PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çin den SonRA İraN OTOlaRı DA GEliYor

microab
02/05/2007, 14:11
İran otomobili Samand ay sonunda piyasada... Hüseyin Yeşilkavak / AA

İran'ın Khodro Company (IKCO) firması tarafından üretilen ''Samand'' marka otomobillerin, Türkiye'de satışına sunulmasına yönelik gerekli izinlerin alındığı bildirildi.
''Samand''ın Türkiye Distribütörü MYS Otomotivin Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Seskır, geçen yıl mart ayında Türkiye pazarına girmesi planlanan ''Samand''ın ithalatının, gereken izinlerin çıkmaması nedeniyle bir türlü gerçekleştirilemediğini söyledi.
İki ülke yetkilileri arasında yaklaşık bir yıldır süren görüşmelerin artık sonuçlandığını anlatan Seskır, ''Uzun süren görüşmeler sonucu Dış Ticaret Müsteşarlığından gerekli izinler alındı. Müsteşarlık, izinlerin verildiğine dair gerekli belgeleri Sanayi ve Ticaret Bakanlığına gönderdi. Artık 'Samand'ların Türkiye'de satışına yönelik hiçbir sorun kalmadı'' dedi.
Seskır, anlaşmanın hemen ardından 3 bin araç siparişi verdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:
''İran otomobillerinin Türkiye'de satışına bu ay sonundan itibaren başlıyoruz. Biz her türlü hazırlığımızı yapmıştık. 'Samand' ve 'Samand LX' modelleri ay sonundan itibaren Türkiye'de olacak. Şimdiden yoğun bir taleple karşı karşıyayız. Araçlarımızın 45 ilde satışlarına başlanacak. ABS fren sistemi, hava yastığı, klima, merkezi kilit gibi her türlü donanımların mevcut olduğu araçlar 16 bin 900 ile 19 bin 900 YTL arası fiyatlarla satılacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.''

---internet haber---

ABNEW
02/05/2007, 14:22
Hayırlı uğurlu olsun.1.6 110bg lik Peugeot motoru kullanılıyor araçlarda...

h k
02/05/2007, 18:45
geçen yıl autoshow fuarında görmüştüm samandları.

araçlarda 10-15 yıl öncesinin havası var. oldukça demode modeller. teknolojilerini bilmiyorum belki güne uygundur ama tasarımları çok çok eski.

nejatb
02/05/2007, 20:58
pejo 206 sedan zaten iran'da yapılmıyor mu?

heryeri donatmıslar afisi ile. birde iran cıktı.

multijet
02/05/2007, 21:27
İranlı üreticinin web adresi : https://www.ikco.com/default.aspx
inceleyebilirsiniz.
Bu arada bizdeki dacia logan orada olmuş renault logan...

utku952
02/05/2007, 22:23
şok oldum!!!! bu ne yav :) bizim kuşlar etiopya da üretiliyor. pejo larda iran da demekki 407 cıktı bunlar hala 405 i modif edip satıyorlar ilginc. ayrıca yakıt tüketimlerine bi bakarsanız 206 şehir içi 9.9lt/100km harcıo adamların petrol sıkıntısı yok tabi :)

Auto engineeR
02/05/2007, 23:38
405 bile satıyolar yazıklar olsun bee
güvenlik sıfır insan hayatıyla oynuyorlar resmen

Honor COOPER
04/05/2007, 11:59
o satılan 405 ülkemizde satılan albea,palio,symbol,logan,tata gibi birçok markadan daha güvenli olduğuna emin olabilirsiniz.

Akincl
04/05/2007, 15:44
o satılan 405 ülkemizde satılan albea,palio,symbol,logan,tata gibi birçok markadan daha güvenli olduğuna emin olabilirsiniz.

Ben emin olamadım.

palio nun geçtiği gübenlik testleri burda yazıyor.

tata ile ya da 20 yıllık 405 ile aynı kefeye konulabileceğini sanmıyorum.

https://www.otomobul.com/test/testbilgi.php?marka_id=30&model_id=139&test_id=225

ufuk61
04/05/2007, 16:01
evet yaa tata hindistanda mercede ortaklığı ile üretilen bir araç bu arada iranlı falan demeyin baksanıza adamlar yan dikiz aynalarına sinyal koymuşlar ula bizim gp de bile yok:ok: :muha:

microab
21/08/2007, 15:03
İran otomobili ''Samand'' 19 bin 900 YTL'ye Türkiye'de...
Hüseyin Yeşilkavak /Anadolu Ajansı

