PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo-Bagaj Kapağını Kaldırınca Akan Su

Lionissimo
30/03/2011, 12:09
Arkadaşlar merhaba, sizlere bir sorum olacak, 2011 model Punto Evo Dinamik dizel aracım var. Yağmur yağdıktan veya arabayı yıkattıktan sonra bagaj kapağını kaldırdıktan sonra kapağın sağ alt tarafından biraz (bir su bardağının yarısı kadar) su akıyor, muhtemelen kapağın içinde bir yerde su birikiyor. Birkaç sefer kaldırıp indirdikten sonra su akışı bitiyor, muhtemelen bütün su dışarı çıkmış oluyor. Merk ettiğim bu normal bir durum mudur? Ben normal olduğunu düşünmüyorum, normalde işlem sırasında (aracı yıkatırken veya yağmur yağarken) bu suyun tahliye olması gerekir. Sizin de başınıza geldi mi? 5000'de genel kontrol için yetkili servise gideceğim orada da konuyu anlatacağım.

ozmenomer
30/03/2011, 12:28
valla aynı sorun bendede var ama soldan geliyo aslında sormakta fayda var normal olmaması gere k bagajı acmasak kapının içindemi kalıcak

USTA
30/03/2011, 12:37
Arka kapıların fitilleride o şekilde yağmur sonrası veya yıkamadan sonra kapıyı açınca koltuklara su akıtıyor,sinir bozucu bir durum bu...

comanchee
30/03/2011, 12:41
bende bayağı sağanak yağmurda kullandım, yağmur altında bekledi fakat sıkıntı görmedim bu gün bir kontrol edeceğim

erbil
30/03/2011, 14:23
Aynı sorunda bende de var bir çözüm önerebilecek arkadaşımız var mı acaba?

Budweiser
30/03/2011, 14:54
Aynen aynı sorun bendede var yıkamada veya yagmurda birikiyor su zamanla sacı çürüteceğini düşünüyorum. Nerede birikiyo onuda bi çözebilsem şahane olucak..

takres
30/03/2011, 14:59
grandeler de yok sanırım hiç denk gelmedim...

circassiancomis
30/03/2011, 15:10
bende de aynı sorun var su akıyor ama sanırım bir yerde kalıyor.. linea da başka bir şekilde gelmişti başıma akşam çok yağmur yağdı sabah arabaya bindiğimde kapılardan su sesi geliyordu kapı altındaki fitilleri elimle oynattığımda yaklaşık 1-2 dakika boyunca su döküldü.. araba kiralıktı muhtemelen hiç dikkat edilmemiş..

blk_hakan
30/03/2011, 15:15
Evo larda genel olarak bu sorun var bendevar aynısı hergun bagajı acmak zorunda kalıyorum çürümesin diye :)

Lionissimo
30/03/2011, 15:33
Birçok kişi bu durumu yaşadığına göre durum benim düşündüğümden daha vahim. Ben de nerede su nasıl birikiyor onu anlamış değilim. Aklıma muhtelif yerleri silikonlamak geliyor ama daha 5000 km olmamış araca da 20 yıllık araç muamelesi yapmak canımı sıkıyor. Önceden 1990 model Honda Civic kullanıyordum ve her bahar ve kış döneminde bagajı etraflıca silikonlıyordum. Öncelikli olarak yetkili servise konuyu aktarmak faydalı olacak.

tayfux
30/03/2011, 15:37
bencede eğer kronik bir sıkıntı varsa müşteri hizmetlerini yoğun telefon mesaileri ile konuşun servo motoru gibi belkide bir çözüm bulurlar..

kara kız
30/03/2011, 16:08
aynı sorun grandelerdede var..suyun biriktiği yer bagaj takozlarının orası vidamsı bi lasıt var..bunlara artı olarak yıkamacıdan çıkın bagajınızı kaldırım ve bekleyın camın sağ ve solunda iç tarafından su akdığını goruceksınız buda ayrı bı sorun farkeden oldumu peki..ben aracımın camını her sılıçtı en son bırkez daha sılerım arka camı ıçten ve devamlı suyun ızını gorurum ıc tarafta..zaten aktığınıda defalarca gördüm

turker
30/03/2011, 18:29
aynı sorun bendede var sınır oluyorum

kaptan_ahab
30/03/2011, 19:21
Bagajın yanı sıra motor kaputunu kaldırıncada su akıyor bende, yıkamadan sonra akünün bulunduğu bölmeyede su doluyor.

egeevo
30/03/2011, 20:44
arkadaşlar bunun çaresini bulmamız lazım yoksa çürür araçlarımız, ben cumartesi servise gidicem, kavaklıdere oto müslüm abiyi aradım gidicem ama bakalım ne yapacağız...su geliyor ama nerden geliyor? veya gelip nereye gidiyor ben o kadar keşfedemedim, bagajın plastik kaplamasınamı akıyor camın ordan yada başka bi yeremmi??

OPTS
30/03/2011, 22:22
Bendede var aynı sorun.
Hadi başlayalım toplu olarak müşteri hizmetlerine şikayete

gurik
30/03/2011, 22:25
her zaman değil ama arada bu oluyor...ben çarpma takozlarının dibinden aktığını keşfettim. muhtemelen vakum etkisiyle aynı yerden de içeri alıyor suyu . o takozlara yoğunlaşmalı.

iris19
30/03/2011, 22:25
evet bendede var aynı sorun çözümü paylaşalım...

ozgurse
30/03/2011, 23:21
Aynı sorun bende de var. Serhat'ın dediği gibi çarpma takozlarının içinden geliyor su. 2 gün önce servise gittim ancak ön sol kapının kendiliğinden açılma sorunu , davlumbazdan içeri giren su ve kaput içerisindeki yalıtım sorunlarından bunu söylemek aklıma gelmedi açıkçası. :@

usermm1
31/03/2011, 12:51
bu sorun bir tasarım hatası. kapağı açıp nerden su girdiğini incelemek lazım..

Lionissimo
31/03/2011, 21:45
arkadaşlar bunun çaresini bulmamız lazım yoksa çürür araçlarımız, ben cumartesi servise gidicem, kavaklıdere oto müslüm abiyi aradım gidicem ama bakalım ne yapacağız...su geliyor ama nerden geliyor? veya gelip nereye gidiyor ben o kadar keşfedemedim, bagajın plastik kaplamasınamı akıyor camın ordan yada başka bi yeremmi??

Anıl, ben Müslüm Bey'i telefonla aradım ve dilimin döndüğünce sorunu telefonda anlattım, normal bir durum olabileceğini telefonda söyledi ama kesin birşey söylemek için görmek lazım dedi. Ben de işim olmazsa cumartesi gitmek istiyorum ama diğer arabanın lpg işleri de var cumartesi. Sen gidersen paylaşabilir misin bizimle?

Lionissimo
31/03/2011, 22:36
Gerçekten müşteri hizmetlerine yansıtılması gereken bir durum. Bazı arkadaşlarımın da belirttiği gibi arka camın içine de birkaç damla su sızıdığı oluyor. Bir yerlerden sızan, kaçan su durumu beni tilt ediyor, evde musluk da akıtsa, lavabo da sızdırsa, arabanın bagaj kapağına da birikse aynı durum... Sinir bozucu...

HarbiAslan
07/04/2011, 17:29
arkadaşlar selamlar,

herkes aynı sorundan şikayetçi iyi güzel ama hiç servise gidip gösteren yokmu :)

bugün ilk defa punto'mla yağmur altındaydım. ve işyerime gelince bagajdan eşyalarımı almak istedim, vay almaz olaydım :) ... sol iç kısımda plastik siyah kapak türü bişeyin içinden su akmaya başladı. baktım baktım bu su nerden gelir dedim bişey bulamadım.

konuyla ilgili bilgi alabilen var mı ? yoksa ben cumartesi gideceğim bunun için servise...

