PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dizel araca benzin...

tayfux
24/02/2011, 20:00
arkadaşlar merhaba bu konu herzaman kafamı kurcalamıştır böyle birşey başına gelen var mı ne kadarı zararlı olur ne kadarı olmaz? sonuçta benzinin yanıcılığı daha kuvvetli araç ne sıkıntısı verir bu konuda araç ustalarımızdan ve tecrübeli arkadaşlardan fikir edinmek isterim..şimdiden teşekkürler iyi forumlar..

takres
24/02/2011, 20:26
benzinin geçtiği tüm parçalar değişiyor diye biliyorum...

ato
24/02/2011, 20:54
8300 tutyor benzin geçen tüm parçalar artı bir parça daha değişiyor o değişen parçayı benziklik ödemiyor 2000 tl zararım vardı

tayfux
25/02/2011, 00:53
ama hocam sizin ne kadarlık benzin koydu fulledi mi depoyu mesela bir depo benzinde 9-10 liralık benzin konsa yanlışlıkla falan ne olur?

ZAK1980
25/02/2011, 01:00
Tayfun forumda detaylı muhabbetler var ve basına gelen arkadasların ne yapması gerektıgınıde yazmıstık.
Butur bır durum yasamamak ve canınızın cıddı bır sekılde sıkılmasını ıstemıyrsanız LÜTFEN ARACINIZA YAKIT ALIRKEN HEMEN MARKETE KOSMAYINIZ POMPANIN BASINDA DURUP POMPACININ NE KOYDUGUNA DIKKAT EDIP DEPONUZ DOLDUGUNDA MARKETE GIDINIZ

tayfux
25/02/2011, 01:53
Tayfun forumda detaylı muhabbetler var ve basına gelen arkadasların ne yapması gerektıgınıde yazmıstık.
Butur bır durum yasamamak ve canınızın cıddı bır sekılde sıkılmasını ıstemıyrsanız LÜTFEN ARACINIZA YAKIT ALIRKEN HEMEN MARKETE KOSMAYINIZ POMPANIN BASINDA DURUP POMPACININ NE KOYDUGUNA DIKKAT EDIP DEPONUZ DOLDUGUNDA MARKETE GIDINIZ
hocam ben baya bir araştırdım diğer forumlardan falan bizim forumumuzda da var ama işin açıkçası tatmin olamadım cevaplardan yani yukarıda farkettiysen 2. sorumu da sorma gereksinimi duydum..

ZAK1980
25/02/2011, 02:39
hocam ben baya bir araştırdım diğer forumlardan falan bizim forumumuzda da var ama işin açıkçası tatmin olamadım cevaplardan yani yukarıda farkettiysen 2. sorumu da sorma gereksinimi duydum..
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/21033-dizele-benzin-koydular.html
vede
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/6752-dizele-benzin-karisirsa.html
kendı dusuncem
1-42 lt motorin dolu depoya 2-3 lt benzın konulursa motorının özelliği kaybolur yanı %100 motorın yerıne %90 motorın olur (dolmuscular kısın arac donmasın dıye 1-2 lt benzın ekler motorının ıcıne)
2-Dizel motora benzın %100 benzın olarak temas ederse zarar verır elbette yanma olayı sıddetlı ve farklıdır sız ıcınde motorın olmayan depoya 3 lt benzın koyarsanız ilk calısmada benzın nufus edecegınden sıkıntı cıkar
3-Kısacası ne kadar az benzın karısırsa motorının ıcıne zararıda okadar az olcaktır
4-Yukarıdakı lınklerde hatırladıgım kadarı ıle basına gelmıs arkadasların tecrubelrınden o esnada ne yapman gerektıgını ve ne yapmaman gerektıgını ögrenırsın ama ısını saglama alıp pompa basında beklemek en mantıklısı
5-Depoya benzın gırerse aracı hıc calıstırmadan depoyu bosaltıp temızlersen hıc bırsey olmaz bunuda akaryakıt istasyonunun kendı sıgortasından yapması gerekıyor ve yaparda sen tırsmazsan tabıkı genelde boyle durumda musterıyı sındırmeye calısıyorlar son olarakta aracını cekıcı ıle cektırıp(istasyon karsılar tum masrafları) servıse goturtup gereklı ıslemlerı yetkılı servıse yaptırısan hıcbır sekılde sıkıntı olamayacaktır