PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel Corsa satıp Linea almak

eReN
15/03/2011, 21:25
Merhabalar,
Öncelikle eski bir punto 1.3 multijet 75 bg active kullanıcısı olarak elde olmayan sebeplerden puntomu 2008'de satıp daha sonra 2009 yılında opel corsa 1.3 cdti 75 bg enjoy aldım.
şimdi evleneceğim için corsanın bagajı yetersiz geliyor. Linea 1.3 multijet 90 bg active plus + stil paket hoşuma gitti.

Kazanacaklarım;

500 lt bagaj.
Arkada daha geniş diz mesafesi.
Orta kol dayama.
4 cam otomatik.
Yol bilgisayarı.
Corsaya göre daha güçlü motor.

ama yerli üretim olması ve malzeme kalitesi biraz endişelendiriyor.Ayrıca hiç bir bayide 1.3 multijet test aracı olmadığı için test edemedim.

Yalıtımının iyi olmadığını duymuştum. Satış görevlisinden aldığım bilgiye göre 2009 yılından beridir lineanın tüm donanımlarında aynı yalıtım malzemesi kullanılıyormuş. doğruysa bu içimi rahatlattı.

bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var. puntoyla karşılaştırabilirseniz veya corsa kullanmışsanız daha iyi fikir alışverişi olur. şimdiden teşekkürler.

takres
15/03/2011, 21:27
eski kasa 1.3 dizel van corsa kullandım bana punto dan daha iyi gelmişti açıkçası bu yüzden corsa satıp linea almanızı tavsiye etmem

ahmet_erzurumlu
15/03/2011, 21:31
valla arkadaşım tavsiye etmem bende opel corsa dan inip lineaya binmek attan inip eşşeğe binmek gibi bişey olur. diyeceksinki corsa küçük bi bagaj için de değiştirilmez diye düşünüyorum

Genius
15/03/2011, 21:31
Kafanıza takılan tek konu yalıtım ise, bunun ile ilgili forumda arkadaşlarımızın kendi yaptığı çalışmalar var, belki tatminkar bulabilirsiniz. Linea fiyat/fayda oranı bakımından en başarılı araçlardan biridir.

ibrahim06
15/03/2011, 21:39
Alınır arkadaşım.Herşey ihtiyaçlara göre belirlenir.

eReN
15/03/2011, 22:03
attan inip eşşeğe binmek tabiri linea için çok ağır olmadımı yaw o kadar kötü bir araba olduğunu düşünmüyorum.

ayrıca 90 bg olduğu için corsadan daha kötü bir performans vermez diye düşünüyorum.

test aracı olmadığı için yolda gidişini görmemiş olmam en büyük handikapım şu anda

ozgur_er
15/03/2011, 22:09
Selamlar,
Kendi aracım Punto ama çalıştığım yerde bir süre 90HP 1.3 Linea kullandım tespitlerim;
1) Yol tutuşu Punto'ya göre çok zayıf (aynı aracın sedanı olduğu halde)
Punto'da tehlikeli viraj levhasını meydan okuma olarak algılarken Linea ile Punto'yo göre yarı hızda giriyordum virajlara.
2) Yakıt tüketimi punto'daki gibi başarılı
3) Bence en önemli tespit; aracın yerli olması dezavantaj değil avantaj! göstegeden gelen ses, kapı gıcırtıları vs. Linea'nın hiç bir yerinden ses gelmiyor. Punto'm yerli olsa 500 TL daha fazla öderdim.
4) Size does matter :) Linea'nın çok geniş bir bagajı var.

Linea Ford Focus, Jetta gibi araçlar gibi değil (zaten onlarla aynı fiyatta da değil) ama kesinlikle kendi sınıfındaki Renault Symbol, Hyundai Accent, Honda City gibi araçlardan çok çok daha güzel.

tayfux
15/03/2011, 22:14
şimdi arz talep meselesi bence bu iş..büyük bir araç lazım az yaksın parçası ucuz olsun demişsin ve line almışsın ki çok güzel bir tercih ayrıca satıyorum desen satılacak bir araç bence..corsa nın servisi pahalı parçası pahalı 75 lik motor yetmiyor şu andaki active kullanıcılarına yetmediği gibi..aldıysan hayırlı olsun kardeşim..

TORnADO
15/03/2011, 22:18
Bence de Linea o kadar da yerden yere vurulacak bir araba değildir.Fiyat,performans,donanım açısından iyi bir araba bence de.

yunus kahraman
15/03/2011, 22:42
yapabileceğin en mantıklı hareket olur =) geniş bir araç seviyor isen kesinlikle öneririm.

farukileri
15/03/2011, 22:46
Merhabalar,
Öncelikle eski bir punto 1.3 multijet 75 bg active kullanıcısı olarak elde olmayan sebeplerden puntomu 2008'de satıp daha sonra 2009 yılında opel corsa 1.3 cdti 75 bg enjoy aldım.
şimdi evleneceğim için corsanın bagajı yetersiz geliyor. Linea 1.3 multijet 90 bg active plus + stil paket hoşuma gitti.

Kazanacaklarım;

500 lt bagaj.
Arkada daha geniş diz mesafesi.
Orta kol dayama.
4 cam otomatik.
Yol bilgisayarı.
Corsaya göre daha güçlü motor.

ama yerli üretim olması ve malzeme kalitesi biraz endişelendiriyor.Ayrıca hiç bir bayide 1.3 multijet test aracı olmadığı için test edemedim.

Yalıtımının iyi olmadığını duymuştum. Satış görevlisinden aldığım bilgiye göre 2009 yılından beridir lineanın tüm donanımlarında aynı yalıtım malzemesi kullanılıyormuş. doğruysa bu içimi rahatlattı.

bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var. puntoyla karşılaştırabilirseniz veya corsa kullanmışsanız daha iyi fikir alışverişi olur. şimdiden teşekkürler.

ben arabamı almadan 3 ya da 4 sene önce test etmiştim.O gün punto test etmek istemiştim;ancak ellerinde test aracı olmadığı için dizel motorun nasıl olduğunu görmek için linea multijet i test etmiştim.Motoru tepelerde belki çekmeyebilir,o konuda bir şikayet duymuştum.Ancak kullanan bir arkadaşım var ve gayet memnun araçtan.Donanım olarak pek fazla bir şey yoktu onda;ancak yolda gayet iyi gittiğini söylemişti bana.O yüzden değerlendirilebilir diyebilirim.

Ancak söylemeliyim ki 1.6 105 hp lik motoru alırsanız daha rahat edersiniz şeklinde düşünmekteyim.1,6 motor 1.3 90'lıktan çok daha iyi çekecektir yolda;ama 1.3 90'lık da tatmin edebilir nitelikte.

eReN
15/03/2011, 22:51
Kampanya şuan 1.3 90 hp active pluslarda var

ayrıca araç boş değil
ABS + EBD
4 cam otomatik
Mp3 çalarlı teyp
Yol bilgisayarı
Direksiyondan kumanda

stil paketle birlikte
alaşım jant
sis farları
arka park sensörleri
kol dayama geliyor.
araç stil paketli araç için 31.400 TL son fiyat aldım.

farukileri
15/03/2011, 23:09
Kampanya şuan 1.3 90 hp active pluslarda var

ayrıca araç boş değil
ABS + EBD
4 cam otomatik
Mp3 çalarlı teyp
Yol bilgisayarı
Direksiyondan kumanda

stil paketle birlikte
alaşım jant
sis farları
arka park sensörleri
kol dayama geliyor.
araç stil paketli araç için 31.400 TL son fiyat aldım.

benim bahsettiğim araçta bu kadar donanım yoktu,donanımı fazlalaştırmışlar bu araçta.Gayet mantıklı bir araç fiyatına göre,ama uyarayım corsa ve punto kadar atak bir araba olmayacaktır kasa büyüklüğünden ötürü,fakat yine de iyi hızlanır :)

ahmet_erzurumlu
15/03/2011, 23:22
attan inip eşşeğe binmek tabiri linea için çok ağır olmadımı yaw o kadar kötü bir araba olduğunu düşünmüyorum.

ayrıca 90 bg olduğu için corsadan daha kötü bir performans vermez diye düşünüyorum.

test aracı olmadığı için yolda gidişini görmemiş olmam en büyük handikapım şu anda

araç kesinlikle kötü bi araç değil benim demek istediğim iki araba arasında yorum yapmak gerekirse corsadan yana olacağıydı. linea yı kötülelemek gibi bir düşüncem olmadı yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. ama yine tekrarlıyorum ben iki araç arasında kalsam kesinlikle corsayı tercih ederim. tabiki karar arkadaşımızın

xcruelx
16/03/2011, 08:52
valla arkadaşım tavsiye etmem bende opel corsa dan inip lineaya binmek attan inip eşşeğe binmek gibi bişey olur. diyeceksinki corsa küçük bi bagaj için de değiştirilmez diye düşünüyorum
Corsa ile puntayı karşılaştırmanız gerekirken Linea yı karşılaştırıp birde eşeğe binmek tabirini kullanıyorsunuz. Linea sınıf olarak ondan oldukca üstün araba. Kaldıki corsada fiatın 1.3 multijet motorunu kullanıyor.