USTA
07/04/2011, 17:32
Servisin ne çözüm ürettiğini bizimle paylaşırsın Cihan...:)

HarbiAslan
07/04/2011, 17:40
Servisin ne çözüm ürettiğini bizimle paylaşırsın Cihan...:)

zaten bu cevabı alacağım belliydi :w00t2000:

tamam abi, cumartesi gideceğim , bunuda sorarım :)

USTA
07/04/2011, 17:42
zaten bu cevabı alacağım belliydi :w00t2000:

tamam abi, cumartesi gideceğim , bunuda sorarım :)

Benim için şuanda en büyük sorun aracın lastikleri,onları bir çözüme kavuşturalım hele...

macsea
08/04/2011, 09:44
bende de var arkadaşlar. direk kaldırmıyorumki bagajın içine akmasın, hafifçe kaldırıp dışarı akıtıyorum.ama rahatsız edici

egeevo
08/04/2011, 21:22
Anıl, ben Müslüm Bey'i telefonla aradım ve dilimin döndüğünce sorunu telefonda anlattım, normal bir durum olabileceğini telefonda söyledi ama kesin birşey söylemek için görmek lazım dedi. Ben de işim olmazsa cumartesi gitmek istiyorum ama diğer arabanın lpg işleri de var cumartesi. Sen gidersen paylaşabilir misin bizimle?

arkadaşlar konu açmıştım sorun halloldu diye ancak görememiş olabilirsiniz diye yazdım biraz geç oldu kusura bakmayın...sorun çözüldü arkadaşlar olay arka silecek motorunun cama açılan deliğe hizalı takılamayıp contanın kasılıp içeriye su alması...müslüm abi sağolsun her zamanki gibi harika ilgillendi ve musa abi ve erkan abiyle işi hallettik, kusursuzca oldu...arkadaşlar müslüm abiye gidin 1 saatte çözülüyor problem...motoru aracın sacına plastik ayaklarla takmışlar ve düzgün takmadıkları için bu plastik kasılıyor o yüzden bu ayakları kırıp vidayla harika şekilde deliklerine takıyolar ve kusursuzca oturuyor...olaymız budur :)

mitix
09/04/2011, 10:35
arkadaşlar konu açmıştım sorun halloldu diye ancak görememiş olabilirsiniz diye yazdım biraz geç oldu kusura bakmayın...sorun çözüldü arkadaşlar olay arka silecek motorunun cama açılan deliğe hizalı takılamayıp contanın kasılıp içeriye su alması...müslüm abi sağolsun her zamanki gibi harika ilgillendi ve musa abi ve erkan abiyle işi hallettik, kusursuzca oldu...arkadaşlar müslüm abiye gidin 1 saatte çözülüyor problem...motoru aracın sacına plastik ayaklarla takmışlar ve düzgün takmadıkları için bu plastik kasılıyor o yüzden bu ayakları kırıp vidayla harika şekilde deliklerine takıyolar ve kusursuzca oturuyor...olaymız budur :)

bende servise gitti durumu izah ettim fakat olmadı adam bildiğini okudu oradan su almaz o kendi kendi kendine suyu tahiliye ediyor falan diye zırvaladı . adama bişeyler söylemeye çalıştım bak güzel kardeşim böyle bir durum var kronik buradan su alma riski var diye adam detaylara inmedi zaten böyle bir şikayette almamış. yani servisdeki insanlara birşey anlatmak çok zor . ufak işlerlerle pek ilgilenecek havaları yok. ellerim boş şarkısını söyleyerek servisden geri döndüm.:agri:

egeevo
09/04/2011, 11:20
bende servise gitti durumu izah ettim fakat olmadı adam bildiğini okudu oradan su almaz o kendi kendi kendine suyu tahiliye ediyor falan diye zırvaladı . adama bişeyler söylemeye çalıştım bak güzel kardeşim böyle bir durum var kronik buradan su alma riski var diye adam detaylara inmedi zaten böyle bir şikayette almamış. yani servisdeki insanlara birşey anlatmak çok zor . ufak işlerlerle pek ilgilenecek havaları yok. ellerim boş şarkısını söyleyerek servisden geri döndüm.:agri:

ya hayret bişey varya, su bile tutup denemedimi bakmadımı ne olduğuna? bunlar nasıl insanlar ya uyuz oluyorum gerçekten, bence başka bir servise daha gidin, bugun ben kavaklıdereye otoya uğrayıp fotoları alabilirsem alacağım ve buraya koyacağım,olmadı çıktı alır servislere gösterirsiniz arkadaşlar...

hkndvc
09/04/2011, 12:04
Aynı sorun bende de var. Şu silecek motoru olayına bi yoğunlaşayım bari.

Lionissimo
09/04/2011, 12:35
Bugün ben de Müslüm Bey'e uğradım. Sorunu detaylıca anlattım, bagaj kapağının arkasındaki plastiği söktüler, kapağı kapatıp bagaj kapağının ordan hortumla su tuttular. Kapağı açtığımızda tekrar sağ ve sol alttaki tapaların ordan su geldi. Ama bunun doğal olduğunu söylediler. Bunu en az servisteki 4-5 usta ve Müslüm Bey söyledi. Bu arada plastiği sökünce kapağın içini (alt tarafa doğru olan birleşim yeri)iyice kontrol etme şansım oldu. Hafif nemlilik vs. var ama o kadar insan ısrarla bunun bir problem olmadığını söyleyince artık ısrar etmedim. Anıl senin mesaj ilaç gibi geldi şimdi. Müsait olunca tekrar gidip bi de öyle kontrol ettireceğim.

USTA
09/04/2011, 12:39
Evlerde su tesisatında en ufak kaçak olduğunda hiç ummadığınız yerden alt kata su sızmaya başlar,üretim sırasında biraz daha dikkatli montaj yapsalar bu sorunların hiçbiri çıkmaz,dakikada 1 otomobil üretmek marifet değil,üretiğin otomobilin kaliteli olması marifettir...

egeevo
09/04/2011, 14:15
arkadaşlar ısrarcı olun, bu şekilde çözüldüğünü anlamaları lazım adamların, mustafa abiye katılmamak mümkün değil, sanki 1 dk da üretiyolarda iyi birşey başarıyolar saçma sapan hatalar çıkıyor. imajı korumak istiyorsan veya imaj yaratmak iyi yerlere gelmek istiyorsan adam gibi üretim yapacaksın. audi de sorunlu, porsche de mercedes te ama bu kadar küçük saçma sorunlar olmuyordur eminim, küçük sorunlar soğutuyor insanları yok torpidom cızırdıyor, arka cam su alıyor keşke olmasa keşke...

Lionissimo
10/04/2011, 22:22
Silecek motorunu da Müslüm Bey'lere kontrol ettirdim, bir sorun orada da yok. Şimdilik takipteyim. Ama Müslüm Bey ve ekibi 10 numara, buradan kendilerine çok teşekkür ediyorum. En azından böyle bir servis var..

mitix
10/04/2011, 23:46
bir müslim babada istanbula lazım biz istanbuldakiler napacaz bakalım ?

Lionissimo
15/04/2011, 23:22
Selamlar tekrar herkese, bugün de kapağı kaldırdığımda camın üstündeki metalle birleşim yerinden bagajı iç mekandan ayıran plastik bölmeye 3-5 damla su aktığını gördüm. Daha neler görecez kimbilir... :(

usermm1
17/04/2011, 13:06
arkadaşlar arka camın alt kısmında (bkz resim) su birikiyor ve kapağı açınca akıyor. yani kapağın içine su almıyor. benim tehşisim bu.

macsea
20/04/2011, 21:17
geçenlerde sanayide mekanikçiye gittim. bagajı söktüler. içini açtılar, hatta biri bagaja oturdu dışardan su tutuldu, ama içeriye su girmedi , yani akanın bagajda toplanan su olduğunu söylediler.

sezerism
20/04/2011, 23:30
Arkadaşlar iyi güzelde benim evoda bagajda sol taraftan resmen içeri su alıyor yağmurlu havada solda bagaj aydınlatma lambasıının olduğu kısımdaan geliyor servise gösterdim kendi gözleriyle gördüler bana randevu verdi . Bakalım ne çıkacak.

skystar37
21/04/2011, 00:30
Bagaj kapağındaki takozlardan gelen suya servis bana normal dedi, bagaj kapağı içinde oksitlenme paslanma yapmazmı peki bu su birikintisi zamanla diye sorduğumda bagaj kapağı içinin oksitlenmeye karşı boyanmadan önce korunduğunu söyledi. Bakalım ilerleyen zamanlarda olursa artık çürüme paslanma oksitlenme bu seferde garantisi bitmiş kullanıcı hatası vs. diye bize kakalamaya çalışırlar ya neyse artık Fiat diyecez ite ite binecez...

iris19
21/04/2011, 23:15
ben açtırdım baktılar silecek motor lastiğiden oluyor

PUNTOMUNTO
22/04/2011, 01:12
hatcback arabaların kaderı boyle su bır sekılde tahlıye olmalı, bence normal bır durum su akmıyorsa sıkıntı vardır o zaman curume soz konusu. daha onemlı sorun on camınızı gıderken yıkadıgınızda eger camınız acıksa ıcerıye su gırıyor hatalı yapılmıs fıtıl ve oluklar var hıc bır alman arabasında bu durum yasanmaz:)

Lionissimo
22/04/2011, 10:44
Selamlar tekrar herkese, bugün de kapağı kaldırdığımda camın üstündeki metalle birleşim yerinden bagajı iç mekandan ayıran plastik bölmeye 3-5 damla su aktığını gördüm. Daha neler görecez kimbilir... :(

Geçen hafta sonu arabayı Kavaklıdere otoya götürdüm. Maalesef orada çok uğraşmamıza rağmen aynı durumu yaşamadık, ama yinede tedbir amaçlı arka cam söküldü, contası kontrol edilip tekrar yapıştırıldı, şimdilik tekrarlamadı olay. Ama takipteyim, gelişmelerden haberdar ederim.

