PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Follow me

sadece_erhan
27/03/2011, 21:56
arkadaşlar follow me açıkken sağ tarafın farı yanmıyo neden olabilir?

tayfux
27/03/2011, 21:59
yahu erhan ben bu follow me yi nasıl açıcam bilmiyorum da:D

sadece_erhan
27/03/2011, 22:02
reis sadece sellektör yapar gibi çekiyosun kolu kendine yol bilgisayarında çıkıyo 30 60 90 falan diye onlar kç saniye yanacağını gösteriyor işte.

tayfux
27/03/2011, 22:17
reis sadece sellektör yapar gibi çekiyosun kolu kendine yol bilgisayarında çıkıyo 30 60 90 falan diye onlar kç saniye yanacağını gösteriyor işte.
hiç dikkat etmedim de bişey daha sorcam :) benim yol bilgisayarında normal radyoda çalan şeyi gösteriyor öle kalsın değil mi başka bir şeyi açmama gerek yok bu fonksiyonu aktif hale getirmem için..

fortune
27/03/2011, 22:42
ben yok diye biliyorum.

EvoKoray
27/03/2011, 22:55
sağ far normalde farlar açıkken yanıyormu ?

yahu erhan ben bu follow me yi nasıl açıcam bilmiyorum da:D

kontağı kapatın sellektör yapın 30 saniye yanmaya devam ediyor her sellektör 30 saniye ilave eder , arabadan inerken sellektör yapın kapıları kitleyin gidin 30 saniye sonra sönüyor

zafer murat
27/03/2011, 22:55
arkadaşlar follow me açıkken sağ tarafın farı yanmıyo neden olabilir?

Araç sinyal kolunu işlemi yaparken yanlışlıkla kolu sola doğru çekmeyesiniz.o özellikte var araçlarda tek far yakma olayı.

tayfux
27/03/2011, 23:08

kontağı kapatın sellektör yapın 30 saniye yanmaya devam ediyor her sellektör 30 saniye ilave eder , arabadan inerken sellektör yapın kapıları kitleyin gidin 30 saniye sonra sönüyor
anladım koray hocam teşekkürler :)

sadece_erhan
27/03/2011, 23:26
"The Follow me home function should be activated by the user in two minutes of the Key Off using the stalk in flasher mode."
follow me home fonksiyonu kullanıcı tarafından anahtar yerinden çıkarıldıktan sonra 2 dk içinde sellektör kolu ile aktif hale getirilmelidir.

"If the user keeps the flasher lever in the flasher position for more than two seconds the "Follow me home" function will be deactivated."
Eğer kullanıcı sellektör kolunu sellektör modunda 2 saniyeden fazla tutarsa "follow me home" fonksiyonu kapanır.

"The lights which come through the "Follow me home" function are the dipped headlamps;"
"follow me" fonksiyonuyla yanan ışıklar kısa farlardır. (kısa farlar parklarla irlikte yanar)

sadece_erhan
27/03/2011, 23:27

evet normalde yanıyooor :) dün buluşmada nazar değmiş olmasın :)

tayfux
27/03/2011, 23:45
"The Follow me home function should be activated by the user in two minutes of the Key Off using the stalk in flasher mode."
follow me home fonksiyonu kullanıcı tarafından anahtar yerinden çıkarıldıktan sonra 2 dk içinde sellektör kolu ile aktif hale getirilmelidir.

"If the user keeps the flasher lever in the flasher position for more than two seconds the "Follow me home" function will be deactivated."
Eğer kullanıcı sellektör kolunu sellektör modunda 2 saniyeden fazla tutarsa "follow me home" fonksiyonu kapanır.

"The lights which come through the "Follow me home" function are the dipped headlamps;"
"follow me" fonksiyonuyla yanan ışıklar kısa farlardır. (kısa farlar parklarla irlikte yanar)
erhan ilk baştakini anlamadım anahtarı çıkarmak ?

sadece_erhan
28/03/2011, 00:05
hocam anahtarı kontakdan çıkarıyon cebine atıyon ya :D

tayfux
28/03/2011, 00:10
hocam anahtarı kontakdan çıkarıyon cebine atıyon ya :D
erhanım tamam anlamakda kıt gibi gözüküyorum da :D doğru mu anladım bak şimdi:
1-arabayı çalıştırıyorum
2-araba çalışır halde anahtarı çıkarıyorum
3- kolu kendime çekip sellektörü açıyorum o sırada 30 saniyelik alanlar dahilinde saniye ilerliyor
4-follow me çalışıyor
5- evime gidince kontağı tekrar takıp motoru stopluyorum
bu kadar...saçma oldu ama marşı kontağı kapatacaksam niye çıkarıyorum :D eğer yanlışsam bana madde halinde anlatır mısın?

