PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abs sorununu çözdük çok şükür.

GRANDE_TURKO
23/03/2011, 13:23
Arkadaşlar yenı servisten geldim tam 4 saate yakın arabanın başında nöbettuttum serviste.sensörleri söktüler sag sol ön tarafın.sensör arızası dedıler ne kadar sensör 140 tl piyasada sordum 115 tl.meger sensör degilmiş sorun.kabloları kontrol etti usta falan.neyse 4 saatın sonunda hemen sensörün üstünde kablo kelepçesinin ordan kablo kopmuş.bu nedenle abs arızası veriyomus tam 4 saat gibi bir sure aldı.

100 tl para ödedim.ustanın gunahını ben cektim.ne kadar çingenelik yapsamda ınmedıler.hediye verin dedim cd lık verdıler:) çok yuzsuzum valla.

çıkışta arabanızıda yıkıyolar.

Ayrıca servise girmek yasak.yukarıda bekleyın dedıler burası ıyı dedım.bide orda tabii yuzsuzluk yaptık. Gözümle görmem lazım oyuzden.

ERKAY OTOMOTİV İSTANBUL MAHMUTBEY FENA DEGİL

AMA BENCE KENDINIZE GUZEL BİR USTA BULUN
PARÇALARI KENDINIZ TEMIN EDİP İŞCİLİK O DEYİN DAHA İYİ
BU TÜR KURUMSAL ÇALIŞAN SERVİSLER BİRAZ KAZIK OLUYOR.BENDEN DEMESİ
BEYLIKDÜZÜ BİRMOT TA AYNI SİSTEM.BİLGİNİZE...

takres
23/03/2011, 13:29
arabanın başında durmak müşterinin en doğal hakkı bence...

byspayn
23/03/2011, 13:30
geçmiş olsun.

TORnADO
23/03/2011, 13:36
Geçmiş olsun...

Scottie
23/03/2011, 14:18
geçmiş olsun...

tayfux
23/03/2011, 15:40
hocam aynı şeyleri bana söylediler..yukarı çıkın yasak dediler bende gittim müdüre ben durucam dedim adam ikna edemedi beni aracımın başında durdum hediyeyi bende istedim :D ama bana cdlik değil bere-kaşkol-eldiven seti ve takvim verdiler..ayrıca arkadaşın araca kullanım kitapçığı almıştım sömürdüm yani :)

GRANDE_TURKO
23/03/2011, 15:49
ya o kampanya bitmiş o oyuzden bere falan alamadık :)

cck1
23/03/2011, 15:50
Bunla geçmiş olsun bence çok iyi yapmışınız.

tayfux
23/03/2011, 15:56
ya o kampanya bitmiş o oyuzden bere falan alamadık :)
anladım hocam hadi geçmiş olsun ama olsun aracınız servise girmiş oldu..bence servis biraz pahalı da olsa iyidir..mahmutbey tarafında götürebileceğin adam akıllı usta tanımıyorum ben..

GRANDE_TURKO
23/03/2011, 16:08
ya servis iyidirde 80 bin bakım sordum 450 tl dedı

hava
mazot
yag
polen

filtreleri

bide karbon yaptırıcam

dunya para istediler.

dısarda yaptırsam en fazla 200

80 bın bakımını yaptırıyım ondan sonra ben yapıcam hepsını

ne para vericem

geçen aldım hava filtresini kendım taktım

10 tl hava filtresi

izoci
23/03/2011, 16:45
sorunun çözülmesine sevindim..

skystar37
23/03/2011, 17:14
Araç sahibinin araç başında durmak istemesi en doğal hakkı ama ne varki servisler yer darlığından ve insan kalabalığından kaynaklı rahat çalışılabilen yerler değil ne yazık ki ondan dolayı tüm servisler de aynı muamele var "lütfen bekleme salonunda bekleyin" ama bence çok saçma sonuçta araç benim tamam sen yetkili servissin ama senin yetkili olarak yaptığın mudahaleleri ben nereden bilecem sözlü söylemlerine güvenmek zorundamıyım da sen beni aracımın başından uzaklaştırmak istiyorsun.

Bu arada geçmiş olsun uzun süren ama yinede çok pahalıya mal etmeden sorununuzu çözmüşsünüz. Servislerde nedense en başta yapılacak şeyler en sonda yapılıyor bağlantı yerlerini kontrol etmek ilk yapacakları iş olması lazım yada sistem üzerindeki kablolama ama nedense heryeri söktükten sonra akıllarına geliyor kablo ve ek yerlerini kontrol etmek mekanik aksamlarda da oluyor bu ne yazık ki... Ya tecrübe eksikliği yada eğitim eksikliği bilmiyorum ama basit bir kablo sorunu için 4 saat araç başında beklemek çok yanlış..

Tekrar geçmiş olsun.

GRANDE_TURKO
23/03/2011, 17:24
aynen katılıyorum ramazan arkadaşım..

asil
23/03/2011, 17:31
geçmiş olsun dostum abs önemli ihmale gelmez

Mr.Freeze
23/03/2011, 17:34
Geçmiş olsun

tayfux
23/03/2011, 18:56
ya servis iyidirde 80 bin bakım sordum 450 tl dedı

hava
mazot
yag
polen

filtreleri

bide karbon yaptırıcam

dunya para istediler.

dısarda yaptırsam en fazla 200

80 bın bakımını yaptırıyım ondan sonra ben yapıcam hepsını

ne para vericem

geçen aldım hava filtresini kendım taktım

10 tl hava filtresi
tuncay hocam hava filtresi kapağını hangi anahtar ile açtın?

GRANDE_TURKO
24/03/2011, 09:44
penseyle bile açarsın aslında ama.

anahtar numarası aklıma gelmıyor.

alyan yuvalı tornavida ile açabilirsin sanırım.5 numara

GRANDE_TURKO
24/03/2011, 09:46
abs yi yaptırdım ikaz lambasıda yanmıyor.ama abs yi hissedemedim daha ani frenler yaptım ama.abs nin o gürültülü sesini duyamadım daha