PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Full ankara'da açıldı 3,71 euro dizel

mustelf
24/02/2011, 13:27
EURO DİZELİ NASILDIR BİLMEM AMA İSKİTLER'DE ÇEVİK KUVVETE GELMEDEN ESKİ Bİ BENZİNLİĞİN YERİNE AÇILMIŞ HABERİNİZ OLSUN. İKİNCİSİ AKTAŞ TARAFINDA SAMSUN YOLUNA GİDERKEN ORASI DAHA YAPIM AŞAMASINDA

FULL’de benzin 3.71 lira - Hürriyet Ekonomi (https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/16502582.asp)

femoli
24/02/2011, 13:30
ohaaa 3,08 diyor diesele :D depo doldurun bir bakın sorun olmazsa bende alayım :D:D

krakercocuk
24/02/2011, 13:36
kadoil forever 3,23 :D ama bu da ıyımış:D ancak anlamadıgım bısey varkı PO dan mazot alınca araba bariz daha fazla gıdıyor:S

ZAK1980
24/02/2011, 13:49
Mustafa bu haber yanlıs olabılırmı Full Ankara resmı acılısını yapmadı daha istasyon calısıyor ama % 25 lil indirim yok fulun web sayfasında ıse 3.29 tl dızel senın yazdıgın ise 3.71 ve verdıgın lınk hurrıyet gazetesıne aıt vede o haber de 10 ARALIK 2010 tarıhlı
Su ankı fulun eb sayfasındakı fıyatlar soyle:
23 Şubat 2011
Motorin 3,29 TL
Kursunsuz 95-95 3.90
Ankara acılıs tarıhı daha bellı degıl demıstı bana full call center
Bu arada sen gıdıp aldınmı 3.71 den
iskıtlerdı ıstasyonda ulustan gıdıste cdevıkkuvvetım 200-300 m gerısınde degılmı

mustelf
24/02/2011, 14:14
Evet tam orası ellerinde pankartlarla bekliyolar zaten ben yanlış yazmışım o benzin fiyatı değiştiremedim. Açılışı ne zaman bilemem ama 2gün önce 3,28den aldım.zam yaptılarmı bilmiyorum.

ZAK1980
24/02/2011, 14:19
Evet tam orası ellerinde pankartlarla bekliyolar zaten ben yanlış yazmışım o benzin fiyatı değiştiremedim. Açılışı ne zaman bilemem ama 2gün önce 3,28den aldım.zam yaptılarmı bilmiyorum.
Ugrayan olursa acılıs tarıhını sorsun Alpere soylemısler Persembede hangı persembe oldugunu unutmuslar tahmınmce haftaya dır
Fullde hafıf bır ındırım varmıs galıba Baslık yanlıs olmus BENZIN 3.71 mıs

kara kız
24/02/2011, 14:58
yeni istasyon acılısını yakalamak lazım..su an itibarıylen 3,90 tl.97 ve 95 oktan fiyatı aynı...ama dığer konudada yazdığım gibi..km olorak az gidiyor arkadaşlar...buda bı gercek deneyın bakalım ben yarın alcam kısmetse ..gorcez nasıl olcak..

takres
24/02/2011, 15:19
Ugrayan olursa acılıs tarıhını sorsun Alpere soylemısler Persembede hangı persembe oldugunu unutmuslar tahmınmce haftaya dır

abi bugün önünden geçtim euro dizel 3.30

Kriminal
24/02/2011, 15:26
İzmire nıye acmıyolar yaaa..

