PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG de araç stop ediyor ??

yklklc
19/03/2011, 01:07
Arkadaşlar aracıma lpg taktırdım herşey güzel ancak araç stop ediyor ve yağ lambası yanıyor tekrar çalıştırınca lamba sönüyor ve sıkıntı çıkmıyor ama ara sıra olmadık anlarda stop edebiliyor araç.

Benzinde yok böyle bir sorun lpg den sonra başladı ve araç hızlı iken değil çok yavaş veya durma anındayken olan bir olay.

Sebebi nedir başına gelen varsa, yardımcı olduğu taktirde sevinirim.

Du Hast
19/03/2011, 03:21
Arkadaşlar aracıma lpg taktırdım herşey güzel ancak araç stop ediyor ve yağ lambası yanıyor tekrar çalıştırınca lamba sönüyor ve sıkıntı çıkmıyor ama ara sıra olmadık anlarda stop edebiliyor araç.

Benzinde yok böyle bir sorun lpg den sonra başladı ve araç hızlı iken değil çok yavaş veya durma anındayken olan bir olay.

Sebebi nedir başına gelen varsa, yardımcı olduğu taktirde sevinirim.
rölanti düşük gibi görünüyor. sistemin kontrol edilmesi gerekir. lpg ci size çözüm üretebilir ancak

atilim karaman
19/03/2011, 06:53
dostum hic uğraşma boğaz kelebeğini temizlet sorunun çözülsün, güle güle kullan

yolcu27
19/03/2011, 10:53
aracınızı lpg servisinize götürün ayar yapsınlar ondan kaynaklanıyor bence. abimin aracında astra 1.6 tekleme yapıyordu düşük devirlerde ince ayar sonrası giderildi. dediğim gibi 5 6 dk lık bir ayar sonrası benzinlii gibi kullanırsınız aracınızı. ihmal etmeyin götürün lpg dönüşümü yaptırdığınız servise.

yklklc
19/03/2011, 21:47
Bu P.tesi servisteydim zaten çok ilgililer saolsunlar her konuda yardım ediyorlar.

Ancak benim merak ettiğim EVO suna LPG taktırıpta benzer sorunla karşılaşan oldu mu?

ZAK1980
19/03/2011, 22:33
Bu P.tesi servisteydim zaten çok ilgililer saolsunlar her konuda yardım ediyorlar.

Ancak benim merak ettiğim EVO suna LPG taktırıpta benzer sorunla karşılaşan oldu mu?
Nihat abınınkı evo ıdı galıba hıcbırsekılde sıkıntı yasamadı bıldıgım kadarı ıle

jakabo_ank
20/03/2011, 01:38
yaşadığın sıkıntının aynısını lagunada yaşadık. değiştirmediğimiz temizletmediğim yeri kalmadı. düzelmedi. sattık kurtulduk. boğaz kelebeğinden kaynaklanan bir sıkıntı sizinki. inşallah lagunadaki gibi sapıtmaz kelebek temizlenince düzelir.

turbulans
20/03/2011, 01:43
eski arabamda dönüşlerde ya da duracakken çok stop ederdi.ara sıra da rölanti inip çıkardı.ECU değerleriyle ilgili sorun var dediler ama bir türlü düzelmedi.özellikle motor soğukken çok yapıyordu.çok masraf ettim çok gezdim ama gerçek bir usta bulamadım maalesef.bu ecu olayını gözardı etmeyin derim.ondan olabilir.aracın yakıt geçişini ,miktarını ayarlıyor.benzindeki değerleri öğrenip gazcının da aynı değerleri girmesi gerekiyormuş diye biliyorum

turbulans
20/03/2011, 01:45
yaşadığın sıkıntının aynısını lagunada yaşadık. değiştirmediğimiz temizletmediğim yeri kalmadı. düzelmedi. sattık kurtulduk. boğaz kelebeğinden kaynaklanan bir sıkıntı sizinki. inşallah lagunadaki gibi sapıtmaz kelebek temizlenince düzelir.
aynen bendeki de laguna 2.0 idi.lanet gelsin sattım ben de allah düşmanıma vermesin

yklklc
20/03/2011, 18:55
Teşekkürler arkadaşlar serviste görüştüm bakalım ayar yapacaklarmış fırsat bulduğumda götüreceğim.

tayfux
20/03/2011, 18:56
aynen bendeki de laguna 2.0 idi.lanet gelsin sattım ben de allah düşmanıma vermesin
bir arkadaşımda vardı aynı sorun ama lagunaların hepsinde varmış sanırım bu sorun..