PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merceksiz xenon far hakkında yardım

hakki
02/03/2011, 19:51
Arkadaşlar daha fazla ışık almak için mercekli far takımı alıp xenon takmayı düşünüyordum.Fakat Femoli sağolsun merceklerin ışık şiddetini düşürdüğünü söylediği için vazgeçtim ve bana 6000 k xenon tavsiye etti.Fakat duyduğum kadarıylada merceksiz xenonlar karşıdan gelenleri rahatsız ettiği için yasaklanacakmış ve araçları fenni muayeneden geçirmiyeceklermiş.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım ve tavsiyelerini bekliyorum.Herkese şimdiden teşekkürler.:uhm00000::worthy00:

onn.off
02/03/2011, 20:00
Benden sana bir arkadaş tavsiyesi xenon inan hiç takma flash gibi beyaz ışıktan başka hiç bir şey göremiyorsun en güzeli D2S mercek yapman çok memnun kalırsın en kıran xenon bile merceksiz olursa sadece Patlamış flash görüyorsun
Elbette zevk tamamen senin

hakki
02/03/2011, 20:08
Bu konuda pek bilgim yok D2S mercek nasıl birşey ve nerde yaptırabilirim?

ahmet_erzurumlu
02/03/2011, 20:11
bende xenon far sipariş ettim yurt dışından geldi ama taktırmıycam satabilirsem satıp angel far almayı düşünüyorum xenonların bi espirisi olmadığını maalesef ürünü sipariş ettikte sonra anladım :)

onn.off
02/03/2011, 22:15
Bu konuda pek bilgim yok D2S mercek nasıl birşey ve nerde yaptırabilirim?

2 adet valeo veya hella marka
Bi-xenon mercek ile D2S xenon kitt farları içini açtıriyorsun montajlatıyorsun hepsi bu kadar eminim bursada montaj yapan vardır

izoci
02/03/2011, 23:24
bende xenon dan daylighta kaydım...

hakki
03/03/2011, 00:12
2 adet valeo veya hella marka
Bi-xenon mercek ile D2S xenon kitt farları içini açtıriyorsun montajlatıyorsun hepsi bu kadar eminim bursada montaj yapan vardır

daha önceki aracıma dediğin gibi yaptırmak istemiştim fakat bursada yapan kimseyi bulamadım ve vazgeçmiştim.İstanbulda hem merceği satan hemde montajını yapan biriyle görüştüm ama istanbula gitmek gerekecek.Mesajlardan anladığım kadarıylada xenon ampulleri kimse tavsiye etmiyor,ne yapıcaz bilmiyorum.:oops0000:

edelsang
03/03/2011, 00:17
bende evo'ma husso nick hüseyin abiye mercek + angel yaptırmayı düşünüyorum abi (leon48) önerdi saolsun
fakat aklımda soru işaretleri var
1.Mercek takınca yolu görüş açım azalıcak mı çoğalıcak mı ?
2.Dışardan görüntüsü nasıl olur o nu kestiremiyorum
3.Mercek olunca ruhsata işletmek mi lazım ceza yememek için

Du Hast
03/03/2011, 00:20
bende evo'ma husso nick hüseyin abiye mercek + angel yaptırmayı düşünüyorum abi (leon48) önerdi saolsun
fakat aklımda soru işaretleri var
1.Mercek takınca yolu görüş açım azalıcak mı çoğalıcak mı ?
2.Dışardan görüntüsü nasıl olur o nu kestiremiyorum
3.Mercek olunca ruhsata işletmek mi lazım ceza yememek için
1. mercek takın görüş çok fazla artacaktır. bi-xenon sistem olacağı için uzunlarda xenon olacak güzel bir görüş sağlayacak.
2. göreceli birşey.
3.herhangibi bir işleme - ceza durumu yok. aksine xenon kullanımını mercek kullanarak yasal hale getirmiş olursunuz

tayfux
03/03/2011, 00:22
angel olmadığı sürece bir anlamı yok bence..

hakki
03/03/2011, 00:41
birkaç mercek buldum.bunlar bizim araçlara uygunmudur?ayrıca bursadaki arkadaşlardan bunları monte ettirebileceğimiz yer bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
Marka Uyumlu Yedek Parça Far Merceği 79,90 TL (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-valeo-bixenon-d1s-mercek-xenon-modifiyesine-42746122/detay)

Marka Uyumlu Yedek Parça Far Merceği 10 TL (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-xenon-mercek-bosch-h1/detay)

