PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo 1.3 75 Bg Fiorino 1.3 75 Bg Kararsızım

madbad
12/03/2011, 23:20
Arkadaslar aranıza yeni katıldım nasip olursa 2 hafta içinde punto evo almayı düşünüyorum fakat herkez aklımı karıstırdı sizden yardım istiyorum

İsmim mutlu muğla lıyım yaş 29 internet cafeciyim

işimdende anlasılacağı gibi fazla gezmeye vaktim yok genelde aracı evden işe gitmek için kullanıcam Evle dükkanımın arası fazla yok bu arada kışın kullanılacak birde çocuk hasta olur diye acil durumlar için sizde bu iki araçtan hangisi şehir içinde az yakar ve hangisini tavsiye edersiniz

birde sizce dizel arac şehir içi için ideal olurmu herkezi dediği uzun yol yapacaksan dizel al ben anlamadım bundaki mantığı valla.

Yorumlarınızı bekliyorum...

USTA
12/03/2011, 23:33
Senede 20.000 km den az yapacaksanız benzinli Evo alın.
Fiorino kamyonet sınıfında olduğundan her sene muayeneye girer,MTV oranları yüksektir,6 senede bir kategorisi değişir,Evo nun 3 senede bir değişir muayenesi ilk 3 sene sonunda olur.
Fiorino Evo ya göre daha sert süspansiyonlara sahiptir,konforu az olur.
Kışın benzinli araçlar dizellere göre çok çabuk ısınır ve içini ısıtır,dizel için uzun süre beklemeniz gerekir.
Dizellerin bakım aralığı 10.000 km,benzinlilerin 20.000 km ve daha uygun bakım masrafları vardır.
Neticeye gelirsek:Ben olsam benzinli Evo Dynamic alırdım...

Scottie
12/03/2011, 23:36
hemen hemen ikiside aynı yakar.. genç adamsın ne yapacaksın fiorinoyu.. evo al geç....

opexturk
12/03/2011, 23:57
fiorino sakın alma evoyla kıyaslanacak bir araba değil bence konfor açısından çünkü evo yumuşacık pamuk gibi ancak fiorino sert bi araç hem fiorinonun vergisi daha fazla kamyonet sınıfına girdiği için

yunus kahraman
12/03/2011, 23:58
Usta nında dediği gibi anlaşılan senede 20.000 km den az yapacağın için en ideali Evo almak. Usta zaten herşeyi açıklamış.

tayfux
13/03/2011, 00:53
bencede benzinli hb bir araba al..illaki evo olması şart diil ama spor benzinli güzel bir araba alabilirsin..megane hb 1.6 lar var full cam tavan hız sabitleme dahil 18-19 liraya miss gibi herşeyine yeter valla..

opexturk
13/03/2011, 02:44
Senede 20.000 km den az yapacaksanız benzinli Evo alın.
Fiorino kamyonet sınıfında olduğundan her sene muayeneye girer,MTV oranları yüksektir,6 senede bir kategorisi değişir,Evo nun 3 senede bir değişir muayenesi ilk 3 sene sonunda olur.
Fiorino Evo ya göre daha sert süspansiyonlara sahiptir,konforu az olur.
Kışın benzinli araçlar dizellere göre çok çabuk ısınır ve içini ısıtır,dizel için uzun süre beklemeniz gerekir.
Dizellerin bakım aralığı 10.000 km,benzinlilerin 20.000 km ve daha uygun bakım masrafları vardır.
Neticeye gelirsek:Ben olsam benzinli Evo Dynamic alırdım...

ben de 5 ay önce araç alırken yılda 5 - 6 bin km yol yaparım benzinli alayım dizele gerek yok dedim ancak sonra vazgeçip dizel aldım iyi ki de almışım çünkü şuan 5 aylık aracım 9.500 km :) 1. yılında 30 bin bakımına götürücem herhalde :)

EvoKoray
13/03/2011, 13:08
evden işe giderken ve arasıra kullanacaksan az km yapacaksın biraz performanslı olsun istersen 1.4 105 hp multiair benzinli almanı tavsiye ederim

dizel kısa mesafe kullanımda motor geç soğudu için biraz fazla yakar , sürekli uzun yol yapacaksan dizel almalısın ;)

Hızla alakan yoksa ekonomi yaparım dersen 1.4 Fire 77 hp senin işini fazlasıyla görür zaten :)

Aile aracı olsun rahat olsun diyorsan Evo Dynamic kesinlikle..

takres
13/03/2011, 14:37
yılda 10000 km bile yapsan dizel almalısınız bence...

asil
13/03/2011, 20:36
evo diyorum dizel diyorum 2 eli daha hızlı vergisi daha düşük ama fiorinoyu boş geçemem lalipop gibi araba kullandım biraz sert doğru ama muğla bölgesi için ideal bir araba yüksek ve seri yeni multi jetleri 95 bg

madbad
17/03/2011, 15:33
Yorumlar için teşekkür ederim evo 1.4 105 test ettim bayide dizelden daha gürültülü çalışıyordu ayrıca serilik olarakta çok kötü geldi bana.citroen c3 ve ford fiesta bakıp sonra karar vericem gibi

Birkan61
17/03/2011, 21:23
Yorumlar için teşekkür ederim evo 1.4 105 test ettim bayide dizelden daha gürültülü çalışıyordu ayrıca serilik olarakta çok kötü geldi bana.citroen c3 ve ford fiesta bakıp sonra karar vericem gibi

Citroën C3 konusunda yardım isterseniz her konuda yardımcı olurum.

Annemin eski aracı , benimde 1 hafta önceye kadar olan aracımdı.

2004 ve 2005 model olmak üzere 2 kez C3 sahibi olduk. :)