PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : Cd takýlý kaldý, çýkmýyor!

xtremetrx
02/05/2007, 21:35
arkadaþlar bugün cd dinlerken cd durdu ve aux yazýsý çýkdý ?
ama cd de çýkaramýyorum ne yapcam ben yaws 8W

h k
02/05/2007, 21:38
bazen benimde cikmiyor , bir kac defa ac kapadan sonra cikartiyor.

hic cikmazsa servis yolu gözüküyor. onlarda teyp servisine gönderirler . uzun is :(

ÝbrahimKC
02/05/2007, 21:50
TEybi açýp kapadýktan sonra CD tuþuna basýnca ne oluyor. ÇAlmayý denemiyor mu içindeki cd'yi.

xtremetrx
02/05/2007, 21:52
TEybi açýp kapadýktan sonra CD tuþuna basýnca ne oluyor. ÇAlmayý denemiyor mu içindeki cd'yi.

hayýr hiç biþey demiyor auxda kalýyor sadece

ABNEW
02/05/2007, 21:54
Müzik sistemi bir süre kapalý kalsýn.Sonra kendine gelebilir...

prenses
02/05/2007, 21:55
slm arkadaþlar cd takýlý kalýrsa arabayý stop edin cd yi ole çýkarmayý deneyin bende takýlý kalýrsa ole çýkýyor motoru kapatýp deneyin

ÝbrahimKC
02/05/2007, 21:56
TEyp öylece aux da kaldý yani. Radyo falanda çalýþmýyor öylemi..

Valla sanýrým servise göstermen gerekecek...

Kitapcýðýný bir oku istersen, resetleme gibi bir tuþ kompinsyonu varmý hatýrlamýyorum..

canberkkilic
02/05/2007, 22:10
arkadaþlar bugün cd dinlerken cd durdu ve aux yazýsý çýkdý ?
ama cd de çýkaramýyorum ne yapcam ben yaws 8W

heralde sahte cd yazýp onu dinliyordun... benimde baþýma çok geldi. AUX yazýsý çýktýktan sonra CD butonuna tekrar týklarsan Cd cýkar..:ok:

multijet
02/05/2007, 22:39
Teybin tuþlarýný kontrol et biri takýlmý olabilir mi acaba?

ufuk61
03/05/2007, 09:00
heralde sahte cd yazýp onu dinliyordun... benimde baþýma çok geldi. AUX yazýsý çýktýktan sonra CD butonuna tekrar týklarsan Cd cýkar..:ok:

bendede olmuþtu servise gittim hemen laf hazýr sahte cd olduðu için dediler

xtremetrx
03/05/2007, 10:01
yanýtlar için teþekkür ederim..
kendiliðinden düzeldi :D ama çok garip bi olay yav

ufukbzk84
03/05/2007, 10:32
valla ayný olay benmde baþýma gelmiþti birebir hatta bi kaç defa kapatýp açtým teybi sona çýktý o cdyi attým önceden kullandýðým cdlerde hiç böle sorun yapmýyo hemde bayaðý çiziði olmasýna raðmen bence tamamen cdden veya çok fazla üst üste dinlersen çok uzun bi süre belki ondan yapmýþ olabilir...:afro:

canberkkilic
03/05/2007, 10:45
6-7 tane cd bozulduktan sonra mecburen araþtýrmaya çalýþtým.
arkadaþlar (GP nin orjinal teybine) eðer cd çekicekseniz, re-writable almamanýzý tavsiye ederim nedense 3 tane farklý kalitelerde re-writable cd aldým 3 üde bozuldu.

en iyisi, TDK, philips, memorex gibi kaliteli cd-r normal cd lerden alýn. (700 mb ise) siz sonuna kadar doldurmayýn, 150-100 mb falan boþ kalmasý daha uygun olur. ayrýca cd lerinizi 16x ile çekerseniz yararýnýza olur. Genellikle 16x ten yukarý çekimleri bizim teyp okumakta zorlanýyor...

anvil
02/07/2007, 11:17
bende de takýlý kaldý. ayný þekilde auxa geçiyor. bekleyelim bakalým gönlü olursa verir cd'yi. þimdilik radyoyla idare etcez

Gkhan
02/07/2007, 12:09
Ben 48x de çekiyorum:D dediðin gibi birazda boþluk býrakýyorum on numara kalite :)

bi problemle karþýlaþmadým Allah a þükür..