Dostum Linea üretim kalitesi yönünnden İtalyan yapısı fiat arabalardan daha kaliteli üretilen bir araba. Ama performans seven bir insansanız imkanınız varsa 1.6 multijet almanızı tavsiye ederim. Yada bir süre vaktiniz varsa bekleyin, çünkü linea nın tampon ve çıtalarını yeniliyorlar. Yakın zamanda çıkacak.

mesutf
16/03/2011, 10:21
Bana öyle geliyor ki; Piyasada ticari-şirket aracı olarak kullanılan hangi model araç varsa, o araç bize kalitesiz gibi geliyor.
Bu durum önyargılarımızdan kaynaklanıyor olmalı. Daha önce ben de Linea'ya pek hoş gözle bakmıyordum. Şimdi durumlar değişti. İhtiyaca göre araç seçilmesi gerektiğine inanıyorum. Dizel,kendini kanıtlamış bir motor, geniş iç ve bagaj hacmi, yeterli donanım seviyesi ile alınabilecek bir araç olduğunu düşünüyorum.

cck1
16/03/2011, 12:00
İhtiyacını karşılayacak ve bu sınıfta bu paraya dizel alabileceğin başka bir araç yok... Bence gayet mantıklı bir tercih olacak...

zafermutlu
16/03/2011, 13:52
linea corsadan konfor olarak çok daha rahat bir araç.. iç mekan sesleri olurmu hangi fiat arabada olmuyor ki.. ama çukurlara filan linea ile girin gerçekten süspansiyonu iyidir şase boyuda bunda önemli etkisi vardır.. puntodan bile süspansiyonu iyidir... performans için aynı şeyleri söyleyemiyecegim. iç mekan geniş acaip bir bagajı var, bence at eşek muhabeti daha önce de geçmişti çok agır bu iki araç arasında..

DeNNis
16/03/2011, 18:37

corsa mı satıp punto alacağım deseydi cevabınız yine aynı mı olurdu acaba yoksa linea puntodan kat kat kötü bir araç mı

eReN
16/03/2011, 19:25
Arkadaşlar yorumlar için çok teşekkür ederim. ihtiyaçlarımı karşılama yönünden ve fiyat/performans oranı olarak çok başarılı olduğu için almaya karar verdim.

Bugün corsamı satıp linea için siparişi verip kaporamı yatırdım.

1.3 multijet 90 bg active plus + stil paketi + güvenlik paketi (opak beyaz)= 32.200 TL olarak sipariş verdim.

STİL PAKETİ (ÖN SİS FARLARI, 15" ALAŞIM JANTLAR, PARK SENSÖRÜ, ÖN KOL DAYAMA)

GÜVENLİK PAKETİ (YAN VE TAVAN HAVA YASTIKLARI)

şimdi aracı bekleme süreci başladı ortalama 1 ay teslimat süresi veriyorlar.
geçmez şimdi bu 1 ay :)

muratx41
16/03/2011, 19:55
Arkadaşlar yorumlar için çok teşekkür ederim. ihtiyaçlarımı karşılama yönünden ve fiyat/performans oranı olarak çok başarılı olduğu için almaya karar verdim.

1.3 multijet 90 bg active plus + stil paketi + güvenlik paketi (opak beyaz)= 32.200 TL olarak sipariş verdim.

hayırlı olsun bende bugün fiyat aldım 1.3 multijet 90 bg active plus + stil paketi 31700 verdiler

ahmet_erzurumlu
16/03/2011, 20:28
corsa mı satıp punto alacağım deseydi cevabınız yine
aynı mı olurdu acaba yoksa linea puntodan kat kat kötü bir araç mı

şunu açıkça söyleyiyeyim eğer param biraz daha fazla olsaydı kesinlikle corsa alırdım hemde hiç düşünmeden. ha şimdi memnun değil misin diye sorarsanız memnunum ama bu bişey değiştirmez benim görüşüm için. tabiki bu benim kişisel görüşüm katılırsınız ya da katılmazsınız ben yine de söylüyorum puntoyu da ekleyerek iki araca karşı yine corsa derdim.

ahmet_erzurumlu
16/03/2011, 20:29

hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle

TORnADO
16/03/2011, 21:56
Hayırlı olsun. Siz memnun olduktan sonra milletin dediklerine kulak asmayın,güle güle binin.

evrenarisoy
16/03/2011, 22:04
[QUOTE=eReN;484696]Merhabalar,

Aracınızı kaça sattınız, bende 2007 Grande Punto 1.3 multijet Active aracımı sattım. Opel Corsa 1.3 CDTI (90) enjoy bakıyorum. Araçtan memnunmuydunuz.

eReN
16/03/2011, 23:06
[QUOTE=eReN;484696]Merhabalar,

Aracınızı kaça sattınız, bende 2007 Grande Punto 1.3 multijet Active aracımı sattım. Opel Corsa 1.3 CDTI (90) enjoy bakıyorum. Araçtan memnunmuydunuz.

aracımı 26.750 ye sattım enjoy donanım 26.000 kmdeydi. kazası boyası yoktu çok temizdi aracım. zaten işyerinden arkadaşıma sattım yabancıya gitmedi.

araçta 4 kişiyken motor performansı etkileniyordu. 90 bg dizel daha az sıkıntı çıkartacaktır. corsayı kullandığım 2 sene içinde 15.000 bakım dışında bir sensör arızası için servise gittim. yani genel olarak memnundum. eski puntoma göre daha az yol sesi alıyordu. sanırım lastiklerin etkisi büyük bu konuda. fakat 100 km hızı geçince rüzgar sesi artıyordu. yol tutuş puntoyla aynı. aracın genel plastik kalitesi puntoya göre daha tatmin edici ve daha şık. city fonksiyonunu kesinlikle arayacaksınız :)

smartengineer
17/03/2011, 13:22
hocam ben 5 ay önce evo aldım ama linea niyetiyle gitmiştim.oradaki satış temsilcisi arkadaş şöyle birşey söylemişti.linea 1,3 90BG tutmadı çünkü kasa ağır geliyo 1,6 105BG alın demişti.o zaman 1,6 105 BG için son fiyat olarak 34500 Tl idi.

yunus kahraman
17/03/2011, 13:47
Şimdi servisten geliyorum, şirketimde kullandığım Linea yı 40.000 bakımına götürdüm. Ustanın dediği tek laf; "şu ana kadar hiç bir Linea nın alt takımını değiştirmedik, sorun çıkarmadı" Evet bu lafı kullandı. Yani şu ana kadar hiç bir Linea nın yürüyen kısmı sorun çıkarmamış.

demon
17/03/2011, 15:36
Şimdi servisten geliyorum, şirketimde kullandığım Linea yı 40.000 bakımına götürdüm. Ustanın dediği tek laf; "şu ana kadar hiç bir Linea nın alt takımını değiştirmedik, sorun çıkarmadı" Evet bu lafı kullandı. Yani şu ana kadar hiç bir Linea nın yürüyen kısmı sorun çıkarmamış.

Herhalde o servise sizden başka giden yok :-) Yada yeni açıldı.
Böyle birşey olabilirmi ya. Bir servis çalışanı nasıl böyle birşey der.

demon
17/03/2011, 15:38
hocam ben 5 ay önce evo aldım ama linea niyetiyle gitmiştim.oradaki satış temsilcisi arkadaş şöyle birşey söylemişti.linea 1,3 90BG tutmadı çünkü kasa ağır geliyo 1,6 105BG alın demişti.o zaman 1,6 105 BG için son fiyat olarak 34500 Tl idi.

1.6 çıkmadan öncede bu motor bu kasa için harika diyorlardı.
90 beygir bu diyorlardı.
Yetmiyormu 90 lık evet yetiyor. Seri değil ama yolu buldunmuda gidiyor.

yunus kahraman
17/03/2011, 15:41
Herhalde o servise sizden başka giden yok :-) Yada yeni açıldı.
Böyle birşey olabilirmi ya. Bir servis çalışanı nasıl böyle birşey der.

