PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıtı nereden alıyoruz ??

BGRAYS
04/01/2007, 00:27
nereden aldıgımızı neden nicin aldıgımızı ve bilgilerimizi paylasalım .. (5 secenek dısındakileri aklıma gelmedi kusura bakmayın.. onları diger sıkkında degerlendiriz)

h k
04/01/2007, 01:16
ben istasyon secmiyorum , nereden dekgelirse aliyorum . listedekilere ilave olarak alpetten de aliyorum hemen evimin 10 metre ötesinde istasyonu var.

kadoku
04/01/2007, 13:34
ben genelde Opet veya Shelden 95 kurşunsuz alıyorum genelde aynı istasyondan almaya çalışıyorum.

breakerman
04/01/2007, 13:39
Arkadaşlar eski arabamda Shell kullanıyordum. Açıkçası oldukçada memnundum. Benzin filtremi değiştirdiğim zamanda oldukça temizdi . Arada sırada başka benzincilerden alınca (BP-türkpetrol falan ) tüketimim artıyordu. Ama GP yi aldığımda bi kart tutuşturdular elime ve "bunla almazsan benzini nah öderiz hasarı" :) şeklinde yaklaştılar. Bende yakıt sisteminde oluşabilecek hasarlarında garanti kapsamına girmesi için OPETten alıyorum benzinimi. İstanbul içerenköyde oturuyorum ve en yakın opet maltepede. Oradan geçerken fullemekten başka seçenek yok gibi. Memnun musun dersen? Diilim.

Bende ordan alıyordum eskiden altunizadeyede açıldı aklında olsun capitol un arkasındaki yola hizmette baya iyi.Akaşm geç saatlerde falan birinci köprü yolundan bas altunizadeden ayrıl direkt karşında 5-6 dk da ordasın.Orasıda bi alternatif aklında olsun..

ORACLE
04/01/2007, 13:43
Arkadaşlar bu konu eskidende konuşulmuştu.
Şimdi soruyorum arkadaşlar. Daha öncede zaten belli bildik yerlerden benzin alıyordunuz. Şimdiye kadar butür yerlerden benzin alıpta motorunu eline alan hiç kimse görmedim. Bu opetin pazarlama stratejisinden başka birşey değil.
Ben shell den alıyorum. Burada shell şöyledir böyşedir falan diye eanlatmayacağım. Ama çok memnunum. Bu arada benim yakınımda opet yok.
İlla opetten alacağım diye en az 35 KM yol yapmam lazım. Hiç işime gelmez.
Hee yakında olsaydıda ben gene shell i dener eğer daha iyiyse shell almaya devam ederdim.

AWD
04/01/2007, 13:57
opet kartı olduğu için ve fullforce 97 olduğu için opet 8O

OzzY
04/01/2007, 14:20
yakıt güvence nedeniyle hep opeten aldık
hatta sadece 2 istasyon kullanıldı:D

Misafır
04/01/2007, 15:17
bir ara tuzladaki bir shell ana bayiine incelemeye gitmiştik.
genel müdür ile sohbet ederken şunu söylemişti.
shell yakıtları performans olarak tüm yakıtlardan daha iyi
ama bunun eksi yanı ise performans yakıtı olduğu için uçuculuk oranının diğer yakıtlara göre daha fazla olması.
benim iki arabam var dedi
ikisinin de motor hacmi ve depo kg. aynı.
birine shell den birine de bp den yakıt alırım devamlı.
ve bp shell den yaklaşık 50-60 km daha fazla gidiyor demişti.

ben de shell den opete geçtiğim zaman arabam fazladan 70 km yapmıştı.
şu an da 4. depomu kullanıyorum ilk üç deponun hepsinde minimum 50 km daha uzun yol yaptım.
Shell tek marşta tık diye alıyordu.
opet de tek marşta alıyor ama motorun çalışması 2-3 sn. kadar zaman alıyor.

opet shell veya bp ile kıyaslanamaz bile ama daha fazla yol yaptırdığı kesin bence.

ama shelle geçsem mi diye düşünmüyor da değilim hani !

Bülent A.
04/01/2007, 15:20
Ben sürekli TOTAL den alıyorum.Hem çekişte fark ediyor hemde az yakıyor.
Nadiren Opet kullanıyorum.Onda da istasyon seçiyorum.Her Opetten de almam.

Ayrıca daha önceki aracım Palio Multjet tede total kulanıordum.
30.000 km yol yaptım.Sorunda yaşamadım.

microab
04/01/2007, 16:17
Opet ten alıyorum hiçbi problem yok şu ana kadar.Bir kez mecbur kalıp moil den almak zorunda kaldım,araba çekmedi bir türlü.

Küçük bir hatırlatma "ToTal" Fransız arkadaşlar...

woyzeck
04/01/2007, 17:59
opet kartı var.ayrıca garanti için oradan almam gerekiyormuş.bende bu kurala uyuyorum ve opetten alıyorum..ama çok fazla istasyon yok benim çevremde.o yüzden pek de memnun değilim açıkçası..

heartfever
04/01/2007, 18:31
bana göre shell ve bp den şaşmayın derim. iki firmanın da çalışma prensiplerini biliyorum. bütün tanklardaki yakıtlar bilgisayar ağı ile ana merkezden kontrol ediliyor. giren yakıt miktarı çıkan miktar emüsyonu herşeyi anlayacağınız. bayinin katakulliye getirme şansı yok. bu sebeple shell ve bp den hangisi karşıma çıkarsa ondan alıyorum. ama bp daha sessizleştiriyor motoru sanki.

Mısafir
04/01/2007, 18:42
Arkadaşlar eski arabamda Shell kullanıyordum. Açıkçası oldukçada memnundum. Benzin filtremi değiştirdiğim zamanda oldukça temizdi . Arada sırada başka benzincilerden alınca (BP-türkpetrol falan ) tüketimim artıyordu. Ama GP yi aldığımda bi kart tutuşturdular elime ve "bunla almazsan benzini nah öderiz hasarı" :) şeklinde yaklaştılar. Bende yakıt sisteminde oluşabilecek hasarlarında garanti kapsamına girmesi için OPETten alıyorum benzinimi. İstanbul içerenköyde oturuyorum ve en yakın opet maltepede. Oradan geçerken fullemekten başka seçenek yok gibi. Memnun musun dersen? Diilim.

padawantr
04/01/2007, 18:47
'a katılıyorum. Ben de OPET'ten alıyorum benzini. Ama isteyerek mi ? Cevap "HAYIR". Bana, satılan arabanın yanında benzin de satma stratejisinden başka bir şey düşündürmüyor açıkcası. Ama arabam dizel olduğu ve dizel motorda bir pompa arızası çıktığında çok büyük masraflar açabileceğini bildiğimden ve bu yüzden riske girmekten çekindiğimden hep Opetten aldım. Açıkcası diğer istasyonlardan hiç benzin almadım şimdiye kadar GP'ler için. Yani bilemeyeceğim diğerleri ne derecede iyi. Ama bi paliom vardı bundan 3 araba önce. Shell direk farkettiriyodu km. olarak.

jeoenis
04/01/2007, 19:06
Eski arabamda opet(daha doğrusu araba lpg'li olduğundan Aygaz) alıyordum geyet memnundum, daha benim arabanın işlemleri devam ettiğinden dizel olarak hangisi üstündür bilemiyorum. Ama benim anlamadığım nasıl oluyorda bunlar benzini opetten alıp almadığımızı anlıyorlar.

GP-07
04/01/2007, 19:09
Bende kesinlikle shell diyorum daha önceki araçlarımada shellden alıyodum en ufak sorun yaşamadım ve bakımlara gittiğimde arabalrın benzin filtresinde ve enjektörlerinde en ufak kirlenme bile yoktu gerçekten çok memnunun, benim elimede aracımı teslim alırken biliyorum opet kartı tutuşturucklar ama ben almıcam kesinlikle ztn ewimini yakınında opet yok shell var shellden şaşmayın derim arabanın performansı cidden çok iyi oluyo ama biraz çabuk bitiyo içindeki katkıdan dolayı

BGRAYS
04/01/2007, 19:27
bekledigimden daha cok shell cikti ganranti konusunda opetten alma zorunlulugu canımı sıkıyo ..

Misafir2
04/01/2007, 21:50
yakıt güvence sıstemı nedenıyle opet kulanıyorum

Linos
05/01/2007, 00:30
Ben de Shell kullanıyorum! Önceki aracımda (Palio 1.4) da Shell kullanıyordum, hiç bir sıkıntım olmamıştı. Ancak geçenlerde Opet'den alayım dedim, fulledim depoyu! Normalden daha fazla yaktı araç! Bu nasıl oluyor anlamıyorum ama bir daha Opet kullanmam sanırım...;)

drhilter
05/01/2007, 08:51
yakıt güvenlik sistemi nedeniyle genellikle opet alıyorum.
bazen mecbur kalınca po kullanıyorum. yakınlarımda opet yok malesef.

AWD
05/01/2007, 10:52
shell den 100 oktan kullanan varmı bide fiyatını bilen arada gazlıcağım zaman alsammı diyorum ?

ORACLE
05/01/2007, 10:54
Yok abi arabayı öyle kötü şeylere alıştırmıyorum ben :)
Bi kere 97 aldım iki kere enjektör hatası verdi.
performans bakımından da ben bişey hissedemedim.
95 e devam:)

bahcelili_ali
05/01/2007, 10:56
bende shell ciyim illaki fark görüyorum tabi tercih meselesi bi durum bide markadan çok satış yapan istasyonda çok önemli faktör istasyonu iyi seçmek lazım.

