PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo'sunda Goodyear GT3 Lastik olanlar DİKKAT !

USTA
01/04/2011, 19:13
4 ay önce sıfır km olarak aldığımız 2011 model Punto Evo Dynamic aracımızın üzerinden Goodyear GT3 lastikler çıkmıştı,bugün şanssızlık bu ya arka lastik kaldırıma denk gelince yarıldı,zaten aracın ön cam değişimi için Fırat Oto ya bugün gitmesi gerekiyordu ve aracı bugün servise bıraktık,hazır sevisteyken karter koruma plastiği takılmasını ve ücreti mukabilinde lastiğin yenilenmesini istedim.
Buraya kadar herşey normal gitti ve aracı yarın sabah 09.00 da teslim edeceklerini,muhafazanın işçilik dahil 100 lira,lastiğinde 150 lira olduğunu söylediler bende kabul ettim...
Şimdi sıkı durun,servisten bana gelen bir telefonla şok oldum,Goodyear GT3 lastikleri üretimden kalmış ve piyasada kimsenin stoğunda yokmuş,başka marka aynı ebat lastik takmayı teklif ettiler,desen yapısı uygun olmayan lastiklerin muayenede ağır kusur sayıldığını ve aracın yol tutuşunu bozduğunu söylediğimde stepnedekini alaşım janta takalım yeni lastiği stepneye alalım dediler,başka çare olmadığından stepnedekini alaşım janta takmalarını ancak yeni lastiğin stepneye takılmamasını istedim.
Aracın garanti belgesinde lastik markası olarak Michelin yazıyordu ve araç bize Goodyear lastiklerle teslim edilmişti,bunu Fiat'a bildirmiştim ve kayıtlarda bu var,bugün tekrar aradım müşteri hizmetlerini ve şikayetimi söyledim,üretimden kalkan bir lastik modelini sıfır km aracıma takıp bana satıyorsunuz,lastik yarılıyor ve ben yedeğini bulamıyorum,3 lastik başka 1 tanesi başka kullanmak istemiyorum,ya bana 5 adet michelin lastik vererek değiştireceksiniz veya Goodyear GT3 bulup takacaksınız dedim,şikayetimi kayda aldılar en kısa zamanda geri döneceklerini söylediler.
Şayet mağduriyetimi gidermezlerse yasal yollardan haklarımı arayacağımı bildirdim...
Siz siz olun aracınızda GT3 lastik takılıysa patlatmayın,yardırmayın çünkü yedeği stoklarda yok,üretimden kalkalı hayli zaman olmuş,İstanbul'daki Goodyear anabayilerinde bile yok bu lastik...
Üretimden kalkan bir lastik modelini 2011 model aracına takarak ülkemize gönderen Fiat İtalya'yı ve bu aracı bize satan Fiat Türkiye'yi kınıyorum...

33.hafta 2010 üretimi bu lastikler...
https://img291.imageshack.us/img291/7404/gt3tarih.jpg

tmac_fuat
01/04/2011, 19:20
Geçmiş olsun abi, benim şansıma Michelin geldi, umarım sorununuz çözülür.

turker
01/04/2011, 19:20
4 ay önce sıfır km olarak aldığımız 2011 model Punto Evo Dynamic aracımızın üzerinden Goodyear GT3 lastikler çıkmıştı,bugün şanssızlık bu ya arka lastik kaldırıma denk gelince yarıldı,zaten aracın ön cam değişimi için Fırat Oto ya bugün gitmesi gerekiyordu ve aracı bugün servise bıraktık,hazır sevisteyken karter koruma plastiği takılmasını ve ücreti mukabilinde lastiğin yenilenmesini istedim.
Buraya kadar herşey normal gitti ve aracı yarın sabah 09.00 da teslim edeceklerini,muhafazanın işçilik dahil 100 lira,lastiğinde 150 lira olduğunu söylediler bende kabul ettim...
Şimdi sıkı durun,servisten bana gelen bir telefonla şok oldum,Goodyear GT3 lastikleri üretimden kalmış ve piyasada kimsenin stoğunda yokmuş,başka marka aynı ebat lastik takmayı teklif ettiler,desen yapısı uygun olmayan lastiklerin muayenede ağır kusur sayıldığını ve aracın yol tutuşunu bozduğunu söylediğimde stepnedekini alaşım janta takalım yeni lastiği stepneye alalım dediler,başka çare olmadığından stepnedekini alaşım janta takmalarını ancak yeni lastiğin stepneye takılmamasını istedim.
Aracın garanti belgesinde lastik markası olarak Michelin yazıyordu ve araç bize Goodyear lastiklerle teslim edilmişti,bunu Fiat'a bildirmiştim ve kayıtlarda bu var,bugün tekrar aradım müşteri hizmetlerini ve şikayetimi söyledim,üretimden kalkan bir lastik modelini sıfır km aracıma takıp bana satıyorsunuz,lastik yarılıyor ve ben yedeğini bulamıyorum,3 lastik başka 1 tanesi başka kullanmak istemiyorum,ya bana 5 adet michelin lastik vererek değiştireceksiniz veya Goodyear GT3 bulup takacaksınız dedim,şikayetimi kayda aldılar en kısa zamanda geri döneceklerini söylediler.
Şayet mağduriyetimi gidermezlerse yasal yollardan haklarımı arayacağımı bildirdim...
Siz siz olun aracınızda GT3 lastik takılıysa patlatmayın,yardırmayın çünkü yedeği stoklarda yok,üretimden kalkalı hayli zaman olmuş,İstanbul'daki Goodyear anabayilerinde bile yok bu lastik...
Üretimden kalkan bir lastik modelini 2011 model aracına takarak ülkemize gönderen Fiat İtalya'yı ve bu aracı bize satan Fiat Türkiye'yi kınıyorum...

bendede aynı lastık var Mustafa abı ya nasıl bır ıs bu ya bızı bılıncsız tuketıcı sanıyorlar bunlar galıba

Budweiser
01/04/2011, 19:21
Lastiklerim bridgestone ama bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Aklımızın bi köşesinde bulunması iyi oldu. Geçmiş olsun.

tayfux
01/04/2011, 19:23
bu fiat daha çok yer biz Türkleri..

ozgurse
01/04/2011, 19:32
Benim aracın lastikleride GT3...Hepsiburada'da olduğunu görmüştüm bir ara..Az önce tekrar baktım ama GOODYEAR 185/70 R14 88T GT3 olan modeli var. Bu lastikte zaten bizim aracımıza uymaz :(

USTA
01/04/2011, 19:58
Fiat adına bir skandal bu,üretimden kalkmış,stoklarda bulunmayan,Polonya malı Goodyear GT3 lastiklerini 35.000 liraya sattıkları Evo'lara takıp Türk Tüketicisine satıyorlar...
Birde sıkılmadan garanti belgesine Michelin lastik kullanılmıştır diye not düşüyorlar,bu değişik marka yazma işini yasal haklarımızı arayamayalım diyemi yapıyorlar anlamadım...
Yarın aracı stepnesiz bir şekilde teslim alacağım,Fiat müşteri hizmetleri sorunu çözene kadar yeni lastik takmam araca ve yasal hakkımı sonuna kadar ararım...

ozgurse
01/04/2011, 20:04
Banada garanti belgesi vermemişlerdi..Bayinin müşteri hizmet yetkilisinden ısrarlı taleplerim doğrultusunda garanti belgesini gönderdiler. Ancak benim garanti belgesinde de lastik markası "Vartov" yazıyor..Ne demekse :agri:

EvoKoray
01/04/2011, 20:05
sağ arka lastik yolda giderken sert bir çukurda yarıldı GoodYear lastik ve tamir yapan tanıdığa gittik stepnedeki lastiği normal janta taktılar , sıfırı ellerinde olmadığı için az km yapmış 2. el GT3 lastiği stepneye taktılar.Lastiklerden memnunum ama fiat ın yaptığı bu büyük rezalet sen kalk üretimde kalkacak lastiği sıfır arabaya tak , ne yani şimdi 2 si patlasa başka yerde bulunmucak 1 takım lastikmi alıcaz muayneden geçsin diye..

bozo114
01/04/2011, 20:06
ayıptır ya, tüketici memnuniyeti diye birşey var. geçmiş olsun

USTA
01/04/2011, 20:30
sağ arka lastik yolda giderken sert bir çukurda yarıldı GoodYear lastik ve tamir yapan tanıdığa gittik stepnedeki lastiği normal janta taktılar , sıfırı ellerinde olmadığı için az km yapmış 2. el GT3 lastiği stepneye taktılar.Lastiklerden memnunum ama fiat ın yaptığı bu büyük rezalet sen kalk üretimde kalkacak lastiği sıfır arabaya tak , ne yani şimdi 2 si patlasa başka yerde bulunmucak 1 takım lastikmi alıcaz muayneden geçsin diye..

Maalesef öyle kardeşim,1 takım yeni lastik alıp muayeneye götüreceksin aracını...

USTA
01/04/2011, 20:57
Google (https://www.google.com.tr/#hl=tr&biw=1024&bih=677&q=goodyear+gt3+lastik+evo&aq=f&aqi=&aql=&oq=&fp=216072fc323749cb)

izoci
01/04/2011, 21:08
büyük geçmiş olsun abi..

StrawBeeRy
01/04/2011, 21:21
abi geçmiş olsun lastiğin üretim tarihi ne baktınmı? Böyle saçmalık olmaz orjinal ekipman lastiği çünkü ve piyasada olması lazım aramak işlerine gelmemiş olabilir

mobidik64
01/04/2011, 21:22
valla aynıları bendede var benim işlerdeki aksilikler bu aralar bir ara bir film vardı sırayla ölenler adını hatırlayamadın ona döndü inşallah bu lastikler problem çıkarmaz benim araç italyadan 2 gün önce gelmişti demekki hala takıyorlar...

Mr.Freeze
01/04/2011, 21:32
Geçmiş olsun.Benim arabanın lastikleri continental çıktı.

serkek
01/04/2011, 21:40
mustafa abi geçmiş olsun, bende de bu gt3 lastiklerinden var. ama tek fark benim garanti belgesinde de goodyear yazıyor. hep birlikte hareket edelim bence :))

evoero
01/04/2011, 21:46
anaaaa.. Bendede bu lastik var.. ne yapıcam? ;(

USTA
01/04/2011, 21:53
abi geçmiş olsun lastiğin üretim tarihi ne baktınmı? Böyle saçmalık olmaz orjinal ekipman lastiği çünkü ve piyasada olması lazım aramak işlerine gelmemiş olabilir

Goodyear ana bayilerinden vatan lastik'i aradım,bu lastiğin artık üretilmediğini ve stoklarda bulunmadığını söylediler,Polonya'da üretmiyormuş artık bu lastikleri.
Demekki ellerinde son kalan malları ucuza kapatıp bize kakaladılar...

fiko
01/04/2011, 21:59
usta merhaba.geçmiş olsun arabacılıkta olur .olmaması gereken lastiğin olmaması gibi saçma sapan işler ama burada oluyor malesef yazık!!

StrawBeeRy
01/04/2011, 22:02
Goodyear ana bayilerinden vatan lastik'i aradım,bu lastiğin artık üretilmediğini ve stoklarda bulunmadığını söylediler,Polonya'da üretmiyormuş artık bu lastikleri.
Demekki ellerinde son kalan malları ucuza kapatıp bize kakaladılar...

Evet good year bizde satıyoruz ama Gt3 yok genelde brigestone kullanıyor servisler bazen baska markalar çıkabiliyor

USTA
01/04/2011, 22:07
Evet good year bizde satıyoruz ama Gt3 yok genelde brigestone kullanıyor servisler bazen baska markalar çıkabiliyor

Fırat Oto servis deki arkadaşta Bridgestone takmayı önerdi,stepneye onu takalım ondakini alaşım janta alalım dedi kabul etmedim,orjinal stepne lastiğini alaşım janta taktırıp stepneyi boş bırakırım,Fiat'ın tavrına göre bu iş mahkemeye gider veya iyilikle çözülür...

Murat Gürakan
01/04/2011, 22:34
Muayeneden geçmiyor diye bişi yok. Benim kışlıklarımda önler Hankook V desenli, arkalar micheline ve deseni ap ayrı. Hiç kusur bulmadılar lastikle ilgili. O sebeple içinizi ferah tutun. tek çift te alsanız olur ki tabi gene oda kötü birşey.

