCE 100 YTL CEBIME KOYDUĞUM İLK FIRSATTA YAĞ DEĞİŞİMİNE GIDECEM KM 10000 E YAKLAŞTI
HESAPLADIM 10 AYDA TAM 14- DEFA SERVISE GTMIŞIM ÇEŞITLI SORUNLARDAN DOLAYI :)))))):):)
3. ADERSİM SAMTAŞ OTOMOTIV FİAT BAYİİ

mTk
19/12/2006, 13:38
Ben fiat servislerinde şu hatayı görüyorum, aslında daha önceki arabam ford olduğu için ford servisine gör kıyas yapıyorum; Arabada bir sorun olunca direkt o sorunluğu parçayı tamir etmeye çalışıyorlar ve beceremiyorlar, sonra bana o sorunu yedirmeye çalışıyorlar. Yani bu parça sorunlu değildir, bunlar böyledir diye. Ardından illaki bastırmam gerekiyorki parçayı garantiden değişsinler. Ben artık dil dökmekten bıktım bunlara. Geçen kontağım bozuldu, çok zor dönüyordu 2 ayda anca değiştirme kararı verdirttim. Kapı çıtalarım bombe yaptı tutup siyah silikonla yapıştırdılar, yarın öbürgün benim o çıtayı kaldırmam gerekirse vede arabamın boyası kalkarsa ben ozaman göstericem onlara.
Şİmdide sislerim buharlanıyor, Ve 2 haftadır bunun normal birşey olmadığını servise anlatmaya çalışıyorum. Yani elinde sonunda değişecekler ama bu kadarda naz yapılmazki.

PuNTo
19/12/2006, 13:38
2 hafta önce ümraniye os-ka ya götürdüm aracımı klimamın sol tarafından sadece soguk hava gelıyordu hava yonlendırme motoru degısecek kontak takılması yapıyordu kontak degısecek guneslıkler yerınden cıkıyordu plastık menteseler degısecek sag on yolcu cam acma kapama dugmesının takılı oldugu plastık parca yerınden cıkıyordu oturmuyordu yenı parca takılacak arka kapılar surtuyor ayarlandı ama boyası kalkan yerlerı rötuslamadılar sebep ellerınde boya yokmus falan falan uzayıp gıdıyor ama 3. hafta defalarca servısı aradım parcalar gelmedı dıyorlar ılgılenmıyorar sımdı ben bunları neyapayım

mTk
19/12/2006, 13:41
Peki gerçekten bunları değişelimmi dediler. Pes benim servis olsa o çıkan yerlerin hepsine siyah silikonu basmıştı.

ORACLE
19/12/2006, 16:01
Hocam bu imesin oradaki os-ka ise sakın bidaha oraya götürme.
Bende oraya götürmüştüm kapıların açılmaması ile ilgili.
Adamlar tamir ettik gelin alın dediler, kapılarda hiç bir fark yok.
Dedim bunu mu yaptınız. Akşamda iş çıkışı gitmiştim. Arabyı haybeye bir gün burada yatırdınız. Kapılar yapılmadan hiç bir yere gitmiyorum dedim ve adamları 7.5 ğa kadar çalıştırdım ve kapılarımı yapıp verdiler.
bi daha da gitmedim oraya.
Bu benim dediğim karden de dudullu bostancı minübüslerinin yolu üzerinde.
Türk-iş ışıklardaki caminin biraz aşağısında hemen.
İstersen orayı bir dene. Ben oraya götürüyorum

2 hafta önce ümraniye os-ka ya götürdüm aracımı klimamın sol tarafından sadece soguk hava gelıyordu hava yonlendırme motoru degısecek kontak takılması yapıyordu kontak degısecek guneslıkler yerınden cıkıyordu plastık menteseler degısecek sag on yolcu cam acma kapama dugmesının takılı oldugu plastık parca yerınden cıkıyordu oturmuyordu yenı parca takılacak arka kapılar surtuyor ayarlandı ama boyası kalkan yerlerı rötuslamadılar sebep ellerınde boya yokmus falan falan uzayıp gıdıyor ama 3. hafta defalarca servısı aradım parcalar gelmedı dıyorlar ılgılenmıyorar sımdı ben bunları neyapayım

elbruz
20/12/2006, 22:45
arkadaşlar servise gidiyorum ama çözüm bulamıyorum ankarada yaşayan arkadaşlar önerebileceğiniz tanıdığınız mumnun olduğunuz nitelikli bir servis var mı acaba...:(

searchandrescue
20/12/2006, 22:51
Ankara yenimahalle birmot

elbruz
20/12/2006, 22:53
Ankara yenimahalle birmot
iyi mi ora kardeş anlıyorlar mı araçtan bazıları pek anlamıyorda ben şu ostim deki birmota gitmiştim ama sadece bakmaya yenimahaledekine gitmedim birde KARTAŞ servisi iyi diyorlar doğrumu acaba...:(

searchandrescue
20/12/2006, 23:12
ostim dediğin zaten yenimalle birmot macun köyde servis şefi nevzat ustayla görüş beni söyle arkadaşım dersin ilgilenir arabanla

elbruz
20/12/2006, 23:17
ostim dediğin zaten yenimalle birmot macun köyde servis şefi nevzat ustayla görüş beni söyle arkadaşım dersin ilgilenir arabanla
benim baktığım büyük yer yani sağolasın senin isim neydi kardeş bu arada ne diyeyim...

elbruz
21/12/2006, 16:08
arkadaşlar servise gidiyorum ama çözüm bulamıyorum ankarada yaşayan arkadaşlar önerebileceğiniz tanıdığınız mumnun olduğunuz nitelikli bir servis var mı acaba...:(

ankaradaki arkadaşlar sizin önere bileceğiniz servis var mı şöyle iyi anlıyorlar diyebileceğiniz konu elektronoik teyple ilgili..:(

Sezgintr
21/12/2006, 16:49
Bursa birmot çok iyi her gittiğimde boş çıkmıyorum. Ya arabayı yıkıyolar ya motor koruma, koku, kalem, anahtarlık şudur budur derken dünya kadar eşantiyon oldu.
Bu arada herkesin postitli punto kalemi var değil mi?

breakerman
21/12/2006, 17:02
Öncelikle aracımı da ordan aldığım için küçükyalı birmota gidiyordum servis için fakat ilk götürdügümde araçta birçok sorun saydım ve halledicez dediler.Ertesi gün burdan beni bir bayan aradı ve boya,motor,iç korumada kampanya olduğunu söyledi bende yaptırılmasını söyledim, aracımı teslim aldığımda korumalar dışında 1 tek sey yapılmamıştı.. 2. kez yapılmayan bakımı yaptırmak için tekrar gittim fakat busefer aracı teslim aldığımda hem eksik vardı hemde lastiğim jant üstündeydi çünkü lastiğime eşşek kadar bi vida girmişti...

12-13 gün önce bi kaza geçirdim ve aracın sağ tarafı baya bi hasar gördü. Bu sefer servisimi değiştirdim ve koşuyolunda Ortadoğu Otomotive götürdüm.. Burda da bu cumartesi beni aradılar ve aracımın hazır olduğunu gelip alabilceğimi söylediler.Fakat cumartesi trafiğinde taksiyle aracımı almaya gittiğimde daha cilası vs. yapılmamıs toz içindeydi ve tam 2 saat 20 dk taksi bekledikten sonra eve dönebildim. "Umarım" bugün 12 gibi alıcam aracımı..

Kısacası anadolu yakasında servisinden memnun biri varsa lütfen soylesin delirmek üzereyim...

Maltepede Evsan var bide orayı dene.Sahilden de gidebilirsin minibüs yolundanda.İyi insanlar var orda ama iletişim kurmakta önemli.Ben çok memnundum önceki arabamda şimdi puntoyu küçükyalı birmottan aldım.Ufak tefek sorunlar oldu ordan aldım diye oraya götürdüm ama Allah var memnun kaldım.Evsana da arada uğrayıp hal hatır soruyorum.Her zaman ikinici adresim yani ama tavsiyem bide Evsanı dene.Düşünürsen daha detaylı tarif ederim istersen.

Misafır
21/12/2006, 17:03
ufak tefek eşantiyon veriyorlar arada.

ben küçükyalı birmota gidiyorum.
arabayı da oradan teslim almıştım.
gerek şebnem hanım
gerekse erdal usta elinden gelen yardımı her zaman gösteriyorlar.
araba servise girip çıktıktan bir iki gün sonra şebnem hanım mutlaka arayıp herhangi bir sorun olup olmadığı konusunda teyit alıyor.
memnuniyetimiz için ellerinden geldiği kadar ilgileniyorlar.

ben şikayetçi değilim.

Misafir2
21/12/2006, 22:53
kalem, anahtarlık, çanta,oyuncak punto (metal kalıte yanı),yangın tüpü, paspas,bayramda tatlı paketı(çok şık gp ambalajlı "amblajı sakla")vs vs hiç boş çıkmadım bugüne kadar hatta eşantıyon gelınce istıkakım saklanıyor sağolsun sakarya samtaş müşteri temsılcısı gazanfer bey kardeşim:))):))):)))

dejavu
22/12/2006, 02:11
alla alla ne ya bu.... bize gram eşantiyon vermediler abi
ben hiç görmedim.
gerçi servise bir defa gittim ama
bize zırnık yok
kartaş ankara merkez servisi burdan kınıyorum.
ilk servise gidişimde sorucam eşantiyon yokmu diye

dejavu
22/12/2006, 02:14
@sezgintr
10 kasımda servise gitmiştim..
sen diyordunya her zaman benim aracı yıkıyorlar
bende ne umutlanmıştım şimdi bana aracımı gıcır gıcır verirler diye..
saygılı efendi olalım diyede servise giderken aracıma biraz su tutturdum..
ama ne göreyim aracımı test sürüşüne çıkmışlar stabilize yola temiz aracı lastikleri ve üzeri çamurlu bir şekilde bana verdiler..
ama varya ne umutla gitmiştim.. bayağı hayal kırıklığına uğradım valla.. :::(((((

breakerman
22/12/2006, 08:40
Abi olmaz öyle şey ya, yap o zaman cazgırlığı böyle bir devirde terbiyesizlik heleki öyle bir şey temiz arabayı kirli vermek.Biz müşteriyiz mecbur değilizki dünyanın parasını kazanıyorlar üzerimizden bi çamurluğu sürttüm işçilik ıvır zıvır derken kaskoyuda bulunca dayadılar 700 kağıda değişti.Diyeceğim az para kazanmıyorlar üzerimizden harbi şımarmasınlar..

Misafir2
22/12/2006, 11:32
@sezgintr
10 kasımda servise gitmiştim..
sen diyordunya her zaman benim aracı yıkıyorlar
bende ne umutlanmıştım şimdi bana aracımı gıcır gıcır verirler diye..
saygılı efendi olalım diyede servise giderken aracıma biraz su tutturdum..
ama ne göreyim aracımı test sürüşüne çıkmışlar stabilize yola temiz aracı lastikleri ve üzeri çamurlu bir şekilde bana verdiler..
ama varya ne umutla gitmiştim.. bayağı hayal kırıklığına uğradım valla.. :::(((((

konu ne olursa olsun arabamı herzaman tertemız iç dış yıkanmış vazıyette teslım edıyorlar valla bu durum çok hoş bır durum senın adına üzüldüm ve sanırım o servısın müşterıye olan ilgisizliği işte kısacası servısın hatası bu kardeş:(

elbruz
23/12/2006, 01:16
bu gün yeni bir servise gittim
searchandrescue abinin tavsiyesiyle umarım her şey daha iyi olacak...

elbruz
12/01/2007, 17:07
arkdaşlar servislerle ilgili düşüncelerimizi burda paylaşmaya devam edelim bence benzer konu çok oldu forumda bu arada mühendis 06 ya sonuna kadar katılıyorum ben aracımı o bayiden aldım bende çok kızdım onlara bir takım olaylar yaşadım ama bahsetmek dahi sinirimi bozuyor o yüzden unutayım şimdi en son birmota gittim ordan daha memenun kaldım çok şükür...:)

alpcak
24/01/2007, 13:13
ben koşuyolu yeni ortaduğu otomotive götürüyorum..aracı da ordan aldım. benim şikayetlerimi takip ettiyseniz tek tesellim servisin ilgi ve alakasıdır diyebilirim. bazı onarımlarım geç oldu, olmadı vs. ama gerçekten ilgileniyorlar..
en azından bu güzel..hatasız kul olmaz diyorum.
onların bu ilgisi de olmasa zaten 1 aylık arabayı çalardım kafalarına.:)

bir de eski uno mu göztepe fiat sonrasında da karden'e (ataşehirin arka taraflarında bi yerde ama adını bilmiyorum) götürüyorduım..oralardan da acaip memnumdum.

