PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka kapıların zor açılması resimli çözüm 1

Sayfa : [1] 2

eryercell
17/03/2011, 20:47
Arkadaşlar grande punto aracımın arka kapıları dışardan zor açılıyordu. Bende bu gün fırsat buldum ve resimlerinide çekerek onardım. Şimdi ön kapılar kadar rahat açılıyor :)

Aynı problemden şikayeti olanlar buyrun size çözüm.

35749

35750

35751

eryercell
17/03/2011, 20:50
resimlerin devamı :)

35752

35753

35754

eryercell
17/03/2011, 20:53

35755

35755

35756

35757

35758

eryercell
17/03/2011, 20:55

35759

35760

35761

35762

35763

35764

35765

35766

35767

35768

ugurozer
17/03/2011, 20:55
güzel paylaşım teşekkürler fakat hepsini bir başlıkta toplasaydınız çok daha hoş olacaktı

tayfux
17/03/2011, 20:59
ellerinize sağlık hocam da kaç numara anahtar kullandınız acaba?

tayfux
17/03/2011, 21:00
ellerinize sağlık süper ama ben yapamam bunu bu konuda hiç becerim yok :(

eryercell
17/03/2011, 21:00
güzel paylaşım teşekkürler fakat hepsini bir başlıkta toplasaydınız çok daha hoş olacaktı
yapamadım max 5 resim alıyor :)

ellerinize sağlık hocam da kaç numara anahtar kullandınız acaba?
4 başlıkta açabildim ve 1 başlıktan itibaren bütün anahtarlar yazıyor alyanda dahil :=)

ellerinize sağlık süper ama ben yapamam bunu bu konuda hiç becerim yok :(
ilk kapı 45 dk sürdü fakat 2. kapı 20 dk. aslına bakarsan çok basit.

edelsang
17/03/2011, 21:05
bendede aynı sorun wardı servise götürdüm yeni kapı kolu taktılar renk tutmadı bir daha gittim yani bana 4-5 güne ve 50 liralık mazota mal oldu bileydim böyle yapardım
teşekkürler :)

JASMINE
17/03/2011, 21:05
yapamadım max 5 resim alıyor :)

Ben hallettim. Hepsi tek konuda toplandı :)

Paylaşım için teşekkürler. Ellerinize sağlık

eryercell
17/03/2011, 21:08
Ben hallettim. Hepsi tek konuda toplandı :)

Paylaşım için teşekkürler. Ellerinize sağlık
teşekkürler aslında videoda çektim nasıl açılıyor diye ama onuda koyamadım . Neyse ön kapılar kadar rahat açılıyor :)

erosistanbul
17/03/2011, 22:12
eline sağlık süper olmuş. hem kapı kolu olayında hem hoparlör değişimi olayında bana ve arkadaşlara büyük kolaylık sağladın.videoyu eklersen daha da güzel olur.
teşekkürler parlaşım için.

eryercell
17/03/2011, 22:49
eline sağlık süper olmuş. hem kapı kolu olayında hem hoparlör değişimi olayında bana ve arkadaşlara büyük kolaylık sağladın.videoyu eklersen daha da güzel olur.
teşekkürler parlaşım için.
işinize yaraması beni sevindirdi. inanın kapının açılma sesi bile değişti.

alpimmm
17/03/2011, 23:04
teşekkürler paylaşım için,
bu arada ellerine sağlık

OzzY
17/03/2011, 23:13
mükemmel paylaşım elinize sağlık

eryercell
17/03/2011, 23:19
beğenmenize sevindim teşekkürler

takres
17/03/2011, 23:24
gerçekten güzel paylaşım teşekkürler...
bende de sol arka kapı çok zor açılıyor ama ben bunları yapamam elim yatkın değil...

lawyer8386
17/03/2011, 23:36
çok güzel paylaşım,

ERDEM1907
17/03/2011, 23:41
çok güzel paylaşım eminim çok faydalı olacaktır bu tür paylaşımda bulunanlara da tşkler.bence bu paylaşım daha çok tşk hak ediyor arkadaşlar:)

oki48
17/03/2011, 23:48
Süpersin:) Bende açıp bakayım diyordum ama korkmuştum hafta sonu hava güzel olursa bulduk meşgaleyi:) Çok teşekkürler emeğine sağlık...

BLUEMAN
18/03/2011, 00:09
arkadaşlar ben kapı içi çelik barları göremedim bana var demişlerdi ama bu araçta hani nerede kapı içi çelik bar

eryercell
18/03/2011, 00:31
arkadaşlar ben kapı içi çelik barları göremedim bana var demişlerdi ama bu araçta hani nerede kapı içi çelik bar
resimlerde çıkmamış ama emin ol var

eryercell
18/03/2011, 00:38
çok güzel paylaşım eminim çok faydalı olacaktır bu tür paylaşımda bulunanlara da tşkler.bence bu paylaşım daha çok tşk hak ediyor arkadaşlar:)
teşekkürler sağolun :)

Süpersin:) Bende açıp bakayım diyordum ama korkmuştum hafta sonu hava güzel olursa bulduk meşgaleyi:) Çok teşekkürler emeğine sağlık...
bu işlere eliniz birazdahi yatkınsa korkmayın çünki söküpte takamayaçagınız bir durum söz konusu değil. Ve herkeze teşekkür ederim işe yadıysa ne mutlu bana

ardatsiz
18/03/2011, 03:24
Süper işçilik,bende de aynı sorun vardı aşağıdaki spreyle ile çözdüm,şimdilik sorun yok sanırım sizin mekanik bir sorundu

akbiyik
18/03/2011, 09:07
Çok güzel emek vermişsin ellerine sağlık ama benım senın gibi yapmaya becerim yetmez hadi açmak çıkartmak kolayda sonra içeri sokamazsam elimde kalır:):)

kitanotr
18/03/2011, 09:08
Süper çözüm, forumdaki bir çok kullanıcının kurtarıcısı olacağına eminim....

eryercell
18/03/2011, 10:03
Süper işçilik,bende de aynı sorun vardı aşağıdaki spreyle ile çözdüm,şimdilik sorun yok sanırım sizin mekanik bir sorundu
Kapı kolu en son yerinde açıyordu. Tamamen mekanikti. Telin gerilmesi gerekiyordu. teşekkürler

Çok güzel emek vermişsin ellerine sağlık ama benım senın gibi yapmaya becerim yetmez hadi açmak çıkartmak kolayda sonra içeri sokamazsam elimde kalır:):)
Oraları sökecegine inanıyorsan eminol takması daha kolay. İnce işçilik gerektren bi durum yok. teşekkürler

Süper çözüm, forumdaki bir çok kullanıcının kurtarıcısı olacağına eminim....
işlerine yararsa sevinirim. teşekkürler

scarrow
18/03/2011, 13:01
herkesin işine yarayacak çok faydalı bir paylaşım. emeğinize sağlık, uğraşıp paylaşmışsınız...

eexelanss
18/03/2011, 13:40
Çok faydalı bir paylaşım olmuş. Teşekkürler.

kaptan_ahab
18/03/2011, 17:10
Emeğinize sağlık, olayı tam anlayamadım ama sökünce uygulamalı olarak daha iyi anlaşılacaktır sanırım

taret
18/03/2011, 20:27
kapılarım zor açılmıyor ama kapı hoparlörlerini değiştirmek istiyordum. tek sorunum kapı içini nasıl sökeceğimdi. çok güzel bir paylaşım olmuş elinize sağlık.

byspayn
18/03/2011, 20:49
çok yararlı bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık...

sadece_erhan
18/03/2011, 21:01
hocam süper yapmışsın, iyiki hatırlattın valla arka kapılarım olduğunu ve zor açıldıklarını unutmutum :D haftaya bende gireyim kapılara, birde şunu merak ettim, eklediğim fotodaki kırmızı halkaya aldığım şey nedir?

sadece_erhan
18/03/2011, 21:02
anaaam iç kapı açma kolunun teli yoksa o :D

ykaya1983
18/03/2011, 21:21
Benim de arka kapılar zor açılıyor.Ama resimlerden bakıldığı kadarıyla kolay bir iş gibi gözükmüyor.Şimdi açarım bir yerleri sökerken kırıp koparırsam içime dert olur söktüğüme pişman olurum.

Mesela kapıların içindeki naylonu kestiğinde tekrar yerine yapıştırabiliyormusun?Eğer yerine yapışmıyorsa kötü olur çünkü su geçirir içeri.

macsea
18/03/2011, 21:27
sabırla yapılmış bir iş , insanın elinin yatkın olası lazım ama , teşekürler

eryercell
18/03/2011, 23:02
anaaam iç kapı açma kolunun teli yoksa o :D
kesinlikle iç kapı kol teli :) :)

Benim de arka kapılar zor açılıyor.Ama resimlerden bakıldığı kadarıyla kolay bir iş gibi gözükmüyor.Şimdi açarım bir yerleri sökerken kırıp koparırsam içime dert olur söktüğüme pişman olurum.

