PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kurutma için ne kullanmalıyım?

evoero
31/03/2011, 18:38
Evom daha çok yeni üstelik ilk aldığımda boya korumada yaptırdım fakat güneşte söyle yandan bakınca haremsi çizikler oluşmuş nasıl olur dedim..?? arabamı fırcasız yıkatıyorum nasıl olabilir diye düşünürken aklıma kuruladıkları bez geldi... Sanırım ondan Pekiyi sizce ne yapmalıyım?? evde yıkasam mikrofiber süngerle diye düşündüm oda basınçlı su olmadığından arabadaki kum toz mikrofibere yapışır dahada kötü olur çizerim diye korkuyorumdiye korkuyorum.. Nedir sizce çözüm...?

tayfux
31/03/2011, 18:51
mikrofiber bez kullanıyorum..

kara kız
05/05/2011, 12:38
araç yüzeyindeki çiziklerin %80 inden fazlası aracı kurulama esnasında olur..yani aracınız nasıl yıkanırsa yıkansın fırcasız sungersız yıkama daha zararlıdır ..boya yuzeyındekı kırı tam anlamıyla çıkartmaz..testını çok basıt yapabılırsınız..aracınız yıkansın elınıze alın bır beyaz bez ve kapıyı sılın elınızdekı bezın uzerındekı kiri görün..siz aracınızı fırcasız sungersız yıkamacıya gorutup doğru yaptırdığnızı dusunurken aracınız boyanın uzerınde kalın bır kır tabakaısyla kurulanır..ıste olay bu anda başlar tum yuzey kılcal cızıklerle dolar 5-10 yıkama sonrası gozle gorulur cızıkler ve matlaşma olur..o yuzden sız sız olun aracınızı 2 kova yontemıyle ve sunger le yıkayın ..temizlediğiniz yeri bol suyla durulayın ve sonra sılecek lastığı yada silikon çekçekle suyunu alın her su cekme ıslemınden sonra sıleceğen egzını bezle sılın..ve munkun olduğunca dıkkatlı olun ve mumkun olduğunca kalan suya baskı yapmadan micro fiber bezle alın..yani kısacası aracınızın kaportasına bir bayanmış gibi davranın..emin olunki budurum boya uzerındede kadınlarda olduğu gibi olumlu etkenlere neden olur..benim önerim bu şekılde 5 senedir aracımı kendım yıkıyorum toplamda belkı 5 -10 kere yıkamacıda yıkatmısımddır herdefasındada yarım bıraktırım gitmişimdir ...yada kufur etmekten gunahkar olmusumdur..aracınıza yapabıleceğniz en kotü sey yıkamacıda yıkatmaktır bunuda unutmayın...ben onlara araç katilleri diyorum...

takres
05/05/2011, 14:38
mikrofiber tavsiye ederim...

GP COSKUN
05/05/2011, 18:22
kaliteli bir güderi alıp kullanabilirsin

kxlylmz
05/05/2011, 21:58
Aracınızdaki o harelerin nedeni boya koruma yapıyorum diye pastayı yediremeyip kısa sürede işi bitirmeyi amaçlayan mekandır. kurulamada kullanılan bez bu kadar yeni araçta bu kadar hare yapmaz.

Kurulama için mikrofiber bezleri tavsiye ederim. eğer hakikaten kaliteli bir bez arıyorsanız uber blue mikrofiber bez diye google da aratın. fazlasıyla memnun kalırsınız.

bu arada çift kova yöntemi güzeldir ama sünger değil, mik.fib. yıkama eldiveni veya koyun postu yıkama eldiveni kullanın.