Little F.K
24/01/2007, 17:19
Arkadaşlar daha önceki Puntomun dertlerine pek deva bulamamış olsalarda Gp ile hertürli problemimi Evsan sıkıntız bir şekilde halletti.Ayrıca sıcak ve ilgililer.Servis Müdürü Derya Bey gerçekten çok ilgili tavsiye ederim.

drhilter
24/01/2007, 20:52
8O evsan'ı ve servis md derya bey'i kesinlikle tavsiye ederim.
GP özel ilgi alanıdır zaten

Ryu
24/01/2007, 22:52
üstüne gitmeyinde nere giderseniz gidin. en kısa zamanda değiştireceğim servisi. ama bakalım

pdr42
24/01/2007, 23:08
yaw bende pek memnun değilim servisten calısanalrı guleryuzlıu ama arkadas işimi yapmıyolara ne yapacagız boyle yahu bizde değiştiremyizki canım neyse bakalım bende konyanın ilçelerinde gideceğim artık yapacak bişi yoyk

BGRAYS
24/01/2007, 23:43
benımde cok memnun oldugum soylenemez.. dusuncem 20bin bakımından ıtıbaren zincirlikuyu birmot olacak ins....

Mısafır
25/01/2007, 00:02
benımde cok memnun oldugum soylenemez.. dusuncem 20bin bakımından ıtıbaren zincirlikuyu birmot olacak ins....

gıcırtı problemlerın cozulmusmuydu senın ???

BGRAYS
25/01/2007, 00:17
dewam edıyo sımdı bagaj we dıfuzorden geldıgını dusundugum we parcasını olmadıgı soylendındı sıkıldm bu durumdan acıkcası pedaldakı sorun war hala eger bi sinirle zincirlikuyuya gıdıp vadıdekı hallettıgınız problemın aynısı bende war aman gozunuzu seweyım halledın ısımı dersem kızma olur mu :)

kadoku
31/01/2007, 18:42
Maltepe Evsan'dan bende çok memnun kaldım..

maviş
31/01/2007, 20:54
dewam edıyo sımdı bagaj we dıfuzorden geldıgını dusundugum we parcasını olmadıgı soylendındı sıkıldm bu durumdan acıkcası pedaldakı sorun war hala eger bi sinirle zincirlikuyuya gıdıp vadıdekı hallettıgınız problemın aynısı bende war aman gozunuzu seweyım halledın ısımı dersem kızma olur mu :)

benimde gaz pedalım gıcırdıyor yaaa servise götürecek zamanım olmadı buaralar ama bu çözümü yapmış olan herhangi bir servisede götürebilirm GP'mi

Punto06
03/02/2007, 03:24
Arkadaşlar AnkaraOto servis bakımındanda personel bakımındanda çok iyi bilen bilirtavsiye ederim yani size

Mısafir
03/02/2007, 10:19
EVsan'ın müşteriye ilgisi de oldukça iyi . Arabayı ordan almıştım. İlk kontroller, Logo ve kapı bantları sökümü, iç koruma ve yerinden çıkan hava kanalını orada yaptırmıştım. Çabuk hallediyorlar. Gördüğüm kadarıyla GP konusunda bilgililer de. Tavsiye ederim. Direksiyon daki tık lamayı da İMES sanayi sitesinin ordaki OSKA da hallettirdim. Orada da Musa bey vardı. Çok ilgiliydi sağolsun. Direksiyon problemimi çözdüler. İki yeri de tavsiye ederim.

Linos
03/02/2007, 13:18
Gökhan, Evsan'da aracı teslim etmeden önce tam olarak ekstradan ne yaptılar anlatır mısın? Benim araç da Evsan'dan alındı ama teyze oğlu ilgilendiği için ben servisi görmedim bile! Ne yaptıklarını da bilmiyorum! :icon_question:

g@ye
05/02/2007, 09:44
Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla herkes servislerden dertli :) Size şöyle bi yardımda bulunabilirim ben Koşuyolundaki Y.Ortadoğu otomotivde müşteri ilişkileri bölümünde çalışıyorum.. Görmüş olduğunuz üzere ismim Gaye:) mutlaka bizim servise gelin yardımcı olurum demiyorum ama çoğu servisin müşteri ilişkileri görevlileri arkadaşım dolayısıyla elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışırım.. Ama eğer bizim servise gelmeyi düşünürseniz de müşteri İlişkilerinden Gaye hanımla görüşebilirmiyim demeniz yeterli :)
bu başlıkta 2 kere bizden bahsedilmiş ve inanın çok üzüldüm demekki yeteri kadar mutlu edemiyoruz müşterilerimizi burda herkesin huzurunda 2 müşterimden de çok özür diliyorum inşallah bi dahaki sefere ikiside çok memnun olacaklar ;)

civcivx
05/02/2007, 12:07
@gaye hoşgeldin.

Açılış sorusunu ben sorayım :)

Ben dahil, forumda bazı üyeler aracın üzerindeki mp3-çalardan hiç memnun değiliz. Fiat'ın ilk GP'lere koyduğu ve rakam tuşlarının üzerinde MIX, PTY, SCAN gibi yazılar olan mp3-çalarlar yedek parça olarak temin edilebiliyor mu? Ve edilebiliyorsa fiyat bilgisi nedir? Fiat MH yardımcı olamadı bu konuda.

g@ye
05/02/2007, 15:08
Hoşbulduk Cem :) dediğin gibi ilk çıkan G.Puntoların mp3 çalarları farklıymış ama fabrika nedense bunu daha sonradan değiştirmiş ve maalesef o senin istediğin ilk modellerden artık üretilmiyormuş. :(
ne gibi problemler yaşıosun peki kendi mp3 çalarınla??

AWD
05/02/2007, 15:15
galba yanlış anladınız gaye hanım eskilerde yani bizimkilerde olmayan özellikler yenilerde var öreneğin en çok olmasını istediğimiz shuffle ölzelliği numaraların altında yazan MIX, PTY, SCAN tuşları yani bu özellikte olan yeni teyp leri temin edebiliyormuyuz diye soruyo ceb abi sanırım . Bu arada başak hanıma slmlar kaandan derseniz kk 956 kırmızı hatırlar sanırm :)

g@ye
05/02/2007, 15:43
Arkadaşlar size bir şey sorucam.. 1.4 77 hp benzinli ve dualogic şanzımanlı aracı olan kimse var mı???

g@ye
05/02/2007, 15:46
ay pardon yanlış anladım o zmn.. yeni araçlarda olan mp3 çalardan istiosa fiyatını öğreniyim siparişle getirtebiliriz..

kaan slmını söledim başak hanıma onun da slmı var:)
arkadaşlar bu arada benim tel:0216 327 56 50 dahilim 606 yardımcı olabileceğim bişi olursa arayabilirsiniz..

civcivx
05/02/2007, 15:52
Kaan yanlış anlaşılma olmasın. Bizim asıl istediğimiz mp3-çalar ilk araçlara konulan model, yeni çıkan bir model değil. Şu an Avrupa'da da bizim GP'lerde halihazırda yer alan mp3-çalar var. Ve hem İngiliz, hem de İtalyan forumunda bu MIX olayına takmış bir sürü adam var.

Bu MIX'li mp3-çaların neden kaldırıldığını da kimse bilmiyor. Aklıma tek ihtimal geliyor, o da Blue&Me ile uyumsuz olması. Çünkü MIX'li mp3-çaların kaldırılması ile Blue&Me'nin yurtdışında çıkması aynı zamanlara denk geldi. Parça no.sunu bulabilsem baktıracağım ama parça no.suna da ulaşamadım. Fiat e-per'de var 5-6 tane mp3-çalar no.su ama kim-kimdir belli değil.

@gaye, şu an GP üzerindeki mp3-çalar çok işlevsiz bir cihaz. Mesela üzerinde 150 tane mp3 şarkı bulunan bir CD'yi cihaza yerleştirdiğiniz zaman, 100.şarkıya ulaşmak için tek tek ileri almak gerekiyor. Ya da şarkıları sıra ile dinlemek zorunluluğu var. Ayrıca CD Text özelliği yok. Gittik, GP'ye harddisk bağlamak için Almanya'lardan Blaupunkt arabirim getirttik, şimdi 1500 tane şarkı arasından -parça isimlerini gösteremediği için- neyi nasıl seçeceğimi şaşırıyorum :confused: Oysa diğer cihazda tüm bunlar mesele değildi işte.

Yani uzun lafın kısası; ben eski model mp3-çalar istiyorum :icon_lol:

AWD
05/02/2007, 15:54
heh bi kısmını dooğru anlamışım o zmn ama mantıkısz diilmi ii olanlar ilk araçlarda bizimkiler dandrik nası oluyoki o yaw :(

g@ye
05/02/2007, 16:17
Ben ilk başta doğru anlamışım kaan ortalığı karıştırmış o zmn:)
Cem dediğim gibi nedenini Tofaş ta bilmio ama o modeli üretmedikleri için maalesef ulaşmanın pek imkanı yok gibi görünüo..

AWD
05/02/2007, 16:20
yani istediğimiz modeller eskilerde olupta bizde olmaması garibime gittide cem abinin yanlış yazdığını düşündüm bi an o yüzden :) afedersiniz

Korhan
05/02/2007, 16:25
Ben MP3 leri klasör olarak yapılandırıyorum genelde. İlerideki parçalara ulaşmak daha kolay oluyor.:) Ama mix fonksionunun olması kötü baya.

civcivx
05/02/2007, 16:37
Ben ilk başta doğru anlamışım kaan ortalığı karıştırmış o zmn:)
Cem dediğim gibi nedenini Tofaş ta bilmio ama o modeli üretmedikleri için maalesef ulaşmanın pek imkanı yok gibi görünüo..

Hmm demek temin imkanı yok, bu kötü. Eski mp3-çalar alınır, yenisi veriliir :icon_lol:

Şaka bir yana, o halde 3.parti bir CANbus arabiriminin çıkmasını bekleyip, piyasadan alınacak bir mp3-çalar şart oldu.

Seni de uğraştırdık, sağol :icon_rolleyes:

g@ye
05/02/2007, 17:41
yok estağfurullah olurmu öle şey keşke elimden bir sey gelsede yardımcı olabilsem.. Sana ancak şöyle yardım edebiliriz ilk Grande Punto müşterilerinin birini sıkıştırıp mp3 çalarlarınızı değiştirmeye ikna edebiliriz:)
şaka bi yana keşke elimden bişi gelse ama maalesef yapabileceğim bişi yok...

otoritec
07/02/2007, 19:48
yok estağfurullah olurmu öle şey keşke elimden bir sey gelsede yardımcı olabilsem.. Sana ancak şöyle yardım edebiliriz ilk Grande Punto müşterilerinin birini sıkıştırıp mp3 çalarlarınızı değiştirmeye ikna edebiliriz:)
şaka bi yana keşke elimden bişi gelse ama maalesef yapabileceğim bişi yok...

aklıma benim mp3 player standart olarak üzerinde gelmesi gerekirken nedense cdplayerlı olarak gelen gp'm geldi !!!! :icon_twisted:

grande41
15/02/2007, 17:18
Kocaeli Yılmaz Oto iyi. Ben oraya götürüyorum.
Aracımıda Sakarya Samtaştan almıştım. SAtış iyi ama servisi bilmiyorum.

kara yılan
20/02/2007, 02:37
emnıyat kemeri sesini kıstırdım adama ıdda edıyorlar yok dıye ahaaa katolog servıste yapılıyor yazıyooo daha sonra taktılar bı cihaz ahaa buraya gırr ahaaa buna bas diye diyee öğrettım adama ve yaptık başlarından savmak için herşeye bunlarda böyle diyolar eğitim şart

Gajiin
20/02/2007, 04:15
emnıyat kemeri sesini kıstırdım adama ıdda edıyorlar yok dıye ahaaa katolog servıste yapılıyor yazıyooo daha sonra taktılar bı cihaz ahaa buraya gırr ahaaa buna bas diye diyee öğrettım adama ve yaptık başlarından savmak için herşeye bunlarda böyle diyolar eğitim şart

ben emniyet kemeri uyarısından kurtulmak için iki tane kemer tokası aldım taktım oldu bitti :) uzun yola çıkarken çıkarıp kemerimi takıyorum gayet de iyi oluyo ...

pdr42
20/02/2007, 08:20
yaw konyanın ileçsi demiştim ya aman aman diyim ne ilçesi merkezi lçeden bin kat iyi

ABNEW
20/02/2007, 22:32

Onlar emniyet kemerini hep kullanalım diye öyle davranmışlardır:sofeer: :)

KAANİTO
21/02/2007, 13:54
Arkadaşlar Mahmutbey Başakşehir Halkali Bahçeşehir K.çekmecede Oturanlar Birde Erkay Yi Denesinler Haziran 2006 Dan Beri .gidiyorum şu Ana Kadar Sorun Yaşamadim.formen Leri Doğan Usta Var Bilgili Bir Kişi Hemde Sorunlar Hakkinda Size Bilgi Veriyor Ne Yapildiğini Anlatiyor.