Mesela kapıların içindeki naylonu kestiğinde tekrar yerine yapıştırabiliyormusun?Eğer yerine yapışmıyorsa kötü olur çünkü su geçirir içeri.
iş okadar ince detay gerektren bir iş değil aslında. Kapı iç izoleleri yapışkan bir madde ile tutturulmuş. Dolayısıyla t bıcagıyla kestim ve tekrer aynı şekilde yapıştırdım. Bende merak ettim tutcakmı diye hani tutmazsa slikon sıkacaktım fakat eskisi kadar etkili tuttu . Cektim gelmedi Biraz fazla ceksen izole yırtılacakmış gibi oldu düşün o kadar.

kapılarım zor açılmıyor ama kapı hoparlörlerini değiştirmek istiyordum. tek sorunum kapı içini nasıl sökeceğimdi. çok güzel bir paylaşım olmuş elinize sağlık.
kapı hoparlörleri puntalı (grande punto değil haa :) ) puntaları köreltmen gerek cıkartman için . Daha sonra somunlu vida ile tutturman gerek

Emeğinize sağlık, olayı tam anlayamadım ama sökünce uygulamalı olarak daha iyi anlaşılacaktır sanırım
kesinlikle

Çok faydalı bir paylaşım olmuş. Teşekkürler.
ben teşekkür ederim :)

herkesin işine yarayacak çok faydalı bir paylaşım. emeğinize sağlık, uğraşıp paylaşmışsınız...
teşekkürler

çok yararlı bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık...
teşekkürler

sabırla yapılmış bir iş , insanın elinin yatkın olası lazım ama , teşekürler
kesinlikle ve brazda içten gelen bir hobi gibi olacak. Benim ilk aracım corsa gsi idi ve o arabara inanmassınız triğer değiştirdim. Aman param gidecek dur iki kuruş kar edeyim Felan düşüncesinde değilim Benimki gerçekten hobi. Evet bazı şeyler elimde kalldı fakat dediğim gibi hobi olunca kötü şeyi bile tecrübe diye not alıyorum :)

eryercell
18/03/2011, 23:10
Gökan bey olduğunu bildiğim halde sizin içinizi rahatlatmak için bu gün sağ arka kapıyı açtım ve celik barın resmini çektim . Fakat inanın resmi bu mesaja ekleyemedim . Ama evet var. :) resimleri eklediiim :) :) :)

hakki
19/03/2011, 13:34
Çok faydalı bir paylaşım olmuş,ellerine sağlık.Aynı sorun bende de vardı,10 gün önce tamirciye baktırdım ama tam istediğim gibi olmadı üstelik 70 tl'de para verdim.O yaparken takip etmiştim senin resimlerinde yardımıyla bir daha elden geçiricez artık.

BLUEMAN
19/03/2011, 13:36
Gökan bey olduğunu bildiğim halde sizin içinizi rahatlatmak için bu gün sağ arka kapıyı açtım ve celik barın resmini çektim . Fakat inanın resmi bu mesaja ekleyemedim . Ama evet var. :)

Engin kardeşim estafurullah ne demek siz söyleyince zaten içim rahatladı verdiğin zahmet için çok teşekkür ederim çelik barın olup olmaması yönünde endişelerim öncesindede vardı ama şimdi yok gerçekten çok sağol.

orpen35
19/03/2011, 15:17
emeğine sağlık gerçekten gp lerin sorunu olan arka kapıları hallettik artık...

onderbaki
19/03/2011, 16:57
valla helal olsun.
bu kadar becerim olsa arabayı baştan söker takardım.
dağıtmaya dağıtırım, arttırdıklarımı da salona süs yaparım :D

Birkan61
19/03/2011, 19:19
Sökme işlemi ne kadar kolaymış ya , 1 dakika içinde kapının iç aksamının olduğu yeri söktüm :)

Fakat benim izole biraz yorgun savaşçı gibiydi nedense :)

Sökmemin sebebide ön kapılardaki kolonlar yok.

Aracın ilk sahibi güya orjinalleri diye 2 tane kolon verdi onları takacaktım fakat büyüktü yani orjinalleri değildi o yüzden söküp taktığımla kaldım. Yeni kolon alacam :)

https://img52.imageshack.us/img52/1687/img0032fo.jpg

eryercell
19/03/2011, 19:39
Sökme işlemi ne kadar kolaymış ya , 1 dakika içinde kapının iç aksamının olduğu yeri söktüm :)

Fakat benim izole biraz yorgun savaşçı gibiydi nedense :)

Sökmemin sebebide ön kapılardaki kolonlar yok.

Aracın ilk sahibi güya orjinalleri diye 2 tane kolon verdi onları takacaktım fakat büyüktü yani orjinalleri değildi o yüzden söküp taktığımla kaldım. Yeni kolon alacam :)

https://img52.imageshack.us/img52/1687/img0032fo.jpg
:) izoleyi degiştirebilirsin. Hani laminant parke yapılırken yere serilen bişey var ince işte onu kapıya göre kesip yapıştırabilirsin.
Kolona ( yanlış anlama ha araba kolonu :) :) ) gelince yerine takmak için sana çerceve lazım olacak bak bu linkte orjinali var bunun gibi yapman lazım FİAT Grande Punto Orjinal Ön-Arka Hoparlör Seti sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-arac-kolonlari-grande-punto-orjinal-on-arka-hoparlor-seti/detay)

sadece_erhan
19/03/2011, 21:29
:) izoleyi degiştirebilirsin. Hani laminant parke yapılırken yere serilen bişey var ince işte onu kapıya göre kesip yapıştırabilirsin.
Kolona ( yanlış anlama ha araba kolonu :) :) ) gelince yerine takmak için sana çerceve lazım olacak bak bu linkte orjinali var bunun gibi yapman lazım FİAT Grande Punto Orjinal Ön-Arka Hoparlör Seti sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-arac-kolonlari-grande-punto-orjinal-on-arka-hoparlor-seti/detay)

o bahseetiğiniz yere serilen şeye şilte diyolar, peugeot 206 vardı bende arka kapı izolesi için onu kullanmıştım.

bu arada akşam üzeri söktüm sol arka kapını açılmama sorunu giderdim, teşekkürler eryercell. teli germek için telin orta yerine 2 tane düğüm attım. telin boyu kısadı dolayısıyla sorunsuz çalıştı kapı kolu ;)

engin şu chip olayına girelim yaw :)

eryercell
19/03/2011, 21:41
o bahseetiğiniz yere serilen şeye şilte diyolar, peugeot 206 vardı bende arka kapı izolesi için onu kullanmıştım.

bu arada akşam üzeri söktüm sol arka kapını açılmama sorunu giderdim, teşekkürler eryercell. teli germek için telin orta yerine 2 tane düğüm attım. telin boyu kısadı dolayısıyla sorunsuz çalıştı kapı kolu ;)

engin şu chip olayına girelim yaw :)
Kapıyı yapmana sevindim. chip olayını evet halledicemde aslında önce jant , yay , tampon ekleri ve chip geliyor inş 1-2 ay içinde hepsi tamam :)

sunas
20/03/2011, 10:59
Hakikaten aracı ilk aldığım zamanlar arka kapıların ikisi de ön kapılara göre daha zor açılıyor hatta bir iki binen kişi kapınız kilitli bile dedi :) Bende benimkinde bir sorun mu var acaba diyordum, herhalde herkeste aynı problem var tüm grande puntolar böyle

sadece_erhan
20/03/2011, 13:46
Kapıyı yapmana sevindim. chip olayını evet halledicemde aslında önce jant , yay , tampon ekleri ve chip geliyor inş 1-2 ay içinde hepsi tamam :)
çok iyi yaa, yay ve lastiğe giricem bende jant var çok şükür, aslında lasiklerim iyi ama neyse sonra chip 6. ay başı 7. ay sonu arası biticek ;)

sadece_erhan
20/03/2011, 22:01
sevgili dostum farkettim ki, dün tedavi ettiğim kapı içerden bir kere açılmadan dışardaki koldan açılmıyor.kapı dışardan açılmadığında içerden açıyorum ve kapatıyorum, sonra tekrar kumandadan kapatana kadar arka dış kapı kolu çalışıyor. yani kumandayla kapıların hepsi kilitleniyor,kumandadan açılınca tedavi ettiğim kapı hariç hepsi açılıyor. anlamadım acaba bişe mi yaptık yanlışlıkla :s

naıl çalışıyor bilmiyorum ama çocuk kilidinimi açtım acaba...

eryercell
21/03/2011, 18:37
sevgili dostum farkettim ki, dün tedavi ettiğim kapı içerden bir kere açılmadan dışardaki koldan açılmıyor.kapı dışardan açılmadığında içerden açıyorum ve kapatıyorum, sonra tekrar kumandadan kapatana kadar arka dış kapı kolu çalışıyor. yani kumandayla kapıların hepsi kilitleniyor,kumandadan açılınca tedavi ettiğim kapı hariç hepsi açılıyor. anlamadım acaba bişe mi yaptık yanlışlıkla :s

naıl çalışıyor bilmiyorum ama çocuk kilidinimi açtım acaba...
Yok çocuk kilidiile alakası yok . Çocuk kilidi içerden açılmamasını sağlıyor dışarı müdahale etmiyor.
Gelelim sorununa ; Gerdirdiğin tele 2 düğüm atmıştın ya onu 1 e düşür . Teli fazla gerersen mekanizma kendini kurmaz ve dışardan ilk hamleyi almaz yani açılmaz. Söylediğimi yaptıktan sonra paylaş bizimle ok :)

GRANDE_TURKO
22/03/2011, 11:13
Teşekkurler guzel paylaşım.

Kilidi takmadan bir silseydin toz toprak olmus :)

eryercell
22/03/2011, 18:04
teşekkurler guzel paylaşım.

