PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk klibim

kornman887
24/03/2011, 08:12
Evet, kuzenimle beraber Feridun Düzağaç'ın Devrik şarkısına çektiğimiz klibim =)

Feridun Düzağaç - Devrik (yeni fan klip) on Vimeo (https://www.vimeo.com/11904180)

kaptan_ahab
24/03/2011, 11:02
Gayet güzel olmuş, emeğinize sağlık

takres
24/03/2011, 11:07
çok başarılı bir klip bence...Tebrikler...

PeterPAN
24/03/2011, 11:27
görüntü kalitesi ve kurgu gayet güzel olmuş tebrikler... nacizane fikrim tek kare içinde kullanılan görüntüler arasındaki beyaz şerit biraz sert bir hava katmış, onun yerine biraz daha simetri olmayan bir çizgilerin yan yana gelmesi ile oluşan bir çizginin ayrım oluşturması daha iyi olabilirdi...

kornman887
24/03/2011, 11:47
Seyrettiğiniz için ve güzel yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

görüntü kalitesi ve kurgu gayet güzel olmuş tebrikler... nacizane fikrim tek kare içinde kullanılan görüntüler arasındaki beyaz şerit biraz sert bir hava katmış, onun yerine biraz daha simetri olmayan bir çizgilerin yan yana gelmesi ile oluşan bir çizginin ayrım oluşturması daha iyi olabilirdi...

Tam hatırlamıyorum ama sanırım onuda denemiştik. Genelde kullandığımız kısmın çok dışında kalıyordu. Farklı ve eklenmiş havası kattı sanki, bütünlüğü bozuyor gibi gelmişti. Zaten klibi çekerken tam olarak aklımızda bu şekilde canlanmamıştı, biraz daha asimetri vardı fakat kurguyu teslimden* önce son 48 saatte gece gündüz uyumadan yaptığımız için çok kaçak oldu. Klibi tekrar çeksek rahat bir %35-40'ı değişir zaten=)

*klibi kuzenimin bitirme projesi olarak çekmiştik.

Seyrettiğin ve güzel yorumların için ayrıca teşekkürler =)

PeterPAN
24/03/2011, 12:10
yapım aşamasının ne kadar uzun ve yorucu bir tempodan geçtiğini tahmin ediyorum.... 3-5 dk.lık bir kısa film yarışması için tam 2 ay çalıştığımı biliyorum amotörce :) tabi bu işte profosyonel olsak 1 haftalık bir zaman, kendi mavi ekranımızı ve studyomuzu kurup, kurgusu ve montajını uzun bir zamanda yapmıştık... video editlemek, photoshop yada vektorel çalışmalar ile bir tutulcak bir şey değil... Kurgu da hayal ettiğinizi ekrana taşımak malesef her zaman olmuyor gerek zaman gerekse ekipmanlar yüzünden...
Ellerinize sağlık, umarım çok daha iyi çalışmalara imza atarsınız..

Unutmadan Vimeo daki sağ kısmda adınızın geçtiği EVDE KALDIM klibini izledim, tamamı evde yapılmış olmasına rağmen hayran kaldım, yapanların eline sağlık.. Kısıtlı şartlarda iyi işler çıkmış..

kornman887
24/03/2011, 12:18
yapım aşamasının ne kadar uzun ve yorucu bir tempodan geçtiğini tahmin ediyorum.... 3-5 dk.lık bir kısa film yarışması için tam 2 ay çalıştığımı biliyorum amotörce :) tabi bu işte profosyonel olsak 1 haftalık bir zaman, kendi mavi ekranımızı ve studyomuzu kurup, kurgusu ve montajını uzun bir zamanda yapmıştık... video editlemek, photoshop yada vektorel çalışmalar ile bir tutulcak bir şey değil... Kurgu da hayal ettiğinizi ekrana taşımak malesef her zaman olmuyor gerek zaman gerekse ekipmanlar yüzünden...
Ellerinize sağlık, umarım çok daha iyi çalışmalara imza atarsınız..

Unutmadan Vimeo daki sağ kısmda adınızın geçtiği EVDE KALDIM klibini izledim, tamamı evde yapılmış olmasına rağmen hayran kaldım, yapanların eline sağlık.. Kısıtlı şartlarda iyi işler çıkmış..

Kesinlikle deli emek harcanan işler bunlar, biraz kıymeti görüldüğü zaman bütün uykusuz gecelere, çekilen sıkıntılara, kara kara storyboard la sabahlanan gecelere deyiyo. Feridun bey bizi konsere davet etti, biraz sohbet ettik kendisiyle klipten sonra felan =) hoştu...

