PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni astra- mazda3 arasında

zafermutlu
21/03/2011, 11:09
yakınıma araba bakıyoruz, seçenekleri uzun tartışma sonucunda ikiye düşürdük..

benim tercihim yeni astra, arkadaş mazda3 begeniyor.. ve bizim buralarda mazda arabası yok gibi birşey çok az sayıda.. daha çok seçenek vardı auris, megane, bravo,civic,coralla vs vs.. ama mazda yı almayı kafasına koysada ben astra diyerek kafasını bayagı karıştırdım, şimdi de sizden almak istedigim fikir dogru mu yapıyorum... yeni astrayı ben alacaktım ona göre çok inceledim vede kullandım ama mazdayı hiç bilmiyorum. sizce hangisi?

Scottie
21/03/2011, 11:12
ben astra derim... dışı falan mazdaya göre çok güzel...

TORnADO
21/03/2011, 11:17
Bence de Astra,servislerinden şikayetçi millet ama ben Ople'in arabalarını beğeniyorum.İnsignia almayı düşündüğüm arabalardan1.6 180 bg fakat lpg olmuyor ona da.Dizel arabayı da bir daha almam.Benzinli bir arabaya lpg en iyisi şu dönemde.

WiSTaRiA
21/03/2011, 11:19
Astra kullanicisi olarak kesinlikle astra derim...

Ardevo
21/03/2011, 11:25
Dizel olacaksa Megane3, benzinli ise Astra 1.4 sport.. İkisini de çok inceledim kısmet olmadı.

takres
21/03/2011, 11:40
mazdanın çok kaliteli bir araba olduğu aşikar ama 2. eli çok da iyi değil maalesef bu yüzden bende opel astra derim ama o para veriliyorsa juke da olabilir...:)

zafermutlu
21/03/2011, 13:05
benim düşüncemin çogunlukta olması dogru yönlendirmişim demek ki.. çogunluk yeni astradan yana.

LeoN48
21/03/2011, 13:18
Şüphesiz Astra olurdu seçimim..

demon
21/03/2011, 14:28
Her iki aracında LPG konusunda sorunlu olduğunu duymuştum. Dizelmi alacaksınız benzinlimi. Ben her halükarda Opel' i elerdim. Opel çok sorunlu servislere sahiptir. Mazda gerçekten kaliteli araçlar üretiyor.

tüfekçi
21/03/2011, 16:31
Merhaba ben kesinlikle mazda alma derim çalışmış olduğum şirkette 40 adet mazda bt 50 4x4 var. Mazdanın türkiyede yedek parça deposu yok, en yakın depo belçika lazım olan parça belçikada varsa 20 25 günde geliyor ordada yoksa 1 1,5 ay beklemeniz lazım yedek parça konusunda çok sıkıntı çekiyoruz.

yaso
21/03/2011, 17:47
Ailecek 3 aydır astra 1.4 turbo active select kullanıyoruz. Araç çok kaliteli ve yol tutuşu mükemmel. Dün bir mazda 3 ile yanyana park ettim ve görünüş olarak izlenimlerimi paylaşmak isterim.

Her ikisininde arka kapıdan itibaren hemen hemen çizgileri aynı. İç mekan genişliğininde çok fark etceğini düşünmüyorum. Ayrıca camdan gördüğüm kadarıyla mazdanın içinde kullanılan plastik biraz daha ucuz duruyor. Ancak benzinli Opel Astra fiyatına dizel Mazda 3 alınabiliyorsa bu karşılaştırmanın bir kez daha gözden geçirilmesi iyi olur :)

menesi
21/03/2011, 17:56
bence de astra.tasarımı çok güzel.ve mazda dan çok üstün olduğunu düşünüyorum.modifiye edeyim dese mazdaya pek bişi bulamaz.japon alıcaksa honda alsın yoksa opel derim...

asil
21/03/2011, 18:16
ne astra ne de mazda Giulietta göster olay kapansın

evo51
21/03/2011, 18:19
KArdeş Astranın yorumlarına bakarsanız.. Benm kuzen bakıyordu almaya gitti pazarlık fln yaptı hesap numarası almış ama yorumları bi okudum diyor çok kötü bir araba diyor..

ykaya1983
21/03/2011, 19:16
Astra tasarım olarak c sınıfı hathcbak araçların içinden en iyisi ama sorunsuzluk olarak pek olumlu şeyler duymuyorum.

pdr42
21/03/2011, 19:23
marka degeri acısından astra parça bulunabilirligi acısından astra ikinci el degeri konusunda yine astra malzeme kalitesi yine astra servislerini bilmiyorum ama mazda türkiyede yaygın degil

Kronokrator
21/03/2011, 20:58
yeni astra çok çok daha iyidir mazda 3'den ..

saygılar

zafermutlu
21/03/2011, 22:28
opel servisi kötü arabada sorun çok olayına girersek araba kalmaz c segmentinde üst segmentlere olay gider..

takres
21/03/2011, 22:35
opel servisi kötü arabada sorun çok olayına girersek araba kalmaz c segmentinde üst segmentlere olay gider..

yeni ford focus u bekleyin derim abi en azından sonradan pişman olmazsınız benzinli de ecoboost dizel de tdci bayağı iddialı...

hkndvc
27/03/2011, 20:48
Astra h ler ufak tefek arıza verse bile iç-dış malzeme kalitesinin iyi olması, yüksek yol tutuşu, yedek parça temini sorunu olmaması ve görüntü açısından mazda dan daha iyidir.

