PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ucuz veya Kampanyadaki Akaryakıt İstasyonları (ANKARA)

ibrahim06
21/03/2011, 10:23
Akaryakıt zamlarından sonra haliyle ucuz nerde satılıyor arar olduk. Bu yüzden burda bir başlık açalım ve bildiğimiz ucuz fiyata veren akaryakıt istasyonlarını ve fiyatlarını verelim.Aşağıda benim bildiklerim:

1- Fullpet

2- Total (Fullpetin 100 metre ilerisinde Çevik Kuvvete doğru)
Eurodizel : 3.45 TL

3- Lukoil (İstanbul yolunda Carreforu geçer geçmez)
95 Oktan : 3.95
Eurodizel : 3.39 TL

4- Damla Petrol ( İstanbul Yolunda Acity AVM'nin karşısı)
95 Oktan : 4,04 TL

5- Alpet (Şaşmaz Kavşağını geçince)

6- petline (Ostim) (Acomek üyemizin belirtmesi)
95 oktan:3,87 tl

....

femoli
21/03/2011, 10:28
İbrahim ne ara düştü fiyatlar ben full den 3,52 ye aldım dün ..

Kriminal
21/03/2011, 10:33
En Düşük Benzin Fiyatları, Akaryakıt Fiyatları - BenzinAl (https://www.benzinal.com/akaryakit-fiyatlari.aspx)

Böyle bir site var dahada yardımcı olacaktır bize

omer06
21/03/2011, 10:35
İbrahim ne ara düştü fiyatlar ben full den 3,52 ye aldım dün ..
abi sen yakıt garantisi kullanmıyomusun ?

Ardevo
21/03/2011, 10:49
Ben de 3,67 den aldım dün Petrol ofisi'nden..:ranting2:

ibrahim06
21/03/2011, 10:52
En Düşük Benzin Fiyatları, Akaryakıt Fiyatları - BenzinAl (https://www.benzinal.com/akaryakit-fiyatlari.aspx)

Böyle bir site var dahada yardımcı olacaktır bize

Orda baktım da istasyonların internet sitelerindeki fiyatlar var.İndirimli olarak pek bişey gözükmüyor.

takres
21/03/2011, 11:45
fullden aldıktan sonra ucuz mazotla hiç aram yok...

ibrahim06
21/03/2011, 13:33
fullden aldıktan sonra ucuz mazotla hiç aram yok...

Bir sorun mu çıkardı?

femoli
21/03/2011, 13:42
abi sen yakıt garantisi kullanmıyomusun ?
yemişim yakıt garantisini , sırf rant bunlar bak bakalım bir sorun olsunda gör bindereden nasıl bir su getiriyorlar , euro olmak kaydı ile her yerden alaırım bp hariç ..

ibrahim06
21/03/2011, 13:45
yemişim yakıt garantisini , sırf rant bunlar bak bakalım bir sorun olsunda gör bindereden nasıl bir su getiriyorlar , euro olmak kaydı ile her yerden alaırım bp hariç ..

Bununla ilgili bir paylaşım vardı

LİNK
https://forum.grandepuntotr.com/genel/24031-yakit-guvence-sisitemi-gercekten-guvence-veriyor-mu.html

Arkadaşlar başımdan geçen üzücü durumu hem sizlerle paylaşmak,hem de bu konuda siz değerli araç kullanıcılarını bilinçlendirmek için yazıyorum.

Yeni aracımı 19 Ağustos da Hyundai Tuna bayisinden almıştım.

Araca Tuna'nın hemen yanında E-5 yan yolda Kadıköy istikametine doğru Opet Benzin İstasyonu (Acar Petrol) var, oradan 100 tl. ye parolu kartımla Eurodizel yakıt aldım.100 km. ye kadar bir problem yoktu ondan sonra devir saatinin sol tarafında bir ışık yanıp sönmeye başladı,ben ilk başta pek önemsemedim, ama sonradan yana ışık sönmemeye başladı.3-4 gündür de İst. dışında olduğum için ilgilenmemiştim.