Evet o klibide yazın boş bir vaktimizde can sıkıntısından çekmiştik. Oyuncu arkadaşın vakti kısıtlı olduğu için ancak 2 saatlik görüntü alabildik, fakat yeterli görüntü olmadığı ve spontan bir çalışma olduğu için kurgusu geceli gündüzlü bir hafta sürdü. Birde HD kameramız o zaman olmadığı için yeşil perde olayı baya zorladı. Kuzenim askerden dönsün, sağlam ekipmanla daha güzel şeyler yapacağız inşallah =)

PeterPAN
24/03/2011, 12:25
Dediğin gibi, yapılan işin kıymeti bilinirse verilen değere ve zamana hiçte yazık olmuyor, fakat TR de malesef, video montaj ve edit işinde pek de kıymet bilinmiyor, hele hele 3D çalışmaların resmen ayaklarda olduğu bir dönemdeyiz, bu yüzden ortaya da kaliteli işler çıkmıyor malesef 3D olarak.. umarım bizden sonraki nesillerin bu konularda şansı çok daha fazla olur..
birde küçük bir soru ? madem konu HD kameradan açıldı :) uygun fiyata bir HD kamera almak istiyorum ne tavsiye edersin...

kornman887
24/03/2011, 12:48
Dediğin gibi, yapılan işin kıymeti bilinirse verilen değere ve zamana hiçte yazık olmuyor, fakat TR de malesef, video montaj ve edit işinde pek de kıymet bilinmiyor, hele hele 3D çalışmaların resmen ayaklarda olduğu bir dönemdeyiz, bu yüzden ortaya da kaliteli işler çıkmıyor malesef 3D olarak.. umarım bizden sonraki nesillerin bu konularda şansı çok daha fazla olur..
birde küçük bir soru ? madem konu HD kameradan açıldı :) uygun fiyata bir HD kamera almak istiyorum ne tavsiye edersin...

3D inanılmaz emek isteyen birşey ve beklentiler ayaklar altında olduğu sürece orada kalacak, büyük firmalarla çalışanlar logo tasarlamacayla işin kaymağını yerken işi hakkıyla yapanlar aç kalacak... Ülkemizde bunun tersi olan bir iş sahası yok zaten sanırım =)

Kamera ile ilgili detaylı bir pm attım, kafana takılan birşey olursa sorabilirsin =)

Kriminal
24/03/2011, 12:52
`Yasak oldugu ııcın ızleyemıyorum ama akşam ızleyecegım :D

kornman887
24/03/2011, 12:59
`Yasak oldugu ııcın ızleyemıyorum ama akşam ızleyecegım :D

Peki abi, akşama bekliyorum yorumlarını :D

ademtahir
24/03/2011, 13:08
bence gayet başarılı emeğinize sağlık

zafermutlu
24/03/2011, 13:10
süper olmuş..kurgu görüntü kalitesi degil sadece güzel olan oyunculuk da güzel.. ben çok begendim. okadar saçma sapan klipler yapılıyor ki inan bu izledigim dogal güzel kurgulanmış abartıdan kaçınılmış profesyonel bir iş olmuş.. sanatcının yerinde olsaydım klibi yoksa şarkının telifini ödeyip direk verirdim tvlere:)

PeterPAN
24/03/2011, 13:10
3D inanılmaz emek isteyen birşey ve beklentiler ayaklar altında olduğu sürece orada kalacak, büyük firmalarla çalışanlar logo tasarlamacayla işin kaymağını yerken işi hakkıyla yapanlar aç kalacak... Ülkemizde bunun tersi olan bir iş sahası yok zaten sanırım =)

Kamera ile ilgili detaylı bir pm attım, kafana takılan birşey olursa sorabilirsin =)

3D çalışmaları ülkemizde üst seviyelere ulaşamadan daha en alt seviyelere indi bile... bu alanda iyi olan insanlarda malesef yurt dışına kacıyorlar... TR de 3D nin yuükselmesi için önce bilinçli tüketici olması gerek, müşteriler bu gece verip yarın ekranda olsun isityor işlerini :) halbuki bilmiyorlar ki ? çizim bitmiş olsa dahi render 4-5 gün sürecek..

