PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dacia Sandero Stepway hakkındaki yorumlarınız!

ibrahim06
04/03/2011, 20:55
Arkadaşlar Enişteme araba alacağız. Daica Sandero Stepway dizel düşünüyoruz. 28.000 fiyat çok cazip duruyor. Sizlerin görüşü nedir?

https://img378.yukle.tc/images/8497adsiz.JPG (https://www.yukle.tc)

takres
04/03/2011, 20:58
abi çok kötü bir araç 27000 lira o arabaya asla vermem emin olun chery çok daha kaliteli o araçtan(dacia nın motoru renault biraz ordan kazanıyor)

Solitude
04/03/2011, 21:03
bende grande puntodan önce gidip bayii de incelemiştim, inanın 96 model doğan slx imiz çoğu yeri daha kaliteliydi.

sabanci
04/03/2011, 21:11
abi çok kötü bir araç 27000 lira o arabaya asla vermem emin olun chery çok daha kaliteli o araçtan(dacia nın motoru renault biraz ordan kazanıyor)
serhat önce o arabaya binmeni daha sonra chery 'e binmeni daha sonra yorum yapmanı öneririm...
eski bir sandero sahibi olarak konuşuyorum evet boş bir araba ama çok rahat ekonomik ve sağlam bir araba eğer performansı fazla dert etmiyorsanız yakıt 1.sırada geliyorsa servis masraflarını min.düzeyde olsun diyorsanız hemen alın derim...

muratx41
04/03/2011, 21:17

chery görmediniz galiba bu arabalar cin arabalarına 5 basar

tayfux
04/03/2011, 21:22
motoru meganelerin falan motoru ile farklı değil o yönden gerçekten çok iyi..ama parça kalitesi yönünden renault un bir alt seviyesi diye biliyorum..

takres
04/03/2011, 21:25
serhat önce o arabaya binmeni daha sonra chery 'e binmeni daha sonra yorum yapmanı öneririm...
eski bir sandero sahibi olarak konuşuyorum evet boş bir araba ama çok rahat ekonomik ve sağlam bir araba eğer performansı fazla dert etmiyorsanız yakıt 1.sırada geliyorsa servis masraflarını min.düzeyde olsun diyorsanız hemen alın derim...

Abi sanderoya da bindim chery e de chery nin distribütörü kırşehirli olduğu için burda ilk geldiğinde satılmıştı bayağı gerçekten güzel bir araç tam önümde takla attı 3 4 defa arabaya hiçbirşey olmamıştı.Özellik ve konfor arıyorsanda sanderoyu her türlü katlar...

yolcu27
04/03/2011, 21:26
motot 1.5 dci megane motoru bildiğim kadarıyla çok ekonomik bir motor..

izoci
04/03/2011, 21:26
ben şeklini beğenmiyorum.Evo alsanızya abi..

ibrahim06
04/03/2011, 21:31

4 kişilik aileler.Çocuklar büyük.Punto küçük geliyor diye buna niyetleniyor eniştem.

dexter
04/03/2011, 21:31
markası dacia yerine,fiat,peugeot vs gibi kendini ispatlamış bir marka olsaydı hiç düşünmeden alırdım,araba çok güzel ama 2. eli çok zarar eder

yolcu27
04/03/2011, 21:33

çakma suv gibi duruyor araç :D bende fazla beğenmiyorum sadece motoru iyi.

USTA
04/03/2011, 21:35
Motor,şanzıman,alt yapı,göstergeler,birçok iç aksam malzemesi Renault,haksız eleştiriler yapıyorsunuz,sınıfına ve fiyatına göre iyi bir araç...

Tufan
04/03/2011, 21:37
kendi hayranlarını oluşturdu bu araç donanımhaberde falan çok hayranı var.

motoru iyi dayanıklı araçlar .eğer işimi görsün çok şey istemiyorum diyorsanız alınır.

sundown
04/03/2011, 21:40
Sandero'yu gerçekten kullanmış kişiler yorum yapsa yardımcı olmuş olur bence. Sonuçta ibrahim hocamda az çok araç piyasasından bilgili ama sanderoyu özellikle sormuşsa vardır bir bildiği. Berbat,iğrenç vs gibi söylemler fikir vermez.