Marka Uyumlu Yedek Parça Far Merceği 30 TL (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-hella-bi-xenon-mercek/detay)

hakki
03/03/2011, 00:45
1. mercek takın görüş çok fazla artacaktır. bi-xenon sistem olacağı için uzunlarda xenon olacak güzel bir görüş sağlayacak.
2. göreceli birşey.
3.herhangibi bir işleme - ceza durumu yok. aksine xenon kullanımını mercek kullanarak yasal hale getirmiş olursunuz

bi-xenon değilde sadece kısalara mercekle beraber 6000k xenon taksak görüşü artırabilirmiyim.

onn.off
03/03/2011, 01:48
bi-xenon değilde sadece kısalara mercekle beraber 6000k xenon taksak görüşü artırabilirmiyim.
bizim araçlarımıza xenon veya mercek taksanda takmasanda zaten kısada uzunda tek ampül üzerinden aydınlatıyor h4.ampül tipi ister xenon ister halojen sarı hep H4 uyar uzun kısa bir arada
senin ne istediğin önemli sen şekli güzel olsun diyorsan junyan marka angel+mercek+uzun kısa vs. bundan var ama sadece şekli güzel.aydınlatma kötü bir hayal kırıklığı
ama hem iyi aydınlatsın hem xenon olsun hem şekli güzel olsun diyorsan
bi-xenon mercek alacaksın ve D2S xenon kitt (balans kablo ampul) alacaksın hee xenon balans ın varsa o zaman sadece D2S ampül alacaksın+mercek
valeo marka mercek çok iyi memnun kalırsın
böyle bir şey yaptırmak istiyorsan farlarını sök istanbulda bir firmayla anlaş gönder yapsınlar 350...400 tl civarı bir külfeti olur sana sadece farı gönderirsin onlar merceğini xenonunu vs.herşeyi bitirip sana yollarlar tabi seçim senin ben sana kendi fikrimi söyledim?

hakki
03/03/2011, 03:47
bizim araçlarımıza xenon veya mercek taksanda takmasanda zaten kısada uzunda tek ampül üzerinden aydınlatıyor h4.ampül tipi ister xenon ister halojen sarı hep H4 uyar uzun kısa bir arada
senin ne istediğin önemli sen şekli güzel olsun diyorsan junyan marka angel+mercek+uzun kısa vs. bundan var ama sadece şekli güzel.aydınlatma kötü bir hayal kırıklığı
ama hem iyi aydınlatsın hem xenon olsun hem şekli güzel olsun diyorsan
bi-xenon mercek alacaksın ve D2S xenon kitt (balans kablo ampul) alacaksın hee xenon balans ın varsa o zaman sadece D2S ampül alacaksın+mercek
valeo marka mercek çok iyi memnun kalırsın
böyle bir şey yaptırmak istiyorsan farlarını sök istanbulda bir firmayla anlaş gönder yapsınlar 350...400 tl civarı bir külfeti olur sana sadece farı gönderirsin onlar merceğini xenonunu vs.herşeyi bitirip sana yollarlar tabi seçim senin ben sana kendi fikrimi söyledim?

İstanbuldan biriyle görüştüm bizim araçlar için bosch merceği tavsiye etti.Valeo biraz büyük oluyormuş,montajı zormuş.Bu arada benim için şekil,görüntü önemli değil önemli olan ışığın çok olması.yardımların ve tavsiyelerin için teşekkür ederim.

hakki
04/03/2011, 14:11
Arkadaşlar ben bu mercekli far sevdamdan vazgeçtim.Dün yaklaşık 10 yere uğradım ve çoğu bu işi yapamayacağını söyledi.Yaparım diyenlerde çok yüksek paralar istedi.İstanbulda çıkma farın içine herşeyiyle hazır edip yollamaya bir yer 400 tl. istedi,Bursada sadece mercek montajı için 250 tl istediler oda ilk defa yapacakmış garanti yaparım da diyemiyor.Artık istanbula gelebilirsem bir günümü bu işe ayırıcam Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

edelsang
04/03/2011, 14:26
500 tl fiyat werdi internetten biri(bizim forumdan değil) :)
xenon dahil değil

hakki
05/03/2011, 01:04
500 tl fiyat werdi internetten biri(bizim forumdan değil) :)
xenon dahil değil

istanbuldan görüştüğüm kişi kendisinin bulacağı çıkma bir farın içine bosch mercek,xenon takımını monte edip bana sadece farı yerine takması kalacak şekilde yollayacak 400tl dedi.