SeaMaN
01/04/2011, 22:38
benimkiler continental eco contact 3, kaç çeşit lastik takıyor bu fiat

USTA
01/04/2011, 22:43
Muayeneden geçmiyor diye bişi yok. Benim kışlıklarımda önler Hankook V desenli, arkalar micheline ve deseni ap ayrı. Hiç kusur bulmadılar lastikle ilgili. O sebeple içinizi ferah tutun. tek çift te alsanız olur ki tabi gene oda kötü birşey.

4 aylık daha 3000 km deki aracıma değişik lastik takmak zorundamıyım ?
4 lastiğin aynı desende olmasının sürüş emniyeti açısından önemini bilecek kadar tecrübe sahibiyim.Yıllardır araç alıp satarım ilk defa bir sıfır aracın lastiğinin üretiminin durduğunu görüyorum.
Muayeneden geçsin veya geçmesin benim gözümde Fiat sınıfta kalmıştır,bakın yukarda arkadaş ne yazmış,2 gün önce aldığı aracında bu GT3 lerden takılıymış,hem piyasada bulunmuyor hemde bize bu lastiklerle araç satıyorlar,Türk halkı enayimi bunların gözünde...?

aslanerh
02/04/2011, 00:00
Stokları tüketmek için bir tedarikçisinin parçası kalmayabilir, ama Fiat doğru dürüst bir şirket olduğunu düşünüyorsa bence servise başvuran ve bir tekeri değiştirmek zorunda kalan müşterilerinin araçlarındaki mevcut tekerleklerin hepsini değiştirmek zorundadır. Yine de konunun Fiat ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.

Ülkemizde herşey böyle değil midir, sanki ülke yöneticileri herşeyi doğru dürüst yapıyor da, ülkenin bankaları, Türk Telekom gibi yabancı ortaklı şirketleri tüketicileri traji komik ve hikayeden sözleşmelerle soymuyormuş da, herşey normalmiş gibiymiş de, Fiat'ın bu uygulaması mı bizi enayi yerine sokuyor?

Bu gibi saçmalıklardan ticari şirketler yasalarla sınırlandırılmalı, şu anki götür götürebildiğini mantığı olmamalı... Ne yazık ki yakın zamanda bence bu gibi saçmalıkların düzeleceği yok. Avrupa ile karşılaştırma yapsak en utanılacak ülkelerden biriyiz aslında, özellikle şirketlerin bu yasal boşluklardan yararlanması gibi... Sonuçta akıl var mantık var, nasıl enayi yerine konulduğumuz ortada değil mi? Neden bu kadar enayi yerine konuluyoruz? Cevap; çünkü hakkımızı aramadığımız için enayi yerine konulmayı hak ediyoruz.

4 aylık daha 3000 km deki aracıma değişik lastik takmak zorundamıyım ?
4 lastiğin aynı desende olmasının sürüş emniyeti açısından önemini bilecek kadar tecrübe sahibiyim.Yıllardır araç alıp satarım ilk defa bir sıfır aracın lastiğinin üretiminin durduğunu görüyorum.
Muayeneden geçsin veya geçmesin benim gözümde Fiat sınıfta kalmıştır,bakın yukarda arkadaş ne yazmış,2 gün önce aldığı aracında bu GT3 lerden takılıymış,hem piyasada bulunmuyor hemde bize bu lastiklerle araç satıyorlar,Türk halkı enayimi bunların gözünde...?

OPTS
02/04/2011, 00:04
Arkadaşlar birşey soracağım. Banada garanti belgesi vermediler. Aldığım bayi faturanın garanti yerine geçeceğini söyledi. Sizce bu ilerde bir sorun olurmu?
Garanti belgesi almak için müşteri hizmetlerini aramalımıyım?

USTA
02/04/2011, 09:08
Stokları tüketmek için bir tedarikçisinin parçası kalmayabilir, ama Fiat doğru dürüst bir şirket olduğunu düşünüyorsa bence servise başvuran ve bir tekeri değiştirmek zorunda kalan müşterilerinin araçlarındaki mevcut tekerleklerin hepsini değiştirmek zorundadır. Yine de konunun Fiat ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.

Ülkemizde herşey böyle değil midir, sanki ülke yöneticileri herşeyi doğru dürüst yapıyor da, ülkenin bankaları, Türk Telekom gibi yabancı ortaklı şirketleri tüketicileri traji komik ve hikayeden sözleşmelerle soymuyormuş da, herşey normalmiş gibiymiş de, Fiat'ın bu uygulaması mı bizi enayi yerine sokuyor?

Bu gibi saçmalıklardan ticari şirketler yasalarla sınırlandırılmalı, şu anki götür götürebildiğini mantığı olmamalı... Ne yazık ki yakın zamanda bence bu gibi saçmalıkların düzeleceği yok. Avrupa ile karşılaştırma yapsak en utanılacak ülkelerden biriyiz aslında, özellikle şirketlerin bu yasal boşluklardan yararlanması gibi... Sonuçta akıl var mantık var, nasıl enayi yerine konulduğumuz ortada değil mi? Neden bu kadar enayi yerine konuluyoruz? Cevap; çünkü hakkımızı aramadığımız için enayi yerine konulmayı hak ediyoruz.
Hükümeti ben seçmedim ancak Fiat markasını ve Evo yu ben seçtim,hakkımıda sonuna kadar ararım...

Arkadaşlar birşey soracağım. Banada garanti belgesi vermediler. Aldığım bayi faturanın garanti yerine geçeceğini söyledi. Sizce bu ilerde bir sorun olurmu?
Garanti belgesi almak için müşteri hizmetlerini aramalımıyım?
Aracın periyodik bakımları ve garanti dahilinde yapılan işler faturanızamı işlenecekmiş?
Tüketici haklarınız faturanızdamı yazıyormuş,garanti belgesi vermek zorundalar...

ecosi26
02/04/2011, 09:12
Geçmiş olsun mustafa bey...foruma girmeye korkar oldum gerçekten her gün bi sorun oluşuyor ve aldığım araç beni de korkutmaya başladı benim aracımda da continental lastik var internette baktım baya bi pahalı lastik bir an sevindim ama bu evo lara kaç çeşit lastik takılıyo böyle anlamda veremedim sanki deneme yapılar gibi hangi lastik sağlıklı olacak diye... e tabiki üretimden kalkan lastiğin takılmış olması büyük bir gaf nasıl bir mantık ki üretimden kalkan lastiği değiştirmek yerine alternatif sunmaları ilginç inşallah sorun halledilir tekrar geçmiş olsun

lektonstar17
02/04/2011, 10:33
28 şubatta sparişini verdiğim aracım geldi diye aradılar dün bakmaya giitm. bi ara gözüme ilişmişti bende de aynı sorun goodyear lastik takmışlar. arkadaşlar bu avrupalılar bizi hiç bir zaman sevmedi sevmicek !

muhammedçelik
02/04/2011, 10:44
benim arabada da goodyear lastik var ve garanti belgeside vermediler servise gidince bir sorayım...

emre the king
02/04/2011, 10:53
bende şmdi baktım,neyseki continental miş.yalnız en pahalı lastiklerde bunlar.hb de tanesi 198,77 tl.

USTA
02/04/2011, 12:35
Şimdi servisten geldim,stepnesiz teslim aldım aracımı.Müşteri hizmetlerini arayıp tekrar şikayetimi dile getirdim ancak muhatabınız olan kişi teknik bilgiden yoksun bir insan,Hafta içinde durum değerlendirmesi yaparak geri döneceklermiş,dedim neyin tekniği neyin değerlendirmesi,üretimden kalkan bir lastiği sattığınız araca takıp veriyorsunuz bayinizdeki sıfır araçta bile aynı lastikler var alan ne yapacak .
Salı günü aracı aldığım bayide Tofaş Otoya mail atarak durumu bildirecek,yukarda bayi bölümünde 2 adet Evo vardı,bir tanesi Dynamic diğeride MyLife modeliydi ve iki aracında lastikleri Goodyear GT3 tü,aşağıda servise gelen Evoların lastikleride GT3 maalesef,araç alanlar henüz teslim almamışlarsa lastikleri kabul etmesinler sonra başları ağrır,tanesi 175 lira ortalama kalitede bir lastiğin.
Oradaki sıfır Evo ların fotoğaflarını çektim az sonra foruma eklerim...

ibrahim06
02/04/2011, 12:42
geçen sene aldığımda benimkinde Bridgestone takılıydı.

USTA
02/04/2011, 13:05
geçen sene aldığımda benimkinde Bridgestone takılıydı.

Bayide Grande Punto vardı,lastikleri Pirelli markaydı,Fiat 500 araçta Michellin takılıydı,kafalarına göre lastik takıp satıyorlar...

turker
02/04/2011, 15:10
bu iş kafamı cok bozdu be Mustafa abı resmen saka gıbı bı sey 1 nısan gıbı boyle buyuk fırmaların lastıklerı taktıgı gıbı servıse cagırıp bu lastıklerı degıstırmesı gerekır aslında

sakinkaradas
02/04/2011, 18:14
Senin işini çok kolay çözeriz abi.goodyear müşteri hizmetlerini ara ve lastikten çok memnun oldugunu fakat 1 tanesinin kendi kusurundan dolayı hasarlandıgını diger lastigine eş lastik aradıgını ama bayide bulamadıgını söyle onlar fabrika stogundan sana istedigin bayiye yollarlar.ama bunu yapmadan önce hangi bayiden alacaksan ona haber vermende fayda var.bayilerin göremedigi ama fabrikanın göebildigi her ebat için belli adet fabrikada stok bekletilir.

USTA
02/04/2011, 18:17
İstanbul'daki hiçbir Fiat bayisinde veya Goodyear bayisinde bu lastiklerden yok maalesef,1 tane bulsak ne olacak,ilerde diğerlerine birşey olduğunda 1 takım almak zorunda kalacağız...

karakalem
02/04/2011, 18:39
arkadaşlar bende de aynı lastik var
müşteri hizmetlerine mail attım. Bakalım verecekleri cevaba göre işlem yapmayı düşünüyorum.
Kendim İzmir'de avukatlık yapıyorum. Tüketici mahkemelerinde dava açma yoluna gidebilirim. Eğer bu yola gidersem ve mutlaka lehe karar çıkacağından eminim. Gerek karar örneğini ve gerekse dilekçe örneklerini forumdaki arkadaşlarla paylaşacağım.

USTA
02/04/2011, 22:05
arkadaşlar bende de aynı lastik var
müşteri hizmetlerine mail attım. Bakalım verecekleri cevaba göre işlem yapmayı düşünüyorum.
Kendim İzmir'de avukatlık yapıyorum. Tüketici mahkemelerinde dava açma yoluna gidebilirim. Eğer bu yola gidersem ve mutlaka lehe karar çıkacağından eminim. Gerek karar örneğini ve gerekse dilekçe örneklerini forumdaki arkadaşlarla paylaşacağım.

Necati bey ben hem telefonla hemde mail ile gerekli müracatımı yaptım,hafta içi sizi arayacağız dediler,verecekleri cevaba göre bende şayet olumsuz bir yanıt gelirse yasal haklarımı kullanacağımı belirttim,bu forumdaki Evo kullanıcıları olarak hep birlikte hareket edersek Fiat firması bu yaptığı ayıbı temizler yok 1-2 kişiyle kalırsak aynı tutumlarına devam ederler.
Gelecek cevaplardan sonra nasıl bir yasal prosedür izlememiz gerektiği konusunda bizimle bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum...

saricizmelimemetaa
02/04/2011, 22:10
geçmiş olsun peki bendede aynısı var napcaz walla yağmurda gidip baktım ....

fiko
02/04/2011, 22:17
usta iyi akşamlar tekrar bu hafta sonunu bunla uğraşarak geçirmene üzüldüm.bu senin başına gelen olay herkesin başına gelebilecekbir durum.önemli olan fiatın bu tip üretimi biten lastikleri kullanması fason,veya seri sonu üretimmidirki bunları ucuza alıp kullanıyor.

USTA
02/04/2011, 22:23
usta iyi akşamlar tekrar bu hafta sonunu bunla uğraşarak geçirmene üzüldüm.bu senin başına gelen olay herkesin başına gelebilecekbir durum.önemli olan fiatın bu tip üretimi biten lastikleri kullanması fason,veya seri sonu üretimmidirki bunları ucuza alıp kullanıyor.