Kilidi takmadan bir silseydin toz toprak olmus :)
haklısın valla yaparken hiç farketmedim ya :) :)

sadece_erhan
23/03/2011, 20:20
tel çok kısa kaldığı için söylediğin gibi kilidi kurmuyormuş, orjinal halinden 2,5-3 mm kısa olu uygulamadn sonra. şimdi gayet güzel çalışıyor ama anam ağladı yani, benim mekanizmada arızalı galiba 1 er mm kısaltarak denedim. uygun ayarı bulup bıraktım. yardımların ve desteğin için teşekkür ederim ;)

BLUEMAN
24/03/2011, 00:27
Gökan bey olduğunu bildiğim halde sizin içinizi rahatlatmak için bu gün sağ arka kapıyı açtım ve celik barın resmini çektim . Fakat inanın resmi bu mesaja ekleyemedim . Ama evet var. :) resimleri eklediiim :) :) :)

resimler için çok teşekkür ederim bu barlar her kapıda bir adet de mi ?

eryercell
25/03/2011, 23:10
resimler için çok teşekkür ederim bu barlar her kapıda bir adet de mi ?
ewet her kapıda 1'er adet var :)

murat26
26/03/2011, 11:21
eline sağlık güzel paylaşım

eryercell
27/03/2011, 00:16
eline sağlık güzel paylaşım
teşekkür ederim :)

TOLGAHAN
07/04/2011, 11:40
çok emek verilmis bir paylasım tebrikler :)

The End
12/04/2011, 14:48
Gerçektende çok emek verilmiş bir paylaşım. Çok çok teşekkürler. Benimde sol arka kapım çok zor açılıyor ilk fırsatta deneyeceğim :)

orhflz
12/04/2011, 23:50
Elinize sağlık, güzel çalışma olmuş.

Bu kadar tebrik, yorum vs mesajını gördükten ve puntosunun arka kapı kolları bu tarz sorun yaşamayan gp kullanıcısı oranının çok düşük olduğunu varsayarsak, şaşırıyorum gerçekten. Firma utanır da servise gelen müşteri aracına bakım esnasında kapı kollarını düzeltin der. Gerçi kapı kolunun tanesi 50-60 TL, küçük hesaplar peşindeki büyük firmalar için güzel para. Müşterileri para vermeyecekse, buyursun açsın , söksün bağlantıları, gerdirsin telleri ....Kapıları kapattığımda tangır tungur ses çıkartan cam için ,bu ses normal kapı sesi diyen servisin firmasından da çok şey beklemiyorum, biliyorum ki her sorununda tamir olayı olmayacak, mutlaka ve mutlaka bir şey değişmesi gerekli denecek
Ondan sonra servislerde ücretsiz check-up, nasılsa check-up sonunda bir sürü sorun çıkacak

luleburgazli
20/04/2011, 19:10
agacım tebrikler vallah çok güzel bir çalışma ellerin dert görmesin... çok güzel bir paylaşım...

atom43
20/04/2011, 19:22
tebrikler güzel çalısma olmus bendede punto varken aynı işlemi kendim yapmıstım o tel esneme yaptıgından oturu zor acılıyor teli kısaltacaktım fakat kafasını uyduramam diye el sürmedim yinede kendi capımda birşeyler uydurmustum yine 1 ay sonra o sıkıntı tekrar olmaya baslamıstı kolay gelsin deneyecek olan herkese

eryercell
01/05/2011, 23:34
Elinize sağlık, güzel çalışma olmuş.

Bu kadar tebrik, yorum vs mesajını gördükten ve puntosunun arka kapı kolları bu tarz sorun yaşamayan gp kullanıcısı oranının çok düşük olduğunu varsayarsak, şaşırıyorum gerçekten. Firma utanır da servise gelen müşteri aracına bakım esnasında kapı kollarını düzeltin der. Gerçi kapı kolunun tanesi 50-60 TL, küçük hesaplar peşindeki büyük firmalar için güzel para. Müşterileri para vermeyecekse, buyursun açsın , söksün bağlantıları, gerdirsin telleri ....Kapıları kapattığımda tangır tungur ses çıkartan cam için ,bu ses normal kapı sesi diyen servisin firmasından da çok şey beklemiyorum, biliyorum ki her sorununda tamir olayı olmayacak, mutlaka ve mutlaka bir şey değişmesi gerekli denecek
Ondan sonra servislerde ücretsiz check-up, nasılsa check-up sonunda bir sürü sorun çıkacak
Sana kesinlikle katılıyorum cok haklısın
geçtim kapı kolunu ben fiata bi e-mail yolladım şikayet öneri diye. İçeriği ise torpido içi aydınlatma ile alakalı geçen senelerde tatile alanyaya gittim gece yolculuğu idi ve eşim ve 3 yaşındaki oğlum arkada oturuyorlardı. Benden torpidodan bişey istediklerimde sağa çekmem yetmiyor bide karanlıkta bişey bulamıyordum. Bunu detaylı bir şekilde dile getirdim ve sordum '' Fiatı 4-5 tl lik bir lambayı neden torpidoya koymaz hadi geçin benim arabam eski 2006 model - 2011 model ticari yeni doblo aldık ondada yok !!! Demekki fiat bişey biliyor Fiatın bilipte benim bilmediğim şeyi bana açıklarmısınız ??

Etresi gün aradılar bu durumu servise bildirdinizmi dediler yaa :/ Bende sizden bana bir çözüm yapmanızı değil neden olmadığı hakkında bilgi vermenizi istiyorum dedim. benden kayıt için şase numarası felan istedi ne alaka bilmiyom o anda ruhsat felan olmadığı için vermedim acıklamada alamadım zaten. Ne diyeyim. :(

[/QUOTE=luleburgazli;507980]agacım tebrikler vallah çok güzel bir çalışma ellerin dert görmesin... çok güzel bir paylaşım...[/QUOTE]

teşekkürler

tebrikler güzel çalısma olmus bendede punto varken aynı işlemi kendim yapmıstım o tel esneme yaptıgından oturu zor acılıyor teli kısaltacaktım fakat kafasını uyduramam diye el sürmedim yinede kendi capımda birşeyler uydurmustum yine 1 ay sonra o sıkıntı tekrar olmaya baslamıstı kolay gelsin deneyecek olan herkese

teşekkürler

ariva
09/05/2011, 10:22
Engin Bey,
Paylaşım ve öerilerinize çok teşekkürler.

krm1983
09/05/2011, 12:15
güzel çalışma emeğinize sağlık

zaferdurukan
11/05/2011, 20:36
arkadaşım bu konuyu şimdik gördüm gözümden kaçmış ve bu sebeb dolayısı ile konu açmıştım. strawberry saolsun beni açtığın konuya yönlendirdi. tamir yöntemin için çok teşekkürler en kısa zamanda yapacağım.

krm1983
11/05/2011, 21:14
emeğinize sağlık

ykaya1983
12/06/2011, 17:04
Mrb engin bey.Bu aralar havaların ısınmasıyla birlikte bu işe bir el atayım diyorum.Açtınız konuyu baştan sona kadar okudum .Fakat hala kafama takılan bazı konular va.Bunun için sizden ve konuyu takip edip anlayan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Kafama takılan konu eklediğiniz 3.ve 4. resimlerde kapı kolundaki mekanizmaya bant sarıyorsunuz.Bu bandı sarmak şart mı?Sadece kapı telinin bağlı olduğu uç kısımdan teli gerdirsek olmaz mı?Neden iki ayrı yere bant sardınız.Sadece teli gerdirsek olmaz mı?

yuksel
04/07/2011, 04:03
Gerçekten tek kelimeyle bıravo herkez senin gibi olsa formda bende yeniyim fakat insanlar boş muhabbet saçma sapan yorumlarI yapmasın bilmiyosan sor gerçekten çogu insan bunu söylemeyi bırak resim çekmekmi oof usta bile bugün git yarın gelder görmeyesin diye gerçekten emegine ve insanlarla paylaşımına teşekkür ederim

34TH065
04/07/2011, 16:19
Punto'nun kanayan yarasına çare bulmuşsunuz canı gönülden teşekkürler :))

meteorengin
04/07/2011, 20:05
acıkcası resimelre bakınca biraz gözüm korktu acaba yapabilir miyim :( aynı sorun bendede vardı Allah senden razı olsun bende denemeyi düsünüyorum

ykaya1983
04/07/2011, 20:42
Sağolsun ergin kardeşin bu resimli anlatımı sayesinde aracımın arka kapılarının ikisininin de açılmama problemini hallettim.Resimli anlatımları okuduğumda biraz zor geldi ama uygulamaya koyulunca işler daha basitleşiyor.İlk kapıyı söküp takmam ilk tecrübe olduğundan 1 saat fakan sürdü.İkinci kapıyı söküp takmam 20 dakika sürdü.

eryercell
12/10/2011, 21:48
Mrb engin bey.Bu aralar havaların ısınmasıyla birlikte bu işe bir el atayım diyorum.Açtınız konuyu baştan sona kadar okudum .Fakat hala kafama takılan bazı konular va.Bunun için sizden ve konuyu takip edip anlayan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Kafama takılan konu eklediğiniz 3.ve 4. resimlerde kapı kolundaki mekanizmaya bant sarıyorsunuz.Bu bandı sarmak şart mı?Sadece kapı telinin bağlı olduğu uç kısımdan teli gerdirsek olmaz mı?Neden iki ayrı yere bant sardınız.Sadece teli gerdirsek olmaz mı?

