PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo gıcırtı

fcevo
18/03/2011, 17:34
Aracımı kullanırken arka taraftan sanırsam bagaj kısmından ara yollarda gıderken ıc gıcıklayıcı bır gıcırtı oluyor basına gelen veya sebebını bılen arkadaslar var ıse yardımcı olabılırler mı ?

Budweiser
18/03/2011, 18:24
Bugun bende o taraflarda gıcırtı değilde sanki açık kalmış gibi tık tık sesler duydum bi garip?!..

dahan
18/03/2011, 18:33
sitepne oynuyordur

PANTOKRATOR
18/03/2011, 19:44
benim evodanda uzun süredır arka taraftan bı gıcırtı geliyordu cok aradım sesı ve en sonunda bagaj kapısından geldiği anladım arka bagaj kapısı camına içerden elinle vurunca gelen sesse dertler aynı yok değilse sendeki sesi bulunca bızede soylede dertler nasıl olsa aynı, aynı ses bizdede gelecektır.

fcevo
19/03/2011, 18:18
Bende bagaj kollarından geldığını tahmın edıyordum sanırsam yağsız olduğu ıcın yapıyor bakalım servıse goturucem ne dıcekler

edelsang
19/03/2011, 19:21
gıcırıtısı bitmiyor bu arabanın bendeki motordan gelen hırıltıyı götürücem normal ses dicekler ondan sonra vurucam arabayı o duvar senin bu duvar benim :S
ıslık sesi gibi ses war diyom normal diyo
direksiyondan ses geliyo diyom normal diyo
sinyal çalıştırınca ses geliyor diyom normal diyo ne bu ya :S

BLUEMAN
20/03/2011, 02:14
Aracımı kullanırken arka taraftan sanırsam bagaj kısmından ara yollarda gıderken ıc gıcıklayıcı bır gıcırtı oluyor basına gelen veya sebebını bılen arkadaslar var ıse yardımcı olabılırler mı ?

bagajında bulunan eşyalar yada her ne varsa bir yere sabitlemeyi dene bendede vardı hatta forumdada paylaşmıştım konuyu ve sonrasında öğrendimki bagajda bulunan eşyaların kasislere girince çıkarmış oldukları sesmiş gerçi hala tam olarak çözemedim ara ara geliyor ama bunlara gelene kadar bu evo ların bir ton yükü sorunu var nasıl bir makyajlama işi yapmışlar anlamadım benim bildiğim bir araç üretilir makyajlanınca bir çok olan sorunu çözülür ama bu araçta kapılar yer yer tam kapanmaz ,direksiyon altından ses gelir,sağdan soldan kasise girince gıcırtı gelir,yıkanınca sensörler takılır kendi kendine öter,balatalar çamuru görünce ses yapar,pedallar çok yumuşaktır dokunur dokunmaz firenleme yapar,sıfır almışsan müzik sisteminin üzerindeki muşambaların parçacıkları kalır,kontak anahtarı bazen zor çevrilir yani daha bir ton sorun var aklıma gelmeyen bu kadar sorunu olan başka B sınıfı araç varmı çok merak ediyorum chery den bile duymadım bu kadar sorun bir de corsa ile kıyaslanıyor bu araç ...

fcevo
20/03/2011, 12:30
walla aracın kullanıından memnunum aslında ama bole ufak tefek seyler can sıkıyor bnm tek sorunum su bagajdan gelen gıcırtı oda ara sıra gelıo bazen hıc gelmıo bazen basladımı susmak bılmıo pazartesı goturcem servıse sımdı gıcıklığına oraya gıdınce yapmaz anlatamam derdımı hep ole olur yaa bu ısler bakalıkm artık hayırlısı :)

deor
21/03/2011, 11:48
Aynı sorun bendede var 555. km den sonra başladı baze hiç olmuyor çözümünü paylaşırsanız sevinirim

almaguest
21/03/2011, 12:11
Arkadaşlar benim de eski puntomda bagaj bölümünden kapağa ve cama vurduğumda içinde birşey sallanıyormuş gibi ses geliyordu. Ben kapak üzerine yoğunlaşmışken iyi bir usta akrabam olur sesi buldu. Yanılmıyorsam arka cam su fıskiyesiydi galiba , o bölüme giden kablolar iyi sabitlenmemiş onları çıkarıp plastik cırt ile sabitledik o sesten tamamen kurtuldum. İyi forumlar.