https://img39.yukle.tc/images/7034498manset1.jpg
İranlı Khodro Company (IKCO) firması tarafından üretilen ''Samand'' marka 300 otomobilin, önümüzdeki hafta TIR'lara yüklenerek Türkiye'ye doğru yola çıkacağı bildirildi.
''Samand''ın Türkiye Distribütörü MYS Otomotivin Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Seskır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl mart ayında Türkiye pazarına girmesi planlanan, ancak yaşanan sorunlar nedeniyle bugüne kadar geciken ''Samand''ın ithalinin, bir hafta sonra gerçekleşeceğini söyledi.
İki ülke arasındaki ithalata yönelik sorunların tamamen giderildiğini kaydeden Seskır, ''Uzun süren görüşmeler sonucu Türkiye, haftaya 'Samand' ile tanışacak. Biz anlaşmanın ardından 3 bin otomobil siparişi vermiştik. İlk planda 300 'Samand' önümüzdeki hafta TIR'lara yüklenerek Türkiye'ye gönderilecek'' dedi.
Seskır, Türkiye'ye ilk planda 'Samand LX' modelinin gireceğini ve her türlü donanıma sahip olan bu otomobilin 19 bin 900 YTL'den satışa sunulacağını ifade ederek, şöyle konuştu:
''Biz bir yandan izin işlemleriyle uğraşırken bir yandan da bayilerimizi hazırlıyorduk. Araçlarımız 40 ilde satışa sunulacak. Bayi ve servis ağımızı daha da yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Yoğun taleple karşı karşıyayız. Samand, hem ucuz hem de ABS fren sistemi, hava yastığı, klima, merkezi kilit gibi her türlü donanımların mevcut olduğu bir otomobil olarak Türk halkının ilgisini çekti. Böyle bir otomobili Türkiye pazarına kazandırdığımız için çok mutluyuz. Hayırlı olmasını diliyorum.''

''SOREN'' VE ''PARS'' MODELLERİ SIRADA

''Samand''ın yanı sıra IKCO firması tarafından üretilen diğer modelleri de Türkiye'ye getirmek istediklerini ifade eden Seskır, ''Samand'ın ardından 'Soren' ve 'Pars' modelleri de Türkiye'ye gelecek. Bununla ilgili çalışmalarımızı da sürdürüyoruz'' dedi.

--internet haber--

memat
22/08/2007, 11:24
abi lada vegaya benziyo pek bi fark yok

GP61
22/08/2007, 12:14
arabanın tasarımı doğal olarak biraz kötü olabilir ama donanım konusunda albea,symbol,logan,tata ve ladaya meydan okuyor bu modellerde opsiyon olarak bile olmayan bazı özellikler bu fiyata standart :D sis farı,ön/arka kol dayama,elektrik ayarlı koltuklar,park sensörü,uzaktan kumandalı bagaj açmalı kilit,alaşım jant,arka klima,mp3/cd player,elektrikli 4 cam,ahşap orta konsol,elektrikli aynalar,alarm,yol bilgisayarı ve 3 yıl garanti :) puntoda bile standart olmayan özellikler bile var ve 20 milyarlık bir fiyata satılıyor.Mesela elektrikli 4 cam bizde anca emotion da alabilion,park sensörünü 700ytlye alabilioz,jantı da 500ytl para veriyoz almak için azcık şu dandik firmalardan utansalarda donanımları yükseltseler yahu

ufukbzk84
22/08/2007, 12:54
iyide bişi sorcam şimdi bu adamlardapetrol sorunu yok 5 milyona mercedesin deposunu dolduruyolar... peki bunların yakıt tüketimi nasıl acaba tamqam ucuz olabilirde ucuz olduğu içinde alıcıların çoğu tasarrufu düşnecektir...kendilerine göremi türkiye şartlarına göremi yaptılar acaba...

multijet
22/08/2007, 14:03
zaten 206 sedanlar iran malı. Dacia da iranda direk renault diye çıkıyor.

ABNEW
22/08/2007, 23:51
iyide bişi sorcam şimdi bu adamlardapetrol sorunu yok 5 milyona mercedesin deposunu dolduruyolar... peki bunların yakıt tüketimi nasıl acaba tamqam ucuz olabilirde ucuz olduğu içinde alıcıların çoğu tasarrufu düşnecektir...kendilerine göremi türkiye şartlarına göremi yaptılar acaba...

Ufuk bildiğim kadarıyla 1.6 110bg lik Peugeot motorlarını kullanıyorlar.Ortalama tüketim 8lt civarı olabilir...

ufukbzk84
29/08/2007, 13:07
valla arda abi hem en ucuz araba alıp hemde 100 km/ortalama 8 lt tüketen bi arabanın türkiyede alıcılarının çok fazla olmadığını düşübüyorum...