Lordrivendel
02/07/2007, 13:17
Valla malesef bende ses sisteminden hiç memnun deðilim hatta deðiþtirmeyi bile düþünüyorum. ancak radyo-mp3 çalarý olduðu yerden çýkarmak bildiðim kadarý ile zor yani konsolu kanýrtarak çýkartýyorlar ondan istemiyorum.

Bu mp3 çalarda anti-shock sistemi yok yani arabada sarsýntý titreþim olunca cd'nin sesi gidiyor yada takýlýyor. ve KESINLIKLE orjinal-korsan cd ile ilgisi yok.
Hatta inat gibi benim hep orjinal müzik cd'leri takýlýyor. Arkadaþlarýn dediði gibi kontak açýp kapadýktan sonra cd'yi dýþarý veriyor.

MP3 dinliyorsanýz böyle bir problem olmuyor çünkü ses cd'sini lazer sürekli okumak zorunda ancak mp3 öyle deðil. Mp3 cd'sindeki veriyi örneðin 2 mb okuyor sonra onu çalýyor sonra tekrar okuyor...

Honor COOPER
02/07/2007, 13:20
iyide mp3 çalarlý bir aletin çekim cd lerini çalmamasý çok garip.orjinal mp3 cd yokki.sadece track çalsa neysede.

Lordrivendel
02/07/2007, 14:01
Orjinal mp3 cd'si yok önemli olan mp3'ü nasýl elde ettiðin :)
Artýk çoðu yabancý albüm mp3 olarak netten de satýlýyor. PAra verip alýnca gönül rahatlýðý ile yazabilirsin :)

Er-NnN
02/07/2007, 14:20
yalnýz ankara buluþmasýnda fark ettiim bi olay gplerin setleri 800 mb lik cd leri okumuyo takmayý denemediim gp kalmadý hiç biri okumadý... :)

anvil
02/07/2007, 15:58
az önce cd çýktý. sýcaklardan herhalde. cd'yi içinde býrakmamak gerekiyor.

OzzY
02/07/2007, 16:25
Valla malesef bende ses sisteminden hiç memnun deðilim hatta deðiþtirmeyi bile düþünüyorum. ancak radyo-mp3 çalarý olduðu yerden çýkarmak bildiðim kadarý ile zor yani konsolu kanýrtarak çýkartýyorlar ondan istemiyorum.

Bu mp3 çalarda anti-shock sistemi yok yani arabada sarsýntý titreþim olunca cd'nin sesi gidiyor yada takýlýyor. ve KESINLIKLE orjinal-korsan cd ile ilgisi yok.
Hatta inat gibi benim hep orjinal müzik cd'leri takýlýyor. Arkadaþlarýn dediði gibi kontak açýp kapadýktan sonra cd'yi dýþarý veriyor.

MP3 dinliyorsanýz böyle bir problem olmuyor çünkü ses cd'sini lazer sürekli okumak zorunda ancak mp3 öyle deðil. Mp3 cd'sindeki veriyi örneðin 2 mb okuyor sonra onu çalýyor sonra tekrar okuyor...
teybi çýkarmak çok kolay üzerindeki deliklere uygun biþeyler takýp çekince geliyo ben ince þiþ kullandým.

atlama olayýda hiç baþýma gelmedi(kopya ses cdsi)

BERKAY
03/07/2007, 21:50
söle býsý söliyebýlýrým normalde teyýplerýn ufak delýgý olur oraya býr ýgne gýbý kucuk bý cýsýmle 5 sn ye kadar basýlý tutarsan teyýp kendýný sýfýrlar ve calýsmaya baslar ama býde su var teyýpler sýfrelý sýfre kagýdýn duruyosa öle yap

https://img252.imageshack.us/img252/6083/puntowp2.jpg

thepostmen
13/07/2007, 09:56
yok yok yok dediklerinizin hepsini denedim cd çýkmýyor.. bide bu yazarken 16x falan nasýl yapýlýyor

anvil
13/07/2007, 10:12
öncelikle foruma hoþgeldin. kendini bir tanýtsaydýn tanýþma bölümünde. neyse bende de ara ara takýlýyo. aradan zaman geçince çýkýyor. cd'yi yazdýrýrken kaç hýzda yazmasýný ayarlýyorsun. düþük hýzda yazdýrýrsan takýlmalar olmaz.

Linos
13/07/2007, 10:46
yok yok yok dediklerinizin hepsini denedim cd çýkmýyor.. bide bu yazarken 16x falan nasýl yapýlýyor

Fatih'e katýlýyorum... Kendini tanýtýrsan seviniriz...