Herkese selamlar.

mitix
23/04/2011, 20:01
ya bu su olayı acayip bir hal aldı . çok ilginç kimse somut bir sebep gösteremiyor.

ibrahim06
23/04/2011, 20:11
benim arabada sol taraftan dökülürdü. Çözümüm o tarafta durmamaktı.

sinturese
23/04/2011, 21:51
bende sordum bu durumu,baktılar,abi akması normal dediler,alttaki deliklerden tahliye ediyor dediler,e içerde birikince bekleyince paslanma olmazmı dedim, sac ın üstünde 7 kat koruma varmıs,bişi olmazmıs. iyi dedim bende,valla sac çürürse,goturur bırakırım arabayı artık,paslanmazlık garantisini gostererek.

Lionissimo
11/05/2011, 22:01
Arkadaşlar tekrar merhaba.. Uzunca bir süredir konuyu yabancı forumlarda da araştırıyorum, böyle bir kronik sıkıntı maalesef var. Onlarca punto kullanıcısı bagaj kapağı içinde su hapsolduğunu ve kaldırmadan akmadığını yazmışlar. Benim savunduğum gibi, bagaj kapağının içine su girmesinin mantıklı bir izahatı olmadığını söylüyor insanlar. Maalesef ortada somut olarak gösterilebilen bir sebep de yok. Sadece tahminler dolanıyor, bagaj kapağının kaynak dikişinden kaçırıyor diyen kullanıcılar bile var. Ben tedbir olarak 3.stopun etrafını hassas bir çalışma ile silikonladım. Bugün Ankaralı arkadaşlar da beni doğrulayacaktır, akşamüzeri dehşet bir yağmur yağdı, ve sonuç yine negatif. Kapağı kaldırınca köşedeki kauçuklardan su geliyor. Peki o delikler neden yapılmış diyeceksiniz? Bagaj kapağının içi terleme yaptığı zaman tahliye amaçlı yapılmış olduklarını düşünüyorum.

krm1983
11/05/2011, 22:05
klasik fiat kronik hataları

Lionissimo
11/06/2011, 18:39
arkadaşlar tekrar merhaba. Konuyu Fiat müşteri hizmetlerine ilettim. Müşteri hizmetleri beni telefonla aradı birkaç görüşmeden sonra 2 haziranda bir toplantı yapacaklarını ve konunun incelendiğini söylediler, ama teknik ekibin şu ana kadar yorumu olayın normal olduğu yönündeymiş. Zaten 2 Hazirandan bu yana 10 gün geçti. Arayan soran da yok. Bu işin ucundan birşey çıkacağını zannetmiyorum. Bi daha da Fiat'ın yanından geçermiyim sorusuna yanıtım çok net olacak, hayır!

k0d3r
11/06/2011, 20:09
Arkadaşlar ben de 20 gün önce aldiğim Evo yu ilk yikatmamda, bagaj kapağini kaldirinca su aktiğini gördüm. Ayni sorun bende de var galiba :(
Napmak lazim.

mistero
11/06/2011, 22:06
Bende de çok yoğun yağışlarda ve yıkandığı zamanlarda bagaj kapısının sağ tarafında su birikimi oluyor bagajı açınca bagajın içine akmadan kendi yolunda dışarı akıyor su...

egeevo
11/06/2011, 23:39
arkadaşlar ben bu su akma olayını anlayamadım, tamamını okudum nerdeyse yazılanların ama suyun vida gibi olan sağda ve soldaki takozların ordanmı aktığı sorun? ben çok normal o tahliye oluyor oradan eğer anladığım buysa, ama bende başka bi yerden su akma veya birikme kati suretle yok:S anlayamadım tam...

cunsuz
12/06/2011, 03:12
Bende de bu türlü bir sıkıntı olmadı, olsa mıydı ki :tongue00:

Lionissimo
12/06/2011, 22:00
arkadaşlar ben bu su akma olayını anlayamadım, tamamını okudum nerdeyse yazılanların ama suyun vida gibi olan sağda ve soldaki takozların ordanmı aktığı sorun? ben çok normal o tahliye oluyor oradan eğer anladığım buysa, ama bende başka bi yerden su akma veya birikme kati suretle yok:S anlayamadım tam...
Egemen selam tekrardan. sorun bagaj kapağının içinde suyun birikiyor olması. Yağmur yağdıktan 5-6 saat sonra bile (her taraf kuru güneş açmış ortalıkta sudan eser yok) bagaj kapağını kaldırınca sağ ya da sol vidalı kauçuk takozun altından su akması. Sıkıntı suyun içerde hapsolmuş olması.. Bu ilerde paslanma anlamına geliyor. Videosunu youtube'dan bulmuştum arkadaş da su tahliye olsun diye birkaç defa kapağı indirip kaldırıyor, işte link;

YouTube - ‪fiat grande punto leak‬‏ (https://www.youtube.com/watch?v=cf0EP6ocC9Q)

linkte sıkıntı olursa youtube'da "fiat grande punto leak" diye aratılabilir.

fiat grande punto leak

egeevo
12/06/2011, 22:42
Egemen selam tekrardan. sorun bagaj kapağının içinde suyun birikiyor olması. Yağmur yağdıktan 5-6 saat sonra bile (her taraf kuru güneş açmış ortalıkta sudan eser yok) bagaj kapağını kaldırınca sağ ya da sol vidalı kauçuk takozun altından su akması. Sıkıntı suyun içerde hapsolmuş olması.. Bu ilerde paslanma anlamına geliyor. Videosunu youtube'dan bulmuştum arkadaş da su tahliye olsun diye birkaç defa kapağı indirip kaldırıyor, işte link;

YouTube - ‪fiat grande punto leak‬‏ (https://www.youtube.com/watch?v=cf0EP6ocC9Q)

linkte sıkıntı olursa youtube'da "fiat grande punto leak" diye aratılabilir.

fiat grande punto leak

dostum selam, işte bunu anlamamıştım ve durum çok ciddi demekir bu durumda, bende bi ara takip ediyim bu durumu zaten ankara çok yağışlı bi ara kapalı parktan çıkarıp dışarıda bırakıyım...tabi eğer bu olay böyleyse buna servislerde müdehalede olmaz çünkü mühendislik ve tasarım hatası var demek, ama fiata muazzam bi şikayet yazılabilir...sağol anlatımın için takip edicem ve tekrar bu başlıktan konuşalım bu durumu...

Lionissimo
13/06/2011, 09:29
dostum selam, işte bunu anlamamıştım ve durum çok ciddi demekir bu durumda, bende bi ara takip ediyim bu durumu zaten ankara çok yağışlı bi ara kapalı parktan çıkarıp dışarıda bırakıyım...tabi eğer bu olay böyleyse buna servislerde müdehalede olmaz çünkü mühendislik ve tasarım hatası var demek, ama fiata muazzam bi şikayet yazılabilir...sağol anlatımın için takip edicem ve tekrar bu başlıktan konuşalım bu durumu...

Bence de durum gayet ciddi ve bu ciddiyeti kabul etmeyen tek taraf da fiat!

egeevo
13/06/2011, 13:15
Bunu cozmenın tek yolu yuzlerce kullanıcının aynı anda tofası araması. Ikı uc kısıyle cozemeyız...

Lionissimo
14/06/2011, 12:38
Bunu cozmenın tek yolu yuzlerce kullanıcının aynı anda tofası araması. Ikı uc kısıyle cozemeyız...

Katılıyorum, ben üzerimi düşeni yaptım müşteri hizmetlerini aradım. Amacım buradaki arkadaşları bilgilendirip farkındalık yaratmak. Umarım bu problemi yaşayan herkes arar ve bu durumu FIAT müşteri hizmetlerinin ciddiye almasını sağlar.

blackhawk
14/06/2011, 15:05
Arkadaslar yazılanları okurken aklıma geldi işim dolayısıyla yapamıyorum.Acaba bagajdan akan su aktığı yerden (lastik takozlardan) bagaj içine giriyor olabilir mi.Lastikler vidalı gibi kapağa takılıyor bagaj kapandığında lastik esneyerek suyu içine alıyor olabilir mi? çünkü lastik suyun akış yolu üzerinde. Arkadaşlardan biri arabasını yıkamadan önce o lastilleri çıkartıp bantla kapatsa işi bittikten sonra bantı çıkarsa suyun akıp akmadığına baksa olabilir mi?
Burada bilgi veriseniz sevinirim...

