PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Auto King Vakumla Cekim nasıl yapılıoyr?

Punkre4s
06/03/2011, 19:36
bugun diğer tarafn dikkatsizliği sonucu Evo'mla ilk kazamı yaptım sağ ön kapının orada ufak bi göcük var birasda cizikler cizikelri cila ile filan kapattırlacaktır ama göcük için cekic darbesi sırıtcagını düşünüorm Vakumla cektirmek için boyanın kazınması gerekiceği söylendi :S:S Havalı vantuzz tarzı bşi varmıdır nasıl olcaktr yardım Lütfen Cok moralim bozuk:S:S:unsure00:

asil
06/03/2011, 19:42
sakın yaptırmayın ısıtarak çekiyorlar kapı içleri ısıdan dolayı zarar görüyor

kxlylmz
06/03/2011, 19:42
Vakumla çekecekleri yerde çizik var ise mecbur çiziklerin temizlenmesi gerekir ki vakumda kullanacakları silikon kaportayı tutsun. bence çekiç yaptırana kadar temizleyip vakumladıktan sonra güzel bir rötüş yaparlarsa daha temiz olur. sanıyorum avuç içi kadar ufak biryerde göçük var.

ısıtılarak yapıldığını sanmıyorum, pops a dent yazıp google da aratın onun tarzı aletlerle yapılıyor olmalı. ben de var bu aletten ama kaliteli silikon almam lazım, içinden çıkan kaportayı tam çekemiyor.

tayfux
06/03/2011, 20:10
benim araca da uygulanacaktı ama ustam sırıtır dedi göçüğün çok ama çok hafif olması lazım demişti..aracım megane coupeydi..

Punkre4s
06/03/2011, 20:13
cizikler tırnak gircek kadar bile deil fotograflarda görünmüor Göcükte cok ufak bi avuc içi denecek kadar :/ cila ile ciizkler kapanacaktır zarar vrecek birsey ise vakum sadece cila ypatırıp bıraksam mı?:S yoksa zarar vermez mi:S

Punkre4s
06/03/2011, 20:21
Fotografta dikkatlice bkLmadıgı sürece hiç göcük belli olmuo :Shttps://img846.imageshack.us/i/grnt1066.jpg/

tayfux
06/03/2011, 20:24
bence elletme hocam araç boyalı demesinler..

Punkre4s
06/03/2011, 20:26
bence elletme hocam araç boyalı demesinler..

auto king'de vakum ile cektirebilrsek sadece cila yaptıracam boya vurdurmyacam arkadasım ama böyle olunca araba'dan soguyorm:(

kara kız
07/03/2011, 10:58
auto kinge göster derim yada internet sitesini bir incele vakumsuz ve boyasız duzeltme ıslemi yapmmakta..ozel bır aletle eger gocuk yerde boya kırılması yada gocuk yerı kalıp cizgisinde olmadığı taktırde ozel aletlerıyle ıc taraftan gocugu iterek yuzeyı duzeltiyorlar...fındık tanesinden daha ufak bir nokta kalıyor sadece..ben yaptırdım kaskomun mını onarımından faydalandım ucrette odemedım...

sedini
07/03/2011, 11:15
vakumlama auto king ya da bosch servislerde profesyonelce yapılmadıgından ve işlerinede çok gelmediginden yanaşmazlar.. vakumlama işini istanbulda en profesyonel yapan yer maslakta mtc diye bi yer var orası.. BMW 1.16 Boyasız Göçük Düzeltme | MTCOTO (https://www.mtcoto.com/bmw-1-16-boyasiz-gocuk-duzeltme.html) buyrun burada da linki var bir izleyin.. biz arkadaşımın aracını götürdük 2010 cruze için gittik boya atması vs söz konusu değil en son yaptıkları çekiçleme gibi tebeşir kalem gibi birşeyle ufaktan boya üstünden dokunması kaportaya boyaya zarar verecek bir şey değil.. zaten öyle olsa boya üzerinden yapmaz.. onun amacıda vakumlama sonrası dışardan herhangi bir etkide göçüğün oluşmayacagını tekrar garantiye almak diye hatırlıyorum..