Bugün İş yerime yakın olan Elmas Servisine gittim, belki kısa bir şeydir, hemen yapılır diye ümit ederken,oradaki elaman aracı makinaya bağlayıp,aracın mazotunun sulu olduğunu söyledi.Bana 280-300 tl. gibi bir rakam çıkardı.Aracın deposunu açtılar içinden mazot örneği aldılar,mazotun Eurodizele benzer bir tarafı yoktu tamamen limonata rengindeydi.Aracı toplattım,direk mazotu aldığım Opet (Acar Petrol) istasyonuna gittim.Yanımda götürdüğüm aracın deposundan alınmış sulu mazotu oradaki yetkiliye gösterdim.Karşılığında bir özür beklerken bi küfür yemediğim kaldı.Adam benim bu sulu mazotu oradan aldığıma inanmıyor,beni yalancılıkla suçluyor.En sonunda kamera kayıtlarını inceleyin dedim. 19/08 saat 15:13 bakın dedim.Anca o zaman benim o istasyondan aldığıma kani oldular.Bu seferde başladı nereden yan çizeriz diye iftiralara " ben senin bunun içine su koymadığını nereden bileyim, Tuna'nın sana bu arabayı sattığında içindeki mazot suluymuş gibi ipe sapa gelmez iftiralar sıralamaya başladı.Beni tanımadıkları belli, bunu yanlarıma bırakır mıyım hiç? Aradım Müş. Hiz. ni durumu anlattım:ama şunu öğrendim böyle durumlarda olayı sıca sıcağına halledeceksiniz.Müş.Hiz bekleyin,sıraya aldık,gibi yuvarlak laflar etmekte.Opetin gezici yakıt kalite kontrol birimi var.Onun gelmesi için bu gün tam 5 sefer M.H. aradım.Gelsin ki sulu mazot aracın deposundayken örneğini alsın,sonradan beni zor durumda bırakacak iddialarda bulunmasın.
M.H. ile görüşürken komiğime giden şey; bana 1 litrelik 6 tane CAM şişe bulmamı, sulu mazotu bunlara koymamı istediler
Yav bırakın CAM şişeyi ben burada pet şişeyi zor buluyorum,o kadar gerekliyse senin opet istasyonun versin bana dedim.Onlarda da yok ki.

Oranın sahibi sonradan geldi efendi birine benziyor,o zamana kadar benimle muhatap olan oranın müdürü olan yeğeniymiş.
Opetin hemen yanında Hyundai bayisi Hunko var.Oranın sahibi gösterdiğim örneğe inanmak istemedi ki aracı birde Hunko servisine göstermek istedi.aracı makinaya bağladılar,makina mazotta su var uyarısı verdi,Servis elemanı bunu tanıdığından kem kim etmeye başladı,sonra Mazot filitresini söktük içindeki mazotu bir şişeye boşalttık.Bir görmeliydiniz içindeki suyu.Öylece yağ gibi ama ağır kütle gibi şişenin dibinde bir parmak kalınlığında koyu renkli öylece duruyordu.Amcamın artık diyecek bir şeyi kalmadı,ben M.H. ile görüşürken sessizce sıvışıp gitti.Aracı hemen orada toplattım, adamlar şaşırdı.Aracı yaptıracağımı sanıyorlardı.

Hemen Tuna ya geçtim.Aracın deposunu açtırdım, o sırada opetin gezici kalite kontrol elemanı da geldi.Örnek almak için 1 litrelik 6 tane cam şişeyi çıkardı, aracın deposundaki sulu mazottan örnekleri aldı.2 şişeyi bana bıraktı,diğer 4 şişeyi tahlil için aldı.
Size 1 hafta içinde dönülür dedi.
Benim aracım daha 346 km. de içindeki de ilk aldığım yakıt.
Serviste Yakıt filitresini değiştirdim,aracın yakıt deposundaki sulu mazotu komple boşalttırdım, içine yeni yakıt koydurdum.Yeni yakıt alınırken de küçük bir anlaşmazlık oldu sanırım; ben Shelden alınsın dediğim halde elamanın gönderdiği kişi gidip yakıtı Opetten almasın mı Baktım opet fişi, "kardeş ben o yakıtı aracıma bir daha koymam,6 saattir bunların pisliği ile uğraşıyorum ben size opetin hemen arkasında Shel var oradan alın, gidin ne yaparsanız yapın,benim araca Shelden alın" dedim.Sonara gidip shelden aldılar artık.Ona para vermedim.İlk aldıkları yakıtı naptılar bilmiyorum.Bu bana 202 tl. + 50 lik yakıt 252 tl ye maal oldu.

Siz siz olun Opetten yakıt alırken dikkatli olun derim.Ben opetin her zaman müşteri yanında olduğunu düşünürken böyle bir olayın başıma gelmesi bendeki opet fikrinin değişmesine sebep oldu.