Bayideki arkadaş bile ne yapacağını bilemedi,ilk defa böyle bir durumla karşılaşmışlar,Onlarda Tofaş Otoya gerekli yazıları yazıp bu durumun düzeltilmesini,daha sonra karşılaşmaları kesin olan bu durumlarda ne yapacaklarını bildirmelerini ve ellerinde bulunan sıfır araçlardaki bu GT3 lerin ne olacağını soracaklar,haftaya onların girişimlerinin neticesinide bekliyorum,sağolsunlar bayilerindeki sıfır araçların fotoğrafını delil olarak çekmeme izin verdiler...

PLaTiNuN
02/04/2011, 22:33
Adına üzüldüm Mustafa abi ama bilinçli bir birey olarak bu bigileri,fotoğrafları bizlerle paylaşıp bilgilendirdiğin için teşekkürler..Umarım mağduriyetini en kısa zamanda giderirler...Bende grandepuntolardaki dunlop sp30 lastikleri hiç beğenmemiştim...

USTA
02/04/2011, 22:38
Taşa ufacık bir sürtme neticesinde lastik yarılmış,ilk defa bu kadar kolay yarılan bir lastik gördüm,kaynak yapılacak durumuda yoktu,bagaja koyup verdiler bana bende kaldırıp attım işyerime gelince...

PLaTiNuN
02/04/2011, 22:40
Ahh ahh sıfır araba alıyoruz diye lastikleri görmezler anlamazlar zannediyolar...Bir seri üretiyolar ucuzuna kaçıp ondan sonra devamını ara ki bulasın...

brkprlk35
02/04/2011, 22:42
Aynı sorun bizdede yaşandı. Malesef Goodyear anlayışı yanlış. Bizde yedek parça işi yapıyoruz fakat bir üretilen malın en az 5-6 yıl yapımı sürdürülmeli. 2009 yılında üretimi durdurulmuş sanıyorsam ve son parti malları bize denk geldi. Geçmiş olsun hepimize.

USTA
02/04/2011, 22:52
Aynı sorun bizdede yaşandı. Malesef Goodyear anlayışı yanlış. Bizde yedek parça işi yapıyoruz fakat bir üretilen malın en az 5-6 yıl yapımı sürdürülmeli. 2009 yılında üretimi durdurulmuş sanıyorsam ve son parti malları bize denk geldi. Geçmiş olsun hepimize.

Neden geçmiş olsun,hakkımızı aramasını bilirsek Fiat ve Tofaş a geçmiş olsun deriz arkadaşlar,susup kabullenecek değilim bu mevzuyu,parayı sokaktan toplamıyoruz değilmi ?

USTA
02/04/2011, 23:28
Forumda Fiat çalışanı arkadaşlarımız var,bu konuya neden cevap yazarak bizlere yardımcı olmadıklarını merak ettim doğrusu...

USTA
02/04/2011, 23:53
Evo Dynamic kullanıpta lastikleri Goodyear GT3 olanlar bu linkteki şikayet bölümünü doldurarak Fiat'a gönderirlerse hepimiz için iyi olur kanaatindeyim...

Fiat E-Message (https://www.fiat.com.tr/Pages/emessage.aspx?site=FIAT)

murat26
02/04/2011, 23:54
daha bakalım neler göreceğiz önümüzdeki günlerde

USTA
03/04/2011, 00:21
daha bakalım neler göreceğiz önümüzdeki günlerde

Fiat bu tutarsızlıkla en büyük hatasını yaptı bence...

ecosi26
03/04/2011, 00:37
Fiat bu tutarsızlıkla en büyük hatasını yaptı bence...

Buna tutarsızlık demek bile yanlış olur ben buna insanları salak yerine koymak diye adlandırıyorum aklım almıyor yapılanı bende fiat ana sayfasından mail attım burada yazanları okuduktan sonra. benim lastiklerim continental ama yanınızdayım dostlarım daha başka ne yapmak lazımsa hemen hazırım

serkek
03/04/2011, 00:37
Evo Dynamic kullanıpta lastikleri Goodyear GT3 olanlar bu linkteki şikayet bölümünü doldurarak Fiat'a gönderirlerse hepimiz için iyi olur kanaatindeyim...

:gun_band::gun_band::gun_band::gun_band:

abi fiat müşteri hizmetlerini ve aracımı aldığım bayideki yetkili arkadaş ile görüştüm ve sizin dediğiniz gibi fiat müşteri hizmetlerine şikayet ve öneri olarak 2 adet mesaj yolladım.

pazartesi epey hareketli geçecek hadi hep birlikte ne kadar geniş bir aile olduğumuzu görsünler görsünler ki daha dikkatli olsunlar dimi?

turker
03/04/2011, 00:40
aynen bende sıkayetımı ılettım
olduda degısım yapıcaz dedıler zor gıbı gelıyor bana ama verıceklerı lastıkler nasıl olucak gt3lerın tutusu ıyıydı daha kotu bır lastıkvermeye kalakrlarsa ne yaparız bıde bu yonu aklıma geldı sımdı ?? onuda kabul etmemek gerekır

USTA
03/04/2011, 01:15
Evo Dynamic kullanan arkadaşlarımızın GT3 lastiklerinin deforme olmayacağı garantisi varmı?

ozgurse
03/04/2011, 01:36

Mustafa bey bende şikayetimi ilettim..Bakalım dönen olacak mı.

USTA
03/04/2011, 01:45
Mustafa bey bende şikayetimi ilettim..Bakalım dönen olacak mı.

Dönmek zorundalar,işin boyutu çok büyük esasında,umarım haklı tepkilerimizi anlayabilirler,yoksa iş çok ciddi boyutlara ulaşacak...

USTA
03/04/2011, 12:33
Goodyear GT3 ve Evo'cular günceli...

aslanerh
03/04/2011, 14:45
Hocam ben de hakkınızı aramanızı istiyorum, hakkımızı aramadığımız için böyle oluyor.

Hükümeti ben seçmedim ancak Fiat markasını ve Evo yu ben seçtim,hakkımıda sonuna kadar ararım...

Aracın periyodik bakımları ve garanti dahilinde yapılan işler faturanızamı işlenecekmiş?
Tüketici haklarınız faturanızdamı yazıyormuş,garanti belgesi vermek zorundalar...

USTA
03/04/2011, 15:52
Hocam ben de hakkınızı aramanızı istiyorum, hakkımızı aramadığımız için böyle oluyor.

Bazılarına göre yahu altı üstü 4 lastik adamın dert ettiğine bak olabilir,ancak işin boyutu 4 lastik değil arkadaşlar,burada aldatılan ve enayi yerine konulan Türk Halkı var.
Bu yaptıklarını herhangi bir Avrupa ülkesinde yapabilirlermi sizce ?

lektonstar17
03/04/2011, 16:12
Hayatta olamaz öyle bişey.Adamlar bir daha italyadan araç ithalatı yapmaz valla. avrupada çoktaan €4 motor kalkmışken bize hala gönderiyolar.gene söylüyorum bu adamlar bizi hiç bir zaman sevmicek.

USTA
03/04/2011, 16:18
Hayatta olamaz öyle bişey.Adamlar bir daha italyadan araç ithalatı yapmaz valla. avrupada çoktaan €4 motor kalkmışken bize hala gönderiyolar.gene söylüyorum bu adamlar bizi hiç bir zaman sevmicek.

Sevdiririz...:)

sasa
03/04/2011, 16:40
merhaba benim aracada aynı lastikleri takmışlar üretimi biten bi ürünü sıfır araca takma saçmalığıda ne anlamadım gitti bende müşteri hizmetlerini arayacağım bakalım ne cevap alacağız

lektonstar17
03/04/2011, 16:47
Sevdiririz...:)
bu işin sonunda kazanan taraf olursak ancak kendimize sövdürürüz :)

ozgurse
03/04/2011, 18:45
Şikayetime istinaden fiat çağrı merkezi az önce beni aradı. Şikayeti kaydettiklerini ve en kısa zamanda dönüş yapacaklarını söylediler. Küçük bir gelişme ama bakalım devamı gelicek mi ? Sizleri arayan var mı ?

Syg,

ozgurse
03/04/2011, 20:15
Facebook'ta birde böyle bir grup buldum arkadaşlar.

--------------

DİKKAT ! RENAULT VE GOODYEAR'IN CAN GÜVENLİĞİ KONUSUNDAKİ BÜYÜK SUÇLARI !! | Facebook (https://www.facebook.com/group.php?gid=93388113748&v=info)

EvoKoray
03/04/2011, 20:15
aracın kullanma kılavuzu ve garanti belgesinin içinde olduğu mavi kaplı kalıba arabayı temizlerken bir bakayım dedim , garanti belgesinin kitapçığındaki ilk sayfada bir etiket gördüm Lastik : Continental yazıyor ama Fiat araca GoodYear GT3 takmış işe bak , sizde de böyle mi ?

resim ekledim

ozgurse
03/04/2011, 20:24
Benim garanti belgesindede lastik markası için "vartov" yazıyor...Ben böyle bir marka bile duymadım...

turker
03/04/2011, 21:01
Şikayetime istinaden fiat çağrı merkezi az önce beni aradı. Şikayeti kaydettiklerini ve en kısa zamanda dönüş yapacaklarını söylediler. Küçük bir gelişme ama bakalım devamı gelicek mi ? Sizleri arayan var mı ?

Syg,

bende arandım aracı aldıgınız bayıye goturdunuzmu dıye sordu bende bursa bırmot fabrıkanızın yanındakı deyınce daha fazla uzatmadı bayıye gotursem ne olur dedım ana merkeze sormadan ıslem yapabıleceklermı dedım ses yok konu ıncelemeye alındı dedı yıne sıze ulasıcaz dedı beklıyorum dedım

ozgurse
03/04/2011, 21:13
bende arandım aracı aldıgınız bayıye goturdunuzmu dıye sordu bende bursa bırmot fabrıkanızın yanındakı deyınce daha fazla uzatmadı bayıye gotursem ne olur dedım ana merkeze sormadan ıslem yapabıleceklermı dedım ses yok konu ıncelemeye alındı dedı yıne sıze ulasıcaz dedı beklıyorum dedım

Banada aracı hangi bayiden aldığımı sordu..Oraya götürdünüz mü gibisinden bişeyler sormadı. Aynen dediğiniz gibi incelemeye alıyoruz tekrar geri döneceğiz dediler.

SUADOW
03/04/2011, 21:18
Fiat'ın mantığını bir türlü çözemedim...
Bagajdaki Lambayı takmaz,
Bagajda çakmak yeri yapar takmaz,
Araç içi kapı üstlerinde kol tutacakları boş bırakır,
Kimi araca Continental, kimi araca gt3, kimine ise bridstone takar...

Allah aşkına bu nasıl bir satış stratejisi?
Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?

Bende de 2011 GP var lastikleri Continantal...

FİAT :(

serkek
03/04/2011, 21:42
bugün beni de aradılar, fakat arayan çağrı merkezinin elemanı olduğu için teknik olarak hiçbir cevap veremedi, beni bayiiye yönlendir di :)
ama bu işin peşini bırakmamamız lazım hepimiz sürekli bastıralım bu lastiklerin yenileri ile değişimini talep ettim ne diyeceğini sapıttı size konuyu inceleyip döneceğiz dediler :D

fiko
03/04/2011, 22:16
arkadaşlar.bunlar hala Türkiyeyi 3 dünya ülkesi zannediyorlar.avrupa birliği ayağı ile biz 70 milyonluk Türkiye onlar için biz büyük bir pazarız.bu süreç 1950 lerden sonra gelişen dışa bağımlı politikaların sonucudur. sen üretme biz verelim,sen yapma biz ucuza yapalım.sana verelim bunların alayına okuyorum?ayıp vatandaşın bir takım şartlarını zorluyarak ,ayrıca en yüksek yakıt kullanmayı göze alarak edindiğiaraçlarını ağız tadıyla kullandırtmıyorlar.yok orayla görüş .yok burayla görüş.ne bu ........:firework:

serkek
03/04/2011, 22:56
bakın ne buldum.

https://www.goodyear.eu/tr_tr/images/goodyear_26_Mart.pdf

26 mart tarihli resmi fiyat listesi.

bilin bakalım burda bizim malum gt3 modeli var mı? tabii ki de YOK ....