Lionissimo
14/06/2011, 19:55
merhaba, lastik takozlardan su aldığını zannetmiyorum, çünkü takozlar normalde sıkılı pozisyonda duruyor ve altlarında tahliye için boşluk bulunuyor. Suyun akış yönü tersine o kadar fazla su girişi mantıklı görünmüyor. Ben sıkıntının kaynak-birleştirme noktalarından olduğunu düşünüyorum. Tahliye noktaları kapak içinde oluşabilecek terlemeleri tahliye etmek için yapılmış. Kapatılmaları o yüzden sakıncalı olabilir. Ama yine de denemek isteyen deneyebilir tabii.

sfkbrtn
20/06/2011, 00:36
arkadaşlar aracım yaklaşık 10 günlük ve bugün ilk kez yıkarken farkettim bu su akıntısını bence arka camın alt kısmındaki boşluğa dolan su akıyor çünkü orası içte epey boşluklu ordaki su bitince akıntı duruyor diğer mesajları ayrıntılı incelemedim aynı şey yazıldıysa kusura bakmayın...

askin
20/06/2011, 00:49
arkadaşlar aracım yaklaşık 10 günlük ve bugün ilk kez yıkarken farkettim bu su akıntısını bence arka camın alt kısmındaki boşluğa dolan su akıyor çünkü orası içte epey boşluklu ordaki su bitince akıntı duruyor diğer mesajları ayrıntılı incelemedim aynı şey yazıldıysa kusura bakmayın...
evet bencede sizin dediğiniz gibi..

zoomes
20/06/2011, 23:53
Aracım yeni olduğu için çok detaylı incelemedim ama bagaj kapısına kendimiz bir fitil ,yada belirli bir akıntı yönü verecek şekilde bir fitil modifikasyonu geliştirsek? Nasıl olacağını düşünmedim ama yapılabilir herhalde,yarın bakıcam

zafer murat
21/06/2011, 09:50
Fiorinonun üstte açılan bagaj kapaklarındada aynısı su akıyor

egeevo
21/06/2011, 14:31
Arkadaslar bu su akma olayinda onceki sayfalarda bir arkadasimiz soyle demisti arabayi yikatinca bagaj kapagini acinca lastik takozlardan akan su daha sonrada yani uzerinden zaman gecincede akiyormus. Bende takip edicem demistim ve inceledim...gecen gun yikattim aracimi orada baagaji actik au akti kurlama bitti eve geldim tekrar actim ve su akmadi ertesi gun yine baktim ve yine akmadi...sonuc olarak sanirim hersey normal bende...yani kaportada birikme katiyen yok bende tahliye duzgun oluyor...aractan araca sanirim fark oluyor sacma ama baska bisey aklima gelmiyor...

k0d3r
21/06/2011, 14:53
Arkadaslar bu su akma olayinda onceki sayfalarda bir arkadasimiz soyle demisti arabayi yikatinca bagaj kapagini acinca lastik takozlardan akan su daha sonrada yani uzerinden zaman gecincede akiyormus. Bende takip edicem demistim ve inceledim...gecen gun yikattim aracimi orada baagaji actik au akti kurlama bitti eve geldim tekrar actim ve su akmadi ertesi gun yine baktim ve yine akmadi...sonuc olarak sanirim hersey normal bende...yani kaportada birikme katiyen yok bende tahliye duzgun oluyor...aractan araca sanirim fark oluyor sacma ama baska bisey aklima gelmiyor...

Dün ben de benzin aldıktan sonra arabayı yıkattım. Sonra eve gelince, bu bagaj kapağı olayı aklıma geldi, kapağı açtım. Herhangi bir su akması, damlaması filan olmadı.

egeevo
22/06/2011, 13:36
Dün ben de benzin aldıktan sonra arabayı yıkattım. Sonra eve gelince, bu bagaj kapağı olayı aklıma geldi, kapağı açtım. Herhangi bir su akması, damlaması filan olmadı.

Evet o yuzden problem yok gibi...olan arkadaslara birsey diyemiyorum ama benimki sorunsuz...sizdede sorun yok bu durumda ama olanlarda nasil oluyor anlamadim ben ayni araba ayni malzeme cok garip...

Lionissimo
23/06/2011, 11:54
Arkadaşlar selam, bir-iki gün geçtikten sonra bile suyun kapakta kalma olayı özellikle yağmur yağdıktan sonra oluyor. Sanırım yağmur araba için daha zorlayıcı bir koşul (daha uzun zamanda daha homojen bir su dağılımı oluyor). Tabii ki her araçta olacak diye birşey de yok. Olmayan arkadaşlar şanslı :Ç, bu problemi yaşayanlar ise yalnız kalmış durumda çünkü bu konuyla ilgili Fiat'dan bir destek gelmiyor.

egeevo
23/06/2011, 14:51
Arkadaşlar selam, bir-iki gün geçtikten sonra bile suyun kapakta kalma olayı özellikle yağmur yağdıktan sonra oluyor. Sanırım yağmur araba için daha zorlayıcı bir koşul (daha uzun zamanda daha homojen bir su dağılımı oluyor). Tabii ki her araçta olacak diye birşey de yok. Olmayan arkadaşlar şanslı :Ç, bu problemi yaşayanlar ise yalnız kalmış durumda çünkü bu konuyla ilgili Fiat'dan bir destek gelmiyor.

Yok dostum yagistada olmuyor isin kotusu destek vermemeleri...bursayi felan aradinizmi,yada italyaya mail atmak lazim...

k0d3r
23/06/2011, 16:28

Bende bu sorun olmuyor diyebilmem için, bir şiddetli yağmur sonrası da bakmam gerek bagaja.

Lionissimo
24/06/2011, 12:54
Yok dostum yagistada olmuyor isin kotusu destek vermemeleri...bursayi felan aradinizmi,yada italyaya mail atmak lazim...

Dostum iş Fiat Türkiye Müşteri Hizmetlerine sirayet etti. Bu saatten sonra Türkiyeden farklı bir kaynaktan (Bursa) birşey çıkacağını zannetmiyorum çünkü biz teknik ekiple değerlendirdik vs. gibi birşey söylendi telefonda. İtalya'dan ne çıkar bilemiyorum o konuda da çok umutlu değilim.

Arabayı uzun yıllar kullanmayı düşünürsem ki bu olay beni baya bi soğuttu, oturup kendi çözümümü kendim üreteceğim. Bildiğim şey Fiat'tan bu saaten sonra birşey gelmeyeceği.

fatihhhh
24/06/2011, 12:57
aracımı yıkattım geçen gün.
açtım bagaj kapağını.
sol taraftan nerdeyse 1 bardak kadar su aktı.
önceden beri böyleydi muhtemelen.
ben önemsemiyordum pek.
bakalım neler olacak?

egzo-evo
24/06/2011, 13:15
arkadaşlar benimde oto yıkamacının söylemesiyle dikkatimi çekti. arka camın alt tarafında izolasyon sorunu var gibi. bagaj kapağı açıkken camın alt tarafı üste geldiği için camın iç tarafına su sızdırıyor. silindikten sonra tekrar geliyor. miktar olarak belki çok fazla değil ama daha bir ayı bile dolmamış olan araçta olmaması gerekir diye düşünüyorum.

birde yağmurlu havada bagaj üst fitilinin üstünde su biriktiğini gördüm. daha doğrusu eşim farketti. normal olup olmadığını tam olarak bilemiyorum ama doğrusunun tamamen tahliye olması gerektiğini düşünüyorum.

bu konuyla ilgili gelişme olursa sizlerle paylaşacağım.

egeevo
24/06/2011, 21:21
arkadaşlar benimde oto yıkamacının söylemesiyle dikkatimi çekti. arka camın alt tarafında izolasyon sorunu var gibi. bagaj kapağı açıkken camın alt tarafı üste geldiği için camın iç tarafına su sızdırıyor. silindikten sonra tekrar geliyor. miktar olarak belki çok fazla değil ama daha bir ayı bile dolmamış olan araçta olmaması gerekir diye düşünüyorum.

birde yağmurlu havada bagaj üst fitilinin üstünde su biriktiğini gördüm. daha doğrusu eşim farketti. normal olup olmadığını tam olarak bilemiyorum ama doğrusunun tamamen tahliye olması gerektiğini düşünüyorum.

aynı problem bendede vardı çözdüm ben onu, o problem ile ilgili açılan konular var problem silecek motorunun camdaki yuvarlak motorun ucunun çıkacağı deliğe düzgün oturtulmamasından kaynaklanıyor (en azından benim aracımda öyle idi çünkü farklı şeyler diyenlerde var)...su tam olarak o bölgedenmi akıyor yoksa farklı noktadanmı?

evoefe
24/06/2011, 21:30
sımdı sevıse gıtsek boyle bır sıkayetımız var desek

a: arabanızı yıkatmayın
b:arabanızı yagmurda kullanmayın
c:bagajı acmayın
d:hepsi

servısten ılk duyacaklarımız zamanında transıtım varken arka dosemelrın oradan toz gırıyordu aracın ıcıne servıse gıttım bu modellerın hepsınde var dedıler fıattan da fazlasını beklemıyorum...

Lionissimo
24/06/2011, 23:33

Mehmet Ali selam, eğer camın içine giriyorsa Egemen'in dediği gibi olabilir. Onun çözümü var. Ama benim dediğim olay yağmur yağdıktan sonra (kapağı hiç açmıyorum dolayısıyla camın altından içeriye su sızma şansı yok) kapak dış görünüm itibariyle tamamen kurumuş görünse bile kapağın ön ve arka yüzü arasında su birikiyor.

Lionissimo
24/06/2011, 23:34
sımdı sevıse gıtsek boyle bır sıkayetımız var desek

a: arabanızı yıkatmayın
b:arabanızı yagmurda kullanmayın
c:bagajı acmayın
d:hepsi

servısten ılk duyacaklarımız zamanında transıtım varken arka dosemelrın oradan toz gırıyordu aracın ıcıne servıse gıttım bu modellerın hepsınde var dedıler fıattan da fazlasını beklemıyorum...