AWD
05/01/2007, 10:59
ben zaten opetten genelde fullforce 97 alıyorum 30 kuruş fark var arasında ama etkliyio azda olsa performansı ki biliyosunuz oda 95 oktan ama katkılı 97 oktan diil yani ;)

BGRAYS
05/01/2007, 13:23
shell almayı dusunuyorum cunku bicok kisi opet olayına ragmen shellden alıyo buda az cok ii oldugunu gosterir ..

dejavu
05/01/2007, 19:29
@arkadaşlar
ben aracı aldığımda ilk depoyu shell den koydum daha sonra opet kullandım.. bir iki depo kadar... ve daha sonra tekrar bir dört beş depo shell kullandım.. son 3000 km dirde opet kullanıyorum....
1. shell opet e göre daha performanslı bizza kullandığım izlenime göre
2. shellde motor düzensiz ve gürültülü ve dengesiz çalışıyor hissi veriyordu...
3. opet yakıtta motor daha sezsiz gibi ve motor sesi kulağa daha düzenli geliyordu..
4. kalite olarak opetten daha çok menunum..
5. performans olarakta shell den memnunum
6. motor çalışma marş döneminde shelle opet arasında fark göremedim..
7. opetle 30-40 km yerine göre 50 km daha çok yol kat ettim..
8. BENCE EN ÖNEMLİ HUSUS YAKITI HANGİ MARKADAN DEĞİL, HANGİ MARKANIN HANGİ İSTASYONUNDAN ALDIĞINIZDIR.....

bana en yakın shell var ordan bir 2000 km kullandım ama artık opet alıyorum kalite olarak bana dahga iyi geldi.. ama aldığım istasyon daha 3-4 aylık istasyon yani sizin anlıcanız sistem ve tankları yeni olduğu için daha temiz olduğunu düşünüyorum... ve hep aynı pompaya gidiyorum...

viper66
06/01/2007, 20:13
Aracım dizel olduğu için bugüne kadar (arac 10.000 km'de) opet ten başka yerden almadım. Ancak geçen hafta iki defa arka arkaya yakıt donması sorunu yaşadım ve hava ısınana kadar aracı çalıştıramadım.. Konuyu hem servise hemde opet müşteri hizmetlerine ilettiğimde opetten almam gerektiğini söyleselerde bundan sonra kesinlikle opet ten yakıt almayacağıma eminim.

microab
06/01/2007, 20:16
Yahu bugüne kadar ben hep Opetten aldım.Kaldı ki Nevşehir de Hava sıcaklıkları -17 lere kadar geldi.( Ben sabah 6.30 da okula gidiyorum) Bu havalarda bile canavar gibi çalıştı hiç ikilemedi,yakıttan çok memnunum.

Demekki İstasyonlardan-pompadan fark ediyor..

dejavu
06/01/2007, 20:28
@viper66 kardeş dediğim gibi hangi marka değil asıl önemli olan
hangi markanın HANGİ İSTASYONUNDAN alıyorsun bu önemli..
bende ankarada -12/-15 lerde sabah 05:40 lardahaftanın altı sabahı araç çalıştırdım ve opetten memnun kaldım..
aldığım istasyon ankaranın göbeğinde yeni kurulan daha 3/4 aylık bir istasyon..
çocuklara özellikle sordum bu istasyon eskidide yenilendimi yoksa tamamıyla yeni mi diye çocuk abi bu istasyon yeni kuruldu daha önce burda istasyon yok dediler..
en son yakıt aldığımda sordum yakıtı depoya ne zaman koydunuz..
pompacı: abi bizde iki depo var yeni gelen yakıtdan koyulan depodan koymuyoruz ilk önce eski depodan koyuyoruz bittiğinde dopo sistem ona geçiyor dedi..
buda demek oluyorki mazot demekki dinlenmiş mazot..
dediğm gibi aldığın istasyon markadan çok olayda daha etkili. bana göre marka %30 istasyon etkeni veya kalıte oranı %70 lerde de tabi bu değer net değer değil üç aşagı beş yukarıda oynayabilir..

toful
06/01/2007, 20:37
opet güvence sisteminden şaşmamak gerekir.daha önce akaryakıt şirketinde çalıştım.şirketin 2 farklı benzin istasyonu vardı.ataş rafineriden ikisininde dolduğu yer aynı idi(bp ve türkpetrol) .hiç bir fark yoktu.bizzat tankerin üzerinde de bulundum dolum anında .katkı matkı koyduğumuzu hatırlamıyorum.sadece faturayı kesen şirket farklı.ödeme koşulları daha cazip olduğu için o dönem türkpetrol olarak yakıt alıp bp istasyonunda çok satmışlığımız var.o dönemde petrol ofisi haricindeki tüm firmalar aynı rafineriden alıyordu.opet güvence sistemini kösmeselerdi denetim mekanizmasının iyi olduğunu düşündüğüm shell istasyonundan alırdım.

barraquda
07/01/2007, 18:39
bende mecburiyetten opetten alıyorum yakıt güvence sistemi hikayesinden dolayı..daha öncede clio dizele hep total kullandı bir yakınım..araç 100000 devirdi..performans 1 nebze bile olsa düşmedi..bir önceki arabam benzinli idi..shell-total karışık alıyorum ama totalde sanki 20-30km kadar farkediyordu

mTk
08/01/2007, 13:53
Opet alıyorum hiç menun değilim ama hala alıyorum. :(
Geçenlerde totalden aldım fark apaçık ortada Opet tırt. Ama güvencesi var :)

grande
08/01/2007, 14:23
Opet...

Fangio
08/01/2007, 15:01
yakıt güvencesi nedeni ile Opet Full Force 97 oktan alıyorum bende.Daha önceki aracıma (Twingo) sürekli Shell alıyodum şimdilik bi şikayetim yok Opetten ama...

lithium
10/01/2007, 09:40
Opet'ten alıyorum.. Genelde de Maslak'tan ya da TEM'deki Mehmetçik Vakfı'nın yerinden alıyorum. Hem garanti nedeniyle, hem de nedense yerli bağları olan bir firma olduğu için daha sempatik geliyor...

Fullforce 97 kullandım bi ara 2-3 depo kadar, performansta biraz artış oldu cidden, ama anca 3 depoda hissettim.. Onun da nedeni araç düşük devir, dur-kalk filan kullanıldığında muhtemelen daha az kurum vb. üretiyor, motor daha temiz kalıyor sanırım, çünkü 97 sadece katkılı bir 95 oktan benzin. Bir de 97 oktanda tüketim arttı.

98, 100 oktan filan kullanırsanız tüketim artışından başka büyük birşey elde edilmiyor, maalesef motor hacmimiz ve içeri alabildiği hava, motor ayarları vb. belli, yüksek oktanı yakamıyor motorlar tam olarak.

BRACAL07
10/01/2007, 10:03
arkadaşlar ben hep Shell den aldım opet kartını aracı aldığımda göndereceklerdi göndermediler bende üzerine düşmedim söylenen arıza olduğunda opet ten alındığını son 7 dolumda ölçüm yaparak bildiklerini ilettiler ama ben hangi ile gittiysem shell aldım cok da memnunum , hangi firmanın mazotu daha az yaktığına dair diğer markaları denemediğim için bişey söylemeyeceğim..shellden memnunum

yamtar00
10/01/2007, 11:51
sırf garantisi var diye opet kullanıyorum daha önce ki aracıma total kullanıyodum

Ryu
10/01/2007, 12:06
opet kart var paro kampanyası bebek mebek bilimum zerzevat olduğu için OPeT ciyiz.

jagar
10/01/2007, 13:39
bende garanti yüzünden opetten alıyorum ...

İbrahimKC
10/01/2007, 16:32
DAha önce 307 dizel kullanıyordum. Genellikle opet'den yakıt almama ragmen total ve bp'yide denemek için almıştım.ama opet'İn performansı hr ikisindende bariz iyi gelmişti. bu yüzden hep opet kullanıyorum ve çok memnunum..

Gkhan
12/01/2007, 20:54
Kendimi bildim bileli shell den benzin alıyorum.Bi sorunda yaşamadım.
Bu arada devamlı farklı farklı yerlerden benzin almak sorun yaşatabilir.Bilginize
v power 95 oktan kursunsuz yada 97 oktan alıyorum.97 oktan 95 in aynısı olduğunu söylediler sadece içinde temizleyici madde olduğunu duydum

krakercocuk
26/07/2008, 23:30
arkadaslar yakıt konusunda yaptıgınız marka secımlerı dıyelım...
hangı istasyonlar ve yakıt turunu kullanıyorsunuz sebepleri nedir.bu bılgılerı paylasmak yakıtta performans - saglıklılık - fiyat politikası vb..özellikleri bırbırımıze bıldıklerımızı anlatmak hepimiz ıcın ıyı olacaktır dıye dusunuyorum..herkez yaptıgı secimde sağladığı avantaj ve dezavantajları deerlendırebılırmı acaba..yorumlarınıza sımdıden tesekkurler..

uLTRa GP
26/07/2008, 23:31
shell den eurodiesel kaliteli, petrol ofisilerinin çoğuna güvenmiyorum AMA OPETİ DE TAVSİYE EDERİM EN TEMİZİ:DOPET kartımız var zaten

krakercocuk
26/07/2008, 23:40
bu arada arkadaslar multijet motor kullanan arkadaslara bır tavsiyem su olabılır petrol ofisindeki dıesel yakıttakı kükürt oranı 10 mus dıger ıstasyonlarda 40 cıvarındaymıs...temiz cevreyı desteklerız herhalde hepberaber:)

bu arada bır hatırlatma daha yapıyım yakıt fiyatlarındakı artışa neden olan baş ıkı fırma varsa bunlar shell ıle totalmiş bu yuzden ben bu ıstasyonlardan yakıt almama taraftarıyım.