KAANİTO
21/02/2007, 13:56
Ayrica Emniyet Kemer Sesini Kestiklerinide Söylemişti Bir Zamanlar Ben Bunu Onaylamadiğim Için Yaptirmamiştim.sonuçta Güvenliğimiz Için

yerolan
26/03/2007, 19:39
Arkadaşlar Ankara da Üstün oto yu tavsiye ederim.

alperylm
27/03/2007, 22:43
aracımı 30000 bakım için kartaşa bıraktım saolsun hepsi kendi aracı gibi ilgilendi daha aracımı teslim almadım ancak aracımı inceleme fırsatı buldum kapanırken daha teslim almadan bile müthişti ilgilendiği ve her konuda yardımcı olduğu için kartaşa teşekkürler

kara kız
31/03/2007, 09:26
zincirlikuyu birmot bence istanbuldaki en iyi servis

grande06
31/03/2007, 13:19
Bence kavaklıdere oto. Çok memnunum gercekten. İlgi alaka ve sonuç var. Yenimahalle Birmot beni hiç tatmin etmedi. Şimdilik Kavaklıdere'deyim. Size de tavsiye ederim arkadaşlar.

polatçakmak
03/04/2007, 19:32
Arkadaşlar benim bir iki mağduriyetim olmuştu okuyanlar bilirler.Servisle görüştüm sizi memnun etmek istiyoruz fln dediler.bakalım neler yapacaklarrrr!

dreamerdaddy
03/04/2007, 19:43
Ben izmir poyraz oto dan çok memnunum açıkcası arabayı sattıktan sonrada çok ilgilendiler defalarca aradılar bi sorun varmı diye haklarını vermek lazım ilgileniyorlar yani...

dagored
03/04/2007, 19:46
bi daha servis durumum olursa (umarım yakın zamanda olmaz :D ) , ben de kavaklıdere servisine gitmeyi düşünüyorum :ok:

tempesty
03/04/2007, 19:59
Arkadaşlar Ankara da Üstün oto yu tavsiye ederim.

ARKADAŞIM BİR OKU İSTERSEN ::

https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=1175

dagored
12/04/2007, 21:30
Bugün arabanın sol arka kapısının zor açılması ve çukurlarda ses yapması sorunları nedeni ile Kavaklıdere servisine gittim...

Personelin güleryüzlülüğü, ilgisi, alakası, arabayı kullanımdaki, ve de çalışma esnasındaki titizlikleri,.... kesinlikle mükemmel...

Müslüm Abiyi anlatmam kesinlikle fayda etmez... gidin tanışın ve de kendiniz görün derim :)

Herşey için çok teşekkürler Müslüm abi... :ok:

microab
12/04/2007, 21:33
Ankara ya geleyim uğrayacam kesin.
Şu ses olayları için...

dagored
12/04/2007, 21:37
Ankara ya geleyim uğrayacam kesin.
Şu ses olayları için...

abi kesinlikle Müslüm abinin servisine git derim ben
hatta gelince bi haber ver de biz de tanışalım seninle yaw :D:D:D

06kaymak
12/04/2007, 21:56
emre ovgulerin icin cok tesekkur ederim...ben de seninle tanistigim icin cok memnun oldum..:)

microab
12/04/2007, 21:58
hatta gelince bi haber ver de biz de tanışalım seninle yaw :D:D:D

:ok:

erdiyilmaz
19/04/2007, 18:58
bugun Linos, serus ve ben kavakLıderedeydik. gerçi ben sadece Linos iLe haberLeşmiştim ama serhat abi orda denk geLdi güzeL de oLdu. uzun uzun sohbet ettik.
kavakLıdereden servis oLarak memnun kaLdım. işe başLamazdan evveL koLtuk kıLıfLarı direksiyon vites topuzuna varasıya nayLonLa kapatıLarak temiz iş çıkartıLması hoşuma gitti.
müsLüm abi çay, kahveyLe geçiştirdi gerçi ama... bi dahakine yemek isteriz artık :D

Linos
19/04/2007, 21:12
Kahve dedim kahvem geldi! Şimdi yemek dersem yemek de gelir herhalde :D :D

(Kendime not: Yuh artık, o kadar da olmaz, ayıp yahu :D)

06kaymak
19/04/2007, 22:40
tamam tamam anlasildi bir daha ki gelisinize yemek ismarlarim caniniz sagolsun...:)

ABNEW
19/04/2007, 22:48
tamam tamam anlasildi bir daha ki gelisinize yemek ismarlarim caniniz sagolsun...:)

Böyle olmayacak, bence çay ve yemek masraflarını faturaya ekleyin:D:D:D
Servisin kapanmasını istemeyiz:)

06kaymak
19/04/2007, 22:53
Böyle olmayacak, bence çay ve yemek masraflarını faturaya ekleyin:D:D:D
Servisin kapanmasını istemeyiz:)

:ok: cok haklisin valla...bir haftalik kahve cay ictiler...onlar gittikten sonra alisverise cikip cay kahve aldim servise malum bitirmisler bir haftalik stogu....:icon_rolleyes:

erdiyilmaz
19/04/2007, 23:05
:ok: cok haklisin valla...bir haftalik kahve cay ictiler...onlar gittikten sonra alisverise cikip cay kahve aldim servise malum bitirmisler bir haftalik stogu....:icon_rolleyes:

:director: murat abi, duy bak duy... arkamızdan neLer konuşuyoLarrrrr :poke: :D

:acim: bi dahaya içeceğimi yanımda getiricem :drunkard:

ABNEW
19/04/2007, 23:35

Bu durumda yemekler yine servisten sanırım:D:D:D

06kaymak
19/04/2007, 23:39
tamam icecekler sizden yemekler bizden olsun:)

dagored
19/04/2007, 23:40
Bu durumda yemekler yine servisten sanırım:D:D:D

Müslüm abi yarın menüde ne var :D:D:

8M 8M 8M 8M

06kaymak
19/04/2007, 23:42
yarin mi? susamli pilic? daha once yemismiydin emre? :)

Linos
19/04/2007, 23:44

Yoooo, ben bir dahakine daha çok içeçeğim :D :D

dagored
19/04/2007, 23:49
yarin mi? susamli pilic? daha once yemismiydin emre? :)

hmmmm
hatırlamadım abi galiba yemedim
bu kahvaltıda mı çıkacak :D:D:D:

06kaymak
19/04/2007, 23:52
evet cay ve susamli tavuk :)

dagored
19/04/2007, 23:53
evet cay ve susamli tavuk :)

oooooo süüppeerr abi
sabah 9 sularında ordayım ben :D:D:D

shoparr_
19/04/2007, 23:53
eskişehir birmot çok ilgileniyorlar saolsunlar buradan teşekkürler..

ufuk61
20/04/2007, 08:35
izmitte 3 adet servis var ve ben yılmaz oto ya gidiyorum

DRaGGeR
27/04/2007, 02:59
İstanbul Gürsoy ;

inanılmaz ilgili, güleryüzlü ve fiyatları uygun bir servis...

Müdüründen formenine, resepsiyondaki arkadaslardan ustalarına tanıyorum.

Herkese tavsiye ederim.

İbrahimKC
28/04/2007, 19:03
Bugün Sabah 10.30 dan 15.0'e kadar Kavaklıdere Fİat Servisindeydim.

İlk kez gittim. SAolsun Müslüm öyle bir ilgilendiki ben ne olduğmu şaşırdım..

Daha önce gelenler çay ve kahve stoklarını tükettikler için ben sadece 2 çay birde kahve içebildim. Ama Müslüm'ün onlardan saklamayı başardığı tatlılarda çok güzeldi..

Servisdeki herkes çok ilgili ve bilgili duruyor. 5 saat boyunca ortalıkta gezindim, arabanın altına girdim çıktım, sorular sordum biriside çıkıp sen kimsin birader yada şöyle şurda bekleyin falan demedi. Hatta "arabanın altına girmeyim dedim şimdi şurası nedir" diye uzaktan soru sordum, Yasin bey de gir abi ne olacak daha önceden incelemediysen bak iyice dedi...

Direksiyon sorunum devam ettiği için gitmiştim servise, şuandaiyi gibi duruyor ama uzun yola çıkmadan oldu yada olmadı diyemeyeceğim ne yazık ki.

Ben ilgi ve alakadan çok memnum kaldım. Tesekkür Ederim...

Reddline
28/04/2007, 22:08
Samtaş iyidir Adapazarı'nda Fakat Zincirlikuyu Birmot tek geçiyorum sorununuza yaklaşımları bile farklı...

mavi-punto
28/04/2007, 22:19
Bizler Kayseri'de Özarlara kaldık diger servis kapandı, otomobili içeri götürüb ne olduğunu görmeden tamam yapıldı oldu deniyor.Açıkcası içim rahat degil...Rekabet için keşke bir servis daha olsa bir milyon nufuslu bir ile tek servis yetmez..

erdiyilmaz
29/04/2007, 16:03
hakLarında en fazLa şikayette buLunuLan firmaLar (soLdaki) ve bu firmaLarın başarı oranLarı.
https://www.grandepuntotr.com/erdiyilmaz/oran.jpg

CE_OR
05/05/2007, 22:53
İzmitte oturduğuma rahmen 2 servis geciyorum ve Beykar'a gidiyorum ordan cok memnunum .....+11111111

şafak
08/05/2007, 21:54
Samtaş iyidir Adapazarı'nda Fakat Zincirlikuyu Birmot tek geçiyorum sorununuza yaklaşımları bile farklı...
TEŞEKKÜRLER REDDLİNE :type: HERZAMAN SERVİSİMİZ OLARAK GRANDE PUNTO KULANICILARINA ÖZEL İLGİ GÖSTERİLECEKTİR

ABNEW
09/05/2007, 17:00
Bugün Kartaşta aracımın 10000km bakımı yapıldı:

-Yağ ve filtre değişim ücreti.....13.05
-Selenia 2l 5w40....................28.08
-Selenia 1l 5w40....................16.07
-Hava filtresi.........................12.77
-Yağ filtresi............................9.81

Toplam 84YTL...

femoli
09/05/2007, 17:04
yaw arda tamam fiyat mükemmel yapılabilecek en uygun fiyatı yaptırmışsın da benim sormak istediğim bişi var abi sen servise hangi arada gittin ben bugün siteden biran olsun ayrıldığını görmedim yaw yanında lap top mu var ..

Sadece bu gün değil takip ediyorum maaşallah siteyi en yakından takip edenlerdensin hiç bir zaman snn adın listeden düşmüyor devam.......

ABNEW
09/05/2007, 17:33
yaw arda tamam fiyat mükemmel yapılabilecek en uygun fiyatı yaptırmışsın da benim sormak istediğim bişi var abi sen servise hangi arada gittin ben bugün siteden biran olsun ayrıldığını görmedim yaw yanında lap top mu var ..

Sadece bu gün değil takip ediyorum maaşallah siteyi en yakından takip edenlerdensin hiç bir zaman snn adın listeden düşmüyor devam.......

Mehmet sağol da dün akşam 6 dan sonra bugün saat 4 e kadar nöbetim nedeniyle forumda yoktum yaw:D

Elimden geldiğince forumdayım ama dediğim gibi çalıştığım zamanlar hiç giremiyorum:(

Bakımda yağ 3l konuldu.Bu da fiyatı biraz aşağı çekti sanırım...

the_Algn
09/05/2007, 17:38
Bugün Kartaşta aracımın 10000km bakımı yapıldı:

-Yağ ve filtre değişim ücreti.....13.05
-Selenia 2l 5w40....................28.08
-Selenia 1l 5w40....................16.07
-Hava filtresi.........................12.77
-Yağ filtresi............................9.81

Toplam 84YTL...
bayaa az gibi..sanki diğer arkadaşlar daha pahalıya mı yaptırmıştıı??
bende bu hafta sonu götüreceğim( yıllık bakım)...ne çıkacak acaba....

ABNEW
10/05/2007, 00:41
Ali senin aracıcın bakımı da normal şartlarda yaklaşık bu kadar tutar.Tabi şu paro kartını vermeyi unutma:)

şafak
10/05/2007, 20:54
ARKADAŞLAR ZİNCİRLİKUYU BİRMOT TEK GEÇİYORUM YOK YOK SERVİSTE BEN HİÇ BİR ŞEYE HAYIR DEDİKLERİNİ HATIRLAMIYORUM KESİNLİKLE BAŞTAN SAVMIYOLAR MÜŞTERİLERİNİ SAMİMİ BİR ORTAM YARATMIŞLAR TABİ ÇALIŞANLARIN KALİTESİ ÇOK ÖNEMLİ...
DİĞER SERVİSLERE DE GİDİYORUZ NE VARDI... DİYE GELİRLER ADAMIN YANINA DAHA İLK KELİMEDEN SIKARLAR ADAMIN CANINI GARANTİDEN BİŞEY DEĞİŞTİRMEKTEN ÖDLERİ PARTALAR HERŞEY HER SES NORMALSİR TÜRKİYE ŞARTLARINDA BUKADAR OLUR ÇIKARLAR İŞİN İÇİNDEN....
SANKİ MARSTA YAPIYO BU ARABALARI ONLARIN NİYE ARABALARI SES YAPMIYO KOMİK....NEYSE GİRMEYELİM O KONULARA İYİ SERVİS ARIYANLARA ZİNCİRLİKUYU BİRMOT DİYORUM....