:notworth: +1000

egzo-evo
26/06/2011, 23:15
aynı problem bendede vardı çözdüm ben onu, o problem ile ilgili açılan konular var problem silecek motorunun camdaki yuvarlak motorun ucunun çıkacağı deliğe düzgün oturtulmamasından kaynaklanıyor (en azından benim aracımda öyle idi çünkü farklı şeyler diyenlerde var)...su tam olarak o bölgedenmi akıyor yoksa farklı noktadanmı?

merhaba Egemen, bir sonraki yıkamada bu bahsettiğim cam içi su sızıntısı tekrarlamadı. sizlerinde tarif ettiğiniz yeri inceledim. ama bendeki sızıntı silecek motor deliğinden yaklaşık 15-20 cm sağ tarafından geliyor gibiydi. montajın kastırmasındanmı yoksa izolasyondanmı kaynaklanıyor takipteyim. umarım bir daha olmaz.

Mehmet Ali selam, eğer camın içine giriyorsa Egemen'in dediği gibi olabilir. Onun çözümü var. Ama benim dediğim olay yağmur yağdıktan sonra (kapağı hiç açmıyorum dolayısıyla camın altından içeriye su sızma şansı yok) kapak dış görünüm itibariyle tamamen kurumuş görünse bile kapağın ön ve arka yüzü arasında su birikiyor.

sanada selam Gün, sizlerden edindiğim bilgiler ve incelemelerim doğrultusunda bir çok tahliye deliği ve kanalı var gibi gözüküyor. sizin yaşadığınız biraz daha farklı gibi gözüküyor. su tahliye alanlarının sağlıklı çalışması durumunda yaşadığınız sorunun olmaması gerekiyor. nerden kaynaklandığını belirlemek gerekiyor.

egeevo
27/06/2011, 08:12
Mehmet ali anladim bu konuda fikrim yok ancak farkli farkli sorunlar var, umarim bir an once cozulur isin icinde su olunca iyica kil oluyor insan...

Lionissimo
27/06/2011, 11:00
merhaba Egemen, bir sonraki yıkamada bu bahsettiğim cam içi su sızıntısı tekrarlamadı. sizlerinde tarif ettiğiniz yeri inceledim. ama bendeki sızıntı silecek motor deliğinden yaklaşık 15-20 cm sağ tarafından geliyor gibiydi. montajın kastırmasındanmı yoksa izolasyondanmı kaynaklanıyor takipteyim. umarım bir daha olmaz.

sanada selam Gün, sizlerden edindiğim bilgiler ve incelemelerim doğrultusunda bir çok tahliye deliği ve kanalı var gibi gözüküyor. sizin yaşadığınız biraz daha farklı gibi gözüküyor. su tahliye alanlarının sağlıklı çalışması durumunda yaşadığınız sorunun olmaması gerekiyor. nerden kaynaklandığını belirlemek gerekiyor.

Selam tekrardan, dediğim gibi kendi çözümümü kendim oluşturacağım. Bagaj kapağında açıklık görülen her noktayı izole etmekten başka çare yok.

SRDR KRKC
27/06/2011, 11:03
Araçlarınızı Sudan Uzak Tutun Tek Kurtuluşu Bu :) Arkadaşlar Rahat Olun İstediği Yere Su Biriksin 10 12 Yıl Paslanmazlık Garantisi Var Canınızı Sıkmayın Yha.. Bende 76 Reno Vardı Yağmur Yağınca Arabanın İçinde Bile Şemsiye Gerekiodu Ama Bişicik Olmadı Hala Taş gibiydi :)

Lionissimo
30/06/2011, 22:18
Araçlarınızı Sudan Uzak Tutun Tek Kurtuluşu Bu :) Arkadaşlar Rahat Olun İstediği Yere Su Biriksin 10 12 Yıl Paslanmazlık Garantisi Var Canınızı Sıkmayın Yha.. Bende 76 Reno Vardı Yağmur Yağınca Arabanın İçinde Bile Şemsiye Gerekiodu Ama Bişicik Olmadı Hala Taş gibiydi :)

Güzel yaklaşım :)

Maalesef İngiltere menşeili forumlarda 2007 model Puntolarda bu sebepten dolayı paslanma olduğundan bahsediliyordu. Ha öyle bişey başımıza gelirse gidip yine FİAT'ın kapısına dayananırım ama ne sonuç çıkar onu bilmiyorum.

Selamlar.

k0d3r
30/06/2011, 23:18
Güzel yaklaşım :)

Maalesef İngiltere menşeili forumlarda 2007 model Puntolarda bu sebepten dolayı paslanma olduğundan bahsediliyordu. Ha öyle bişey başımıza gelirse gidip yine FİAT'ın kapısına dayananırım ama ne sonuç çıkar onu bilmiyorum.

Selamlar.

Bu hiç iyi haber değil :hmm:

Lionissimo
06/11/2011, 02:03
Arkadaşlar uzun aradan sonra tekrar selam. Konuya ben bir çözüm oluşturdum, artık bu problemi yaşamıyorum. Bagaj kapağının kaynak dikişleri üzerinden boydan boya silikonla geçtim ve ta taaammm!!

Umarım bu sıkıntıyı yaşayan herkese yardımcı olur.

levan34
07/11/2011, 12:36
2011 grande puntoda aynı sorun var...her yağmurdan sonra araçtan su akıyor...kışta geldi.

Lionissimo
07/11/2011, 23:31
2011 grande puntoda aynı sorun var...her yağmurdan sonra araçtan su akıyor...kışta geldi.

Onur selamlar, dediğim çözümü uygularsan yardımı olabilir.

aykuttt89
30/12/2011, 22:39
arkadaşlar benim evoda da var aynı sorun arabayı yıkattıktan sonra bagajı açtığımda su süzülüyo camın içinden ve bu bnm çok canımı skıyor tam sileceğin olduğu yerden süzülüyor su ..

fota
30/12/2011, 23:20
arkadaşlar benim evoda da var aynı sorun arabayı yıkattıktan sonra bagajı açtığımda su süzülüyo camın içinden ve bu bnm çok canımı skıyor tam sileceğin olduğu yerden süzülüyor su ..
hoşgeldin Aykut Evo ve problemler dünyasna :)

aykuttt89
30/12/2011, 23:29
hoşbulduk :) Bu nasıl salak saçma bi araba anlamadım ben yaa ufacık şeylerden can sıkıyor..1 ay bile olmadı arabamı alalı çukura kasise girdiğimde garc gurc ses gelio arkadan...camdan su alması bide bi plakalık ışıklarını beyaz yapalım dedik arıza ışığı yandı bitmediii kontağı kapatıp kapıları kitliedkten sora o plakalık ışığının sönmemesine ne dersin komik yaa :)

fota
30/12/2011, 23:53
hoşbulduk :) Bu nasıl salak saçma bi araba anlamadım ben yaa ufacık şeylerden can sıkıyor..1 ay bile olmadı arabamı alalı çukura kasise girdiğimde garc gurc ses gelio arkadan...camdan su alması bide bi plakalık ışıklarını beyaz yapalım dedik arıza ışığı yandı bitmediii kontağı kapatıp kapıları kitliedkten sora o plakalık ışığının sönmemesine ne dersin komik yaa :)

daha dur 1 aylk araç :)

aykuttt89
31/12/2011, 00:02
daha dur 1 aylk araç :)
eyvah eyvah sahibinden e koyayım satılık ilanını ozaman.p :)

sehzadeamasya
31/12/2011, 15:31
tam olarak nerden akıyor arkadaşlar benim hiç dikkatimi çekmedi ya varsa öyle bir problem büyük sorun ya bak şimdi aklım karıştı ya yağmurda dikkatlice bakmak lazım o zaman

fota
31/12/2011, 17:40
ben bugn benmkine baktm ykadktan snra ama bir prb gormedim

levan34
31/12/2011, 19:31
yağmur yağınca bagaj kapağının içinde yaklaşık yarım litre su birikiyor...her yağmurdan sonra kapağı 3-5 kez açıp kapatarak suyu boşaltıyorum...her iki tarafta bulunan kapı contalarından birini söküp suyu süzüyorum...iç kısmı paslandıracak bu su....çözüm bulan Lionissimo arkadaş, tam olarak nereyi silikonladığını bi foto koyarsa bizde yapalım...yeni yılda büyük sevap alır....hepinize iyi seneler.

ozgurse
31/12/2011, 22:37
Evet lionissimo resim bekliyoruz senden zahmet olmazsa :)

kartal3520
31/12/2011, 23:10
Dikkat edinde o su kapak mekanizmasının oraya kaçmasın.Geçenlerde benim bagaj lambası yanmayınca servise gittim.Dedim herhalde bagaj lambası patlamıştır.Neyse usta baktı.Nerden aldıysa mekanizma su almış orda oksitlenme oluşmuş,mekanizmayı bozmuş.Dolayısıyle bagaj lambasıda o mekanizmaya bağlı olduğundan dolayı yanmıyormuş.Mekanizmanın fiyatı 100 TL imiş.Allahtan garantiden problem çıkarmadan değiştirdiler.Ama bizim bu araçlar başımızı çok ağrıtacak gibi.....

