PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şu Toyota bize masraf açar mı bir baksanız?

ibrahim06
09/03/2011, 20:04
Dostlar aşağıdaki linkteki arabayı alsak bize bakımı ne olur bilgisi olan var mı? Yarın baktıracağız.Araç Toyota Corolla triptonik dizel 82 binde. 90 binde ağır bakımları var ve masraflı diyenler var. Sizin fikriniz nedir?

LİNK
Toyota Corolla - 26.500 TL - Ankara - Araba.Com (https://www.araba.com/3634648/Toyota%20Corolla)

..

tayfux
09/03/2011, 20:13
ibrahim hocam aracın duruşu falan diri aralıkları normal km si güzel toyota kolay kolay üzmez adamı yakıt konusunda da sağlamlık konusunda da ama fiyat biraz fazla değil mi?

ibrahim06
09/03/2011, 20:22
ibrahim hocam aracın duruşu falan diri aralıkları normal km si güzel toyota kolay kolay üzmez adamı yakıt konusunda da sağlamlık konusunda da ama fiyat biraz fazla değil mi?

Telefonda 25.500 e anlaştık.yüzyüze ne olur bilemem

Erdem Bozdağ
09/03/2011, 20:22
İbrahim öncelikle ben koyu bir japoncuyum.Toyota sağlamlık konusunda gerçekten iyidir.Almadan zaten bir kontrole sokar ne var ne yok ogrenırsın.Yalnız bu mmt şanzuman biraz sorunlu diye duymuştum ben bi yaris kullanıcısından.Tam otomatik değil zaten şanzumanı bi araştırmanı öneririm.Bi de servis sorarsın 90.000 veya 100.000 km de ne gibi değişimler oldugunu en azından ilerde neyle karşılaşcağını öğrenirsin.

takres
09/03/2011, 20:24
otomatik olanlarını pek övmüyorlar abi ama düz vites olsa süper olurdu :)

tayfux
09/03/2011, 20:26
Telefonda 25.500 e anlaştık.yüzyüze ne olur bilemem
ibrahim hocam ben hala pahalı olduğunu düşünüyorum :( onun yerine honda düşünseniz hem daha uygun hemde otomatik viteslerini öve öve bitiremiyorlar..2002-2003 i-vtec kasa..

MRT 791
09/03/2011, 23:04
toyota dan korkma ama almadan once aracı toyota yetkılı servıse goster onlar ne oldugunu soyler kafana baska soru ısaretı sokma

uzuncocuk
09/03/2011, 23:14
fıyathıc pahalı degıl bence. 2011 corollada ne varsa bu aracta var ve bence daha hos bu kasa... balıkesır sayakcı madencılıkte:) su an hala kullandıklar tıtrptonık 2006 1.4 d4d corolla var ıyı okuyun 850000 km de. 750000 de motor yapıldı... arkadsım ınat ıcın arabayı satmıyor... muzeye koycam falan da dıyor esprısıne:) hocam al bın bak keyfıne sadece vıtes gecıslerı bıraz sertmıs baskada sıkıntısı yok.. 25000 ı 24500 e cekıp 1000 tl masraf yapsanız tadından yenmez derım

ardatsiz
09/03/2011, 23:33
Şanzıman hariç sorun çıkmaz,şanzımanda sadece yokuş çıkarken bayılma olur,vites geçişleri çok kötü,düz vites olsa gözün kapalı al derim,tek sorun şanzıman,sanki bu şanzıman bayanlara ideal yapılmış,performansı çok etkiliyor,
hemen butun marka ve modelleri kullanma imkanım oldum işim gereği oradan biraz tecrübeliyim

tayfux
09/03/2011, 23:40
fıyathıc pahalı degıl bence. 2011 corollada ne varsa bu aracta var ve bence daha hos bu kasa... balıkesır sayakcı madencılıkte:) su an hala kullandıklar tıtrptonık 2006 1.4 d4d corolla var ıyı okuyun 850000 km de. 750000 de motor yapıldı... arkadsım ınat ıcın arabayı satmıyor... muzeye koycam falan da dıyor esprısıne:) hocam al bın bak keyfıne sadece vıtes gecıslerı bıraz sertmıs baskada sıkıntısı yok.. 25000 ı 24500 e cekıp 1000 tl masraf yapsanız tadından yenmez derım
vardır hocam da araç hem otomatik hemde kasa eski..benim söylediğim araç yani i-vtecler 21 lira verdin mi 70-80 binde otomatik çok güzelleri var hemde parasını hakedio gibi gelio bana hemde servis yedek parça durumu toyotaya göre daha iyi..ama tabi zevk ve renk meselesi bu kasa da çok güzel ibrahim hocamın paşa gönlü bilir :)