20 yıllık ustası. İlyas usta. Alper oto. Gidin konuşun. Görün.. Ben ordayken, sabahın köründe 5 tane linea vardı içeride bakımda bekleyen.. Bu cevap yeterli mi??
Adamın sözünün neresi sana yanlış geldi?? Linea nın yürüyen kısmının sorun çıkarmaması çok mu anormal geldi??

zafermutlu
17/03/2011, 15:47
mümessillerde çok hor kullanmalarına ragmen aynı şeyi söylüyorlar.. palio ön takımı içinde ben aynı şeyi söylüyorum , amortisör takozu hariç...

taipen71
17/03/2011, 16:09
Yaklaşık bir buçuk yıl önce 2007 corsa enjoy dizel aracımı satıp yine dizel 2009 dynamic duologic linea aldım öncelikle opel ile linea malzeme olarak kıyaslanamaz opel çok çok kaliteli linea bagaj olarak çok iyi yakıt ve performans olarak da üzmüyor biraz uzunca bir araç park etme sorunu var arka arka yanaşırken tam göremiyorsunuz sensöre güvenmek zorundasınız aracımda asr esp tüm donanımlar mevcut ancak hala beni araba tedirgin ediyor euro ncap testlerinde araç yok bunun dışında sormak istedikleriniz olursa memnuniyetle cevaplarım

asil
17/03/2011, 18:07
arkadaşlar öncelikle linea ile opel corsa bir değil corsayı evo ile kıyaslayın ve şu an evo satış rekorunda.....birde line türk olmasına rağmen başarılı dinamik versiyonu donanım olarak tatmin edici

TORnADO
17/03/2011, 20:41
Çarpışma testleri olmayabilir fakat ben sanmıyorum ki güvensiz olsun.Linea Punto'nun üzerine yapılmış sedandır.Punto ile aynıdır bence..

demon
18/03/2011, 02:27
20 yıllık ustası. İlyas usta. Alper oto. Gidin konuşun. Görün.. Ben ordayken, sabahın köründe 5 tane linea vardı içeride bakımda bekleyen.. Bu cevap yeterli mi??
Adamın sözünün neresi sana yanlış geldi?? Linea nın yürüyen kısmının sorun çıkarmaması çok mu anormal geldi??

Benimde daha önce Linea aracım vardı. İyi tanıyorum.
Her arabanın alt takımı zamanla değişir. Parçaların belli bir mukavemet süresi vardır. Linea Mercedes, BMW' den çok daha kaliteli bir alt takımamı sahipki bugüne kadar alt takımı değişmemiş hiçbir aracın. Alt takımı sağlamdır, zor bozulur dese anlarımda bugüne kadar hiçbir aracın alt takımını değiştirmedik demek bir servis çalışanı için çok iddialı bir laf olmuş. Bu araçların hepsi kaymak asfalttamı geziyor

taipen71
18/03/2011, 09:03
Çarpışma testleri olmayabilir fakat ben sanmıyorum ki güvensiz olsun.Linea Punto'nun üzerine yapılmış sedandır.Punto ile aynıdır bence..
Çarpışma testleri tabiki araçların güvenliklerinin ölçümü için yapılıyor yoksa neden onlarca firma arçlarını parçalatıp eure encap ta 5 yıldız aldık diye reklamını yapsın

TORnADO
18/03/2011, 09:25
Çarpışma testleri tabiki araçların güvenliklerinin ölçümü için yapılıyor yoksa neden onlarca firma arçlarını parçalatıp eure encap ta 5 yıldız aldık diye reklamını yapsın

Ben de biliyorum çarpışma testlerinin neden yapıldığını,demek istediğim Linea çok da güvensiz değildir. O testleri ben 2005 yılından beri izliyorum NCap'ten.Saygılar...

taipen71
18/03/2011, 11:51
Ben de biliyorum çarpışma testlerinin neden yapıldığını,demek istediğim Linea çok da güvensiz değildir. O testleri ben 2005 yılından beri izliyorum NCap'ten.Saygılar...
O testlerde izlediğiniz ünlü marka araçlar dahi o hale gelebiliyorsa lineanın ne hale geleceğini düşünemiyorum biniyorum ama güven vermiyor

TORnADO
18/03/2011, 17:55
O testlerde izlediğiniz ünlü marka araçlar dahi o hale gelebiliyorsa lineanın ne hale geleceğini düşünemiyorum biniyorum ama güven vermiyor

Tamam,o zaman binmeyin en iyisi.

taipen71
18/03/2011, 18:44
Tamam,o zaman binmeyin en iyisi.
zaten şu an satışta

TORnADO
18/03/2011, 19:13
zaten şu an satışta
Tamam o zaman sorun yok,bir daha almazsınız olur biter.Yakın zamanda diğer Linea kullanıcıları da satar onlar da kurtulur.

ykaya1983
18/03/2011, 20:32
Tamamen sanayi ağzıyla kurulan objektiflikten uzak önyargılarla dolu bir cümle.Fıatın bravo ve punto gibi araçları da euro n-cap testine giriyor.Opel vw nin araçları 5 yıldız alıyor da fıatın araçları bir yıldız mı alıyor.Linea nın sağlamlığını öğrenmek istiyorsan internette linea ile passatın kafa kafaya çarpışma videosu var onu izle istersen.Amacın bir markayı kötülemekse bari mantıklı ölçüler çerçevesinde eleştir.Yukarıda bir arkadaşın söylediği gibi memmun değilsen satar kurtulrsun o kadar.Burada milleti ayaklandırmaya gerek yok.

muratx41
18/03/2011, 21:11

aracın ne hale geldiği değil alınan darbenin nasıl emildigine bakın araçların güvenliği kaza esnasında parcalmasına göre değil içindeki insana verdigi zarara göre hesaplanır sakın parcalanmayan araba sağlam demeyin içindeki parcalanmıssa hiç değeri yok

demon
18/03/2011, 22:13
Tamamen sanayi ağzıyla kurulan objektiflikten uzak önyargılarla dolu bir cümle.Fıatın bravo ve punto gibi araçları da euro n-cap testine giriyor.Opel vw nin araçları 5 yıldız alıyor da fıatın araçları bir yıldız mı alıyor.Linea nın sağlamlığını öğrenmek istiyorsan internette linea ile passatın kafa kafaya çarpışma videosu var onu izle istersen.Amacın bir markayı kötülemekse bari mantıklı ölçüler çerçevesinde eleştir.Yukarıda bir arkadaşın söylediği gibi memmun değilsen satar kurtulrsun o kadar.Burada milleti ayaklandırmaya gerek yok.

Sizde tamamen sağdan soldan duyduklarınızla konuşuyorsunuz.
Linea' nın Euro Ncap testi varmı? Varsa ben sitesinde göremedim.
İnternette Passat ile Linea kafa kafaya çarpışmışta v.s v.s bunlar bir kriter değil. Arkadaş gibi bende sattım kurtuldum. Gelelim eksilerine. Maden mantıklı ölçüler çerçevesinde eleştiri istiyorsunuz.

1: Aracın sınıfı her ne kadar C olarak lanse edilsede B sınıfı Grande Punto platformundan devşirme bir araçtır. Bunun etkilerini zaten dıştan bakınca anlıyorsunuz ( Bkz. Madde 2)
2: Araç uzun fakat dar
3: İç mekan ne kadar geniş gibi gözüksede arka diz mesafesi kısa.
4: İç plastik malzemesi vasat
5: Baz donanım çok yetersiz. Öyleki Active modellerde Grande Punto' nun baz modeline göre City Direksiyon, Elektrik aynalar, İçeriden ve kumandadan açılan bagaj kapağı, direksiyondan müzik kumanda yok.
6: Yakıt tüketimi 90 ps modellerde çokta az değil bir dizel araca göre.
7: Yol tutuşu kötü. Yüksek hızlarda yolda gezinme yapıyor. Güven vermiyor.
8: 90 ps olan motor alt viteslerde çok cansız. Ancak 3. vites ve turbo ile araç kendini topluyor. Üst viteslerde zorlayınca yüksek hızlara ulaşabiliyorsunuz. Ama tabi araç hiç güven vermiyor o ayrı mesele
9: Dizelde böyleyse benzinli motoru söylememe gerek yok. GP için bile yetersiz kalan bu motor Linea' da ne olur artık siz düşünün
10: Arka görüş mesafesi kötü. Ön direklerde dönüşlerde görüşü engelliyor.

ykaya1983
18/03/2011, 22:51
İnternette Passat ile Linea kafa kafaya çarpışmışta v.s v.s bunlar bir kriter değil. Arkadaş gibi bende sattım kurtuldum. Gelelim eksilerine. Maden mantıklı ölçüler çerçevesinde eleştiri istiyorsunuz.

