PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracınızı yıkadığınızda kullandığınız ürünler

Punkre4s
22/03/2011, 19:03
Arabasını kendisi yıkayan arkadsların yıkarken kullandııkları ürünleri merak edip soruyorm Kurulamak için kullandıkları bezleri...

izoci
22/03/2011, 19:19
kurulamak için mikrofiber bez kullanılan malzemeler
1)Turtlewax oto şampuanı (marka farketmez bn bunu buldm)
2)sünger
3)Islak cila (arabayı kurulamadın sürüyoruz)

Punkre4s
22/03/2011, 19:23
kurulamak için mikrofiber bez kullanılan malzemeler
1)Turtlewax oto şampuanı (marka farketmez bn bunu buldm)
2)sünger
3)Islak cila (arabayı kurulamadın sürüyoruz)

mikrofiber bez'i nerden temin ettiniz?
Islak cilayı her yıkamanızda sürüyor musnuz?

ZAK1980
22/03/2011, 19:45
1.SUNGER 3 adet kaporta +plastık kısımlar ve lastıkler ıcın
2.BULASIK DETERJANI (araba samp alacam bır ara)
3.mIKROFIBER BEZ + MIKROFIBER ELDIVEN
4-Yıkanıp kurulandıktan sonra Turtle Wax Teflon Sıvı Cila uygulayıp mıkro fıber eldıven ıle ustunden gectıgımde arabanın rengınde parlama ve koyuluk oluyor.
Sıvı cılayı hemen eldıven ıle parlatmazsanız eger kaportada beyaz cıla kalıntısı oluyor sankı ayran dokulmus gıbı su degdıgı zaman gıdıyor zaten

kara kız
22/03/2011, 19:53
1;sonax oto sampuanı.. olmadığında kendi sampuanım genelde loreal oluyor
2;sünger
3: özel silikon sonax su cekceği mıkrıfiber bezi kullanmama nerdeyse gerek kalmıyor
4 ;özel mikrofiber bezlerim
5: 3M rosa wax ve orbital ikilisi sonuç mukemmel
ilk günkü parlaklık ve boya güzelliği...

kornman887
22/03/2011, 21:18
Arkadaşlar ben aracımı yeni aldım (2. el), önce bakım yaptırıp öyle bu işlere başlamak istiyorum. Yaklaşık bir aydır araştırıyorum. Belli başlı şeyler oluştu kafamda. Aracımın 100.000 bakımından sonra forumdaki Mert adlı arkadaşımıza emanet edip pasta cila iç dış temizliğini yaptırdıktan sonra kullanmayı düşündüğüm ürünleri yazacağım. Yerine önereceğiniz, eksik fazla gördüğünüz noktaları benimle paylaşırsanız sevinirim.

1- Kurulama havlusu Hepsiburada.com : Solutex Usa Mıcrofıber Havlu 091112 | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?Categoryid=20035733&Productid=otm091112)

2- Yıkama eldiveni Hepsiburada.com : Meguiar's Mikrofiber Yıkama Eldiveni | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?Categoryid=20035758&Productid=othrzx-3002)

3- Cila pedi Hepsiburada.com : Meguiars High Tech El İle Uygulama Pedi 853070 | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?Categoryid=20035737&Productid=otm853070)

4- Yıkama şampuanı Hepsiburada.com : Meguiar's Gold Classtm Yıkama Şampuanı Ve Koruyucu | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?Categoryid=20035761&Productid=othrzg-7116)

5- Kil Hepsiburada.com : Meguiars Kıymetli Araç Boya Temizleme Kili 851001 | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?Categoryid=20035740&Productid=otm851001)

6- Cila Hepsiburada.com : Sonax Renkli Nano Parlatıcı Ve Koruyucu Cila - Beyaz (500 Ml) | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?Categoryid=20035739&Productid=otson296000)

Ek: tavsiye edeceğiniz ürünler hepsiburada dan olursa daha bi kolaylık olur benim için. He bide

7- Sünger https://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-mikrofiber-sunger/ProductDetails.aspx?productId=otson428100&categoryId=20035764

Kronokrator
22/03/2011, 21:32
arabayı parlatacak ve rengini biraz daha koyu gibi gösterebilecek bi cila var mı bildiğiniz?

ibrahim06
22/03/2011, 21:46
Ben yıkarken Amway'in cilalı oto şampuanını kullanırım. Muhteşem bişey.Ne cila ister ne de parlatma.

StrawBeeRy
24/03/2011, 18:57
abi topkapıda meguıars bayıı var oraya gidip almak daha iyi değilmi hem kargo vermessin hemde sana yakın :)

kornman887
24/03/2011, 19:01
abi topkapıda meguıars bayıı var oraya gidip almak daha iyi değilmi hem kargo vermessin hemde sana yakın :)

Hiç bilmiyorumki piyasasını falanda. Bide taksit imkanları falan. 96 taksitle alacam burdan :D

serkankucuk
24/03/2011, 19:58
madem meguiars ürünleri de var alacaklarınızın arasında cilayı kesinlikle sonax almayın, meguiars nxt filan alın... hatta quick detailer veya quick wax gibi bir ürün de alın her yıkama sonrası wax'ı veya cilayı korur...

kornman887
25/03/2011, 08:53
madem meguiars ürünleri de var alacaklarınızın arasında cilayı kesinlikle sonax almayın, meguiars nxt filan alın... hatta quick detailer veya quick wax gibi bir ürün de alın her yıkama sonrası wax'ı veya cilayı korur...

