PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evo boşa atıp frene basılınca direksiyondan ses geliyor!!!

tuncaykcd
21/03/2011, 22:42
Arkadaşlar benim her gün 12 kmlik yolum var sabah 6 km rampa çıkıyorum akşamsa her zaman boşta 6 km iniyorum.Boşta frene basınca ve sağa sola dönüşlerde acaip bir uğuldama sesi geliyor . viteste çok ağır devirde sağa sola dönüşlerde de gelmeye başladı. Amortisor takozu sesini biliyorum daha önceki fiorinomda bu arıza olmuştu bu sesin bununla alakası yok . Ağır devirde frenlerken , debriaj fren yapıp sağa sola çevirdiğimde veya boşta frenlerken telefondaki titreşim sesi gibi uğultulu bir ses geliyor . Boştada ufaktan direksiyona titreme gibi vuruntu geliyor bende de city arızası başlıyor mu ? yoksa farklı bir durum mu

iris19
22/03/2011, 00:13
ön veya arka aks bilya sesi

tuncaykcd
23/03/2011, 22:41
peki bir sorun yaratırmı bu? serviste hemen halledilebilecekk bir şey mi yoksa bir kaç gün kalır mı?

tuncaykcd
26/03/2011, 18:34
yok mu yardım edebilecek birisi

halils2
27/03/2011, 01:08
arkadaşımın aracında da benzer bi durum oldu aynımı bilmiyorum durduk yerde de direksiyonu sağa sola çevirdiğimizde uğultu gıcırtı benzeri bi ses geliyodu direksiyon kutusunu söküp yağladılar olmadı sağ aksın ordan sanırım körüp içinden bi işlem uygulandı ama aracın direksiyonunda olduğum için göremedim. eğer amortisör takozu ise ki şuan bu sorun bende mevcut durduğunuz yerde direksiyon manevrası yaparken yaya vurunca çıkan sese benzer bi ses çıkıyor ki fren pedalına basılı iken pedaldan da hissediliyor aks bilyasında sorun olsa arac yürürken bi uğultu yapıyo iyice dağıldığında ama frene basınca diyorsunuz frene basmadığınız zamanlarda da dönüş esnasında bu sesi yapıyor mu ona bakın yapmıyorsa muhtemelen fren balatanız kemikleşmiştir şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar umarım önemli bişi deildir ve kısa sürede çözersiniz. fren balat asesi bende de var frene bastığımda cikliyor mübarek ama hiç sorun etmiyorum :) malum maddi durum

tuncaykcd
28/03/2011, 21:13
ilginiz için teşekkür ederim. Hep boşa atıp gidiyordum şimdi viteste rampa iniyorum frenlerken stop edecek kadar oluyor sonra debriaja basıyorum sesi kesiyo böyle yapınca uygun bi zaman servise gidecem bakalım umarım bir sorunu yoktur.