PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : skydome'a otomatik kapanma?

typhoon
01/03/2011, 11:41
arkadaşlar skydome'lar kumandadan kapanmıyor, bunu kumandaya bağlamak zor mu olur servis ya da başka yerde yapılamaz mı? yani kapanma tuşuna basılı tutunca camlar falan kapanıyo, skydome da kapansa olmaz mı? hatta yağmur sensörü olan araçlarda yağmurla birlikte de kapanabilir? bu fikirlerin uygulamaya geçmesi zor mudur?

By_HaNNibaLL
01/03/2011, 11:51
arkadaşlar skydome'lar kumandadan kapanmıyor, bunu kumandaya bağlamak zor mu olur servis ya da başka yerde yapılamaz mı? yani kapanma tuşuna basılı tutunca camlar falan kapanıyo, skydome da kapansa olmaz mı? hatta yağmur sensörü olan araçlarda yağmurla birlikte de kapanabilir? bu fikirlerin uygulamaya geçmesi zor mudur?

Araciniz nedir model vs. Normalde kapanma tusuna basili tutulduğu zaman camlar ve skydome kapanmasi gerekiyor.

Benzer bi sorunda benim olarak 2008 grande punto cam tavan kumandadan basili tuttuğumda camlarin ve cam tavanin kapanmasi gerekiyor ama olmuyor bunun düzeltmek için bi yontemi vardi camlari tam ac kapa vs gibi sıfırlama tarzinda bişey yardimci olursaniz sevinirim

atabayizmir
01/03/2011, 12:08
bu işlem için kumandayı aracın beynıne tekrar tanıtmak gerekıyor. izmir ve ege bolgesındekı arkadaslara teknık destek için izmir bornova 3 sanayi 409 sok no 9 aftekin oto kilit sitemlerini tavsiye ederim hizmet ve teknik ekipman konusunda oldukça ıyıler tüm yetkili servislerin işlerini yapıyorlar.

By_HaNNibaLL
01/03/2011, 12:32
bu işlem için kumandayı aracın beynıne tekrar tanıtmak gerekıyor. izmir ve ege bolgesındekı arkadaslara teknık destek için izmir bornova 3 sanayi 409 sok no 9 aftekin oto kilit sitemlerini tavsiye ederim hizmet ve teknik ekipman konusunda oldukça ıyıler tüm yetkili servislerin işlerini yapıyorlar.

Camlarin bikac defa tam acilip kapanmasindan sıfırlaniyor diye duymuştum ben ama

atabayizmir
01/03/2011, 12:37
aracın kumandasını bazen beyın tanımlamaya bılıyor. bir kaç defa kontağı açıp kapayıp ardından kumanda ıle acıp kapayıp resetlene bılıyor

GRDEDE
01/03/2011, 12:56
Malesef tavan kumandayla kapanmıyor.Bu olayın tanımlamayla ilgisi yok.Skydome ünitesi tamamen bağımsız çalışıyor.Havalar ısınınca bu olaya da el atıcam inşaallah.Cam kaldırma modülü kullanarak bu işi çözmeyi planlıyorum. Başarılı olursam isteyenlere uygulama yaparız.

zafermutlu
01/03/2011, 12:59
şimdi bu skydome kapanması iki kademede oldugu için iki sistem gerkmez mi

By_HaNNibaLL
01/03/2011, 13:09
peki camlari kaldirmasi gerekmez mi kumandadan basiti tutunca bende olmuyor

GRDEDE
01/03/2011, 13:10
şimdi bu skydome kapanması iki kademede oldugu için iki sistem gerkmez mi

Kapama tuşunu basılı tuttuğunuz sürece kapanıyorsa Tek bir modül yeterli sadece sıkışma önleyicili ve kapanma süresi ayarlı bir modül lazım.Ben modülü aldım herşey hazır lakin hem zamanım yok hemde havalar soğuk biraz ısınsın bir hafta sonu çözücem bu işi inş

zafermutlu
01/03/2011, 13:13
basma dügmesine biraz basarsak havalandırma konumuna geçiyor, ikinci basışta tam açılıyor.. kapanmada tersi oluyor.. sürekli basılı tutunca kapanır heralde hatırlamıyorum ..

USTA
01/03/2011, 13:47
Kumandadan açılıp kapanmıyor,araya modül eklemek gerekiyor.
Sevabına biri yaparsa hepimiz istifade ederiz...

By_HaNNibaLL
01/03/2011, 14:07
Arkadaşlar Camlarin normalde basiti tutuldugunda acilip kapanmasi gerekmez mi 2008 model gpde ?