öncelikle kusura bakmayın uzun zaman konudan uzak kaldım. :( O bandı sarmak tabiki şart değil ben biraz daha gerdirsin diye sarmıştım :) tamamen tecrübe :) ilk defa yaptığım bişeydi. koymayabilirdimde her iki şekildede oluyor :)

Gerçekten tek kelimeyle bıravo herkez senin gibi olsa formda bende yeniyim fakat insanlar boş muhabbet saçma sapan yorumlarI yapmasın bilmiyosan sor gerçekten çogu insan bunu söylemeyi bırak resim çekmekmi oof usta bile bugün git yarın gelder görmeyesin diye gerçekten emegine ve insanlarla paylaşımına teşekkür ederim

Arkadaşların işine yaradıysa ne mutlu bana teşekkürler

Punto'nun kanayan yarasına çare bulmuşsunuz canı gönülden teşekkürler :))

Ne mutlu bana :)

acıkcası resimelre bakınca biraz gözüm korktu acaba yapabilir miyim :( aynı sorun bendede vardı Allah senden razı olsun bende denemeyi düsünüyorum kolay gelsin :)

Sağolsun ergin kardeşin bu resimli anlatımı sayesinde aracımın arka kapılarının ikisininin de açılmama problemini hallettim.Resimli anlatımları okuduğumda biraz zor geldi ama uygulamaya koyulunca işler daha basitleşiyor.İlk kapıyı söküp takmam ilk tecrübe olduğundan 1 saat fakan sürdü.İkinci kapıyı söküp takmam 20 dakika sürdü.
MÜkemmel

Arkadaşlar teli aşırı gererseniz kapılar kilitlenip açıldıktan sonra içerden birkez açmadan dışarıdan açılmıyor. Bu problem bi arkadaşın başına gelmişti gerçi konuda geçiyo olması gerekiyor. Ben o dölümü kaçıran olur diye hatırlatmak istedim :)
Herkeze teşekkürler kolay gelsin

SpyHunter33
16/10/2011, 20:33
Engin bey :) bu gün konundaki resimlere tek tek bakarak aklıma kazıdım aşağı indim ve uygulamayı yaptım sonuç süper artık arka kapılarım ön kapılar gibi rahat açılıyor teşekkr ederim.

kochuso
17/10/2011, 20:22
kapı kolu çıkaılmadan da parça yapıstırabılıyoruz içeriye arada bi boşluk gözüküyor.oraya metal bi parça silikonlu yaparsanız daha sağlam oluyor yada kardesimizin dediği gibi de oluyor.ikisi de sonuca ulaştırıyor ben çok çektim inşallah faydası olur

Chameleon
18/10/2011, 12:11
Çok güzel bir paylaşım elinize sağlık. Genellikle arkayı kullanmadığımızdan farketmemiştim ama benim kapıda da aynı problem var arada tutukluk yapıyor. Çocuk kilidinden kaynaklandı zannedip onu çevirdim içeriden açılıp dışardan tutukluk yapan kapı hiç açılmaz oldu :) sonra açıldı allahtan da düzelttim. Mekanizma aşırı tozlanmış, gres ile birleşip çamur olmuş. Bir ara basınçlı su ile temizleyip WD-40 ile yağlamayı planladım. Olmazsa resimli kılavuz hazır :D

Barisince
20/12/2011, 19:33
Yahu Bu Fiat Ne Üçkağıtçı :) Arka Kapılarda Tweeter Yok Biliyorsunuz. Görsellik Amaçlı Sadece Delikli Izgaralar Var. Geçenlerde Elime 2 Adet Volkswagen Tweeterı Geçti. Gerçekten Çok Kaliteliler. Dedim Bunları Arka Boş Kısımlara Takayım. Bu Konudan Yardım Alarak Kapının Döşemesini Söktüm. Birde Ne Göreyim. Delikli Izgara Sadece Ön Kısımda Görsellik Amaçlı Var. Arkası Dümdüz Plastik Kaplı. Hayal Kırıklığına Uğradım Açıkcası. Ne Yapayım Dersiniz ? Aklımda O Delikli Yerleri İnce Uçlu 12V Matkapla Delmek Geçiyor. Ses Çıkışı Sağlanması İçin Ne Dersiniz ?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/tweeter_volkswagen_audi_seat2_2422.jpg

https://jtaudio.net/images/vw_tweeters.jpg

lektonstar17
20/12/2011, 20:19
Yahu Bu Fiat Ne Üçkağıtçı :) Arka Kapılarda Tweeter Yok Biliyorsunuz. Görsellik Amaçlı Sadece Delikli Izgaralar Var. Geçenlerde Elime 2 Adet Volkswagen Tweeterı Geçti. Gerçekten Çok Kaliteliler. Dedim Bunları Arka Boş Kısımlara Takayım. Bu Konudan Yardım Alarak Kapının Döşemesini Söktüm. Birde Ne Göreyim. Delikli Izgara Sadece Ön Kısımda Görsellik Amaçlı Var. Arkası Dümdüz Plastik Kaplı. Hayal Kırıklığına Uğradım Açıkcası. Ne Yapayım Dersiniz ? Aklımda O Delikli Yerleri İnce Uçlu 12V Matkapla Delmek Geçiyor. Ses Çıkışı Sağlanması İçin Ne Dersiniz ?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/tweeter_volkswagen_audi_seat2_2422.jpg

https://jtaudio.net/images/vw_tweeters.jpg

Aklıma kurt düştü şimdi.Acaba evolarda da durum aynımı.arkada hiç oturmadığım için bilmiyorum ses varmı yokmu.

maceraci95
20/12/2011, 22:16
Evolarında arka kapılarında tweeter yok.

akin
22/12/2011, 18:13
eline sağlık güzel paylaşım.

mywzz
22/12/2011, 19:52
emegıne saglık hocam cokk tesekkur ederımm usenmeden sırasıyla her seyı anlatmıssınn gercektenn guzell bır paylasım ama benm bole seylere elım yatkın deılll :) servıs yolu gozuktu gıbı ama en azından kandıramıcak yok kılıtler degıscek yok kapı kolu degıscek dıe :)

kukart
22/12/2011, 23:30
elinize sağplık arka sap kapı nerdeyse açılmıyor bi bakacam saolun tekrar..

AYTEK AYDIN
22/12/2011, 23:51
gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş,bende uyguladım şimdi sorunsuz kullanıyorum.teşekkürler.

cetin desouza
30/04/2012, 14:43
az önce yanlış yere yazmışım :) usta ellerine sağlık gerçekten çok işe yaradı...aynen resim resim uygularsanız oluyor arkadaşlar...bir kapıyı yaptım şimdilik tam 2 saatimi aldı..sanırım diğer kapı daha çabuk olacaktır...bu arada dikkat edin vidaları kapı sacının içine düşürmeyin alması imkansıza yakın oluyor :)

iskmehmet1975
30/05/2012, 09:53
dostlar benim evo da da aynı sorun var:( tüm mesajları okuyamadım ama bunun bana da çözüm olup olamayacağı konusunda yardımcı olursanız sevinirim...

Gorky
30/05/2012, 16:47
dostlar benim evo da da aynı sorun var:( tüm mesajları okuyamadım ama bunun bana da çözüm olup olamayacağı konusunda yardımcı olursanız sevinirim...

İşe yarar

admiral
06/11/2012, 22:31
denemek istiyorum inş olur ...

ttayyllann
25/08/2013, 15:30
Çok saol senin sayende hallettim en büyük sorunumu :) ön kapılar kadar rahat açılmasada rahatsız etmicek şekilde açılıyor. servise 100 150 bayılmaktan kurtuldum . toplam 3 saatimi aldı vidalar çok sıkıydı ama halledilmicek bişey yok yani :)

TGzgnr
25/08/2013, 17:52
Valla aynı sorun benim arka kapıda var. Zor açılıyor. Açma kolunun en sağ tarafından açmam gerekiyor. Servise götürdüğümde tel uzaması gibi birşeyden bahsetti ve mekanizmanın dğeişmesi lazım oda 350-400ü bulurum dedi.

Acaba bu anlatınları yapsam bir sonuca ulaşırmıyım ?

ligdevi
25/08/2013, 18:04
bursada meşhur kilitçi aliye götürdüm, 30 tl ye halletti, 7 aydır problem yok saat gibi açılıyo kapılar, tavsiye ederim :D

TGzgnr
25/08/2013, 19:22
bursada meşhur kilitçi aliye götürdüm, 30 tl ye halletti, 7 aydır problem yok saat gibi açılıyo kapılar, tavsiye ederim :D

Hocam bursada nerde ? Yeri tarif edebilir misin?

ligdevi
25/08/2013, 21:48
Hocam bursada nerde ? Yeri tarif edebilir misin?

beşyol lambalarından balıklı tarafına döndükten sonra sağdan 4. yada 5. sokak olması lazım, köre sorsanız size yerini gösterir. bursada bilmeyen yok gibidir kilitçi aliyi, dükkanı sürekli fulldur.

TGzgnr
26/08/2013, 00:06
beşyol lambalarından balıklı tarafına döndükten sonra sağdan 4. yada 5. sokak olması lazım, köre sorsanız size yerini gösterir. bursada bilmeyen yok gibidir kilitçi aliyi, dükkanı sürekli fulldur.

