PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni şöförüm trafiğe çıkmaya cesaret edemiyorum heyecanlanıyorum normal midir?

black8555
25/03/2011, 17:04
nasıl ustumden atabılırım sıkıntıyı yardım edermısınız

Kriminal
25/03/2011, 17:06
Ercan istanbul gıbı bır yerde bu işin ustesınden zor gelırsın fakat hafta sonları bos yollarda ıyıden ıyıye ısın trafıge yavas yavas korkunu atabılırsın..Heyecanını yenmek ıcın acele etme dikkatli ol ve rahat ol

zafermutlu
25/03/2011, 17:10
sürekli kullanacaksın, sürteceksin çok hata yapacaksın ama yılmayacaksın.. korna seslerine kulak asmayacaksın . tabiki demsi kolay yapması zor ama kullandıkca klasik bir iş gibi gelecek sana. iyice alışınca başkalarının şöförlügünü begenmezsin hatta yarış etmeye kalkarsın.. bu iş böyle kimse anasının karnında ögrenmiyor...

operatormurat
25/03/2011, 17:12
ercan puntoyu harcama oralarda,şöyle doğan şahin gibi bişey bul emanet onunla kendini yoğur pişir,ıssız sakin yerleri tercih et yoksa o istanbul yutar seni....

sundown
25/03/2011, 17:33
benim gibi enseye tokat yiyeye öğrenmelisin ilerleyen dönemlerde seni çok dikkatli bir şöför yapar :)

erbil
25/03/2011, 17:36
Hayırlı olsun. boş yollarda çalışacaksın ama iyi öğrenmek istiyorsan arabada yatıp arabada kalkacaksın :) Ben de acemiyim süre süre öğreniyorum

Misafir
25/03/2011, 17:48
İlk kullandığımda evden işe işten eve başka yol bilmezdim :) Alışverişmerkezine gitmeye aldıktan bir hafta sonra başladım, ilk gidişimde duvara sürttüm park ederken, yılmadım hiç inmedim arabanın üzerinden, üstü üste kullanmadığım iki gün olmadı yani.. Şimdi hepsi geride kaldı... :) Kullana kullana öğrendim. Ama ben ıssız yerlerede kullanmanı tavsiye etmek yerine trafikte kullanmanı öneriyorum. Daha dikkatli kullanmaya alışıyorsun, ve öğrenme süresi kısalıyor...

WiSTaRiA
25/03/2011, 17:56
Boşuna demiyorlar bayandan araba alınmaz diye :D:D

Misafir
25/03/2011, 17:59
Boşuna demiyorlar bayandan araba alınmaz diye :D:D

Aşkolsun Orçun yaaaww :D

black8555
25/03/2011, 18:03
tavsiyeniz icin teşekkür ederim moral verdiniz dedeğiniz gibi yapacam işallah iyi şöför olurum

scarrow
25/03/2011, 18:05
Kuzenim de aynı şekildeydi. Bir gün Ankara'ya ziyaretine gittiğimde akşam saatlerinde evde otururken hadi gezdir beni dedim. Kullanamam ben dedi. Bu şekilde düşünürsen kullanamazsın diyerek çıkarttım yola. İlk gün sokak aralarında dolaştık yoğun olmayan bir iki trafiğe çıktık. İkinci gün biraz daha yoğun bir trafiğe girdik. Üçüncü gün ise Bahçelievlerden Bilkent'e gittik. Ankara'yı bilenler yolun yoğunluğunu bilirler. 30 Ağustos trafiğinde Bahçelievlerden Keçiören'e gittik. Döneceğim gün ise beni otogara bıraktı ve kendisi döndü. Biraz cesaret biraz destek ve istekle öğrenmeyeceğin şey yoktur.

black8555
25/03/2011, 18:17
acaba vururmuyum kaza yaparmıyım dıye icimde korku var normal şeyler ama ben bıraz sıkıntı yapyrm

Marker
25/03/2011, 18:24
Bazi arkadaslar trafikte ogrenmeni tavsiye etmis buna katilmiyorum gidip duvara direge agaca vurman sadece senin icin sorun olur ama gidip baskasinin aracina vurursan ozaman isler degisir, kendini hazir hissedene kadar yogun trafikten uzak dur.

