PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Full Akaryakıt ve Petrol Ofisi Kullanımında Yapılan Km Farkı

sundown
17/03/2011, 21:37
Arkadaşlar;

Daha önce benzer bir başlık açmıştım, aracımın beklediğimden daha yüksek yakıt değerlerine olduğuna dair ama yeni tespitim beni çok şaşırtmış durumda.

Aracımın deposunu iki kere full'dan aldığım mazot ile fullemiştim. Ölçümlerimde aracın yakıt göstergesindeki ışığı yanana kadar sırasıyla 645km ve sonraki fullememde 640km yapmıştım.

Bu değerler sonrasında son depomu petrol ofisinden doldurmaya karar verdim ve bugün aracın ışığı yandığında yapılan km 758'i gösteriyordu.

Yapılan son üç ölçümümde şehiriçi(istanbul) aynı trafik şartları ve kullanış tarzındadır.
Tek fark havaların son zamanlarda daha sıcak olması ama bilenlere bu durumu sorduğumda bunun akaryakıtın kalitesiyle alakalı olduğunu hava şartlarının aynı kullanım şartlarında en fazla 20-25km fark ettirebileceğini söylemektedir.
Ayrıca aracım 5160km. Doğal olarak 10000 ilk bakımına girmedi

Yorum sizin...

dj_sisart
17/03/2011, 21:47
önceden açtığınız yorumlardan yola çıkarak po alıyorum ve şuan gerçekten memnunum.

Budweiser
17/03/2011, 22:03
Maalesef Fullden yana çok ümitliydim fakat aynı dertten muzdaribim full den aldığım benzin daha az km katediyor. Shell e geri dönüş.

tayfux
17/03/2011, 22:47
bende mahmutbey de bp den alıyorum fakat aracım inanılmaz fazla yakmaya başladı şimdi kadoil den aldım şu anda normal değerlerine yaklaştı shell i bıraktığıma da pişman oldum tekrar döneceğim shell e..

ayhan1
17/03/2011, 22:51
havaların sıcaklık farkındandır o okadar fark edeceğini sanmıyorum

dgncn_1907
17/03/2011, 22:51
Yeni mazot fiyatlarına göre araçlarınız ne yakıyor beyler ? Ben en son 100 liralık mazotla 510 km yol yaptım. (Karlı havalarda bunun içinde )

ZAK1980
17/03/2011, 22:57
Maalesef Fullden yana çok ümitliydim fakat aynı dertten muzdaribim full den aldığım benzin daha az km katediyor. Shell e geri dönüş.
Full ıstasyonlarının yanındakı shell,po satıs olmadıgından neredeyse fulle aynı ucrete satabılıyorlar oaralara kacmak lazım.
bırde bu olumsuz elestırılerınızı full.com.tr ye yazmak lazımkı duzeltınler kendılerını

takres
17/03/2011, 23:16
evet full çok fazla yakıyor...

yunus kahraman
17/03/2011, 23:23
güzel bir bilgilendirme. Teşekkür ederiz.

SKELETER
18/03/2011, 01:57
Petrol Ofisi ile ilgili başıma gelen bir olaydan sonra bedava da verseler onlardan yakıt almam. Şu çatal bıçak kampanyasını hatırlayanlar hatırlar sırf onun için petrol ofisinden bir süre yakıt aldım. Ardından Ankarada o promosyon çatal bıçak setini alacağım tek istasyon bulamadım. Böyle dolandırıcı bir şirketle işim olmaz.

Opet ve Shell i tek geçerim her şey şeffaf. Şikayette bulunduğunuzda size ulaşana kadar her yolu deniyorlar. Müşteriye değer benim için en önemli unsur.

bvulgari
18/03/2011, 02:38
Petrol Ofisi ile ilgili başıma gelen bir olaydan sonra bedava da verseler onlardan yakıt almam. Şu çatal bıçak kampanyasını hatırlayanlar hatırlar sırf onun için petrol ofisinden bir süre yakıt aldım. Ardından Ankarada o promosyon çatal bıçak setini alacağım tek istasyon bulamadım. Böyle dolandırıcı bir şirketle işim olmaz.

Opet ve Shell i tek geçerim her şey şeffaf. Şikayette bulunduğunuzda size ulaşana kadar her yolu deniyorlar. Müşteriye değer benim için en önemli unsur.
Arabayı sıfır aldıktan sonra opetten yakıt alıp yolda kalan biri vardı. Öyle hatırımda kalmış..Hiçte ilgili degillermiş.Hyundai idi sanırım araba..Kimse bişeyi kabul etmiyomus..
Genelde firmalar olayın çözüldügünü biliyorlarsa geri dönüş yaparlar memnun kaldım lafını duymak için..Ama gercekten bi sıkıntı varsa pek sanmıyorum kim olursa olsun dönmez..