EPKAH
26/07/2008, 23:48
shell den eurodiesel kaliteli, petrol ofisilerinin çoğuna güvenmiyorum AMA OPETİ DE TAVSİYE EDERİM EN TEMİZİ:DOPET kartımız var zaten
yakıt güvence sistemi yapıp opetlere yapıştırdılar dimi tüm fiat kullanıcılarını :)
bende şimdilik yakıt güvence sistemi kartı yok ama ben opet ve po dan alıyorum yakıtlarımı %95. opet in yakıtı güzel geliyor bi problem yaşamadım.

uLTRa GP
26/07/2008, 23:48
shell forever doğrudur ama ne yapıyım bırakılmıyo bağımlılık ayrıca bizim burdaki diesele su karıştırıo (petrol ofisi) gibime gelio

irgil
27/07/2008, 00:12
nerden alırsanız alın bütün petrol şirketleri izmit petrol ofisinden alıp katkı ve renklendirici katıyorlar

FoR_ReaL
27/07/2008, 00:32
Yakıt güvence sistemi olmasada Opet' den alırdım çünkü evimin karşında benzinci ve yıllardır aynı yerden alıyoruz hiç sorun yaşamadık

Punto_Can
27/07/2008, 02:19
yaklaşık 1,5 sene Ankara Dikmen deki Keklik Pınarının orda bulunan Opet ten aldım benzinimi. Yaklaşık 5-6 aydır da Petro Ofisi'nden alıyorum. Neden mi? Çünkü opetten aldığım benzini araba resmen yakamadan atıyodu, 1,4 motor olmasına rağmen ortalama 0,20 - 0,21 civarı yakıyodu. Forumda bazı arkadaşların tavsiyesi üzerine Petro Ofisini denedim. Şu an şehir içi 0,17 den yukarı çıkmıyor ve performansı ve çekişi opetten aldığım benzine göre daha fazla arttı. Ben kesinlikle Petrol Ofisi'ni öneriyorum. Opet evime 500 mt olmasına rağmen 2 km yol yapıp benzini mi Dikmen Vadisi'nin aşağısında bulunan PO'dan alıyorum ve % 1,000,000 memnunum,sonuna kadar da tavsiye ediyorum.

Size şöyle öneride bulunma istiyorum. 1 kere Opette depoyu fulleyin ve km'yi sıfırlayın. Ne kadar yol gittiğinize ve ortalama ne yaktığınıza bakın. Bir sonraki depoyu PO'dan fulleyin ve yine aynı şekilde yaptığınız km'yi ve ort. ne yaktığınıza bakın. Aradaki km ve performans farkını görünce çok şaşıracaksınız.

*** Aracım 1,4 77hp benzinlidir. %80 şehir içi kullanımında ölçülmüş kesin fiyatlardır...

ugurozer
27/07/2008, 06:03
dagtim sirketi aynı ancak istasyondan istasyona degisiyor, bizim burada iki adet opet var ikiside birbirinden sahtekar. Zamanında butun sirketlerin tubtak tarafından yapılan yakıt analizlerini bulup incelemistim. Suan itibari ile diyebilirimki aracınızın saglıgını dusunuyorsanız opetlerden uzak durun o kartlara mahkum kalmayın. Ben PO kullanıyorum. Dizeldeki kukurt oranı 5 kat diger eurodizellere oranla az evet.

tolgaank88
27/07/2008, 08:05
okul zamanı genellikle eskişehir yolu shell den,yaz aylarındada kennedy caddesi ile ekar sok. kesişimindeki bp den...ayrıca shell e gore bp nin daha uzun gittiğini dusunuyorum...

dejavu
27/07/2008, 09:03
bende uzun zaman opet kullandım.. ama opetin yakıtından hiç memnun kalmamaya başlamıştım. araç sesli çalışıyordu. devir noktalırında vuruntu yapıp lak lak sesleri alıyordum. tesadüfen petrol ofisi kullandım. motor hem daha sezsiz, uysal, dengeli, vuruntusuz, ve performans olarakda daha iyi, hemde bir depoda 30-40 km daha fazla yol yapma imkanım var.. petrol afisi ile fabrika verilerini yakalamak çok daha kolay bilesiniz..

artı kükürt oranı diğerlerine göre çok daha düşük. 5/1 oranında bilesiniz. artı uydu takip sisteminden her zaman takip ediliyor.
geçenlerde bir istayon sefi ile konuşmuştum. yukardan bütün istasyonlar takip ediliyor biraz zor demişti..

holigan
27/07/2008, 09:49
Forumda bazı arkadaşların tavsiyesi üzerine Petro Ofisini denedim. Şu an şehir içi 0,17 den yukarı çıkmıyor ve performansı ve çekişi opetten aldığım benzine göre daha fazla arttı
*** Aracım 1,4 77hp benzinlidir. %80 şehir içi kullanımında ölçülmüş kesin fiyatlardır...

hocam nasıl 0.17. heralde km'de yaktığın ykr miktarını söyluyorsun değilmi?1.4 benzinli için değerlerin çok altında değilmi?Varsa br bildiğin söylede biz de uygulayalım:)

anvil
27/07/2008, 09:57
Bununla ilgili bir konu ve anket vardı.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/253-yakiti-nerden-aliyoruz.html

Önemli olan güvenilir bayidir. PO'da da bozuk mallı bayi var, opet'te de shell'de de. Nerden mi biliyorum. Neyse :)

pdr42
27/07/2008, 14:49
arkadaşar bende opetten alıyorum benzinide gazıda benzin konusunda bişey demiyeecgim. ama gazdan bi sıkıntım yok. gecenlerde bende merak ettim shellden gazı aldım km olarak asagı yukarı opetle aynı gitti ama sanki shell daha performanslı gibi geldi ..

kadoku
27/07/2008, 15:38
Bende genelde Opet ve Totalden alıyorum açıkçası aralarında pek fark göremiyorum bence önemli olan markadan çok istasyonun temizliği sonuçta hepsi rafineriden aynı benzini alıyorlar içine kattıkları ise sadece kendi markalarının belli olmasını sağlayan bir katkı maddesidir, performans arttırıcı özellikleri yok tabi arada oktan farkı yoksa onun haricinde aralarında hiç fark yok sadece yakıtı bildiğiniz istasyonlarda almaya çalışın özellikle şehir dışına çıkarken küçük istasyonlardan uzak durun yeter.

Punto_Can
27/07/2008, 16:45
hocam nasıl 0.17. heralde km'de yaktığın ykr miktarını söyluyorsun değilmi?1.4 benzinli için değerlerin çok altında değilmi?Varsa br bildiğin söylede biz de uygulayalım:)

evet selçuk aynen öyle, km de yaktığım tutar 0,17 ykr :) hemde %80 lik kısmı şehir içi olmaz üzere :) bunu nasıl mı başarıyorum, bende bilmiyorum açıkcası :) ama yakıtı beni gerçekten çok mutlu ediyo, 1,6 lpg li araçlarla aşağı yukarı aynı civarda yakıyo.

En son örnek olarakda şunu söyleyeyim. geçen cuma kırıkkaleye okula gittim, evden gidiş geliş toplam 182 km. Dikmen vadisinin ordaki petrol ofisinden depoyu fulleyip kızılay, mamak,elmadağ, kırıkkale istikametinde gittim. dönüşte de kırıkkale, elmadağ, siteler, akköprü istikametinden konya yoluna çıktım ve konya yolundaki po dan depoyu tekrar fulledim ve 27,.. ytl lik benzin aldı.

Bu duruma göre 28,00 YTL / 182 km = 0,153... ykr yakmışım km başına ve % 90 ı şehir dışı sayılabilecek uzun yolda. Sen şehir içi ortalama ne yakıyosun selçuk?

ugurozer
27/07/2008, 23:13
eee L olarak kac L yakmışsın sen şimdi sehiriçi ve dışı? :))

holigan
28/07/2008, 09:04
Sen şehir içi ortalama ne yakıyosun selçuk?

ben 0.23 yaktıgımda bayram ediyorum.bendemi bir anormallik var acaba alla alla!! hele ki benzin 3.5 olduğu bir dönemde pes valla imrendim.

ufukbzk84
28/07/2008, 09:47
valla ben po dan alıyorum hem evime çok yakın hemde 30 ytllik yakıt alana dış yıkama ücretsiz ayrıca opettende aldım shelldende aldım bence en iyi performansı en düşük yakıt tüketimini po verdi gibi geldi...

nyesilyurt
29/07/2008, 23:58
dizel kullanan arkadaşlara PO nun vmax 10 deneyin derim.bende opet kullanırdım..bi deneyin farkı göreceksiniz.tabiki olumlu yönde.