Bi ben kalmışım bilmeyen desene :D
Haftasonu gidiyim o zaman bi baksın bakalım

cezalandirici083454
26/08/2013, 16:29
ALLAH razı olsun güzel paylaşım.

KORAY UZUN
29/08/2013, 09:56
üstadım emegine saglık faydalı bir bilgi tşkler

ozi28
10/12/2014, 00:46
Konuyu up yapalım çünkü benim araçta aynı sorun var

recep83
10/12/2014, 10:38
maalesef aynı sorun bende de var. İstanbul avrupa yakasında h.sonu yapmak isteyen varsa bir yerde beraber buluşup beraber yapalım çünkü ben kendime fazla güvenmiyorum ama Kendine güvenen arkadaşa çıraklık yapabilirim :)

silverback
10/12/2014, 12:51
Aracim 12.000 km de ve garantisi bitti. Sağ sol arka kapilarim benimde açılmıyor. Herkeste bu sıkıntı varsa kronik bir arizadir diyerek yetkili servise gittim. Garantiniz bitmiş, %90 ücretli tamir edilir dediler. Bende akşamında sikayetvar.com a yazdım. Bakalım nasil bir dönüş yapacaklar

recep83
10/12/2014, 14:26
maalesef aynı sorun bende de var. İstanbul avrupa yakasında h.sonu yapmak isteyen varsa bir yerde beraber buluşup beraber yapalım çünkü ben kendime fazla güvenmiyorum ama Kendine güvenen arkadaşa çıraklık yapabilirim :)

Arkadaş İstanbul da bu kapı arızasını yaşayan ve yapmak isteyen bir sürü kişi yazdı, bir kişi de gel arkadaş benim elim bu işe biraz daha yatkın, beraber ikimizin aracıda yapalım demedi. Yardım için teşekkürler İstanbul :(

Sson3406
18/12/2014, 13:38

Sson3406
18/12/2014, 13:42
resimlerde olduğu gibi herşeyi tektek yaptım acılma problemi kalmadı her iki kapıda sorun çözüldü emeğine sağlık.teşekkürler
fakat benim şöyle bi sorunum oluştı sol arka kapı normalde arahat acılıyor ama kapıları kilitleyip tekrar actığımda ilk sefer de iki kere denemem gerekiyor

Sson3406
18/12/2014, 13:49
resimlerde olduğu gibi herşeyi tektek yaptım acılma problemi kalmadı her iki kapıda sorun çözüldü emeğine sağlık.teşekkürler
fakat benim şöyle bi sorunum oluştı sol arka kapı normalde arahat acılıyor ama kapıları kilitleyip tekrar actığımda ilk sefer de iki kere denemem gerekiyor

ibooovn
19/12/2014, 03:47
hafta sonu bende kolları sıvayacağım...arka sağ hiç açılmaz oldu solda idare eder....yalnız öyle parça falan bantlayacağımıza o teli kısaltıp takma imkanımız yokmu parca falan eklemeden?

Sson3406
20/12/2014, 10:33
O teli kısaltma olacağını sanmıyorum ben denedim sıkıntılı gözüküyor bence resimleri uygula farkı göreceksin

fiko7400
17/01/2015, 01:03
gercekten cok guzel paylasim olmus elinize emeginize saglik bende yarin deniycem umarim becerebilirim

fiko7400
17/01/2015, 01:08
aslinda cok aciklayici olmus ama o kablo bagi takilan bolumu pek anlayamadim ...

KG777
24/03/2015, 13:56
Paylaşım olarak çok güzel olmuş. ellerinize sağlık.
uygulamayı inceleyip kısa sürede yaptım.
Teşekkürler....

merturk
25/04/2015, 22:42
bende de aynı durum var. servis ne kadar ücret alıyor acaba? tahminen

Ekrem34
26/04/2015, 12:24
Paylaşım için teşekkürler, aynı sorun benim aracımda da vardı bende cumartesi günü kilitçi ye gittim iki arka kapının dıştan açılmama sorununu giderdi 30TL ye halloldu..

sahra
26/04/2015, 12:30
Paylaşım için teşekkürler, aynı sorun benim aracımda da vardı bende cumartesi günü kilitçi ye gittim iki arka kapının dıştan açılmama sorununu giderdi 30TL ye halloldu..
hangi kilitçiye gittiniz nasıl bir işlem yaptı

denizci5757
28/05/2015, 21:18
Paylaşım için teşekkürler.Benimde aynı şekilde arka kapılar açılmıyordu. Ben gergi telini hortum kelepçesi sıkarak gerdirdim. çok güzel çalişıyordu. şimdi ilginç bir şekilde kapıyı kitleyince açılmıyor .içeriden açıp kapattıktan sonra düzgün çalışıyor.sorun ne olabilir arkadaşlar fikri olan var mı?

denizci5757
28/05/2015, 21:52
foto ekliyorum

fensinn
28/05/2015, 21:55
kapıların zor kapanmasına çözüm var mı ?

61vn
15/11/2015, 23:38
arkadaşlar merhaba.bu arka kapı sorunu için resimli anlatımda resimleri göremiyorum.neden acaba

ugurturkeli92
16/11/2015, 01:30
Bende göremiyorum resimleri

Sent from my iPhone using

burcinkarabacak
16/11/2015, 08:32
Resimler bende de çıkmadı hocam

SM-N920C cihazımdan gönderildi

Ekrem06
24/11/2015, 00:34
Merhabalar resimleri tekrar yükleyebilir misiniz?

galatasaray
24/11/2015, 07:24
Gercekten resimleri tekrar yukleyebilirmisiniz

ORS15
24/11/2015, 08:52
resimler bende de çıkmıyor, tekrar yükleye bilimisiniz?

Desensiz
27/11/2015, 22:07
Resimler açılmıyor

MUH1342134
29/11/2015, 00:49
RESİMLERİ NEDEN GÖREMİYORUM

nightblue_35
03/12/2015, 22:03
Resimleri goremiyoruz. Mumkunse yukleme sansin varmi? yada bi cavap yazarsaniz sevinirim.

loder
31/12/2015, 14:48
hocam resimleri göremedim nerde

halilimo
01/01/2016, 00:38
Yeni yilda kapi sorununuz kalmasin:)

halilimo
01/01/2016, 00:45
..

feyzullah
04/01/2016, 22:44
Yeni yilda kapi sorununuz kalmasin:)

..

Emeğinize sağlık güzel paylaşım.

avcihalit
06/02/2016, 20:51
resimler gözükmüyor

hattaboglu41
10/02/2016, 02:39
Arkadaşlar öncelikle konuyu açan arkadaşa bizi aydınlatıp yol gösterdiğinden dolayı çok teşekkür ederim.Arkadaşımızın gösterdiği gibi bende tırnağın bastığı yere 2 mm kalınlığında iki kat çift taraflı sünger bant ve üstüne de elektrik bandı yapıştırdım.İlk başta farkedilir bir düzelme hissettim fakat 1-2 gün sonra eski haline döndü.Kapıyı tekrar söktüğümde gördüm ki bant ezilmekten deforme olmuş ve yırtılır gibi olmuştu.Daha sonra oraya sert bir malzeme yapıştırmaya karar verdim ve iş yerinde kullandığımız 2,5 mm kalınlığındaki plastik plakayı japon yapıştırıcısı ile yapıştırdım. Sonuç daha güzel ve sürekli bir çözüm haline geldi.Sizlere yardımcı olması amacıyla yazayım dedim ve resimlerini ekledim.Konu hakkında veya sökme takma hakkında sorusu olan varsa cevaplayabilirim.İlk kapıyı söküp toplamak 1,5 saatimi aldı.İkinci kapı ise yarım saatimi falan aldı.Bu arada grande puntomu alalı 3 ay oldu.Çözmek istediğim ön cam sallantı sesi problemi gibi ufak sorunlar var.Amacım araştırıp puntomu kusursuz hale getirebilmek.Herkese kolay gelsin.

GPEMREE
10/02/2016, 07:26
On cam sallantı sorununu da bir arkadaş çözmüştu. Cami tutan plastik bir parça varmış ve o kırılmış. Aynısı sorun bende de var . Müsait bi zamanda hem sol arka kapıya hem on cama el atıcam bende.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

eryercell
22/02/2016, 18:30
Arkadaşlar resimlerin gözükmediği ile ilgili mesajlar alıyorum. Buyrun resimler :)

Kolay gelsin.

eryercell
22/02/2016, 18:32
Buda devamı :)

Bayqo54
27/02/2016, 23:52
Kablo bagini anlayamadim hocam tam :(

SM-J500F cihazımdan gönderildi

tuncix
04/03/2016, 15:03
ben de yapmıştım ama forumdan önceydi resim çekemedim . o ek olarak koyulan parçalar yerine demir kelepçe koyup iyice sıktım valla orjinalden daha iyi açılıyo şimdi. diğerini sökecem bu aralar foto eklerim

wagabond22
11/05/2016, 20:12
bu resimleri ben niye göremiyorum

wagabond22
11/05/2016, 20:25
görüyorum görüyorüm artık görüyorum

teadrinker
17/05/2016, 22:02
Paylaşımlar için teşekkürler.

iquht
20/06/2016, 08:41
güzel anlatılmış emeğinize sağlık, ama cesaret edip sökmek önemli olan

korayozen5555
03/07/2016, 20:05
hocam bu resimleri nasıl görüyoruz

apirmit
21/08/2016, 18:22
resimler nerde ??

bozkurt47
16/11/2016, 20:58
resimleri neden göremiyorum?