halils2
28/03/2011, 00:22
1-arabayı çalıştırıyorum
3- kolu kendime çekip sellektörü açıyorum o sırada 30 saniyelik alanlar dahilinde saniye ilerliyor
4-follow me çalışıyor
bu kadar...saçma oldu ama marşı kontağı kapatacaksam niye çıkarıyorum :D eğer yanlışsam bana madde halinde anlatır mısın?
kontağı da yanında götürüyon sanırım :)
1- hava karardı ( gündüz gerek yok sanırım)
2- evinizin önünde aracı stop ettiniz
3- anahtarı kontaktan çokardınız
4- sinyal kolunu kendinize doğru çektiniz follow me aktif kısa farlar yanıyo
5- aracı kilitlediniz ve evinize gidiyosunuz :)
kolu her çektiğinizde 30 60 90 120 vs devam ediyo 210 a kadar olay bu üstat

tayfux
28/03/2011, 00:28
anladım hocam peki kaç dakika sonra kendi kendine deactive ediyor? yada hiç etmeyip bizim etmemizi mi bekliyor..

EvoKoray
28/03/2011, 00:31
anladım hocam peki kaç dakika sonra kendi kendine deactive ediyor? yada hiç etmeyip bizim etmemizi mi bekliyor..
tek sellektör yapınca 30 saniye yanıyor , 30 saniye sonra kendisi sönüyor , sizin birşey yapmanıza gerek yok :)

halils2
28/03/2011, 00:35
tek sellektör yapınca 30 saniye yanıyor , 30 saniye sonra kendisi sönüyor , sizin birşey yapmanıza gerek yok :)
+1 ekrandan nekadar seçtiyseniz süreyi okadar devam ediyo bende zateen 1 kere denedim sokak aydınlık olduğundan aküye zarar vermesin die kullanmıyom

tayfux
28/03/2011, 00:35
eyvallah hocam sağolasın benim uyku zamanım gelmiş anladım :D

halils2
28/03/2011, 00:38
eyvallah hocam sağolasın benim uyku zamanım gelmiş anladım :D
iyi geceler :)

sadece_erhan
28/03/2011, 09:22
1-arabayı çalıştırıyorum
4-follow me çalışıyor

abi anahtarı nasıl çıkarabiliyosun araç çalışırken :) benim ki mi arızalı kontak açıkken çıkmıyo anahtar.

bu arada benim xenonun balastı arzaymış tutkluk yapmaya başlamış :)

tayfux
28/03/2011, 11:25
abi anahtarı nasıl çıkarabiliyosun araç çalışırken :) benim ki mi arızalı kontak açıkken çıkmıyo anahtar.

bu arada benim xenonun balastı arzaymış tutkluk yapmaya başlamış :)
öyle deme erhan birgün tempra süreyim dedim tanıdığın sürmez olaydım araba ile bir yokuşa girdim anahtarın kontağı elime geldi ama araba çalışmaya devam ediyor :) bizimkilerde çıkmıyor ama bazılarında çıkıyor..xenon için tek balast sahibinden de satılıyor incele istersen..

sadece_erhan
28/03/2011, 11:34
öyle deme erhan birgün tempra süreyim dedim tanıdığın sürmez olaydım araba ile bir yokuşa girdim anahtarın kontağı elime geldi ama araba çalışmaya devam ediyor :) bizimkilerde çıkmıyor ama bazılarında çıkıyor..xenon için tek balast sahibinden de satılıyor incele istersen..

garantisi var abi bys tuning mehmet kino değiştirir onu :)

tayfux
28/03/2011, 11:37
garantisi var abi bys tuning mehmet kino değiştirir onu :)
o zaman no problem yola devam :)

ErdmG
28/03/2011, 21:07
Biraz önce denedim follow me 30sn yazdı ama sonra hiç bi şey olmadı. Dediğiniz gibi kontağı kapattım sellektörü 2-3 sanıye çekili tuttum follow me 30sn çıktı ekranda sonra kayboldu,kitledim arabayı ama hiç bi değişiklik olmadı.

sadece_erhan
28/03/2011, 21:22
tmm işte kısa farlarınız yanıp 30 sn sonra kendiliğinden kapanmıştır. her sellektör yapışınızda yukarda arkadaşın söylediği gibi 30 60 falan diye gider sonra söner. seçtiğiniz süre kadar yanar sonra kendiliğinden söner. mesela 60 sn ayarladın kapıları kumandadan kitledin gittin. 60 sn boyunca kendiliğinden yanar sonra hiçbir müdahaleye gerek kalmadan söner. ayrıca sellektör kolunu sellektör modunda 2 sn kadar tutarsan follow me ayarladığın süre dolmadan kapanır.

