PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chevrolet Aveo

HarbiAslan
18/03/2011, 16:19
Arkadaşlar az önce yaşadığım şok nedeniyle Punto Evo almaktan vazgeçtim. Resmen tiskindim fiat ve bayilerinden. adamlar yanlış aracı ayırıyor sonra vay efendim siz bunu istediniz diyip suçu üstünden atıyor, böyle bir saçmalık görmedim hayatımda.

punto evo'ya alternatif olarak düşündüğüm araç hakkında bilgilerinizi istiyorum. Chevrolet Aveo 1.4 HB SE ABS Otomatik vites araç alacağım , park sensörü takacaklar ek olarak. yakıtı fazla ama yapacak bişey yok, ötv indirimim var benim bu yüzden aracın fiyatıda uygun geliyor bana.

https://www.chevrolet.com.tr/modellerimiz/aveo/aveo-hatchback/ozellikler-ve-donanimlar.html

acil olarak fikir paylaşımında bulunabilirseniz sevinirim. herkese saygılar

_FeRDi_
18/03/2011, 16:40
Hayırlısı olsun da en azından GP kadar yakışıklı bi alternatif baksaydınız keşke.Ne bileyim bi 207 falan ? Tabi zevkler ve renkler olayı var o ayrı.

HarbiAslan
18/03/2011, 17:24
Hayırlısı olsun da en azından GP kadar yakışıklı bi alternatif baksaydınız keşke.Ne bileyim bi 207 falan ? Tabi zevkler ve renkler olayı var o ayrı.

ferdi kardeş, zevk meselesi değil aslında, grande punto düşünmem eski kasa çünkü. peugeot markasınada pek güvenmiyorum, servisi ve arabaları dahil... neyse bakalım hayırlısı.

fiko
18/03/2011, 18:14
ferdi kardeş, zevk meselesi değil aslında, grande punto düşünmem eski kasa çünkü. peugeot markasınada pek güvenmiyorum, servisi ve arabaları dahil... neyse bakalım hayırlısı.

sen bizi ankötör olarak kullanıyorsun sanırım ! sana önerilen aracları öyle veya böyle tanıyorsun piyasa araştırmasımı yapıyorsun....

HarbiAslan
18/03/2011, 20:14
değerli fiko;

aslında çok farklı şeyler söylerdim ama buradaki arkadaslarıma karşı saygısızlık yapmak istemem. hele ki yaşınızı görünce hiçbirşey söylemek içimden gelmedi ama dayanamadım şu cevabı vereyim size yeter "bugün aldığım haberden sonra oldukça gergindim, va kafamdaki karışıklığı buradaki değerli arkadaslarımla paylaşmak istedim, sizin bu yorumunuzu gördüm inanın güleyimmi ağlayayımmı çözemedim. aslında gülünecek bir yorum ama neyse, size yazıklar olsun, ki aklımda olmayan birşeyi, işim olmayan bir şeyi yazmış beni GİZLİ ANKETÖRCÜ olarak tanıtmaya çalışmışsınız, tek kelime YAZIKLAR OLSUN. kimseyi inandırmaya mecburiyetim yok, kimseye hesap vermeyede niyetim yok ama inanın bu mesajınıza gülmekten baska birşey yapamadım, komedi gibi..."

hı ayrıca , araçları tanımasına tanıyorum az da olsa, AMA buradaki arkadaslarımın hemen hemen hepsi benden daha tecrübeli ve bilgili olduğu için DESTEK ALMAK istedim. suçsa eğer üyeliğim silinebilir...