Puntology
17/11/2016, 18:23
Ben resim yada video falan göremiyorum

muratpala
20/12/2016, 16:56
Resimleri bulamadim yardim

Han
05/01/2017, 16:11
Arkadaşlar bu konu zaman aşımına uğradığı için resimler görünmüyor elinde bu işlemin fotoğrafları olan birisi yeniden yükleme veya güncelleme yaparsa sorunu yaşayan arkadaşlara yardımı olur kapıları açmak eziyete dönüştü artık.

Fatih9sekiz
05/01/2017, 18:15
Aynen katılıyorum resimleri zahmet olmazsa tekrar yayınlarsanız benimde sağ arka da problem olacak gibi :)

soner3d
19/01/2017, 11:43
Keşke resimleri birileri yüklese :(

Mbulbul
22/01/2017, 15:52
Resimleri tekrar yükleyebilecek yok mu yada güncel konu var mı

GPEMREE
22/01/2017, 15:54
Yarin ben yuklemeye calisirim ins. Fotograflar isyerindeki pc de var.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ozcncmz
24/01/2017, 09:28
Hocam bekliyoruz :) ben aracı yeni aldım. dedim bu kapı neden açılmıyor meğer çok sert açmam gerekiyormuş :)

kara devrim
24/01/2017, 09:42
dün söküp yaptım ama foto çekmedim el becerisi olan kolaylıkla yapabilir kapı içini sökünce mandalın nereye bastığını görürsünüz oraya destek yapmak lazım ben bildiğiniz su hortumu geçirdim ve çıkmasın diye etrafına japon damlattım

suhaakin
24/01/2017, 10:20
@eryercell capsler kurbağa olmuş kardeş

ilkay59
24/01/2017, 11:41
https://www.youtube.com/watch?v=_uauUYSomc4 Arkadaşlar arka kapılarla ilgili çözüm arayanlar izlesin türkçe değil ama seyrettiğinizde yapılması gerekeni açıkça anlayabilirsiniz yada enazından fikir verebilir.

GPEMREE
24/01/2017, 15:24
https://i.hizliresim.com/r6zg1a.jpg (https://hizliresim.com/r6zg1a)
https://i.hizliresim.com/773oDL.jpg (https://hizliresim.com/773oDL)
https://i.hizliresim.com/PnJ5Dd.jpg (https://hizliresim.com/PnJ5Dd)
https://i.hizliresim.com/g2Mk60.jpg (https://hizliresim.com/g2Mk60)
https://i.hizliresim.com/qjO4vZ.jpg (https://hizliresim.com/qjO4vZ)
https://i.hizliresim.com/MoA6DM.jpg (https://hizliresim.com/MoA6DM)
https://i.hizliresim.com/QvOR2j.jpg (https://hizliresim.com/QvOR2j)
https://i.hizliresim.com/X9RB65.jpg (https://hizliresim.com/X9RB65)
https://i.hizliresim.com/bk7l6m.jpg (https://hizliresim.com/bk7l6m)
https://i.hizliresim.com/d8gnBp.jpg (https://hizliresim.com/d8gnBp)
https://i.hizliresim.com/0lJ7go.jpg (https://hizliresim.com/0lJ7go)
https://i.hizliresim.com/JqbpNj.jpg (https://hizliresim.com/JqbpNj)
https://i.hizliresim.com/OV4RNP.jpg (https://hizliresim.com/OV4RNP)
https://i.hizliresim.com/zaomL9.jpg (https://hizliresim.com/zaomL9)
https://i.hizliresim.com/GPMvNV.jpg (https://hizliresim.com/GPMvNV)
https://i.hizliresim.com/yNZP17.jpg (https://hizliresim.com/yNZP17)
https://i.hizliresim.com/6rWZb3.jpg (https://hizliresim.com/6rWZb3)
https://i.hizliresim.com/Wg3VaN.jpg (https://hizliresim.com/Wg3VaN)
https://i.hizliresim.com/3vG9Mr.jpg (https://hizliresim.com/3vG9Mr)
https://i.hizliresim.com/R1zJNa.jpg (https://hizliresim.com/R1zJNa)

muratpala
30/01/2017, 15:38
Biladerim reaimler gozukmuyo bana gonderebilir misin cok canımı sıkıyor kapilarin zor acilmasi rotasyon@akdemtekstil.com.tr

Saygilar

GPEMREE
30/01/2017, 16:27
Biladerim reaimler gozukmuyo bana gonderebilir misin cok canımı sıkıyor kapilarin zor acilmasi rotasyon@akdemtekstil.com.tr

Saygilar

İlk firsatta atarim.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bdeyirmenci
30/01/2017, 17:46
Ustad banada atarsan cok cok memnun olurum. Ozelden attim mailimi

avcihalit
12/05/2017, 15:57
resimler açılmıyor

edll
13/05/2017, 08:48
resimler açılıyor arkadaşlar. sizin pc yada telefondan kaynaklı olabilir.

CanHakan
15/05/2017, 10:51
Maşşalh güzel anlatım tebrik ederim

Akan29
26/07/2017, 12:45
Ben neden göreniyorum paylaşımi ?

kara devrim
26/07/2017, 14:22
elinize sağlık bende yapmıştım daha sağlam olmasını istiyorsanız o kısma bildiğimiz musluk hortmu sıkı geçiyor

edll
26/07/2017, 15:49
Ben neden göreniyorum paylaşımi ?

nerden bakıyorsun, pc mi telefonmu.

Akan29
20/08/2017, 17:18
Resimler gozukmuyor

azmop
27/08/2017, 06:04
aynen beyler resimler gözükmüyor. linkleri yenileseniz

hakan3457
27/08/2017, 14:47
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

slmgns
27/08/2017, 14:53
Würth hss2000 alın sıkın sıkıntı kalmaz.

ozcan54
28/08/2017, 17:17
arkadaşlar resimlerdeki şekilde uyguladım kapıla gayet iyi açılıyo fakat şimdide şöyle bi sıkıntı oldu arabayı kilitleyip açtıgım zaman uygulama yaptıgım kapı açılmıyor,içerden 1 kere açıp kapadıgım zaman sorunsuz şekilde açılıp kapanıyor fakat tekrar kilitleyip açtıgım zaman kapı yine açılmıyor sorun ne olabilir sizce

halilimo
28/08/2017, 21:13
arkadaşlar resimlerdeki şekilde uyguladım kapıla gayet iyi açılıyo fakat şimdide şöyle bi sıkıntı oldu arabayı kilitleyip açtıgım zaman uygulama yaptıgım kapı açılmıyor,içerden 1 kere açıp kapadıgım zaman sorunsuz şekilde açılıp kapanıyor fakat tekrar kilitleyip açtıgım zaman kapı yine açılmıyor sorun ne olabilir sizce

Teli fazla germissin

Resat
08/09/2017, 22:54
Resimlere bakamiyorum nasil gorebilirim .

Jedi
25/09/2017, 08:51
Fotoğrafları göremiyoruz, muhtemelen silinmişler. Forum da bu şekilde görülemeyen bir çok fotoğraf var....

ispirliadnan
05/10/2017, 15:49
Resimleri goremiyorum

edll
05/10/2017, 19:31
Arkadaşlar resimlerin gözükmediği ile ilgili mesajlar alıyorum. Buyrun resimler :)

Kolay gelsin.

resimleri göremiyorum diyen arkadaşlar için 4. sayfada var görünebiliyor. sizin tarayıcıdan kaynaklı olabilir.

zcayirbagi
17/10/2017, 20:53
Eryercell paylaşımın için teşekkürler. Fakat nedendir bilmiyorum resimleri açamıyorum.

gastauskas87
21/10/2017, 17:11
resimleri tek ben mı goremıyorum ?