1: Aracın sınıfı her ne kadar C olarak lanse edilsede B sınıfı Grande Punto platformundan devşirme bir araçtır. Bunun etkilerini zaten dıştan bakınca anlıyorsunuz ( Bkz. Madde 2)
5: Baz donanım çok yetersiz. Öyleki Active modellerde Grande Punto' nun baz modeline göre City Direksiyon, Elektrik aynalar, İçeriden ve kumandadan açılan bagaj kapağı, direksiyondan müzik kumanda yok.
8: 90 ps olan motor alt viteslerde çok cansız. Ancak 3. vites ve turbo ile araç kendini topluyor. Üst viteslerde zorlayınca yüksek hızlara ulaşabiliyorsunuz. Ama tabi araç hiç güven vermiyor o ayrı mesele
9: Dizelde böyleyse benzinli motoru söylememe gerek yok. GP için bile yetersiz kalan bu motor Linea' da ne olur artık siz düşünün
Fırat bey aldığınız toyota aracınızla mutlu mesut yaşayın.Size göre gerçekten kaliteli prestijli bir araç almışsınız.Yine size göre fıatın tüm araçlarından daha kaliteli daha performanslı tasarımı daha iyi daha konforlu daha ekonomik malzeme kalitesi daha iyi bir araç almışsız.Tamam gerçekten anladık toyotayı aldınız kaliteyi yakaladınız.Fakat nedense toyota almanıza rağmen dikkat ediyorum her yorumunuzda bıkmadan usanmadan fıatın her model aracını kendinize göre çeşitli gerekçelerle eletiriyorsunuz.Belki vardır ama fıat hakkında bir tane olumlu yorumunuzu göremedim.Ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamış değilim.Enerjinizi biraz da toyota forumunda aracınızı övmeye ayırsanız biz de biraz daha mantıklı mesajlar okuma fırsatı buluruz.

taipen71
18/03/2011, 23:49
Yıllarca almanyada çeşit çeşit araba kullandım hayal edemiyeceğin araçlarda dahil ben kendi fikrimi beyan ettim ki cümlemi dikkatle okursan bilindik ünlü marka araçlarda dahi dedim onlar çok sağlam bu araç sağlam değil demedim ayrıca ayaklanmana gerek yok relaks ol sakin sakin...8C

DeNNis
19/03/2011, 00:10

Cevap 1 : aracın sınıfını hangi paltform üzerine kurulduğu belli etmez. alfa 156da tipo platformunu kullandı aynı sınıf mı ?

cevap 2 : vw boradan daha geniş bir araç fakat tasarım ve biraz yüksek olması dar gösteriyor.

cevap 3 : linea özellikle arka diz mesafesiyle övgü topluyor. sınfının en uzun aracıya ondan olabilir. bir oturun derim arkaya.

cevap 4 : puntoda kullanılam malzeme neyse buda aynı. pekte kaliteli olduğu söylenemez gerçekten.

cevap 5 : diğer markalarn baz donanımlarına bi bakın bence

cevap 6 : yakıt tüketimi gayet yerinde bence. yol bilgisayarından bile değil pompadan alınan benzinle ortalama 4.6 tutturanlar var.

cevap 7 : konfor ağırlıklı bir süspansiyona sahip ama hiçte arkasını bırakmıyor araç. test yorumlarını okuyabilirsiniz.

cevap 8 : ben bu milletin yetersiz kavramını anlamıyorum zaten. gazı basınca yaldır yaldır gidiyor araç. corollanın 1.4 dizelinede yetersiz derlerdi, geçende arakdaşınkini kullandım gayet güzel araç. 5 kişi ile rampayı mı çıkamadı nasıl yetersiz geliyor. aynı motor astrada olunca yetiyor.

cevap 9 : aynı şeyden bahsetmeyeyim.

cevap 10 : ön konusunda haklısınız da arkada sıkıntı yok tüm sedanlarda aynıdır.

birde aracı kullanarak yok tutuşunun güven vermemesini anlarımda, arabayı sadece sürerek sağlamlığı konusunda nasıl bir tespite vardınız anlayamadım.

demon
19/03/2011, 02:31
Araba biraz hız yapınca altımda dans etmeye başlıyorsa bana güven vermez.
20.000 Km yol yaptığım aracın arka diz mesafesini çokta iyi biliyorum. Yoksa sizin aracınız özel üretimmi. Yada boyunuzmu kısa bilemiyorum. Benim boyun 1.83 aracın diz mesafesi oldukça yetersiz. Punto' da kullanılan plastikten bile az daha dandik olduğunu itiraf etmek gerek. Ben yol bilgisayarına bakarak ölçüm yapmadım. Depo fulleyere hem uzun yol hemde şehir içinde test ederek sonuç aldım. Araç arkasını bırakmıyor olabilir ama önden geziyor !!!

Dizel ve benzinli motor için söylediklerim birbirinden farklı iyi okuyun derim. Dizel motor için yetersiz demedim alt viteslerde cansız dedim. Fire motor içinse tekrar yineliyorum evet yetersiz. Hatta Grande punto için bile yetersiz.

yunus kahraman
19/03/2011, 12:02
Fırat bey aldığınız toyota aracınızla mutlu mesut yaşayın.Size göre gerçekten kaliteli prestijli bir araç almışsınız.Yine size göre fıatın tüm araçlarından daha kaliteli daha performanslı tasarımı daha iyi daha konforlu daha ekonomik malzeme kalitesi daha iyi bir araç almışsız.Tamam gerçekten anladık toyotayı aldınız kaliteyi yakaladınız.Fakat nedense toyota almanıza rağmen dikkat ediyorum her yorumunuzda bıkmadan usanmadan fıatın her model aracını kendinize göre çeşitli gerekçelerle eletiriyorsunuz.Belki vardır ama fıat hakkında bir tane olumlu yorumunuzu göremedim.Ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamış değilim.Enerjinizi biraz da toyota forumunda aracınızı övmeye ayırsanız biz de biraz daha mantıklı mesajlar okuma fırsatı buluruz.

Toyota?? :) Bir ara Aurisler hoşuma gidiyordu. Bi gidip bakiim dedim. Gittim bir showrooma. Bravo mu yoksa Auris mi?? Aurise bindim. Evet güzel. Ama içi çok dar. Corolla ya bindim, hiç ama hiç hoşuma gitmedi. BANA GÖRE içi kalas gibi. Dümdüz.. Hemen ardından Fiat bayinde Bravo ya bindim. İşte dedim, araç bu. ve Bravo aldım. Auris i bizzat test ettim. Dizellerde kullandığı yarı otomatik şanzumanda vites geçişlerinde kahve molası vermeniz mümkün :cheers00:
Daha öncede belirtmiştim; eniştem şirketine filo olarak corolla aldı. Hem manuel, hemde yarı otomatik şanzumanlı dizellerinden. Full paketlilerinden hemde. Kendinede bir adet almayı düşünüyordu. Onları kullandıktan sonra huhusi olarak kullanacağı aracın kesinlikle ama kesinlikle Corolla olmamasına karar kıldı :) gitti oda Bravo aldı :)

Linea nın kalitesine birşey diyemem, evet kalitesinin düşük olduğu doğrudur. O fiyata zaten ondan daha iyi araç alamazsınız. İş görüyor mu?? fazlasıyla hemde.

demon
19/03/2011, 13:39
Burada Toyota ile ilgili konuşmuyoruz. Başka bir başlık olursa aracımın modeli ile ilgili eksi ve artıları yazarım. Ancak Auris' in iç mekanına dar diyorsanız ben size hiçbirşey demiyorum. İlk defa binen 10 yaşındaki yeğenim bile aracın içinin ne kadar geniş olduğunu anladı.

Ben bunları yeni yazmıyorum ykaya1983 1 sene öncesine dönün bende Fiat aracı varkende aynı şeyleri yazmışım. Mesaj istatistiklerime bakabilirsiniz. Her ne kadar beğenmesenizde ben doğruları yazıyorum. Aracı kötülemiyorum eksilerini istediniz bende yazdım.

taipen71' de aynı şeyleri yazdığımda o zaman bana karşı çıkmıştı.

