PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio Grand Tour

omer06
24/02/2011, 16:38
hakkındaki düşünceleriniz fikirlerinizi alabilrmiyim ?

takres
24/02/2011, 18:18
hiç gidip incelemedim ama güzel araç bence "fransızdan uzak dur" gibi klişelere inanmayın...

izoci
24/02/2011, 18:20
ne yalan sölyim şeklini beğenmedim..

sezerism
25/02/2011, 10:02
Şekli şemali bence iyi değil .

h k
25/02/2011, 10:48
şekli bence güzlede iç plastik aksam zevksiz . baktım inceledim beğenmedim.

matushella
25/02/2011, 10:59
Bukadar tipsiz ve anlamsız bir araç olamaz. Clio'nun iç kısmı çok dar. Sanki önden üflenmiş arkası şişmiş gibi duruyor araba. Clio 3 hb kullandım bundan önceki arabam oydu. Aman diyim uzak durun bu arabalarda. Hem çok yakıyorlar, hem iç kısmı çok dar, her taraflarından inanılmaz ses gelir. Puntoya binice kendimi mercedes'e binmiş gibi hissettim resmen.

pilotender
25/02/2011, 22:41
Bukadar tipsiz ve anlamsız bir araç olamaz. Clio'nun iç kısmı çok dar. Sanki önden üflenmiş arkası şişmiş gibi duruyor araba. Clio 3 hb kullandım bundan önceki arabam oydu. Aman diyim uzak durun bu arabalarda. Hem çok yakıyorlar, hem iç kısmı çok dar, her taraflarından inanılmaz ses gelir. Puntoya binice kendimi mercedes'e binmiş gibi hissettim resmen.

Clio 3 hakkında bu yazdıklarınızın altına ben de imzamı atarım aynen. Okuldan öğretmen arkadaşımda vardı hatchback dizelinden . Adam, 58 binde sattı geçenlerde. arabada tangırtı tungurtudan dolayı birbirimizi bile duyamıyorduk giderken. Ayrıca servisi 60 binde triger vs değişimi için toplam 1250 lira civarı fatura cıkarttı. Ben bu parayı vereceğime satarım daha iyi dedi :))

ZAK1980
26/02/2011, 02:36
tıpı kaymıs bır arac

atalayx
26/02/2011, 02:55
clio 3 hb ile karıştırmayın.(clio grandtour) plastik kaliteside güzel ayrıca gayet sağlam ve güzel bi araba. çok yakıyor dediğiniz iste puntolardan daha az yakabiliyor 1300 kg olmasına rağmen.
zevkler renkler tartışılmaz herkesin göz zevki kendine.

santiago
26/02/2011, 11:41

clio3 hb kullandın çok yakıyordu hemde iç kısmı çok dardı.sanırım sen benzinli kullanıyordun ben 50 tl ye ankara-alanya yapıyordum 1035 km yaptı şehir içi araba açıkcası 85 bg 1.5 araba bu kadar yapıyordu şimdi punto ya biniyorum inan daha çok yakıyor punto içi biraz dar olabilir özellikle arka kısım ama ben zaten sürücü koltuğuna oturduğumda clio da punto evo da aynı mesafe kalıyor arkamda oturacak kişiye yani oturamayan kişiye :D hani benim clionun yakması için herşeyi de yaptım sayılır 17 jant vs ama yakmıyordu ayrıca arabaya temiz baktıktan sonra ses fln duymadım kaç senedirde kullanıyordum istersen forumda resimleride var bakabilirsin amacım evoyu kötülemek değil evoda gayet güzel bir araba yani kim bindiyse arabama hoşuna gidiyor benimde hoşuma gidiyor ama yakıt konusunda clio gerçekten az yakıyordu

takres
26/02/2011, 11:54
clio değil ama aynı motora sahip kangoo kullandım yakıt konusunda gp den daha az yakıyor...

turker
26/02/2011, 12:05
dızel motorlarının 8 valf oldugunu bılıyorsunuz degılmı ? teknolojı olarak bızım gp daha gerı en basıtı vergısı bıle yuksek

pilotender
26/02/2011, 13:43
Bizim multijetler 16 valf değil mi?