ByRamazan
21/10/2017, 19:01
resimleri tek ben mı goremıyorum ?Malesef bende göremiyorum

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi

hakan3457
22/10/2017, 20:33
++++++++++++++++++++++

eryercell
23/10/2017, 03:41
Arkadaşlar fotorafların gözükmediği şeklinde mesajlar alıyorum. Fakat ben görüyorum :)
Özelden mail adres bilginizi yollayın ordan atarım.
Saygılar...

skywalker20
13/12/2017, 12:02
Arkadaşlar Merhabalar ;
30 gün süre ile bu linkten görüntülenemeyen fotoğrafları indirebilirsiniz.
https://wetransfer.com/downloads/f55ce19f18270baaaac96ccd73933ca720171213085802/782e1a

efendidiyanet
15/12/2017, 08:01
Ben neden resim göremiyorum

efendidiyanet
15/12/2017, 08:08
Sorun ne yani neden arka kapılar zor açılıyor mazota yatirilsa düzelmez mi

Gre
16/12/2017, 19:20
Resimler gözükmüyor resim ozelden atarmısın. Gokhan68200@hotmail.com

edll
17/12/2017, 19:24
RESİMLERİ TEKRAR YÜKLÜYORUM

https://i.hizliresim.com/vJrDPv.jpg (https://hizliresim.com/vJrDPv)

https://i.hizliresim.com/1GqoEA.jpg (https://hizliresim.com/1GqoEA)

https://i.hizliresim.com/rJnD17.jpg (https://hizliresim.com/rJnD17)

https://i.hizliresim.com/7y5LD5.jpg (https://hizliresim.com/7y5LD5)

https://i.hizliresim.com/POmVD9.jpg (https://hizliresim.com/POmVD9)

https://i.hizliresim.com/g9EG63.jpg (https://hizliresim.com/g9EG63)

https://i.hizliresim.com/ZOmq3G.jpg (https://hizliresim.com/ZOmq3G)

https://i.hizliresim.com/o6omVb.jpg (https://hizliresim.com/o6omVb)

https://i.hizliresim.com/lbmDZJ.jpg (https://hizliresim.com/lbmDZJ)

https://i.hizliresim.com/V3m7DZ.jpg (https://hizliresim.com/V3m7DZ)

https://i.hizliresim.com/lbmDpQ.jpg (https://hizliresim.com/lbmDpQ)

https://i.hizliresim.com/V3m7NB.jpg (https://hizliresim.com/V3m7NB)

https://i.hizliresim.com/nJZDpN.jpg (https://hizliresim.com/nJZDpN)

https://i.hizliresim.com/vJrDVA.jpg (https://hizliresim.com/vJrDVA)

https://i.hizliresim.com/1GqoBB.jpg (https://hizliresim.com/1GqoBB)

https://i.hizliresim.com/LOm6N0.jpg (https://hizliresim.com/LOm6N0)

https://i.hizliresim.com/rJnDpa.jpg (https://hizliresim.com/rJnDpa)

https://i.hizliresim.com/7y5LdL.jpg (https://hizliresim.com/7y5LdL)

https://i.hizliresim.com/POmVNd.jpg (https://hizliresim.com/POmVNd)

https://i.hizliresim.com/g9EGp0.jpg (https://hizliresim.com/g9EGp0)

ozlefatih
18/12/2017, 00:11
teşekkürler

ozlefatih
18/12/2017, 00:21
Teşekkür ederim

edll
18/12/2017, 16:33
Göremiyorum diyen arkadaşlar umarım böylece görebiliyordur artık.
Arkadaşlar böylesi önemli konu resimlerini bilgisayarınıza kaydedin. Bugün olmaz yarın lazım olabilir. Hepinize iyi forumlar.

ozlefatih
19/12/2017, 00:29
Teşekkür ederim

belgium
25/12/2017, 12:27
resimleri nasıl bulacağız

edll
25/12/2017, 15:29
resimleri nasıl bulacağız

resimleri yeniden tekrar yükledim. pikselden dolayı baktığınız cihaz kaynaklı olabilir. brn hem pc hemde telefondan görebiliyorum.

Elk
10/01/2018, 16:44
Kardeş fotoğraflar cepten açılmıyor

edll
10/01/2018, 20:28
Kardeş fotoğraflar cepten açılmıyor

arkadaşlar daha öncede belirttiğim gibi cep telefonlarındaki çözünürlük yadaprogramdan dolayı görülmüyor olabilir. ben telefonumda görebiliyorum. lg xscreen.
mail olarak isteyen arkadaş olursa özel mesaj bölümünden bana mail adresini yazarsa gönderebilirim. başkada bir çözüm önerisi olan varsa bilmediğim yine yardımcı olmaya çalışırım.

ispirliadnan
05/02/2018, 23:17
Merhaba bana resimleri atarmısınız . Şimdiden teşekkürler.

ispirliadnan@yahoo.com

edll
06/02/2018, 00:29
Merhaba bana resimleri atarmısınız . Şimdiden teşekkürler.

ispirliadnan@yahoo.com

atılmıştır

eraslan
06/02/2018, 09:48
Kardeş bu kablo bağı kullandım dediğin sey nedir biz bunu kullanmadan direk taksak sorun olurmu

edll
06/02/2018, 14:10
Kardeş bu kablo bağı kullandım dediğin sey nedir biz bunu kullanmadan direk taksak sorun olurmu

kablo bağı denen şey plastik kelepçe. resimde işaretli parça yerinden çıkmasın amacıyla konulmuş. sağlam olsun dersen daha sabit olmasını sağlamalısın. olmasada olur.

https://i.hizliresim.com/p6Ebr0.jpg (https://hizliresim.com/p6Ebr0)

eraslan
06/02/2018, 14:31
Anladım kardeş benim 2 kapıda bazen açılmıyo deneyeceğim teşekkürler emeğine sağlık

yavuzalper
20/02/2018, 22:39
arkadaşlar daha öncede belirttiğim gibi cep telefonlarındaki çözünürlük yadaprogramdan dolayı görülmüyor olabilir. ben telefonumda görebiliyorum. lg xscreen.
mail olarak isteyen arkadaş olursa özel mesaj bölümünden bana mail adresini yazarsa gönderebilirim. başkada bir çözüm önerisi olan varsa bilmediğim yine yardımcı olmaya çalışırım.Hocam banada resimleri atarmisin rica etsem.
y.a.gedik@gmail.com

SM-C5010 cihazımdan gönderildi

edll
21/02/2018, 01:39
Hocam banada resimleri atarmisin rica etsem.
y.a.gedik@gmail.com

gönderilmiştir.

yavuzalper
21/02/2018, 02:04
gönderilmiştir.Cok tesekkur ederim. Elinize saglik.

agokce
02/03/2018, 21:26
zahmet olmazsa bende mail alabilirim şimdiden teşekkürler
aligkc.gkc@gmail.com

edll
02/03/2018, 21:36
zahmet olmazsa bende mail alabilirim şimdiden teşekkürler
aligkc.gkc@gmail.com

gönderilmiştir.

fgulmus
05/03/2018, 16:43
Merhaba bende rica etsem fthbr89@gmail.com

Mi A1 cihazımdan gönderildi

mesutaksakal
06/03/2018, 00:35
bende de aynı problem var hem açmada birde açarken aşırı şekilde gıcırtı var resimlerinizi göremiyorum

edll
06/03/2018, 02:27
Merhaba bende rica etsem fthbr89@gmail.com

Mi A1 cihazımdan gönderildi

gönderilmiştir

edll
06/03/2018, 02:29
bende de aynı problem var hem açmada birde açarken aşırı şekilde gıcırtı var resimlerinizi göremiyorum

gıcırtı için sıvı sprey gres bunun için kesin çozüm. 1.5 yılı aşkındır ses kalmadı. würth ün sıvı gres inden alın. bir çok işinize yarar.
resimler için mail adresinizi yazarsanız yollarız.

mesutaksakal
06/03/2018, 02:44
Mesutaksakal54@hotmail.com

edll
06/03/2018, 04:20
Mesutaksakal54@hotmail.com

gönderildi

gastauskas87
10/03/2018, 17:54
hocam benımkı de bıraz zor acılıyor resımlerı de goremedım yardımcı olur musunuz

edll
10/03/2018, 18:14
hocam benımkı de bıraz zor acılıyor resımlerı de goremedım yardımcı olur musunuz

mail adresini yolla kardeşim hallederiz

Muholii
10/03/2018, 20:04
muholi06@gmail.com bende bugün aldım aracı cümleten hayırlı günler banada resim gönderirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

edll
10/03/2018, 20:27
muholi06@gmail.com bende bugün aldım aracı cümleten hayırlı günler banada resim gönderirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

gönderilmiştir. aracınız hayırlı olsun. kazasız belasız inş.

Muholii
10/03/2018, 20:56
İyi dilekleriniz ve resimler için teşekkür ederim.

Kamal5
10/03/2018, 21:01
Salamlar,
ben sizi Azerbaicanday arayiorum. Benim otomda arka kapi cok pis aciliyor. Benede mi komeklik ederdiniz com memnun olarim. Fiat Punto 2007
kbakhshiyev@gmail.com

edll
10/03/2018, 21:27
Salamlar,
ben sizi Azerbaicanday arayiorum. Benim otomda arka kapi cok pis aciliyor. Benede mi komeklik ederdiniz com memnun olarim. Fiat Punto 2007
kbakhshiyev@gmail.com

gönderilmiştir. kardeş azerbaycan a selamlar.

Misti
10/03/2018, 21:42
Arkadaslar merhaba.Bende aracimi yeni aldim.Arka kapi sorunu bendede var.Yaglama falan fayda ediyormu daha once deneyen varmi?

edll
10/03/2018, 21:49
Arkadaslar merhaba.Bende aracimi yeni aldim.Arka kapi sorunu bendede var.Yaglama falan fayda ediyormu daha once deneyen varmi?

yağlamayla çözülecek bir sorun değil bu. mekanizma içindeki bir parçanın aşınmasıyla alakalı bir durum. o parçaya müdehale edilmedikten sonra yağın içine bandırsan çare değil.
dündü sanırım, bir fiyat alan olmuş sanayide arka iki kapı için. 100 liraya yaparım denmiş. elinizden gelirse kendiniz yapın.

gastauskas87
11/03/2018, 10:19
mail adresini yolla kardeşim hallederiz

buyur hocam .
gold.barzan@gmail.com

teşekkurler

edll
11/03/2018, 11:31
buyur hocam .
gold.barzan@gmail.com

teşekkurler

gönderilmiştir.