TEŞEKKÜRLER DEMİRHAN:muha:

GaladrieL
10/05/2007, 21:00
Ankara Ağaçlı Fiat Servisi ve Ahmet Usta... Hem dünya tatlısı biri hem de işinin üstadı...Gerçekten ihtiyaç olanı ve gerek gördüğünü yapar, görmezse sizi düşünerek dürüstçe gerek yok der...Aracı adeta kendi arabasıymış gibi sahiplenir ve bıkmadan usanmadan her türlü kaprisimi de çeker eksik olmasın.. :icon_smile_big:

İyi ki tanımışım kendisini diyorum:claps:, ikametgahı bu civarda olan her Fiat kullanıcısına gönül rahatlığıyla referans verebilirim üstadı ve tüm servis elemanlarını...

canberkkilic
22/05/2007, 20:45

KARTAŞ PLAZA-BİRMOT YENIMAHALLE PLAZA-ANKARA OTO
hıııııı! unuttum!! tabiki FIAT KAVAKLIDERE OTO :claps: :)

elbruz
23/05/2007, 13:38
az önce fiat müşteri hizmetlerinden aradılar bir çok soru sordular götürdüğünüz servisten memnunmusunuz diye galiba anket gibi bir şeydi bende kavaklıdere otodan gayet memnun olduğumu söyledim valla hoşuma gitti arayıp sorsalar hep daha ilk defa ardılar galiba sizide arayan oldumu arkadaşlar..:clever:

Misafir2
23/05/2007, 17:04
sakarya samtaş 10 üzerınden 1
sağolsun AYHAN(usta..!!!!) değil araba ona bisiklet bıle teslım edılmez anlamıyor adam zorlamı kardeşım

Reddline
23/05/2007, 17:57
Samtaş çalışan kişi sayısına oranlarsan 10 tane den 1 adam zor çıkar
ben 10 üzerinden 0.1 veriyorum. o da orda çalışan bir kaç güler yüzlü ve saygıdeğer insanlar için.

femoli
23/05/2007, 17:59
arkadaşlar kişisel olarak suçlama yapmayalımda servis olarak yani genelleme olarak yaparsak daha iyi olur kanımca :):):):)

Reddline
23/05/2007, 18:06
kişisel olarak suçlama değil sevme yapıyoruz:D servisin geri kalanını suçluyoruz:) ayhan usta da başı çektiği için sanırım vedat abi yazdı....

Misafır
23/05/2007, 18:21
servis genelinde fikir yazmak daha mantıklı fakat kişiler ad belirtilerek övülüyorsa, yine ad belirtilerek de yerilebilir.

genel olarak çok tercih edilmemesinden yanayım.

İbrahimKC
23/05/2007, 21:43
SErviste birkaç iyi arkadas varken, tüm servisi kötülemek yerine Vedat ve Onur'un yaptığı gibi hatayı yapan kişiyi burada söylemek bence de daha mantıklı.

Hiç değilse, o servise gitmek zorunda kalan bir üyemiz, şu usta benle ilgilenmesin deme şansı bulur..

grande
24/05/2007, 02:34
Walla Bursa'dan Kalkıp Istanbul Gürses Oto'ya Getiriyorum.
Çok Memnunum.
İlgi Alaka Süper.
Personel İşe Hakim.

Tavsiye Ederim.

Linos
25/05/2007, 11:59
Sol arka kapım açılmıyordu, açılsa kapanmıyordu! :D Kavaklıdere Fiat Servisi'nde dün problemi çözüldü. Kilit bozulmuş, komple değiştirildi...

Emekleri için Müslüm'e ve Yasin Usta'ma teşekkürler...:claps: Bir tanesiniz ;)

dromeremre
25/05/2007, 15:39
aracı aldığımda fark etmediğim ön sol farın yuvasına oturmaması için aldığım yere ve servise götüdüm tüm iyi niyetimle başında durmadım ve çıkarken kontrol etmedim neden olsa tanıdık diye, bir hafta sonra cam suyu için kaputu açtığımda far ayağının kırılmış olduğunu gördüm, neyse ses çıkartmadan bin bir özürle farı değiştirdiler ama gene yuvasına oturtamadan.
başka bir serviste ise far ayağını biraz törpüleyerek yerine oturtuklarını gördüm.
ama şu bir gerçek mersedesiniz olsa dahi servis bakımından sonra ana merkezden sizi aayıp memnunmusunuz şikayetiniz var mı diye sormuyolar. fiat kendinden beklenenden daha iyi bir satış sonrası hizmet sunuyor bence. önceki puntomun şanzımanını garanti kapsamında değiştirdiklerinde bile genel merkezdenbeni arayıp yaşamış olduğum sıkıntıdan dolayı özür dilemişlerdi. bence fiatı hafife almamalı

nyesilyurt
07/06/2007, 21:29
merhba aracın sol tarafı sadece soğuk üflediğini yazmışsın.bendede aynı sorun var,klape kapağını değiştirdiler,olmadı.(şimdi ılık üflüyor,hatta yolda seyir halindeyken dahada soğuyor) sende ne yapıldı yazarsan sevinirim.problem halledildimi?

kara kız
07/06/2007, 21:34
zinclikuyu birmot tek geçiyorum

gülsüm
07/06/2007, 21:49
Bende Orta Anadoluya götürüyorum servisle ilgili bi şikayetim yok e okadar cok gittimki servise düşününce sayamadım alıştılar mecburen .Bi defada Beylikdüzü Birmota gittim bi daha gitmedim.

jetli33
07/06/2007, 22:38
Orta Anadolu Otomotiv'den aldım ben de gp yi 5 ay önce... 1 hafta önce camım kırılması ( yan cam ) nedeni ile değişmesi ile ilgili servise gittim ama yardımcı olacaklarına köstek oldular.... ( aracı 3 gün bağlamak , expert gelmesi , rapor falan filan ...... vs bir sürü saçmalık!!!!!!! )
Ben de doğal olarak sinirlenip kaskomun anlaşmalı olduğu cam firması ile görüşüp 10 dakika da hallettim. Camın orjinal olduğunu teyit ederim , çünkü genel müdürleri ile telefonda konuşup referanslar aldım. Her neyse; 10 dakikalık çözüm için beni süründürdü servis........ Servislere güvenmiyorum artık... Garantimin bozulmasını göze alarak yılların ustalarına da gideceğim galiba........

ufukbzk84
08/06/2007, 13:35
bende arabanın bi iki yerinden gelen ses yüzünden servise gittim...bakımlar dışında... kolçak ve gösterge paneli için bunlar için iki kere gittim gösterge panelini önce hallettiler kolçaktaki sorunu çözemediler... sona ustayla tecrübeye çıktık derdimi anlattım neden böle takık olduğumu... ben kolçak olsun diye 700 ytl fazla para verdim(konfor paketi) böle bi sorunla karşılaşmak istemiyorum dedim... haklısın dedi bunun için özür diledi...(servistekilerin yarısını tanıyorum)... ve sana özel bişi yapıcaz dedi kolçak için...sökülebilir bütün parçalarını söküp sert plastik arasındaki sürtünmeyi engellemek için bantla halledicez dedi biraz bekliyoruö şimdilik bi süre sona gidicem tekrar hallettiricem... ben servisime şahsen 10 üzerinde 8 veriyorum...uzun lafın kısası böle...

Ziyaretçi047
08/06/2007, 14:37
sadece kolçak alınabiliyor mu?

ufukbzk84
08/06/2007, 14:54
sadece kolçak alınabiliyor mu?
istersen alırsında...250 filan sanırım... konfor paketi var bende ondan...

sarperka
12/06/2007, 18:11
izmir birmota hiz gostergesinin ordan gelen ses ustteki plastik citalarin atmasi fren yapinca arkadan gelen ses icin biraktim saat 17:30 da aldim. dogruyu soylemek gerekirse bugun sasirttilar beni soylemedigim bir kac seyi daha kendileri duzeltmisler itinali bir sekilde motoru ve disini yikamislar. bugun ilk defa izmir birmottan mutlu ayrildim.

shoparr_
12/06/2007, 18:23
ben eskişehir birmottan gayet memnunum saolsun murat abi,mevlüt usta ve diğer ustalar..

Ziyaretçi047
13/06/2007, 01:41
Adana Birmot'tan memnunum. Gerçi memnun olmamda benim de emeğim büyük. Çaycısına kadar herkesi tanıyorum. Gerçi güzel bayanların tamamıyla tanışamadım ama olsun. Bakarsınız onları da sitemize üye yaparım yakında :) Bizim Birmot daki hanımefendiler de seçilerek alınmış sanırım :) Neyse konumuza gelelim, benim çalışanları tanımam dışında çalışanların da istekli çalışmaları beni her zaman cezbetmiştir. Fatih Ustaya ve Numan Ustaya ayrıca sevgiler.

gökhan_gp01
13/06/2007, 04:08
cihan kesinlikle katılıyorum sana birmot adanadan açıkcası bende çok memnunum

ufuk61
13/06/2007, 15:55
tekrar tekrar yazıyorum izmitte yılmaz oto diyorum tek geciyorum abi adamlar bu işi biliyor

anvil
13/06/2007, 15:57
mersin bilen otomotiv. hem servis hem satış çok ilgililer. aracın lastiğine çivi batmıştı tamir ettirdim. üstüne de arka kampanaları boyattım.

mypunto
13/06/2007, 16:00
İstanbul zincirlikuyu birmotttan ve istanbul esenler gürses otomotiv servislerinden memnunum. İkisine de farklı konular için gittim ve yakından ilgilendiler.

BRACAL07
15/06/2007, 10:44
Arkadaşlar bugün birmot zincirlikuyudaydım sabah puntomun 10.000 bakımı için , şafak ile görüştüm kerem ile görüştüm , Birmot zincirlikuyunun iyi bi servis olduğunu işlerin nasıl gittiğini sordum sohbet ettik kısacası , herşeyin cok iyi gittiğini söylediler , arac dualogıc olması sebebiyle benim yaşadığım sıkıntı ve daha sonra yaşadığım ufak tefek problemleri hallettiler ben cok memnunum memnun olmayan sıkıntısı olan arkadaşlar var mıdır , bu konu sadece birmot şirketi değil birmotun şubeleri değil , gittiğimiz servisler arasında fiat yekili servisi de olabilir bu söylediğim ama , ben bu hakkımı zincirlikuyu birmot da kullandığım için söylüyorum , ben aracı birmot küçükyalıdan aldım , küçükyalıda bi kaç problem yaşadım , ''dualogıc vites sorunu '' konu başlığı altında yazdım onun için birmot zincirlikuyu yu tercih ediyorum . Zincirlikuyu ya gidip sorun yaşayan arkadaşlar olduğunu zannetmiyorum , ne dersiniz

Linos
15/06/2007, 11:25
Bora işinin hallolduğuna sevindim! Bir çok üye de seninle aynı fikirde. Zincirlikuyu Birmot çalışanlarına, sadece işlerini yaptıkları ve iyi yaptıkları için teşekkürler...

BRACAL07
15/06/2007, 11:42
ok

omurkuru08
15/06/2007, 16:05
valla ben çok memmun oldum babamla gittik servise arabayı aldığımızdan beri ilk kez sağolsun oradaki arkadaşlar babamın tanıdığı olduğundan heralde çok ii muamele yapıldı ahmet abi olsun (servisin sahibi) hasan usta olsun bir dediğimi iki etmiolar onlara çok çok teşekkür ederim...... birollar tarsus yetkili servis...

Honor COOPER
18/06/2007, 21:44
cumartesi arabamı sevise bıraktım.ön cam fitillerinde erime vardı küçücük bir şey olmasına rağmen hiç problem çıkarmadılar yıllık bakımda göstermiştim problemi.sipariş verildi ve ben cumartesi takılması için servise bıraktım ve camım değişti artık hiç çiziksiz sıfır bir öncamım varrrr.
bu arada pazar günüde arabamı aldım tertemizde yapmışlar allah razı olsun bir dediğmide iki etmiyorlar.
teşekkürler MERSİN BİLEN OTO.

anvil
19/06/2007, 09:37
cumartesi arabamı sevise bıraktım.ön cam fitillerinde erime vardı küçücük bir şey olmasına rağmen hiç problem çıkarmadılar yıllık bakımda göstermiştim problemi.sipariş verildi ve ben cumartesi takılması için servise bıraktım ve camım değişti artık hiç çiziksiz sıfır bir öncamım varrrr.
bu arada pazar günüde arabamı aldım tertemizde yapmışlar allah razı olsun bir dediğmide iki etmiyorlar.
teşekkürler MERSİN BİLEN OTO.
yaw sen ne diyon benim lastiğe çivi girmişti. bilen otoda lastiği tamir ettirdim üstüne kampanayı boyattım. kampana boyanmasa arabayı da yıkayacaklardı yani. altı üstü bi lastik tamirine gitmiştim. :X

secretdream
25/06/2007, 10:34
arkadaşlar ben iki ay önce PUNTOmu VELİEFENDİDEKİ HALİÇ OTODAN aldım ve 13 yıldır tipo ve tempralarımı götürdüğüm bir servis. Aile gibi davranan insanlar satiştaki genç dinamik arkadaşlar Cengiz ve Cüneyt beyler çok genç pırıl prıl insanlar her konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar. Semra hanım aynı şekilde. Servis Müdürü Egemen bey , Karşılama komitesi başkanı :) Hasan abi sizi en güzel şekilde karşılıyor ve Servisin sahibi MEsyut bey, İsmail usta Tufan usta Zafer usta. İsmini sayamadığım daha nice arkadaşlar yardımcı olmak için sizi bekliyorlar ve bugüne kadar çözemedikleri problemler olmadı. Bundan sonraki Punto aracımsdada dostluğumuz devam edecek. Tavsiye ederim. Kesinlikle iyi bir servis. Bizlerde onların İNSAN olduğunu hatırlayalım.Siz nasıl davranırsanız öyle karşılık görüyorsunuz. İyi günlerde görüşmek üzere.