uzuncocuk
18/03/2011, 20:17
aveo sedan cok daha ıyı olur dıye dusunuyorum

HarbiAslan
18/03/2011, 20:23
aveo sedan cok daha ıyı olur dıye dusunuyorum

bende sedan olsun isterim ama yol bilg. falan yok, ondan dolayı hb baktım, akşam akşam bana ayrılmış olan evo'nun yanlış araç olduğunu öğrenince zaten kafam allak bullak oldu. şimdi ne marka olursa olsun gidip alabilirim o dereceye geldim, inan bu kadar şanssızlık olmaz. eğer yardımcı olmak isteyen olursa şunu sorayım, yarın bütün bayilere punto evo mylife dualogic araç olup olmadıgı sorulacak, var ise alacağım ama yok ise 6-8 hafta bekleyeceksiniz derlerse chevrolet aveo veya kia rio sedan alacağım... sizin öneriniz ne olur ?

acRep
18/03/2011, 20:34
İsabet olmuş puntodan vazgeçmekle iyi yapmışsın diyim :) Seviyorum ama adam etmek için çok uğraşmak gerekiyor bu bir gerçek !! Aveo hakkında da tipsizligi dışında hiç bi fikrim Yok.. Ama sedan araç süspansiyon bir nebze daha iyi olur sanırım..

fiko
18/03/2011, 20:42
değerli fiko;

aslında çok farklı şeyler söylerdim ama buradaki arkadaslarıma karşı saygısızlık yapmak istemem. hele ki yaşınızı görünce hiçbirşey söylemek içimden gelmedi ama dayanamadım şu cevabı vereyim size yeter "bugün aldığım haberden sonra oldukça gergindim, va kafamdaki karışıklığı buradaki değerli arkadaslarımla paylaşmak istedim, sizin bu yorumunuzu gördüm inanın güleyimmi ağlayayımmı çözemedim. aslında gülünecek bir yorum ama neyse, size yazıklar olsun, ki aklımda olmayan birşeyi, işim olmayan bir şeyi yazmış beni GİZLİ ANKETÖRCÜ olarak tanıtmaya çalışmışsınız, tek kelime YAZIKLAR OLSUN. kimseyi inandırmaya mecburiyetim yok, kimseye hesap vermeyede niyetim yok ama inanın bu mesajınıza gülmekten baska birşey yapamadım, komedi gibi..."

hı ayrıca , araçları tanımasına tanıyorum az da olsa, AMA buradaki arkadaslarımın hemen hemen hepsi benden daha tecrübeli ve bilgili olduğu için DESTEK ALMAK istedim. suçsa eğer üyeliğim silinebilir...

senin saygısız uslubuna rağmen sana cevap veriyorum ve senden cevap istemiyorum.burası sanal bir ortam hiç bir şey yazıldıgı gibi olmayabilir insanlar bu tür ortamlarda istemeden denek olarak kullanılabilir.şu ana kadar mesajlarına yorum veya cevap alınca sen onlara araç hakkında şu veya bu şekilde cevap verip soru işaretleri oluşturuyorsun. SÖYLERDİM ,DEMEKLE SÖYLEMEMEK ARASINDA HİÇ BİR FARK YOKTUR, .....
Dünya üç beş bilgisizin elinde;
Onlarca her bilgi kendilerinde.
Üzülme; eşek eşeği beğenir:
Hayır var sana "kötü" demelerinde.......ömer hayyam

HarbiAslan
18/03/2011, 20:52
siz kendinizi denek olarak görüp yorum yazmışsınız, o yüzden bişey demiyorum. ayrıca kimin saygısız olduğu belli olyor, kimseyi tanımadan bilip bilmeden boş boş bir yorum yapmışsınız, üzüntümün üstüne üzüntü eklemişsiniz ki böyle bir durumu hak ettiğimi düşünmüyorum. yazdığınız ömer hayyam sözüde size gitsin , benim işim olmaz...