ozay06
04/03/2011, 21:46
Bu aracı arkadaşıma 2010 modeli sıfır km de aldık Araç fiyatına göre çok uygun düzgün görünüyordu Aracı 9 ay sonra gördüm tanıyamadım İçi aldığımız zamanki durumundan çok farklıydı Malzemeler resmen dökülüyordu Motorunu falan bilmem ama 2010 model araç 20 yıllık araç gibi duruyor
Ayrıca 28000 tl bu araç için çok çok fazla yada gp bu aracın yanında adeta bedava

USTA
04/03/2011, 21:47
Sandero'yu gerçekten kullanmış kişiler yorum yapsa yardımcı olmuş olur bence. Sonuçta ibrahim hocamda az çok araç piyasasından bilgili ama sanderoyu özellikle sormuşsa vardır bir bildiği. Berbat,iğrenç vs gibi söylemler fikir vermez.

Yöneticisi olduğum forumda birçok Sandero kullanıcısı var,herhangi bir olumsuz yorum görmedim bugüne kadar,kronik arızası hiç yok gibi,bagaj geniş,iç mekan çok ferah,yakıt tüketimleri çok düşük,altı yerden yüksek,tam bir şehiriçi aracı...

turker
04/03/2011, 21:49
1.5 dcı clıo sembol motoru bulunmakda uzerınde dızellerde benzınlıde de öle kullanılan malzeme harıcınde cılo sembolle aynı ozelıklerı tasıyan bır arac bnızde tıcarı taksıde logan bulunmkada 216 bınde debreyaj balatasını degıstırdık su an 380 bın cıvarında saglamlık gorecelı bır olay tamamen kullanmakla alakalı bır olay bence sert kullanırsan yıpranma hızlı olur kullanana doner bence ve karda kısda uludaga cok cıkıp ındık sorun yasamadık su ana kadar

USTA
04/03/2011, 22:01
YouTube - Dacia Sandero Stepway.flv (https://www.youtube.com/watch?v=qD1uLRuvCf4&feature=related)

mix
04/03/2011, 22:27
dacia logan ile kuşadası şirince yaptım geldim ve inanın çok şaşırdım ben kötü bi araç bekliyordum ama hiçte yabana atılmayacak bi araç çıktı elbette peugeot opel wolkswagen la kıyaslanmaz ama alınırda aslanlar gibi binilirde bence

ibrahim06
04/03/2011, 22:28
YouTube - Dacia Sandero Stepway.flv (https://www.youtube.com/watch?v=qD1uLRuvCf4&feature=related)

Mustafa Bey paylaştığınız videoyu izledim.Diğer videolara bakarken bazılarında Dacia diye geçmiyor. Arabada RENAULT amblemi var. Bu araba Türkiyede reno amblemiyle çıksa sanırım daha pahalı olurdu.Aşağıdaki videolarda reno amblemli

YouTube - Renault Sandero Stepway.mp4 (https://www.youtube.com/watch?v=aV-tTd-pqDc&feature=related)

https://www.youtube.com/watch?v=I9z_BsmjyCI&feature=related

takres
04/03/2011, 22:36
bazı ülkelerde renault amblemi var altında küçücük dacia yazıyor bizim ülkemizde ise tam tersi...

USTA
04/03/2011, 22:45
Mustafa Bey paylaştığınız videoyu izledim.Diğer videolara bakarken bazılarında Dacia diye geçmiyor. Arabada RENAULT amblemi var. Bu araba Türkiyede reno amblemiyle çıksa sanırım daha pahalı olurdu.Aşağıdaki videolarda reno amblemli

YouTube - Renault Sandero Stepway.mp4 (https://www.youtube.com/watch?v=aV-tTd-pqDc&feature=related)

YouTube - Renault STEPWAY PERFORMANCE (https://www.youtube.com/watch?v=I9z_BsmjyCI&feature=related)

2012 de ülkemizde Renault logosu ile satılacak diye duyumlar aldık,araç zaten büyük oranda Renault malzemesi ile üretiliyor...

