PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses yalıtımı için izolasyon süngeri!

baycep
02/05/2007, 19:17
Arkadaşlar bu gün servise gittim arabamın tıkırtı burcu değişecek , servisin kullandığı doblo var, sanayide döşemeciden izolasyon için özel sünger almışlar. özel bir malzemeymiş, metresini 40 ytlye alıp arabanın davlumbazlarının içine çekmişler yol sesi ve lastik sesinin azaldığını söylediler
3-4 metrre alırsak bizim araçlara yeter. ilerleyen günlerde ben yaptırmayı düşünüyorum güzel olursa 450-500 ytl ziebarta vereceğimize 150 ytl civarına mal edebiliriz görüşleriniz nedir, davlumbazlar çok kötü, plastiğin heryeri açık motorun içine çamur taş toprak giriyor,başka bir malzemeden davlumbaz yaptırabilirmiyiz

KeOpS
02/05/2007, 19:51
Bence Iyi Fikir Umarim Iyi Sonuc Veriri Bende Dusunurum Hemen

Mısafır
02/05/2007, 22:06
aklimizda var ama bir turlu ise girisemedik 40 ytl pahaliymis nasil bi malzeme bu/,,,,

ufuk61
03/05/2007, 08:55
bencede güzel bir fikir aslında ben hemen yaptırırım

Mısafır
03/05/2007, 09:45
ızolasyon ısı aslında cok genıs bır ortam.. bınlerce malzeme ve urun var...
hem ıc bolumler hemde dıs bolumler ıcın cesıtlı yontemler var...
onemlı olan hangı amacla hangı ortamda kullanacagın....
yogun malzemeler genelde rezonans absorbe ıslemlerınde kullanılır butum petrol esaslı zıft malzeme
3m tinsulate basotec kece v.s. sungerimsi malzemelerde frekansa gore aracın belırlı bolgelerınde tekerlek motor v.s. seslerının azaltılması ıcın kullanılır.
akustık sunger ıse genelde sesın yankılanmasını engellemek amaclı kullanılan bır urundur pramıt seklındekı yapısı carpan ses sınyalını gerı yollamaz hapseder...

Mısafir
03/05/2007, 10:01
Hacı fışş fışş. Lafa gelince saydırıyosun. halaa arabalara izo mizo yapamadık :) şu benim taşınma işinden soora ilk pazar ok. midir?

Reddline
03/05/2007, 10:03
güzel fikir inanılmaz ses geliyor o bölgeden. lakır lakır lakır...
Yay alıcam biraz düzelirmiş...(Birmot) Tabi en önemlisi bizim adi lastikler. en çok sesi onlar yapıyor bence...

Mısafır
03/05/2007, 10:16
valla dukkan olsa aksam ısten sonra bıle dalıcam ben ama...

yıldıray
03/05/2007, 23:09
mrb arkadaşlar.zaman buldukça forumu takip ediyorum.Benimde hep düşündüğüm ama hangi malzemeyle ve nasıl yapılabileeğini bilmediğim için hayata geçirmek için bir çaba gösteremiyorum.Bununla ilgili malzemeler neler.isimleri ve resimleri birde nereden bulabileceğim konusunda bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Mısafır
04/05/2007, 01:06
konu ıle ılgılı arastırmalarım suruyorum bır sonrakı hafta sonu bu ıse gırısıcem resımlerle buradan anlatıcam konuyu...

Ziyaretçi047
04/05/2007, 01:29
valla şu süngerden 3x5 cm ben de alsam fena olmaz :D

ufuk61
04/05/2007, 09:17
konu ıle ılgılı arastırmalarım suruyorum bır sonrakı hafta sonu bu ıse gırısıcem resımlerle buradan anlatıcam konuyu...

vadi sen su işi ayarlarmısın bak bakalım maliyeti nasıl oluyor bizlere ne kadara patlar sonuşları nasıl olur :ok:

Mısafir
04/05/2007, 10:06
Kauçuk bi malzeme buldum ben 6 mm ve 9mm olarak satılıyor.Siyah. 9 lira yapışkansız 19 lira yapışkanlı onaın m2 si. 1 metre eninde rulo halinde satılıyor.. Biz bi deniycez Vadi'yle. Bu hafta ben ev mev taşıma işlerindeyim. Haftaya bakınıcaz.

ufuk61
04/05/2007, 10:19
gökhan elinize sağlık yaa süper olur bir deneyimde bizlere haber verin

Honor COOPER
04/05/2007, 10:52
bence ziebarttan başka yerlerde çok daha uygun fiyata profesyonelce halledilebilir.

Ziyaretçi047
04/05/2007, 23:55
Kauçuk bi malzeme buldum ben 6 mm ve 9mm olarak satılıyor.Siyah. 9 lira yapışkansız 19 lira yapışkanlı onaın m2 si. 1 metre eninde rulo halinde satılıyor.. Biz bi deniycez Vadi'yle. Bu hafta ben ev mev taşıma işlerindeyim. Haftaya bakınıcaz.

hoca yüksek ısıda zarar görmeyen bir malzemeyse benim adresi biliyon :D

yıldıray
05/05/2007, 00:10
büyük şehrin avantajlarını kullanıyorsunuz.Burası küçük bir yer ve imkanlar sınırlı.Şunu söylemeliyim bütün akkadaşlar bir şeyler elde etmek için canla başla çalışıyorlar.Yavaş yavaş ortaya elle tutulur birşeyler çıkmaya başladı.Eğer malzeme isimlerini de açıklarsaniz,belkibizlerinde bu malzemeyi bulup deneme fırsatı olur.Ne kadar çok kişi denemede bulunursa okadar değişik ve güzel teknikler ortaya çıkacatır.Özellikle kapı içlerine bende uygun bir malzeme bulmaya çalışıyorumBu aralarda kapılardaki kumaş malzemenin yerine deri yaptırmayı düşünüyorum.kapılar sökülmüşkende izelasyon işinide aradan çıkaraım diyorum.

the_Algn
18/05/2007, 19:20
hocam noldu bu malzeme bize de adını versen araştırsak...
site buldum ama istanbul irtibata geçmek isteyen olursa
https://elsentape.com/sunger.htm

ufuk61
18/05/2007, 22:59
ali teşekkürler paylaşım için

ArcA
26/06/2007, 16:32
arkadaşlar bu işe girişen var mı?
2 mesaj üstte adresi verilen yer bizim rakip firmalardan.. orayı arasanız bile perakende bi satış yapabilceklerini sanmam.. ayrıca endüstriyel sünger işi epey karışıktır çünkü çok fazla çeşit var..
biz otomotiv sektörüne(genelde ford ve fiat) epdm ve polietilen malzeme satıyoruz onun dışında özel süngerlerde var.. biz sadece ithalatını gerçekleştirdiğimizden nereye ne uyguluyolar pek bi fikrim yok..
ancak ses geçirmezlik istiyorsanız polietilen süngeri tavsiye ederim.. ayrıca hafif olmasıda avantaj.. ben kolonları değiştirtcem o sırada kapı içlerine 6mm polietilen kaplamayı düşünüyorum..
uygulamalar hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa istediği malzemeyi teminde edebilirim..