8888t
11/03/2018, 20:13
merhaba forum da yeniyim benimde 2013 punto dizelim var arka 2 kapıda resimleri bana da gönderme şansınız var mı?
serhatperdeci@gmail.com

ayrıcca istanbul kartal. maltepe civarı iyi bir usta var mı bakımlar vs için

8888t
11/03/2018, 20:14
bana da gönderebılırmısın serhatperdeci@gmail.com

edll
11/03/2018, 20:16
merhaba forum da yeniyim benimde 2013 punto dizelim var arka 2 kapıda resimleri bana da gönderme şansınız var mı?
serhatperdeci@gmail.com

ayrıcca istanbul kartal. maltepe civarı iyi bir usta var mı bakımlar vs için

gönderilmiştir.
istanbulda usta için arkadaşlar yardımcı olacaktır.

8888t
11/03/2018, 20:24
gönderilmiştir.
istanbulda usta için arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Teşeklürler

mavzer
11/03/2018, 20:32
doom1903@hotmail.com banda yollarmısın. Teşekkürler

edll
11/03/2018, 20:41
doom1903@hotmail.com banda yollarmısın. Teşekkürler

gönderilmiştir

okibo1
12/03/2018, 14:16
Sayın edll,

oknsasmaz@gmail.com adresine çözümünüzü gönderirseniz insanları (çoğunlukla akrabaları) arabamın arka kapılarını zorlamaktan kurtarabiliriz.

Size güveniyorum :)

edll
12/03/2018, 14:26
Resimleri gönderdim. Bana güvenmeyin siz yapacaksınız😀
Yapan arkadaş varsa buradan paylaşırsa bilgilenmiş oluruz.

hayr16
13/03/2018, 07:56
https://drive.google.com/open?id=0B1wXaUmwB_DfMndkcTA1NUVmcFU

pdf olarak resimleri ekledim.

Aslanbeyy
16/05/2018, 03:31
Resimleri neden goremiyoruz cep telefonundan gorunmuyor muaceba

edll
30/05/2018, 18:50
ENGİN ERYERCEL kardeşimizin emek vererek hazırladığı resimleri bazı arkadaşlar kullandığı cihazlardan kaynaklı görememekte, bizlerde zaman zaman resimler görünmüyor gibi yazılarını göremeyebiliyoruz. engin kardeşimizin bu emeğini video haline getirdimki herkes rahatça her yerde görüntüleyebilsin.

https://www.youtube.com/watch?v=qh28lEfk-xg&pbjreload=10

ykaya1983
30/05/2018, 23:40
Güzel bir çalışma eline sağlık süleyman kardeş.

edll
30/05/2018, 23:58
Güzel bir çalışma eline sağlık süleyman kardeş.

eyvallah kardeşim. burda oluyoruz olmuyoruz, görüyoruz yada göremiyoruz. kimse göremiyorum demesin diye hazırlamak istedim. şuda yanlış anlaşılmasın, yüklediğim kanak kendi kanalımdır ancak hiçbir maddi menfaatim yoktur. hatta öyle anlaşılabilirmi diyede terdddütte kalmadım değil ama hiç bir maddi getirisi olmayan bir kanaldır :)

Omerr06
03/06/2018, 07:59
Üstad resimleri görüntüleyemedim hala mevcut ise özelden yollama imkanınız varmıdır 05302451279 şimdiden teşekkür ederim

edll
03/06/2018, 15:23
Üstad resimleri görüntüleyemedim hala mevcut ise özelden yollama imkanınız varmıdır 05302451279 şimdiden teşekkür ederim
https://youtu.be/qh28lEfk-xg

claynn34
12/06/2018, 11:44
TŞK

muhaammeddd
25/08/2018, 15:38
Resimler açılmıyor banada atabilir misiniz ?

Tercan
03/10/2018, 21:19
Resiresimleri ben neden goremiyorum

edll
04/10/2018, 00:03
Resiresimleri ben neden goremiyorum

Resimler göremeyenler içim video haline getirilmiitir. linkten izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/qh28lEfk-xg

gokan34
04/12/2018, 16:05
Merhaba arkadaşlar, aynı sorundan bende çekiyorum hatta sol arka kapı kolu kırıldı ve yenisi 350 tl lineanın ki oluyor ama her kaportacı yapamaz dedi. Basına böyle is gelipte yaptıran var mı ? Sağ koluda yaptirdim yine gevsedi buraya bakarak kendim yapmaya calısıcam.

RoosMeys
02/01/2019, 11:02
Herkese merhaba uzun bir aradan sonra tekrar punto ailesine katılacağım inşallah :)
Aracın sol arka kapisi hem içten hem dıştan açılmıyor. Kilitli kalmış öylece. Aracı öğleden sonra alacağım. Bu kapı açılır degilmi bir şekilde sürekli böyle kalmaz degilmi ? Yardımlarınızı rica ederim.

ayaman
03/01/2019, 07:00
Buna ek olarak eğer kapı kilitlenmiyorsa veya açılmıyorsa veyahut kilitlendikten sonra kapılar açıldığında dıştan açılmıyorsa kapı kilidi motoru bozuktur. Benim aracımda kapıları kilitleyip tekrar açtığımda dışardan açılmıyordu içerden bir kez açtıktan sonra dışardan açılıyordu ; fakat kapılar kilitlendiğinde tekrardan aynı proplemi yaratıyordu kapıyı yukardaki videonun yardımıyla açıp kapı kilidnin motorunu değiştim. Sonrası kapı saat gibi oldu. Kapınızda kilitlenmeme veyahut dışardan hiç açılmıyorsa kapı kilidniz bozuktur gidip parçayı 300 tl ye alıp taktırmaya kalkmayın kapı kilidinin tamiri yapılıyor çok basit bir şekild kendiniz halledebilirsiniz üstelik 5 kapı motoru 35 tl.

ayaman
03/01/2019, 07:01
Herkese merhaba uzun bir aradan sonra tekrar punto ailesine katılacağım inşallah :)
Aracın sol arka kapisi hem içten hem dıştan açılmıyor. Kilitli kalmış öylece. Aracı öğleden sonra alacağım. Bu kapı açılır degilmi bir şekilde sürekli böyle kalmaz degilmi ? Yardımlarınızı rica ederim.

Açılır sıkıntı yok.

shellcininabisi
12/01/2019, 17:17
benim de kapılar kitli kaldı bakalım kafasına esip açılacak mı açılmazsa çözümü nedir kolu mu parçalıyoruz?

ayaman
12/01/2019, 23:43
Bir de kapıların hiç açılmaması var. Onu da burada resimli anlatmaya çalışmıştım hava ısınınca video yapıp buraya atıcam. Eğer kapı kilid tamamen işlevini yitirmişse yani motoru yanmışsa çok kolay bir şekilde kendiniz değişip yenisine 300 veya ömrünü neredeyse tamamlamış çıkma parçaya 150-200 vermekten kurtulup 15-20 tl ye bozulan kapı kilidini saat gibi yapabilirsiniz.

Ayhannn
13/01/2019, 22:36
İstanbul'da bu işlemi yapacak bir ustamıza ulaşma imkanımız var mı?

MI MAX 3 cihazımdan gönderildi

Guvencc
17/01/2019, 21:04
Emeğine sağşık

Castell
14/03/2019, 16:26
İstanbul'da bu işlemi yapacak bir ustamıza ulaşma imkanımız var mı? rese de yapıyor olmaları lazım...

suatmade
27/10/2019, 12:14
izmirde bana yardımcı olacak varmı elim bu işlere hiç yatkın değil

recepakman34
18/11/2019, 22:53
Arkadaşlar video olarak izlemek isterseniz buyrun link. https://youtu.be/cXTvPRKysuI

raulforever
20/02/2020, 09:42
dün kapı kilitçiye yaptırdım bunu..tüm kapıların ayarlarını yağlamasını falan da yapmış, sağ kapılarda düşüklük varmış, nizami şekline getirmiş vs. 200 tl ödedim. kazıklandım mı sizce yoksa normal bir ücret mi?

Ozer77
20/02/2020, 10:23
dün kapı kilitçiye yaptırdım bunu..tüm kapıların ayarlarını yağlamasını falan da yapmış, sağ kapılarda düşüklük varmış, nizami şekline getirmiş vs. 200 tl ödedim. kazıklandım mı sizce yoksa normal bir ücret mi?Kilit mi değiştin üstadım? Kapı ayarı bende yaptırıcam zira özellikle şoför kapısı açık kalıyor hep.

merfarkav
20/02/2020, 10:24
Benimde arka iki kapıda aynı problem var. Kapı kolunun ince tarafından hiç açmıyor. Kalın tarafından en yukarıda sert bi şekilde kaldırınca ancak kavrıyor. Maliyeti nedir acaba? Benim elim yatkın değil yapmaya kalksam çok uğraşırım.

ANE-LX1 cihazımdan gönderildi

Ozer77
20/02/2020, 10:26
Benimde arka iki kapıda aynı problem var. Kapı kolunun ince tarafından hiç açmıyor. Kalın tarafından en yukarıda sert bi şekilde kaldırınca ancak kavrıyor. Maliyeti nedir acaba? Benim elim yatkın değil yapmaya kalksam çok uğraşırım.

ANE-LX1 cihazımdan gönderildiTamamen aynısı bende var [emoji3] elim yatkın ama kapı içini sökmek falan uğraştırıcı bide tesisat var kolonlar kablolar uğraşmak ölüm geliyor.