takres
26/02/2011, 14:13
Bizim multijetler 16 valf değil mi?

evet 16 valf..

sakinkaradas
26/02/2011, 15:12
çok dandik bi araba tata al ondan iyi bizim veteriner arkadaş 1 senede 2 tane hurdaya ayırdı. :D
şakası bir tarafa bu paraya daha güzel arabalar var.arkadaşım ilk aldıgı arabası ile kaza yaptı.önüne aniden çıkan bir traktöre arkadan girdi.traktörde bişey yok.bizim arkadaşın arabada ön kalmamış.2 sini altı küçük bir kum tepecigine çarptı.ön taraf ta tamponda küçük bi kırık masrafa 2000 lira baksan yok daha ne bu hasaramı dersin.grand tourun parçaları clio 3 ten farklı vede pahalı.arkadaş 2 sefer aldıgına bin pişman oldu.ama nede olsda renault 2 elde para eder.en azından bizim buralarda öyle.ben tavsiye etmem en azından ona istinaden.

tayfux
27/02/2011, 13:00
dci motor küçümsenecek bir motor değil kesinlikle 8 valf olsa bile meganelerin ne kadar satıldığı ortada ve nasıl gittiği..ben dci motorları beğeniyorum fakat sizinde dediğiniz gibi 8v olduğundan dolayı motor ömrü multijet kadar değil fakat kesinlikle puntolardan az yakıyor clio,megane..

turker
27/02/2011, 13:19
dci motor küçümsenecek bir motor değil kesinlikle 8 valf olsa bile meganelerin ne kadar satıldığı ortada ve nasıl gittiği..ben dci motorları beğeniyorum fakat sizinde dediğiniz gibi 8v olduğundan dolayı motor ömrü multijet kadar değil fakat kesinlikle puntolardan az yakıyor clio,megane..

sadece 105 beygır olan motoru 16 valf renaultun (k7) motoru

tayfux
27/02/2011, 14:32
doğru hocam ben beygir için konuşmadım daha çok 2004-2005 sportway yada dynamic kullandım ve gerçekten torku yakıtı özellikleri süper maalesef puntolarımızı solda sıfır bırakıyor bence..

takres
27/02/2011, 18:48

yeni megane 3 coupe lerde bu motor var yakıt tüketimi ve performansı hakkında bilgisi olan var mı...

tayfux
27/02/2011, 19:04
yeni megane 3 coupe lerde bu motor var yakıt tüketimi ve performansı hakkında bilgisi olan var mı...
kullananların hepsi çok memnunmuş renault bayii böyle diyor bir arkadaşım da kullanıyor mükemmel diyor..

turker
27/02/2011, 21:43
ben denemelerde megane 3 105 beygırle bursa otobanında denemeye cıktıgım zamanlarda 200 km hıza cıktım zorlanmadan motorda acılmamısdı yakıtı ıse bılmıyorum ben koymadıgım ıcın dıkkat etmedım hıc :) bızım gp ler 1248 cc oldugu ıcın motor kucuk kalıyor renaultun motoru buyuk bızım 1.6 multıjetlerle karsılastırmak lazım aslında

USTA
27/02/2011, 23:30
Clio3 Grand tour ile hb leri kıyaslamayın,hb den daha kaliteli bir iç mekanı var ve bagajı daha geniş,motoruda hem tork olarak hemde hp olarak daha verimli ve dci motorlar mjet lerden daha az tüketiyor.
Her zaman diyorum,bendeki dci yeni Kangoo 1.5 ton,İstanbul kısa mesafe kullanım,ortalama hız 22 km,ortalama tüketim 6.5 litre,siz kıyaslayın artık,eleştirirken acımasız olmayalım...
105 hp dci lere gelince,bazı arkadaşların yazdığı gibi 16 v değil,onlarda 8v motor.Farkları turboları daha büyük,enjektörler farklı,intercoler var ve beyinleri yazılımları farklı,turboları değişken geometrili vs vs.
16 v dci ler yolda,yakında ülkemize de gelirler 130 hp olarak...:)

USTA
27/02/2011, 23:50
1.6 16 v dci 130 HP video... (https://www.youtube.com/watch?v=afBPWhxbwbw&feature=player_embedded)

takres
28/02/2011, 00:02
1.6 16 v dci 130 HP video... (https://www.youtube.com/watch?v=afBPWhxbwbw&feature=player_embedded)

abi bu motor türkiyeye ne zaman gelecek bilgin var mı 2012 megane 3 coupelerde görür müyüz...

