PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabayı sürttüm, yardım lütfen...

tmac_fuat
23/03/2011, 11:04
Arkadaşlar dün gece farlarını yakmadan ara sokakta dönüşe 40-50 gibi bir hızla giren gerizekalı(!) bir herifin yüzünden aracımın sağ altını kaldırıma sürttüm. Eğer ani bir hamleyle kaçmayıp kaldırıma çıkmasaydım kafa kafaya çarpışacaktık. Neyse bunada şükür, fotoğraflar aşağıda, diyorum ki zaten aklımda da vardı, bir marşpiyel taksak bu görüntüyü kaybedebilirmiyiz?
Cumartesi günü buluşmaya İstanbul'a gitmişken onu da yaptırırım.

ImageShack Album - 6 images (https://img690.imageshack.us/g/23032011032.jpg/)

Taktırmak istediğim marşpiyel de aşağıda, İstanbul'da bunu nerde bulabilirim?

Tofaş - Fiat Modifikasyon Marşpiyer 165 TL (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-grande-punto-marspiyer-takimi-36065283/detay/)

Bolu_Beyi
23/03/2011, 11:46
Geçmiş olsun kardeşim. Allah büyüğünden korusun diyelim. Takıcağın marj biel bu görüntüyü kapatır bence..

tayfux
23/03/2011, 11:56
hocam büyük geçmiş olsun..

tmac_fuat
23/03/2011, 12:49
Sağolun, o ilandan siparişi versemmi vermesemmi kararsız kaldım, oradaki ezikliği kapatır mı emin değilim :(

kara kız
23/03/2011, 13:19
marspiyel kurtarmaz ne yazıkkı hasar buyuk ve boydan boya nerdeyse..olsada arasında buyuk boşluk olur altığın marrspiyel oturmaz ne yazıkkı..ya o sekılde bın yada alt taraf komple değiştir..ama bolca resim çek ki neden değiştiği belli olsunn satarken göster

emirozal
23/03/2011, 13:35
dostum vereceğin 165 liraya marşpiyer alacağına bence yaptır orayı. belki okadar para bile tutmaz. hem ilerde orası su aldıkça boyada çatlamalar var çünkü, pas yapacak falan. bence üstünü kapatmak yerine yaptırmandan yanayım.

scarrow
23/03/2011, 13:45
Aynı sorun benim de başıma gelmişti. O bölgenin arkası kapalı o yüzden çekiçle düzeltme yapılmıyor. Puntalama dedikleri bir yöntemle içeri çöken bölge dışarı çekiliyor ve macunla düzeltilip boyanıyor. Marşpiyel kapatır mı bilemem ancak tamir ettirmek isterseniz yöntemi bu şekilde. Emir'in de dediği gibi 165 liraya alacağın marpiyelden daha ucuza yaptırabilirsin. Ben geçen sene 60 cm. kadar bir bölgeyi fırın boya dahil 125 liraya yaptırmıştım. Hoş daha sonra aynı taraftan tekrar sürttüm ya neyse orası duruyor daha...:D

GRANDE_TURKO
23/03/2011, 13:46
Geçmiş olsun.

Arkadaşların dedigi gibi yaptırsan bence daha ıyı..

tmac_fuat
23/03/2011, 18:10
Orasının işçiliği biraz zor gibi gözüküyor, ondan şüpheliyim, araç daha 3700 km.de olduğundan parça değişimi de yapmak istemiyorum, ne yapsam karar veremedim. :(

muzikci.77
23/03/2011, 18:19
Bence işçiliğin zorluğuna sen karar verme. İyi bir usta karar versin. Göstermekte fayda var. Çok geçmiş olsun.

tmac_fuat
23/03/2011, 21:56
Arkadaşlar yok mu aramızda kaporta işinden anlayan bir arkadaş?

scarrow
24/03/2011, 00:00
Yukarıda gerekli açıklamayı yapmıştım ama tekrar edeyim. O bölgenin işçiliği dediğiniz gibi evet biraz zor. Sebebi hasarlı bölgenin arkasının kapalı olmasından dolayı çekiçle düzeltilememesi. Bunu da punta kaynakla o bölgeyi çekerek, ısıtma yöntemiyle gerdirerek ve son olarak da macunla gerekli düzeltmeyi yaparak tamir ediyorlar. Parça değişimi yanlış hatırlamıyorsam çok daha zor. Çünkü incelediğinizde o parçanın çamurlukların üstüne doğru devam eden bir yapısının olduğunu ve bütünüyle büyük bir parça olduğunu görebilirsiniz. En yerinde çözüm iyi bir kaporta ustasına göstermenizdir.