evo_dynmc
02/01/2012, 11:38
bende de yağmurdan yıkamadan sonra oluyor ama içeri girmiyor kapağı kaldırınca aracın yanlarına veya yere geliyor su, tabi ilk bagaj kapağını açmadıysan sonra aracın su gelen yerlerini tekrar kurutmak gerekiyor

levan34
02/01/2012, 13:30
Dolayısıyle bagaj lambasıda o mekanizmaya bağlı olduğundan dolayı yanmıyormuş.

bizim gp lerde bagaj lambası zaten yok kardeşim ve hiç olmadı ;(

Lionissimo
05/01/2012, 20:27
Arkadaşlar merhaba, haftasonu resim koyacağım, umarım faydası olur..

defeat
07/01/2012, 00:02
bizim gp lerde bagaj lambası zaten yok kardeşim ve hiç olmadı ;(
GrandePunto'da nasıl bagaj lambası olmadı?Öyleyse ben ne kullandım?

levan34
07/01/2012, 02:51
GrandePunto'da nasıl bagaj lambası olmadı?Öyleyse ben ne kullandım?

alttaki konuları baştan sona oku,anlarsın.

link1: https://forum.grandepuntotr.com/servis/20512-2011-grande-puntoda-gordugum-eksiklikler.html

link2: https://forum.grandepuntotr.com/genel/21171-fiat-otomobillerine-bizim-kadar-ozen-gosteriyor-mu.html

Lionissimo
09/01/2012, 21:01
Arkadaşlar örnek olarak birkaç birleşim yerini seçip resimleri ekledim ve kırmızı çerçeve içine aldım, bütün bagaj kapağının iç yüzeyini düşünerek önlem almalısınız. Yani dört kenarı birden düşünmelisiniz.

Herkese mutlu ve sağlıklı yıllar.:newyear0:

burank16
02/04/2012, 19:26
Merhaba Arkadaşlar,
Yaşamş olduğumuz sorun kronik bir sorundur ve bence hiç kimsenin kendi imkanıyla bu sorunları çözmemesi gerekir.FIAT ın arabalarının arkasında durması gerekir ve durmasınıda sağlamalıyız.Herkezin FIAT Müşteri hizmetlerine bu sorunu ve diğer sorunlarını bildirmeli ve gerekli yazışma veya mesaj,mailleri saklaması gerekir.Çünkü ne kadarda 10-12 yıl paslanmazlık garantisi olsada bu sorunu çözmeleri gerekir.Ben puntoları çok seviyorum ve şuan 4. puntom.Daha önceki grandepuntoda da aynı sorun vardı şimdiki Evoda da aynı sorun mevcut ve Gp de Evomuda servise bu sorun için götürdüm.Gp sorun devam ederken satmıştım şimdiki evomun 3.Stop altındaki izalasyon contası yüzünden olduğu düşünüldü ve yeni conta koydular fakat sorun halen devam ediyor.Önümüzdeki haftalarda arka stoplardaki buğu sorunundan dolayı stoplarımın değişimi için çağırıldığımda bu sorunu çözmelerini isteyeceğim çünkü bagaj kapağının içten paslanıp çürüme yapmasını istemiyorum.Aracım garantili ve FIAT ta garanti şartlarına benim gibi uyup gerekeni yapmak zorundadır.Bunu sağlamak için elimden gelen mücadeleyi yapacağım ve tüm arkadaşların mücadele etmesi gerektiğini düşünüyorum.CTY sorununda ve arka stopların buğulanmasında parça kaynaklı sorun olduğu nasıl kanıtlanmışsa bu sorunlarda FIAT ın sorunudur.Lütfen tüm arkadaşlar hep beraber, FIAT ı sorunlarımız hakkında duyarlı olmaya davet edelim ve araçlarımızı severek rahat bir şekilde keyfini sürelim.
Selamlar.

lektonstar17
02/04/2012, 20:37
Serviste durumu anlattığımda adam gayet normal deyip çıktı işin içinden.İşte benim su şebekem.
Punto Evo Bagaj Kapağı Su Alma Sorunu ! - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=2Dp1ZSt6uEU)

efe_erdem
02/04/2012, 20:42
Merhabalar. Bunu engellemenin tek yolu var. Ben bunu bir sorun olarak gormuyorum eskı arabalarda da bu sekıldeydı. ARacı yıkadıktan sonra bez ıle kurularken kapılarını acık bırakıyoruz degıl mı hepımız, camları da kapalı. bagaj kapagını da kurulama esnasında acık bırakacaksınız kı o su aksın boylece bagajı kurulama esnasına gelene kadar bırıken bır su kalmayacaktır.

Saygılar

shellcininabisi
02/04/2012, 20:57
Arkadaşlar örnek olarak birkaç birleşim yerini seçip resimleri ekledim ve kırmızı çerçeve içine aldım, bütün bagaj kapağının iç yüzeyini düşünerek önlem almalısınız. Yani dört kenarı birden düşünmelisiniz.

Herkese mutlu ve sağlıklı yıllar.:newyear0:

biraz geç oldu ama ben de tüm bu noktaları komple slikonla kapladım (sıcak slikon tabancası yardımyla) damla su almıyor şimdi.

operatormurat
02/04/2012, 21:33
Merhabalar. Bunu engellemenin tek yolu var. Ben bunu bir sorun olarak gormuyorum eskı arabalarda da bu sekıldeydı. ARacı yıkadıktan sonra bez ıle kurularken kapılarını acık bırakıyoruz degıl mı hepımız, camları da kapalı. bagaj kapagını da kurulama esnasında acık bırakacaksınız kı o su aksın boylece bagajı kurulama esnasına gelene kadar bırıken bır su kalmayacaktır.

Saygılarefeciğim kışın her yağmurdan sonrada aynı işlemi uygulayalımmı?.....

efe_erdem
02/04/2012, 21:43
Ben arac yıkadamadan sonrakı olaydan bahsedıyorum. Bagajı devamlı kullanan brıysen o baska. O su zaten ustunuze damlamaz. Arac ıslakken leke de bırakmaz. O kadar rahatsız edıyorsa sılıkon yapabılrsınız

burank16
02/04/2012, 23:44

Saygılar
Merhaba Efe Bey,
Siz bunu sorun olarak görmeyebilirsiniz fakat ileride pas olduğunda sorun olarak kabul edeceğinize eminim.Suyun değdiği korumasız yüzeyler birgün mutlaka sorun yaratırki her yağmur ve yıkamadan sonra bagaj kapağını açtığınızda su gelecekse suyun girdiği o bölgeler birgün sorun çıkartır ve o bölgeyi kurulama şansınızda yok.Suyun girebileceği bir kaç nokta var,1.3.stop altından 2.silecek cam arasından 3.bagaj cam izalasyonundaki boşluk,4.bagaj sacının kıvrım noktasından,büyük olasıklada benim tahminimde o yönde ki bazı arkadaşlar buralara silikon sıkarak sorunu çözdüklerini belirtiyorlar.Eğer tamamen sorun çözülmüş ise bagaj kapısında tasarım hatası mevcut demektir.

operatormurat
03/04/2012, 10:27
geçmişteki bagaj kapağına giren suyla ilgili yazdığımız konulara bakarsanız,bu suyun girdiği noktalar için verdiğimiz mücadeleyi görürsünüz.bagaj kapağını kaldırıp arkasından baktığınızda dıştaki sacın içeri doğru kıvrılıp içteki sacla birleştiği noktalara fabrikada meges türü bir macun sürülmediğini ve sivri noktalardan suyun rahatlıklagirebileceğini görürsünüz.evinizdeki pencereye silikon çeker gibi değil,0.7 veya 0.9 kalem ucu gibi incecik bir silikon çekip parmağınızın ucuyla düzeltin daha sonra kuruduğunda hiç gözükmüyor bile...

levan34
03/04/2012, 12:23
bu aslında büyük bir tasarım hatası...üreticinin ve bilhassa servislerin haberi yok !!! hayret diyorum.

bir arkadaş vermişti,aynı bende de olan durum videosu: https://www.youtube.com/watch?v=cf0EP6ocC9Q

askin
03/04/2012, 23:17
biraz geç oldu ama ben de tüm bu noktaları komple slikonla kapladım (sıcak slikon tabancası yardımyla) damla su almıyor şimdi.

tam olarak nerelere silikon uyguladınız. nasıl yaptınız.. anlatabilir misiniz acaba. eğer mümkünse fotoğraf eklerseniz çok çok sevinirim...

motor delisi
04/04/2012, 08:21
bende gp varken böyle sorun yoktu evo aldım bendede sağ tarafa birikiyor musluk gibi akıyor mubarek

muratpunto16
04/04/2012, 09:14
bu sorun grande puntoda nasıl yok anlamadım doğaldır arkadaşlar :)

burank16
06/04/2012, 23:15
bu sorun grande puntoda nasıl yok anlamadım doğaldır arkadaşlar :)