StrawBeeRy
25/03/2011, 18:34
Bazi arkadaslar trafikte ogrenmeni tavsiye etmis buna katilmiyorum gidip duvara direge agaca vurman sadece senin icin sorun olur ama gidip baskasinin aracina vurursan ozaman isler degisir, kendini hazir hissedene kadar yogun trafikten uzak dur.
peki trafikten uzak dur diyorsunuzda trafik olmayınca nasıl öğrensin? pratik yapması lazım düz yolda dur kalkla olmaz

WiSTaRiA
25/03/2011, 18:44
aşkolsun orçun yaaaww :d

:d:d:d:d

izoci
25/03/2011, 18:50
sakin ol yeter..

GRDEDE
25/03/2011, 18:50
Sen korkma o senden korksun.Daha gençsin azimle devam et ustalaşırsın hiç boşlama.İlk zamanlar trafiği ser olan yerlerde sürüşe devam et.Zamanla kurt olursun.Ortalama altı ay sonra usta bir sürücü olursun rahat ol.

Scottie
25/03/2011, 19:14
ilk aldığımda 3 kez araba kullanmıştım.. ama arabayı aldım... 45 km şehirler arası yolda kullandım.. daha ilk... sonrra alıştım gitti... hiç korkma... çık trafiğe ama dikkatli ol...

ozdem
25/03/2011, 19:18
önce trafiğin yoğun olmadığı yerlerde uzun uzun kullanmakta fayda var.
Sonuçta insan trafikden önce arabaya alışmalı. Direksiyonu sıkmadan
kendini kasmadan rahat bir trafikde düz yolda uzun uzun kullanınca ister
istemez insan rahat olmaya başlıyor, sonrasın da yoğun trafik farkettirmiyor zaten... ;)

black8555
25/03/2011, 19:40
moral verdınız ıcın teşekkurederım cok calışıp bu korkuyu yenecem

Kronokrator
25/03/2011, 19:56
arabanın, uzuvlarından biri olduğunu hissetmeye çalış. sakin, rahat ol. o senin bir parçanmış gibi düşün. beynin nasıl kollarını hareket etmeni sağlıyorsa, arabaya da hükmetmeli.

06kaymak
25/03/2011, 20:23
benim gibi enseye tokat yiyeye öğrenmelisin ilerleyen dönemlerde seni çok dikkatli bir şöför yapar :)

aynen valla çok ağlayıp el frenini çekip kaçmışımdır...ellerine sağlık Babam :) benim tavsiyem gece kullanmaya başla daha iyi olur...

Romeo_er2
25/03/2011, 20:55
sakince stres yapmadan kendinize güvenli bir şekilde kullanmaya başlayın =) mümkün olduğunca düzlüklerde hafif hafif gazı direksiyonu yoklayın olabildiğince..hem aracı tanımanıza,hem elin ayağın alışmasına,hemde tepkilere karşı tecrübe etmeye başlarsınız =)

takres
25/03/2011, 21:12
asla bir korkunuz olmasın trafik de kullanmaya özen gösterin araca kesinlikle kasko yaptırın vurursam çarparsam korkusuyla zor öğrenirsiniz...

ardatsiz
26/03/2011, 00:46
Boş bir yerde dur kalklara çalış ayağın debriyajı kavrasın özellikle hafif meyilli yerlerde gerisi kendi kendine gelişir zaten,yanında birde arkdaşın olsun bilen biri,tek çıkma yanında biri olursa kendine güvenin gelir,alışana kadar teybi kıs yada hiç açma :)

eray124
26/03/2011, 00:52
Tokyo drift filmini izle sonra tak kemerini gerisi gelir =))

skystar37
26/03/2011, 01:20
Usta şöför yada iyi şöför olmaya gayret etme kendine ve başkalarına zarar vermeden uyulması zorunlu trafik kurallarına uyarak sakin bir şekilde otomobilini kullanmayı öğren yeter. Heyecanın çok ise yanına birilerini alarak değilde tek başına kullanmanı ama önce gaz,fren,debriyaj,kavrama,vites,dönüş açısı ve sinyal kolu hakkında bilgi edin. Kendine ve başkalaraına zarar vermeyeceğin hareket halinde iken seni taciz edenlere (yavaş gidiyorsun stop ediyorun trafiği tıkıyorsun diye kornaya basarlar selektör yaparlar el kol çıkartıp hareket çekerler kendileri analarından otomobil içinde çıkmışlar ya sabredip anlayış gösteremezler) kulak asmayacağın yerleri tespit edip oralar da çalış. Şöför koltuğuna oturduğunda kağıt üzerindeki kurallardan çok kendini en rahat hissedeceğin şekilde bir oturuş pozisyonu al ama koltuğuda yatak gibi kullanma, direksiyon ile arandaki mesafeyi iyi ayarla onu tutarken kendini çok kasma çok da rahat bırakma. Seyir halinde iken yolu değil iki şerit çizgisinin arasında sana ait olan şeridi ortala.