06kaymak
25/06/2007, 12:32
arkadaşlar ben iki ay önce PUNTOmu VELİEFENDİDEKİ HALİÇ OTODAN aldım ve 13 yıldır tipo ve tempralarımı götürdüğüm bir servis. Aile gibi davranan insanlar satiştaki genç dinamik arkadaşlar Cengiz ve Cüneyt beyler çok genç pırıl prıl insanlar her konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar. Semra hanım aynı şekilde. Servis Müdürü Egemen bey , Karşılama komitesi başkanı :) Hasan abi sizi en güzel şekilde karşılıyor ve Servisin sahibi MEsyut bey, İsmail usta Tufan usta Zafer usta. İsmini sayamadığım daha nice arkadaşlar yardımcı olmak için sizi bekliyorlar ve bugüne kadar çözemedikleri problemler olmadı. Bundan sonraki Punto aracımsdada dostluğumuz devam edecek. Tavsiye ederim. Kesinlikle iyi bir servis. Bizlerde onların İNSAN olduğunu hatırlayalım.Siz nasıl davranırsanız öyle karşılık görüyorsunuz. İyi günlerde görüşmek üzere.

kesinlikle iyi bir secim...:clapping:

secretdream
25/06/2007, 12:34
müslüm arkadaş sizin plaka 06 ? arada bir sizde istanbula mı geliyorsunuz yoksa ve servisi ordAN mı biliyorsunuz?

06kaymak
25/06/2007, 12:44
müslüm arkadaş sizin plaka 06 ? arada bir sizde istanbula mı geliyorsunuz yoksa ve servisi ordAN mı biliyorsunuz?

:) hem servisi hemde servis mudurunu yakindan tanirim...oldukca iyi bir servis ve servis muduru:)

pepelanka
25/06/2007, 17:50
Edirne ÖZAKICILAR da kapılar konusunda beni sürekli oyalıyor. Her defasında yapıyorlar ama malesef şu anda kapılar şu an ayarsızlıktan alttaki boyayı dahi sürtünerek kaldırdı. Daha bişey demiyorum

savas3434
23/07/2007, 04:20
arkadaslar kesinlikle istanbul erkay otoya gitmeyin onlardan sıfır arac aldım herseyimi hazırlamısım tatile cıkıcam ve su andada taildeyim rezil kepazeyim onların yüzünden bastan sona problemli aracı sattılar bile bile aracı aldıktan 20 dakika sonra farkettim probemleri geri döndüm aracın görünen problemlerinden basldım söze torpido gönyesi yamuk fitiller sarkık birde test edip verdik diyorlar aracı aracı geri alın dedim ruhsat cıktı diye camura yattılar bende elime aldım camerayı sattıkları aracla emsal aracı cektim hemde erkay otonun otoparkında ve onlara 100 punto zararı acmazsam serefsizim **********************ordan arac alan yada oraya servise giden varsa sorsunlar tek kapı kırmızı punto alınmıs burdan 1 ay bile olmamıs burda bir hadise yasamıssınız diye su anda taildeyim gelince onlar bana yaptıklarının hesabını müsteri kaybıyla verecekler fazlasıyla siz siz olun bence her bayiden araba almayın 2 milyar ucuza alıyorlar spot diye bize böyle problrmli aracları satıyorlar ******************* önceki aracımda 4 yıldır kullandığım palio sıfır almıstım palio yu cok arıyorum inanın

Sezgintr
25/07/2007, 01:25
Bursada da adam gibi bitane servis yok arabanın neresine dokunsalar dokundukları yer ya kırılıyor çatlıyor yada langur lungur ses yapıyor fiat müşteri hizmetlerini arıyorum servislerden şikayetçiyim hiçbiri işini düzgün yapmıyor mağdur ediyolar beni diyorum. Ne yapalım servis elinden geleni yapıyo diye saçma sapan bi cevap geliyo kimi kime şikayet edeceğini insan şaşırıyor.

GÜLTEKİN
08/08/2007, 18:21
Allaha şükür ki daha önemli bir problemim çıkmadı. Sadece kapı kollarında ve kapı kapanışlarında biraz problem var. Ayarsızlık yani. Bir de ilk sıralar ön cam orta alt kenarından gelen arasıra bir cızırtı idi fakat 2-3 aydır o da yok.
DİZEL ARAÇLARDA BAKIM ZAMANLARI 10.000 KM DE YAĞ VE FİLTRE DEĞİŞİMİ OLARAK ,BENZİNLİ ARAÇLARDA 20.000 KM DE BİR YAPILIYOR.AYRICA DİZEL ARAÇLARIN 20.000 KM DE PERİYODİK BAKIMLARI VAR.BELİRTİLEN KM LER DE GECİKME OLDUĞUNDA ÖZELLİKLE DİZEL ARAÇLARDA SORUNLAR ÇIKABİLİYOR.YAĞIN ÖZELLİĞİNİ KAYBETMESİ GİBİ.MALUM TRAFİK KOŞULLARI GÖZ ÖNÜNE ALINDIĞINDA DUR KALK FAZLA VE KISA YOL YAPAN ARAÇLARDA YAĞ DEĞİŞİM ZAMANI ÖNEM ARZEDİYOR.DEĞİŞİM ZAMANLARINI GECİKTİRMEK YERİNE TAM ZAMANINDA VEYA ÖNCEDE BAKIM İŞLEMİ YAPTIRMAK MOTOR ÖMRÜNÜN UZAMASINA FAZLASIYLA FAYDASI VAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.:bye10000:

misafir3
08/08/2007, 18:57
benımde servısım kırmak oto su bıkac gune kadar bende cok sevıyodum vee taktır edıyodum ama sımdı hıc mı hıc sevmıyorum musterıyle ılgılenme sıfır gununde teslım yok ustune ustelık arac bıtmı svazıyetedee teslım edılmıyo hala kırmakta aracım kaskodan onay beklenıyormus banen ya kaskodan onay gelıcekse benım ısımmı cok sınırlendırdıler benı servısımı degıstırecem ıstanbul anadolu tarafında en saglam guvenılırrr bı servıss bılıyomusunuz.. arkadaslar kırmak oto harıc neresı olabılırrr..

ACTOROFTHEROAD
08/08/2007, 23:10
yaşadıkLArımı özeTLErsemm beŞ para etMezzzzz gıtıım serwis... :S işkence resmennn maLum bzım gPlerınde serwis bağımlılığı war haLIm dumann...

femoli
09/08/2007, 19:33
Bu gün kavaklıdere servisine gittik ve müslüm yine o gülüşüyle bizi karşıladı (nasıl bir insan bu ya ) önce oturduk çaylarımızı börek vede meşhur ıslak kekimizi yedik biz yerken ustalar özellikle gökhan usta benim aracın a dan z ye bütün bakımını yaptı gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra aracımı memnun bir şekilde geri aldım, ya bu adamın servisini seviyorum be

Teşekkürler müslüm ilgin vede alakan için

tabi bu arada kekin kokusunu duyan sevgili (pasif) emre arkadaşımızda hemen geldi ama kek kalmadı ona

Turq
09/08/2007, 19:50
Servis için izmirliler için enriko alibertiyi tavsiye ederim. Aracımı ordan aldım alarm pedal takımı gibi aksesuarlarımı sonrada oraya taktırdım, ufak tefek tıkırtı fitillerde gevşeklik gibi arızalarımın tamamını eksiksiz hallettiler. Son olarak dün 10.000 bakımımı yaptırdım. Kendilerinden gayet memnunum. Tabii herşey güllük gülistanlık değil. Enriko dierlerine oranla biraz küçük servise randevu almak dierlerine oranla daha zor, verdikleri zamanda arabayı teslim edebiliyorlar fakat verdikleri zaman uzun oluyor.

ABNEW
09/08/2007, 20:05
Bu gün kavaklıdere servisine gittik ve müslüm yine o gülüşüyle bizi karşıladı (nasıl bir insan bu ya ) önce oturduk çaylarımızı börek vede meşhur ıslak kekimizi yedik biz yerken ustalar özellikle gökhan usta benim aracın a dan z ye bütün bakımını yaptı gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra aracımı memnun bir şekilde geri aldım, ya bu adamın servisini seviyorum be

Teşekkürler müslüm ilgin vede alakan için

tabi bu arada kekin kokusunu duyan sevgili (pasif) emre arkadaşımızda hemen geldi ama kek kalmadı ona

Hayırlı olsun Mehmet.Müslüm indirim yaptı mı:)

olympos
09/08/2007, 22:10
arkadaşlar ben bu siteye yeni üye oldum. bir sorum olacaktı. arabanın iç aksamından çok ses geliyor. beylikdüzü birmota götürdüm ama çözemediler. bu arabadan iyi anlayan bir servis önerebilir misiniz?

femoli
10/08/2007, 10:18
Hayırlı olsun Mehmet.Müslüm indirim yaptı mı:)

indirimmi oda ne para bile almadı :D:D:D:D:D daha üstüne paran yoksa vereyim felan dedi de kabul etmedim ama linos aldı (utanmaz) verben alırım dedi :D:D:D:D

ABNEW
10/08/2007, 14:56
Allahtan Muratın yetkili servisi yok:D

Linos
10/08/2007, 15:02
Zaten kasanın bir anahtarı bende diğeri de Emre'de... İsterse para vermesin Müslüm! :D

Yola çıkmadan bir bakım yaptırayım dedim! 11.000 oldu km. Hava filtresi, polen filtresi değişti... Fren balatası kontrolleri yapıldı!.. 1 lt. de yağ eksiltmiş, eklendi!..

Herhalde servis memnuniyetimi tekrar tekrar söylememe gerek yok!.. ;)

GP kendine geldi; dünden beri kullanıyorum, performans bile arttı diyebilirim! ;)

kutlay
10/08/2007, 20:09
servis bölümünü de yazmıştım benim malum sorunlu 40 bin bakımıyla ilgili bugün Ü**** oto.dan halkla ilişkiler(?) den bayan aradı.. hani illa memnun kaldım diycemya!! yarım saat ne varsa söyledim.. bayan illa kahve içelim buraya bekleriz size hediye verelim falan diyor! yaw ezbere yaşıyoruz! beni davet etmeyi düşüneceğinize önce o servisteki elemanınızı yetiştirsenize!! böylece hiçkimse benim düştüğüm duruma düşmez.. önce kafaya göre hareketler "sanayi" ağzıyla iş yapmalar sonra da %100 müşteri memnuniyeti için kahveye içmeye beklerizler!! ezbere yaşıyoruz.. sonuç olarak "0" yazın dedim.. öyle yazacağım zaten dedii.. araştırmalarım sürüyor.. insana olan saygısızlığın yerini hiçbir "hediye" tutmaz!!!

ABNEW
11/08/2007, 00:09
Katılıyorum Kutlay.Umarım bir sonuç alınır...

femoli
11/08/2007, 08:51
kutlay iyi laf etmişsin . umarım en kısa zmanda sana tekrar geri dönüp hatalarını telafi ederler....

ozkan.burcin@hotmail.com
23/08/2007, 00:01
Şu ana kadar aracım ile ilgili her türlü sorun ve şikayetlerimi sabırla ve ilgiyle çözdüler.
Size Zincirlikuyu Birmot'u öneririm. Ben şimdilik çok memnunum.

volkanselvi
23/08/2007, 16:46
Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla herkes servislerden dertli :) Size şöyle bi yardımda bulunabilirim ben Koşuyolundaki Y.Ortadoğu otomotivde müşteri ilişkileri bölümünde çalışıyorum.. Görmüş olduğunuz üzere ismim Gaye:) mutlaka bizim servise gelin yardımcı olurum demiyorum ama çoğu servisin müşteri ilişkileri görevlileri arkadaşım dolayısıyla elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışırım.. Ama eğer bizim servise gelmeyi düşünürseniz de müşteri İlişkilerinden Gaye hanımla görüşebilirmiyim demeniz yeterli :)
bu başlıkta 2 kere bizden bahsedilmiş ve inanın çok üzüldüm demekki yeteri kadar mutlu edemiyoruz müşterilerimizi burda herkesin huzurunda 2 müşterimden de çok özür diliyorum inşallah bi dahaki sefere ikiside çok memnun olacaklar ;)

Arabamı İstanbul'dan göztepe den aldım. Alırken 1 parçasının değiştirilmesini istedim eski sahibi ile kendi servisi olan Y. Ortadoğu'ya gittik. Sağolsun orada bir bayan vardı (Gaye Hanım mı bilemiyorum tabi :umut:) sağolsun çok yardımcı oldu, istanbul tarafındaki arkadaşlara orasını önerebilirim, hizmet iyi, güleryüz var.