ZAK1980
24/02/2011, 15:42
Ugrayan olursa acılıs tarıhını ne zaman % 25 varmıs ve su ankı ındırım ne kadarmıs bı sorsun Alpere soylemısler Persembede hangı persembe oldugunu unutmuslar tahmınmce haftaya dır

krakercocuk
24/02/2011, 19:41
İzmire nıye acmıyolar yaaa..
3,23 diorum daha ne istiyosun:D

tayfux
24/02/2011, 19:49
bende mahmut beyde shell den alıyordum hep ama araba fazla yakıyor gibi geliyor bana ordan alınca yine mahmut beyde bp den aldım çok memnunum ayrıca araba daha az yakar oldu..

aydintap
24/02/2011, 23:30
bu "full un" espirisi nedir yakıt mı kaliteli?

opexturk
24/02/2011, 23:55
kadoil forever 3,23 :D ama bu da ıyımış:D ancak anlamadıgım bısey varkı PO dan mazot alınca araba bariz daha fazla gıdıyor:S

çok haklısın birebir denedim shell bp total po ve opet hepsinden ayrı ayrı zamanlarda 50 tl lik yakıt aldım ve gidip geldiğim yol hep aynıydı aracı da hiç hor kullanmam yormam ve ortaya çıkan verilerde po daha çok yol gidiyo son 4 bin km de hep po dan aldım bikaç kez de opetten

krakercocuk
24/02/2011, 23:58
evet evet... birde en düşük kükürt oranı PO da

Budweiser
25/02/2011, 20:27
Şu anda Ankara Elmadağ'a en yakın Full istasyonu ne tarafta acaba??

ZAK1980
26/02/2011, 01:46
Şu anda Ankara Elmadağ'a en yakın Full istasyonu ne tarafta acaba??
Ankarada ilk sube İskıtlerde baskada yok

Budweiser
26/02/2011, 17:27
Ya internet sitesinde yazmıyor da. 95 kursunsuz fiyatı nedir? Birde iskitlerde ne tarafta? opera tarafındanmı gitsem yol üstü oluyor yoksa istanbul yolu tarafından mı gelsem yol üstü oluyor? çevik kuvvetin yanı falan mı?

emredniz
26/02/2011, 17:47
full Gebzede vardı ve lpg sini kullaniyordum. cekinerek aldim ancak cok memnun kaldim. opet ile aynı gazi kullandıklarını duydum. bugun opette gaz 2,21 iken full de 2,04.. Full un espirisi su. yakıt kesinlikle kaliteli. adamlar %7 indirim sagliyor. bunun sebebide şu; Örnegin petrol ofisi, benzin istasyonu actiginizda size %7 kar verir. Full kendi basına bir markadır.sahibi tektir. yakıtlarını kendileri taşıyor. taşıma masrafı vs. yok. ve bu %7 lik kar marjına gerek duymadıgı icin bunu halka yansıtıyor. yeni açtıgı benzinliklerde %25 indirim olur. bazen özel günler de de.. örnegin sevgililer günü olan 14 subatta bütün istasyonlarında %14 indirim vardı.. çorba, çay ve ilaçlı araba yıkama, internet vs. ücretsizdir. İnsallah izmite de bir şube acarlar. Bu arada Full ün sahipleri Ar gıda dır. hani arbella makarna vs. markası var ya o işte. sitesi var. inceleyin. kafanızda soru işareti kalmaz.. kısacası korkmayın. fulleyin deponuzu :))))

emredniz
26/02/2011, 17:48
bu arada kullanan olursa düsüncelerini yazsın.

kara kız
26/02/2011, 19:41
dün full den 50 tl lık 95 oktanbenzin aldım..için özü tam bir fiyasko..motor sesinde abartı bir değişiklik,performansta abartmıyorum %5o azalma dip gaz 15o km gecemedim.cekışte duşme ıkı kışı 4. vites 80 km hızla rampayı çıkamadım 3. vitese almak zorunda kaldim..ve buraya dikat..50 tl lik benzin aldığımda lambam yeni yanmişti..lamba tekarar yandığnda arcın yaptığı toplam yol 147 km yi gözteriyordu..istanbula gelene kadar tüm benzini bitirdim ibre nerdeyse 0 dı..shelden yakıt aldıktan sonra gercektende nekadra farklı olduğu anlasıldı..sakın almayın arkadaşlar..kesinlikle tavsiye etmiyorum...ucuz etin yahnisi anca bukadar olur...kullanan biri olarak burda soyluyorum SAKIN ALMAYIN

