PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Duologic kullananlara bir soru

BLUEMAN
13/03/2011, 14:03
Arkadaşlar aracımı 3000 bakımına götürdüğüm zaman duologic vites kutusununda daha önce hergangi bir arıza meydana gelip gelmediğini bilgisayara bağlayıp öğrenebiliyorlarmı ,aklıma takılan bir ay önce kontak 2 defa almadı üçüncüye aldı ve duologic arıza ışığı araç çalıştıktan hemen sonra sönmesi gerekirken 5 sn fark ile sonra sönmüştü yol bilgisayarına bakmadığım için ne yazdığı yada yazmadığı konusunda bilgim yok o gün bu gündürde araçta herhangi bir arıza durumu söz konusu değil gerçi o günde arıza ışığının aracı çalıştırdıktan 5 sn sonra sönmesi arıza anlamına mı geliyor onuda bilmiyorum çünkü o zamanlarda aracı MAR konumunda ışıkların sönmesini beklemeden direk kontak yaparak çalışıtırıyordum.

emresahin83
13/03/2011, 14:16
o kontak almama bende de oluyor. biraz fazla bekleyince oldu hep. arıza ışığı filan da yanmadı.

levan34
13/03/2011, 14:27
kafanı bunlara takma....dualogic arızasının seni ilgilendiren tarafı yolda kalacağın zamandır...aracını çekiciyle servise çekerler...bunlar ışık yanıp anidende olabilir,,yada uyarı ışığı sönüp yola devam da edebilirsin....konu açmana gerek yoktu....forumda bu konu ile ilgili zaten çok bilgi var... arattır ve tamamını oku.

örnek konu: https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/13668-check-transmission-see-hand-book.html

ZAK1980
13/03/2011, 14:30
Bir ara aracı Müslüm abinin oraya cek ecuya baksınlar 2 dk da neyı var neyı yok ogrenırsın

OPTS
13/03/2011, 14:38
Kontağı yarım çevirdikten sonra biraz bekle öyle çalıştır. Hemen tam kontak yaptığında çalışmaya biliyor.

BLUEMAN
13/03/2011, 16:09
Vermiş olduğunuz bilgiler güzel fakat sorumun özü hakkında forumda bilgi bulamadığım için konuyu açtım .
sorumun özü şuydu :Şayet bilgim dahilinde arıza ışığı yanmış o anlık bir arıza durumu olmuş ise bu servis tarafından bilgisayara bağlanarak history yani geçmiş zaman bilgilerinden ulaşılabiliyormu hani derlerya troy düğmesine 5 sn basınca yol bilgileri sıfırlanıyor diye böyle birşey bu yüzden yapmıyorum bilgiler sıfırlanmasın duologici kontrole götürdüğümde en azından geçmişte bir arıza vermişmi yoksa vermemişmi bilgimiz olsun diye şimdiden teşekkürler çok sağolun.