Edirne'de ise Özakıncıya 20.000 bakımı yaptırdım bugün. servis başlığında ayrıntıları yazdım bakabilirsiniz.

hera
27/08/2007, 09:19
Cumartesi günü Küçükyalı Birmota gittim. Sorunlarım çok büyük değildi, torpido kapağı zor kapanıyordu, arka kapılar bodrum taraflarında tatildeyken sıcağı görünce zor açılır olmuştu ve emniyet kemirinin altındaki siyah bölümün uçlarında hafif açılma olmuştu :(
Hepsinin halledilmesi yarım saatimi almadı, üstelik arabamı misler gibi yıkanmış şekilde teslim aldım.. ;)
İlgi ve yardımlarından dolayı Erdal Bey, Şebnem Hanım ,Muammer Bey kısacası tüm Küçükyalı Birmota teşekkür ederim ;)

gokhantr
27/08/2007, 15:26
cuma günü 20000 bakımı için enriko alibertiye gittim. kullanıdıkları malzemeler birmotun fiyatlarına göre daha uygun. selenia yağ (13,91 ytl/lt) kullanıyorlar,birmot opet yağ (22 ytl/lt) kullanıyor.verilen hizmetten memnun kaldım.izmirli arkadaşlara tavsiye ederim.

bordo006
30/12/2008, 00:30
ankarada kaliteli fiat servisi bende bulamadım Mehmet kardeş 2007 6. ayda aldım GP mu aldım alalı hemen hemen her ay gıdıyorum servise.GP guzel bir araba ama bu servis sorunları fiat tan soğuttu beni.birdaha fiat almayı düsünmuyorum açıkcası.

ademkorpe
01/01/2009, 19:45
arkadaşlar ben aracımı ist. gürsesten aldım. bordo amblemli araç vereceklerdi mavi amlemli aracı verdiler. ruhsat çıktığı için uğraşmadım. aracıma arkadan motosiklet çarptı. bagaj kapağı değişecek dediler parasını ona göre aldılar. boyayıp takmışlar. sizin için daha iyi dediler. sonra araca pasta cila yaptılar ücretsiz. ankara da park halindeki arabama sarhoşun birisi geldi çarptı. ağaçlıya götürdüm. arabayı 3 haftada çıkardılar. çok sıkıştırdığımız halde. kapı kolu kırıktı onu da unutmuşlar. BEN FİAT SERVİSLERİNDEN KESİNLİKLE MEMNUN DEĞİLİM.... birdaha fiat araç almayacağım. vw den şaşmam. kazasız günler dileğiyle......

mustafaf
02/01/2009, 11:07
bu logo olayı benımde basıma gelmıstı.bana soz veren, aracı satan arkadas ben aracı aldıktan sonra, ısten cıkınca olayı kımse ustlenmedı ve logoları degıstırmek ıcın 225TL para talep ettıler.benım sol ıkı kapım degıstı ve yaklasık 25 gunde cıktı servısten.o da bır suru tanıdık, es, dost soktuk araya.en onemlısı, servıse aracı bırakıp, sorunlarını yazdırdıgımda, arac hazır gelıp alabılırsınız dıyorlar, ama gıttıgımde bırcok sorun halolmamıs oluyor.bır dahakı sefere yaparız dıye gonderıyorlar.on cam sılecegının alt tarafındakı plastık parca cıkmıstı yerınden,degısmesı ıcın parcanın sıparısını verdıler.46 gun sonra aradıgımda, parcanın coktan gelmıs orda beklıyor oldugunu ogrendım.kac kere soylememe ragmen, suspansıyonlar hala cok sert.arka kapıları acmak ısın, vucut gelıstırmeye gıtmek felan gereklı.on camlar ınıp kalkarken lok-lok seklınde ses cıkartıyor.orada bır bosluk var.dıreksıyon sımıdımın rengı arabayı aldıktan 10 ay sonra grıye dondu.gecenlerde arka-on tamponların renk farkı cıktı.bır servıs(tanıdık, bıldık servıs) hıcbırsey yapamayız hepsı boyle derken, dıger servıs(telefonlarını bıle bılınmeyen numaralardan ogrendım) getırın, bu durumlarda musterının onayı alınarak, on ve arka tamponlar tekrar garantıden arac rengıne boyuyoruz dedıler.ama soyledıgım bunca sıkayet servıse gore "normal".tam t-jet almaya hazırlanırken, son servıse gıttıgımde yasadıgım olay, benı arabamdan, servısten ve Fıat'tan soguttu resmen.kısacası bundan sonra Fıat alırsam, trafık benım ehlıeyetımı ıptal etsın, daha ıyı...

anvil
02/01/2009, 13:22
bu logo olayı benımde basıma gelmıstı.bana soz veren, aracı satan arkadas ben aracı aldıktan sonra, ısten cıkınca olayı kımse ustlenmedı ve logoları degıstırmek ıcın 225TL para talep ettıler.benım sol ıkı kapım degıstı ve yaklasık 25 gunde cıktı servısten.o da bır suru tanıdık, es, dost soktuk araya.en onemlısı, servıse aracı bırakıp, sorunlarını yazdırdıgımda, arac hazır gelıp alabılırsınız dıyorlar, ama gıttıgımde bırcok sorun halolmamıs oluyor.bır dahakı sefere yaparız dıye gonderıyorlar.on cam sılecegının alt tarafındakı plastık parca cıkmıstı yerınden,degısmesı ıcın parcanın sıparısını verdıler.46 gun sonra aradıgımda, parcanın coktan gelmıs orda beklıyor oldugunu ogrendım.kac kere soylememe ragmen, suspansıyonlar hala cok sert.arka kapıları acmak ısın, vucut gelıstırmeye gıtmek felan gereklı.on camlar ınıp kalkarken lok-lok seklınde ses cıkartıyor.orada bır bosluk var.dıreksıyon sımıdımın rengı arabayı aldıktan 10 ay sonra grıye dondu.gecenlerde arka-on tamponların renk farkı cıktı.bır servıs(tanıdık, bıldık servıs) hıcbırsey yapamayız hepsı boyle derken, dıger servıs(telefonlarını bıle bılınmeyen numaralardan ogrendım) getırın, bu durumlarda musterının onayı alınarak, on ve arka tamponlar tekrar garantıden arac rengıne boyuyoruz dedıler.ama soyledıgım bunca sıkayet servıse gore "normal".tam t-jet almaya hazırlanırken, son servıse gıttıgımde yasadıgım olay, benı arabamdan, servısten ve Fıat'tan soguttu resmen.kısacası bundan sonra Fıat alırsam, trafık benım ehlıeyetımı ıptal etsın, daha ıyı...

mustafa bayağı dolmuşsun sen. noktasından virgülüne kadar katılıyorum. sanırım servisler araç yeniyken çok ilgililer, araç yavaş yavaş eskidikçe ilgileri de azalıyor. sanırım arada servis değiştirmek gerekiyor.

mustafaf
02/01/2009, 20:32
az once yenı bır sorun yasadım.durdum soyle, dusundum, kendı kendıme guldum.gecen gun yukardakı mesajda bahsettıgım plastık aksamı degıstırmelerı ıcın servıse goturmustum.parcayı sokerken aracın basındaydım ama yenı parca montajı sırasında, dıger servıs calısanlarıyla muhabbet edıyordum.parcayı sokmek ıcın, on camı ıslatan fıskıyelere gıden hortumu cıkarmak gerekıyordu.usta guzelce cıkardı.ama guzel olmayan bı taraf, onu gerı takmayı unutmus!!! bıraz once arabayı otoparktan cıkarırken, camı temızlemek ıcın su fıskırttım.su cıkmıyor.dedım acaba sumu dondu.arka camlara su fıskırttım.problem yok calısıyor.arabadan ındım ve sonra su fıskırttım.bı baktım yere su dokuluyor.motor kaputunu bır kaldırdım, plastık hortum takılmamıs, parcanın ucuda motorun ustunde.ben ıcerden bastıkca, su motorun ustunden dokuluyor.motorun sag tarafındakı, kayıslar felan hep ıslanmıstı.sonra yerıne taktım hortumu, duzeldı.gulermısın, aglarmısın...

Buremir
02/01/2009, 21:10
Anlamadığım konu nasıl olurda bir servis para kazandığı ve kazanacağı (tabii sadece bu yönden bakmak doğru değil o ayrı )müşterisine ilgi göstermez hizmette kusur eder pess yani.
(servıse aracı bırakıp, sorunlarını yazdırdıgımda, arac hazır gelıp alabılırsınız dıyorlar, ama gıttıgımde bırcok sorun halolmamıs oluyor.bır dahakı sefere yaparız dıye gonderıyorlar.)
Hemde böyle bir konuşma yapan personele şirket hala para ödüyormu acaba

ABNEW
02/01/2009, 22:22
Mustafa, serviste otomatik motor temizleme ünitesi takmışlar anlaşılan :):)

Her zaman söylediğim gibi araçlar bozulabilir.Sonuçta binlerce parça ve sistem var içerisinde.Önemli olan servisin-ustanın iyi olması...

svs
14/01/2009, 13:53
Anadolu yakasinda olanlar için

pendik alper oto

yu tavsiye ederim

civcivx
29/01/2009, 17:40
Bugün 30000 yağ değişimi için, Birmot Beylikdüzü'ne gittim. Daha önce gittiğim bayi/servis kapandığı için çevredeki servislerden hangisine gitsem diye düşünüyordum ve burayı bir denemeye karar verdim.

Aracın yağı, filtreleri vs. değişti. Beklerken, yağı değiştiren arkadaş yanıma geldi ve ön balataların pek fazla gitmeyeceğini, istersem değiştirebileceklerini söyledi. Daha önce gittiğim servis te, 20000 bakımında iken balatalar bir süre daha anca gider, sonra değiştiririz demişti. Ben bunu unutmuştum, bugün söylenince aklıma geldi. Yağı değiştirirken balataları da kontrol etmeleri hoşuma gitti. Belki normal bir prosedürdür ama sadece servis kağıdındaki isteklerle ilgilenmemeleri iyi birşey.

Ayrıca skydome ve kapıları da yağlamalarını istemiştim. Yağladıktan sonra skydome'un sıkışma yaptığını ve mekanik kısımların değişmesi gerektiği söylendi. Ben bu skydome'un motorunu 2 kere değiştirtmiştim ama kızaklar bir türlü değişmemişti ve arada sırada olan sıkışma algılama sorunumla yaşamaya devam ediyordum. Eski servisim, bu sorunun moturun ısınması ile ilgili bir sorundan kaynaklandığını ve arada böyle yapar diye söylemişti. Bu içime sinmemişti ama tabi yetkili bir servise garanti dahilindeki bir işlemi zorla yapın diye tutturamazsınız.

Oysa Birmot'taki trimci arkadaşa bu durumu anlatınca; hayır kızaklarla ilgili, onlar değişecek dedi, haftaya getirin değiştirelim dedi. Normalde 2 ayrı parçanın toplam 1200 TL civarında tuttuğunu, ancak uzatılmış garantim olduğu için, ücretsiz olacağını söyledi.

Açıkçası ilk defa gittiğim bir servisin, benim bahsini açmadığım sorunlara bilinçli bir şekilde yaklaşması hoşuma gitti. Öğle tatilinde yemek bile ısmarladılar :)

Dipnot: Öyle laflarken satış kısmına da geçtik ve orada Alfa Mito'yu gösterdiler, 155HP'lik modelini. O ne motor sesi idi, rölantide bile dinlerim dakikalarca :D

shadow_dancer
29/01/2009, 18:05
Avrupa yakasında gürsoy otomotivin üstüne tanımıyorum arkadaslar herkesede tavsiye ederim... çözüm odaklı oldukça dostane yaklaşımları var ve sizi asla madur bırakmıyorlar...

visions
29/01/2009, 18:14
ben erkay otomotivden aldım aracımı servisede oraya gidiyorum.memnunum..

femoli
29/01/2009, 18:34
Bugün 30000 yağ değişimi için, Birmot Beylikdüzü'ne gittim. Daha önce gittiğim bayi/servis kapandığı için çevredeki servislerden hangisine gitsem diye düşünüyordum ve burayı bir denemeye karar verdim.

Aracın yağı, filtreleri vs. değişti. Beklerken, yağı değiştiren arkadaş yanıma geldi ve ön balataların pek fazla gitmeyeceğini, istersem değiştirebileceklerini söyledi. Daha önce gittiğim servis te, 20000 bakımında iken balatalar bir süre daha anca gider, sonra değiştiririz demişti. Ben bunu unutmuştum, bugün söylenince aklıma geldi. Yağı değiştirirken balataları da kontrol etmeleri hoşuma gitti. Belki normal bir prosedürdür ama sadece servis kağıdındaki isteklerle ilgilenmemeleri iyi birşey.

Ayrıca skydome ve kapıları da yağlamalarını istemiştim. Yağladıktan sonra skydome'un sıkışma yaptığını ve mekanik kısımların değişmesi gerektiği söylendi. Ben bu skydome'un motorunu 2 kere değiştirtmiştim ama kızaklar bir türlü değişmemişti ve arada sırada olan sıkışma algılama sorunumla yaşamaya devam ediyordum. Eski servisim, bu sorunun moturun ısınması ile ilgili bir sorundan kaynaklandığını ve arada böyle yapar diye söylemişti. Bu içime sinmemişti ama tabi yetkili bir servise garanti dahilindeki bir işlemi zorla yapın diye tutturamazsınız.

