PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo multijet motordan gelen garip ses

Engin_T
30/03/2011, 21:50
Arkadaslar bugun farkettim aracim rolantide calisirken siyah multijet yazan motor kapagi asiri derecede titriyo ve ses yapio,ses iceri gelmiyor fakat disardan bariz bi sekilde duyuluyor.hava filtresinin kapagindaki vidalari kontrol ettim fakat gevseme yok acaba sizin araclarinizda da boylemi yoksa benimkinde mi sorun? Yardiminizi bekliyorum :)

tayfux
30/03/2011, 21:53
sesi duymak lazım..

edelsang
30/03/2011, 21:55
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/25281-rolantide-hirilti.html
hocam buradaki konuda arkadaş anlatmış nasıl sorunu çözüceğimizi fakat ben anlamadığım için servise götürücem gerçekten çok gürültülü bir ses garantili olduğu için sizde servise götürün aracınızı
benim size bir sorum olucaktı motorunuzda ıslık sesine benzer bir ses war mı ? (gaza bastığınızda artıp çekince yavaş yavaş azalan ses)
çünkü bende böyle bir ses var ve servis normal diyor ?

Engin_T
30/03/2011, 21:55
Kapagi tutunca ses geciyor ama birakinca tekrar baslio kontrol ettim gevseyen yerde yok

Engin_T
30/03/2011, 21:58
hocam buradaki konuda arkadaş anlatmış nasıl sorunu çözüceğimizi fakat ben anlamadığım için servise götürücem gerçekten çok gürültülü bir ses garantili olduğu için sizde servise götürün aracınızı
benim size bir sorum olucaktı motorunuzda ıslık sesine benzer bir ses war mı ? (gaza bastığınızda artıp çekince yavaş yavaş azalan ses)

İslik sesi hic duymadim ama yarin daha dikkatli dinler yazarim buraya islik sesi turbodan gelio olabilirmi acaba ?

tayfux
30/03/2011, 21:58
Kapagi tutunca ses geciyor ama birakinca tekrar baslio kontrol ettim gevseyen yerde yok
kapak yerine oturmadan sıkılmış olabilir hocam..

Engin_T
30/03/2011, 22:04

Siz servise rolantide ki hirilti icin goturdugunuzde ne dediler sorunu cozebildilermi ? Eger sorun cozulduyse ne gibi bi islem uyguladilar acaba?

edelsang
30/03/2011, 22:08
Siz servise rolantide ki hirilti icin goturdugunuzde ne dediler sorunu cozebildilermi ? Eger sorun cozulduyse ne gibi bi islem uyguladilar acaba?
yok işte bendede sizin gibi sorun war kapağı tutunca ses kesiliyor daha servise gitmedim en kısa zamanda gidicem

muhammedçelik
30/03/2011, 22:24
Motorun üzerinde 2 plastik parça var yazılı olmayan ön parçanın sağ üst tarafı 1.3 multijet yazan parçaya değiyor motor çalıştığı zaman titreşimden dolayı bende farkettim ama henüz dokunmadım...

edelsang
30/03/2011, 22:39
bu ıslık sesi gelen yokmu benden başka servis normal ses diyor . ? :S

muhammedçelik
30/03/2011, 22:49

genelde ıslık sesi turbodan gelir ama sıfır araçta sorun olacağını pek sanmıyorum eski 2004 puntop 150 bin civarlarında hafif hafif ıslık çalmaya başlamıştı gerçi araba şans işi 2008 model fiestamız 30bin km de turbo ve enjektör keçelerini yedi bereket garantiliydi.sana tavsiyem her sese kulak verme inan olmadık yerlerden olmadık ses duyarsın :)

edelsang
30/03/2011, 22:51
genelde ıslık sesi turbodan gelir ama sıfır araçta sorun olacağını pek sanmıyorum eski 2004 puntop 150 bin civarlarında hafif hafif ıslık çalmaya başlamıştı gerçi araba şans işi 2008 model fiestamız 30bin km de turbo ve enjektör keçelerini yedi bereket garantiliydi.sana tavsiyem her sese kulak verme inan olmadık yerlerden olmadık ses duyarsın :)
sağ arka kapı gıcırdamaya başladı dünden beri taktak vuruyom nereden geldiğinide anlamadım
ama bu ıslık sesi beni çok rahatsız ediyor poyraza gitmiştim
bir dahakine merkez servise gidicem

turker
30/03/2011, 23:16

var var bendede var normal bır ses o turbonun sesı benım hosuma bıle gıdıyo ses ıslık gbı

edelsang
30/03/2011, 23:21
var var bendede var normal bır ses o turbonun sesı benım hosuma bıle gıdıyo ses ıslık gbı
ilk başlarda gelmeyen ses sonradan gelmesi beni rahatsız etmişti :)

turker
30/03/2011, 23:24
ilk başlarda gelmeyen ses sonradan gelmesi beni rahatsız etmişti :)

ben bu sesı baska arabalardada duyuyorum sadece bızım arabalrımızda yok dıgerlerındede var