fawori
10/03/2011, 01:26
Japon arabası ise parçasından kork arkadaş tamam bizimkilerde pahalı da bunlar harbi uçuyor bi arkadaşın yaris i var dizel benim 250 Tl ye değiştirdiğim baskı balatasına 1300 TL demişler deli olmuştu.

opexturk
10/03/2011, 01:41
bu kasaları çok seviyorum gerçekten hoş duruyo bence kafana yattıysa servise de 90 bin bakımını sorarsın baktın ki sana uyuyo kaçırma derim

Erdem Bozdağ
10/03/2011, 04:17
Japon arabası ise parçasından kork arkadaş tamam bizimkilerde pahalı da bunlar harbi uçuyor bi arkadaşın yaris i var dizel benim 250 Tl ye değiştirdiğim baskı balatasına 1300 TL demişler deli olmuştu.

2 seneden fazla toyota yarise binildi bizim evde yaklaşık 60.000 km yol yaptı düz vitesti 4d4
bakımları bizim gplerle aynıydı fiyat olarak

baskı balatıyı da 400 tl civarı bi fiyata yaptırmıstık 1 ya da 1.5 sene anca olmuştur

parçaları öyle çok pahalı değil ama 1300 tl istemek nasıl bi zihniyettir bilemedim gerçekten çok fazla

mrfee
10/03/2011, 11:00
Bence toyota herzaman iyidir
arabayı servise göster ciddi birşey yoksa sıkı bir pazarlıkla al derim
bu arada gp den vazgeçtin galiba, bravo vardı birde o ne oldu?

tayfux
10/03/2011, 11:22
2 seneden fazla toyota yarise binildi bizim evde yaklaşık 60.000 km yol yaptı düz vitesti 4d4
bakımları bizim gplerle aynıydı fiyat olarak

baskı balatıyı da 400 tl civarı bi fiyata yaptırmıstık 1 ya da 1.5 sene anca olmuştur

parçaları öyle çok pahalı değil ama 1300 tl istemek nasıl bi zihniyettir bilemedim gerçekten çok fazla
kesinlikle bende japon parçası artık tofaş gibi oldu diye biliyorum bizde de 90 model honda vardı her parçasını gayet uygun fiyata buluyorduk..

Ersal
10/03/2011, 15:03
Bencede Honda alın derim.2007 ACCORD var iş yerinde 63.000 km oldu ve sadace yağı ve suyu değiştiriliyor.Çok sağlam bir arabaymış hayran kaldım Honda'ya

tayfux
10/03/2011, 18:46
Bencede Honda alın derim.2007 ACCORD var iş yerinde 63.000 km oldu ve sadace yağı ve suyu değiştiriliyor.Çok sağlam bir arabaymış hayran kaldım Honda'ya
sağlamlığının yanında adamlar yakıt konusunda da iddaalı daha dizel araba yapmaya gerek bile duymuyorlar çünkü gerçekten çok az yakıyor..yeni kasa civic benzinli olmasına ve o kadar pahalı olmasına rağmen deli gibi sattı..