Tamam Quick detailer ı buldum hocam, meguiers NXT yide dışardan temin ederim artık bir şekilde.

serkankucuk
25/03/2011, 09:48
iyi iyi sevindim :) zaten etrafından bulabileceğin veya meguiars gibi autoglym gibi markaların bayilerinde bulabileceğin ürünlerle gayet iyi sonuçlar alabilirsin, işçilik önemli artık herşey sana kalmış :)

Erdem Bozdağ
25/03/2011, 09:58
Serkan fiş istemez peşin para kaça patlar benim araba komple bakım :):) yabancıya gitmesin paralar

Ardevo
25/03/2011, 10:12
Serkan fiş istemez peşin para kaça patlar benim araba komple bakım :):) yabancıya gitmesin paralar

Ben de isterim::)
Bu arada Serkan arkadaşım tavsiye ettiğin yere geçen pazar günü gittim (Detailing garage) ama kapalıydı. En azından yerini öğrenmiş oldum, yarın uğrarım belki.

StrawBeeRy
25/03/2011, 15:04
Hiç bilmiyorumki piyasasını falanda. Bide taksit imkanları falan. 96 taksitle alacam burdan :D
kredi kartı geçiyor abi showroom zaten seç beğen al :)

topkapıda levent rot balanas var yeşil kunduranın arkasında onun orada

serkankucuk
25/03/2011, 15:13
Sana özel çalışırım Erdem'cim, paranın lafı mı olur hallederiz ;)

Ben de isterim::)
Bu arada Serkan arkadaşım tavsiye ettiğin yere geçen pazar günü gittim (Detailing garage) ama kapalıydı. En azından yerini öğrenmiş oldum, yarın uğrarım belki.

Hadi yaa, pazar kapalı olduğunu bilmiyodum aslında.. yarın ben de belki uğrarım diyodum oraya, belki denk geliriz...

Ardevo
25/03/2011, 16:24
Hadi yaa, pazar kapalı olduğunu bilmiyodum aslında.. yarın ben de belki uğrarım diyodum oraya, belki denk geliriz...

Ben öğleden sonra 2-3 gibi uğrarım uğrayabilirsem, görüşürüz denk gelirsek..

Budweiser
25/03/2011, 18:44
Pril le :))

Şaka şaka Arexons Cilalı oto şampuanı+Carpex oto şampuanı karıştırıp koyuyorum cilalı sampuanlar köpüksüz oluyor. Yıkadığım yerler belli olmuyor az birşey carpexinkinde atıyorum. duruladıktan sonra Güderi ile sürekli nemlendirerek ve güderiyi temizliyerek kuruluyorum. Deterjansız cam silme bezi var sadece su ile camları temizliyor. Pırıl pırıl. Arexons hızlı cila havlulu ve havlusuz mikrofiber bez ile gerçi polisaj makinesi aldım ama daha denemek nasip olmadı. Konsol silme bezi ile konsollar. Şampuanlarım bittiği zaten Meguiars ın kileri alacağım.

Kronokrator
25/03/2011, 22:56
arabayı parlatacak ve rengini biraz daha koyu gibi gösterebilecek bi cila var mı bildiğiniz?

(güncel) :)

omer06
25/03/2011, 23:04
serkan benim arabaya bi el at ya :)

serkankucuk
26/03/2011, 09:30
serkan benim arabaya bi el at ya :)

seninkinde el atılacak yer bıraktıysan getir atayım :D yarın büyük gün bakalım, sonuçları paylaşırım yarın akşama...

Ezeldenberi
08/04/2016, 23:16
Konu eski fakat benim icadım olan omo sıvı deterjan (yok renkliler için olanı mı?yok beyazlar için olanı mı? diye sormayın:))Tesadüfen geçen yaz mikrofiber bezle bir kova deterjanlı suyla yıkamıştım ve sonuç pırıl pırıl olmuştu.Halende aynı yöntemle yıkamaya devam.Ayrıca yıkama esnasında kovada biriken kirli suyla itinayla jantlar fırçalanır.Deneyin farkı görünce bana dua edin:) hadi kolay gele...

SinanTR
09/04/2016, 00:12
Konu eski fakat benim icadım olan omo sıvı deterjan (yok renkliler için olanı mı?yok beyazlar için olanı mı? diye sormayın:))Tesadüfen geçen yaz mikrofiber bezle bir kova deterjanlı suyla yıkamıştım ve sonuç pırıl pırıl olmuştu.Halende aynı yöntemle yıkamaya devam.Ayrıca yıkama esnasında kovada biriken kirli suyla itinayla jantlar fırçalanır.Deneyin farkı görünce bana dua edin:) hadi kolay gele...

valla mantıklı bunu bi uygulayayım

Ezeldenberi
09/04/2016, 00:22
Sinan bey uygulama sonrası izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

SinanTR
09/04/2016, 10:27
Sinan bey uygulama sonrası izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

şuan kullandığım bi oto şampuanım var aracımda kullanıyorum o bitsin ilk fırsatta deneyeceğim