Oysa Birmot'taki trimci arkadaşa bu durumu anlatınca; hayır kızaklarla ilgili, onlar değişecek dedi, haftaya getirin değiştirelim dedi. Normalde 2 ayrı parçanın toplam 1200 TL civarında tuttuğunu, ancak uzatılmış garantim olduğu için, ücretsiz olacağını söyledi.

Açıkçası ilk defa gittiğim bir servisin, benim bahsini açmadığım sorunlara bilinçli bir şekilde yaklaşması hoşuma gitti. Öğle tatilinde yemek bile ısmarladılar :)

Dipnot: Öyle laflarken satış kısmına da geçtik ve orada Alfa Mito'yu gösterdiler, 155HP'lik modelini. O ne motor sesi idi, rölantide bile dinlerim dakikalarca :D

Cem bütün sorun bumuymuş bendede var bu sorun sıcaklarda yada soğuklarda sona geldimmi aşırı yavaşlayıp ya zor kapanıyor yada kendini geri atıyor bazen elimle destek veriyorum kapanması için eğer öle ise bende servisime (kavaklıdere) bir danışayım bakalım ne diyecekler...

civcivx
29/01/2009, 19:38
Cem bütün sorun bumuymuş bendede var bu sorun sıcaklarda yada soğuklarda sona geldimmi aşırı yavaşlayıp ya zor kapanıyor yada kendini geri atıyor bazen elimle destek veriyorum kapanması için eğer öle ise bende servisime (kavaklıdere) bir danışayım bakalım ne diyecekler...

Evet Mehmet buymuş. Buraya gelen 6-7 araçta daha böyle oluyordu, sorunu böyle hallettik dediler çünkü. Ayrıntılı olarak tarif etti, işte mekanizma şöyle çalışıyor, hareket esnasında şu oluyor, bu oluyor vs. diye.
Aynen ben de, kapanmasına yakın elimle destek veriyordum son zamanlarda.

HKNZHR
31/01/2009, 01:11
benim son zamanlarda basımdan gecen 2 olayı anlatim birincisi mersin-adana otobanında bir hayvan ölüsünü son anda fark ettim ve ortaladım biraz büyük bişiydi ve araba baya bir sarsıldı 5-6 km gittikten sonra motor sesi degişti ve her vites attıgımda yada calistirdigimda arabanın altından sesler geliyordu.. ertesi gün adana birmota gittim ve tanıdık bir usta saolsun kart acmadan aracı iceri aldı ve 10 dk da egilen sac duzeltti arabayı teslim etti..

diger bir olay ise şöyle gercekleşiyor.. bayramda birileri sol farı kırmıs ve ben mersine gittigimde boranlara götürdüm aracımı kaskodan degiştirilmesi için talimat verdim ve arac rehinli oldugu icin son taksidin odendigini gösteren makbuzu teslim edince 20 dk da farı degiştirdiler ve optik ayarlarını yapıp teslim ettiler..

hız ve ilgi alakada boranlardan cok memnunum... nadir abi yanlıs anlamadın xD evim mezitlide oldugu icin oraya gidiyorum.. :)
birmotta ise bir kac usta gercekten cok iyi ve ilgileniyorlar.. ancak servis kabulde bi arkadas var " hakaret etmek istemiyorum " sadece arkadasımın teybinin sökülüp benim teybin takılması icin beni 3 saat bekletmeyi göze aldı bende resti cektim cıktım gittim.. nekadar sözde 100 üzerinden 100 versemde birmota 70 xD boranlara 100 üzerinden 200 veriyorum :)

mustafaf
31/01/2009, 09:49
gercekten bazı seyler, servıstekı elemanların ınsıyatıfıne kalıyor.elemanın bırı yok bu olmaz hepsı aynı dıyor, dıgerı bolgeyle goruserek hallederız dıyor.servısler kendı kendını yalanlıyor.aslında bazen ıyı oluyor, sana samımı gorunupte basından savan ınsanları secebılıyorsun!!!

anvil
31/01/2009, 10:05
benim son zamanlarda basımdan gecen 2 olayı anlatim birincisi mersin-adana otobanında bir hayvan ölüsünü son anda fark ettim ve ortaladım biraz büyük bişiydi ve araba baya bir sarsıldı 5-6 km gittikten sonra motor sesi degişti ve her vites attıgımda yada calistirdigimda arabanın altından sesler geliyordu.. ertesi gün adana birmota gittim ve tanıdık bir usta saolsun kart acmadan aracı iceri aldı ve 10 dk da egilen sac duzeltti arabayı teslim etti..

diger bir olay ise şöyle gercekleşiyor.. bayramda birileri sol farı kırmıs ve ben mersine gittigimde boranlara götürdüm aracımı kaskodan degiştirilmesi için talimat verdim ve arac rehinli oldugu icin son taksidin odendigini gösteren makbuzu teslim edince 20 dk da farı degiştirdiler ve optik ayarlarını yapıp teslim ettiler..

hız ve ilgi alakada boranlardan cok memnunum... nadir abi yanlıs anlamadın xD evim mezitlide oldugu icin oraya gidiyorum.. :)
birmotta ise bir kac usta gercekten cok iyi ve ilgileniyorlar.. ancak servis kabulde bi arkadas var " hakaret etmek istemiyorum " sadece arkadasımın teybinin sökülüp benim teybin takılması icin beni 3 saat bekletmeyi göze aldı bende resti cektim cıktım gittim.. nekadar sözde 100 üzerinden 100 versemde birmota 70 xD boranlara 100 üzerinden 200 veriyorum :)

hakan madem konuyu açtın nadir abi beni de yanlış anlamasın ama ben de geçen boranları denemek için fren balatalarını değiştirtmeye gittim. ilgi çok iyiydi. özellikle muhasebedeki bayanlar bilen oto muhasebesindeki bayanlar gibi değil. daha bir kibar. sanırım bütün servislere sırayla gitmek gerekiyor.

bilen otodaki servis elemanlarının biraz kendilerine çeki düzen vermesi gerekiyor. bir de benim bildiğim bir eleman bir arabaya başlar kendisiyle ilgili kısım bitene kadar ayrılmaz. bilen otoda adam bakıyom bi orda, bi burda, acelemiz olduğunda adamın peşinde koşturuyoruz. daha çok şey var yazacak ama kalsın şimdilik. şimdiye kadar hep en üst puanları verdim bilen otoya ama artık ararlarsa düşürecem puanları.

boranların beğendiğim yanı arabanın tüm kontrollerini en başta yapıp yaklaşık fiyatı veriyorlar. bilen otodaki muhasebeci kızların yaptığı gibi insanı yolunacak kaz gibi görmüyorlar.

neyse nadir abiye de selamlarımı ileteyim burdan. 50bine az kaldı nadir abi. ona göre :)

mavi-punto
31/01/2009, 16:30
Ben kendi adıma kayserideki tofaş servisi calışanlarına ve özellikle Ercan Elkatmış bey ,Şaban bey ve Metin ustaya teşekür ederim.Geçen ay city motorunu uzatılmış garentiden degiştiler.dünde 30 bin bakımı(yag,yag filitresi,havafilitresive diger kontroller),firen balatalarını ,kapı ayarları,sag aynadaki sesin bakımı yapıldı .İlgilerinden dolayı özarlar servisine teşekür ederim.

tasmanlar
04/02/2009, 12:20
s.a. ben puntoyu alalı daha 3 ay olmadı.ben öğretmenim, karnelerin dağıtıldığı gün öğrencinin biri sağ ön kapıyı bayaa bi tepiklemiş ve kaporta çökmüş.servise götürdüm araba 4 gün serviste kaldı.tamam oldu gel al dediklerinde ise ne göreyim kapını sacı hafif içe doğru bi görünümü var.siz nasıl servissiniz dediğmde aceleye getirirsen böyle olur dediler.ben de tek kuruş ödeme yapmadan başka servise götürmeye karar verdim.sizce ben bu servisi şikayet edeyimmi.önerilerinizi bekliyorum.bu arada bahsettiğim servis afyon akhanlar...

zeynettin
04/02/2009, 12:36
ilk servisimden bende memnun değildim fakat şu anki servisimde müşteri memnuniyeti olsun işçilik olsun hepsi çok güsel sadece fiyatlar biraz tuzlu hepsi bu :)))

civcivx
04/02/2009, 17:58

Evet Mehmet buymuş. Buraya gelen 6-7 araçta daha böyle oluyordu, sorunu böyle hallettik dediler çünkü. Ayrıntılı olarak tarif etti, işte mekanizma şöyle çalışıyor, hareket esnasında şu oluyor, bu oluyor vs. diye.
Aynen ben de, kapanmasına yakın elimle destek veriyordum son zamanlarda.

Bugün bıraktım arabayı, bakalım alınca sonuç nasıl olacak, göreceğiz.

civcivx
06/02/2009, 17:19
Bugün de aldım :) Şu ana kadar yaptığım denemelerde gördüğüm kadarıyla sıkışma algılayıp geri gitme sorunu tamamen kaybolmuş. Ayrıca kapanmasına yakın yavaşlama sorunu da gitmiş, baştan sona aynı hızda gelip kapanıyor. Açılıp-kapanırkenki sesi bile değişmiş. Sonuç olarak; yapılan işlem sorunu kökten çözmüş görünüyor. 2 kere tavanı sökülüp, hala aynı sorunu yaşamış biri olarak şu anki durumdan çok memnunum.

Ayrıca direksiyonu çevirirken bazen gelen tık sesi ile ilgili bakmışlar ve amortisör takozunu değiştirmek için uğrayın dediler, şu anda ellerinde yokmuş. Bunu da eski servisime birkaç defa söylemiştim ama pek üzerinde durmamışlardı.

Birmot Beylikdüzü'ne teşekkürler.

Dikici
06/02/2009, 22:20
s.a. Ben puntoyu alalı daha 3 ay olmadı.ben öğretmenim, karnelerin dağıtıldığı gün öğrencinin biri sağ ön kapıyı bayaa bi tepiklemiş ve kaporta çökmüş.servise götürdüm araba 4 gün serviste kaldı.tamam oldu gel al dediklerinde ise ne göreyim kapını sacı hafif içe doğru bi görünümü var.siz nasıl servissiniz dediğmde aceleye getirirsen böyle olur dediler.ben de tek kuruş ödeme yapmadan başka servise götürmeye karar verdim.sizce ben bu servisi şikayet edeyimmi.önerilerinizi bekliyorum.bu arada bahsettiğim servis afyon akhanlar...

afyonda 2 servis var.diğeri oto gül lütfen servis müdürü yalçin gürgöz 0532-7075044 nolu telefondan randevu alin ve dikici'nin selami var dersiniz.son derece memnun kalacaksiniz.

attserkan
20/02/2009, 17:52
arakadaşlar tabiki her servis farklı değildir şuana kadar bir sorum yaşamadım ama araclarımıza sanki gerken özeni göstermiyorlarmış gibi geliyor yani klasik olarak servisin çıkarları ön planda gibi geliyor bana,pek içim rahat değil ne yalan söyleyim çünkü p güveni vermiyorlar bana göre

nefermau
22/04/2009, 16:43
Grande Punto alalı çok uzun bir zaman olmadı o yüzden servisle ilk defa 22.04.2009 pazartesi günü yaptığım maddi hasarlı bir kaza sonucu maalesef tanışmak zorunda kaldım, Küçükyalı Birmot satış bölümü çok iyi ve çok ilgili olduğu için servis tercihimi de buna göre yaptım.
Serviste Hasar Sigorta TAkip Danışmanı olarak çalışan kişilerden müsait bir çalışan olmadığı için araç teslimimi Servis danışmanı Turgay Bey'e yaptım, evraklarımı da bu beye teslim ettim, evraklarımda bir eksik olmadığı söylendi aracımı bırakıp ayrıldım.
22.04.2009 çarşamba günü (bugün) aracımın durumunu öğrenmek için servisi aradım, 40 dakika kadar uğraştıktan sonra cevap verecek birini bulabildim. Ercan Güler'in yardımcısı olduğu bilgisini aldığım Murat Bey'e ulaştım, telefon ve araç bilgilerimi verdim. Beni arayacağını söylemiş olmasına rağmen hiç bir cevap alamadım, bunun üzerine babam aracın durumunu görmek için servise gittiğinde, evrak eksikliğinden dolayı dosyamın kapandığını veya buna benzer birşeyler söylemişler, üstelik de beni pazartesi günü aramışlar ve bu bilgiyi vermişler! ortada böyle bir arama olmadığı gibi, ben kendim aradığımda bile bir cevap alamadım, bu nasıl iş bunu da anlamadım açıkçası.

Bir daha servise ihtiyacım olduğunda, evime de yakın olmasından dolayı belki bir kere daha bu servisi tercih edip son kararımı ona göre vereceğim fakat daha ilk deneyimimde bu şekilde bir hayalkırıklığı yaşadım, Ben de bir Koç Grubu çalışanı olarak (RMK Müzesi) Zincirlikuyu Servisinin daha iyi olduğunu duymuştum belki artık orayı değerlendiririm.

