PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evo el freni

zafermutlu
14/03/2011, 10:31
iki gündür aracı kullanmıyordum garajda duruyordu, en son güzelce temizledim vede bıraktım. el freni çekik araç boştaydı bıraktıgımda.. bugun sabah el frenini indirdim vede bire taktım araç biraz zorlandı ve küt diye bir ses geldi, sanki el freni takılı kalmış gibi.. ayrıca hava soguk degil çok güzel donma ihtimali yok yani vede el frenini tam olarak indirdigimden eminim... neden olmuş olabilir takılı kalması ve o ses nerden geldi?

USTA
14/03/2011, 10:50
Yıkadıktan hemen sonra bıraktıysan içerde kalan su nedeniyle arka kampanalar yapışmıştır,hareket edince yapan tak sesi ordan gelir...

zafermutlu
14/03/2011, 12:06
aynen öyle olduydu mustafa bey yıkayıp bıraktıydım. tşk ettim..

shellcininabisi
14/03/2011, 17:52
ben soruya ekleme yapabilir miyim? daha aracım 2 günlük ve biraz kurcalayım diye bu gün anahtarı 1 kademe çevirdim herşey açılsın diye 10 sn sonra bir tak sesi geldi. sonra 2-3 tane daha sonra tıkırtı yaptı kesildi bu normal midir?

emresahin83
14/03/2011, 19:35
mustafa abi doğru söylemiş.

bende bir kere yıkatıp eksi 2-3 civarında bırakmıştım aracı hareket ettirince tak diye bir ses gelince, ne oluyor diye fırladım. sonradan çaktım aracı yıkadım dondu diye :)

tayfux
14/03/2011, 19:51
aynı olay benim eski aracımda başıma gelmişti kampanalara oda sıcaklığında su dökmüştüm aslında yapılmaması lazım fakat acil işim vardı ve hemen araç lazımdı mustafa abinin dediği gibi arabayı yıkadıkdan sonra hemen el frenini çekmeyin siz ne kadar soğuk değil desenizde o araba 2 gün boyunca yemiş o havayı yapışma gibi şeyler olabiliyor..