ABNEW
04/03/2011, 23:13
Şuan b-c segmenti dizel bir araç için ödenecek miktar 35000TL-40000TL bulmakta, hatta geçebilmekte bile.Hal böyleyken Sandero ya (Bir de stepway :) ) 28000TL rahatlıkla verilir bence.Zaten neredeyse her yeri Renault.Sadece iç ve dış tasarım mütevazi,

Ben açıkçası sıfır araç fiyatlarını gördükten sonra Dacia nın tüm modellerini (Logan, Sandero, Duster) herkese tavsiye ederim :)

takres
04/03/2011, 23:20
iki hafta önce eniştem şirkete 4 adet i20 aldı 1.4 dizel 90 hp altı ileri araç gerçekten çok güzel arka frenler de disk olması beni çok şaşırttı çünkü baz versiyonuydu ve fiyatı 29000 bu araç yerine tercih edilebilir bence...

WiSTaRiA
04/03/2011, 23:45
Arkadaşlar doğru konuşmak gerekirse Dacia Sandero stepway ile kendini gayet aştı... İlk çıktığında çorluya gelen test aracını kullandım inmek istemedim... Yerden yüksek rahat kalıbına göre de atak gayet hoş bir araç... Ve arkadaşımda var bazen bende kullanıyorum aracı tamam puntolarımız kadar olmasada gayet güzel araç... Bu fiyatada gerçekten alınıp kullanılabilecek bir araç... Jip havası var hatchback bir araç havası var farklı bir havası var yani kısaca... Ama tek problem olabilecek yönü bence 2nci elde satarken bayaa zarara uğruyabileceği... Yukarda arkadaşım arkadaşının aracının döküldüğünden bahsetmiş kullanıcıdan kullanıcıya fark gösterir her araç... İbrahim hocam bu fiyatlarda alınıp kullanılabilecek gayet havalı bir araç... Şimdiden hayırlı olsun diyelim... Artı benim fikrimi soracak olursan ibrahim hocam platin rengini yada kırmızısını alın derim çok gösterişliler... Fümesi biraz boğuyor gibi geliyor bana...

Misafir-1
04/03/2011, 23:55
şekilli güzek süsülü dizel ise az yakıyor denedim gördüm bir depo 183tl doldu ve karma 1250km yol yaptı fakat en küçük bir rampada bile çok zorlanıyor anliyacağınız ankara kibi tepeli bir şehir için değil ama düz şehir ve uzun yol arabası yolu alınca rahat gidiyor şimdilik bu kadar...

TORnADO
05/03/2011, 00:14
Sandero gayet iyi ve ekonomik bir arabadır,Renault'un malıdır ve 9 ayda da dökülecek arabayı Renault yapmaz,o fiyata gayet iyi bir arab bence de.

WiSTaRiA
05/03/2011, 00:16
Zaten sorunlu problemli aracın arkasında Renault gibi bir firma durmaz...

pilotender
05/03/2011, 01:44
Sıfır araba alacak olsam kesinlikle düşünürdüm. Bence çok süper bir araba bu fiyata alınabilecekler içinde düşünürsek. Keşke biraz daha para eklenebilse de Duster alınabilse diyorum. Duster'a bindim çok çok güzeldi. Lakin, anlayamadığım şey, puntonun ufaklığından şikayet edilip neden yine hatchback bir arabaya yöneliyorsunuz? Neden dizel linea alıp keyfinize bakmıyorsunuz???

ibrahim06
05/03/2011, 01:47
Sıfır araba alacak olsam kesinlikle düşünürdüm. Bence çok süper bir araba bu fiyata alınabilecekler içinde düşünürsek. Keşke biraz daha para eklenebilse de Duster alınabilse diyorum. Duster'a bindim çok çok güzeldi. Lakin, anlayamadığım şey, puntonun ufaklığından şikayet edilip neden yine hatchback bir arabaya yöneliyorsunuz? Neden dizel linea alıp keyfinize bakmıyorsunuz???