(Bu aynı mesajı kopyaladığım 3. başlık oldu, ne kadar çok kişiye bilgi versem o kadar iyi, belki bir ilgili bulmamın doğru yolu da budur :))

tklx
22/04/2009, 17:06
Gaziantep Topcuoglu, alternatifi olmamasina ragman cok iyi calisiyor, calisanlari her zaman guler yuzlu ve kibar; satis muduru Murat Bey'e ve ozellikle musteri temsilcimiz Meltem Hanim'a tesekkur ediyorum.

Topcuoglu'nun satis sonrasi destegi de cok iyi, servis randevu usulu calisiyor, servis elemanlari da guler yuzlu ve ilgili, servis sorumlusu Murat Bey'e tesekkurler.

msen78
23/04/2009, 13:58
ARACIMIN 10.000 BAKIMINI GOP / GÖKER'DE YAPTIRDIM, İLGİ ALAKA MUAZZAM, ARACIMLA İLGİLİ ŞİKAYETLERİMİ DE HALLETİLER, TÜM ARAÇ KULLANICILARINA TAVSİYE EDERİM..:poster_s:

solak333
28/04/2009, 19:41
mükemmel müşteri memnuyieti tarsus boranlar. şiddetle tavsiye ederim. d.yarbakırda olmama rağmen aracımı servis için tarsusa götürüyorum.

erosistanbul
29/04/2009, 01:07
küçükyalı birmot dan çok memnunum.bagaj armam düşmüştü, taktırdıktan sonra elli defa aradılar.müşteri memnuniyeti için. duallogic viteste sorun vardı, yarım günde hallettiler, + ben söylemeden sol arka kapı kolumun boyası çıkmıştı(plastik olanlardan).onuda halletmişler.pasta cila iç dış temizlik ve teslim ettiler.ön plakayı düşürdük, bi telefonumla çıkarttılar. (arabayı kendilerinden aldığım için vekaletim vardı)

HugemaN
29/04/2009, 16:21
Antalyada Birmot, İstanbuldada Alper oto yu bilirim. İstanbulda yaşadığım zamanlar Alper otoyla oldukça haşir neşir olurduk. Gerek servis gerek yedek parça oldukça iyilerdir. Antalyaya taşındıktan sonrada Birmot her konuda bana oldukça yardımçı oldu. Özellikle servis danışmanı Murat bey aracımla ilgili her konuda yardımcı oldu..... Burdan kendisine tşk ederim.... :)

nefermau
03/05/2009, 11:18
aracın servise verilişi: 20.04.2009
yapılacak iş: sağ ön çamurluk değişimi, tampon düzeltme
tarih:03 .05. 2009
Sonuç:aracımı hala geri alamadım

Küçükyalı Birmota teşekkürler, haziran başına kadar geri alabilirsem havalar da güzelken kullanmayı düşünüyorum bir sakıncası yoksa
Servisimden ne kadar memnunum sorusuna uygun bir cevap olmuştur umarım :))

ranet3000
29/05/2009, 00:38
valla aynı dertten bende baya bi yakındım izmit-ankara-adana-istanbulda servislerde aracımın sorunlarını gösterdim ama verilen o bilgisayarla sadece arızayı geçici olarak silmeyi tercih ettiler en son bu servis teknik uzmanları içinde en deneyimlisini aramaya koyuldum ve karşıma çıkan isim Özkan Özerdoğan oldu kendisi üstün otomotiv de ve gayet ilgili ve konusunda bilgili biridir ekibide aynı şekilde yönlendirmektedir aracım 41 binde yaklaşık 5 bin km de tüm arızalarım halloldu ve aracımı yeniden sevmeye başladım...

acy
29/05/2009, 10:19
aracın servise verilişi: 20.04.2009
yapılacak iş: sağ ön çamurluk değişimi, tampon düzeltme
tarih:03 .05. 2009
Sonuç:aracımı hala geri alamadım

Küçükyalı Birmota teşekkürler, haziran başına kadar geri alabilirsem havalar da güzelken kullanmayı düşünüyorum bir sakıncası yoksa
Servisimden ne kadar memnunum sorusuna uygun bir cevap olmuştur umarım :))

evet küçükyalı birmotu kesinlikle bende tavsiye etmiyorum.

HasanAliz
29/05/2009, 21:27
istanbul-beylikdüzü birmota geçen hafta c.tesi gittim. zaten aracımı oradan almıştım. garantim devam ediyor ama 31 aralık 2009 a kadar. uzatsamda en fazla mayıs 2010 a kadar uzatılabiliyormuşum bu konu kafamı kurcalamaktayken bir arkadaşım bir bahane ile servise gitmemi böylece garanti bitince ileride oluşabilecek sorunların şimdiden önünü alabileceğimi söyledi . bende beylikdüzü birmota gittim. motorda uzun yol yaptıktan sonra rölantide çok hafif ara ara sarsıntı duyduğumu beyan ettim.itiraf edeyim tek amacım arabanın motorunun komple kontrol edilmesiydi. saat 8,30 da servisteydim zaten randevum vardı. çok iyi karşıladılar. aracı teslim aldılar şikayeti dinlediler ve beni müşteri bekleme yerine yönlendirdiler. çay kahve makinası koymuşlar ücretsiz alabiliyorsunuz, wireless var vs vs. canım sıkıldı servisin için sürekli dolaştım arabalara baktım inceledim vs vaktimi geçirdim.saat 12,30 gibi aracımı teslim aldım.tabi ondan önce ustayla birlikte arabamla bir tur attık uzun uzun konuştuk vs. bana aracı gösterdi vs vs. komple motoru inceledikleri herhangi bir sorun olmadığını sadece manifoldlardan birinde hafif çatlak olduğunu ama önemli birşey olmadığını garanti devam ettiği için riske atmadan hemen değiştirdiklerini söylediler. birşey olursa tekrar getirmemi söylediler. ilk FIAT servis deneyimi olarak benden geçer not aldı.

HugemaN
29/05/2009, 22:28
Ben her konuda Antalya birmottan oldukça memnunum. Servisteki arkadaşların bilgisi aracı karşılayışları. Servis süreleri ve her konu, arıza, vb... konularda bilgi aktarımı yapıyorlar....

keykavus
12/06/2009, 21:27
Eskişehir Birmot Servisinden ben de memnunum. Servis çalışanlarının karşılaması ve her birinin ayrı ayrı ilgisi dolayısıyla hepsine teşekkürü borç biliyorum. Tüm servis çalışanlarına yakınlıklarından ve ilgilerinden dolayı teşekkür eder saygılarımı sunarım.

ocean_1919
13/06/2009, 00:08
Eskişehir Birmot Servisinden ben de memnunum. Servis çalışanlarının karşılaması ve her birinin ayrı ayrı ilgisi dolayısıyla hepsine teşekkürü borç biliyorum. Tüm servis çalışanlarına yakınlıklarından ve ilgilerinden dolayı teşekkür eder saygılarımı sunarım.
Aynen katılıyorum.

mustafa
07/08/2009, 10:52
Arkadaşlar ismi lazım değil bir serviste 50.000 bakımı yaptırmıştım. Bakım çerçevesinde hava filtresi de değişmişti (faturada vardı) ancak eski hava filtresi bana verilmedi ben de sormadım. O zamandan beri arabanın çekişinde hep sorun yaşadım ve başka bir serviste 60.000 bakımı yaptırdğımda sorun düzeldi. Sormak istediğim :

Acaba günahları boynuna kötü niyetli bir usta veya çalışan hava filtresini takmadığı halde fatura etmiş olabilir mi ? Nasıl anlarız ?

HasanAliz
07/08/2009, 11:46
en son istanbul haliç otoya gittiğimde değişen parçaları ( hava filtresi dahil) tarafıma verieleceği, isteyip istemediğim soruldu.
bende istemiyorum dedim. zaten buradan bu servisin güvenilir olduğu belli oluyor. aynı zamanda şikayetlerim giderilmişti ve aracımın performansı da eskisine nazaran artmış yakıt tüketimide belirgin şekilde azalmıştı.
buradan da aracımda istediğim değişiklilerin yapıldığını anlamıştım.

bence servisten parçaları isteyip , kontrol edip geri iade etmeniz sizin için daha iyi olurdu.

mertbeckham
10/08/2009, 10:50
Arkadaşlar ismi lazım değil bir serviste 50.000 bakımı yaptırmıştım. Bakım çerçevesinde hava filtresi de değişmişti (faturada vardı) ancak eski hava filtresi bana verilmedi ben de sormadım. O zamandan beri arabanın çekişinde hep sorun yaşadım ve başka bir serviste 60.000 bakımı yaptırdğımda sorun düzeldi. Sormak istediğim :

Acaba günahları boynuna kötü niyetli bir usta veya çalışan hava filtresini takmadığı halde fatura etmiş olabilir mi ? Nasıl anlarız ?

yapmadıkları halde çok rahatlıkla fatura ederler hiç merak etme

ayrıca şuana kadar fiat servislerinden memnun olduğumu söyleyemem özelliklede 2 servis adı vericem hiç tavsiye etmem.

1. si trabzon tunalar fiat servisi.
istanbuldan geldiğimiz için olsa gerek araç çekmiyor diye servise götürüp 1 gün sonra aldık değişen bişey yok aracı ellememişler bile :D ve gerekçeleride çok güzel " abi araba gayet güzel çekiyo bilgisayara bile taktık" ama bi kerede bizim yanımızda bilgisayara tak dedik ve yakıt basıncı 2400 bar olması gerekirken 600 bardı ve önce abi bu normaldir dedi yanımızdaki çalışan, sonra servise geçtik enjektörlerin değişmesi lazım dediler yani müşteriyi sallama konusunda üstlerine tanımam ve kimseye tavsiye etmem.

2. si istanbul büyükçekmece aydın oto.
grandepunto yu sıfır olarak aldık ve aldıktan 1 ay sonra klima eksi derecelere düşmeye başladı ve aydın oto yakın olduğundan oraya götürdük sürekli bişeyler yaptılar ilgiden yana sorunumuz yok ama çözüm hiç yok :D klima 1 yıldır sürekli eksi derecelere düşüyor ve doğal olarak klima dışarıda hava soğuk diye içerisini soğutmuyor. daha bu sabah araca bindim bu sıcakta klima -7 dereceyi gösteriyo ve klimalı sıfır aldığım aracın camları açık geziyorum klimayı kullanamadığımdan

idea
10/08/2009, 15:56
Fiat servislerinin hepsini zorunlu olarak ziyaret ettim.İçlerinde en mükemmeli Kavaklıdere Fiat Yetkili Oto Servisi.Umarım gerek duymazsınız ama aklınızın bir köşesinde dursun.
Kavaklıdere Oto Fiat Yetkili Servisi | Ankara | 1991 - 2009 (https://www.kavaklidereoto.com/) internet adresi

ekerelti
30/08/2009, 13:03
Arkadaşlar benim servisten yana bir çok sıkıntım oldu bu konuda bunları paylaşalım ben açıkcası servislerden soğudum bazı servislerin daha nitelikli olduğuna inanıyorum sizin oturduğunuz yere göre önerebileceğiniz servisler varmı biz araçlarımızı nasıl servislere emenet ediyoruz burada bunları paylaşalım herkes servislerde yaşadıkları sıkıntıları ve başlarına gelen olayları anlatsın benimde anlatacaklarım olacak sırf servisten kaynaklanan nedenler yüzünden çok sıkıntı yaşadım sizler neler yaşadınız görüşelerinizi bekliyorum yada memmusunuz.....:confused:
bencede sen haklısın fiat servisi diye bişey yok kımse yardımcı olmuyooo rezaletyaa:************(

Ogulcan.Öğüt
30/08/2009, 13:08
Bizim Servis Bile Yokki Ankaraya Gitcektim Orda Kavaklıderede Yaptırırm Yllık bakımı artık ..

cuhadar
30/08/2009, 14:09
Manisa şendil servisi mükemmel müşteriye karşı ilgileri ve güvenilirllikleri çok iyi ben çok memnunum ve tavsiye ederim.

blue
30/08/2009, 15:24
ben fiyat servisinden hiç memnun değilim arkadaş ve aracımı servise götürmüyorum ne dedikleri vakitte teslim ediyorler ne doğru dürüst bunun problemi şudur diyorlar işleri güçleri ekstra bişeyler kakalamak araba bayılıyor çekmiyor diyorum adam carbon clear yapalım diyor ulan önce arabada bir sorun var mı bir bakar insan bir yakıt sistemi arızasını bile bulamadılar, araba nın camları kışın buğu yapıyor diye 2 kere göğüs söktüler polen filtresini değişmeyi akıl edemediler kendim değiştim daha ne diyeyim

srknkyk
31/08/2009, 10:19
arkadaşlar istanbul anadolu yakası os-ka yetkili bayisini önerebilirim, zaman konusunda saati saatine teslim, bilgi paylaşımında bence oldukça iyi, fiyatlar fix zaten, ugur usta iyidir, sayg.