HKNZHR
30/07/2008, 04:13
ben opetten alıyorum 97 oktan.. ama gozume bişi carptı gercekten motor cok sesli calısıyor sanırım :D 95 oktanla aralarında bence cok büyük fark var.. cogu arkadasım bi fark yok dese bile söle bi olay anlatim..

bir arkadasımla birlikte istasyona gittik parayı verdim benzin aldım fişe falan bakmadım istasyondan cıktım.. 2-3 km gittikten sonra arkadasım bu araba nie çekmiyor dedi.. bende anlamadım dedim fişi elime aldım bi baktım 95 oktan koymus adam.. farkı baskalarıda hissediyor.. ayrıca shell den aldıgımda hicte performans gormedim 95 ile 97 karıstııyorlar sanırım ve 97 kadar güclü olmuyor araba..

yakupca
30/07/2008, 08:41
shell diyorum
daha evvelıyatında opet den alıyor idim.
fakat bir depoda shell ile opel arasında tahmınen bi 50-60 km farkediyor.
performans olarak da kaybettiğimiz bi şiy yok.

makeles
30/07/2008, 12:22
PO Vmax 10 bence en iyi yakıt depo tamamen bitip PO dan alınca farkı hissediyorsunuz.. garanti yüzünden çoğunlukla OPET alıyorum maalesef..

ugurozer
30/07/2008, 13:50
ben opetten alıyorum 97 oktan.. ama gozume bişi carptı gercekten motor cok sesli calısıyor sanırım :D 95 oktanla aralarında bence cok büyük fark var.. cogu arkadasım bi fark yok dese bile söle bi olay anlatim..

bir arkadasımla birlikte istasyona gittik parayı verdim benzin aldım fişe falan bakmadım istasyondan cıktım.. 2-3 km gittikten sonra arkadasım bu araba nie çekmiyor dedi.. bende anlamadım dedim fişi elime aldım bi baktım 95 oktan koymus adam.. farkı baskalarıda hissediyor.. ayrıca shell den aldıgımda hicte performans gormedim 95 ile 97 karıstııyorlar sanırım ve 97 kadar güclü olmuyor araba..

aldığın yakıtta problem vardır, aracının avans ayarlarını 98-97 oktana gore yaptırmadığın muddetce sıkıştırma oranında artma olmadığı için daha fazla performans alamazsın.

ekorkut
30/07/2008, 14:55
PO Vmax10 diyorum. Başka yerden kesinlikle almıyorum. Hem motorum, hem de çevre için en ideali bu. Ayrıca çekişte gerçekten bir fark var tüm samimiyetimle söylüyorum.

baris
03/08/2008, 12:14
bende genellikle opet konusunda seçici davranıyorum. mecburen yakıt güvence sistemi.

bu koç çok akıllı adam ya. adam hem böyle bir yükümlülük getirerek benzinini satıyor hemde yakıt pompası arızasını opet almadığın sürece yapmıyor. yani garanti yükümlülüğünden de kurtarmış oluyor. bilmiyorum başka markalarda da var mı bu ama böyle saçma sistem olmaz.
ben geçen yaz trabzonda askerlik yaptım. orda en yakın opet daha doğrusu tek opet maçka yolunda şehrin 25-30 km dışında. Po dan başka istasyon yok denecek kadar az.
insanları bu kadar zora koşmanın anlamı yok bence arkadaşlar.

Ziyaretçi047
03/08/2008, 12:19
Ben PO dan alıyorum çünkü bizim mükellef. Hesaptan düşüyoruz :). Ama yıllardır hiçbir problem yaşamadım.

Linos
03/08/2008, 12:32
badam hem böyle bir yükümlülük getirerek benzinini satıyor

Bu bir zorunluluk değil Barış, sadece tavsiye. Başka istasyondan aldığın taktirde, hiç bir sorun olmaz. Fiat, yakıt güvence sistemi nedeniyle tavsiye ediyor OPET'i... ;)

baris
03/08/2008, 12:40
doğrusun linos yükümlülük değil ancak bizede böyle bir şart koyuyor. opetten almazsan garanti dışı diye. demek istediğim bu. ben benzin pompası arızası ile gittiysem vede opetten almıyorsam diyecekleri ilk şey kalitesiz yakıttan kaynaklanan bir arıza. ve büyük ihtimal garanti dışı kalacağım.
Böylece kendilerinide garanti dışı bırakmak için bir sebep daha yaratmış oluyorlar.

Linos
03/08/2008, 12:55
doğrusun linos yükümlülük değil ancak bizede böyle bir şart koyuyor. opetten almazsan garanti dışı diye. demek istediğim bu. ben benzin pompası arızası ile gittiysem vede opetten almıyorsam diyecekleri ilk şey kalitesiz yakıttan kaynaklanan bir arıza. ve büyük ihtimal garanti dışı kalacağım.
Böylece kendilerinide garanti dışı bırakmak için bir sebep daha yaratmış oluyorlar.

"Kalitesiz yakıt kullanımından dolayı garanti dışı" diye bir durum var elbet! Lakin sana yakıttan kaynaklanan bir arıza var dendiğinde, Fiat'a değil, yine Opet'e gitmen gerekiyor arızayı ispatlamak ve zararını temin için. Serviste, "Opet'ten aldıysan yakıtı, biz hallederiz" demiyorlar neticede. Dolayısıyla, hangi istasyondan alırsan al, arıza durumunda, aşağı yukarı aynı işlemleri yapmak durumundasın. X markadan, sürekli aldığını ispat ettiğin taktirde, zararı temin etmek konusunda, hiç bir mahkeme senin aleyhine karar vermeyecektir!

Fikrimce, "yakıt güvence sistemi", müşterileri bağlamak adına yapılan bir aldatmacadan öte bir uygulama değil... ;)

anvil
03/08/2008, 13:00
"Kalitesiz yakıt kullanımından dolayı garanti dışı" diye bir durum var elbet! Lakin sana yakıttan kaynaklanan bir arıza var dendiğinde, Fiat'a değil, yine Opet'e gitmen gerekiyor arızayı ispatlamak ve zararını temin için. Serviste, "Opet'ten aldıysan yakıtı, biz hallederiz" demiyorlar neticede. Dolayısıyla, hangi istasyondan alırsan al, arıza durumunda, aşağı yukarı aynı işlemleri yapmak durumundasın. X markadan, sürekli aldığını ispat ettiğin taktirde, zararı temin etmek konusunda, hiç bir mahkeme senin aleyhine karar vermeyecektir!

Fikrimce, "yakıt güvence sistemi", müşterileri bağlamak adına yapılan bir aldatmacadan öte bir uygulama değil... ;)

Aynen dediğin gibi Murat. Son yakıtını nereden alırsan al onu ispatlarsan zararını karşılamak zorundalar.

ugurozer
03/08/2008, 18:19
kesinlikle katılıyorum, hatta bence opetten almadığımız surece yakıttan kaynaklanan hicbir sorun yasamayacagiz!

alicanveliy
28/08/2008, 00:46
Opet de Koç grubunun olduğundan bize kendi bünyelerindeki markadan yakıt aldırıyorlar. aslında ser rekabeti öldür müyorlar mı? adamlar opet ten almazsan yok garanti vermeyiz yok bilmem ne yapmayız... bunun net olarak ortaya çıkartılması gerekir? ne yani bir tek opet mi en kaliteli yakıtı satıyor? diğerleri belki daha kaliteli. ne bu ya? sonuçta bu akaryakıtı satmak için de belli bi standartlar söz konusu. ve araçlarımıza yapıştırılan "opet" bilmem ne yakıtı kullanın ibaresi de çok saçma. şimdi fiat bana opetten yakıt almazsam garanti vermeyecek mi? nerde yazıyor bu? eğer yazıyorsa bu konunun ciddi şekilde piyasa kurulunca araştırılması gerekmez mi?

Ziyaretçi047
28/08/2008, 06:53
sadece yakıt sistemiyle ilgili problemden bahsediliyor.

Linos
28/08/2008, 10:54
Opet de Koç grubunun olduğundan bize kendi bünyelerindeki markadan yakıt aldırıyorlar. aslında ser rekabeti öldür müyorlar mı? adamlar opet ten almazsan yok garanti vermeyiz yok bilmem ne yapmayız... bunun net olarak ortaya çıkartılması gerekir? ne yani bir tek opet mi en kaliteli yakıtı satıyor? diğerleri belki daha kaliteli. ne bu ya? sonuçta bu akaryakıtı satmak için de belli bi standartlar söz konusu. ve araçlarımıza yapıştırılan "opet" bilmem ne yakıtı kullanın ibaresi de çok saçma. şimdi fiat bana opetten yakıt almazsam garanti vermeyecek mi? nerde yazıyor bu? eğer yazıyorsa bu konunun ciddi şekilde piyasa kurulunca araştırılması gerekmez mi?

Daha önce bu ve benzer başlıklarda da defalarca belirtildiği gibi, FIAT'ın tavsiye niteliğindeki "Opet önerisi", asla bir zorunluluk değildir ve başka markalara yönlenmeniz, aracınızı garanti dışına çıkartmaz!

alicanveliy
28/08/2008, 15:46
garanti dışına çıkmıyor da, yakıtla ilgili arabada bi problem olsa anlat bakalım fiat yetkili servisine. burda servislerin de kafalarına göre iş yaptıkları ortaya çıkmıyor mu?
Fiat ın yine koç grundan olan Opeti önermesi veya zorunlu tutması hem kullanıcıya hem de diğer akaryakıt istasyonlarına haksızlık oluyor. çoğu kimse bu ibareler yüzünden opetten başka yerden yakıt almıyor, çünkü korkuyor alamıyor, bilmiyor alamıyor. Benim de anlatmak istediğim o; opetten almak zorunluluk değil ama zorunlu gibi gösteriliyor. bu da çoğu kullanıcının kafasını karıştırıyor.

bi de şöyle bi olay yaşadık biz; arkadaş şirket arabasına (clio3 1.5dci) yakıt almış. 25-30km sonra araba tak durmuş. tlf etti gittim. renault yol yardımı çağırmış. bi baktık ki dizel arabaya benzin koymuşlar, arkadaş depoyu doldurttuğu halde aradaki fiyat farkından da uyananamamış. arabada 7bin küsür ytl masraf çıktı. hepsini akaryakıt istasyonu karşıladı. dikkat edin yakıt aldığınızda doğru yakıtı koyup koymadıklarını kontrol edin.

