PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rolantide 1200 devir ???? lokal boya ve sürüş sırasında gelen sesler ?

tacan
28/02/2011, 03:05
1.4 turbo jet sport 16v kullanıcısıyım sevgili dostlar son günlerde dikkatimi çeken
bir durumu aktarmak istiyorum
arabayı ilk çalıştırdığımda rölanti 1200 lerde altına düşmüyor bir türlü sonra test ettim motor ısınınca ışıklarda vs beklerken rölanti 900 lere düşüyor ki bu normal olanı... şimdi sorularım şunlar

1) bu başlangıçtaki sorun havaların soğuk olması ile ilgili olabilir mi ?
2) turbo ile alakalı bir sorun mudur yoksa ? gerçi turbonun 2000 den sonra devreye girdiğini biliyorum ne kdr doğrudur tabi :S ?

geçen gün kaldırıma ön sol tamponun altını sürttüm herhangi bir göçme yok ama ee çizildi tabi yaklaşık 20 cm lik bölgenin boyanması lazım ? lokal boya nerede yaptırayım ve tahmini ne kdr maliyeti olur bana ??

SON Olarak :) araba fabrika çıkışlı spor yaylı yol tutuş fln maşallah mükemmel yalnız normal giderken göstergenin bulunduğu kısımdan ve henüz yerini kestiremediğim arkada bir yerden titreşim sesi geliyor... sahinden sinir bozucu bir ses sanki vidayla iyi sıkılmamışta titrer gibi... gösterge panelinin üzerine kullanırken elimi koyunca ordaki titreşim kayboluyor :D mesela... bunun onarımını nasıl yapıcak servis ya da buna benzer sorun yaşayan birileri var mı ?

teşekkürler sorularım bu kdr herkese kazasız belasız sürüşler... :)

byspayn
28/02/2011, 08:01
rölanti değişimi tamamen hava sıcaklığıyla ilgili. motor soğukken jikle sistemi devreye girip motorun çabuk ısınmasını sağlıyor aynı zamanda titremesini ve stop etmesinide önlüyor bence korkulacak bir durum yok.

bizim araçta 2010 model evo ve o dediğiniz sesi 1 kere duydum bir daha da duymadım nedenini çözemedim tabi. :)

kara kız
28/02/2011, 10:58
tampondakı çiziği 30 cm gecmediği takdirde auto kıng servislerinde garantili bir şekılde yaptırabılırsın..bellı bıle olmıcak emın oll...artı kaskonu bozmadan koskonun verdiği mini onarım paketınden ucretsız olarak yaptırabılırsın..para vermenede gerek yok...

Punto_Can
28/02/2011, 12:36
göstergelerin ordaki titreşim sesi ön kelebek camlarının iç kısımlarında bulunan göğüse bitişik üçgene benzeyen plastik parçadan geliyor :)

byspayn
28/02/2011, 12:43
Lanet parça :D