PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj Kapısından Gelen Zırıltı

tmac_fuat
03/03/2011, 22:50
Arkadaşlar birkaç gün önce başlayan bu ses iyice rahatsız etmeye başladı. Bağaj kapısının plastik ksmından geldiğini çözdüm, daha aracım 2800 km. de, bu yüzden pek kurcalamak istemiyorum, daha önce yaşayan oldu mu, nasıl çözerim?

WiSTaRiA
03/03/2011, 22:56
Fuatçım ben o sorunu kökünden çözdüm hatta kutu bas zırıltısında bile banamısın demiyor... 10 TL gibi bir maliyeti oluyor :)

tmac_fuat
03/03/2011, 23:00
Nasıl çözdün abim ya, çukurlardan falan geçerken geliyo, o plastik kısımdan olduğu için sökecektim ama nasıl söküleceğini de bilmiyorum :(

WiSTaRiA
03/03/2011, 23:10
Bir ara beraber yapalım canım... Yapımı çok kolay... Oto camcıdan cam lastiğiyle hallediyoruz sorunu :) Sökmesi ve yapmasıda kolay... Sonra ne ses ne zırıltı :)

Solitude
04/03/2011, 01:29
Aynı ses bendede vardı çözümü şöyle buldum. Banyoda kullanılan kaydırmaz denilen bir malzeme var, bun malzemeden 2 şeritlik kısmı kesip, boşluklu yeri bagajın plastiğine gelecek şekilde yerleştirdim, sonuç: sesten eser yok.https://img402.imageshack.us/img402/4274/paspas.jpg (https://img402.imageshack.us/i/paspas.jpg/)

tmac_fuat
04/03/2011, 21:24
Bir ara beraber yapalım canım... Yapımı çok kolay... Oto camcıdan cam lastiğiyle hallediyoruz sorunu :) Sökmesi ve yapmasıda kolay... Sonra ne ses ne zırıltı :)

Sağol abi komple bir ses izolasyonu düşünüyorum zaten, madem öyle komple bir gün girişirim bu işe.
Acaba bagaj kapağı sökmesi çok mu zor, söksem bile kolayca takabilir miyim?

WiSTaRiA
04/03/2011, 22:15
Kolay fuatcim... Birara gorusur tarif ederim...

phyevren
07/03/2011, 08:36
aynı sorun bende vardı silecek motoruyla plastik kısmın rezonansından kaynaklanıyor yalıtımla hal oluyor.

oki48
07/03/2011, 21:51
Orçun selam. Mümkünü varmı bilmiyorum ama şu cam lastiğinin resmini koyman mümkünmü? bende aynı dertten muzdaribimde:)

WiSTaRiA
07/03/2011, 21:57
Tabiki koyarım resimleri... Sizede tam detaylı anlatırım yapımını...

Serbay
12/03/2011, 21:40
Abi bekliyorum çok acil delirme seviyesine getirdi o zırıltı.Gerçi basdan dolayı ama geçiyo dedin inş geçirebilirim.

WiSTaRiA
18/03/2011, 23:57
Kusura bakmayın arkadaşlar biraz geç oldu ama iş yoğunluğumdan... Bağışlayın... Resimleri şimdi ekliyorum... Oto camcıya gidiyor ve resimdeki lastiklerden alıp takıyorsunuz... Bukadar ufak bir şeyle zırıltı ortadan kalkıyor... Hatta nasıl bir lastik olduğu belli olsun diye ucunu kaldırıp resimledim... İnşallah yardımcı olabilmişimdir...

tmac_fuat
19/03/2011, 08:23
Abi bende bir ekleme yapayım izninle, eğer sorun bununla çözülmezse diye
Arkadaşlar bende ki problem biraz daha değişikmiş, plastik kısmı söktük ve kablolara falan baktık herhangi bir yere çarpma yapıyor mu diye, öyle birşey göremedi usta. Daha sonra dikkatli bakınca, çapraz olarak geçen ve macunla tutturulmuş iki tane metal parça var, bunlardan bir tanesinin macunundan çıktığı ve onun bagaj kapısına değmesiyle sesin ortaya çıktığını çözdük, sağolsun ustam hemen silikonladı sorunu çözdük, artık ses falan yok. :D

WiSTaRiA
19/03/2011, 08:35
Bende oyle bir sorun olmadigi icin aciklamadim olayi...

tmac_fuat
19/03/2011, 09:15
Zaten yapan arkadaş, abi ilk defa sende gördüm, daha önceki üretimlerde bu macun böyle değildi dedi. Daha önce karşılaşmamış yani böyle bi sorunla.