Bu iş tavsiye ile bir yere kadar kendine inanıyorsan ben bunu yaparım diyorsan sorun bitmiştir zaten..

Kazasız hatasız keyifli sürüşler..

Marker
26/03/2011, 02:26
peki trafikten uzak dur diyorsunuzda trafik olmayınca nasıl öğrensin? pratik yapması lazım düz yolda dur kalkla olmaz
Trafikte kullanmamak duz yolda dur kalk yapmak degildir, gece trafigin sakin oldugu saatlerde rahatca cikilip pratik yapilabilir, 15 yasimdan beri arac kullaniyorum burda (kullaniyorum derken cocuklugum araclarinin canina okumakla gecti elfreninden tam gaz geri spinle ile lastik yakmaya kadar yapmadigimiz sey kalmazdi) simdiye kadar hic ogretmediysem 50 kisiye arac kullanmayi ogretmisimdir, kullanan kisinin guveni yerine gelene ve hem kendisinin hemde ogreten kisinin trafikte kullanmaya hazir oldugunu hissedecene kadar trafikten uzak durmasi en sagliklisidir, ben yaptim oldu ile olacak is degildir sonunda karsindaki insani oldurebilir yada sakat birakabilir. Gecen yaz universiteden bir hocama arac almasinda yardimci oldum gittik 0km gp aldik adam daha arabanin marsina basmasini bilmiyordu ehliyetini yeni almis geceleri saat 3 gibi cikip antrenman yapa yapa ogrendi kullanmasini, siz kirmizi isikta duruken panik yapip fren yerine gaz pedalina basip arkadan tepenize ciktiklarinda anlarsiniz nedemek istedigimi, yaziktir gunahtir insanlara gaz verip yanlis yonlendirip hem kendi hemde baskalarinin canini yaktirmaya hakkiniz yok.

SKELETER
26/03/2011, 03:01
Araba kullanmaya başladığım ilk zamanlardı. Ankara Kızılay meydanında kırmızı ışıkta gece 24 suları arabayı stop ettirdim. Gecenin bir yarısı arkadaki taksici kornaya aralıksız asılmaya başladı. Hatırladığım abimle beraber adamın camını yumrukluyorduk :D Derdin ne senin arkadaşım ne istiyorsun dediğimi hızımı alamayım adamı birde polise şikayet ettiğimi hatırlıyorum :D Oluyor böyle şeyler

Misafir-1
26/03/2011, 08:27
şehirdışında pratik yaptıkdan arabanın huyuna suyuna hakim oldukdansonra şehir içine çıkmakta fayda var korkma kurarlara uy yeter ondan sonra trafik senden korksun o sana uysun hayırlı olsun

black8555
26/03/2011, 09:54
cocuklugunmdan berı arabalara duskunumdur 6 sene bekledım arabam olması ıcın hayırlısıyla aldım ve cesaretımı alıp bunu basarıcım baska yolu yok sızlere cok tesekkur ederım

aslanerh
05/04/2011, 22:02
dostum bence öyle sakin böyle sakin kullan tavsiyeleri yerine biraz direksiyon dersi al. sonuçta acemiysen yalnızca kendini değil, karşı tarafı da riske atıyorsun. istanbul trafiği de öyle kolay değil, Avrupa da kaza yapmak için gerizekalı olmak gerekiyorken, en deneyimli şöför bile kaza yapabilir istanbul'da, çünkü her türlü denyo sürücü var ne yazık ki. ha illa kendim sürcem diyorsan yeni araç sürme bence. özellikle sakın iş saatlerinde sakın sürme, çünkü özellikle E-5 yolu "kim önce atlarsa yol onundur" mantığı ile işlediğinden kaza yapmamak bence şans. (o yüzdendir ki kartal-gebze arasında işe gidip gelirken E-5te birkaç ayda ay bir iki kaza görüyorum) sonuçta doğru sürmek kadar profesyonel olup, kaza yapma riski olduğunda o kazayı yapmamak kadar deneyimli olmak da önemli.