Erdem Bozdağ
10/03/2011, 18:48
valla civiclerin az yaktıgını hiç düşünmüyorum.Binenlerin ortalamalarını sorarsanız bunu anlarsınız.Civic ve accord yakıt tüketiminde öyle çok ekonomik araçlar değildir.

uzuncocuk
10/03/2011, 18:51
sağlamlığının yanında adamlar yakıt konusunda da iddaalı daha dizel araba yapmaya gerek bile duymuyorlar çünkü gerçekten çok az yakıyor..yeni kasa civic benzinli olmasına ve o kadar pahalı olmasına rağmen deli gibi sattı..
hondaya da az yakıyor dıyenı duydum ya:) cıvıc sehır ıcı 12 lıtre yakıyor neresı az anlamadım... az yakıt sadece 1.4 cıty de mevcut.
ayrıca cıvıc alan kısılerınde kesınlıkle yakıt sarfıyatını dusunduklerını zannetmıyorum... saglamlık, sekıl, ısım......... sehır ıcı 50 kr altına yakmaz cıvıc...

tayfux
10/03/2011, 18:57
hondaya da az yakıyor dıyenı duydum ya:) cıvıc sehır ıcı 12 lıtre yakıyor neresı az anlamadım... az yakıt sadece 1.4 cıty de mevcut.
ayrıca cıvıc alan kısılerınde kesınlıkle yakıt sarfıyatını dusunduklerını zannetmıyorum... saglamlık, sekıl, ısım......... sehır ıcı 50 kr altına yakmaz cıvıc...
kullanıma bağlı kesinlikle ve hondaların lakabının az yakan çok kaçan olduğunu biliyor muyuz?ayrıca performans bakımından turbosuz 1.6 motordan 172 beygiri kim çıkardı? arkadaşlar yapmayın ben çok araştırdım hondaları kendi abimde var 40 litre benzinle uzun yolda 800 km yol yaptı benzinli 1.6 16v 136 beygir olan hangi araç yapıyor bunu günümüzde..şehir içine gelince şu anda 1.6 araba 300 liradan az yakanı ben görmedim ki o araba 1.5 ton..yanlış anlaşılmasın ben hondayı savunmuyorum ama gerçekten hondaları çok araştırdım dizel araç düşündüğüm için almadım ama benzinli alsaydım tek tercihim honda olurdu..

tayfux
10/03/2011, 18:58
valla civiclerin az yaktıgını hiç düşünmüyorum.Binenlerin ortalamalarını sorarsanız bunu anlarsınız.Civic ve accord yakıt tüketiminde öyle çok ekonomik araçlar değildir.
accorda gelince 2.0 benzinli araç hemde o kadar ağır ve özellikli bence yakmasa zaten devrim olurdu :)

Erdem Bozdağ
10/03/2011, 19:07
öncelikle hondanın motoruna benim tek lafım yok baştan dedim zaten japonuyumdur ben ama honda veya accordun satışlarının iyi olması veya diğer emsal araçlara göre avantajı kesinlikle az yakıt tüketimi değildir.Sağlamlık,marka imajı,sorunsuzluk tabiiki büyük avantaj sağlar ama az tüketim iddası değildir.civic veya accorda binenlere sorarsanız kesinlikle avantaj olarak tüketimi size söylemez emin olun

tayfux
10/03/2011, 19:17
öncelikle hondanın motoruna benim tek lafım yok baştan dedim zaten japonuyumdur ben ama honda veya accordun satışlarının iyi olması veya diğer emsal araçlara göre avantajı kesinlikle az yakıt tüketimi değildir.Sağlamlık,marka imajı,sorunsuzluk tabiiki büyük avantaj sağlar ama az tüketim iddası değildir.civic veya accorda binenlere sorarsanız kesinlikle avantaj olarak tüketimi size söylemez emin olun
dediğim gibi en yakınımdan kardeşim civic kullanıyor en yakın arkadaşım baba oğul civic kullanıyor..sürekli konuşuyorum adamlar yakıt konusunda çok memnunlar lpg bile düşünmüyorlar performans zaten var arabada..1.6 benzinli katagorisinde bence honda dan az yakan çok zor.. ben gözlerime inanamadım 800 km gitti araç ve bunu yapan araç 1.6 16v 136 beygir..i1.4 falan olsa tamam dicem ayrıca araba da doluydu..ama accord konusunda haklısınız bende çok yaktığını biliyorum emsallarine göre yine az yakıyor ama benim için çok :)örneğin vti ları ele alalım normal kollanum yani vites değiştirmeler 3 bin-3500 ü geçmez ise yani vtec açmazsa inanın az yakıo ama açarsa yani basarsan araba yakıo ama basınca yakmayan araba var mı ki?