Bu sorun grandepuntolardada var ben 2 tane gp aldım 2'sindede vardı.

juventude
10/04/2012, 21:46
bende de var ama her yağmur yağdığında olmuyor ilginçtir. yağmurun yağış yönüne bağlı sanırım :) silikon olayını anlatabilecek yada resim ekleyecek varsa boşuna çürütmeyelim araçları.

burank16
10/04/2012, 22:02
Merhabalar, Yarın aracımı servise bırakacağım,İtalyadan iyileştirilmiş arka stoplarım gelmiş onları değiştirecekler,bunun için bugün servisteki müşteri ilişkilerindeki bayan ile görüştüğümüzde aracımı yıkadığımda bagaj kapağının 2 köşesindeki lastik contalardan su gelmeye devam ettiğinden bahsettim ve tekrar bagaj kapısını inceleme yapacaklar. Slmlr..

burank16
11/04/2012, 19:01
Merhabalar arkadaşlar, Bugün serviste yeni stoplarım takıldı,Ümit arkadaşımızın da (Lektonstar17) dediği gibi,bagaj kapağının 2 köşesindeki lastik contalardan gelen suyun normal ve suyun tahliye edilmesi için olduğu söylendi bende paslanma konusunda ne diyeceksiniz diye sorduğumda, paslanmaya karşı iç kısımları ona göre pas önleyici boya veya ne kullanılıyorsa (ismini hatırlayamadım) onun yapıldığını ve 8 yıl pasa karşı garantili olduğu söylendi.Bu durumu bu akşam FIAT Genel Merkezede bildireceğim,servisin bana aktırdıklarından bilgileri olsun ve servisin dediklerini doğrulayıp,kabul ediyorlarmı? göreyim. Slmlr..

lektonstar17
11/04/2012, 20:26
Merhabalar arkadaşlar, Bugün serviste yeni stoplarım takıldı,Ümit arkadaşımızın da (Lektonstar17) dediği gibi,bagaj kapağının 2 köşesindeki lastik contalardan gelen suyun normal ve suyun tahliye edilmesi için olduğu söylendi bende paslanma konusunda ne diyeceksiniz diye sorduğumda, paslanmaya karşı iç kısımları ona göre pas önleyici boya veya ne kullanılıyorsa (ismini hatırlayamadım) onun yapıldığını ve 8 yıl pasa karşı garantili olduğu söylendi.Bu durumu bu akşam FIAT Genel Merkezede bildireceğim,servisin bana aktırdıklarından bilgileri olsun ve servisin dediklerini doğrulayıp,kabul ediyorlarmı? göreyim. Slmlr..

Çok merak ediyorum 8 yıl sonra ne diceklerini.O zaman da " e sekiz yılını doldurmuş .Sekiz yıldır da su aldığı için şu saatten sonra paslanması gayet normal " mi dicekler.Bu gün baktığımda bagaj contasının sol köşesinde su biriktiğini gördüm.Bu sorun ileriki yıllarda baya başımızı ağrıtacak.
Bu arada yeni farlarınız hayırlı olsun.Görsel olarak bi fark var mı?

burank16
11/04/2012, 22:16
Çok merak ediyorum 8 yıl sonra ne diceklerini.O zaman da " e sekiz yılını doldurmuş .Sekiz yıldır da su aldığı için şu saatten sonra paslanması gayet normal " mi dicekler.Bu gün baktığımda bagaj contasının sol köşesinde su biriktiğini gördüm.Bu sorun ileriki yıllarda baya başımızı ağrıtacak.
Bu arada yeni farlarınız hayırlı olsun.Görsel olarak bi fark var mı?

Merhaba, Dediklerine katılıyorum fakat bence herkez bu konudaki düşüncesini FIAT Genel Merkeze şikayet olarak yazar ise sonuç alabiliriz diye düşünüyorum ki şimdi FIAT Genel Merkeze bu konuda mail gönderdim ve servisin bana yapmış olduğu bu açıklamaların arkasında FIAT olarak durup durmadıklarını gösteren yazılı bir belge göndermelerini istedim çünkü servis bana ne stopların değiştiğine dair bir belge verdi nede bagaj için söylediklerini gösteren bir belge.sadece kendi sistemlerine kaydetmeleri yeterli değil.Müşteriye yaptıkları hizmeti ibraz eden bir belge sunmak zorundalar bu araç garantili olsada olmasada bir belge vermeleri gerek.Herkez bu konuda şikayette bulunursa sonuç alırız diye düşünüyorum. Akşam üstü aracımı aldım ve acilen bankaya yetişmem gerektiği için çok fazla inceleyemedim ama yeni oldukları parlaklıklarından belli ve diğerlerinden dış görünüş olarak belki farklı değildir ama alt yapısı bakımından farklı olduğunu ordaki usta söyledi.Lütfen herkez sorunlarımızın üzerine düşsün derim. Slmlr...

skystar37
13/04/2012, 08:47
70bin bakımı için gittiğimde servise kapak üzerindeki ek yerlerine mastik çekmelerini söyleyeceğim çünkü bu su olayından gına geldi artık. Bakalım mastik çekme konusunda sıkıntı çıkaracaklar mı?

burank16
21/04/2012, 19:38
Merhaba Arkadaşlar,
Bu konuda Fıat Genel Merkeze mail gönderdim ve 1 hafta sonra beni aradılar ve bu konuda servisin dediği gibi paslanmaya karşı 8yıl garantili olduğunu söylediler fakat o 2 lastik contanın takıldığı köşelerin su gelmesi için yapıldığını teğit etmedi çünkü beni arayan yetkili bahsettiğimiz contaların neresi olduğu konusunda bilgi sağibi değildi ayrıca bu konuda şikayet gelmediğini bildirdi,ben bu forumda bu konuda şikayet edenlerin olduğunu söylediğimde sosyal paylaşım sitelerini çok fazla dikkate almadıklarını kendilerine iletilen mesajları dikkate aldıklarını buyüzdende bu konuda şikayet gelmediğini söyledi haklı olarak.Bence bu sorunu yaşayan herkezin mail göndermesi gerekir ve mail gönderdikten bir süre sonra cep telf. gelen kayıt numarasını herkez burada tarihi ve ismi ile yazarsa bizlerde arandığımızda şu başvuru numarası ile şu arkadaşımız size şikayet başvurusunda bulunmuştu diye örnek gösterebiliriz.Yetkili ile görüşmemizin sonunda kendilerinden bu 2 siyah contanın takılı olduğu yerin su gelmesi için yapılıp konulduğuna dair teğit ettiklerini gösteren bir yazı istedim ve kendileri servise bu konu hakkında bilgi vereceklerini ve beni servise çağıttıracaklarını söyledi.Çünkü yarın bir sorun olduğunda siz bunu söylemiştiniz diye elimde yazılı belge olmasını istediğimi özellikle belirttim.Bakalım bekliyorum, servisten bu yazı için ne zaman çağıracaklar beni?Eğer bu hafta içinde beni aramazlarsa ben FIAT Genel Merkeze tekrar mail göndereceğim ve servisi arayacağım.O contaların takılı olduğu yerin su gelmesi için yapıldığını bana yazılı teğit etmeleri gerekiyor.Çünkü benim mantığım bunu kabul etmiyor.Lütfen herkez sorunlarımız hakkında mail göndersin.

burank16
21/04/2012, 20:06
Arkadaşlar,
Benim bu konu ile ilgili FIAT Genel Merkeze mail gönderdikten sonra cep telf. gelen şikayet başvuru Numaram 2164442255 eğer şikayet maili göndermek isterseniz benim bu konuda bu numara ile başvuruda bulunduğumu örnek olarak gösterebilirsiniz fakat şu var daha önce arka stopların buğu sorunu hakkında şikayet maili göndermiştim sonrasında cep telf. FIAT Genel Merkezden gelen cevapta başvuru numarasıda buydu yani bu iki başvurumunda numarası aynı ve o zaman ilk defa şikayette bulunmuştum şimdi bunun ile 2. oldu ama aynı numara;acaba her araç sahibine bir numara mı tanımlıyorlar?Eğer oyle ise dai stoplar için yaptığım başvuru için cep tel. gelen cevap tarihi 20.03.2012 13:09 bagaj kapısının sağ-sol 2 köşesindeki contaların su sorunu için gelen mesaj tarihi 12.04.2012 17:18,bu tarihli dönüş mesajını onlara örnek olarak sunabilirsiniz.

burank16
22/04/2012, 21:16
Bu sorunu yaşayan ve başvuru yapan arkadaşlar listeye adını eklerse sayımızı biliriz

Gp ve Punto Evo-Bagaj Kapağını Kaldırınca Akan Su Listesi

1.)burank16- Başvuru Nr.2164442255 12.04.2012 17:18

egesengun
22/04/2012, 22:13
Bende de vardı fakat çözdüm ben problemi. Forumda birisi anlatmıştı, bagajın sacının yapışma yerlerine silikon çekiliyordu. Bende geçti o olay.

ozgurse
24/04/2012, 16:41
Bu sorunu yaşayan ve başvuru yapan arkadaşlar listeye adını eklerse sayımızı biliriz

Gp ve Punto Evo-Bagaj Kapağını Kaldırınca Akan Su Listesi

1.)burank16- Başvuru Nr.2164442255 12.04.2012 17:18

Fırat Merhaba başvuru numarasında bir yanlışlık olabilir mi. Çünkü "başındaki 216 haricinde" fiat çağrı merkezinin telefon numarası o yazdığın numara.

burank16
25/04/2012, 19:52
Fırat Merhaba başvuru numarasında bir yanlışlık olabilir mi. Çünkü "başındaki 216 haricinde" fiat çağrı merkezinin telefon numarası o yazdığın numara.