çok yeniysen insanlar çok sabırsız olabilir acemi sürücülere karşı. o yüzden önce direksiyon dersi al, zira bazen acemi bile olmadığında karşı sürücü insana kafayı yedirtebiliyor.

onorom
05/04/2011, 22:06
Normaldir....

_FeRDi_
05/04/2011, 22:10
Durma,stop etmeden kalkma aşamalarını illaki geçmişsindir.boş yola bağa bahçeye gerek yok.ehliyetimi aldığım an ki o ana kadar köy yollarında kullandım e-5 e dalmıştım Murat 124 ile :D
sakin trafikle başla önce.önce bol dikkat,serinkanlılık ve acemiliği atana kadar kurallara sıkı sıkıya uymaca.usta olduktan sonra neşene göre kardeşim :D

cesur
15/04/2011, 21:52
bendede aynı korkular vardı burdaki arkadaşlar saolsun çok destek oldular özelliklede özdem ve zak bende tek çıkarak ğrendim yanımda biri varken ona güveniyodum bide şaşırıyodum şimdi gene birsürü eksiğim var ama inş. onlarıda yenicem .

Burak Coskunirmak
20/04/2011, 12:10
benden de sana bi tavsiye nacizhane.. :) arabanın ilk kuralı kaldırmaktır. sen gerçi o evreyi aşmışın sanırım ama muhtemelen yokuşlarda kaydıracam diye korkuyosundur.. eğer ki arabayı dik bi yokuşta hafif kaydırarak kalkmayı öğrenirsen gerisi ztn çorap söküğü gibi gelir.. ;) bu arada unutma dik bi yokuşta el freni çekmeden ben arabayı hiç kaydırmadan kaldırabilirim diyen şoför yalan söylüyordur.. ya hillholderı vardır ya el freni çekmiştir kaydırmıosa.. ;)

Burak Coskunirmak
20/04/2011, 12:12
bunun için de tavsiye edebileceğim gzl bi mekan var.. dragosa git orda güzel dik yokuşlar var boş da oluyo.. bikaç arkadaşıma araba kullanmayı ben öğrettim canavar gibiler şimdi.. bitanesi de bayan fena kullanıo.. nerdeyse boynuz kulağa geçecek.. :D

StrawBeeRy
20/04/2011, 13:04
benden de sana bi tavsiye nacizhane.. :) arabanın ilk kuralı kaldırmaktır. sen gerçi o evreyi aşmışın sanırım ama muhtemelen yokuşlarda kaydıracam diye korkuyosundur.. eğer ki arabayı dik bi yokuşta hafif kaydırarak kalkmayı öğrenirsen gerisi ztn çorap söküğü gibi gelir.. ;) bu arada unutma dik bi yokuşta el freni çekmeden ben arabayı hiç kaydırmadan kaldırabilirim diyen şoför yalan söylüyordur.. ya hillholderı vardır ya el freni çekmiştir kaydırmıosa.. ;)
ben kaldırırım abi kursta hoca bi taktik öğretmişti gram kaydırmam hemde el freni felan çekmiyorsunuz :D

izoci
20/04/2011, 13:18
@mert yarım debriyaj mı la dediğin ?

Burak Coskunirmak
20/04/2011, 13:37
o dediğini anca yarım debriyajla yaparsın onu yaparsan da baskı balatayı eline alırsın.. ;)

ZAK1980
20/04/2011, 13:37
Burak ben yokusta % 90 aranında gerıye kaydırmadan arabayı kaldırıyorum bu arada yokus egımlı ama abartı degıl bunuda aracın kavrama noktasını ıyı bılıyorum ayagım frende ıken debrıyajdan ayagımı kaldırıyorum motor tam kavarama noktasında frenden cekıyorum gerıye kacmıyor o esnada gaza hafıfce basınca arac gıdıyor cok basında patı cekıyor baskı balatayayıda hafıften yıyor ama mecbur kaldıkca yapıyorum yada el frenını cekıyorum o esnadakı duruma baglı

ZAK1980
20/04/2011, 13:41
bendede aynı korkular vardı burdaki arkadaşlar saolsun çok destek oldular özelliklede özdem ve zak bende tek çıkarak ğrendim yanımda biri varken ona güveniyodum bide şaşırıyodum şimdi gene birsürü eksiğim var ama inş. onlarıda yenicem .
bencede tek basına kullancaksın aracı yada yanındakı konusmayacak 10 yıldır arac kullanıyorum abım yanında herseye karısıyor yavaş gıdıyon ,hızlı gıdıyon,sagda araba var,cabuk sunun onune gec dır dır edıp duruyor onun yuzunden bmw ye carpacaktım dırdır dır soforun ısıne karısmayın kardesım bır hata yapar ıkıncısınde yapmaz