segin
21/03/2011, 17:05
gıcırıtısı bitmiyor bu arabanın bendeki motordan gelen hırıltıyı götürücem normal ses dicekler ondan sonra vurucam arabayı o duvar senin bu duvar benim :S
ıslık sesi gibi ses war diyom normal diyo
direksiyondan ses geliyo diyom normal diyo
sinyal çalıştırınca ses geliyor diyom normal diyo ne bu ya :S
hangi servise gidiyorsun ??

edelsang
21/03/2011, 18:26
hangi servise gidiyorsun ??
poyraz

BLUEMAN
21/03/2011, 19:39
işte bu gün benim araçtada tıngırtılar nihayet geldi
hani boş kutunun içine misketleri atarsınız ses gelirya kasise girince arka sağ cam tarafından aynıı o şekil ses geliyordu :=)

fcevo
22/03/2011, 09:21
işte bu gün benim araçtada tıngırtılar nihayet geldi
hani boş kutunun içine misketleri atarsınız ses gelirya kasise girince arka sağ cam tarafından aynıı o şekil ses geliyordu :=)

aynen kardesım bnmde sağ taraftan gelıyor ve hala bulamadım ısten gucten servısede goturemedım cok gıcık oluyorum bazen kesılıyor haa gectı dıorum 10 dk sonra baslıo yıne gırc gırc gırc acaip sinirimi bozuyor.

mobidik64
22/03/2011, 10:04
:) benimde palio dan bir ara geliyordu ön göğüse bir tokat ondan sonra sıra sıra yumruk atardım yok bi çare dışardan gören kimbilir ne diyordu.. forumda bu durumla karşılaşan bir arkadaş da anlatmıştı onunki tam van damme işi olmuş o durmuş kapıları açmış tekme tokat giriştim düzeldi demişti..

işin aslı tırnak veya vidalarla ilgili bişey gibi geliyor allah sabır versin :)

fcevo
22/03/2011, 12:07
hocam aynı ses bende de var ara ara oluyo bazen kesiliyo geçen servise gittim adam teste çıkalım bi duyayım dedi kasisli yollara girdik bu kez de ses yapmadı tabiki ustada abi bunda ses falan yok dedi ve gönderdi en son olarak lastik basınçlarını düşürdüm birde öyle kullanacağım bakalım nasıl olacak.

bıraz once servısten geldım teste cıktık ses gelıodu adam baktı sağına soluna bagaja falan en son ben sağ parklara elımı bastırdım gıcırtı ordan gelıodu dedı o deıldır abı dedım sız sunları sokun bı ıı ce sıkın dedım ben dedıklerımı yaptıktan sonra ses mes kalmadı sorun sağ arka parklar gevsek olarabılır ıı bakın

operatormurat
22/03/2011, 16:27
bıraz once servısten geldım teste cıktık ses gelıodu adam baktı sağına soluna bagaja falan en son ben sağ parklara elımı bastırdım gıcırtı ordan gelıodu dedı o deıldır abı dedım sız sunları sokun bı ıı ce sıkın dedım ben dedıklerımı yaptıktan sonra ses mes kalmadı sorun sağ arka parklar gevsek olarabılır ıı bakın
bende de olmuştu fırat parklar gevşek değilde ayarsızdı ve bagajın camına değiyordu,çukurlara girince bagaj kımıldadığı için park lambasının camına sürtüyor ve gıcırtı yapıyordu, gevşetip camdan uzaklaştırıp tekrar sıktım ses kesildi...

fcevo
22/03/2011, 16:56
parkları sıkınca gectı abı benmkıde huzura erdım sonunda

smartengineer
23/03/2011, 10:03
hemen bi baktırayım inşaallah benimkide ondandır çok teşekkürler arkadaşlar

kochuso
23/03/2011, 10:27
arkadaslar arka sağdan benımde gıcırtı gelip duruyor yapmadığım bişey kalmadı yaklasık 1 yıldır uğrasıyorum bı bulunamadı.bi de böyle sesler yanımızda usta varken gelmez .böyle özellikleri vardır.punto nun bi ton zaafı var.kalitesiz malzeme ve işçilik.aldım ama rengi ve dış görünüşü dışında hiç bişeyinden memnun değilim.bi daha fiat ??

