PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasislerden geçerken gelen ses...

hasan_gazi
25/03/2011, 17:37
Arkadaşlar mrb,2009 model 1.6 lıneam var.Bir şey öğrenmek istiyorum.Yollarda hızı kesmek için kullanınlan engellerden geçerken nasıl desem "hırççç" diye bir ses geliyor aracın ön tarafından.Yalnız her zaman olmuyor,hızlı geçtiğim zamanlar ya da kasisi sert bi şekilde inerken duyuyorum sesi daha çok,altının vurmadığından da eminim.Bunun sebebi ne olabilir acaba?

granded
03/04/2011, 08:20
Arkadaşlar mrb,2009 model 1.6 lıneam var.Bir şey öğrenmek istiyorum.Yollarda hızı kesmek için kullanınlan engellerden geçerken nasıl desem "hırççç" diye bir ses geliyor aracın ön tarafından.Yalnız her zaman olmuyor,hızlı geçtiğim zamanlar ya da kasisi sert bi şekilde inerken duyuyorum sesi daha çok,altının vurmadığından da eminim.Bunun sebebi ne olabilir acaba?
bu dediğin bende de oluyor.normaldir yani.tek yapacağımız kasislerde biraz daha yavaş olmak.hızlı bir şekilde kasise girip,araba burnunu kaldırıp aşağı indiğinde, motor merkez kaç kuvvetine maruz kalıyor.aşağı doğru esniyor.o esnada bu gibi sesler çıkmasına sebep olabiliyor.

GRDEDE
03/04/2011, 08:29
Birçok sebebi olabilir.Amortisör takozları,tabla fişekleri gibi hareketli noktalarda aşınmalar sözkonusudur muhtemelen.Bence bir rotbalansçıya gidip ön düzeni kontrol ettirin.

tayfux
03/04/2011, 12:12
rotlardan geliyor olabilir..ama bence de normal bizim araçlarda..

Solitude
03/04/2011, 12:39
bence puntolar alçak olduğu için ön tamponun altındaki karlık denen plastik kısım yere sürtüyor en azından bende böyle. lineada burnu uzun bir araç kasislerdeki sebebin aynı olduğunu düşünüyorum.