Du Hast
18/03/2011, 03:14
Yeni mazot fiyatlarına göre araçlarınız ne yakıyor beyler ? Ben en son 100 liralık mazotla 510 km yol yaptım. (Karlı havalarda bunun içinde )
13 TL ye 75 Km yol elmadağ - ankara arasında
shell in mazotundan memnunum, çekiş - ortalama tüketim iyi.

akbiyik
18/03/2011, 09:10
Yok kesinlikle en iyisi shell

TORnADO
18/03/2011, 09:21
Bence de Shell en iyisi,Po da güzel mazota sahip.

Kriminal
18/03/2011, 09:26
pO DAN ŞAŞMAYIN..

Full'um yok derdim yok :D

opexturk
18/03/2011, 09:51
ben hepsini denedim bp ve shell'den aldığım zaman po ve opet'ten aldığıma nazaran çok daha fazla yaktı ben bu denemeyi çok yaptım ve şuna karar verdim araca en az yakıt tükettiren po'dan aldığım yakıt en fazla tükettiren ise bp opete bile girmiyorum artık son 2 aydır hep po'dan alıyorum ve hem az yakıyo hem de yeni olan aracımın yakıt durumu düzene girdi geçen de mecburiyetten bp'den aldım ancak yine ölçümlerime göre fazla yakıt tüketti araç

tayfux
18/03/2011, 10:14
ben hepsini denedim bp ve shell'den aldığım zaman po ve opet'ten aldığıma nazaran çok daha fazla yaktı ben bu denemeyi çok yaptım ve şuna karar verdim araca en az yakıt tükettiren po'dan aldığım yakıt en fazla tükettiren ise bp opete bile girmiyorum artık son 2 aydır hep po'dan alıyorum ve hem az yakıyo hem de yeni olan aracımın yakıt durumu düzene girdi geçen de mecburiyetten bp'den aldım ancak yine ölçümlerime göre fazla yakıt tüketti araç
biraz da psikolojik olabilir mi acaba? bende çok denedim bende de en az shell yaktırıyor..

magic
18/03/2011, 10:21
Ankara'da ilk açılan Full'den depoyu doldurmuştum bende ama şu anda depomda çeyrek depo mazot kaldı ve ben toplam 500 km yol yapmışım...

Kriminal
18/03/2011, 10:25
Kokusu çıktı Fullerin...

uzuncocuk
18/03/2011, 10:41
tek yumurta ıkızlerı arasında fark oldugunu ıddıa edıyorsunuz... arkadaslar kacak olmayan tum yakıtlar aynı yerden cıkıyormu?

tayfux
18/03/2011, 10:44
tek yumurta ıkızlerı arasında fark oldugunu ıddıa edıyorsunuz... arkadaslar kacak olmayan tum yakıtlar aynı yerden cıkıyormu?
hocam çıkış aynı yerden onda bir sıkıntı yok da yine aynı depolardan arabalarımızın deposuna girmiyor sorun burda full ün aracı aliağadan yakıtı aldıktan sonra ne yapıyor acaba? benzin inceltiliyor mu? bunların garantisini ancak büyük şirketler verebiliyor..yoksa v power gibi şeyler nasıl çıkacak ortaya aliağadan çıktığı gibi gelmiyor..

magic
18/03/2011, 12:11
+1000

sundown
18/03/2011, 13:52
Ankara'da ilk açılan Full'den depoyu doldurmuştum bende ama şu anda depomda çeyrek depo mazot kaldı ve ben toplam 500 km yol yapmışım...

Bu değerler içler acısı gerçekten.

Bu konuları tartışanların sayısı gittikçe artacak bence ve full akaryakıtlarında belkide o meşhur indirimini kalıdırp kaliteli mazotbenzin satmaya mecbur kalacak

magic
18/03/2011, 15:04
Bu değerler içler acısı gerçekten.

Bu konuları tartışanların sayısı gittikçe artacak bence ve full akaryakıtlarında belkide o meşhur indirimini kalıdırp kaliteli mazotbenzin satmaya mecbur kalacak

Walla benim için tam bir hayal kırıklığı oldu, Opet veya Shell'den (Opet'i Türk firması olduğu için daha fazla tercih ediyorum aslında) şaşmamak lazım anladığım kadarıyla...

Kriminal
18/03/2011, 15:07
Tolga bu sana yapılırmı..Bırak arkadaşım sende ucuz benzın alırsan bız napalım :)

magic
18/03/2011, 15:14
Neredeyse bütün Ankara oradaydı be Denizim :)

Kriminal
18/03/2011, 15:17
wayyy be...adamlar baya bı vurdu pıyasayı