PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AutoKıng Arac boya koruma

SilentFear
24/02/2011, 16:26
auto kıng boya koruma,motora kaput fılmı ıle koruma ve ıc koruma onerdı. 600 tl fıyat verdı. ama 3 yıl garantı verıyolar. bırde her sene 90 tl extraya gırmenız gerekıyo dıyolar. daha once yaptıran varmı?

Ardevo
24/02/2011, 16:29
Arabayı teslim almadan bayiden boya koruma yapılacağı sözü almıştım, yapıldığı iletildi ama ne kadar işe yarar bilmiyorum.

serkankucuk
24/02/2011, 16:52
çoooook yüksek bir fiyat...
çok daha ucuza ve çok daha iyi işçilik çıkaracak başka yerler bulabilirsiniz.. hiç olmadı gereken ürünleri bu size verilen fiyatın yarısına alıp 3-5 yıl boyunca yapabilirsiniz.
her yıl ekstra dedikleri neymiş ki? üst katmandaki cilayı yenilemek mi? 10 TL'lik iş :D

Ardevo
24/02/2011, 17:01
Ankara'da tavsiye edebileceğiniz nereler var bu tür işlemler için. Yıkama için nereyi tavsiye edersiniz, malum siyah renk biraz zor.

serkankucuk
24/02/2011, 17:07
Detailing Garage (https://www.detailinggarage.net/)
ivedik sanayi'de tam da kemal oto'nun alt sokağında :D
hem yıkama hem boya koruma konusunda on numara işçilik ve kaliteleri vardır. gerekirse adımı verebilirsiniz...

takres
24/02/2011, 17:16
kaput filminin markası nedir ziebart 500 liraya yakın çekiyor...

Ardevo
24/02/2011, 17:19
Teşekkürler, cumartesi yağmur yağış olmazsa uğrayacağım, yağmur çamurdan aracın rengi değişti, aldım alalı yıkatamadım 15 gün oldu. Peki boya koruma yaptık dediler bayiden, nasıl anlarım yapıp yapmadıklarını yaptırsam mı

serkankucuk
24/02/2011, 17:29
anlamanın 2 şekli biri çok basit:
yağmur sonrası sular aracın üstünde boncuklanma yapıyor mu? sular kayıyor mu?
diğeri pamuğu aracın herhangi bi yerine bastırarak sürtmek, gelen ses gıcır gıcırsa boya koruma devam ediyor demektir.

Misafir
24/02/2011, 17:30
Teşekkürler, cumartesi yağmur yağış olmazsa uğrayacağım, yağmur çamurdan aracın rengi değişti, aldım alalı yıkatamadım 15 gün oldu. Peki boya koruma yaptık dediler bayiden, nasıl anlarım yapıp yapmadıklarını yaptırsam mı

Bayinin yaptığı boya koruma 6 ay kadar idare eder sizi..bence bu süreyi tamamlayıp yaz gibi yaptırmak yeterli..

serkankucuk
24/02/2011, 17:37
bayinin yaptığı veya yapacağı işlem uzun süreli bir işlem olmaz ki birçok sebepten dolayı da boya korumanın süresi giderek kısalır...
yani bayide yapılan uygulama en fazla 1 ay bekleneni verir sonrasında pek de bişi beklememek lazım...

Misafir
24/02/2011, 17:43
bayinin yaptığı veya yapacağı işlem uzun süreli bir işlem olmaz ki birçok sebepten dolayı da boya korumanın süresi giderek kısalır...
yani bayide yapılan uygulama en fazla 1 ay bekleneni verir sonrasında pek de bişi beklememek lazım...

işini sağlam yapan yerler için bunu söylemek haksızlık olur. Adamakıllı uygulanan boyu korumanın ömrü 6 ay aracı korumaya yeter. Elbette bu kış şartlarında süre az da olsa kısalır ama 1 ay giden bir işlem baştan savma yapılan bir işlem anlamına gelir ve bunu bayilerin genelini kapsayacak şekilde ifade etmek doğru olmaz bence..

puntoturbom
24/02/2011, 17:53
benım açıkcası boya korumayı bırakın araç yıkama konusunda dahı servıslere guvenım yok. Bursa da kucuk sanayının ıcındekı yetkılı bır servıste (ısmını vermeyecegım) aracıma fırça ve çamurlu bezle inanılmaz derecede zarar verdıler. sıyah ıse ozellıkle basında durun ya da cok guvendıgınız yıkamaya emanet edın. sızın dısınızda Kımsenın umrunda degıl boyanın zarar gormesı.

duu
24/02/2011, 17:58
600 tl banada çok yüksek geldi.