Burak Coskunirmak
20/04/2011, 13:43
Burak ben yokusta % 90 aranında gerıye kaydırmadan arabayı kaldırıyorum bu arada yokus egımlı ama abartı degıl bunuda aracın kavrama noktasını ıyı bılıyorum ayagım frende ıken debrıyajdan ayagımı kaldırıyorum motor tam kavarama noktasında frenden cekıyorum gerıye kacmıyor o esnada gaza hafıfce basınca arac gıdıyor cok basında patı cekıyor baskı balatayayıda hafıften yıyor ama mecbur kaldıkca yapıyorum yada el frenını cekıyorum o esnadakı duruma baglı

ben dik yokuşlardan bahsetmiştim ama sanırım her yokuş için anlaşıldı bu yorum.. orta düzey ve hafif diklikteki rampalarda kaydırmadan kalkılabilir.. heralde şimdi anlaşılmıştır diye düşünüyorum.. ;)

1 seneye yakın istanbul trafiğinde taksicilik de yaptığım için hmn hmn nerde kayar nerde kaymaz tahmin edebiliyorum.. ;)

black8555
20/04/2011, 19:30
bana destek olan herkese teşekkürederim artık korkularımı yendim allaha şükürler olsun rahatlıkla kullanabilyorum 3 haftalıkşöfürüm ilk uzun yolumuda yaptım dikkatli kullanyrum şunu öğrendim insan isterse her şeyi yapabilir sizin katkınızda cok cok saol cok teşekkürederim

StrawBeeRy
20/04/2011, 19:32
bana destek olan herkese teşekkürederim artık korkularımı yendim allaha şükürler olsun rahatlıkla kullanabilyorum 3 haftalıkşöfürüm ilk uzun yolumuda yaptım dikkatli kullanyrum şunu öğrendim insan isterse her şeyi yapabilir sizin katkınızda cok cok saol cok teşekkürederim
hadi geçmiş olsun abi Allah kaza bela göstermesin

atom43
20/04/2011, 19:34
çarparım diye korkma sen yolunda git insanlar çarpmaya meraklı degil ya hata yaparsan zaten kaçar herkes sakin ol yeterli

pdxl
20/04/2011, 20:12
ilk arabamı aldığım zaman araba kullanmayı doğru düzgün bilmiyordum. Önce 2 gün kadar abim bana araba kullanmayı öğretti. Ama tabiiki kendi kullandığı şekilde (Mesela virajlarda frene basma aksine gazı kökle arabanın yol tutuşu artar falan diyordu.).

Üçüncü gün abimin işi vardı. Dayımla boş ama virajlı bir yolda alıştırma yaptık. Dayım az daha kalp krizi geçirecekti. :)

Dolayısıyla tavsiyem agresif araba kullanan birinden değil, kurallara uygun ve sakin araba kullanan birinden araba kullanmayı öğren. Sen de sakin ol. Gaza gelme.

van_hoijdonk
18/06/2011, 03:05
2 senelik ehliyetle sadece 3'er aylık yaz tatillerinde Bartın hariç araç kullanmadım. Oradan kullandığım araçta gerçekten ustalık gerektiriyordu 90 model Kartal, kısacası bizim evin eşşeği. Amcamlardan, halamlara yaklaşık 10 civarı şoför yetiştirdi o kartal. :)

Neyse eylülde kartalı bırakıp istanbula döndükten sonra direksyona hiç oturmamıştık. Neyse araç aradık bulduk falan derken 30 mayıs günü öğlen sularında arabayı aldık. Babamın ehliyeti var ama büyük bir kaza geçirdikten sonra hiç oturmadı şoför koltuğuna. Zeytiburnu noterden eve geldim (Kasımpaşa) ama bir de bana sorun E5'te millet vızır vızır geçiyor ben tın tın gidiyorum 70 ile. :D

Neyse aracı alalı 20 gün olmasına rağmen hala babam binmedi, iyice alışmadan binmem heyecanlanırsın falan diyor gerçi heyecan falan yok. Kaç kez okula vs. gittim karşıya (millet ogs'den nasıl 100-120 ile geçiyor hayret ediyorum ben 60 civarı hızla geçiyorum)

Araca alıştım sıkıntım yok, tek problem vites küçültmede. Sanırım bunu çok iyi ayarlayamıyorum 1-2 kez oldu gereğinden düşük vitese attığım için bir anda devir yükseliyor tabi farkediyorum ama iş işten geçiyor.