mustafaf
28/08/2008, 16:26
bence bu yakıt konusunda bırazda guvenılır bır petrol bulmak onemlı.sonucta opet po shell v.s. markalar ama hepsını aynı kısıler calıstırmıyor maalesef.ıkı opet arasında bıle kalıte farkı varken, bence bırazda deneyerek en kalıtelı yakıtı bulmamızda fayda var.murat (linos) abınınde dedıgı gıbı hangı petrolden alırsanız sonucta yapılacak ıslemler bellı.ben mersındekı bırcok opetten yakıt aldım ve aralarında farklar vardı.bende ılk baslarda sankı opetten almazsam arabam garantı dısı kalacakmıs gıbı bır dusunceye sahıptım.daha sonra servıse danıstım ve burda bu konu hakkında yazılanları okuyunca bazı seylerı daha net gormeye basladım.son olarakda emre (ekorkut) tavsıyesı uzerıne PO dan almaya basladım yakıtımı.ve almaya basladıgımdan berı 6. depoyu kullanıyorum gercekten cok sey fark ettırdı.herkese tavsıye ederım...

bi de şöyle bi olay yaşadık biz; arkadaş şirket arabasına (clio3 1.5dci) yakıt almış. 25-30km sonra araba tak durmuş. tlf etti gittim. renault yol yardımı çağırmış. bi baktık ki dizel arabaya benzin koymuşlar, arkadaş depoyu doldurttuğu halde aradaki fiyat farkından da uyananamamış. arabada 7bin küsür ytl masraf çıktı. hepsini akaryakıt istasyonu karşıladı. dikkat edin yakıt aldığınızda doğru yakıtı koyup koymadıklarını kontrol edin.

gecmıs olsun.aynı durumu bızde Toyota RAV-4 2.2 D-4D jeepde yasadık.aynı sekılde benzın koymuslar dızel dıye.servısı cagırdık gelıp aldılar arabayı hallettıler.650 ytl para odemıstık mayıs ayında.ara sıra pompacılar sıcaktan olsa gerek bıraz sasırıyorlar :)

rigormortis
29/08/2008, 00:21
opetten şaşmıyorum gazı ii .hem temiz hem ilgi alaka güsel hemde araca suda tutuyolar camları falan siliolar..daa ne olsun dimi :)

Muhendis06
30/08/2008, 16:19
Multijet makinamda ilk 2000 km Opet kullandim ve yakittan memnun kalmadim. Devaminda 45 000 km'ye kadar PO Vmax-50 kullandim ve herhangi bir sorunla karsilasmadim. PO Vmax-10 ciktiginda yakit kalitesinde eskiye oranla performans kaybi ve menzil kaybi gozlemleyerek PO'dan da vazgectim. Yaklasik son 15000 km'den beri de Shell V-power eurodiesel kullaniyorum ve simdiye kadar kullandigim en kaliteli yakit oldugu kanaatindeyim. Motor daha da sarsintisiz ve sessiz calismaya basladi. Bir depo ile isik yanana kadar 800 km sehirlerarasi gidebiliyorum. Sunu tekrar vurgulamak gerekir ki, onemli olan markadan ziyade istasyon secimidir. Ankara Shell icin umitkoy'deki istasyonu onerebilirim.

cartman
30/08/2008, 16:50
ben sürekli manisa PO dan alıyorum 97 oktan.gerçi hem siteyerek hem de şirketin anlaşması oldugu için. shellden aldıgım zaman 40 km eksik gittim. tabii ki bu durum manisa için geçerlidir. aynı istasyonda aynı pompadan alırım hep :)

Er-NnN
30/08/2008, 17:07
shell olarak 2. tavsiye kurtuluştaki istasyonu öneririm...

ALTARKILIC
01/10/2008, 22:44
total almayın da nereden alırsanız alın arkadaşlar. bence birinci opet, ikinci, shell, üçüncü bp, dördüncü total, po dan hiç kullanmadım. yok yakıt koruma kartıymış yok şuymuş hiç umrumda olmaz. hangi kart en iyi bonus u veriyorsa o istasyondan alırım :) ama totalden kesinlikle almam. ortalama 100 ytl de 45 km.daha az gidiyor aracım.cardfinansın 40 ytl kampanyasına dua etsin yani :) ve araç çekişten çok düşüyor..

birotteau
02/10/2008, 00:19
BP'den aliyorum. BP kursunsuz kullaniyorum, cok memnunum. Ancak bu aralar ortalama tuketimim 13.2 gosteriyor, esim 95 kursunsuz almis, onunla mi alakali yoksa servis yolu gormem mi gerekiyor, acikcasi bilmiyorum, anlayacagiz bakalim.
selamlar

SteinGP
02/10/2008, 00:45
Ben hep Total den alıyorum,kesinlikle katılıyorum Total koyunca araç bir miktar daha fazla yakıyor ama mazotu kesinlikle birinci sınıf,Dünya da Eurodiesel i bir numara olan markadır o yüzden değiştirmem..

Darkfume
12/10/2008, 02:29
Arkadaşlar ben dizel 90bg kullanıcısıyım bu konuda ben çok hassasımdır en iyi yskıtı bulana kadar hepsinşi denedim ( depoyu boşalttım iyice yenisini denemeden falan) sonuç aslında süpriz olmadı açık ara Shell. Ekonomi isteyenler de totalden şaşmasınlar.

Opet için yapılan yorumlara da gülüyorum % 20 si katkılı opetin ve ne performas ne ekonomi alabileceğiniz belki aracınız için en kötü seçim.

Muhendis06
12/10/2008, 09:50
TOTAL, multijet motorlar icin ilgili sartnameye uygun olan 5W-40 motor yagini ulkemize getirmis arkadaslar. Ancak, Ankara'da sordugum bir iki istasyonda bu yagi bulamadim. Total'den yakit alanlar bu yagi bulabiliyorlarsa Ankara icin istasyon belirtebilirler mi?

mustafaf
12/10/2008, 13:45
nıye selenıa marka motor yagları daha dogrusu servıslerın araclarımıza koydugu yaglar bu sartnameye uygun degılmıkı :S

Muhendis06
12/10/2008, 15:21
nıye selenıa marka motor yagları daha dogrusu servıslerın araclarımıza koydugu yaglar bu sartnameye uygun degılmıkı :S

Tabiki uygun, ancak alternatif urun olarak bakiyorum. Selenia urunleri ciddi oranlarda zam gordu.

drsinan
12/10/2008, 15:39
bende opetten alıyorum.opetin hizmetleri ve istasyonlarını kaliteli ve temiz buluyorum.benimde opetten alma sebebim garanti sistemi aslında ama bundan önce cliom da da opet kullanıyordum.memnunum

tunc35
12/10/2008, 21:30
Ayağımız alışmış bi kere Shell'e.İzmir'de şehir içinde de fazla opet istasyonu yok zaten.Genelde bp ve shell yaygın.

faruk 09
14/10/2008, 15:25
bende bir süre opetten aldım yakıtımı.sonra bir de shelli denedim.shellin mazotuyla araba daha istekli gibi geldi bana.evet biraz fazla yakıyor ama kullanmı çok zevkli oluyor.dolayısıyla shellden almaya gayret ediyorum

Tugrul TUNCER
17/10/2008, 22:27
onceki arabamda (palio 1.4 EL)opetten fullforce aliyordum.sindi ise yakit guvence sisteminden dolayi yine opetten aliyorum.petrol ofisini denemek isterdim

Moosty
06/08/2009, 08:03
Opetten başka bir yeri henüz denemedim, yakıt güvence nedeniyle opet, bir de otobil aldım direk pompanın yanında ödeme yapabilmek için.

Karşılaştırma yapmadığım için bilmiyorum ama Opetten memnunum, sanırım Shell i de deneyeceğim.

badboss
06/08/2009, 08:35
Bende yakıtımı Hep Shellden alırım ve çok memnunum son 1 aydan berı Shell Diesel GTL alıyrum inanın vites değiştirirken çıkan egsoz dumanını gıderdı aynı zamanda arabanın çalışma sesını bıle değiştirdi. Mutlaka Deneyınn..

mert35
06/08/2009, 08:46
Ben opetten alıyorum uerodızel fakat shellınde bazı ıstasyonlarında var olan GTL dıe bır dızel yakıtı var ondanda cok memnunum ama genelde opetten almaya çalısıyorum arkadaslar...

acy
06/08/2009, 11:12
Benim ev e-5 üzeri maltepe opet arkamda kaliyor po hemen bana çok yakin ama ordan almayip %90 bostanci total %10 bostanci shelle uğruyorum totalden memnunum

harunozbey
06/08/2009, 11:46
yarısını shell, yarısını bpden doldursak ne olur?

JASMINE
06/08/2009, 21:58
Leon48 : Merhaba arkadaşlar, ben de 2006 GP 1.3 Multijet Active 3K alarak bu hafta aranıza katıldım. Şimdilik herşey güzel, ama aklıma takılan sinir bir konu var; biliyorsunuz ki dünyanın en kalitesiz yakıtına en yüksek ücreti ödüyoruz ülkemizde ne yazık ki. Fiatın öerdiği firma OPET, tabi bunda Koç grubunun etkisi görmezden gelinemez. Ama şu yakıt takip sistemi tarzı bir uygulama olması beni cezbediyor ordan yakıt almm için. Dizelde sizin tercihiniz hangi firma? Bir anket yapalım. İzmir Balçova'da oturuyorum, burda tercih ettiğiniz ya da önereceğiniz firmalar hangileri ve hangi ilçelerde olanlar? İlginize çok teşekkürler.