Dediğinizi düşünmedi değiliz şu dizel linea kampanyasında. Eniştemin yazları köye gitmesi ,Stepwayin altının yüksek olması vesaire kendisini bu arabaya biraz daha yaklaştırdı.

pilotender
05/03/2011, 02:57
Benim nasıl aklıma gelmedi size kendi arabamdan almanızı önermek acaba? :) Abi Fiorino da iyi bir tercih olabilir sizin için madem ki köy yolları söz konusu, madem ki geniş hacim söz konusu kriterleriniz arasında. Bunlara ilave olarak, Fiorino zaten dizel. Valla Niksar/Tokat'ta kullanıyorum. Civar köylere de çok gittim gezmeye, pikniğe vs. Alt takımları filan çok sağlam. Arabanın altı yüksek. Yakıtı düşük. Donanımı gayet yeterli. Benim de zaten Fiorino almamdaki en büyük sebep GP'nin benim bagaj ihtiyacımı karşılamamasıydı. Her şeyiyle o kadar memnunum ki Fiorino'dan anlatamam.

asil
11/03/2011, 21:59
ne alırım ne binerim arabanın euro capta testi bile yok...

demon
12/03/2011, 12:20
Yani bu arabayı alacağınıza Fiorino, Doblo v.s birşey alsın.

uzuncocuk
12/03/2011, 13:04
bır fıorıno emotıon kullanıcısı olarak kesınlıkle onerırım sıze fıorınoyu. yarın ev tasıyacam ve ıkı haftadırda ufak tefek esyaları tasıyorum buyuk esyalar harıcınde ne varsa tasıdım camasır makınası dahıl... koltukları yatırınca cok genıs ıc hacım oluyor. altı yuksek daga tasa cık farketmıyor. 7 lıtre cıvarı bır sehır ıcı tuketım soz konusu 170 km hıza kadar rahat cıkıyor. mutlujet motordan bahsetmeme gerek yok zaten... ve bence en onemlı fonksıyonu duruşu... her baktıgımda dahada sevıyorum aracı. su an 29000 tl cıvarına,4 hy abs elektrıklı ayna karartılmıs arka camlar prk sensoru mp3 player 4 hoparlor 2 tveeter, dıreksıyondan kumandalı muzık sıstemı sıs farı, 16 ınc alumınyum alasımlı cant, genıs bagaj hacmı daha ne dıyeyyım... karar sızın

Scottie
12/03/2011, 13:20
Dış görünüşü güzel.. yakıt ta az yakıyorsa alın bence de... ikinci elde alan mutlaka bulunur..

takres
12/03/2011, 14:46
bır fıorıno emotıon kullanıcısı olarak kesınlıkle onerırım sıze fıorınoyu. yarın ev tasıyacam ve ıkı haftadırda ufak tefek esyaları tasıyorum buyuk esyalar harıcınde ne varsa tasıdım camasır makınası dahıl... koltukları yatırınca cok genıs ıc hacım oluyor. altı yuksek daga tasa cık farketmıyor. 7 lıtre cıvarı bır sehır ıcı tuketım soz konusu 170 km hıza kadar rahat cıkıyor. mutlujet motordan bahsetmeme gerek yok zaten... ve bence en onemlı fonksıyonu duruşu... her baktıgımda dahada sevıyorum aracı. su an 29000 tl cıvarına,4 hy abs elektrıklı ayna karartılmıs arka camlar prk sensoru mp3 player 4 hoparlor 2 tveeter, dıreksıyondan kumandalı muzık sıstemı sıs farı, 16 ınc alumınyum alasımlı cant, genıs bagaj hacmı daha ne dıyeyyım... karar sızın

turuncusu oldu mu tadından yenmez valla ::)

Scottie
12/03/2011, 15:52
ben GP yi alırkende niye alıyon git başka araba al diyen çok olud. ikinci elde satılmaz dediler.. ama alıcı çıktı. sanderonunda alıcısı çıkacaktır.

takres
12/03/2011, 16:00
ben GP yi alırkende niye alıyon git başka araba al diyen çok olud. ikinci elde satılmaz dediler.. ama alıcı çıktı. sanderonunda alıcısı çıkacaktır.

sandero için demiyorum ama 6 milyara solenza satamayanlar var maalesef...

ABNEW
12/03/2011, 16:19
sandero için demiyorum ama 6 milyara solenza satamayanlar var maalesef...

Solenzoların ciddi kalite problemleri vardı zamanında.Satılamamasına inanırım ben de.

Ancak Logan ve sonrası için herhangi bir model rahatlıkla seçilebilir...

sperenza9
12/08/2011, 23:38
iyi araba içi geniş özellikle bagajı klimalı kullanımda sehır ıcı daha az yakıo evoya gore plastık malzeme kalıtesı az ama sıkıntısız bınılecek arac dıs gorunumu ıyı bence