Doğru söylüyorsun ben ona dikkat etmemişim,başvuru numarası sanıyordum.Ozaman herkez başvuru yaptığı tarihi ve gelen cevap tarihi saatini yazabilir fakat sanırım çok fazla kişi bu konunun üzerinde durmuyor sanırım.Benim için sorun yok,bugün servisteydim ve o yazıyı istedğimi belirttim ve genel merkezden bununla ilgili dönmelerini bekliyorlarmış bana heber verecekler.Diğer arkadaşlarda isteyen silikon çeker çözer isteyende servise gider herkezin kendi özgür tercihi herkezin kendi bileceği birşey.

askin
25/04/2012, 22:48
Arkadaşlar,
Benim bu konu ile ilgili FIAT Genel Merkeze mail gönderdikten sonra cep telf. gelen şikayet başvuru Numaram 2164442255 eğer şikayet maili göndermek isterseniz benim bu konuda bu numara ile başvuruda bulunduğumu örnek olarak gösterebilirsiniz fakat şu var daha önce arka stopların buğu sorunu hakkında şikayet maili göndermiştim sonrasında cep telf. FIAT Genel Merkezden gelen cevapta başvuru numarasıda buydu yani bu iki başvurumunda numarası aynı ve o zaman ilk defa şikayette bulunmuştum şimdi bunun ile 2. oldu ama aynı numara;acaba her araç sahibine bir numara mı tanımlıyorlar?Eğer oyle ise dai stoplar için yaptığım başvuru için cep tel. gelen cevap tarihi 20.03.2012 13:09 bagaj kapısının sağ-sol 2 köşesindeki contaların su sorunu için gelen mesaj tarihi 12.04.2012 17:18,bu tarihli dönüş mesajını onlara örnek olarak sunabilirsiniz.

iyi akşamlar , şikayet başvurunuzu ana mailler misiniz acaba. bende göndermek istiyorum...

burank16
26/04/2012, 18:26
iyi akşamlar , şikayet başvurunuzu ana mailler misiniz acaba. bende göndermek istiyorum...

Malesef,çünkü FIAT'ın sayfasına yazdığınız mail sizin mail adresinize düşmüyor ve tekrar sitesine girdiğinizde bildiğim kadarı ile gönderdiğinizi göremiyorsunuz.Konuyu sizde kısaca anlatan mail gönderebilirsiniz.

shellcininabisi
26/04/2012, 20:58
ben kış gelmeden slikon çektim ve hiç öyle bir problem olmadı daha.

burank16
27/04/2012, 21:23
ben kış gelmeden slikon çektim ve hiç öyle bir problem olmadı daha.

Sorununuzu kendiniz çözmüşsünüz,hayırlı olsun,ben slikon çekmeyi düşmüyorum,servisten çözüm bekliyorum ve söylediklerini teğit eden yazıyı da FIAT Genel Merkezden bekliyorum.

lektonstar17
19/05/2012, 22:23
Arkadaşlar bugün bir video daha çektim.Dünkü yağan yağmurdan sonra bagaj kapağına su biriktiğinden emindim ve öyle de oldu.Yavaş yavaş başka sıkıntılar da yaratmaya başladı bu su.Kapakta biriken su bi süre sonra sızıp bagaj etrafındaki contanın arasında birikiyor.Orda bekleyen su bagaja giriyormu bilmiyorum,ıslaklık bulamadım.Servistekilere göre herşey normal,tahliye sistemi diyorlar.Madem tahliye sistemi bu su neden bi şekilde akıp gitmiyor.İlla gidip kapağı kaldırıcaksın ki su boşalsın.İşte video :

Fiat Punto Evo bagaj kapağı su alma sorunu - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=B3ygsAPTs-4)

Ziyaretçi034
19/05/2012, 22:28
bugün abarth logomun montajı esnasına aklıma geldi, bagajın içerisine su bagaj logosunun kenarından giriyor olabilir mi? zira logonun içinde sililkonumsu bi yalıtım malzemesi var ama fiat bu işi belli olmaz :)

adest
19/05/2012, 22:42
valla kardes aynı problem bnm arabamdada var ama normalmı degılmı bılmıyorum bılen bırılerı bızı aydınlatırssa sevınırım

burank16
24/05/2012, 23:20
Arkadaslar merhaba,bu konu hakkinda genel merkeze 2 gun once tekrar mail attim gordugum kadari ile sayica yuksek olarak sikayetci arkadasimiz var neden bunu fiat genel merkeze mail gondererek bildirmediginizi anlamiyorum bu konuda 3 kez mail gonderdim ve yazili olarak bilgi istedim servis daha once bunlarin Su gelmsi icin yapildigini normal oldugunu soyledigi icin bunu genel merkezden yazili beyan olarak istiyorum buraya sorununuzu yazana kadar genel merkezede yazabilirdiniz ve sayica cok oldugumuzu gosterdigimizde cozum daha kisa surede olabilirdi Ben sonuc alincaya kadar devam edecegim artik gerisi size kalmis

lektonstar17
25/05/2012, 10:27
Fiatın sitesindeki başvuru formunu doldurdum ancak hiçbir şekilde gitmiyor hata var sanırım.Başka bi yol varmı acaba.

fota
25/05/2012, 12:02
Arkadaslar merhaba,bu konu hakkinda genel merkeze 2 gun once tekrar mail attim gordugum kadari ile sayica yuksek olarak sikayetci arkadasimiz var neden bunu fiat genel merkeze mail gondererek bildirmediginizi anlamiyorum bu konuda 3 kez mail gonderdim ve yazili olarak bilgi istedim servis daha once bunlarin Su gelmsi icin yapildigini normal oldugunu soyledigi icin bunu genel merkezden yazili beyan olarak istiyorum buraya sorununuzu yazana kadar genel merkezede yazabilirdiniz ve sayica cok oldugumuzu gosterdigimizde cozum daha kisa surede olabilirdi Ben sonuc alincaya kadar devam edecegim artik gerisi size kalmis

ben benim araçta videodakiler gibi bir problem görmedim ancak skydome kızakları çatlama yapıyor. Birmot a söyledim geldi, değişecek. Bu arada buğu olayı tamam dediler daha da arttı.

1ocak2011
25/05/2012, 12:09
ben benim araçta videodakiler gibi bir problem görmedim ancak skydome kızakları çatlama yapıyor. Birmot a söyledim geldi, değişecek. Bu arada buğu olayı tamam dediler daha da arttı.

Kızaklarda nasıl bir çatlama yaşadınız? Biraz bilgi verirmisiniz?

fota
25/05/2012, 13:04
Kızaklarda nasıl bir çatlama yaşadınız? Biraz bilgi verirmisiniz?
Tuncay Abi kızakların üzerinde ince şerit gibi bir malzeme var. onların uç kısımlarında kırılma diğerinde çatlama olmuş. servise gösterdim değişelim dediler ve birkaç sitede gördüğüme göre bu da malasef fiat ın kronik sıkıntılarındanmış. dün aradılar kızak gelmiş haftaya salı değişecekler ama gelenlerinde aynı oldugunu düşünüyorum. malasef bu fiat ürünü geliştirme ynünde 1 adım ilerleyemiyor. buğu olayı daha da arttı gitmişken ona da baktıracığım bir daha.

akca37
25/05/2012, 15:35
Dostlar o akan sular tahliye yerleri, yani baj kapağının çevresinden veya tahminimce üst tarafındaki plastik yerlerden giren su damlacıkları ordan tahliye oluyo, yani anladığım kadarıyla başka bir çözüm bulamamış fiat ben her yıkadıktan sonra aklıma geldikçe kapağı yarım kaldırıp akıtıp suyu sonra tam açıyorum :)

burank16
13/07/2012, 22:25
Fiatın sitesindeki başvuru formunu doldurdum ancak hiçbir şekilde gitmiyor hata var sanırım.Başka bi yol varmı acaba.

Eksik bıraktığınız biryer vardır doldururken o yüzden gitmiyordur telf. numarasını yazarken 053.. değilde 53.. başlayarak yazacaksınız bu bir örnek.Gitmemesi imkansız ben bu konu hakkında 4 sefer göndermişimdir.Önümüzdeki hafta servise gideceğim konuyu tekrar görüşeceğim.