ErdmG
28/03/2011, 21:27
tmm işte kısa farlarınız yanıp 30 sn sonra kendiliğinden kapanmıştır. her sellektör yapışınızda yukarda arkadaşın söylediği gibi 30 60 falan diye gider sonra söner. seçtiğiniz süre kadar yanar sonra kendiliğinden söner. mesela 60 sn ayarladın kapıları kumandadan kitledin gittin. 60 sn boyunca kendiliğinden yanar sonra hiçbir müdahaleye gerek kalmadan söner. ayrıca sellektör kolunu sellektör modunda 2 sn kadar tutarsan follow me ayarladığın süre dolmadan kapanır.

Dediğinz gibi yaptım hemde 2-3 kez denedim follow me 30sn yazdı kapıyı kılıtledım ancak yanmadı. Sonradan bı kac dakıka bekledım acaba yanar mı falan dıye aküde sıkıntı yaşamayalm diye :D

fortune
28/03/2011, 23:36
Araba çalışırken anahtarı nasıl çıkartıyorsunuz arkadaşlar anlamadım ben ya.

sadece_erhan
28/03/2011, 23:41
yok be abi yanması lazım yaw, yani koskoca far yansa heralde farkedersin. şimdi bakıyorum servis kılavuzuna çalışmıyosa sinyal kolunu değiştirin diyo olmazsa body computeri diyo. çok saçma neden çalışmaz ki :s

sadece_erhan
28/03/2011, 23:41
Araba çalışırken anahtarı nasıl çıkartıyorsunuz arkadaşlar anlamadım ben ya.

yok abi çıkarmıyolar zaten. latife yaptılar :)

askin
29/03/2011, 01:32

aman dikkat edin direksiyon kitlenir:surrende:

HarbiAslan
29/03/2011, 08:26
:) konu baya hararetli, bende denedim follow me'yi ve gayet sorunsuz çalıştı. aracı park edip kontağı kapatın, anahtarı çıkarın , sellektör kolunu bir kez geri çekin ve yol bilgisayarında follow me 30sn yazısı görünür. basılı tutmanıza gerek yok, sellektör yapar gibi çekip bırakın ve farınız 30sn boyunca yolunuzu aydınlatacaktır.

tayfux
29/03/2011, 11:17
aman dikkat edin direksiyon kitlenir:surrende:
aşkın hocam bende biraz duraksadım ama yanımdaki aracın sahibi o hep öle devam et dedi bende devam ettim ilginç..

granded
03/04/2011, 07:47
sağolasın Erhan kardeş .bu olay benim başıma ,rastlantı olarak tesadüfen gelmiş meğer..yazdıklarını okuyunca anladım.bende sorunmu var acaba diye düşünmüştüm.

tayfux
03/04/2011, 12:13
follow me yi denedim başarılı :D dead lock u denedim başarılı :D şimdilik hepsi süper..:D

sadece_erhan
03/04/2011, 12:28
hayırlı olsun :D

tayfux
03/04/2011, 12:37
hayırlı olsun :D
sağolasın erhan sayende :D erhan bide bu digital klimada arabanın devirini falan yol bilgisayarındaki verileri görebiliyormuşuz bir tuşa basılı tutarak o nasıl oluyor acaba_?

Solitude
03/04/2011, 12:38
benim merak ettiğim kısım volkswagen lerdeki gibi tek farı yakma olayı bizim puntolarda varmı ? varsa nasıl yapılıyor?

emredniz
03/04/2011, 12:46
ben simdi denedim. bende var. güzel bi özellik :)

muhammedçelik
03/04/2011, 21:36
Follow me home farlar misal gece eve geldik ortam karanlık aracı stop edip anahtarı aldık far aç kapa tuşuyla farların yanık kalmasını istediğimiz süreyi ayarlayıp araçtan çıkıyoruz kapoları kitleyip eve doğru gidiyoruz :) süre dolunca farlar otomatikman sönüyor...buarada abi hişşt pişşt farları açık unuttunuz diyenler çıkabiliyor kulak asmayın :D:D:D

Solitude
04/04/2011, 03:47
arkadaşlar sağ veya sol farı tek yakma olayı yokmu bizde ?

sadece_erhan
04/04/2011, 10:44
yok abi sağ sol olayı ;)