HarbiAslan
18/03/2011, 20:55
İsabet olmuş puntodan vazgeçmekle iyi yapmışsın diyim :) Seviyorum ama adam etmek için çok uğraşmak gerekiyor bu bir gerçek !! Aveo hakkında da tipsizligi dışında hiç bi fikrim Yok.. Ama sedan araç süspansiyon bir nebze daha iyi olur sanırım..

ben ilk olarak g.punto alacaktım ama arada 1000 lira fark çıkınca evo alayım dedim, onuda ayırdılar yanlış araç ayırmışlar. inan tiskindim fiatın bu saçma işlerinden, zaten bir müşteri temsilcisi denk geldi ki bayide sormayın gitsin. en baştan kıl kaptım ya , bişeyler çıkacağını anladım. şimdi ise en geç salı günü araç konusunu çözmem lazım.

takres
18/03/2011, 21:30
sakin olmak daha iyi olmaz mı :)

Birkan61
18/03/2011, 21:47
Aveo değilde , 2009 lacetti kullanmıştım.

Ne frenleri güven vericiydi , ne aynalarını beğenmiştim. Kullanımı falanda rahat değildi.

Aveo bir segment düşüğü onda durum nasıldır bilmiyorum ama ben olsam böyle bir hata yapıldı diye Punto Evo almaktan vazgeçmem.

Belli ki sinirlenmişsiniz fakat bu hatayı yapan bir insan için araçtan vazgeçmeyin bence ya da en azından piyasada daha tutulur bir araç tercih edin.

Belki uzun yıllar kullanmak amacıyla sıfır araç alıyorsunuz ama ihtiyacınız oldu satmaya kalktığınızda Chevrolet aracından çok fazla zarar edersiniz.

_FeRDi_
18/03/2011, 22:05
Opel Astra,Peugeot 207 ( ki Peugeot bu ara iyi iş çıkardı ), Ford Fiesta,Kia Rio HB veya İ30.Alternatif çok aslında Chevrolet amblemi altında ki Proton'a gelene kadar. :)

HarbiAslan
18/03/2011, 22:13
Aveo değilde , 2009 lacetti kullanmıştım.

Ne frenleri güven vericiydi , ne aynalarını beğenmiştim. Kullanımı falanda rahat değildi.

Aveo bir segment düşüğü onda durum nasıldır bilmiyorum ama ben olsam böyle bir hata yapıldı diye Punto Evo almaktan vazgeçmem.

Belli ki sinirlenmişsiniz fakat bu hatayı yapan bir insan için araçtan vazgeçmeyin bence ya da en azından piyasada daha tutulur bir araç tercih edin.

Belki uzun yıllar kullanmak amacıyla sıfır araç alıyorsunuz ama ihtiyacınız oldu satmaya kalktığınızda Chevrolet aracından çok fazla zarar edersiniz.

İnan öyle bir hayal kırıklıgına ugradımki tahmin edemezsin.ilk 0km aracımda yasadıgım sıkıntıya bak. Yarin bakacagım ,varsa bayilerde getirtecekler ama yoksa kia rio hb/sedan yada chevy aveo ya karar verecegim. Bu durumda iste siz degerli arkadaslarımın bilgisine ihtiyacım var. Salı gününe kadar zamanım var, daha uzun süre bekleyemeyecem.

HarbiAslan
18/03/2011, 22:17
Opel Astra,Peugeot 207 ( ki Peugeot bu ara iyi iş çıkardı ), Ford Fiesta,Kia Rio HB veya İ30.Alternatif çok aslında Chevrolet amblemi altında ki Proton'a gelene kadar. :)

Ferdi kardesim peugeot 207yede bakacam sırf senin icin. Bnimde hosuma gidiyor ama,peugeot ile ilgili iyi yorumlar okumuyorum o yuzden pek ustelemedim. Dedigini yapayım, yarın evo bulamazlarsa bakacaz bi çaresine.

Birkan61
18/03/2011, 22:22
Acele etmeyin derim , acele işe şeytan karışır :)

Sizide anlıyorum bende o durumda olsam belki bende sizin gibi düşünürdüm o an.

Ama şuan sakin kafayla mantıklı düşünebildiğim için bu yorumumu yaptım.