Bunlar olup bittikten sonra yaklaşık 1.5 ay sonra OPET in Müş.Hiz.den aradılar( bir hafta da belli olu demişlerdi 1.5 ay sonra aradılar).Nereden bir bahane uyduracaklarını bilemediler.Laboratuvar sonuçları depodaki sulu yakıtın opetin yakıtı olduğu ve sulu olduğu yönünde çıktığı için bahane olarak aracı satan bayinin sıfır aracı satarken deposundaki mazot suluymuş dediler baktılar olmuyor bu seferde aracın deposundan laboratuar için alına 6 litrelik yakıt örneklerinin konduğu cam şişelerin içinde su olduğunu iddia etti.Onlara dedim ki cam şişeleri sizin kalite kontrol elamanı getirdi, su mu yok içinde sıfır ambalajından çıkardı cam şişeleri( ben bunların başıma geleceğini bildiğim için bizzat kalite kontrol aracının gelip aracın deposundaki sulu yakıttan örnek almasını ısrarla istemiştim ) yukarıda 1.5 ay önce yazmıştım bunu.
Sonra Müşteri hizmetlerindeki bayana dedim, ben 252 tl ile ne batarım ne çıkarım ama bu OPET in ayıbı olarak daima kalacak ve anılacaktır.
Şimdi burada OPet belki şöyle düşündü.Sulu yakıtı kabul etsek Opet bayisinin (Opetin) sulu yakıt sattığını kabul etmiş olacakları için gerçeği red edelim, inkar edelim yoluna gidiyorlar.
Ama bilmiyorlar ki bu gerçek onlara daha çok zarar verecek.Her platformda bunu dile getireceğim.

Bununla ilgili şikayetvar.com a da yazdım.Yazmışken bir bakayım Opet hakkında sulu yakıt ile ilgili başka şikayetler varmı dedim.Birde ne göreyim 3-5 ay içinde 7-8 tane sulu yakıtla ilgili bir sürü şikayet,mağduriyet meydana gelmiş ve Opet hiç biriyle ilgilenmemiş.Hatta bir tane si yanlış hatırlamıyorsam balayına giderken yolda kalmış Opetten aldığı yakıttan dolayı.Ama o büyük diye geçinen OPET kendine toz kondurmamış yine.Onları okuduktan sonra yaşadıklarıma ve OPET e daha farklı bakar oldum.

Artık bütün bunları okuduktan sonra araçlarına değer veren siz araç kullanıcıları gönül rahatlığı ile OPET ten yakıt alabilecek misiniz? Yada bana değmeyen yılan bin yıl yaşasın mı diyeceksiniz ?

ZAK1980
21/03/2011, 14:36
Akaryakıt zamlarından sonra haliyle ucuz nerde satılıyor arar olduk. Bu yüzden burda bir başlık açalım ve bildiğimiz ucuz fiyata veren akaryakıt istasyonlarını ve fiyatlarını verelim.Aşağıda benim bildiklerim:

1- Fullpet

2- Total (Fullpetin 100 metre ilerisinde Çevik Kuvvete doğru)
Eurodizel : 3.45 TL

3- Lukoil (İstanbul yolunda Carreforu geçer geçmez)

4- Damla Petrol ( İstanbul Yolunda Acity AVM'nin karşısı)

5- Alpet (Şaşmaz Kavşağını geçince)

....
İbrahım abi askolsun hep kendıne calısmıssın vallahı yazmıssın bır fıll dızelı benzınlı para vermıyor degılmı havadan gelıyor bızımkı :) bu arada ıskonto neden yazmadın abı ??
5- Damla Petrol ( Eskisehır Yolunda )
Benzın :4.04 (Tum akaryakıt urunlerinde kasada % 5 indırım)

Kriminal
21/03/2011, 14:49
Arkadaşımın %5 şirket indiri sağlayan kartı varmıs suan ıtıbarıyle ogrendım akşama indirimlı alıcam

takres
21/03/2011, 16:54
Bir sorun mu çıkardı?

full den alınca çok fazla yakıyor...

ACOMEK
21/03/2011, 17:09
Ostim petline
kurşunsuz 95 3,87 tl

MURAT34
21/03/2011, 17:23
opet alıyordum shelle geri döncem artık kesin..

ibrahim06
21/03/2011, 23:41
İbrahım abi askolsun hep kendıne calısmıssın vallahı yazmıssın bır fıll dızelı benzınlı para vermıyor degılmı havadan gelıyor bızımkı :) bu arada ıskonto neden yazmadın abı ??
5- Damla Petrol ( Eskisehır Yolunda )
Benzın :4.04 (Tum akaryakıt urunlerinde kasada % 5 indırım)

Yok Zeynelim.İster istemez gözüm önce mazota takılıyor. Gördükçe benzinleri ve lpgleri de yazacağım.Arkadaşların ekledikleri yeni istasyonları da ilk mesaja koyacağım. Hem şuan arabam da yok. Hepsine bakarım yakıtların:)

ZAK1980
01/04/2011, 16:30
Konya yolu Kartas Fiat karsısında mogaz var lpg 1999