16x yazman, kullandýðýn CD yakma programý ile alakalý bir durum... Yazmaya baþlamadan önce hýzýný seçebileceðin bir kutucuk olmalý... Oradan seçeceksin ;)

thepostmen
13/07/2007, 11:42
kusura bakmayýn arkadaþlar ben alper arabayý alalý bir hafta oluyor vve cd olayý canýmý sýktý.. servise gittim cevabý yapýþtýrdýlar korsan cd takýlýrmýþþ.. peki hangi marka cd ve hangi yazma programýný kullanmalýyým

Linos
13/07/2007, 11:55
kusura bakmayýn arkadaþlar ben alper arabayý alalý bir hafta oluyor vve cd olayý canýmý sýktý.. servise gittim cevabý yapýþtýrdýlar korsan cd takýlýrmýþþ.. peki hangi marka cd ve hangi yazma programýný kullanmalýyým

Alper, aracýnda mp3 player var ve kopya cd takýlmaz (Korsan dediklerinden kasýt kopya olmalarý)! Ama muhakkak, cd yazdýrýrken, düþük hýzlarda yazdýrman gerekiyor...

Kullanacaðýn program önemli deðil... ;)

thepostmen
13/07/2007, 12:13
ama ben cd yazarken hýz ile ilgili bir soru sormuyor.. direk klasörü cd ye gönder diyip sonrada bunlarý cd ye yaz diyorum hýz seçeneði sormuyor. :(

anvil
13/07/2007, 12:52
nero ile yazýyorsan sol tarafta hýz ile ilgili ayarlar vardýr. oradan azaltabilirsin

https://img507.imageshack.us/img507/4746/adszfc2.jpg

thepostmen
13/07/2007, 14:50
saðol arkadaþým süpersinn peki bu cd yi nasýl çýkarýcam teypten yaa servise giderse 1 hafta sürermiþ

anvil
13/07/2007, 15:06
bir müddet sonra çýkarmasý lazým. cd'yi çýkarma düðmesine basýlý tut bakalým

secretdream
14/07/2007, 14:00
arkadaþlar bu sorun beni de çýldýrttý. Motoru kapadým dednedim. Teybi açtým kapadým vs. O caný istediði zaman veriyor. SOnra servise gittti tofaþa ordan anlaþmalý olduklarý Blaupunkt servisine ve geri geldi. Güya parça deðpiþmiþ diye yazmýþlar ama ben pek inanmadým. Þimdi yine yapýyor ara ara. Isýndýðýnda olduðunu düþünüyorum bende arkadaþlar gibi.Kopya cd kullanýyorsun ondan diyen servis yetkilkilerine inanmayýn. Kullnama kýlavuzunu okumalarýný söyleyin :Çünkü kýlavuzda kendi yazdýðýný cdleri de okuyabileceðini yazýyor . Milleti uyutuyorlar. Elektronoik olan þeyleri halkýmýz bilmediði için bu þekillede yuttruuyorlar. Sizin yazma hýz kýnusunda ve 8000mbýn sonuna kadar doldurulmamamsý konusunda size katýlýyorum . Ve biliyormusunuýz arkadaþlar bu bilgi paylaþým platformunda sizin yazdýklarýnýzla servisteki bu cevaplarý veren ustaklardan daha çok þey bilidiðiniz belli oluyor. :)))))))yaþaþsýn bilgi paylaþýmý

fatihhhh
16/07/2007, 15:41
bu sitede yazýlanlarla bende servistekilerden daha çok þey bildiðimi düþünüyorum
CD de takýlma olayý benimde baþýma geliyo
ýsýnma ile alakalý biraz.o yðüzden ben ara ara radyoya geçiyorum ve CD deðiþtiriyorum falan filan ama olacaðý varsa gene oluyor.

serkandag
20/09/2007, 10:43
elektrik elektronik teknikeri olarak söylüyorum tamamen ýsýnma ve çizik cd den oluyor. ben ikinci bir cd takar gidi cd çalarýn içine doðru itip çektiðimde geri ver di benim uzun yolda fazla çaldýðýmda 3-4 defa baþýma geldi birde araba güneþin altýnda uzun kalýnca oluyor gibi geldi.

fatihhhh
21/09/2007, 09:23
arkadaþlar býrakýn CD lerle felan uðraþmayý. (bizim arabalarda mp3 çalsa bile takýlýyo, atloy CD yi geri vermiyo tam bi bela)
ben ne buldum
Fm Transmitter (Aktarým) Cihazlarý (https://www.hepsiburada.com/department.aspx?categoryID=258076)

çok kullanýþlý aletler.
flash diskete yükle ve bu aletten dinle.
mp3 çalarýna yükle ve bu aletten dinle.
SD kartýna yükle ve bu aletten yükle.
ses kaybý hiç yok çooook kulllanýþlý.
ben dün arkadaþýmýnkini ödünç aldým, çok memnun kaldým, ve dün internetten de sipariþini verdim herkese tawsiye ederim.