Burası GP forumu olduğu için bu markayı ve aracı övmek zorundamıyız? Değiliz. Lütfen biraz objektif olalım.

zafermutlu
19/03/2011, 14:16
konu yine çok dagılmış arkadaşlar...

demon
19/03/2011, 16:13
Konu niye dağıldı? Çünkü arkadaşlar söylediklerimi hazmedemedikleri için direk olayı benim aracımdan vuruyorlar. Burada toyota diye birşeymi geçti arkadaş.
Aracın eksilerini yazmak kötülemekmi oluyor. Ama istiyorsunuzki hep övelim, iyi iyi diyelim.
Ben burada aracı kötülemiyorum ama forumda sürekli servisler ve müşteri hizmetlerinden olan memnuniyetsizliğimi anlatmışımdır. Bu gerçek. Yinede anlatıyorum.
En ufak birşey yazsak hemen Toyota' nla mutlu mesut yaşa v.s Demiyeyim demiyeyim diyorum ama kedi, ciğer meselesimi oluyor. Nedir yani. Fiat adam gibi hizmet verseydi bizde gider Bravo alırdık. Ben Toyota' ya gittiğimde saygı, hürmet , hizmet ve müşteri memnuniyeti görüyorsam gider oradan alırım. Fiat' da yapsın ondan alalım.

Daha Bravo' nun iç mekanına Auris' ten geniş diyerek arabadan ne kadar anlamadığınız belli ediyorsunuz ondan sonra burada dem vuruyorsunuz. Bravonun iç mekanı dardır, arka diz mesafesi kötüdür ama bagajı daha geniştir. Auris' te ise tam tersidir. İç mekan ve diz mesafesi çok iyidir ama bagajı küçüktür. Bakın ben objektif davranıyorum. Neyse onu yazıyorum. Bindim kullandım, inceledim, araştırdım test ettim.
Linea' da ne kadar diz mesafesi var allah aşkına. Fiyat/Performans olarak iyi bir araç olabilir ama kötü bir araç olduğu gerçeğide değişmez. Bazen gerçekten insanı çığrından çıkarıyorsunuz. Kimseye karşı kırıcı olmak istemiyorum.

demon
19/03/2011, 16:19

Mutlu ve mesutum zaten çok şükür merak etmeyin. Allah kimsenin ağız tadını bozmasın. Bunu araba almayada borçlu değilim. Araba bugün gelir, yarın gider. Başkası gelir v.s
Evet Fiat' ın tüm araçlarından ( Türkiye' de satılan ) çok daha konforlu, kaliteli ve performanslı bir araç aldım. Daha Prestijli bir markadan aldım. Kaliteyi yakalamadım, kalite orada duruyordu verdim parasını sahip oldum. Bana inanmıyorsan çıkıp sokaktan tanımadığın bir adamı çevir hangisi daha iyi bir marka, daha prestijli, daha sağlam, daha iyi diye sor. 10 adamdan 9 tanesi sana benim verdiğim cevabı verir. At ile eşşeği birbirine karıştırmayalım. Bu kadarda net konuşuyorum. He eğer onlarada inanmıyorsan buradan oku bakalım TÜV Raporunda sonuç ne çıkmış.

https://www.haber7.com/haber/20101224/TUV-raporu-Toyotayi-zirveye-tasidi.php

Olumlu düşüncelerim olsaydı Fiat ile ilgili bende olumlu düşüncelerimi yazardım. Ne zaman Fiat servisine gitsem hep düşük sınıf hizmet aldım. Paramla rezil oldum. Kandırıldım, bekletildim, işimi düzgün yapmadılar, aylarca parça beklettiler. (Gelen giden parçada yok. Yalandan bekliyoruz) Adam soruna bakma tenezzülünde bile bulunmuyor. Gittim sanayiden ustaya baktırdım abi yayı çıkmış dedi taktı bagaj tertibatı düzeldi. Adama araba yolda geziyor diyorum parasını verip rot balans yaptırıyorum yine düzelen birşey yok. Bu araçlarda normaldir olur o kadar diyor. Hangisine gittiysem muhakkak tartıştım. İzmir' de yoktur belki iyi servis. Varsada ben bulamadım. Bana komple boyalı arabayı boyasız diye rapor verdiler. Katakulliye getirdiler. Bu kadarmı ciddiyetsizlik olur. Sonra satmak için serviste baktırırken aynı servis bana araba komple boyalıdır dedi. Sen boyatmışsındır deyip üstüne iftira ettiler. Allah aşkına siz neden bahsediyorsunuz. Senin gitmişliğin kadar benim o yoldan dönmüşlüğüm var.

Gidin bakın Toyota forumlarındada yazıyorum. Oturupta hiç arabamı, markayı v.s övmedim. Yazdıklarımın hepsi mantıklıdır. Hepside doğrudur. Kulaktan duyma şeyleri yazmayı sevmem. Tüm yazdıklarım birebir kendi deneyimlerimden yazılmıştır. Benim aracımın Toyota olması sizi neden bu kadar rahatsız etti sadece onu anlayamadım. Madem bu konuda çok bilgi sahibi iseniz Auris ile ilgili konu açın gelip orada tüm düşüncelerimi yazayım.
20.000 km kullandığım Linea' da ne gördüysem onları belirttim.
Sevgiler.

demon
19/03/2011, 16:46
Toyota?? :) Bir ara Aurisler hoşuma gidiyordu. Bi gidip bakiim dedim. Gittim bir showrooma. Bravo mu yoksa Auris mi?? Aurise bindim. Evet güzel. Ama içi çok dar. Corolla ya bindim, hiç ama hiç hoşuma gitmedi. BANA GÖRE içi kalas gibi. Dümdüz.. Hemen ardından Fiat bayinde Bravo ya bindim. İşte dedim, araç bu. ve Bravo aldım. Auris i bizzat test ettim. Dizellerde kullandığı yarı otomatik şanzumanda vites geçişlerinde kahve molası vermeniz mümkün :cheers00:
Daha öncede belirtmiştim; eniştem şirketine filo olarak corolla aldı. Hem manuel, hemde yarı otomatik şanzumanlı dizellerinden. Full paketlilerinden hemde. Kendinede bir adet almayı düşünüyordu. Onları kullandıktan sonra huhusi olarak kullanacağı aracın kesinlikle ama kesinlikle Corolla olmamasına karar kıldı :) gitti oda Bravo aldı :)

Linea nın kalitesine birşey diyemem, evet kalitesinin düşük olduğu doğrudur. O fiyata zaten ondan daha iyi araç alamazsınız. İş görüyor mu?? fazlasıyla hemde.

Hakkınızı yemiyeyim MMT şanzıman konusunda tamamen size katılıyorum. Toyota' nın otomatikleştirilmiş şanzımanını bende beğenmiyorum. Zaten o yüzden manuel aldım.

yunus kahraman
19/03/2011, 19:08
Konu niye dağıldı? Çünkü arkadaşlar söylediklerimi hazmedemedikleri için direk olayı benim aracımdan vuruyorlar. Burada toyota diye birşeymi geçti arkadaş.
Aracın eksilerini yazmak kötülemekmi oluyor. Ama istiyorsunuzki hep övelim, iyi iyi diyelim.
Ben burada aracı kötülemiyorum ama forumda sürekli servisler ve müşteri hizmetlerinden olan memnuniyetsizliğimi anlatmışımdır. Bu gerçek. Yinede anlatıyorum.
En ufak birşey yazsak hemen Toyota' nla mutlu mesut yaşa v.s Demiyeyim demiyeyim diyorum ama kedi, ciğer meselesimi oluyor. Nedir yani. Fiat adam gibi hizmet verseydi bizde gider Bravo alırdık. Ben Toyota' ya gittiğimde saygı, hürmet , hizmet ve müşteri memnuniyeti görüyorsam gider oradan alırım. Fiat' da yapsın ondan alalım.

Daha Bravo' nun iç mekanına Auris' ten geniş diyerek arabadan ne kadar anlamadığınız belli ediyorsunuz ondan sonra burada dem vuruyorsunuz. Bravonun iç mekanı dardır, arka diz mesafesi kötüdür ama bagajı daha geniştir. Auris' te ise tam tersidir. İç mekan ve diz mesafesi çok iyidir ama bagajı küçüktür. Bakın ben objektif davranıyorum. Neyse onu yazıyorum. Bindim kullandım, inceledim, araştırdım test ettim.
Linea' da ne kadar diz mesafesi var allah aşkına. Fiyat/Performans olarak iyi bir araç olabilir ama kötü bir araç olduğu gerçeğide değişmez. Bazen gerçekten insanı çığrından çıkarıyorsunuz. Kimseye karşı kırıcı olmak istemiyorum.

iyide sen benim arabadan ne kadar anlayıp anlamadığımı nerden biliyorsun?? :) iç mekanın genişliği denince aklına sadece diz ölçüleri mi geliyor?? Ölçülerine bir bak, ondan sonra konuş istersen?? Bir dahada insanları tanımadan etmeden laf söylememek gerektiğini belirtmek isterim.

ykaya1983
19/03/2011, 19:33
Mutlu ve mesutum zaten çok şükür merak etmeyin. Allah kimsenin ağız tadını bozmasın. Bunu araba almayada borçlu değilim. Araba bugün gelir, yarın gider. Başkası gelir v.s
Evet Fiat' ın tüm araçlarından ( Türkiye' de satılan ) çok daha konforlu, kaliteli ve performanslı bir araç aldım. Daha Prestijli bir markadan aldım. Kaliteyi yakalamadım, kalite orada duruyordu verdim parasını sahip oldum. Bana inanmıyorsan çıkıp sokaktan tanımadığın bir adamı çevir hangisi daha iyi bir marka, daha prestijli, daha sağlam, daha iyi diye sor. 10 adamdan 9 tanesi sana benim verdiğim cevabı verir. At ile eşşeği birbirine karıştırmayalım. Bu kadarda net konuşuyorum. He eğer onlarada inanmıyorsan buradan oku bakalım TÜV Raporunda sonuç ne çıkmış.