fcevo
23/03/2011, 11:11
hemen bi baktırayım inşaallah benimkide ondandır çok teşekkürler arkadaşlar
ılgı verırısen sevınırım merak ettım ıns senınkı de aynı problemden kaynaklanıyordur da hemen halledersın

deor
23/03/2011, 11:25
benimkide parklardan gelen gıcırtıymıs bugun duzelttirdim umarım tekrarlamaz

salihcakici111
25/03/2011, 17:56
bende de punto evo dinamik var ve arkadan gelen sesi bu gün bulduk. servise götürdüm. arka cam oynuyor. yani yapıştığı yerden çıkmış. tekrar yapıştıracaklar.

JanRusso
27/03/2011, 19:29
aynı sorun benimkinde de var.. zaman zaman geliyor bazen de hiç gelmiyor ama ne zaman arkada biri olmasa oluyor. Bir türlü bulamıyorum ama dediklerinizi bir kontrol edeceğim.

smartengineer
21/07/2011, 11:29
evo sunun sağ arka tarafından gelen gıcırtı sesi "fcevo" arkadaşımın da dediği gibi sağ arka stoptan geliyormuş arkadaşlar sağ arka stop u sıktılar serviste şimdi ses falan yok çooook teşekkürler "Fcevo" kardeş

akca37
21/07/2011, 11:38
Dostum evet gelen ses arka sağ stoptan geliyor, ne hikmetten se sol stopta hiçbir gıcırtı yok ancak sağ arka stop gıcır gıcır ediyo , o gıcırtı içeriye vurduğu için giderken korkudan cam tavanı açamıyorum , ben düşünüyordum ki cam tavandan geliyor diye (yollarımız çok bozuk old için) oysa kendim bulmuştum on gün önce sağ arka stoptan diye dün gittim içine en incesinden çift bant yapıştırttım şimdilik ses yok, fazla dinleme şansım olmadı yağmur yağıyordu birde araç çok kirliydi (öncamda sinek böcek kuş hepsini toplamışım) hemen gidip yıkattırıp garaja çektim hafta sonu deneyeceğim gıcırtı sesi tamemen bittiyse ve de yorum yapmıyorsam bilin ki sorun çözülmüş bilginize...

comanchee
21/07/2011, 15:24
Bendemi arız var nedir benim arabada gık çıkmıyor.3022 km uzun yol yaptım.taşlı dağ yollarına girdim cabası zaten istanbulda ara yollar dağ yolu gibi aracın gıkı çıkmıyor yahu

smartengineer
22/07/2011, 10:22
maaşallah ne güzel aman çıkmasın insanın sinirleri çok bozuluyo kardeş.

akca37
22/07/2011, 10:38
Dün Ilgaz dağından geçtim geldim malesef ses kesilmemiş çok nadir de olsa yineledi o ses , yoruldum artık ya şu ses olayından :(

comanchee
22/07/2011, 12:17
Dün Ilgaz dağından geçtim geldim malesef ses kesilmemiş çok nadir de olsa yineledi o ses , yoruldum artık ya şu ses olayından :(

emrullah bey herkesin tahammül eşiği farklı beliki benimki çok yüksek.bu ses meselesini çok kafaya takıyorsunuz kanaatimce.neticede bir araba binlerce parçanın bileşiminden oluşuyor yekpare değil.tasarım ve montaj nedenli ufak hatalar olabilir.c ve d segment arabalarda bile insanlar seslerden şikayetçi.ses bulmak istedikten sonra aracı çok dinlerseniz çok ses bulursunuz.Motor,elektrik-elektronik ve yürür aksamda problem yoksa bence aracınızdan ve hayatınızdan keyif almaya bakın.yoksa güzel saatleriniz sinir bozucu servislerde heder olur bu şahsi fikrim ve tavsiyem

akca37
22/07/2011, 14:20
emrullah bey herkesin tahammül eşiği farklı beliki benimki çok yüksek.bu ses meselesini çok kafaya takıyorsunuz kanaatimce.neticede bir araba binlerce parçanın bileşiminden oluşuyor yekpare değil.tasarım ve montaj nedenli ufak hatalar olabilir.c ve d segment arabalarda bile insanlar seslerden şikayetçi.ses bulmak istedikten sonra aracı çok dinlerseniz çok ses bulursunuz.Motor,elektrik-elektronik ve yürür aksamda problem yoksa bence aracınızdan ve hayatınızdan keyif almaya bakın.yoksa güzel saatleriniz sinir bozucu servislerde heder olur bu şahsi fikrim ve tavsiyem