Hepsiburada.com | Akıllı Alışveriş Burada | Oto Aksesuar | Fm Transmitter (Aktarım) Cihazları (https://www.hepsiburada.com/department.aspx?CategoryID=258076)
yukardaki link bahsettiðim alet çeþitleri

Hepsiburada.com | Akıllı Alışveriş Burada | Oto Aksesuar | DİGİMAX USB,SD KART GİRİŞLİ MP3 FM BANDINDANSINIRSIZ MP3 KEYFİ 251195 (https://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=258076&productid=otm251195)
bu link ise benim denediðim ve GittiGidiyor Anasayfa - Ýkinci el ve sýfýr elektronikler, bilgisayarlar, koleksiyonlar & fazlasý en ucuz fiyatlarla burada (https://www.gittigidiyor.com/) da benzerini sipariþ verdiðim alet.

herkese tawsiye ederiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimm mmmmmmmmmmmmmmmmm.........
(kahrolmayasýca CD den çok çektim çünkü. en kaliteli cd lere, 8 k yada 4 k gibi en yawaþ þekilde yaktým, sonuna kadar doldurmadým falan filan ama gene de olmadý. CD ler takýlýyo atlýyo ve çýkmýyo aletten yaaa.... :( )

gurik
22/09/2007, 09:51
Bende Hiç Bir Sorun Olmadi þimdiye Kadar. Tekrar Tekrar Yaziyorum Okuyor.

mustafa
22/09/2007, 14:04
Uzun süre aralýksýz dinleyince takýlý kalabiliyor elimdeki baþka bir cd ile cd yuvasýný karýþtýrýnca düzeliyor kendiliðinden...

Yalýn
22/09/2007, 16:04
cihazlarda yan sanayi veya sonradan doldurulmuþ cd kullanmayýn aþýrý ýsýnmadan dolayý cýhaza zarar verebilir mümkünse orj cd kullanýn.cd ýsýnmadan dolayý cýhaz bazen calýþmaya bilir.

SeZAr
23/09/2007, 12:47
Arkadaþlar arabayý ilk aldýðýmda bu sorun devamlý baþýma geliyordu.Fakat o aralar ben neyaptým ne ettiysen bir çözüm bulamamýþtým.Ama artýk sorun yaþamýyorum CD lerinizi yavaþ yazdýrmanýzý tavsiye ederim.Birde hýzlý bir þekilde þarkýlarý geçmeyin (mesela 35. þarkýyý dinlemek istiyorsunuz hýzlý hýzlý þarký atlatmayýn.Maðkul olduðu kadar yawaþ yapýn)

gemlikl
11/11/2017, 22:53
Selam arkadaþlar aynýsý baþýma geldi kronik sanýrým cýkardým ben teybi sökmemiz gerekiyor sökme bölgesine dört deliðe þiþ sokup dört tane çekip çýkarýyoruz üst kapaðýdört vida var ortan söküyoruz altta cd sürücü gözüküyor cd üst kýsýmdan gözüküyor tabi kapalý konumda bunu yapýyoruz teyp . Üst kýsmýnda tutucu kýsmý kaldýrýyoruz yaylý kalkýyor cd itlediðimizde cýkýyor.cd cýkardýktan sonra teyp acýyoruz icine sormaya cd sürmeyi istiyor devamlý motor calýþýyor cd sürüyoruz okuyor bir kaç sefer deneyip cd yi çaldýrdýktan sonra ayný þekilde kapýyoruz bu þekilde ben yaptým herkese kolay gelsin yardýmcý olduysam ne mutlu bana punto üyeleri ve kullananlar bu arada teyp mp3 calarlý iyi kulanýþlar allah tekerinizi düz bastýrsýn

cumali
12/11/2017, 10:21
benimde baþýma geldi ayný durum teyibi soktum kendim çýkardým.. baya uðraþtým

slmgns
12/11/2017, 16:54
benimde baþýma geldi ayný durum teyibi soktum kendim çýkardým.. baya uðraþtýmÝçinde cd varken içine bir tane daha ittirin ama tamamen sokmayýn bir tarafdan eject tuþuna basýn iki CD yi birden verir ben hep öyle yapýyorum hiç teyp falan sokmedim