Ayrıca PM için çok teşekkürler, çok faydalı oldu benim için..

kornman887
24/03/2011, 13:19
süper olmuş..kurgu görüntü kalitesi degil sadece güzel olan oyunculuk da güzel.. ben çok begendim. okadar saçma sapan klipler yapılıyor ki inan bu izledigim dogal güzel kurgulanmış abartıdan kaçınılmış profesyonel bir iş olmuş.. sanatcının yerinde olsaydım klibi yoksa şarkının telifini ödeyip direk verirdim tvlere:)

Evet özellikle bu şarkıyı seçmiştik, klibi yoktu. Feridun beyin menejeriyle görüşmelerimizde oldu fakat bazı noktalarda anlaşamadık. Ama Feridun beyle ilk karşılaşmamızda "ben seni tanıyorum, sen benim klibimdeki çocuksun" deyip gelip elimi sıkması bile çok hoştu =)))

3D çalışmaları ülkemizde üst seviyelere ulaşamadan daha en alt seviyelere indi bile... bu alanda iyi olan insanlarda malesef yurt dışına kacıyorlar... TR de 3D nin yuükselmesi için önce bilinçli tüketici olması gerek, müşteriler bu gece verip yarın ekranda olsun isityor işlerini :) halbuki bilmiyorlar ki ? çizim bitmiş olsa dahi render 4-5 gün sürecek..

Ayrıca PM için çok teşekkürler, çok faydalı oldu benim için..

Evet, malesef işi yumurta kapıya dayandıktan sonra sunuyorlar genelde... Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu...

ademtahir
24/03/2011, 13:21
facede paylaştım klibini :)

TORnADO
24/03/2011, 13:31
Bence de güzel olmuş,bir ekranda parça parça kareler de değişik bir çalışma olmuş.Eline sağlık,başarılar...

SRDR KRKC
24/03/2011, 14:08
Tebrikler Arkadaşım Güzel Bir Çalışma Emeği Geçen Tüm Arkadaşların Emeğine Bileğine Oyunculuğuna Sağlık. İlk Olması Vesilesiyle Ben Gayet Başarılı Buldum Eksiklerin Nacizane Bizlerin Görebileceği Kadar Var Ama Kesinlikle Yenileri Geldikçe Daha İyi Çalışmalar Çıkacağından Eminim Ama Bir Tavsiye Bundan Sonra Klip Çekmede Kısa Filmler Çek Olmasmı :) En Azından Seni Daha kısa Zamanda Piyasada Görürüz... Çalışmalarının Ve Başarılarının Devamını Dilerim...

Bu Arada Pilav Üstü Kısa film Olarak Bomba Olmuş Yhaa :) :) :)

kornman887
24/03/2011, 14:38
Bu Arada Pilav Üstü Kısa film Olarak Bomba Olmuş Yhaa :) :) :)

Deneysel filmdi onda konu, daha önce hiç bakılmamış bir açıdan bir olaya bakmak gerekiyordu yani. Bir ay boyunca düşündük düşündük aklımıza gelmedi hiçbirşey. Ertesi gün projeyi teslim etmesi gerekiyordu kuzenimin, 15 dakikade hazırlamışlar =)))

whitegold
24/03/2011, 14:56
can emegınıze saglık arkadasım cok cok guzel ve degısık bır calısma olmus basarılarının devamını canı gonulden dılerm arkadasım...

fiko
24/03/2011, 16:07
başarılar...

Scottie
24/03/2011, 17:05
başarılar.. çok beğendim.... devamı gelir inşallah...

WiSTaRiA
24/03/2011, 18:26
Can sevgili kardeşim yüreğine sağlık... Harika olmuş çok beğendim... Allah yolunu açık etsin ve nica başarılara imza atarsın inşallah... Devamlarını bekliyorum hyecanla... Facede bende paylaşıyorum izninle...

kornman887
24/03/2011, 18:30
Teşekkürler Arkadaşlar güzel dilekleriniz için.

Can sevgili kardeşim yüreğine sağlık... Harika olmuş çok beğendim... Allah yolunu açık etsin ve nica başarılara imza atarsın inşallah... Devamlarını bekliyorum hyecanla... Facede bende paylaşıyorum izninle...

Ne demek abi, buyur tabiki paylaşabilirsin =) Güzel dileklerin için teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel şeylerde yapacağız =)

JASMINE
24/03/2011, 22:04
Can oldukça başarılı bir çalışma. Ellerinize ve emeğinize sağlık. Ben çok beğendim :)

PLaTiNuN
24/03/2011, 22:14
Çok kaliteli ve anlamlı olmuş Can tebrikler :) başarılarınızın devamını dilerim..

operatormurat
24/03/2011, 22:24
evet çok güzel olmuş eline sağlık,profesyonellere taş çıkartmışsın....

alpimmm
11/04/2011, 00:01
ilk klip çalışmasına göre gayet başarılı,
tebrikler

pilotender
11/04/2011, 00:51
kardeş...tek kelimeyle muhteşemsiniz...emeğinize sağlık!!!! çok profesyonel bir çalışma olmuş bence.

USTA
11/04/2011, 09:31
Beğendim, güzel olmuş harbiden....:)
Facebook da paylaşılması gereken bir çalışma...

sundown
11/04/2011, 09:56
Bence çok başarılı bir kurgu. Damar bir senaryo :)