USTA
03/04/2011, 23:06
bakın ne buldum.

https://www.goodyear.eu/tr_tr/images/goodyear_26_Mart.pdf

26 mart tarihli resmi fiyat listesi.

bilin bakalım burda bizim malum gt3 modeli var mı? tabii ki de YOK ....

Bütün bayilere sordum neredeyse,üretim sona ermiş ve stoklarda bu lastik yok arkadaşlar,işin peşini bırakmayıp hakkımızı aramalıyız...

1ocak2011
04/04/2011, 08:50
Benim 1.3 95 Dualogic c.tesi aldığım aracımdakide Continental çıktı.

USTA
04/04/2011, 09:27
Benim 1.3 95 Dualogic c.tesi aldığım aracımdakide Continental çıktı.

Şanslısın Tuncay,ancak forumdaki bir çok Evo kullanıcısında bu GT3 ler var maalesef...

skyline28
04/04/2011, 09:33
bendeki lastiklerde bu....

USTA
04/04/2011, 09:38
Active modellerinde Pirelli kullanıyorlar,ebat 185x65x15 olunca genelde Goodyear GT3 kullanmışlar...

lektonstar17
04/04/2011, 13:08
Arkadaşlar dün akşam merkezi aradım şikayetimi dile getirdim.bana önce bayimle görüşmemi söylediler. elbette bayinin merkezden bi talimat almadan iş yapamıcanı biliyorum.ben gene de peki yarın bayimle bi görüşeyim dedim.yaklaşık 1 saat önce aradım.aracı bu lastiklerle almak istemiyorum dedim sebebini de güzelce anlattım.satış elemanı bayan şaşırdı tabi. ve o da bi merkezle görüşün dedi. ben de takrar aradım ısrarcı bir şekilde çoktan üretimden kalmış lastiklerle aracı kesinlikle teslim almıcamı şuan üretimde olan uygun lastiklerle değiştirilmesini istediğimi söyledim. şikayetimin değerlendiriliceni en kısa zamanda dönüceklerini söylediler.beklicez artık.

nerhal61
04/04/2011, 13:34
benimki de gt3 ve ilginçtir, kışlıkları yeni çıkarttım ve gt3 leri taktım ve çok ses yaptığını farkettim. Hani kışlık bile daha fazla ses yapar ya, uyduruk bir marka kış lastiği almıştım syron marka ama inanın çok daha sessizdi.

USTA
04/04/2011, 14:10
benimki de gt3 ve ilginçtir, kışlıkları yeni çıkarttım ve gt3 leri taktım ve çok ses yaptığını farkettim. Hani kışlık bile daha fazla ses yapar ya, uyduruk bir marka kış lastiği almıştım syron marka ama inanın çok daha sessizdi.

Sesini geçtik lastiklerin devamı olsun yeter bizim için...

serkek
04/04/2011, 16:52
bugün yine müşteri hizmetleri ile bu konuyu görüştüm teknik olarak ilk önce madur olmamız gerekiyormuş yani mustafa abim gibi ilk önce lastiğimiz hasar görecekmiş ondan sonra bu şikayetimizi servis çözemezse müşteri ilişkileri ile görüşecekmişiz.

bende mustafa abiyi ve sıkıntı yaşanan olayı bir kere daha anlattım,

mustafa beyle konuyu görüşeceklerinin fakat bizler için net olarak bir şey yapamayacaklarını söylediler.

abi sizinle görüştüler mi? ve ne dediler?

yaa burda bu konuyu resmi olarak yukarı fiat içerisine taşıyabilecek hiç bir kimse yok mu?

USTA
04/04/2011, 17:53
bugün yine müşteri hizmetleri ile bu konuyu görüştüm teknik olarak ilk önce madur olmamız gerekiyormuş yani mustafa abim gibi ilk önce lastiğimiz hasar görecekmiş ondan sonra bu şikayetimizi servis çözemezse müşteri ilişkileri ile görüşecekmişiz.

bende mustafa abiyi ve sıkıntı yaşanan olayı bir kere daha anlattım,

mustafa beyle konuyu görüşeceklerinin fakat bizler için net olarak bir şey yapamayacaklarını söylediler.

abi sizinle görüştüler mi? ve ne dediler?

yaa burda bu konuyu resmi olarak yukarı fiat içerisine taşıyabilecek hiç bir kimse yok mu?

Henüz arayan soran yok,çok fazla bir teknik detaya girdik sanırım,işin içinden çıkamadı Fiat yetkilileri...:)

USTA
04/04/2011, 18:33
Bayide lastiklerin üretim tarihini bulamamışlardı,lastiğin iç kısmında yazıyormuş,az önce buldum bu tarihi,2010 yılı 33. hafta üretimi bendeki lastikler,yani 9.aya denk geliyor...

https://img291.imageshack.us/img291/7404/gt3tarih.jpg

serkek
04/04/2011, 18:57
benim lastikler ankarada depoda en az iki hafta daha ankaraya gidemem o yüzden imalat tarihini bilmiyorum :(

USTA
04/04/2011, 19:01
Bir mail daha gönderdik şimdi,henüz arayan soran yok Fiat yetkililerinden ve ilginçtir forumda Fiat firmasında çalışanlarımız var en ufak tepki veya yardımları olmuyor bu konuda...

ozgurse
04/04/2011, 19:34
Bir mail daha gönderdik şimdi,henüz arayan soran yok Fiat yetkililerinden ve ilginçtir forumda Fiat firmasında çalışanlarımız var en ufak tepki veya yardımları olmuyor bu konuda...

Fiat çalışanlarından bizi desteklemelerini bekleyemeyiz Mustafa Bey..Beklersek yanlış yapmış oluruz.

serkek
04/04/2011, 20:28
bu çok ciddi bir konu olmasına rağmen konu sadece bir kaç kişi üzerinden dönüyor,
hani punto kardeşliği hani nerde ???
açıkcası ben aranıza yeni girmiş bir kişiyim, yazılanlara bakıyorum bi xenon hakkında, bi çelik jant hakkında veya müzik sistemleri hakkında bir sürü yorum ve araştırma yapılmış olmasına rağmen bu kadar ciddi bir konuda küçük bir topluluk olduğumuzu düşünüyorum ve buda beni üzüyor...

N-ciniir
04/04/2011, 20:40
maalesef benim de goodyear lastiklerim var..
Fiat büyük ayıp etmiş. acaba piyasada başka marka araçlarda da bu lastikler takılı olarak teslim eden var mı?

umut07
04/04/2011, 21:19
Bende aracımı ocak ayında aldım, lastiklerim malesef GT3, fiat iletişim formuna şikayetimi bildirdim. Bugün aradılar mailinizi merkeze iletiyoruz onaylıyormusunuz dediler sadece bende onayladım. Bana dönülecekmiş bakalım ne olacak.

USTA
04/04/2011, 23:01
bu çok ciddi bir konu olmasına rağmen konu sadece bir kaç kişi üzerinden dönüyor,
hani punto kardeşliği hani nerde ???
açıkcası ben aranıza yeni girmiş bir kişiyim, yazılanlara bakıyorum bi xenon hakkında, bi çelik jant hakkında veya müzik sistemleri hakkında bir sürü yorum ve araştırma yapılmış olmasına rağmen bu kadar ciddi bir konuda küçük bir topluluk olduğumuzu düşünüyorum ve buda beni üzüyor...

Duyarlı insanların olduğunu görmek sevindirici bir şey...:thumbs_up2:
Bugün benim başlattığım olay çok önemli esasında,burada sadece ben değil,Punto Evo kullanan ve bu lastiklerle aracını teslim alan herkes kandırıldı,hep birlikte hareket edilirse neticeye ulaşırız,yok banane adamın tek lastiği patlamış gitsin başka marka bir stepne alıp taksın derseniz , bu gibi firmalar tarafından önemsenmemeye devam ediliriz...
Burada sadece bizler değil Tofaş firmasıda Fiat tarafından kandırılmış durumda arkadaşlar,ne verirsem sende onu halkına sat arkasını nasıl olsa kimse aramaz zihniyeti var Fiat firmasında...

serkek
04/04/2011, 23:16
citroen 2008 yılına kadar lastik firmaları ile anlaşıyormuş ve normal markaların kalitesinden biraz daha düşük kalitede ve piyasa satışı yapılmayan bu lastikleri üretim bandından çıkardığı sıfır araçlarına takıyormuş.
fakat gelen şikayetler ve kamuoyu üzerindeki olumsuz neticeleri sonucunda bu işi sona erdirmiş. (bugün citroen bayii olan arkadaş anlattı bunları)
bunu bizde başarabiliriz ama 3 - 5 işi ile bu olmaz daha kalabalık olmalıyız.
bugün müşteri hizmetleri ile konuşurken önce isim vermeden mustafa abinin mevzuğunu bir kere daha yaptık ve adamlar bir kaç dakika bekledikten sonra mustafa usta mı arkadaşınızın ismi dediler :)
bakalım görecez bizlere ne diyecekler çok merak ediyorum, özellikle mustafa abi size ne söyleyecekler bu çok önemli.

USTA
04/04/2011, 23:22
Fiat firması adımızı ezberlemiş anlaşılan,bana geri dönen yok henüz,bu işi çözene kadar işin peşini bırakmam,hukuksal mücadeleden tutunda basın organlarına kadar bu konuyu gündemde tutarım...

bvulgari
05/04/2011, 00:27
Benim lastiklerim GT3 degil di zaten sonrasından jantlar ile birlikte değiştirdim ama konunuzda sonuna kadar haklı olduğunuzu düşünüyorum..Bu tarz şeyler mide bulandırıcı geliyor bana.O şikayeti iletiyo.Öbürü onaylıyomusunuz diyo birisi size geri dönücez diyo fln filan..Bu kadar günlerce düşünecek ne var..Belli ki hata yapılmış, müşterilerin dolaylı yoldan hakkı yenmiş ve bu vesileyle güveni kırılmış.Biran evvel sonuca bağlamalarını ve adam gibi yardımcı olmalarını temenni ederim.

tayfux
05/04/2011, 00:43
servo motorunda olduğu gibi bunu fiat a kabul ettirebilirsek siz arkadaşlarımızın evolarının lastikleri değişir inşallah..

turker
05/04/2011, 01:51
ama toplasan kac kısıyız fıat merkeze bıldırımde olan 5 kısı varmıyız acaba merak ettım bana kım garantı verebılır lastıgıının yarılmayacagını bugun Mustafa abıye olur yarın bana veya baska bır arkadasa bence toplu hareket etmelıyız edelım

lektonstar17
05/04/2011, 10:59
Az önce müşteri hizmetlerinden aradılar. şikayetinizi merkeze iletiyoruz dediler . bilgileri güncellediler ve en kısa zamanda şikayetinizle ilgili geri dönülücek dediler. gene bekliyoruz ama arabayı da almam için bayi hergün telefon açıyo.sıkıntı sıkıntı sıkıntı...

USTA
05/04/2011, 11:52
Arayan soran yok daha,bekliyoruz Fiat dan teknik bilgisi yüksek bir yetkiliyi...

bvulgari
05/04/2011, 11:53
Az önce müşteri hizmetlerinden aradılar. şikayetinizi merkeze iletiyoruz dediler . bilgileri güncellediler ve en kısa zamanda şikayetinizle ilgili geri dönülücek dediler. gene bekliyoruz ama arabayı da almam için bayi hergün telefon açıyo.sıkıntı sıkıntı sıkıntı...
Baktın 2 gün içinde dönmüyolar tekrar acıp hayırdır benim bi kaydım vardı geri dönüş yapıcaktınız ne oldu diye sormak lazım sürekli..
Zaten dönüş yapacaz ileticez haberleşicez diye diye 3 yıl garantiyi doldurucaklar korkarım :)

muhammedçelik
05/04/2011, 11:58
bende mail attım;)

USTA
05/04/2011, 12:06
Üretimden kalkan bir lastiği takanlar bu sorunu fark eden müşterisine bu teknik bir detay biz cevap veremeyiz yetkililer size dönecek demesini biliyorlar sadece...
Araç şuanda stepnesiz bir şekilde kullanılıyor,diğer lastiklerden birine bir şey olduğu zaman yol yardımı ararım,bagajı açtıklarında yüz ifadelerini görmek isterim,aaa bu Evo nun stepnesi yokmuş...:)

serkek
05/04/2011, 12:54
bu gün sabah bir mesaj daha attım ve az önce ardım biz yetkili departmana sıkıntınızı aktardık onlar dönüş yapacak diyorlar,
artık yapacak bişey yok her öğünden önce aç karna fiat müşteri hizmetlerini arayacağım ,
aç olduğumda hada asabi oluyorum çünkü:D

takres
05/04/2011, 13:19
bu problemler yüzünden bir daha fiat almam sanırım....

bvulgari
05/04/2011, 14:34
Üretimden kalkan bir lastiği takanlar bu sorunu fark eden müşterisine bu teknik bir detay biz cevap veremeyiz yetkililer size dönecek demesini biliyorlar sadece...
Araç şuanda stepnesiz bir şekilde kullanılıyor,diğer lastiklerden birine bir şey olduğu zaman yol yardımı ararım,bagajı açtıklarında yüz ifadelerini görmek isterim,aaa bu Evo nun stepnesi yokmuş...:)

Lastigin üretimden kalkmasının neresi teknik bir detay bende bunu anlamıyorum..Sanki Araç kullanıcıları küllüm cahil hiçbişeyden haberleri yok en ufak basit bişey bile teknik detay olarak adlandırılıyo..Madem dürüstsün samimisin biz sizi biraz oyalıyoruz karar mercii nasıl en ufak zararla atlatırız onu düşünüyorlar de olsun bitsin..

boby
05/04/2011, 14:52
bu ciddi bi hata... bi şekilde halledeceklerini düşünüyorum..gece okuyunca hemen baktım Allahtan bridgestone çıktı benimkiler.