Okula gidip gelirken tam köprünün yoğun saatine dikkat ediyorum hatta geçen gün 2 saat 10 dk'da eve geldim Acıbadem'den köprü kuyruğuna girerek dur kalk dur kalk köprüyü geçtim. :D

Okula 4 kez gidip geldim 130 km yapmışım ve ortalama 7.6 litre yazıyor, yoğun trafiği ve acemiliğimi katarsak normal gözüküyor bence. :)

Haftaya cuma memlekete gidicez ve babam ilk kez o zaman binicek araca, benim sıkıntım yok ama aracın önünü görememek canımı sıkıyor. Eğilip bakıyorum yine de zor görüyorum, yaklaştım sanıyorum daha çok oluyor çok yaklaşıyorum bu sefer de sıfıra yakın oluyor zaten kullanırken aracın önünü hiç görmüyorum. :@

2 araba arasına park etme olayı istanbulda mecbur, daha çok 1.5 arabalık yerlere girmeye çalışıyorum açıkcası tam arabanın sığacağı yerleri henüz gözüm kesmiyor. Yokuşlarda duruma göre el freni kullanıyorum eğer dik bir yokuşsa hiç riske atmıyorum, zaten debriyaj dibe yakın yoğun trafikte rahat oluyor ama yokuşlarda kalkışta ayak az bir şey fazla kalkarsa hemen duruyor. :)

İstanbul'da acemi olmak zor değil bence özellikle okula gidip gelirken E5'i kullanıyorum mllet nasıl gidiyorsa ben de öyle seyrediyorum. Hızlı ise hızlı, yavaş ise yavaş. Gerçi geçen 130 ile akan trafikte arkadaki A6'da bulunan ablamız korna çaldı uyuz oldum ama ses etmedim şimdi değil dedim...

Neyse acemi izlenimleri bu şekilde, uzun yola çıkmadan bir tavsiyeniz var mı? İstanbul-Bartın gidicem yaklaşık 500 km araçta herhangi bir şeye baktırmam gerekir mi?

60 bin bakımına 8 Nisanda girmiş 2 ay önce, muaynesi ben almadan 3 gün önce yani 25 gün önce yapıldı ve şuanda araba 63 binde şuna baktır diyeceğiniz ve önerebileceğiniz bir yer var mı? Bartında olsa tüm sanayi tanıdık Kartal'dan dolayı ama İstanbul'da nereye gidip ne kadar para vermem gerektiğini bilmediğimden yolunacak kaz olmak da istemiyorum...

Burak Coskunirmak
23/06/2011, 11:01
yoka çıkmadan önce suyunu yağını kontrol et tam mı diye.. lastiklerin havasını kontrol et besmeleni çek çık yola kardeşim.. hee bide emniyet kemerini takmayı ve yanında oturana taktırmayı unutma.. ;) Allah kaza bela vermesin.. hayırlısıyla git..

istanbul trafiğinde her çeşit insan olduğu için sen takma kafana milleti.. kendini veya etrafındakileri tehlikeye atacak bişey yapmadığın müddetçe bildiğin gibi devam et.. ztn istanbulda araba kullanıyosan panik olmadan bırak Türkiye'yi dünyanın her yerinde araba kullanırsın.. ;) uzun yolda da rahat rahat gideceksin merak etme.. ;)

PoLLiaNNa
23/06/2011, 11:04
Sık sık trafiğe çıkıp o heyecanını yenmen lazım, gerisini akışına bırak. Bi müddet sonra bi bakmışsın usta şoför olmuşsun :) Makaslar falan :D

fdaygn
23/06/2011, 11:21
walla çoğunluk aynı şeyi söledi galiba bide ben söliim.öncelikle rahat olucan korkmuyacaksın.hata yapa yapa öğreniceksin.ben ilk araba kullandığım da kalkışlarda geriye çok kaçırırdım.geceler çıkardım çalışırdım kendi kendime.kullandıkça ustalışacaksın.bu dönemde arabana yazık olucak ama olsun 2. 3. arabaların içi ii olucak :D hadi kolay gelsin