PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar camdan yağmur suyu girmesi

ahurkan
24/02/2011, 20:06
Arkadaşlar arabamın sağ arka kapının camı bi müddet sonra bir santime yakın aşağıya doğru indiğini farkettim..Bu da bazen yıkama sonucu, bazen de yağmurda içeriye su girmesine neden oluyor..Heralde, tahminen cam ayarlama kolu sarsıntıdan hafif kayma yapıyor? Bunun çözümü nedir?Serviste yüksek maliyet çıkarırlar mı?Ya da başına böyle şey gelen var mı?

ahurkan
26/02/2011, 15:38
Cam kolunun aşağı inmesi kimsenin başına gelmedi mi?

byspayn
28/02/2011, 00:08
Bu araçta hiç gelmedi ama eski aracımız olan şahinde olmuştu :) camı tutan mekanizmayla alakalı bir durumdur. servis biraz fazla ücret alabilir kanımca ama yinede sorun. çok söylerlerse hiç uğraşmayın sanayide hallettirin.

Fuzuli
28/02/2011, 00:46
Ben yaşadım ancak şu şekilde,
Arka camları açmam ancak senede 1-2 defa aklıma esince kontrol ederim her seferinde 0.5 cm. kadar inik olduğunu görürüm..Tabi bu aracın sarsıntısından da olabilir ya da arka koltuğa binenlerin kolunun çarpması sonucu da olabilir..

Uzun aralıkla da olsa kontrol ettiğim için sıkıntı yaşamadım şu ana kadar..

iris19
28/02/2011, 00:56
bendede var aynı sorun ama arkadaki yolculardan kaynaklanıyor

kara kız
28/02/2011, 11:41
arkadaşlar 2006 ve 2007 Gp ların bır çoğundabu sorunda mevcut.aslında bu da bır kronık sorun bence..herzaman yolda denerım park halında bır punto görduğumde arka camına alımle vantuzluyarak aşşağa doğru basınç uygularım ve genelde sonuç hep aynı 1 cm yakın bır olçune cam aşşaga iner..belki arkadaşın aracınıda ben yapmış olabılırım..deneyin ve görün çok bait benim aracım senelerdır oyle ama kolda bir oynama olmuyor sadece mekanızmadakı boşluktan meydana gelen bir durum bilginize ..daha öncede forumda konusu açılmıştı ama baya bi onceydi..formun ilk yıllarında sanırım..ozamanda yazmıştım...

ahurkan
03/03/2011, 00:19
Teşekkür Ederim Arkadaşlar..Sanırım orur arkadaş yüzünden yaşıyoruz bu problemi..:) Heralde az bi boşluk var..Aslında küçük bi şey, ama geçen gün içeri yağmuru yemiş..Artık sanayide o boşluğu halledireceğim..

Du Hast
03/03/2011, 00:26
arkadaşlar 2006 ve 2007 Gp ların bır çoğundabu sorunda mevcut.aslında bu da bır kronık sorun bence..herzaman yolda denerım park halında bır punto görduğumde arka camına alımle vantuzluyarak aşşağa doğru basınç uygularım ve genelde sonuç hep aynı 1 cm yakın bır olçune cam aşşaga iner..belki arkadaşın aracınıda ben yapmış olabılırım..deneyin ve görün çok bait benim aracım senelerdır oyle ama kolda bir oynama olmuyor sadece mekanızmadakı boşluktan meydana gelen bir durum bilginize ..daha öncede forumda konusu açılmıştı ama baya bi onceydi..formun ilk yıllarında sanırım..ozamanda yazmıştım...
camı aşağı ve yukarı oynatan tellerin, cam asansörüne bağlandığı noktalarda yay vardır. zorlayınca yarım santim aşağıya inmesinin nedeni yayın esnemesidir. camı sıkıca kapatın, yaya esneyecek boşluk vermeyin, zorlayınca aşağıya inme gibi bir durum olmaz

ahurkan
06/03/2011, 12:38
eyvallah, sağol can kardeş..

asil
06/03/2011, 17:21
sarsıntılı yolda oynama yapabilir arka camlar mekanik yani kolla çevirmeli olan arkadaşlar asansöre sertlik ayarı yaptırmaları gerekir oto kaporta ustası varsa cüzi miktarla işini çözersin...

Marker
06/03/2011, 17:43

Aracim 2006 gp bugune kadar hic boyle bir sorun yasamadim. Ayrica sizin yaptiginiz gibi bir baskasi benim aracimin camini kurcalasa ve ben bunu gorsem sonu hic hos birsekilde bitmez.