USTA
05/04/2011, 15:31
Az önce yine aradım,şikayetim inceleniyormuş,geri döneceklermiş,ne zaman diyorum bilmiyor,ben arayayım ver telefon diyorum,sistemlerinde kayıtlı değilmiş,peki kaç ay oyalayacaksınız onu söyleyinde vakit geçmeden hemen dava açayım dedim,geri dönecekler efendim diyor.
Oyalama taktiğinden başka bir şey değil bu yaptıkları...

muhammedçelik
05/04/2011, 16:53
Mail attım ama henüz arayan soran olmadı :S

serkek
05/04/2011, 17:17
bu gün tüm tüketici derneklerine ve bu şikayet sitelerinin birkaç tanesine mesaj gönderdim ve beni müşteri hizmetlerinden ilgili departman konu hakkında araştırma yapıyor size detaylı geri dönüş yapılacak şeklinde bir telefon geldi.

Coool
05/04/2011, 17:37
Sevgili arkadaşlar,

Fiat müşteri hizmetleri hiçbirşeyi çözmüyor ve çözemez ancak baştan savarlar... yalan dolan sahtekarlık ne aarasanız var... eğer vaktiniz olurda mesajlarıma bakarsanız görürsünüz... hak arama kısmında bende varım benim lastiklerim de aynı çünkü... yanınızdayım eğer böyle bir hareket içndeyseniz benide lütfen bilgilendirin bende katılayım...

serkek
05/04/2011, 17:41
yaa bana ne diyolar size ne oluyo sizin bir sıkıntınız yok ki, mustafa beyin problemini çözmek için ilgili departman çalışıyor.
yaa ben diyorum ilerde bir çukur var adamlar bana sen önce o çukura bi gir sağlam çıkarsan ondan sonra görüşelim diyolar :)
ulen biz parayı yoldamı buluyoz alın terimizle kazanıyoruz, kusura bakmasınlar bu konuyu sonuna kadar taşıyacağım.onlar dosyası kapsada ben sürekli yeni dosya açacağım :D
ben fiattan müşteri mennuniyeti açısından stepnem dahil tüm lastiklerimin üretimi devam eden piyasada satışı yapılan (en azından aracım garanti kapsamında olduğu süre zarfında sıkıntı yaşamayacağım) bir lastik ile değişimini istedim bakalım şimdi ne olacak :D

muhammedçelik
05/04/2011, 17:51
Şimdi benide aradılar size dönecekler dedi.Bende gereğinin yapılmaması durumunda yasal yollara başvuracağımı vede almayı planladığım fiorinodan da vazgeçeceğimi söyledim benim garanti belgesinde brigstone yazıyor aslında eski puntomun orj lastiğiyde goodyear gt3 modeldi onun üzerine brigstone almıştım ama brigstone lastiği beğenmemiştim ama ortada madem böyle bir sahtekarlık var arkasını arayacağız..şikayet sitelerinede yazalım bence kötü reklam olsunlar bence.

muhammedçelik
05/04/2011, 18:06
Şimdide Adana birmottan aradılar şikayetimi teyid ettiler bugün geç olduğunu fakat yarın fabrikayla temasa geçip aracın lastiğinin orjinalde ne olması gerektiğini lastiktemi yoksa evraktamı yanlışlık olduğunu öğrenip gereğini yapacaklarını yardımcı olacaklarını söylediler.muhtemelen evrak yanlış dicekler ama bir umut getir değiştirelim derlerse artık :D

USTA
05/04/2011, 18:09
Şimdide Adana birmottan aradılar şikayetimi teyid ettiler bugün geç olduğunu fakat yarın fabrikayla temasa geçip aracın lastiğinin orjinalde ne olması gerektiğini lastiktemi yoksa evraktamı yanlışlık olduğunu öğrenip gereğini yapacaklarını yardımcı olacaklarını söylediler.muhtemelen evrak yanlış dicekler ama bir umut getir değiştirelim derlerse artık :D

Ben aracı ilk aldığımızda belgede yazanla aracın üzerinde takılı olan lastik markasının farklı olduğunu söylediğimde garanti belgesini değiştirmeyi teklif ettiler...:)

muhammedçelik
05/04/2011, 18:12
Ben aracı ilk aldığımızda belgede yazanla aracın üzerinde takılı olan lastik markasının farklı olduğunu söylediğimde garanti belgesini değiştirmeyi teklif ettiler...:)

:D:D:D komediye bak yaa sanki kağıt değişince goodyear tekrar üretime geçip lastik üretecek :D

serkek
05/04/2011, 18:21
benim garanti belgesinde goodyear yazıyo ama yazsa ne fayda yerine yenisini bulamadıktan sonra :D

USTA
05/04/2011, 20:09
Fiat Evo almakla hatamı ettik acaba,bu kadar şık ve konforlu bir araç satın alıyoruz,uğraştığımız meseleye bakın,Dünya'nın hiç bir yerinde bu gibi meselelerin olacağını zannetmiyorum...

tuncaykcd
05/04/2011, 20:27
Benim aracda da continental var . Yalnız elimizden bir şeyler gelecekse yapmaya hazırız.Bana göre forum demek aile demektir .

tuncaykcd
05/04/2011, 20:28
bu arada bana garanti belgesi vermediler sadece kullanım kılavuzu var bu bayilerin işine akıl sır ermiyor....

USTA
05/04/2011, 21:00
bu arada bana garanti belgesi vermediler sadece kullanım kılavuzu var bu bayilerin işine akıl sır ermiyor....

Teyp kullanım klavuzu-Garanti belgesi-Araç kullanım klavuzu bir dosya içerisinde tarafımıza teslim edildi...

emresahin83
05/04/2011, 23:09
yarın inşallah güzel haberlerinizi duyarız..

USTA
05/04/2011, 23:17
yarın inşallah güzel haberlerinizi duyarız..

Burada konuyu gündeme getirince beni aramaktan vazgeçtiler sanırım,ama hata yapıyorlar...:welcome:

USTA
06/04/2011, 12:13
Aramamakta ısrarlılar günceli...!

muhammedçelik
06/04/2011, 12:17
Aramamakta ısrarlılar günceli...!

Beni tekrar aradılar bu aralar butür problemlerin yaşandığını garanti kitapçıklarında hata olduğunu v.s söylediler düzeltilmiş kitapçık göndereceklerini söylediler v.s v.s tamda Fiat'tan beklenen bir cevap...

USTA
06/04/2011, 12:20
Beni tekrar aradılar bu aralar butür problemlerin yaşandığını garanti kitapçıklarında hata olduğunu v.s söylediler düzeltilmiş kitapçık göndereceklerini söylediler v.s v.s tamda Fiat'tan beklenen bir cevap...

Kitapçık düzelse ne olur,üretimden kalmış bir lastik modelindeki ayıplarını örtüyormu...?

muhammedçelik
06/04/2011, 12:27
Kitapçık düzelse ne olur,üretimden kalmış bir lastik modelindeki ayıplarını örtüyormu...?

Onuda sordum 2011 model araç aldım üzerindeki lastik 2010 model artı bu lastik fi tarihinden kalma 2004 model puntomunda orjinal üzerinde bu model lastik vardı bu lastikten hiçbir goodyear bayiinde yok üretimden kalkmış bir lastik yarın 1 tanesi gümlese nerden bulacağım aynısından diye sordum oda kem küm etti bizi arayın biz buluruz goodyear muhakkak muadilini çıkarır gibi laflar etti muadilini napim aynısı olmadıktan sonra dedim bayilerdeki araçları inceledim kimi brigstone kimi continental kimi pirelli fakat nedense benimki goodyear dedim..

USTA
06/04/2011, 12:29
Muadilini bulamıyorlarki,bridgestone teklif ediyorlar,muadil bumudur...?

USTA
07/04/2011, 00:19
Gün içinde abartısız bir şekilde belki 30 aramadan sonra benim şikayet dosyamla ilgilenen beyefendiye ulaşabildim,olay tamamen olmasada çözülme aşamasındaymış,en kısa zamanda bana geri döneceklermiş,umarım 50 yaşıma gelmeden geri dönerler...:)

USTA
07/04/2011, 09:21
YouTube - run on flat (https://www.youtube.com/watch?v=gXzr-x0eoEQ&NR=1) ...:D

ozgurse
07/04/2011, 09:51
Benide dün aramışlar ancak telefonum sessizde kalmış ve ben duymamışım. Sonra ben onları aradım.Tekrar arasınlar bilgi versinler son durum hakkında dedim.Tamam dediler ama ne arayan var ne soran.

serkek
07/04/2011, 10:42
bir günlük aradan sonra yine buradayım :)

mustafa abi, şimdi müşteri hizmetlerinden aradılar, goodyear ile yapılan anlaşma gereği araçların üzerinde bulunan ve piyasada bulunmayan goodyear gt3 model lastiklerimizi fiat tedarikçisi tarafından temin edileceğini ve sizin eksik lastiğinizin ücreti karşılığı verileceğini.
bu tip sıkıntı yaşayan tüm kullanıcıların müşteri hizmetleri ve fiat servisleri ile temasa geçmesini ve maduriyet yaşanmadan sıkıntının giderileceği söylendi.

sen artık bana söylenenlerin doğrulunu teyit edersin, merakla bekliyorum.

ozgurse
07/04/2011, 10:44
Mustafa bey,

Şikayetime istinaden az önce fiat müşteri hizmetlerinden Nil hanım aradı. Good Year bu lastikleri bizim için üretmeye devam ediyor ve lastiklerinizle ilgili herhangi bir problem yaşadağınızda Fiat bayileri bu lastiği temin edebiliyor dedi. Özellikle belirttim bayinin bu lastiği temin edemediğini söyledim. Kabul etmedi. O anda bayinin bilgisizliği olmuştur dedi.

Peki o halde bu bilgiyi aynı bayiye tekrar iletiriz bakalım lastik temin edilebilecek mi dedim.Edileceğini idda etti.

Sizden ricam aynı bayiye bu bilgiyi iletebilir misiniz ?

ozgurse
07/04/2011, 10:45
Sanırım Serdarla beni aynı anda aramışlar :)

USTA
07/04/2011, 10:54
Gün içinde abartısız bir şekilde belki 30 aramadan sonra benim şikayet dosyamla ilgilenen beyefendiye ulaşabildim,olay tamamen olmasada çözülme aşamasındaymış,en kısa zamanda bana geri döneceklermiş,umarım 50 yaşıma gelmeden geri dönerler...:)

bir günlük aradan sonra yine buradayım :)

mustafa abi, şimdi müşteri hizmetlerinden aradılar, goodyear ile yapılan anlaşma gereği araçların üzerinde bulunan ve piyasada bulunmayan goodyear gt3 model lastiklerimizi fiat tedarikçisi tarafından temin edileceğini ve sizin eksik lastiğinizin ücreti karşılığı verileceğini.
bu tip sıkıntı yaşayan tüm kullanıcıların müşteri hizmetleri ve fiat servisleri ile temasa geçmesini ve maduriyet yaşanmadan sıkıntının giderileceği söylendi.

sen artık bana söylenenlerin doğrulunu teyit edersin, merakla bekliyorum.

