PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dynamic arka camlar elektrikli yapılabilir mi?

krsd
03/05/2007, 01:13
Merhaba arkadaşlar,dynamic modellerin arka camlarını elekrikli yaptıran arkadaşalar var mı acaba?Ya da konu hakkında bilgisi olan.

SteinGP
03/05/2007, 01:17
muhtemelen yapılabilir fakat sana biraz pahalıya patlar çünkü kapı döşemesinin değişmesi gerekir ve ayrıca ön sürücü kolluğundaki butonlarında 4lü olanla değişmesi gerekir bunun sonucunda beyinde bir sorun çıkmaması için ayar gerekebilir,kısacası değişir ama astarı yüzünü aşar gibime geliyor :)

krsd
03/05/2007, 01:22
Doğru öndeki kontrol düğmeleri değişir,arka kapı kollarına da düğme gerekir ama arka döşeme neden değişsin?
Eğer makul bir fiyata yapılabilirse kesinlikle düşünüyorum.Umarım fiyatlar hakkında da bilgisi olan arkadaşlar vardır.

SteinGP
03/05/2007, 01:27
arka döşeme değişir çünkü cam açma kolu var ve elektrikli olunca buna gerek kalmaz ayrıca cam açma düğmesi olucak yeni döşemede :)

ufuk61
03/05/2007, 08:45
bende sormuştum bir ara ama cok pahalı bir fiyat cıkarıca vazcaydım demekki öyle bir fiat vermişki onu unutmusum

Mısafır
03/05/2007, 10:45
BENDE SAG ON CAMIN OTOMATIK ACILIP KAPANMASINI ISTIYORUM AMA OLURMU ACABA :d

canberkkilic
03/05/2007, 10:52
peki bizim araçların arka camları alfalardaki gibi kelebek, plastik aparatlı açma kapamalı yapılabilinir mi? heralde çok pahalıya gelir ..

femoli
03/05/2007, 12:53
can berk eğer yapılabilse çok tatlı olur

Bülent A.
03/05/2007, 13:00
Aslında bakmak lazım.Neticede Linea da arka camlar otomatik.Eğer o mekanizma yerleştirilebilinirse neden olmasın.

Mısafir
03/05/2007, 13:05
Bende aktivimde otomatik açma kapama istiyorum. Çok zor olmasa gerek?

SteinGP
03/05/2007, 13:56
BENDE SAG ON CAMIN OTOMATIK ACILIP KAPANMASINI ISTIYORUM AMA OLURMU ACABA :d

otomatik açılsın derken tek dokunuş mu?

erdiyilmaz
03/05/2007, 16:08
arka camLarın otomatik yapıLmasını bir süredir araştırıyordum.

otomatik oLması mümkün eLbette. kapı iç döşemeLerinin degişimiyLe, cam kaLdırma modüLLerinin temini ve montajı dahiL veriLen fiyat 450-500 ytL.

ancak extra masrafLar çıkar mı çıkmaz mı beLLi degiL, çünkü şimdiye kadar yaptıran oLmamış.

KeOpS
03/05/2007, 22:25
bende ısterım ama hıc kasmaya gerek yok bence aarkadaslar o paraya baska seyler yaptırıım ben arabama :D

ABNEW
03/05/2007, 23:17

otomatik oLması mümkün eLbette. kapı iç döşemeLerinin degişimiyLe, cam kaLdırma modüLLerinin temini ve montajı dahiL veriLen fiyat 450-500 ytL.

ancak extra masrafLar çıkar mı çıkmaz mı beLLi degiL, çünkü şimdiye kadar yaptıran oLmamış.