TÜV raporu Toyota'yı zirveye taşıdı haberi Otomobil haberleri Haber7 haber7.com - Güncel Haberler, Son dakika haberleri - Bu noktada haber var (https://www.haber7.com/haber/20101224/TUV-raporu-Toyotayi-zirveye-tasidi.php)

Olumlu düşüncelerim olsaydı Fiat ile ilgili bende olumlu düşüncelerimi yazardım. Ne zaman Fiat servisine gitsem hep düşük sınıf hizmet aldım. Paramla rezil oldum. Kandırıldım, bekletildim, işimi düzgün yapmadılar, aylarca parça beklettiler. (Gelen giden parçada yok. Yalandan bekliyoruz) Adam soruna bakma tenezzülünde bile bulunmuyor. Gittim sanayiden ustaya baktırdım abi yayı çıkmış dedi taktı bagaj tertibatı düzeldi. Adama araba yolda geziyor diyorum parasını verip rot balans yaptırıyorum yine düzelen birşey yok. Bu araçlarda normaldir olur o kadar diyor. Hangisine gittiysem muhakkak tartıştım. İzmir' de yoktur belki iyi servis. Varsada ben bulamadım. Bana komple boyalı arabayı boyasız diye rapor verdiler. Katakulliye getirdiler. Bu kadarmı ciddiyetsizlik olur. Sonra satmak için serviste baktırırken aynı servis bana araba komple boyalıdır dedi. Sen boyatmışsındır deyip üstüne iftira ettiler. Allah aşkına siz neden bahsediyorsunuz. Senin gitmişliğin kadar benim o yoldan dönmüşlüğüm var.

Gidin bakın Toyota forumlarındada yazıyorum. Oturupta hiç arabamı, markayı v.s övmedim. Yazdıklarımın hepsi mantıklıdır. Hepside doğrudur. Kulaktan duyma şeyleri yazmayı sevmem. Tüm yazdıklarım birebir kendi deneyimlerimden yazılmıştır. Benim aracımın Toyota olması sizi neden bu kadar rahatsız etti sadece onu anlayamadım. Madem bu konuda çok bilgi sahibi iseniz Auris ile ilgili konu açın gelip orada tüm düşüncelerimi yazayım.
20.000 km kullandığım Linea' da ne gördüysem onları belirttim.
Sevgiler.

Beni rahatsız eden aracınızın toyota olması veya fıat araçlarla yaşadığınız problemler değil.Her başlık altında bazen hiç konuyla alakalı olmasa bile hemen her araç için yazdığınız karalama dolu yazılardır.Mesele kalite kalitesizlik meselesi de değil.Mesele kendi yaşadığınız kötü tecrübeleri fıatın bütün marka araçlarına ve bu araçları kullanan kişilere genellemenizdir.Ne yani daha önce yaşadığınız tecrübeleri sıralamakla geçmişteki zararınız geri mi gelecek veya sizin başınıza gelen her problem herkesin başına gelecek diye bir kaide mi var.
Benim sizin hakkınızdaki görüşlerim asla değişmez.Bence siz geçmişte fıat marka araçlarla acı tecrübeler yaşamışsınız.Burada da fıatın tüm araçlarını belli sebeplerle eleştirerek kendinizi rahatlatmak istiyorsunuz.Yoksa toyota kullanıp toyota forumuna takılmak yerine fıat kullanmayıp akşama kadar fıatı eleştirmek için fırsat kollamanın başka sebebi olamaz.Yazmayayım diyordum ama yine de yazmak zorunda bıraktınız.Bir tane cevap yazdım karşılığında kaç tane mesaj yazmışsınız.Ben forum yöneticisi olsam size bu kadar müsemaha göstermezdim.Çünkü sizinkisi mantıklı yorum değil düpedüz karalama.Bir tane olumlu yorum olsaydı da yapsaydım demişsiniz.Ne yani koskaca firmanın bir tane olumlu olan işi yok mu.Bir daha cevap yazmayacağım bu konuya.

Raistlin
19/03/2011, 19:42
arkadaş auristen sonra bmw fln alırsa da heralde o zman toyota forumunda auris'e sallıcak :D ee hayat böyle işte,daha iyisini alınca öncekine sallamak klasik türk mantığı,neyse inş daha iyilerini alırsın da o zaman toyota forumlarında auris'e sallarsın =)

tayfux
19/03/2011, 20:06
arkadaşlar şimdi fiat bu ülkede yıllardır iş yapan bir firma..benim aracım grande punto 1.3 emotion biladerin arabası opel astra..yani her iki firmanın da eksilerini artılarını yaşayan bir insanım..öncelikle şunu söyleyeylim opel bence toyotadan çok daha iyi bir firma öncelikle bunu söyleyeylim..ama biz servisten bir kere olsun 600 liradan aşşağı çıkmadık.(opel) geçenlerde ben gittim servise gp im ile 130 liraya çıktım servisten normal bakım..fiat tan sonra ülkede en çok araba satan renault bile dizel arabalarına rutin bakımı 450 liraya yapıyor o da en düşük..linea nın kampanaları 120 lira hadi git de opelin toyotanın 120 liraya al..mümkün mü? onun için tartışılacak bir konu değil bence adam yedek parça ucuz olsun az yaksın demiş linea almış sen biraz daha sağlam olsun ama ben veririm parça parası servis parası önemli değil demişsin birazda fazla yaksın o da önemli değil demişsin toyota almışsın bu kadar basit..tartışmaya gerek yok farklı katagoriler..

egeevo
19/03/2011, 21:26
herkese selamlar, yazılanların tamamını okudum ve bi çok yerde saçma sapan şeyler var...
1) corsadan inip lineaya binmek attan inip eşşeğe binmekmiş, yani arkadaşlar laf bile değil, bi defa bu iki araç kıyaslanmaz hakkaten, arkadaşın yazdığı gibi corsa ile evo yu felan kıyaslayın.
2) çok iyi arablar bile çarpışma testlerinde o hale geliyosa linea ne hale gelirmiş, sallamaca laf, ne hale gelir ne demek ya belli testlerle üretiyolar bunları, zaten bmw de mercedes de porsche de audi de belli bi hızdan sonra bi halta yaramaz, ölürsünüz
3)benim evom var, babamın fiorinosu var, önceden mareamız vardı ve mareadan öncede bir önceki kasa doblomuz vardı. Biz nedense en ufak bir sıkıntı yaşamadık acaba bizimkiler bizemi özel üretildi şaşırdım şimdi. ne benim aracımda ne babamın aracında en ufak tıkırtı sıkıntı ses yok.

aurisi olan dostum aracına güle güle bin, aman 63 km hızdan yukarı hızla kaza yapma, çok sağlam olsada allah korusun belli olmaz, araçlar bu hızlarda test yapılıyor ya sonrası demekki daha tehlikeli, gerçi ben evomla 50 yi geçmiyor çok güvensiz bizim araçlar, corolla auris felan almak lazım...

kazasız sürüşler dostlarıım, i love evo :)

demon
19/03/2011, 21:41
arkadaş auristen sonra bmw fln alırsa da heralde o zman toyota forumunda auris'e sallıcak :D ee hayat böyle işte,daha iyisini alınca öncekine sallamak klasik türk mantığı,neyse inş daha iyilerini alırsın da o zaman toyota forumlarında auris'e sallarsın =)

Klasik türk mantığı seninki. Evet memnun olmazsam hoşuma gitmeyen yönlerini yazarım. Sallamak değil ama eksik yönlerini yazarım. Servisleri hoşuma gitmezse onlarada lafımı esirgemem. Söylerim. Hayat ne getirir bilinmez şimdi memnunun ve memnuniyetimi belirtiyorum. Gün gelir memnuniyetsiz olursam onuda belirtirim. Siz benim arabam konusunda takıldınız. Meselelere objektif bakmayı öğrenin. Fakat şu var ben sizin gibi değilim. Birşeyden memnun olmadığım zaman onu gözden çıkartırım. Satarım, değiştiririm. Dünya malı dünyada kalır. Bana mutluluk vermiyorsa afedersin egsozuna patates tıkayayım.