Honor COOPER
27/03/2011, 21:14
Astra tasarım olarak c sınıfı hathcbak araçların içinden en iyisi ama sorunsuzluk olarak pek olumlu şeyler duymuyorum.
Alfa GUILETTA görmemişsiniz anlaşılan çünki onun yanında Astra hiç parlamayan bir yıldız gibi kalacaktır.

ibrahim06
27/03/2011, 21:21
Kalite anlamında Opel,Mazdanın yanında sönük kalır. Lakin parça bulunabilirlik,parça fiyatları ve yaşadığınız şehir itibariyle Astra tavsiyemdir. Arkadaşınız Mazda almış olsa Sinop'ta parmakla gösterilecek ama iş az önce yazdıklarıma gelince pişman olur. Yoksa Mazda Opel'i geride burakır her anlamda. Ama dediğim gibi gerçekçi olmak lazım. Aldıktan sonrasını düşünmek lazım.
Benim araba konusunda fikirlerim eskiye nazaran değişti. Bir markanın en çok hangi modeli yaygınsa gidip ondan alırım bundan sonra. Modelin yaygınlığı ölçüsünde yan sanayi parçasında ve parça fiyatlarında o denli fiyat çeşitliliği oluyor.

Erdem Bozdağ
27/03/2011, 21:22
kesinlikle mazda derim ben.Opele karşı inanılmaz bir önyargım var benim,çok çektim zamanında çokta çeken gördüm arıza konusunda hem de ne konularda,benim için herzaman japon japondur.Ayrıca insanlar kalite olarak opel demiş ama bi mazdanın içine binmelerini öneririm,öyle kalite olarak opelden kesinlikle kötü değil.

Honor COOPER
27/03/2011, 21:54
Mazda yıllardır bir çok modeliyle Avrupanın en sorunsuz otomobili yarışmasında başı çekiyor.tek sıkıntı Türkiyedeki eski distiribütörünün yanlışları yoksa Toyotadanda,Hondadanda kat kat iyi bir araç.

pdr42
27/03/2011, 22:01
mazda bi tutturamadı gitti bi ara dizide jeepini gormsutum cok begenmistim 100 bin lira civarında ustelik yok satıyoruz demiştiler:)))

yunus kahraman
28/03/2011, 04:26
Tartışmasız Mazda.. Görselliğe önem veripte aldanmamak gerektiğini düşünüyorum..

zafermutlu
28/03/2011, 10:12
arkadaşlar tşkler yorumlarınız için.. şimdi kapı komşum abimiz aracı grand scenic satacak 33 bin liraya anlaşmış 27binde çok çok temiz bir araba.. bayiden 58 bin liraya fluence alacakmış, dün oturduk muhabbet sırasında fikrimi aldı.. ben şaşırdım bu paraya fluenci duyunca... siz nedersiniz, 60 bin lirayı gözden çıkartmış, otomatik olacak, tahmin etmişinizdir büyük olacak:), benim aklıma nissan qq geldi otomatik dizeli.. siz nedersiniz ?

ibrahim06
28/03/2011, 10:18
Fluence'e karşı önceleri ön yargım vardı. oto kiralamacı kuzenim var. Onda fluence'lar var. Birisini bir gün boyunca kullandım. Umduğundan çok daha rahat ve başarılıydı. Dizel olmasının yanısıra çok az yakması da beni de şaşırttı. o kadar para renoya verilir mi diyenler çıkabilir ama ben beğendim.

Erdem Bozdağ
28/03/2011, 11:19
arkadaşlar tşkler yorumlarınız için.. şimdi kapı komşum abimiz aracı grand scenic satacak 33 bin liraya anlaşmış 27binde çok çok temiz bir araba.. bayiden 58 bin liraya fluence alacakmış, dün oturduk muhabbet sırasında fikrimi aldı.. ben şaşırdım bu paraya fluenci duyunca... siz nedersiniz, 60 bin lirayı gözden çıkartmış, otomatik olacak, tahmin etmişinizdir büyük olacak:), benim aklıma nissan qq geldi otomatik dizeli.. siz nedersiniz ?

58 bin gerçekten çok fazlaymış ya,arkadaşıma navigasyon hariç full otomatik dizel fluenceyi 47 bine aldık.13 milyarlık farkı anlayamadım açıkcası.Bence o reanult latitude olabilir.

Nissan qq dizellerin otomatiği 80 milyar civarı 2.0 dizellerin de var 1.5 lerde yok otomatik şuan

bora.sen
28/03/2011, 12:36
ne astra ne de mazda Giulietta göster olay kapansın

budur..

CaGRi
28/03/2011, 13:34
mazda3 mü astra mı derseniz kesinlikle astra derim. ancaaaak Guiletta ayrı bi olay :)

asimsendogan
28/03/2011, 17:57
Mazda yıllardır bir çok modeliyle Avrupanın en sorunsuz otomobili yarışmasında başı çekiyor.tek sıkıntı Türkiyedeki eski distiribütörünün yanlışları yoksa Toyotadanda,Hondadanda kat kat iyi bir araç.

+ 1000 sonuna kadar destekliyorum.