Misafir
24/02/2011, 17:59
benım açıkcası boya korumayı bırakın araç yıkama konusunda dahı servıslere guvenım yok. Bursa da kucuk sanayının ıcındekı yetkılı bır servıste (ısmını vermeyecegım) aracıma fırça ve çamurlu bezle inanılmaz derecede zarar verdıler. sıyah ıse ozellıkle basında durun ya da cok guvendıgınız yıkamaya emanet edın. sızın dısınızda Kımsenın umrunda degıl boyanın zarar gormesı.
fırçasız yıkama, köpük vs kullanan yerler tercih edilmeli evet..

duu
24/02/2011, 18:02
fırçasız yıkama, köpük vs kullanan yerler tercih edilmeli evet..

şuanda genelde tüm yıkamacılar fırçasız, köpüklü yıkama yapıyor istanbulda.
hatta benzincilerde bile var :)

Misafir
24/02/2011, 18:08
evet Bursa'da öyle.. :) işte fırçayla yıkamaya devam edenler de en fazla bir kez tutabiliyor müşterisini.. :)

puntoturbom
24/02/2011, 18:19
Bursa yı küçümsemeyin Gülay Hanımı kızdırmayın :))))) . Hepsı burdada var.. Bu arada sıradan bı yıkamacı değil yetkili Fiat servısı yaptı bu .....lığı....

ibrahim06
24/02/2011, 19:38
Amway'in cilalı otoşampuanını alın kullanın.Size 1 yıl yeter. arabanıza verdiği parlaklığa inanamazsınız. Şırap diye öpesiniz gelir arabayı.

Ardevo
17/03/2011, 08:38
Detailing Garage (https://www.detailinggarage.net/)
ivedik sanayi'de tam da kemal oto'nun alt sokağında :D
hem yıkama hem boya koruma konusunda on numara işçilik ve kaliteleri vardır. gerekirse adımı verebilirsiniz...

Detailing Garage için yol tarifi verebilir misiniz, o tarafları hiç bilmiyorum. İstanbul yolundan gittiğimde nasıl bulurum, AOÇ yönünden?

serkankucuk
17/03/2011, 09:01
istanbul yolundan gittiğinizde ostim'e doğru çıkacaksınız, hiçbir yere sapmadan dümdüz devam edeceksiniz ve ışıklı bi kavşağı geçtikten sonra yolun soluna döneceksiniz ama döneceğiniz yerde refüj yok ışık da yok kavşak da yok :D orayı döndün mü zaten merkez sanayi sitesine giriyorsun, ivedik sanayi. sonra sağlı sollu lastikçiler var ve ilerde ışık var rampada. ışıkları geçtikten sonra 2. sokaktan sağa dön sokağın sonuna kadar git
ya neyse kemal oto'nun tam alt sokağı :D eğer yerini biliyorsan..

emre222
06/10/2011, 23:29
Ziebart ömür boyu garanti mantığıyla çalışıyor. Ben koruma işlemlerini yaptırdım ve memnunum.

4pull
12/10/2011, 11:36
film kaplama hem matlaştırıyor hemde bana biraz annemin tv nin üzerini dantelle örtmesiyle aynı mantığı hatırlatıyor. bence kaporta bakım ürünleri daha iyi. özellikle bu son nano korumaları filan denemeyi düşünüyorum.

uzuncocuk
12/10/2011, 23:52
van autokıngde bu ıslemler 400 tl ıyı pazarlık 350:)