Erdi bence 450-500YTL gayet iyimser bir rakam:) İç döşemeler, motor, montaj, düğme derken bu rakamı rahat geçer bence...

ufuk61
04/05/2007, 08:24
pahalı abi 400-450 ytl kolaymı yaa valla 20 bin bakımı şimdiden düşünmeye başlamışken arka camlar kalsın bir dahaki bahara

CaGRi
04/05/2007, 12:46
bnm sınawlar bitsin bi sanayiye dalcam.altıunı üstüne getirmeye gidecem. bakalım ucuza maledilebilirmi. çıkma parçalarla daha ucuza halletmeyi düşünüyorum. da asıl merak etiiim bu olaylar yapıldıktan sonra emotionlardaki gibi anahtardan düğmeye basılarak kapanıp açılabilen bi şekle getirilebilrmi:S

canberkkilic
04/05/2007, 13:08
cağrı senin yerınde olsam o parayı mod a veridim..sonuçta arkada oturmuyosun boşver :)

MACHINE
04/05/2007, 22:07
Sırf bu yüzden aracı 3 kapı aldım.Arabada her şey otomatik arka camlar değil.Fiyatıda uygun gelmişti.Sanırım otomatik seçeneği çıkmış!

Ziyaretçi047
05/05/2007, 00:51
evet artık çıktı. arkadaşlar abartmayın ya. camları elektrikli yapmak çok zor bir iş değil. ayrıca kilite basınca kapanan camlar da kolay iş.

SteinGP
05/05/2007, 01:31
kilide basınca kapanan camlar emotionda standart fakat alarm taktırırsanız eğer zaten içinde o özellikte oluyor..

Ziyaretçi047
05/05/2007, 04:01
illa alarma gerek yok. onların elektrik kablolarının birbirine yakın olması gerekiyor. 2 devre birleştirilerek de bu işlem yapılabiliyor.

matrox
07/05/2007, 00:24
ya arkadaşlar

arka camların kaç defa açılıp kapandığını bir hesap edermisiniz

benim hesabıma göre 100 defayı geçmiyor(yılda)

bu sonuçla gerksiz
arkaya oturan da camı kolla açıversin 500 milyona ben neler yaptırırım

iyi düşünmek gerekli

ABNEW
07/05/2007, 00:28
Haklısın Tolga;
Benimkinin arkasında kol bile yok:D

matrox
07/05/2007, 00:32
ahhh
ahhh
yarama basma arda
bulamadım hem turuncu hemde tek kapı

o zaman hiç sorunum olmazdı :D

krsd
07/05/2007, 01:21
ya arkadaşlar

arka camların kaç defa açılıp kapandığını bir hesap edermisiniz

benim hesabıma göre 100 defayı geçmiyor(yılda)

bu sonuçla gerksiz
arkaya oturan da camı kolla açıversin 500 milyona ben neler yaptırırım

iyi düşünmek gerekli
Arkada oturan için kolay olur tabi de önden kumanda edebilmek de büyük kolaylık olacak eğer yaptırabilirsem.
Özellikle yazın sıcak havalarda çok işe yarar diye düşünüyorum.Hele ki dışarıdan uzaktan kumandayla binmeden açıp içeriyi serinletmek güzel olurdu sanırım...

krsd
07/05/2007, 01:24

Eğer bu fiyatlara orjinal bişey yapılabilirse ciddi anlamda yaptırmayı düşüneceğim...

xtremetrx
09/05/2007, 13:07
bende sormuştum bir ara ama cok pahalı bir fiyat cıkarıca vazcaydım demekki öyle bir fiat vermişki onu unutmusum

:D :D :sidik: ne adamsın ya :D

ufuk61
09/05/2007, 13:19
:D :sidik: ne adamsın ya :D
gercekten öyle adam bir fiyat demişki unutmuşum yoksa aklıma yatsa hemen yaptırırım düşünki sadece arka stopları boyatmak için ankaraya femolinin yanına gittim,haftayada bursaya arka spoiler takıtırmaya gidicem alperin yanına:D

krsd
09/05/2007, 18:12
Arkadaşlar bu konuda detaylıca ,bilgisi olan,araştırabilecek birileri yok mu?Servisteki arkadaşlarımız,onlarla sık görüşen arkadaşlarımız,lütfen yardım...

fatihhhh
20/12/2007, 19:22
DİNAMİK modeli arabam var
isteğim dışında arka camlar elektrikli geldi.
ben hiç önemsemiyordum bu özelliği ama geçenlerde şunu farkettim
uzaktan kumandada kapı açma düğmesine bir kez basınca kapılar açılıyor, sonra kapı açma düğmesine uzun süre basınca 4 camda açılıyor kumandadan
yada 3-4 arkadaş arabadan indiniz, birisi camını açık unutmuş.
uzaktan kumandadan kapı kapama tuşuna 1 kez basınca kapılar kapanıyo. sonra tekrar kapı kapama tuşuna uzunc basınca açık olan camların hepsi kapanıyo
bence çooook kullanışlı, kolaylaştırıcı ve konforlu bi özellik