Erdem Bozdağ
10/03/2011, 19:21
benim de tanıdıgım oldugu için ben de o yorumu yaptım.Hatta civic hb 1.8 olan arkadaşımın aracı 1.6 daha az yakıyor.Lisanstayken benim de honda jazzım vardı ve gerçekten çok az yakardı (6.5 civarı)nekadar gitmese de:)Ben civic çok yakıyor az yakıyor diye diyemedim sadece emsallerine göre az yakmıyor diyorum okadar.Şehiriçi 10 lt civarında tüketimi var.Genelde lpg taktıranlar artmakta şuan civice.Yoksa araca tek lafım yok benim :)

ibrahim06
10/03/2011, 19:24
Güya bugün o Corollaya baktıracaktık Vatandaş şehir dışına çıkmış.

tayfux
10/03/2011, 19:27
benim de tanıdıgım oldugu için ben de o yorumu yaptım.Hatta civic hb 1.8 olan arkadaşımın aracı 1.6 daha az yakıyor.Lisanstayken benim de honda jazzım vardı ve gerçekten çok az yakardı (6.5 civarı)nekadar gitmese de:)Ben civic çok yakıyor az yakıyor diye diyemedim sadece emsallerine göre az yakmıyor diyorum okadar.Şehiriçi 10 lt civarında tüketimi var.Genelde lpg taktıranlar artmakta şuan civice.Yoksa araca tek lafım yok benim :)
kesinlikle canım benzin olmuş 4 lira honda napsın lpg şart :)10 litre şehir içi bence normal zaten megane coupe vardı bende o da 10-11 den aşşağı yakmazdı 1.6 :)

Güya bugün o Corollaya baktıracaktık Vatandaş şehir dışına çıkmış.
haydaaa..pek niyeti yok heralde ibrahim hocam neyse size araba mı yok siz yine i-vtec lere bakın ;)

demon
10/03/2011, 19:39
Şu an kullandığım aracım bu kasa 2004 model HB Corolla ve LPG taktırdım alırken. 15.000 km' dir kullanıyoruz.
Samimi söylüyorum taş gibi araba. 100.000 km' de ve canavar gibi.
Şimdi onu satışa çıkardık. 22.000 TL istiyoruz orjinal araç.
Kullandığımız HB Corolla' ya güvenerek Sıfır Auris aldık yeni. Toyota' dan korkma. Fiat araçlarına benzemez. İbrahim bey sizin Punto' dan kaliteli olduğuna kullanınca kendiniz karar verirsiniz.

Arabayı baktırın eğer sorunsuzsa hiç üzmez merak etmeyin. Fiyat olarakta uygun.

Aslında Honda Civic alıyorduk ama yakıt tüketimi konusundaki söylentiler beni geri itti Toyota' ya. Ayrıca Toyota servisleri filan çok kaliteli. İnsana güven veren bir marka.

ibrahim06
10/03/2011, 19:45
Şu an kullandığım aracım bu kasa 2004 model HB Corolla ve LPG taktırdım alırken. 15.000 km' dir kullanıyoruz.
Samimi söylüyorum taş gibi araba. 100.000 km' de ve canavar gibi.
Şimdi onu satışa çıkardık. 22.000 TL istiyoruz orjinal araç.
Kullandığımız HB Corolla' ya güvenerek Sıfır Auris aldık yeni. Toyota' dan korkma. Fiat araçlarına benzemez. İbrahim bey sizin Punto' dan kaliteli olduğuna kullanınca kendiniz karar verirsiniz.

Arabayı baktırın eğer sorunsuzsa hiç üzmez merak etmeyin. Fiyat olarakta uygun.

Aslında Honda Civic alıyorduk ama yakıt tüketimi konusundaki söylentiler beni geri itti Toyota' ya. Ayrıca Toyota servisleri filan çok kaliteli. İnsana güven veren bir marka.

Arabayı enişteye alacağız.hatta geçenlerde Sandero Stepway ile ilgili fikir danışmıştım.O da aklımızda Toyotada.

demon
10/03/2011, 19:50
Sandero gibi bir maceraya girmeyin derim. İkinci el olsun ama düzgün bir araba alın. Sandero alacağınıza Punto alın. Dacia kötü bir seçim olur.
Arabada kaliteden eser yok.