Mustafa bey,

Şikayetime istinaden az önce fiat müşteri hizmetlerinden Nil hanım aradı. Good Year bu lastikleri bizim için üretmeye devam ediyor ve lastiklerinizle ilgili herhangi bir problem yaşadağınızda Fiat bayileri bu lastiği temin edebiliyor dedi. Özellikle belirttim bayinin bu lastiği temin edemediğini söyledim. Kabul etmedi. O anda bayinin bilgisizliği olmuştur dedi.

Peki o halde bu bilgiyi aynı bayiye tekrar iletiriz bakalım lastik temin edilebilecek mi dedim.Edileceğini idda etti.

Sizden ricam aynı bayiye bu bilgiyi iletebilir misiniz ?

Üstte yazdığım gibi dün defalarca yaptığım girişimlerden sonra onlar bana değil ben ulaştım bu dosyaya bakan Burak bey e,benzer şeyler söyledi netice almadan buraya yazmak istemedim esasında,bu lastiğin üretimden kalktığını bana söyleyen Fiat bayisi ve yetkili sevisidir,dün konuştuğum Burak isimli arkadaşta bu lastiklerin artık piyasa için üretilmediğini sadece Fiat için üretildiğini ve servisin Goodyear ile irtibata geçip bana 1 adet lastik tedarik edeceğini söyledi.
Şayet bu doğruysa lastiği yarılan ve lastik ihtiyacı olan bir Fiat Evo kullanıcısı bu lastiği piyasadan bulamayacak,yetkili servise gidip lastiğin gelmesini bekleyecek,piyasada olmayan bir lastik serviste kaç paradan satılılacak burasıda muallakta kalan bir konu ve temin edilme süresi ne olacak...?

muhammedçelik
07/04/2011, 10:58
Üstte yazdığım gibi dün defalarca yaptığım girişimlerden sonra onlar bana değil ben ulaştım bu dosyaya bakan Burak bey e,benzer şeyler söyledi netice almadan buraya yazmak istemedim esasında,bu lastiğin üretimden kalktığını bana söyleyen Fiat bayisi ve yetkili sevisidir,dün konuştuğum Burak isimli arkadaşta bu lastiklerin artık piyasa için üretilmediğini sadece Fiat için üretildiğini ve servisin Goodyear ile irtibata geçip bana 1 adet lastik tedarik edeceğini söyledi.
Şayet bu doğruysa lastiği yarılan ve lastik ihtiyacı olan bir Fiat Evo kullanıcısı bu lastiği piyasadan bulamayacak,yetkili servise gidip lastiğin gelmesini bekleyecek,piyasada olmayan bir lastik serviste kaç paradan satılılacak burasıda muallakta kalan bir konu ve temin edilme süresi ne olacak...?

Abi muhtemelen ellerinde bu lastiklerden epeyi vardır enazından hali hazırda satış için bekleyen evolardan tepkilere istinaden söküp stoğa almışlardır bunlar :D:D

USTA
07/04/2011, 11:01
Abi muhtemelen ellerinde bu lastiklerden epeyi vardır enazından hali hazırda satış için bekleyen evolardan tepkilere istinaden söküp stoğa almışlardır bunlar :D:D

Aklıma gelenleri yazıyorsun kardeşim...:)

EvoKoray
07/04/2011, 11:02
bu lastiklere birşey olursa gidipte servisten bekleyip aynısını almam dediğiniz gibi kim bilir ne fiyat verecekler bu lastiklerin sağlam gideceği 30-35 bin , alırsam bridgestone turanza er300 gibi kaliteli bir lastik alırım tepe tepe kullanırım :D

muhammedçelik
07/04/2011, 11:11
bu lastiklere birşey olursa gidipte servisten bekleyip aynısını almam dediğiniz gibi kim bilir ne fiyat verecekler bu lastiklerin sağlam gideceği 30-35 bin , alırsam bridgestone turanza er300 gibi kaliteli bir lastik alırım tepe tepe kullanırım :D

Eski puntomun ilk lastikleri goodyear dı uzunda gitti bigün baktım balon yapmış gittim brigstone turanza er300 dü sanırsam hiç memnun kalmadım çabuk sertleşti yol tutuşu iyi değildi yolda mercimek kadar taş denkgelse lastiğe sesten durulmuyordu inanın arabadan soğmaya başlamıştım sonra eskimesini beklemeden 4 adet dunlop sp sport 300 marka lastik aldım mükemmeldi aracımın lastikleri eskisin tek alacağım lastik dunlop sp sport300...tabi bu benim şahsi görüşüm..

turker
07/04/2011, 11:57
servıs kac para der acaba bu lastıklere bu fırmalar bızı yoluncak kaz gıbı goruyor basaka bısey degıl aynı bankaların aldıgı karar gıbı bugunden sonra bankalar gıse ıslemlerı ıcın 1 tl ıslem bası ucret alıcaklarını acıkladı soygun soygun

USTA
07/04/2011, 12:05
Goodyear bu GT3 lerin üretimini kesinlikle durdurmuş ve kimseye özel üretimleri yokmuş,Goodyear Genel Müdürlüğü arayıp teyit ettirdim...

ibrahim06
07/04/2011, 12:21
Puntocuların bu kadar baskısından sonra Fiat Goodyear'a aynı lastiği ürettirsin bi zahmet.

uzman punto
07/04/2011, 12:31
Sevgili arkadaşlar;
bu konudaki net bilgiyi ben size ileteyim. Fiat yetkili servisleri aynı zamanda goodyear yetkili servisidir. Goodyear merkezi ile fiat yetkiliservisleri arasında gt-3 lastik temini için anlaşma vardır. Hatta şu an tofaş fabrikada üretimde birçok modelde dahi gt-3 goodyear lastik kullanılmaktadır. Dolayısıyla lastiğin iptal edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.
Sanırım konu , goodyear bayileri arasındaki bir yanlış anlaşılmadan ortaya çıkmış olabilir.
Böyle bir sorun yaşarsanız her sorunu çözen fiat yetkili servislerine başvurursanız sorununuz çözülecektir....

USTA
07/04/2011, 12:41
Sevgili arkadaşlar;
bu konudaki net bilgiyi ben size ileteyim. Fiat yetkili servisleri aynı zamanda goodyear yetkili servisidir. Goodyear merkezi ile fiat yetkiliservisleri arasında gt-3 lastik temini için anlaşma vardır. Hatta şu an tofaş fabrikada üretimde birçok modelde dahi gt-3 goodyear lastik kullanılmaktadır. Dolayısıyla lastiğin iptal edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.
Sanırım konu , goodyear bayileri arasındaki bir yanlış anlaşılmadan ortaya çıkmış olabilir.
Böyle bir sorun yaşarsanız her sorunu çözen fiat yetkili servislerine başvurursanız sorununuz çözülecektir....

Merhaba,bu konu için üye olduğunuzu tahmin ediyorum,Fiat yetkili servisi bana Goodyear GT3 lastiklerinin üretiminin durduğunu ve bunun yerine Bridgestone lastik alabileceğimi söyledi,servisin lastiği araştırdığı bayiler Goodyear'ın değil Fiat bayileridir.
Goodyear Bayilerini arayaraak lastik soran benim,hiçbirinde bu model ve ebatta lastik yok ve ortak cevapları bu lastiğin üretimden kalktığı yönündedir.
1 haftadır sorrunuma adam gibi cevap veren bir müşteri temsilcisi beni aramadı,kendi çabalarımla dosyamızın olduğu Burak Beye ulaştığımda bu lastiğin özel olarak Fiat için üretildiğini ve lastik bulununca beni arayacakları söylendi.
Goodyear Genel Müdürlüğü arayarak müşteri hizmetlerine konuyu bildirdiğimde kesinlikle bu modelin üretimden kaldırıldığını ve özel bir imalatın söz konusu olmadı söylendi.
Anladığım kadarıyla Fiat Müşteri Hizmetlerinde çalışıyorsunuz,telefon numaram sizde vardır,arayın konuşalım Fatih bey...

tborsaci
07/04/2011, 13:08
Merhaba,bu konu için üye olduğunuzu tahmin ediyorum,Fiat yetkili servisi bana Goodyear GT3 lastiklerinin üretiminin durduğunu ve bunun yerine Bridgestone lastik alabileceğimi söyledi,servisin lastiği araştırdığı bayiler Goodyear'ın değil Fiat bayileridir.
Goodyear Bayilerini arayaraak lastik soran benim,hiçbirinde bu model ve ebatta lastik yok ve ortak cevapları bu lastiğin üretimden kalktığı yönündedir.
1 haftadır sorrunuma adam gibi cevap veren bir müşteri temsilcisi beni aramadı,kendi çabalarımla dosyamızın olduğu Burak Beye ulaştığımda bu lastiğin özel olarak Fiat için üretildiğini ve lastik bulununca beni arayacakları söylendi.
Goodyear Genel Müdürlüğü arayarak müşteri hizmetlerine konuyu bildirdiğimde kesinlikle bu modelin üretimden kaldırıldığını ve özel bir imalatın söz konusu olmadı söylendi.
Anladığım kadarıyla Fiat Müşteri Hizmetlerinde çalışıyorsunuz,telefon numaram sizde vardır,arayın konuşalım Fatih bey...

mustafa usta sonuna kadar yanınızdayım aracım otoprkta bugün yarın bakacağım benim sorunum bambaşka aracın uygunluk belgesine 66kw yazıldığı için yanlışlıkla benim evom 70 kw(95bg) olduğu halde ruhsatta 66kw(90bg) yazıyor ilettik konuyu umarım çözerler...yoksa faturaya aykırı mal satışı çok su götürür...

USTA
07/04/2011, 13:19
mustafa usta sonuna kadar yanınızdayım aracım otoprkta bugün yarın bakacağım benim sorunum bambaşka aracın uygunluk belgesine 66kw yazıldığı için yanlışlıkla benim evom 70 kw(95bg) olduğu halde ruhsatta 66kw(90bg) yazıyor ilettik konuyu umarım çözerler...yoksa faturaya aykırı mal satışı çok su götürür...

Uygunluk belgesinde 66 kw yazılmışsa doğru olanda budur,o belgede hata olacağını sanmıyorum.

tborsaci
07/04/2011, 13:37
Uygunluk belgesinde 66 kw yazılmışsa doğru olanda budur,o belgede hata olacağını sanmıyorum.

fiat ın evo da 66kw aracı yok ...bana özel mi üretmişler:shocking:
eğer 66kw doğru olduğunu iddaaederlerse o daha da kötü ayıplı mal satışı sözkonusudur hukukçular haklarımı çok iyi anlattılar...

USTA
07/04/2011, 13:44
fiat ın evo da 66kw aracı yok ...bana özel mi üretmişler:shocking:
eğer 66kw doğru olduğunu iddaaederlerse o daha da kötü ayıplı mal satışı sözkonusudur hukukçular haklarımı çok iyi anlattılar...

Uygunluk belgesi kişiye özel değil bildiğim kadarıyla,satılan bütün ticari malların özellikleri aynıdır.
Garanti belgesinde Michelin yazıpta araçta Goodyear lastik olması ayıplı mala girmiyormu sizce...?

tborsaci
07/04/2011, 13:52
Uygunluk belgesi kişiye özel değil bildiğim kadarıyla,satılan bütün ticari malların özellikleri aynıdır.
Garanti belgesinde Michelin yazıpta araçta Goodyear lastik olması ayıplı mala girmiyormu sizce...?

bir hukukçuyla görüşmek gerekir...eğer sorunun çözümüyle ilgili zaman kıstaslarına da hukukçu gözüyle sorgulatmalı...sunulan çözüm yada çözümsüzlükle ilgili hukuki süreç gözden geçirilmeli...mahkeme ve tüketici hakları açısından süreçler öncelikle araştırılmalı...ben bu hafta yoğunum ama eşim iyi araştırıyor haklarını...bilgim olursa aktarırım...yok mu forumda bir hukukçu?

USTA
07/04/2011, 14:06
bir hukukçuyla görüşmek gerekir...eğer sorunun çözümüyle ilgili zaman kıstaslarına da hukukçu gözüyle sorgulatmalı...sunulan çözüm yada çözümsüzlükle ilgili hukuki süreç gözden geçirilmeli...mahkeme ve tüketici hakları açısından süreçler öncelikle araştırılmalı...ben bu hafta yoğunum ama eşim iyi araştırıyor haklarını...bilgim olursa aktarırım...yok mu forumda bir hukukçu?