Allah razı olsun Engin abi , çok teşekkürler sağolasın, yalnızca şu kadar diyim abi cidden çocuk beşiği gibi gıcırtı geldiği için sinir bozuyo yoksa bu ilk puntişim değil :) Güzel tavsiyelerin için çok çok özel teşekkürler... Sizin aracınızda da olmaması ayrıca çok iyi nazarım değmesin maşallah

demirçekirdek
22/07/2011, 18:03
7000 km oldu araç söylediğiniz sesleri bende duydum sağ arka kapı ayarı bozulmuştu kapıyı ayarladım sorun kalmadı. ne kadar iç karartıcı söylemler var . söylenen o ses olayları doğrudur.fakat bu kadar abaRTILACAK kadar da ses duymadım açıkcası. ben arabamdan çok memnunum. hatta izmir dönüşü yolda fiat dan telefon geldi. daha önce attığım mail den dolayı sorununuz çözüldü mü diye.sorunlarım halledildiğini söyledim. yakıt tüketimide çok iyi daha ne olsun. ha bu araçtan eyer çok şey beklerseniz, tavsiyem aracınızı değiştirin. sessiz araba alın oda varsa iyi akşamlar sabah erkenden mersine yolculuk var.

ahmet673
22/07/2011, 19:01
bende evomu alalı 1.5 ay oldu benimde sol on camdan durduğumda kapatırken camı ses geliyordu hareket halinde ise gelmiyordu. servise goturdum baktılar falan motorunda sorun varmış değıstırdıler(380tllik bir parça) 1.5 ayda camın motoru sorun verdi açıkçası buda arabaya olan guvenimi sarstı ama ne olursa olsun arabamı seviyorum.

comanchee
23/07/2011, 14:25
7000 km oldu araç söylediğiniz sesleri bende duydum sağ arka kapı ayarı bozulmuştu kapıyı ayarladım sorun kalmadı. ne kadar iç karartıcı söylemler var . söylenen o ses olayları doğrudur.fakat bu kadar abaRTILACAK kadar da ses duymadım açıkcası. ben arabamdan çok memnunum. hatta izmir dönüşü yolda fiat dan telefon geldi. daha önce attığım mail den dolayı sorununuz çözüldü mü diye.sorunlarım halledildiğini söyledim. yakıt tüketimide çok iyi daha ne olsun. ha bu araçtan eyer çok şey beklerseniz, tavsiyem aracınızı değiştirin. sessiz araba alın oda varsa iyi akşamlar sabah erkenden mersine yolculuk var.

hiç güveniniz sarsılmasın kul yapısı bozulur hele elektronik mekanik şans kısmet işi.önemli olan üreticinin malının arkasında durması.garanti sürecinde tüketiciyi mağdur etmemesi

rou48
31/07/2011, 13:18
bendede aynı ses var. elimle dışardan sağ arka stoplara bastırınca gıcırdama sesi geliyor. sanırım gevsek. ben kendim sıkabilirmiyim ?

fiko
31/07/2011, 18:01
arkadaşlar arkadan gelen ses için arka ayrılır koltuklara baktırdınızmı karşılıkları oturmamışsa ondanda olabilir,ayrıca aracında arac ıstop ettiğinizde sarsıntı varmı acaba?

tiner
31/07/2011, 19:56
Sevgili arkadaslar,
Bahsettiginiz gicirti arabanın icinde çekirge varmış gibi :) birsey ise benimde oldu ve forumdan bir arkadasın yardımıyla çözdük. Olay arka koltukların kilit yerinden kaynaklanıyor.Arka koltukları kilitlerini açıp one doğru yatırın," n" şeklindeki kilidin kapandığı demiri siyah elektrik bandı ile bir iki kat kaplayın ve koltukları duzeltin.Sorun biradan ise duzelecektir.
Kazarız, belasiz sürüşler.