PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaputtan gelen koku

bussadm
09/03/2011, 20:04
Aracım daha 1000 km civarında, 15-20 dakika sürüş sonrası arabanın içinde yanık lastik kokusu gibi bir koku oluşuyor.Araçtan inip kaputu açınca koku daha belirgin olarak geliyor. Baskı balata kokusu olabileceğini düşündüm ama pek yokuş çıkmadım yarım debriyaj yapmıyorum. Ayağımı debriyaja dokundurma gibi bir huyum da yok. Neden olabilir bu koku arkadaşlar. Yeni araçlarda doğal mı yoksa fark etmeden balata kavrulmuş olabilir mi acaba ?

tayfux
09/03/2011, 20:15
balatadan olabilir motor aksamlarından olabilir araba daha yeni ondan da olabilir..bu koku bariz geldiğinde isterseniz bir servise götürün lifte falan kaldırsınlar tam olarak nerden geldiğini bulun geçenlerde bir arkadaşın enjektörler tam oturmamış mesela ordan çıkan mazot ta koku yapabilir..

bussadm
09/03/2011, 20:17
Dediklerinize hak veriyorum. Ama işte araba yeni olunca her şey insanı huzursuz ediyor. Bir iki haftaya uzun yola gideceğim. Dediğiniz gibi servise girmekte fayda var.

izoci
09/03/2011, 20:20
poşet falan da yapışmış olabilir..

tayfux
09/03/2011, 20:27
Dediklerinize hak veriyorum. Ama işte araba yeni olunca her şey insanı huzursuz ediyor. Bir iki haftaya uzun yola gideceğim. Dediğiniz gibi servise girmekte fayda var.
uzun yoldan önce mutlaka..