Konuya yazan Avukat bir arkadaşımız vardı,onun aracında da Goodyear GT3 lastik takılı...

USTA
07/04/2011, 16:53
Sevgili arkadaşlar;

Şu saate kadar arayan soran olmadı,ne yetkili servis nede Fiat Müşteri hizmetleri,belki Fatih Bey ilgilenir dedim ama ondanda ses çıkmadı maalesef...:)

Mr.Freeze
07/04/2011, 17:03
Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali duty free mağazalarının olduğu yerde bulunan billboardlardan birinde de grande punto evo reklamı var.Fotoğraftaki arabanın üzerindeki lastikler de Good Year GT3.

USTA
07/04/2011, 17:10
Malınmı var derdin var demişler,paramızla rezil olmak böyle bir şey herhalde,arasınlar diye beklersin aramazlar,ararsın telefonu açmazlar,açarlar lastik üretimde derler,Goodyear'ı ararsın müşteri hizmetleri üretimi sonlandı der,Fiat müşteri hizmetleri servise talimat verdik lastik en kısa zamanda size teslim edilecek der,servisi ararsın (Az önce aradım) bizi arayan olmadı,sizden sonra her tarafta soruşturduk GT3 yok maalesef der,gülelim mi ağlayalım mı rezilliğimize...

bvulgari
07/04/2011, 20:35
Siz üretimde degil bu lastik deyince acaba telefonun öbür ucundaki yetkisiz kişi nasıl oluyorda hayır lastik üretimde deme küstahlıgını gösterebiliyor.Bu cümle düpedüz size yalancı demektir..Ayrıca "en kısa zamanda" ne kadar manasız, açıklayıcı olmayan ve ucu belirsiz bir baştan sağma cümlesidir.Deki madem 1 hafta içinde yada 2 iş günü içinde size dönüş yapılacak.

USTA
07/04/2011, 23:25
Evet arkadaşlar,nete yen girebildiğim için şimdi yazıyorum...
Akşam saatlerinde yetkili servisi arayıp genel merkez tarafından aranıp aranmadıklarını sordum,servis yetkilisinin hiçbirşeyden haberi yok yani aranmamışlar,yinede bayi bölümüne sorup sizi arayalım dedi,yaklaşık 1 saat sonra aranmadıklarını kendilerine böyle bir talimat gelmediğini ancak tesadüf eseri başka bir şikayet için Goodyear Bölge Müdürlüğünden yetkililerin geldiğini ve benim meseleyi aktardıklarını söyledi.
Goodyear bu lastiğin üretimini durdurmuş ancak yurtdışında stoklarda azda olsa bu lastiklerden varmış ve talep halinde 1 aydan önce olmamak şartıyla ithalini gerçekleştirebilirlermiş...
Bunu bana aktaran Yetkili Servis görevlisi,müşteri ilişkilerindeki Burak beyin dediğinin tam tersini söylüyor,akabinde tekrar Fiat çağrı merkezini arayarak isminin Hilal olduğunu söyleyen bayana gerekenleri aktardım Burak beyin en kısa zamanda bana dönmesini ve gerçekleri adam gibi söylemesini istedim,bu olayı çözmez ve sorunumu gidermezlerse hukuki mücadelemi başlatacağımı ve internet ortamında Fiat ın bu ikiyüzlülüğünü yazmaya devam edeceğimi kayıtlarına geçirmelerini söyledim.
Bu lastik ülkemizde kesinlikle yok arkadaşlar,şimdi bana 1 adet lastiği başka bir sıfır Evo dan söküp satmayacaklarının garantisini kim verebilir...
İlerde sizlerden birisini başına aynı olay olduğu zaman yukarıda bir yazıda bizi aydınlattığını zanneden uzman punto nickli Fatih bey size yardımcı olacakmı...?

GPS2
07/04/2011, 23:41
Usta sonuna kadar destekliyorum...bence bu bazı noktalardaki elemanların görevlilerin herneyseler markaya işlerine mesleklerine ekmeklerine karşı olan duyarsızlığı sorumsuzluğudur...başka hiçbirşey değil...elinizden geleni yapın vallahi...bu işler kolay cevapsız kalacak işler değil...hukuken ve genel kabul deyin ne derseniz deyin bazı tedarikleri belli bir süre karşılamak zorunda üreticiler...(10 yıl) gibi mesela...

USTA
07/04/2011, 23:49
Bu konu bütün Evo kullanıcılarını kapsayacak şekilde çözüme kavuşturulana kadar bende *USTA isem bu işin sonunu bırakmam,çok şükür Allah'dan başka kimseden korkumuz yok,haklı olduğum meselede sonuna kadar giderim,bu konuyu kendi forumumda duyurmadım daha,aynı burada olduğu gibi konuyu açtığım zaman 2 saat içerisinde Fiat ve ayıbı Google da ilk sayfada FIAT - fiat.com.tr (https://www.Fiat.Com.tr) ile peşpeşe çıkar,firmanın kaybedeceği itibar benim kaybedeceğim birkaç yüz liradan daha önemlidir mutlaka...

comanchee
08/04/2011, 00:27
bende arayacağım müşteri hizmetlerini üç kağıt bu resmen bende de GT3 var

USTA
08/04/2011, 00:30
bende arayacağım müşteri hizmetlerini üç kağıt bu resmen bende de GT3 var

Benim avukatım olarak hitap etmesinler sanada...:)

GPS2
08/04/2011, 00:31
Bir yalnışlık var bu işte... bi bakalım ne çıkacak...

USTA
08/04/2011, 00:37
Google (https://www.google.com.tr/#hl=tr&biw=1024&bih=509&q=+gt+3+lastik&aq=f&aqi=&aql=&oq=&fp=3a48bcbcd574febc)
Yazık ki bu konuda suçu olmayan Goodyear bile google da gt 3 lastik yazınca ilk sayfa 2.sırada sitemizde çıkıyor,GPTR nin gücü hemen kendisini belli ediyor...

USTA
08/04/2011, 11:20
Bugün Fiat'a konuyu bildireli 8 gün oldu günceli...

1ocak2011
08/04/2011, 11:29
Benden başka yeni alanlarda Continental çıkmadı galiba...

USTA
08/04/2011, 11:52

Şanslısınız ne diyeyim...

1ocak2011
08/04/2011, 11:53
Umarım sizde halledersiniz.

Mr.Freeze
08/04/2011, 11:54
Benim arabanın lastikleri de continental

the.specialist
08/04/2011, 11:57
Bende de conti var malesef.

USTA
08/04/2011, 12:05
Bende de conti var malesef.

Continental olsun devamı olsun...:)

USTA
08/04/2011, 15:35
Lastik konusunda mutlu son...
Dün akşam saat 19.00 da bu lastiğin 1 aydan önce getirilemeyeceğini söyleyen yetkili servisin müşteri hizmetlerinden az önce aradılar,özel siparişle lastik gelmiş gidip alabilirmişiz,bu ne hız böyle,Fiat çalışanları Aref gibi maşallah...:)

tborsaci
08/04/2011, 18:06
Dün akşam saat 19.00 da bu lastiğin 1 aydan önce getirilemeyeceğini söyleyen yetkili servisin müşteri hizmetlerinden az önce aradılar,özel siparişle lastik gelmiş gidip alabilirmişiz,bu ne hız böyle,Fiat çalışanları Aref gibi maşallah...:)

böyle bir konuyu çözdüklerine sevindim benim lastiklerim de goodyear allah kaza bela vermesin de yenisine ihtiyaç olmasın...benim sorunumu da çözdüler...yeni uygunluk belgesi önümüzdeki hafta geliyor...

GPS2
08/04/2011, 18:33
Dün akşam saat 19.00 da bu lastiğin 1 aydan önce getirilemeyeceğini söyleyen yetkili servisin müşteri hizmetlerinden az önce aradılar,özel siparişle lastik gelmiş gidip alabilirmişiz,bu ne hız böyle,Fiat çalışanları Aref gibi maşallah...:)demekki oluyormuş...FİAT (müşterilerine) bizlere sahip çıkacak bizde Fiata...:cheers00:

muhammedçelik
08/04/2011, 18:37
Şimdi benide aradılar yetkili servisten garanti belgenizde hata varmış fabrikadan düzeltip yenisini gönderdiler bizde adresinize göndereceğiz dediler :D bende belgeyi düzeltmek 5 lastiği değiştirmekten kolay olsa gerek...diye yanıt verdim...sağol Fiat(!)

ahmetkarakaş
08/04/2011, 18:59
başınızdan geçen olaydan dolayı geçmişolsun ne mutlu size sevindim probleminizin çözüldüğüne güle güle kullanın

USTA
08/04/2011, 22:04
başınızdan geçen olaydan dolayı geçmişolsun ne mutlu size sevindim probleminizin çözüldüğüne güle güle kullanın
Evet problem çözülmüş görünüyor,benim anlamadığım dün saat 19.00 da arayan arkadaş 1 ay bekleneceğini söyledi,bugün 15.00 de aynı bayiden arayarak lastiğin İtalya'dan geldiğini söylediler,hangi havayolu şirketiyse baya hızlıymış...:)

ozgurse
08/04/2011, 22:19
Evet problem çözülmüş görünüyor,benim anlamadığım dün saat 19.00 da arayan arkadaş 1 ay bekleneceğini söyledi,bugün 15.00 de aynı bayiden arayarak lastiğin İtalya'dan geldiğini söylediler,hangi havayolu şirketiyse baya hızlıymış...:)

Mustafa bey , lastiğin fiyatını söylediler mi peki ?

USTA
08/04/2011, 22:34
Yarın belli olacak,ne ben sordum ne onlar söyledi,hatta aracı götürmeyeceğim lastiği diğer aracımla alıp dışarda taktıracağım,serviste sök tak işine 35 lira alıyorlar...:)

turker
09/04/2011, 01:51
yanı bızmde lastıgımıze bı sey olsa bızdemı beklıcez bunlar gecıcı cozum aslında ben arabamın lastıklerı harıc her yerınden memnunum

USTA
09/04/2011, 08:45
Herkes 1 tane sipariş verip yedekte tutsun bence...:)

USTA
09/04/2011, 11:58
Mustafa bey , lastiğin fiyatını söylediler mi peki ?

Sıkı durun :D 209+kdv=247 lira bu kadar ısrar etmesem almazdım.

feedbackx
09/04/2011, 12:01
Mübarek performans lastiği bu nasıl fiyat anlayışı anlamadım :S Ender bulunuyor o kadar kıymetli

1ocak2011
09/04/2011, 12:05

Altın kaplama felanmı varmış...

fiko
09/04/2011, 12:10
usta günaydın meseleyi halletmene sevindim.bir çok kişinin meselesine ön ayak oldun.gece çalışıyorum.arka kapılar dışın da pek bir şey gözükmüyor şimdilik.bunun dışında bu sınıfta alınacak en iyi arac olduğunu düşünüyorum(fiyat) TEL özelden yaz şirin evlere yolum düşerse uğrarım acayip trafkten kurtulup gelirsem uğrarım.selamlar....

USTA
09/04/2011, 12:11
Altın kaplama felanmı varmış...

18 ayar hemde...:D

ozgurse
09/04/2011, 16:03

Bir lastik 247 TL !!!! Sanırım bulunmayan hint kumaşı diye bu fiyat.. Good year'ın üst model lastiklerinden Goodyear EfficientGrip 185/65/15 DörtMevsim lastiği bile piyasada 150 TL civarında. Amaçları nedir anlamış değilim !!!

sakinkaradas
09/04/2011, 16:21
bence bayiden kaynaklanan bir fiyat.bu tarz firmaların bir listesi var.ama bayi mahsus yapmış olabilir.nasıl olsa bulamadı diye.

USTA
09/04/2011, 16:25
Bu lastiği piyasadan bulmanız imkansız,tek şansınız yetkili servisten almak,bir mesajımda yazmıştım buna tekelcilik denir diye,elin mahkum alacaksın veya 4 adet sıfır lastik alacaksıın aracına...

ibrahim06
09/04/2011, 17:21
Bu lastiği piyasadan bulmanız imkansız,tek şansınız yetkili servisten almak,bir mesajımda yazmıştım buna tekelcilik denir diye,elin mahkum alacaksın veya 4 adet sıfır lastik alacaksıın aracına...