- öncelikle aramıza hoşgeldin. Seninde dediğin gibi İzmir'de şehiriçinde Opet bulman mümkün değil. Bende 2006 1.3 Multijet araç kullanıyorum ve aldığım günden beri sürekli Shell'den V-Power aldım. Şu ana kadarda herhangi bir sorun yaşamadım. Hatta yeni çıkan Shell V-Power Diesel+GTL Teknolojisi yakıt ile çok daha mükemmel bir performans alındığını söylediler fakat henüz deneme imkanım olmadı. Tercihin Shell olursa da sana yakın olan Güzelyalı Shell'den almanı tavsiye ederim. O istasyon Shell'in kendine ait olduğu için çok daha kaliteli hizmet veriyorlar.

Bu arada İzmir buluşmalarında da aktif olarak görmek isteriz.

mertbeckham
10/08/2009, 11:32
yakıt güvencesinden dolayı mebcuri opet kullanıyoruz ancak yakıttan dolayı çok fazla sorun yaşadık en son bu hafta araç hata verdi yakıt filitresinde su var diye :D

yakıt filresine o su nereden girdi merak ediyorum yopksa opet yakıta su katacak kadarmı düştü :p

kolombo
10/08/2009, 11:37
antalyada şehir merkezinde bence yeterli opet bulunmamakta..Bende genelde petrol ofisinden alıyorum.

turkishstar
10/08/2009, 15:25
ben artvinde 30 km kadar ileriye gidip shell den alıyorum. burada 2 tane istasyon var biri PO diğeri moil. sanırım bu benzin fiyatları böyle giderse batumdan alacam benzini
litresi 1,4 tl imiş çünkü
:D :D

imdesign
10/08/2009, 15:27
ben artvinde 30 km kadar ileriye gidip shell den alıyorum. burada 2 tane istasyon var biri PO diğeri moil. sanırım bu benzin fiyatları böyle giderse batumdan alacam benzini
litresi 1,4 tl imiş çünkü
:D :D

PO'da güzel neden kullanmıyorsunuz ?

turkishstar
10/08/2009, 18:53
PO'da güzel neden kullanmıyorsunuz ?

valla burada arkadaşlar bi kaç kere PO dan almışlar. hiç memnun kalmadılar. motorun sesini falan değiştirdiğini söylediler. moil hakkında da fazla bir bilgim olmadığı için ordan almıyorum. neden batumdan almayı düşünüyorsun diye sorarsanız iki önemli sebebi var.
1- fiyatlar çok ucuz
2- oradaki benzin buradakinden daha kaliteli. bunu orada kullanılan araç modellerinden anlayabilirsiniz. büyük çoğunlukta mercedes-bmw-audi-volkswagen üst sınıf araçlar kullanıyorlar.

Stalker
10/08/2009, 22:32
Shell'den almaya başladım, "Fuel save" denen olay ufakta olsa yakıt tüketimine pozitif katkısı var ve aynı fiyatta.

krasimir
10/08/2009, 22:41
eskiler akılı kelden benzini şhellden alacaksın demişler ama buzamanda oda cok farketmiyor bu beş benzinliğin de kaliteleri birbirine yakın bence siz en yakın benziciden alın yolda kalmayın...

fatihhhh
11/08/2009, 09:45
bende ilk 1,5 yıl opet kullandım
bi kampanyaları vardı.
bize kazık attılar.
bende boykot için bıraktım
artık PO dan alıyorum.
ve mümkünse aynı şehirde aynı istasyondan almaya çalışıyorum.
içim çok da rahat değil alırken ama naapalım.
opetten memnundum ama kazık atmayacakdı.
enayi değiliz biz.
ya kandırmayın yada hiç kampanya yapmayın.

ABNEW
11/08/2009, 13:33
bende ilk 1,5 yıl opet kullandım
bi kampanyaları vardı.
bize kazık attılar.
bende boykot için bıraktım
artık PO dan alıyorum.
ve mümkünse aynı şehirde aynı istasyondan almaya çalışıyorum.
içim çok da rahat değil alırken ama naapalım.
opetten memnundum ama kazık atmayacakdı.
enayi değiliz biz.
ya kandırmayın yada hiç kampanya yapmayın.

Fatih, şu kampanya puan karşılığı arçelik ürünlerinin yıl sonu itibariyle verileceği miydi? :) Ben de mağdur olmuştum eğer buysa.Ancak hala Opetten almaya devam ediyorum ben...

keykavus
12/08/2009, 10:41
Opet Eskişehir Petrolden alıyorum ve şimdilik memnunum. Geçen sene Opet Arçelik kampanyasından beni de mağdur etti.

LeoN48
12/08/2009, 23:51
Leon48 : Merhaba arkadaşlar, ben de 2006 GP 1.3 Multijet Active 3K alarak bu hafta aranıza katıldım. Şimdilik herşey güzel, ama aklıma takılan sinir bir konu var; biliyorsunuz ki dünyanın en kalitesiz yakıtına en yüksek ücreti ödüyoruz ülkemizde ne yazık ki. Fiatın öerdiği firma OPET, tabi bunda Koç grubunun etkisi görmezden gelinemez. Ama şu yakıt takip sistemi tarzı bir uygulama olması beni cezbediyor ordan yakıt almm için. Dizelde sizin tercihiniz hangi firma? Bir anket yapalım. İzmir Balçova'da oturuyorum, burda tercih ettiğiniz ya da önereceğiniz firmalar hangileri ve hangi ilçelerde olanlar? İlginize çok teşekkürler.

- öncelikle aramıza hoşgeldin. Seninde dediğin gibi İzmir'de şehiriçinde Opet bulman mümkün değil. Bende 2006 1.3 Multijet araç kullanıyorum ve aldığım günden beri sürekli Shell'den V-Power aldım. Şu ana kadarda herhangi bir sorun yaşamadım. Hatta yeni çıkan Shell V-Power Diesel+GTL Teknolojisi yakıt ile çok daha mükemmel bir performans alındığını söylediler fakat henüz deneme imkanım olmadı. Tercihin Shell olursa da sana yakın olan Güzelyalı Shell'den almanı tavsiye ederim. O istasyon Shell'in kendine ait olduğu için çok daha kaliteli hizmet veriyorlar.

Bu arada İzmir buluşmalarında da aktif olarak görmek isteriz.

Teşekkürler Yasemin Hanım ilginize, Narlıdere'de Güzel Sanatlar'ın karşısında bir OPET buldum, oraya bağlanmayı düşünüyordum, ama sizin gibi G.yalı'daki Shell'i de öneren bir arkadaşım daha olmuştu, karar vericem inşallah en yakın zamanda. Buluşmalardan nasıl haberim olur? Saygılarımla.

JASMINE
13/08/2009, 00:03
Teşekkürler Yasemin Hanım ilginize, Narlıdere'de Güzel Sanatlar'ın karşısında bir OPET buldum, oraya bağlanmayı düşünüyordum, ama sizin gibi G.yalı'daki Shell'i de öneren bir arkadaşım daha olmuştu, karar vericem inşallah en yakın zamanda. Buluşmalardan nasıl haberim olur? Saygılarımla.

Yaz mevsimi nedeniyle çoğu arkadaşımız tatilde. O nedenle buluşmalar sanırım 1 ay daha olmaz. Buluşmaları yine buradan forum sayfamızdan takip edebileceğin gibi, İzmir yönetimdeki arkadaşlar özel mesaj yoluyla da bilgi verebiliyorlar. Kontrol panelinde mail ayarlarınızı ve özel msj geldiğinde haber verilmesini istediğinizi bildirirseniz daha çabuk haberiniz olur. ;)

boyalikedi
23/08/2009, 00:04
2 sene boyunca opet ,shell , bp ve total istasyonlarının bakımını üstelenen Tora Petrol firmasında çalıştım. Aslında sonuçta hepsine gelen yakıt aynı , firmalar içlerine kendi katkı maddelerini koyup marka yaratıyor. Bu katkı maddeleri arasında da belirgin bir fark yok Yakıt almada önemli olan 2 şey var.

1 - Yakıtı en çok kirleten , depolama tanklarının içinin pis olması ve tank iç yüzeyinin korozyona uğramasıdır. Eğer istasyon yeni kurulmuşsa, akaryakıt depolayan yakıt tanklarının içide temizdir. Herhangi bir korozyona uğramamıştır. Akaryakıt temizdir.
2- Denetim çok önemlidir. Özellikle Shell de bayilere çok sıkı denetim uygulanır. Totalde ise bayiler genellikle kendi hallerine bırakıldığı için karışık akaryakıt satabilirler. Önemli Not: Türk petrol biliyorsunuzki Shelle satıldı. Bayilerin Shelle dönüşüm işlerini bizzat yaptım. Bu istasyonlardan yakıt almanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Ogulcan.Öğüt
23/08/2009, 00:08
Yakıt Güvence Sistemi Opet 97 Lik kullanıyorm.

savas3434
24/08/2009, 03:12
arkadaşlar multijet motora yeni nesil yakıt çıktı oda shel de var eura dizelden sonra çıkan yakıt on numara motorun titremisede azaldı tavsiye ederim

R!P
25/08/2009, 13:20
arkadaşlar shell yeni bir yakıt cıkarmış dizel araçlar için hatta ferrari f1 de kullnadığı 2 tane dizel motorlu araçta derece yapmış ben o yakıtı kullanmaya başladım :X

fatihhhh
26/08/2009, 10:19
Fatih, şu kampanya puan karşılığı arçelik ürünlerinin yıl sonu itibariyle verileceği miydi? :) Ben de mağdur olmuştum eğer buysa.Ancak hala Opetten almaya devam ediyorum ben...

