PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP ESP test

hilmiusta
27/02/2011, 08:40
YouTube - Fiat Grande Punto ESP Test Drive (https://www.youtube.com/watch?v=6KCcbNkbKZc)

byspayn
28/02/2011, 00:04
gayet başarılı. bence..

USTA
28/02/2011, 00:07
ESP çok faydalı bir donanım...

takres
28/02/2011, 00:11
bir daha ki aracımda mutlaka olsun dediğim donanım...

EvoKoray
28/02/2011, 00:13
bir daha ki aracımda mutlaka olsun dediğim donanım...
kesinlikle

firars
28/02/2011, 16:58
ben her gün test ediyorum.. etrafımdaki herkes üstüme gelmişti esp olmazsa almam diyince ama şuan hepsi memnun durumdan :D

smartmavi
28/02/2011, 17:07
ben 2009 kışında kar üstünde süper test ettim, müthiş başarılı.

Geçen yaz da süper bir kaza atlattım; sanırım şimdi ESP sayesinde hayattayım. Kısaca anlatayım; geçen yaz bir akşam kuzenle oturuyoruz (kendisi bir bankanın güvenlik görevlisi) telefon geldi, bankanın alarmı çalmış. Atladık benim arabaya, en kısa sürede orda olmamız lazım. Yolda maalesef teleştan hatalı sollamaya çıktım.100 km/sa hızla giderken öndeki aracı sollamak için sert bir hamleyle sol şeride çıktım, çıkmamla karşı şeritte bir araçla burun buruna geldim. Aynı güzellikte (refleks tepkiyle) direksiyonu tam tur sağa çevirdim, baktım bu seferde yoldan çıkıcam bu sefer de bir tam tur sola çevirdim. Hemen ardından tekrar hafif sğ yaptım ve araba yola düzgün bir şekilde tekrar oturdu.

Herşey o kadar hızlı geliştiki aklımda tek kalan o karşı karşıya kaldığım arabanın merkez kaç kuvvetiyle savrulan GP'min sol arka tamponunu yalayarak yanımdan geçmesi oldu.

Sonra kaputu açıp ESP ünitesini öpesim geldi içimden :D

smartmavi
28/02/2011, 17:10
benim favori vidyolarım da bunlar. daha önce de vermiştim. görmeyenler izlesinler..

YouTube - ESP -- Electronic Stability Program (https://www.youtube.com/watch?v=NiZjeeMExY4&feature=related)

https://www.youtube.com/watch?v=j-hHWSQhKuc&feature=fvw

firars
28/02/2011, 17:16
ben 2009 kışında kar üstünde süper test ettim, müthiş başarılı.

Geçen yaz da süper bir kaza atlattım; sanırım şimdi ESP sayesinde hayattayım. Kısaca anlatayım; geçen yaz bir akşam kuzenle oturuyoruz (kendisi bir bankanın güvenlik görevlisi) telefon geldi, bankanın alarmı çalmış. Atladık benim arabaya, en kısa sürede orda olmamız lazım. Yolda maalesef teleştan hatalı sollamaya çıktım.100 km/sa hızla giderken öndeki aracı sollamak için sert bir hamleyle sol şeride çıktım, çıkmamla karşı şeritte bir araçla burun buruna geldim. Aynı güzellikte (refleks tepkiyle) direksiyonu tam tur sağa çevirdim, baktım bu seferde yoldan çıkıcam bu sefer de bir tam tur sola çevirdim. Hemen ardından tekrar hafif sğ yaptım ve araba yola düzgün bir şekilde tekrar oturdu.

Herşey o kadar hızlı geliştiki aklımda tek kalan o karşı karşıya kaldığım arabanın merkez kaç kuvvetiyle savrulan GP'min sol arka tamponunu yalayarak yanımdan geçmesi oldu.

Sonra kaputu açıp ESP ünitesini öpesim geldi içimden :D

benzer bir kaç hikayede bende var... bazen düşünüyorum.. esp olmasaydı bu hareketleri yapmayacak mıydım ? yoksa hayatta mı olmayacaktım :D

ykaya1983
28/02/2011, 19:16
Arabayı bu şekilde kullanırsan gün gelir esp de fayda vermez.Bence aracını bu şekilde savrulmaya müsait kullanan kişi her an kaza yapmaya müsait kişidir.Bu zamana kadar esp mi vardı?Esp arabaya eziyet eden çılgın şöförlerin işi:weight1:

eexelanss
28/02/2011, 19:46
Arabayı bu şekilde kullanırsan gün gelir esp de fayda vermez.Bence aracını bu şekilde savrulmaya müsait kullanan kişi her an kaza yapmaya müsait kişidir.Bu zamana kadar esp mi vardı?Esp arabaya eziyet eden çılgın şöförlerin işi:weight1:

Sözlerine katılıyorum doğru söylüyorsun. Lakin esp sade çılgın şöförlerin ihtiyacı olan birşey değil.. Atıyorum yolda normal seyrinde gidiyosun karşına bir anda aniden bişey çıktı bu çoluk çocukta olabilir veya bir hayvanda olabilir. Bu durumda esp li olan bir araçlamı azaltabilirsin kaza riskini esp siz bir araçlamı.. Çok sakin her kurala uyan bir şoför dahi olsan herzaman kaza yapma riskin var..
Dolayısı ile esp arabaya eziyet eden çılgın şoförlerin işidir değilde, esp insan hatalarını bir nebzede olsa gidermeye çalışan bir sistemdir desek daha doğru olur..

smartmavi
28/02/2011, 19:55

Yok yanliş biliyorsun, Esp bir guvenlik onlemi. Arabasina eziyet edenler icin degil, acil durumlar ve yapilan hatali manevralar icin...