USTA
28/02/2011, 00:18
abi bu motor türkiyeye ne zaman gelecek bilgin var mı 2012 megane 3 coupelerde görür müyüz...

Büyük ihtimalle gelecek kardeşim,1.4 TCE ler geldiğine göre bunlarda yakında gelir...:thumbup1:

takres
28/02/2011, 00:32
Büyük ihtimalle gelecek kardeşim,1.4 TCE ler geldiğine göre bunlarda yakında gelir...:thumbup1:

TCE ler iyi hoş ama çok yakar abi ben en iyisi 16V dci leri bekleyim :)

matushella
28/02/2011, 09:25
clio3 hb kullandın çok yakıyordu hemde iç kısmı çok dardı.sanırım sen benzinli kullanıyordun ben 50 tl ye ankara-alanya yapıyordum 1035 km yaptı şehir içi araba açıkcası 85 bg 1.5 araba bu kadar yapıyordu şimdi punto ya biniyorum inan daha çok yakıyor punto içi biraz dar olabilir özellikle arka kısım ama ben zaten sürücü koltuğuna oturduğumda clio da punto evo da aynı mesafe kalıyor arkamda oturacak kişiye yani oturamayan kişiye :D hani benim clionun yakması için herşeyi de yaptım sayılır 17 jant vs ama yakmıyordu ayrıca arabaya temiz baktıktan sonra ses fln duymadım kaç senedirde kullanıyordum istersen forumda resimleride var bakabilirsin amacım evoyu kötülemek değil evoda gayet güzel bir araba yani kim bindiyse arabama hoşuna gidiyor benimde hoşuma gidiyor ama yakıt konusunda clio gerçekten az yakıyordu

Benim clio benzinliydi. Dizel araba almak için sattım. Punto almadan önce dizel megane bakınayım temiz dedim. Tanıdık tamircilerle konuştum nasıldır motoru diye. Hepsinin dediği bizim tamirhaneden renault dizel araç eksik olmaz. Çok problemli çok masraf çıkarıyor vede pahalı dedi. Hayret ettim ben iyi bilirdim aslında dci ları eskiden. Birazda internetten araştırınca nekadar eski teknoloji kaldığı nekadar sorunlu olduğu anlaşıldı dci ların. Ayrıca daha az yakıyor puntolardan diyorsunuz ama depo büyüklüğünü dikkate almıyorsunuz. Puntolar 45 lt clio'lar 60 lt. Arada 15 lt farkı var. Hesabınızı buna göre yapın. Ayrıca 1.5 lt lik bir motor için hiçte yakışmayan bir performansları var. 1.6 multijetle kıyaslanması gereken bir motor dci lar ve ne tork, performans nede yakıt tüketimiyle yaklaşamaz.

atalayx
28/02/2011, 12:57
grandtour clio sınıfının içinde en iyi iç mekana sahip olan araçtır. döşeme kalitesi olsun bagaj kullanılabilirliği arka koltuk diz mesafesi bunların hepsi çok güzel. içine oturup kullanmadan yapılan yorumlar havada kalır.ayrıca clio hb ilede kıyaslayamayın aynı araç değiller.yakıt konusunda da uzun yolda kendinizi yormadan sıkmadan 4.5 litre ortalamayla gidebiliyor. isterseniz 4 litrenin altınada indirebilirsiniz. zaten Mustafa abim gerekli yorumu yapmış.

matushella
28/02/2011, 13:09
Açıkçası ben clio'nun önden üflenip arkası şişirilmiş versiyonu olarak görüyordum bir fark olduğunu düşünmemiştim açıkçası. Durum böyleyse kullanmadan araç hakkında yorum yapmam ama motor konusunda yorumlarımın arkasındayımda.