evet, arçelik kampanyası idi.
780 puanımız vardı, nokianın basit bi cep telefonunu alacaktık.
arçelik bayisine gittik ama ordaki cihazlar 1000 puanın altını okumuyormuş.
750 puana hediye veriyorsanız bayilerede 750 yi okuyabilen bi cihaz koyacaksınız kardeşim! 1000 puan altını okumayan cihazla benim 750 puanlık hediye alma hakkımı gaspetmiş oluyorsunuz!
ortadaki hediyenin maddi değerinin hiç önemi yok,
sorun aldatılmayı, kandırılmayı tahammül edememe sorunudur.
böyle kampanya yapacaklarına hiç yapmasaydılar daha iyi idi.
2007 den 2009 a kadar 7000 tl lik yakıt almışım.
bu rakam opet için küçük olabilir belki ama benim için büyük. artık 7000 tl mi PO ya veririm daha iyi. zaten doğru prensiple çalışan firmalar müşterinin getirisine değil, memnuniyetine önem veren firmalardır.
burdan OPET i bi kez daha kınıyorum.

usermm1
27/08/2009, 11:06
shell fuelsave alıyorum

kolombo
27/08/2009, 13:06
antalyada arçelikten lcd televizyon almıştık.opet kartımı kullanayım dedim.adam televizyonlarda kampanya yok buzdolabı alırsanız opet kartınızı kullanabilirsiniz demişti.bende opet müşteri hizmetlerini aradım onlarda arçelik müşteri hizmetlerini arayın dediler. hem opet kartı kullanabileceğimiz parolu işyerleri diye reklam yapıyorlar hemde ürün seçimi yapıyorlar. Sen oraya amblemini koymuşsan ben oradan ne ürün alırsam alayım opet kartımı kullanabileyim. Opete şikayet ediyorum onlarda arçeliği ara diyor. ne biçim iş şaştım kaldım.

aykuting
08/09/2009, 23:11
2 sene boyunca opet ,shell , bp ve total istasyonlarının bakımını üstelenen Tora Petrol firmasında çalıştım. Aslında sonuçta hepsine gelen yakıt aynı , firmalar içlerine kendi katkı maddelerini koyup marka yaratıyor. Bu katkı maddeleri arasında da belirgin bir fark yok Yakıt almada önemli olan 2 şey var.

1 - Yakıtı en çok kirleten , depolama tanklarının içinin pis olması ve tank iç yüzeyinin korozyona uğramasıdır. Eğer istasyon yeni kurulmuşsa, akaryakıt depolayan yakıt tanklarının içide temizdir. Herhangi bir korozyona uğramamıştır. Akaryakıt temizdir.
2- Denetim çok önemlidir. Özellikle Shell de bayilere çok sıkı denetim uygulanır. Totalde ise bayiler genellikle kendi hallerine bırakıldığı için karışık akaryakıt satabilirler. Önemli Not: Türk petrol biliyorsunuzki Shelle satıldı. Bayilerin Shelle dönüşüm işlerini bizzat yaptım. Bu istasyonlardan yakıt almanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Siz nerden yakıt alıyorsunuz Kdz ereğlide ben Boskuşlar petrol genelde yada balcılar petrol.. boskuşların mozotu ile araba değişiyo sanki haklımıyım... Petrol ofisi sanırım oda...

OzN
08/09/2009, 23:28
PO'dan alıyoruz ve memnunuz babamın bi kartı var tüm araçlara ordan alıyoruz oda emeklilik için para yatıyo o yöndende avantajlı

Romeo_er2
09/09/2009, 00:35
ben viski kullanıyorum :D 100 oktan JB :D

trezequet
11/09/2009, 01:15
Akaryakıt firması müvekkilim olmuştu,hiçbir akaryakıt firmasının petrol kuyusu yok arkadaşlar yani herkes tüpraştan alıp bayilere dağıtıyor.Katkı denilen şey ise bana aldatmaca gibi geliyor.EPDK denetimleri çok sıkı yani alınan numunelerin içeriği çok önemli.Bu yüzden çok ücra köşelerden almadıkça(Köy vs gibi) fark edeceğini hiç sanmıyorum.Ben aracıma Uspet'ten ya da Jetpet'ten (ortakları aynıdır)kırsal motorin alıyorum.Depoda çok fiyat farkı oluyor.4 aydır nazar değmesin ne ses var ne aksama...İlerisi ne olur bilemem ama Q7 lerle çok karşılaştım :)

srknkyk
11/09/2009, 01:22
y.dudullu çetinkaya karşısı opet, yakıtı sadece bu istasyondan alıyorum :))

HaYachTs
11/09/2009, 01:44
Ben yakıtımı Shell'den alıyorum..Shell'in yeni nesil yakıtı ''Shell V-Power Diesel GTL''... 1 aydır kullanıyorum ve memnunum..

dgn
11/09/2009, 08:34
YGS kartı verdiler onun için opetten alıyoruz yoksa shellden alırız hep

msb
04/09/2011, 01:07
total den alıyorum. bir arkadaşımın işyerinde çalışanlara özel yakıtmatik sistemi için totalle anlaşılmış. arkadaşım da sağolsun işyerindeki bir arkadaşı adına bana bir key almış, plakaya tanımlı bu key sayesinde yakıtı alıyorum, herhangi bir ücret ödemiyorum. ay başında aldığım yakıtın % 10 eksiğini arkadaşın firmasına ödüyorum. başta opetten ayrılmak zor gelmişti ama performansta bir farklılık görmedim bugüne kadar.

kredi kartı derdi, bonus derdi, 3 kere aldım 20 tl bonus kazandım derdi yok.

mm_isik
04/09/2011, 01:08
ygs den dolayı opet..

ibrahim06
04/09/2011, 01:15
Bonusun 400 liralık benzin alana 40 TL lik yakıt verecem valla kampanyasından ötürü shellden aldım bayram yolunda ve boyunca.. bugün 40 tl kazandım. Elveda shell... POya devam. Ağrıda ne güzel 3 liraydı benzin

seniorimmortal
04/09/2011, 02:07
grande 1.4 benzinli
ben de po dan 97 alıyorum gayet menunum motor gayet sessiz ve bastım gayet iyi hızlanıp performasını ortaya koyuyor

sekom39
04/09/2011, 11:26
devamlı po dan alıyordum fakat bizim burada türkiye petrolleri istasyon açtı artık onu kullanıyorum nede olsa tamamı türk sermayesi ...

never
04/09/2011, 11:42
"yakıtı shell den aklı kel den"
:)

levyon
04/09/2011, 13:29
Ben hep PO dan alıyorum performansı gayet iyi ekonomi olarakta diğerlerinden daha iyi gibi geliyor bana.

ibrahim06
04/09/2011, 14:12
"yakıtı shell den aklı kel den"
:)

Geçen hafta Ağrı doğubeyazıttan Yozgata 1000 km yol yaptım. Doğubeyazıtta litresi 3 liraya İran benziniyle depoyu doldurttum. Araba fişek gibi oldu. Mükemmel performansa çıktı.Erzuruma gelince depoyu Shellden fulledim. araba eskisi gibi kağnıya döndü:)

never
04/09/2011, 14:26
Geçen hafta Ağrı doğubeyazıttan Yozgata 1000 km yol yaptım. Doğubeyazıtta litresi 3 liraya İran benziniyle depoyu doldurttum. Araba fişek gibi oldu. Mükemmel performansa çıktı.Erzuruma gelince depoyu Shellden fulledim. araba eskisi gibi kağnıya döndü:)

buradaki aliağa yakıtı o yüzden iyidir belki :))))
şaka bir yana ben birkaç kişiden daha duydum bu İran yakıtını

zafer murat
04/09/2011, 14:49
Opetten alıyorum bazende yolda giderken azalırsa yakıtım petrol ofisinide tercih ediyorum.

Dj Locness
04/09/2011, 14:49
yakıt güvence nedeniyle hep opeten aldık
hatta sadece 2 istasyon kullanıldı:D
+1000 ankarada keçiören opet ve istanbul yolu uzaltas opet

SAYDAM
04/09/2011, 15:07
arkadaşlar merhaba,
opelde çalıştığım için akaryakıt konusunda daha önce bayağı bir araştırma yaptım. ford ve fiat marka araçlara aynı grup içerisinde olmasından dolayı garanti ve güven vermesi nedeni ile opeti yıllardır tercih ediyordum. fakat 2 ayda 3 farklı OPET istasyonuna açılan 8 dava ile artık opetten almama kararı aldım. bu kararı alalı 1 yıl oldu ve bu süreçte yakıtımı %90 oranında BP'den, BP bulamadığım noktada SHELL'den alıyordum. Şu anda 2 aydır benzini FULL'den alıyorum. Farkları söyleyeyim. Bütün markalar akaryakıtlarını TÜPRAŞ'dan alıyorlar. burada farklar içerisine atılan kurşun tetra-etil oranı ve petroldeki asfalt ve parafin oranları ile yakıtın taşındığı tankerin havuzu yakıtın kıvamında ve kalitesinde önemli. eğer kiralık tankerlerle veya bir önceki taşımada mazot taşıyan tankerle bir sonraki taşımada benzin taşınırsa bunlar durumu sıkıntıya sokuyor. en büyük tanker filosu petrol ofisine ait fakat onlar da benzin -mazot ayrımı yapmıyor. Şu anda FULL kendi tankerleri ile taşıma yapıyor ve benzinle dizeli ayrı taşıyor. ayrıca bütün benzin istasyonları kendine ait olduğu için dağıtıcı firma karı olan %8i tüketiciye indirin olarak yansıtıyor. ayrıca bir depoda 55 km. daha fazla yol yapıyorum. şu anda 97 oktan 4.22 TL ve çok memnunum. aynı yakıta fazla para vermenin anlamı yok.

alfo
04/09/2011, 19:43
Arkadaşlar çok merak ediyorum 97 oktan yerine 95 oktan benzin kullanmanın motora bir zararı olur mu ?

ibrahim06
04/09/2011, 19:59
Arkadaşlar çok merak ediyorum 97 oktan yerine 95 oktan benzin kullanmanın motora bir zararı olur mu ?

