PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sis Farlarım çalışmıyor YARDIM ACİL

cimeny
17/03/2011, 23:28
Arkadaşlar sis farlarım çalışmıyor angel farlarım vardı birden bire saşe yaptı sürekli ynmaya başladı bende orjinalleri taktım fakat sis farları yanmıyor :S birde sol farda xenon yanmıyordu sağ dan paralel olarak kablo cektim ancak öyle calıstırabildm yardımlarınızı bekliyorum bana saglam elektrik tesatcısı veya anlayan birileri neler yapabilirim bigllerinizi bekliyorum

femoli
18/03/2011, 09:33
yusuf sorunu görmeden fikir yürütmek zor fakat soldan sağa hat çekmen çok yanlış bir hareket eğer sis farlaarın yanmıyorsa ilk bakacağın yerler sigortalar . rölede yanmış olabilir ama röleyi yakmadan sigortayı attırması gerekir hem içerideki sigorta kutusunu tek tek kontrol et hemde kaputun içerisindeki sigorta kutusunu kontrol et..

cimeny
18/03/2011, 21:10
yarın ilk işim sigortaları kontrol etmek olacak. sigortalar atmışsa metal bir telle bağlama yapıyım mı peki ? ayrıca hat çektim fakat calısmıyor elektrik gelmiyor başka bir yöntem bulamadım :(

Du Hast
18/03/2011, 21:49
yarın ilk işim sigortaları kontrol etmek olacak. sigortalar atmışsa metal bir telle bağlama yapıyım mı peki ? ayrıca hat çektim fakat calısmıyor elektrik gelmiyor başka bir yöntem bulamadım :(
sigorta yerine metal tel ile bağlama yapılmaz. yerine aynı amper değerine sahip bir sigorta takın.

ZAK1980
18/03/2011, 21:49
Yusuf bendede calısmadı sısfarının Rolesı ne gıren kabloları elledım calıstı galıba bende bır temazsızlık olmus bır bak ıstersen Roleye

mix
18/03/2011, 23:28
hocam sağdan sola paralel çekmeler sigortaya tel bağlamalar falan aman ha duymayalım bunları allah korusun yakarsın bile aracı sen en iyisi işin ehli bi elektirkçiye teslim et aracını