Ah-MeT
20/12/2007, 22:10
DİNAMİK modeli arabam var
isteğim dışında arka camlar elektrikli geldi.
ben hiç önemsemiyordum bu özelliği ama geçenlerde şunu farkettim
uzaktan kumandada kapı açma düğmesine bir kez basınca kapılar açılıyor, sonra kapı açma düğmesine uzun süre basınca 4 camda açılıyor kumandadan
yada 3-4 arkadaş arabadan indiniz, birisi camını açık unutmuş.
uzaktan kumandadan kapı kapama tuşuna 1 kez basınca kapılar kapanıyo. sonra tekrar kapı kapama tuşuna uzunc basınca açık olan camların hepsi kapanıyo
bence çooook kullanışlı, kolaylaştırıcı ve konforlu bi özellik

dynamiclerde konfor paketi olunca arka camlar oto oluyor benimkinde oyle.
birde arkadasin bahsettigi kumandadan cam açma kapama olayıda var hatta aracimi ilk aldıgımda FIAT satış temsilcisi bana araba hakkinda on teknik bilgi verdi aractan ciktik ve aracin kumandasina dugmeye baslı tutarak 4 camı acıp kapadım bunu goren satıs temsilcisi ve servis bolumundeki adamlar şaşırdı :) bu aracta bu ozellik yok die isyan ettiler:P ama vardi bende onlara ön teknik bilgi verdim hehe

uLTRa GP
28/08/2008, 18:18
araba dynamic olduğu için arka camlar elle açılıyor onu otomatik yapmak (orjinal olcak SERVİSTE) kaça mal olur bi bilen varmı?

TEŞEKKÜRLER...

erhan
29/08/2008, 07:06
dışarıda fazla bir şey tutacağını sanmıyorum ancak serviste 150 civarı olacağını tahmin ediyorum. bu arada gp lerde dynamic lerin arka camı otomatik değil mi?

sirkit
29/08/2008, 07:38
araba dynamic olduğu için arka camlar elle açılıyor onu otomatik yapmak (orjinal olcak SERVİSTE) kaça mal olur bi bilen varmı?

TEŞEKKÜRLER...

Active modellerde de bu işlem yapılabiliyor mu?
maliyeti nedir acaba?

Teşekkürler...

yakupca
29/08/2008, 08:17
her modele yapılabılır. neden yapılamsın arkadaşlar
parayı verdikten sonra .
servis 150 ytl cıvarında
dısarıda yarı fiyatına yaptırabilirsiniz.

ozmet
29/08/2008, 10:14
her modele yapılabılır. neden yapılamsın arkadaşlar
parayı verdikten sonra .
servis 150 ytl cıvarında
dısarıda yarı fiyatına yaptırabilirsiniz.

arka kapılarında otomatik olması için sürücü kapısındaki konsolun değişmesi gerekmiyormu?
ben müdahele edemedikten sonraarka kapılara ne anlamı kaldı, oraya oturan düşünsün...

konsol
iki adet anahtar
iki adet elk motoru
işçilik
servis 150 YTL'ye yapıyorsa hemen yaptırırım ( sonra arka kapının döşemesi, cam kolunun söktükten sonra kalan kısma ne yapılıyor?)

anvil
29/08/2008, 10:16
Lütfen yeni konu açmadan önce arama yapalım

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/2553-dynamic-arka-camlar-elektrikli-yapilabilir-mi.html

kerti
08/10/2009, 15:29
bütün mesajları okudum, ana konuyla alakalı dişe dokunur tek mesaj yok.
arkadaşlar odaklanalım lütfen. soru şu: arka camları otomatik yapabilir miyiz? olursa ortalama kaça olur? yapan birileri varsa paylaşsın lütfen.
bir de ön sağ camı tek dokunuşla açılmasını sağlamak mümkün mü değil mi ve mümkünse ne yapmak gerekir kaça mal olur onu paylaşın lütfen.
selamlar herkese.