Ben size kalan 3 lastiği 250'ye vereyim deseydiniz keşke. Üstüne biraz ekler gider dört lastik alırmışsınız. Bu resmen terbiyesizlik

USTA
09/04/2011, 17:29
Ben size kalan 3 lastiği 250'ye vereyim deseydiniz keşke. Üstüne biraz ekler gider dört lastik alırmışsınız. Bu resmen terbiyesizlik

Oldu artık,en azından bayi-servis ve en önemlisi Evo kullananlar işin iç yüzünü öğrendi,para benden çıktı o ayrı mevzu...:)

turker
10/04/2011, 02:15
sankı özelıkle yapıyorlar bız lastıgımıze bısey olunca baskı yapmasınlar gıtsın baska lastık alsınlar dıye galıba aklıma bu geıldı sımdı ınsanın ıcıne nasıl kurt dusuruyorlar benmı yanlıs dusunuyorum acaba

USTA
10/04/2011, 10:58
sankı özelıkle yapıyorlar bız lastıgımıze bısey olunca baskı yapmasınlar gıtsın baska lastık alsınlar dıye galıba aklıma bu geıldı sımdı ınsanın ıcıne nasıl kurt dusuruyorlar benmı yanlıs dusunuyorum acaba

Aynı fikirdeyim Türker kardeşim...
Bakın bir lastik için fırtınalar kopardınız ama biz size 100 küsur telefon görüşmesinden sonra bulduk bu lastiği,ama alırsan bu para bir daha konuyu bu kadar kurcalama git 4 lastik al...:)

serkek
10/04/2011, 14:06
Aynı fikirdeyim Türker kardeşim...
Bakın bir lastik için fırtınalar kopardınız ama biz size 100 küsur telefon görüşmesinden sonra bulduk bu lastiği,ama alırsan bu para bir daha konuyu bu kadar kurcalama git 4 lastik al...:)

aynen abi galiba bunu demeye çalışıyolar, kulağınıza küpe olsun. biz kimseyi madur etmeyiz, tüm şikayetleri ve şikayet edenleri önemseriz ve ona göre davranırız :)
al sana lastik der gibi !!!

forumun aracılığı ile bir çok kullanıcıya ulşıp bu konuyu fiata iletilmiş olması güzel bir çalışma bence.

SUADOW
10/04/2011, 17:45
aynen abi galiba bunu demeye çalışıyolar, kulağınıza küpe olsun. biz kimseyi madur etmeyiz, tüm şikayetleri ve şikayet edenleri önemseriz ve ona göre davranırız :)
al sana lastik der gibi !!!

forumun aracılığı ile bir çok kullanıcıya ulşıp bu konuyu fiata iletilmiş olması güzel bir çalışma bence.

Fiatı yere göğe sırdıramayan arkadaşlarımız....
1 Adet Lastik fiyatı neden bu kadar faiş?
Nerdesiniz?
:)

GPS2
10/04/2011, 19:54
Burdayız...hernekadar sığdıramasakta eleştirilecek birşeyler varsa gereğini yaparız...sanırım bu markanın genel politikası değildir olmamaması gerekir zaten...büyük bir ihtimalle iyi niyetli olmayan personelden kaynaklanan bir sorun ...herneyse...Şu da olabilir yedek parça muamelesi yapıyorlarsa bu fiyat mümkün olabilir (olmaması gerekir) ...bunu stok maliyeti fln gerekçelerle açıklanabilir ancak...Örnek verilebilir...bunu forum üyesi bayii çalışanlarımız açıklayabilirler...buyursunlar bizleri ikna etsinler...Ayrıca Goodyear firmasınında sorumluluğu yokmu sizce bıçak gibi kesmekle üretimini...2010 albea premiolardada görmüştüm bu gt3 leri...istenildiği takdirde herhangi bir goodyear bayisi temin edebilmeli...lastikleri hiç kullanmasan ömrü 4-5 yıldır düşük üretimde olsa aftermarket denilen olay var bunu sağlaması gerekir piyasa goodyear şirketinin...Sonuçta sadece EVO olayı değil diğer müşterilerde mağdur oluyor marka model farketmeksizin...

USTA
10/04/2011, 21:53
Bu lastiğin sadece Fiat için üretildiğini ve sadece Fiat Yetkili Servislerinden temin edilebileceği söylediler,Goodyear Genel Müdürlüğünü aradığımda üretim olmadığını ve Fiat için özel üretimin söz konusu olmadığını söylemişlerdi,neticede 1 adet GT3 lastik bulundu,pahalıda olsa sorunumu çözdüler,umarım sizlerin başına böyle bir olay gelmez çünkü minumum bekleme süresi 1 ay...

turker
10/04/2011, 22:04
aynı marka lastıkden takılı renault marka araclarda var

turker
11/04/2011, 00:06
yarın bursa auto show gıdıcem bır terslık olmassa cok merak edıyom evoda ne marka lastık var dıye gt3 varmı dıye

USTA
11/04/2011, 00:23
yarın bursa auto show gıdıcem bır terslık olmassa cok merak edıyom evoda ne marka lastık var dıye gt3 varmı dıye

Bayidekilerde GT3 vardı Türker,Cumartesi tekrar baktım araçlar yenilenmiş ama lastikler Goodyear GT3...

GPS2
11/04/2011, 18:26
USTA bu lastikleri FİAT kaçak olarak kendisi mi üretiyor acaba goodyeara çaktırmadan ...:) piysaya sattıkları ne olacak..ikinci el araçlardada mutlaka binlerce vardır...gy bayilerinde bu gt 3 hiç satılmadımı..? gy genel müdürlüğü*de bihaber galiba herşeyden...başka arkadaşlar aralamarı gerekirse sorsunlar AFTERMARKET hizmetleri varmıymış yoksa sadece bir malın reklamını yapıp bol bol satıp ondan sonra bıçak gibi üretim kesme gibi politika mı izliyorlar...tüketici ihtiyaç duyduğunda kıvır kıvır kıvransın...

hakguner
11/04/2011, 18:38

Çıktı çıktı. 09,04,2011 de teslim aldım aracımı. Bende continental çıktı

turker
11/04/2011, 18:46
Bayidekilerde GT3 vardı Türker,Cumartesi tekrar baktım araçlar yenilenmiş ama lastikler Goodyear GT3...

takıntı oldu bende bu konu Mustafa abı bıde arayıp bızı magdur etmıceklerını soyluyorlar lastık elımızde bulunuyo dıyorlar var ellerınde ama fıyat malum hanı urasma gıt baska yerden al der gıbı fıyatıda yanı

USTA
11/04/2011, 20:16
takıntı oldu bende bu konu Mustafa abı bıde arayıp bızı magdur etmıceklerını soyluyorlar lastık elımızde bulunuyo dıyorlar var ellerınde ama fıyat malum hanı urasma gıt baska yerden al der gıbı fıyatıda yanı

İşine gelirse al veya hiç bulaşma diyorlar işte...

Scratch
11/04/2011, 21:57
Arkadaşlar bu lastikleri sadece fiat degil ford transit lerde var. Sabah işe giderken lambalarda dikkatimi çekti. 2009 veya 2010 yeni makyajlı ti. gt3 lastik takılıydı...

turker
12/04/2011, 21:59
fuardakı evolarda gt3 yoktu brıdgestone takılıydı hemen sordum neden brıdgestone takılı bızım arabalarımızda gt3 var dıye ne dıyebılırlerkı onlarda calısan yanı

USTA
22/04/2011, 11:08
https://img35.imageshack.us/img35/3166/gt3goodyear.jpg

fcevo
22/04/2011, 16:37
bnmkıler contınental bnm anlamadığım nıe hepsı standart deıl herkesın lastıklerı farklı zaten lastıklerede oyle bı hava basıolar kı ılk aldığımda traktor gıbıydı arac ılk ısım lastık havalarını dusurmek oldu

1ocak2011
22/04/2011, 17:01
Tırlara yüklenmeden hepsinin havası inmesin diye fazla fazla basıyorlar, bende alır almaz nitrojen bastırdım direk.

USTA
09/06/2011, 08:46
Goodyear GT3 lastikli Evo culara güncel...

alfisti
09/06/2011, 11:25
biz yılbaşında gp aldık.michelin çıktı lastikleri.

Mugen_punto
10/06/2011, 15:57
Bende punto evo aldım henüz işlemleri bitmedi. lastikleri continental.

kifanhom
11/06/2011, 00:21
aman diyim gt3 mü koşarak uzaklaşmak lazım

zoomes
11/06/2011, 17:33
Ticari etiğe sığmayan bir durum yazık,FİAT ın bu konunun arkasında durması lazım,okunanları görünce gıcık oldum,aracım bugün gelmiş telefonla aradılar ilk sorduğum şey lastikleri oldu,10 gün bekledikten sonra good year çıksaydı ikinci malazgirt savaşı yaşanırdı herhalde bayi ve FİAT la

USTA
15/09/2011, 22:57
Yaz ortasında sol arka lastik yine yarıldı,yoldaki ufak bir çukur yüzünden hemde,yeni aldığımızı taktık stepnede çıkma lastik var artık,bir daha olursa başka bir markadan 4 adet alıp değiştireceğim.En ufak darbede yarılıp gidiyor bu lastikler,hiç güven vermiyor...

ibrahim06
15/09/2011, 23:11
Yaz ortasında sol arka lastik yine yarıldı,yoldaki ufak bir çukur yüzünden hemde,yeni aldığımızı taktık stepnede çıkma lastik var artık,bir daha olursa başka bir markadan 4 adet alıp değiştireceğim.En ufak darbede yarılıp gidiyor bu lastikler,hiç güven vermiyor...

Ya Mustafa bey, benim albeada da bu lastiklerden var.Üzerinde takılı geldi. bu lastiklerle 2 defa Ankaradan Ağrı doğubeyazıta gidip geldim. Ankara doğubeyazıt arası 1300 km.Çok kötü yollardan çukurlardan araba yolcu yük dolu olarak geçtim. 150-160 km sürate çıktım. Bir sorun yaşamadım. lakin sizin yazdıklarınız beni korkutuyor.

Acaba sizin lastiklere özgü bir sorun olabilir mi? ne bileyim üretilirken hamurunda mı bir kalitesizlik oldu acaba?

USTA
15/09/2011, 23:15
Hadi birinin hamuru bozuktu diyelim,son yarılanda stepneden taktığımızdı onunda mı bozuk hamuru,hoş aynı seri lastikler bunlar olabilir,veya hamuru bozuk birileri ülkemize bu lastiklerle gönderdiler bu araçları ve bizim hamuru bozuklarda sattılar bu araçları...

kartal3520
04/02/2014, 00:22
Bu GOOD YEAR GT3 lastiklerinde kesinlikle problem var.Benim aracın ön lastikleri 3. yılda dilim dilim sanki bıçak atmış gibi kalktı.Öyle araca pati falanda çektirmedim çektirmem de zaten.Servis bir Good Year bayisine yönlenlerdi.İlgili servisi aradım aracı getirin lastikleri İstanbul'a gönderelim dediler.Tamam dedim peki bu süre zarfında bana yedek çıkma lastik verecek misiniz dedim. Hayır dediler biz sadece göndeririz dediler.Şimdi ben ne yapacağımı bilmiyorum.

Ersal
04/02/2014, 18:20
Aynı problem benim meganda da vardı.Goodyear efficientgrip lastik vardı üzerinde.Aynen sizin dediğiniz gibi oldu.Yemin ederim petlas goodyear dan kat kat iyi bir lastik.Bir daha goodyear almam da aldırmam da çevreme

kdemirel34
04/02/2014, 19:57
Bende punto evo aldım henüz işlemleri bitmedi. lastikleri continental.

Çok iyidir jetta ve passatta kullandim çok memnundum

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

sakinkaradas
31/03/2014, 22:37
Ben lastikte lassanin ustune tanimam.continental den cok cektim.

Discovery cihazımdan gönderildi

jrgakbulut
02/04/2014, 01:00
bende şahsen o şekilde almıştım arabayı yol tutuşu yağmurdaki frenajı falan hiç bir sorun yok ama lastik kenarlarında hala diken gibi şeyler duruyor fakat sol lastik kendi kendine nereye girdiyse artık kalkmış bir kısmı bende değiştirmeyi düşünüyorum şahsen