PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : toyota 37 bin km bakım önerileri (balata icin marka, yag tavsiyesi, triger kayisi)

nejatb
01/05/2007, 07:45
arkadaşlar slm. (grande punto'nun biraz dışına çıkacagım ama yardıma ihtiyac var.)

şu anda aktif olarak kullandığım araba 97 model toyota corolla xei.

uzun süre az kullanıldığından epey düşük km'de aldık, kilometreleri ben yapıyorum gibi bişiy.

araçların bakımları normalde 5şerbin kmde oluyor ama biraz aksatıyorum, son iki bakımı. yarın yada öbürgün götürmeyi düşünüyorum arabayı.

ankara'da toyan yada akoto düşünüyorum. bakalım hangisine gidersem.

bazı konularda tavsiyelere ihtiyacım var.

araçın ön fren balatalarından pek memnun değilim. herhalde disklerde birşey yoktur ama balataları değiştirmek istiyorum, kendim alacağım ve serviste taktıracağım, bu konuda tavsiye ettiğiniz marka var mı? fiyatları ne kadardır.

motor yağını da kendim götüreyim diyorum, iyisinden bir yağ alıp. orada ne koyarlar bilmiyorum, bu konuda da tavsiye lazım.

ayrıca 1. vites geçişlerinde, soğukken ses çıkıyor, vites kutusu yağınıda yenilemekte fayda var. bende kullanım klavuzu olmadığından ne kullanıldığını bilmiyorum, bilen arkadaş var mı?

birde aracın kmsi az olmasına rağmen 10 senelik. triger kayışını da değiştirmeyi düşünüyorum önümüzdeki altı ayda. sizde doğru bir yaklaşım mı, yoksa boşa para durumu mu. motor gayet iyi durumda, sorunsuz ama yinede trigerin 10 yılını, az kmde olsa bile devirmesini düşünüyorum.

triger kayışı, varsa seti, önerdiğiniz marka var mı?

ayrıca diğer tavsiyelere ve uyarılara da açığım. şu an için bakıma yetkili serviste götürmeyi düşünüyorum, kampanya da olabilirmiş. bilmiyorum, güvenilir bir özel serviste olabilir ama özel servislere pek güvenemiyorum, silecek bantı için gittim 15 lira verdim ve doğru düzgün bir bandı bile takamadılar.

h k
01/05/2007, 21:50
trigerin ömrü kilometre yada yaş olarak verilir. kilometreyi doldurmasa bile yaşını doldurunuca değiştirilmeli. 10 yıl bir kayış için bence çok uzun bir süre değişmesinde büyük yarar var diyorum.

tüm malzemeleri kendiniz götürürseniz yetkili servis bakim yapacak mi ? yetkili servisin bunu kabul edeceğini sanmam , ben olsam etmezdim yani :)