Bir arkadaşta Opel servisinden bahsetmiş. Ben çevremde birçok insanın sırf Opel servisleri yüzünden aracını sattığını, birçok kişininde servisleri yüzünden Opel almadığını görüyorum. Dahada dürüst olayım kendimde bu duyumlarımdan dolayı vazgeçtim. Yazmayayım, yazmayayım diyorum sürekli insanı tahrik ediyorsunuz. Konuyu kişiselleştirmeye çabalıyorsunuz. Linea konusuna dönseniz daha iyi olur kanaatindeyim. __________________

demon
19/03/2011, 21:43
İkinci defa aynı mesaj olduğundan iptal ettim

muratx41
19/03/2011, 21:53
evet lineamı corsamı derseniz ben linea derim neden büyük araç lazım yakıtı uygun olsun parcası pahalı olması gereksinim böyle ondan herkes herkese saygı duysun her markanın sorunları vardır

yunus kahraman
19/03/2011, 22:06
arkadaşlar şimdi fiat bu ülkede yıllardır iş yapan bir firma..benim aracım grande punto 1.3 emotion biladerin arabası opel astra..yani her iki firmanın da eksilerini artılarını yaşayan bir insanım..öncelikle şunu söyleyeylim opel bence toyotadan çok daha iyi bir firma öncelikle bunu söyleyeylim..ama biz servisten bir kere olsun 600 liradan aşşağı çıkmadık.(opel) geçenlerde ben gittim servise gp im ile 130 liraya çıktım servisten normal bakım..fiat tan sonra ülkede en çok araba satan renault bile dizel arabalarına rutin bakımı 450 liraya yapıyor o da en düşük..linea nın kampanaları 120 lira hadi git de opelin toyotanın 120 liraya al..mümkün mü? onun için tartışılacak bir konu değil bence adam yedek parça ucuz olsun az yaksın demiş linea almış sen biraz daha sağlam olsun ama ben veririm parça parası servis parası önemli değil demişsin birazda fazla yaksın o da önemli değil demişsin toyota almışsın bu kadar basit..tartışmaya gerek yok farklı katagoriler..

artık araçlar kalitelerini arttırdığı için doğal olarak servis ücretleride artıyor tabi.
şöylede bir olay var; illaki arıza çıkartan, sorun yaratan araçlar olabilir. Kul yapısı sonuçta. Lakin; Linea kaç tane sattı?? Farz-ı misal 50.000 diyelim yıllık. 50.000 de 50 kişi senin yaşadığın sorunları yaşasa; bu binde bir yapar. Pejo, Reno gibi markalarda bu rakamlar yüzdelik rakamlar ile ölçülüyor. Binde bir iyi bir rakam ;)

TORnADO
19/03/2011, 22:39
Ben de O Auris'in el firenine hastayım. Çok güzel ve yerinde (!) olmuş. :)

demon
20/03/2011, 00:25
Ben de O Auris'in el firenine hastayım. Çok güzel ve yerinde (!) olmuş. :)

Çok beğendiysen vereyim sana. Sanırım araçlardaki el frenlerini özellikle inceliyorsunuz.

Raistlin
20/03/2011, 00:34
Klasik türk mantığı seninki. Evet memnun olmazsam hoşuma gitmeyen yönlerini yazarım. Sallamak değil ama eksik yönlerini yazarım. Servisleri hoşuma gitmezse onlarada lafımı esirgemem. Söylerim. Hayat ne getirir bilinmez şimdi memnunun ve memnuniyetimi belirtiyorum. Gün gelir memnuniyetsiz olursam onuda belirtirim. Siz benim arabam konusunda takıldınız. Meselelere objektif bakmayı öğrenin. Fakat şu var ben sizin gibi değilim. Birşeyden memnun olmadığım zaman onu gözden çıkartırım. Satarım, değiştiririm. Dünya malı dünyada kalır. Bana mutluluk vermiyorsa afedersin egsozuna patates tıkayayım.

Bir arkadaşta Opel servisinden bahsetmiş. Ben çevremde birçok insanın sırf Opel servisleri yüzünden aracını sattığını, birçok kişininde servisleri yüzünden Opel almadığını görüyorum. Dahada dürüst olayım kendimde bu duyumlarımdan dolayı vazgeçtim. Yazmayayım, yazmayayım diyorum sürekli insanı tahrik ediyorsunuz. Konuyu kişiselleştirmeye çabalıyorsunuz. Linea konusuna dönseniz daha iyi olur kanaatindeyim. __________________

allah seni toyota'dan kalite arabaya bindirmez inş :D

TORnADO
20/03/2011, 01:29
Çok beğendiysen vereyim sana. Sanırım araçlardaki el frenlerini özellikle inceliyorsunuz.

Ben almam,siz beğenip almışsınız(!) ,güle güle kullanın .

demon
20/03/2011, 01:30
Merak etme Toyota' da 250.000 TL' yede araba var. Lexus gibi dünya çapında prestijli bir markasıda var. Bende zaten başka markaları pek aklımdan geçirmiyorum.
Ama inşallah Allah sana Fiat' dan başka bir arabaya binmeyi nasip etmesin diyerek kötülük yapmayacağım. Şu aralar TV' de Bugüne kadar hep arabanız oldu. Şimdi bir Toyota bayisine gelin sizi Otomobil sahibi yapalım diye sürekli çıkan bir reklam var. Umarım bir gün gerçek bir otomobil sahibi olursunda bana dua edersin :D

Raistlin
20/03/2011, 01:49
Merak etme Toyota' da 250.000 TL' yede araba var. Lexus gibi dünya çapında prestijli bir markasıda var. Bende zaten başka markaları pek aklımdan geçirmiyorum.
Ama inşallah Allah sana Fiat' dan başka bir arabaya binmeyi nasip etmesin diyerek kötülük yapmayacağım. Şu aralar TV' de Bugüne kadar hep arabanız oldu. Şimdi bir Toyota bayisine gelin sizi Otomobil sahibi yapalım diye sürekli çıkan bir reklam var. Umarım bir gün gerçek bir otomobil sahibi olursunda bana dua edersin :D

kardeşim babamda bmw annemde laguna var,sence o saydıkların önemlimi çok :D ve bu forumda tek bir kişi benim fiat bmw'den ve lagunadan daha kötü diye eleştirdiğimi gördüğünü söylerse üyeliğimi sildirir ve arabamı satarım!

sedini
20/03/2011, 05:29

şurda bütün mesajları okudum hiçbirine yorum yapasım gelmedi gereksiz olmuş tartışma..

senin mesajdan alıntı yapmamın tek sebebide bilgilendirme.. yanlış anlaşılmasn.. almanya opelde kuzenim çalışıyor (end. müh.).. wireless vitesli opc araç bile test etmiş kendisi.. opel üretim fabrika bazında toyota yı taklit eder.. rusyada fabrika açar.. karşısında toyota.. anlayışları onlar ne yaptıysa bizde yapalım şeklinde..

konuyla ilgili fikrime gelince.. lineada sınıfının uygun fiyatlı aracı hakikaten servis olsun aracın fiyatı olusn ama ben beğenmiyorum tipini.. ihtiyaclarınızı karşılıyorsa alınır.. eskiden fiat araçlar sağlam değildi de artık kaza anında içerideki yolcu ve şoför güvenliği açısından son derece başarılılar.. iç pazara yönelik ucuz ve ihtiyaç gören araclar üretiyorlar.. gerci baz donanımdaki güvenlik tüm araclarda tartışılır..

Fiat öyle yabana atılacak bir markada değildir.. Bünyesinde 1-2 değil onlarca marka var.. Efsane araçlar yaratmış bir grup.. Alfa romeo - Lancia - Ferrari - Maserati.. chrysler grubunun yönetimide fiatın elinde..

tayfux
20/03/2011, 12:11
şurda bütün mesajları okudum hiçbirine yorum yapasım gelmedi gereksiz olmuş tartışma..

senin mesajdan alıntı yapmamın tek sebebide bilgilendirme.. yanlış anlaşılmasn.. almanya opelde kuzenim çalışıyor (end. müh.).. wireless vitesli opc araç bile test etmiş kendisi.. opel üretim fabrika bazında toyota yı taklit eder.. rusyada fabrika açar.. karşısında toyota.. anlayışları onlar ne yaptıysa bizde yapalım şeklinde..

konuyla ilgili fikrime gelince.. lineada sınıfının uygun fiyatlı aracı hakikaten servis olsun aracın fiyatı olusn ama ben beğenmiyorum tipini.. ihtiyaclarınızı karşılıyorsa alınır.. eskiden fiat araçlar sağlam değildi de artık kaza anında içerideki yolcu ve şoför güvenliği açısından son derece başarılılar.. iç pazara yönelik ucuz ve ihtiyaç gören araclar üretiyorlar.. gerci baz donanımdaki güvenlik tüm araclarda tartışılır..