Bir depo İran benzini dışında şimdiye kadar hep 95 kullandım. Arabanızın kitapçıında en az 95 oktan kullanın diye yazar. 95 kullanmayın yazmaz

speedy_16
05/09/2011, 03:39
shell kullanıyodum ara sırada po ya gittiğim oluyodu şu sıra full açıldı full 97 kullanıyorum gayt güzel gidio bu aralar :)

skystar37
05/09/2011, 09:42
Daha önceleri opet bp shell po denedim yakıt olarak PO biraz daha kaliteli gibi geldi ancak Full deki indirim oranından dolayı sürekli olarak Sefaköy Full den yakıt alıyorum ve açıkcası performans olarak bir farklılık yok.

Aslında her dağıtıcıdan birer numune alıp bunları analiz ettirdikten sonra şunun yakıtı daha iyiymiş bu daha kötüymüş demek lazım kağıt üzerinde ondan sonra araç üzerindeki duruma bakmalı. Böyle bir analiz işlemi için ortalama laboratuvar masrafı ne tutara bilgisi olan varmı?

atila
05/09/2011, 15:54
Daha önceleri opet bp shell po denedim yakıt olarak PO biraz daha kaliteli gibi geldi ancak Full deki indirim oranından dolayı sürekli olarak Sefaköy Full den yakıt alıyorum ve açıkcası performans olarak bir farklılık yok.

Aslında her dağıtıcıdan birer numune alıp bunları analiz ettirdikten sonra şunun yakıtı daha iyiymiş bu daha kötüymüş demek lazım kağıt üzerinde ondan sonra araç üzerindeki duruma bakmalı. Böyle bir analiz işlemi için ortalama laboratuvar masrafı ne tutara bilgisi olan varmı?

bes on yil once bir araba dergisi dizel yakit incelemesi yaptirip,yayinlamisti.en iyi total cikmisti.ondan sonra incelemeyi yapan uzmanin hayati kaymisti.milyar dolarlik firmalarin yakitlarini inceleyecek,incelesede dogruyu soyleyecek babayigit varmidir.

atila
05/09/2011, 16:09
yakitini opet ten al olayina kil oluyorum,merkezi yerlerdeki istasyonlardan aliyorum.milletin bir bildigi vardir deyip islek istasyonlari tercih ediyorum.uzun yoldada sehir merkezlerinden aliyorum,bir arkadasim otoyolda benzin aldiktan sonra subaplari eritmisti.shell,bp,total,po,opet,full den aliyorum.

skystar37
05/09/2011, 23:02
bes on yil once bir araba dergisi dizel yakit incelemesi yaptirip,yayinlamisti.en iyi total cikmisti.ondan sonra incelemeyi yapan uzmanin hayati kaymisti.milyar dolarlik firmalarin yakitlarini inceleyecek,incelesede dogruyu soyleyecek babayigit varmidir.

Canım biz kendi aramızda yorumlayacaz kalkıpta yazılı görsel basında yayınlamayız :)

Scratch
05/09/2011, 23:33
Benzini opetten lpg yide opetteki aygaz euro lpg alıyorum. Memnunum.

Birkez İzmir dekiler bilir Buca daki Buca spor tesislerine gelmeden bp istasyonu var, gaz bittiği için 20 liralık lpg aldım. Hiç ama hiç memnun kalmadım. Gaz bitene kadar öksürttü arabayı. Bi dahada töbe şimdi Gaziemir deki opetten alıyorum sürekli.

emrgnc
05/09/2011, 23:39
ben yakıtımı keçiören fatih köprüsüne gelmeden sağda kalan (samsun yolunda) baydarlar petrol shellden alıyorum. bi kaç depo arka arkaya gtl kullandım ondan sonrada bi süre 2 depo normal 2 depo gtl kullandım. şimdide 3-4 depoda bir gtl alıyorum.. arabayı deneyen arkadaşlarım ''bu araba 90 beygir olmasın'' diyorlar :) bu istasyonu seçmemdeki en büyük etkende bir arkadaşım 2006 yılında 0 km vito aldı ve yakıtını bu istasyondan başka yerde koymadı. sonuç; araba bugün 100.000e merdiven dayadı, soğuk motorda bile ilk marşta zerre duman yok..

Ardevo
07/09/2011, 13:04
ben yakıtımı keçiören fatih köprüsüne gelmeden sağda kalan (samsun yolunda) baydarlar petrol shellden alıyorum. bi kaç depo arka arkaya gtl kullandım ondan sonrada bi süre 2 depo normal 2 depo gtl kullandım. şimdide 3-4 depoda bir gtl alıyorum.. arabayı deneyen arkadaşlarım ''bu araba 90 beygir olmasın'' diyorlar :) bu istasyonu seçmemdeki en büyük etkende bir arkadaşım 2006 yılında 0 km vito aldı ve yakıtını bu istasyondan başka yerde koymadı. sonuç; araba bugün 100.000e merdiven dayadı, soğuk motorda bile ilk marşta zerre duman yok..

Babam da yıllardır buradan başka yerden almaz, aracı 240.000 Km de dizel. Ben de ara sıra almaya çalışıyorum bana biraz ters düşüyor. İstanbul Yolu'ndaki Tan Oto-Fiat önündeki PO dan alıyorum ben de..

reflections
08/09/2011, 11:32
Opetten alıyorum ama aracım dizel olsaydı kesinlikle shellden alırdım

RPDiFOR
10/09/2011, 08:17
Ben Totalden Alıyorum şehir içi full depo ile opetle en fazla gittiğim mesafe 765 km totalle minimum 830 850 km arası yol yapıyorum (gittiğim düzergah trafik durumu aynı olmak kaydıyla)ayrıca opetin yakıtına göre araç sessiz çalışıyor önceki aracım clioIII tü onada hep totalden yakıt alırdım 111 000 km de sattım bu arada yakıt kaynaklı hiç sorun yaşamadım aracım değişsede yakıt aldığım yer aynı excelium eurodiesel alıyorum ve çok memnunum aracım2011 punto 1.3 75bg

yigit can
11/09/2011, 12:25
Anketi yapan akadaşların eline sağlık,yanlız bu anketi dizel, benzin ve lpg olarak sınıflandırsak daha faydalı olmazmı? Nedenide gördüğüm kadarıyla aynı petrol şirketinin benzin, dizel ve lpg ürünlerinden çok farklı yorumların olması.Aynı şirketin mazotu çok iyi derken lpg'si tavsiye edilmiyor olabiliyor.

hakiee
12/09/2011, 14:54
genel olarak Shell tercihim. Bazı istasyonları dışında hizmetlerini beğeniyorum. Mersin ve Ankarada girdiğim tüm Shell istasyonlarında pompanın önüne durmamla beraber biri kapımı açıyor, biri camları silmeye başlıyor, biri meyve suyu ikram ediyor. :D perormans olarak hepsi aynı bence. istasyon temiz olsun, hizmet güzel olsun yeter.

39samet
12/09/2011, 16:12
arkadaslar ben Petrol ofısını kullanıyorum 10 depodan sonra sıze motor garantısı verıyormus ben kartımı alarak kampanyaya katıldım :)

Luc
14/09/2011, 10:11
Ben gecen ay Karadeniz'e gidene kadar hep BP'den alirdim. En son Izmit'te depoyu doldurdum, ondan sora bir daha yol uzerinde Ordu girisine kadar BP goremedigim icin Samsun'un sonunda benzin almak zorunda kaldim. Cunku benzin bitmisti :) Benzini yine secicilik yaparak Shell'den aldim.

Daha sonra giderken Shell doldurdugum icin, depo karisik olmasin diye donustede Shell aldim haliyle.

Yalniz birsey dikkatimi cekti, giderken arabada 2 kisiydik ve yuk yoktu yakit tuketimi 5.8 oldu. Gelirken ise arabada 3 kisiydik ve klima acik suratli gelmeme ragmen 5.1'leri falan gordum. Artik kullanimdan mi benzinden mi kaynakli bilmiyorum ama, ondan beridir Shell'den aliyorum, depo bitene kadar yakit almazsam belki BP'ye donerim yine.

Opet'ten alinca benzin hemen bitiyor cunku. Birkac kere aldim ondan sora daha almadim ordan.

Resimler ek'te.

BP Benzin ile ortalama yakit
https://c1109.hizliresim.com/11/9/14/4748.jpg

Shell Benzin ile ortalama yakit
https://c1109.hizliresim.com/11/9/14/4773.jpg

ibrahim06
14/09/2011, 10:13
Bu düzeyleri yakalamak için muhtemelen 90-100 arası gittiniz ve sürat yapmadınız.

Birde POyu deneyin.

Luc
14/09/2011, 10:25
Bu düzeyleri yakalamak için muhtemelen 90-100 arası gittiniz ve sürat yapmadınız.

Birde POyu deneyin.

Otobana girdikten sonra surekli 120kph

Budweiser
14/09/2011, 14:04
Büyük çoğunluğunu denedim en ekonomik yakıt Opet ve shellinki. Opet bazen shelle göre 0.1 krs daha yüksek satabildiğinden(shellde 4.42 ise benzin opette 4.43 4.44 olabiliyor) tercihim hep shellden yana. Gerek performans gerek yakıtın uzun ömürlülüğü açısından shell. Özellikle BP ve PO nun yakıtları çok bereketsiz. Çok çabuk bitiyor yakıt. Shell i denemeyenler için mutlaka deneyin farkı göreceksiniz.

PuntoMan
15/09/2011, 07:28
Tabii ki Full. Petrol baronlarinin canina ot tikamasina destek olmak icin... ;)