Bu arada araçtan beklentilerinizi bütçenizi belirtirseniz ona göre araçlar önerebiliriz , hakkında bilgi sahibi olduğumuz araçları size tanıtabiliriz.

Örneğin o sınıfta Citroën C3 hakkında yeterli bilgiye sahibim diye düşünüyorum , dayım şirket aracı olarak Kia Rio HB 1,5 CRDI 110 HP kullanıyor.

GPS2
19/03/2011, 00:18
Siz baştan işi bitirmişiniz... yalnış sizin de olabilir servisinde...benimde başıma geldi ve bana doğru aracı teslimden önceki son imza aşamasında reddettim renginde dolayı neptün mavisi palio go 2004 model(tozlu hali showroomdaki gibi çekici gelmemişti)...ve Birmot Bursa hiçbir sıkıntı yaşatmadan işlemlere sil baştan yaptı sabırla ve müşteriye karşı saygıyla...siz naapıyorsunuz bir çırpıda kökten silll...bu sizin yaklaşımınız çokta Punto hayranı olmadığınızı gösterir...insan istediğini herşekilde veya birşekilde elde eder kavgayla gürültüylede olsa...ve hemen bir link veriyorsunuz chevrolet(DAEWOO) AVEO ...neden başka birşey değilde aveo özellikle...?ben size bu çapta özellikte birsürü marka model sayabilirim..Fiko haklımı acaba...?Cevap istemiyorum bu sadece benim aklıma takılan...yorumu forumdaşlarımız yapar zaten...:)

HarbiAslan
19/03/2011, 10:40
yazmayayım dedim ama dayanamadım, sanırım her mesajımdan sonra yanlış anlaşılma devam edecek :)

benim ÖTV indirimimim var arkadaşlar , sol ayağımdaki özrümden dolayı OTOMATİK VİTESLİ ARAÇLARDA ÖTV İNDİRİMİ hakkım var. bu yüzden bana "fiyat" olarakta uygun olabilecek araçlar üzerinde durduğumdan dolayı 2-3 alternatifim var. 1. tercihim punto idi 2. chevrolet 3. mazda 2...

mazda 2 pahalı geldi, chevroleti yakıtından ve 2.el piyasasından dolayı aslında düşünmek istemedim ama fiyat olarak bana gayet uygun geliyor. bu yüzden dünkü olaydan sonra evo'dan vazgeçip aveo'yu almak istedim, o arada arkadaşım kia rio'yu gösterdi. o da rakam olarak istediğim seviyede çıkmadı. 1. tercihim olan punto ise HALA 1. TERCİHİM, ve az önce bayiye gidip tekrar araştırma yaptık ve stoğa girmesi beklenen PUNTO EVO Active veya MyLife donanımlı otomatik aracı yok. bu stok sorunundan dolayı, ve benim ACİL ARAÇ ihtiyacımdan dolayı bir karar vermek zorundaydım... vs... vs...

az önce bayiden geldim, ARAÇ ALDIM. GRANDE PUNTO 1.4 FIRE S&S DUALOGIC EURO-V

salı-çarşamba günü işlemler bitmiş olur sanırım. araç gelince mutlaka paylaşımlarım olur.

herkese iyi veya kötü düşünceleri için teşekkür ederim, her ne kadar bazı arkadaşlarımız ön yargılı olup , karşısındaki insanı tanımadan , durumunun ne olduğunu bilmeden GİZLİ ANKETÖRCÜLÜKLE de suçlasa, sizlerin yeri ayrıdır benim yanımda.

Ayrıca, aracı aldıktan sonra, katılan olursa bir Adana Buluşması yapmayı düşünecek kadar heyecan doluyum.

Herkese sonsuz sevgi ve saygılarımı yolluyorum. Araç geldikten sonra beni aranıza alırsanız memnun olurum...