Fiat öyle yabana atılacak bir markada değildir.. Bünyesinde 1-2 değil onlarca marka var.. Efsane araçlar yaratmış bir grup.. Alfa romeo - Lancia - Ferrari - Maserati.. chrysler grubunun yönetimide fiatın elinde..
mutlaka dedikleriniz doğrudur aytuğ hocam fakat ben japon arabalarının kaportalarını almanlar kadar beğenmğiyorum..toyota araba dizaynı bakımından gerçekten başarılı bunu söyleyeyim ama sağlamlık kalite dersen opel derim yakıt dersen toyota derim :)

tayfux
20/03/2011, 12:14
artık araçlar kalitelerini arttırdığı için doğal olarak servis ücretleride artıyor tabi.
şöylede bir olay var; illaki arıza çıkartan, sorun yaratan araçlar olabilir. Kul yapısı sonuçta. Lakin; Linea kaç tane sattı?? Farz-ı misal 50.000 diyelim yıllık. 50.000 de 50 kişi senin yaşadığın sorunları yaşasa; bu binde bir yapar. Pejo, Reno gibi markalarda bu rakamlar yüzdelik rakamlar ile ölçülüyor. Binde bir iyi bir rakam ;)
yunus hocam kesinlikle katılıyorum size..birde şu meselea var arabalar git gide elektronikleşiyor ve böylece bmw gibi markalar almadığın sürece bazen araçlarımız sorun yapabiliyor ki bence çok normal çinliye demişler niye bu kadar ucuz ve kalitesiz mal yapıyorsunuz? o da o kadar para veriyorsunuz da ondan demiş..mantık bu arz talep meselesi bence..yıllardır dediğim gibi fiat bu ülkede tofaş adı altında yada kendisi marka bazında alfa ile araç sattı..bu ülkenin çok ekmeğini yedi..insanların fiattan beklediği müşteri ye biraz daha ilgi yoksa fiat ı ben başka konuda suçlu bolmuyorum kesinlikle o paraya bu araba..o amaca bu araba ki bence en mantıklısı..

yunus kahraman
20/03/2011, 14:13
Tofaşı sevmezler, lakin yıllar boyunca Türkiye yi sırtında taşıyan araba markasıdır Tofaş.

İngiltere' de " WhatCar" dergisinin 200 bin araç üzerinde yaptığı araştırmada MAZDA, en az arıza yapan otomobiller listesinde ilk sırada yer aldı. Özellikle ikinci el otomobiller arasında, 200 bin araç üzerinde ve 22 marka arasında yapılan araştırmada Mazda, en az arızayla birinci sırada bulunuyor. Arıza ihtimali çok düşük olarak belirlenen Mazda Otomobilleri, " dayanıklılık" ve "tamir masrafı" olarak iki ayrı bölümde incelendi ve sonuç Mazda''nın önderliği ile sonuçlandı.

İngiltere'nin en iyi otomobil dergilerinden WhatCar yaptığı araştırmada Mazda Otomobilleri ile ilgili olarak, " Eğer kilometrelerce eziyetsiz bir motor arıyorsanız, daha fazla bakmayın. Çünkü birçok ünlü markalar bile Mazda'nın 100 araçta 17 garanti isteği rekorunu yakalayamadı. Küçük Mazda 323 yüksek performans elde etmesine rağmen, bütün araçların performansı da çok iyiydi. Spor otomobil alıcıları ise, araştırmamızda en güvenli araba seçilen MX-5 'in tekerlekleri üstünde rahat olabilirler." cümlelerine yer veriyor.

Dayanıklı ve problem yaratmayan bir otomobil sahibi olmak istiyorsanız, Mazda' da çok daha fazlası var... Estetik ve gücün birleşimi Mazda Otomobilleri en güvenli yolculukları, gösterişi, zerafeti, kaliteyi, konforu, üstün performansı ve doğa ile mükemmel uyumu yaşamayı garanti ediyor.
22 marka arasında yapılan araştırma tablosu

Arıza İhtimali
1. Mazda %17
2. Mercedes %25
3. Toyota %26
4. Honda %27
5. Mitsubishi %29
6. Volvo %30
7. Nissan %33
8. Fiat %34
9. Audi %35
10.Ford %36
11.BMW %37
12.Peugeot %37
13.Subaru %37
14.Hyundai %38
15.Rover %39
16.Volkswagen %40
17.Opel %43
18.Renault %48
19.Saab %48
20.Citroen %50
21.Land Rover %53
22.Alfa Romeo %54

Görüldüğü üzere Fiat çoğu markayı sollamış durumda.. Tofaş yüzünden Fiat ın kötü ün yapması beni usandırdı artık. 48.000 liraya Bravoyu aldığımda millet bana uzaylı gözü ile baktı. 48.000 lira Fiat a verilir miymiş?? ne kadar ön yargılı bir söz. Boşuna dememiş ünlü filozof; ön yargıyı kırmak; atomu çekirdeğine ayırmaktan daha zordur diye.

tayfux
20/03/2011, 14:20
[QUOTE=yunus Boşuna dememiş ünlü filozof; ön yargıyı kırmak; atomu çekirdeğine ayırmaktan daha zordur diye.[/QUOTE]
süper söz vallahi :) ama şu var yunus hocam sanki kullanıcıya yansımıyor bu durum..

sedini
20/03/2011, 21:18
Tofaş yüzünden Fiat ın kötü ün yapması beni usandırdı artık. 48.000 liraya Bravoyu aldığımda millet bana uzaylı gözü ile baktı. 48.000 lira Fiat a verilir miymiş?? ne kadar ön yargılı bir söz. Boşuna dememiş ünlü filozof; ön yargıyı kırmak; atomu çekirdeğine ayırmaktan daha zordur diye.

valla onu bunu bilmemde bende alırdım bravoyu.. 1.6 dizel 120 hp efsane vallahi... sınıfının en yüksek torku...

TORnADO
21/03/2011, 09:55
valla onu bunu bilmemde bende alırdım bravoyu.. 1.6 dizel 120 hp efsane vallahi... sınıfının en yüksek torku...

Gel de onu millete anlat işte.Tamamen bilinçsizce bir davranış,millet Fiat'ı Şahin,Doğan,Murat,Kartal'dan ibaret saıyor.Onlar Fiat değil ki TOFAŞ. Şimdi bütün firmalar iyi araba yapıyor,yapmak da zorundalar.Artık sadece kuş serisi yok Türkiye'de. Her türlü arabayı görüyor millet. Maddi durumuna göre de iyisini alıyor.

Ziyaretci046
21/03/2011, 11:48
bence linea albea palio doblo punto parasına göre güzel araçlar birde sizin otomobilden ne beklediğinize bağlı bence konu çok gereksiz uzamış gidipte 1.4 fire linea alıpda gitmiyo demeye gerek yok almayın adamlar opel corsa d 2009 model arabaya 1000 cc motor koymuşlar o da gitmiyo ecoflex diye 1.6 multijetini alın

34ozkankurtuldu34
21/03/2011, 15:12
tek kelime ile fiat dışında herhangi bir araç tavsiye ederim fiattan vazgeçmek sonra daha zor olur sizin için tercih sizin bundan sonra ben honda civic veya toyoto corolla düşünüyorum bunu elde etmek zamanımı alacak ama alacagım araçlar bunlar benim için. hayılrısı olsun diyelim sizin için...

brkprlk35
21/03/2011, 23:24
Tüm araçlar aynı fiyat olsaydı, hangisi seçeyim acaba diyebilrdik anca. Herkesin kesesine uygun olanı var Dünya aleminde. Herkesin aracı kendine göre süperdir iyidir. Fiat'la Tofaş'ı ayıramayanlar daha çok Türkiye'mizde. Yarım saatlik bir sürüş yapsanız onlarla onlarda farkını anlardı eminim.

DeNNis
22/03/2011, 04:07
fiat araca binenler benim gözümde bilinçli kullanıcıdır. sınıfındaki tüm araçlardan oldukça ucuz olmasına rağmen aynı donanımlara sahip ve kalite yönünden pekte eksiği yoktur. bir bravo ile golf arasındaki 15 bin liralık farkı golf hangi özelliği ile dolduruyor.