Yinede şunu söyleyeyim gördüğüm en çirkin ve orantısız araç :D

takres
28/02/2011, 15:47
Benim clio benzinliydi. Dizel araba almak için sattım. Punto almadan önce dizel megane bakınayım temiz dedim. Tanıdık tamircilerle konuştum nasıldır motoru diye. Hepsinin dediği bizim tamirhaneden renault dizel araç eksik olmaz. Çok problemli çok masraf çıkarıyor vede pahalı dedi. Hayret ettim ben iyi bilirdim aslında dci ları eskiden. Birazda internetten araştırınca nekadar eski teknoloji kaldığı nekadar sorunlu olduğu anlaşıldı dci ların. Ayrıca daha az yakıyor puntolardan diyorsunuz ama depo büyüklüğünü dikkate almıyorsunuz. Puntolar 45 lt clio'lar 60 lt. Arada 15 lt farkı var. Hesabınızı buna göre yapın. Ayrıca 1.5 lt lik bir motor için hiçte yakışmayan bir performansları var. 1.6 multijetle kıyaslanması gereken bir motor dci lar ve ne tork, performans nede yakıt tüketimiyle yaklaşamaz.

az yakıyor deyince bir depoyla yaptığı yolu kasteden yok zaten biz 100 km de litre bazında değerlendirme yapıyoruz....

ABNEW
28/02/2011, 16:12
Eğer, dci ler uzun yolda 4lt-4.5lt/100km ile gidiyorlarsa 1.3 mjtdlerden az yakmıyorlar demektir.Bence ikisi de benzer tüketime sahip motorlar.Ancak hacimsel olarak her ne kadar 1.6 mjtdlere yakın olsalar da performans olarak 1.3 mjtd lere daha yakınlar.Tabi 100bg üzerindeki versiyonlar hariç,

Clio Grand Tour u görünüm olarak hiç beğenmiyorum.Bu araç yerine ix20, kia venga, 207 outdoor ya da meriva tercih edilebilir ya da sadece Clio seçilmeli :)

turker
28/02/2011, 17:06

bahsettıgımız motor zaten bursada yapılmakda ve fluencelere konmakda 105 beygır 16 val dızel motorlar

turker
28/02/2011, 22:45
yurt dısına gıden araclara konulmaktaymıs 16 valf dızel ve 1.2 tce benzınlı motorlar

takres
01/03/2011, 19:03
1.6 16v dci 130 hp motorla ilgili renault a mail attım bu aracın türkiyeye gelmesi ile ilgili bir planları olmadığını söylediler...

turker
01/03/2011, 23:31
benım arkadasımda clıo grandetourun 105 beygır olan dızelı var renaultun ıhalesınden cıkma 6 ilerı vıtes 16 jantlı felaket gıdıyor kasa hafıf gelıyor motora

yunus kahraman
06/03/2011, 19:17
şahsen Reno yu çok kötü bilirdim. Lakin çok güzel reklamlarından sonra insanın fikri değişmiyor değil. Megane coupe nin son kasası çıktığında hani dedim gidip bi bakiim. Showroomdan içeri girdim. Baktım araç çok tatlı duruyor Allah için. hmmmm dedim. İçine bindim, tamam yaa olay budur Reno işini biliyor, aşmış kendini.. diyecektimkiiii... Aman Allah ım... Arabanın içi minnacık. Geçenlerde dizel bir araç kiraladım iş için. Megane verdiler son kasa dizel. Allah ım yaa. 400 km yol yaptım, 400 km boyunca araca küfür ettim :D yok böyle rezil bir araç. Araç sıfır olmasına rağmen yahu arkadaş, 13.000 km deki aracın vitesi oynar mı :D kütük gibi araba. Bide sıfırına bi dünya para istemiyorlar mı... Deli oluyorum.
Clio ya gelince.. 39.000 tl istiyorlardı boş ve dizel otomatik seçeneğine. 39.000 tl lafını duyunca yerimden kalkıp kadının kafasını masaya vurasım geldi =D =D Hak et önce bi, sonra iste.
Yani diyeceğim şuki; Reno; bana göre haala işe yaramaz..

USTA
06/03/2011, 20:58
.....:)