GPS2
19/03/2011, 19:23
Neyse... siz yalnış anlattınız biz *de yalnış yorumlamışız...güle güle kazasız belasız kullanın...

fortune
19/03/2011, 21:02
Hayırlı uğurlu olsun şimdiden tartşmada bitmiş gibi görünüyo ama bu Aveoda ne tip var nede ikinci eli iyidir genede siz bilirsiniz.Punto Evo buna bin basar bence.

demon
20/03/2011, 14:49
Kia Rio değil ama Kia Ceed bence olur.
Bütçe nedir

_FeRDi_
20/03/2011, 17:27
az önce bayiden geldim, ARAÇ ALDIM. GRANDE PUNTO 1.4 FIRE S&S DUALOGIC EURO-V
Herkese sonsuz sevgi ve saygılarımı yolluyorum. Araç geldikten sonra beni aranıza alırsanız memnun olurum...

Hayırlı olsun,doğru tercih :ryb:

tayfux
20/03/2011, 18:20
güle güle kullanın hocam ne kadara aldınız?

HarbiAslan
21/03/2011, 22:37
herkese teşekkür ederim, daha iyisi sizlere nasip olur inşallah.

aracı ötv indiriminden faydalanıp alıyorum 20.500 liraya geldi bana.

pdr42
21/03/2011, 22:52
hocam bu indirim hakknız kisinin durumuna gore degisiyor mu yoksa herkese aynı indirim oranımı uygulanıyor birde ne kadar indirimli aldınız bir de arkadasımın üzerinden almayı denesek nasıl olur acaba

USTA
22/03/2011, 09:37
Punto Evo-çarpışma testinden 5 yıldız...
Aveo-çarpışma testinden 2 yıldız...
Hayatın değersizse Aveo alırsın Cihan,bu arada diğer konunda aracın işlemlerinin bugün başlıyacağını yazmışsın,hangisini aldığına karar veremedim şimdi...:)

sezerism
22/03/2011, 09:52
Merhaba cihan , arkadaşların yorumlarını okudun sanırım . Alacaksan punto evo al ama aveo şavrole alma düşündüğün ve beklediğin araç değil onlar . Iyi araştır öyle karar ver . Bayideki kişiye kızarak karar verme . Aldığın mal senin olcak .umarım fiat alırsın .

HarbiAslan
23/03/2011, 12:22
çok değerli arkadaşlarım, burada sizlerden fikir alarak , alacağım araç için kendime yol çizdim. bir çok araç vardı aklımda. hepsini tek tek inceledim araştırdım.

dediğim gibi önce punto evo mylife modelini sipariş etmiştik ama satıcı bayinin hatası yüzünden bu araç hayal oldu benim için.

belirttiğim özür durumumdan dolayı acil araca ihtiyacım vardı ve grande punto almaya karar verdim. hazırda araç vardı. dün özür durumumla ilgili gerekli evrakları bayiye teslim ettim, şu dakikalarda aracın vergi ve plaka işlemleri yapılıyor.

sanırım yarın aracımı almış olurum.

Aracım, Grande Punto 1.4 Fire 77 HP S&S Dualogic Euro5 + Park Sensörü + Boya koruma + Motor Koruma + Vinil koruma + Karter koruma ...

uygun olursam yarın aracı aldıktan sonra detaylı resim ve bilgi paylaşımında bulunacağım.

herkese ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum... sonuç : FIAT GRANDE PUNTO ;)

GPS2
23/03/2011, 12:32
bu fiyata bu FİAT...daha ne olsun...tekrar kazasız belasız cezasız kullanın...

slmnky
18/04/2016, 11:11

Peugeot'a güvenmeyip Chevy' ye güvenmeniz garip olmuş.

ORS15
18/04/2016, 11:27
Peugeot'a güvenmeyip Chevy' ye güvenmeniz garip olmuş.

konu biraz hortlamış:)

slmnky
18/04/2016, 12:53
konu biraz hortlamış:)

Evet. Ben de sonradan farkettim :)