kara kız
26/02/2011, 19:44
full Gebzede vardı ve lpg sini kullaniyordum. cekinerek aldim ancak cok memnun kaldim. opet ile aynı gazi kullandıklarını duydum. bugun opette gaz 2,21 iken full de 2,04.. Full un espirisi su. yakıt kesinlikle kaliteli. adamlar %7 indirim sagliyor. bunun sebebide şu; Örnegin petrol ofisi, benzin istasyonu actiginizda size %7 kar verir. Full kendi basına bir markadır.sahibi tektir. yakıtlarını kendileri taşıyor. taşıma masrafı vs. yok. ve bu %7 lik kar marjına gerek duymadıgı icin bunu halka yansıtıyor. yeni açtıgı benzinliklerde %25 indirim olur. bazen özel günler de de.. örnegin sevgililer günü olan 14 subatta bütün istasyonlarında %14 indirim vardı.. çorba, çay ve ilaçlı araba yıkama, internet vs. ücretsizdir. İnsallah izmite de bir şube acarlar. Bu arada Full ün sahipleri Ar gıda dır. hani arbella makarna vs. markası var ya o işte. sitesi var. inceleyin. kafanızda soru işareti kalmaz.. kısacası korkmayın. fulleyin deponuzu :))))

toplamda yaptığın km yi bir kontrol et.aldığın gaz bittim su anda..? kaç km yaptın full den aldığın gazlan?

Budweiser
27/02/2011, 11:21
dün full den 50 tl lık 95 oktanbenzin aldım..için özü tam bir fiyasko..motor sesinde abartı bir değişiklik,performansta abartmıyorum %5o azalma dip gaz 15o km gecemedim.cekışte duşme ıkı kışı 4. vites 80 km hızla rampayı çıkamadım 3. vitese almak zorunda kaldim..ve buraya dikat..50 tl lik benzin aldığımda lambam yeni yanmişti..lamba tekarar yandığnda arcın yaptığı toplam yol 147 km yi gözteriyordu..istanbula gelene kadar tüm benzini bitirdim ibre nerdeyse 0 dı..shelden yakıt aldıktan sonra gercektende nekadra farklı olduğu anlasıldı..sakın almayın arkadaşlar..kesinlikle tavsiye etmiyorum...ucuz etin yahnisi anca bukadar olur...kullanan biri olarak burda soyluyorum SAKIN ALMAYIN

Tırstım açıkçası ya. Salı günü fulletmeyi düşünüyodum?! Başka 95 yada 97 kullanıcıları varmı acaba??

skydome
27/02/2011, 12:50
Dizel araba şakaya gelmez.Total Bonjour lardan alıyorum hep(kendi istasyonlaro totalin)Totalkart ile zaten yüzde 4 lük indirim kazanıyorum maceraya gerek yok diye düşünüyorum...Gazlı kullananlar alabilir bence...

kara kız
28/02/2011, 11:16
arkadaşlar size full ile ilgili bir haberim var...dün çayını içmek için gittiğim motor ustası bir arkadaşıma full den aldığım benzin olayını anlattım..oda bana gecenlerde bir müsterısının fullden ucuz diye ust uste aldığı 3 depodan sonra motor lambasının yandığını ve aracın asırı derecede sarsıntılı sekılde calıstıgdan sıkayet ederek servisine geldığını soyledi...araça yaptığı mudahalelerden sonra bir enjektörün tamemen bozulduğunu ve görevini yerine getiremez hale geldiğini ve diğer enjöktörlerinde durumunun pek iç açıçı olmadığnı soyledi ve araca aynı serviste 5,000 km once bakım yapıldığnı ve bakım esnasında enjektorlerınde değiştigi soyledi..işfull un ucuz benzinin sırrıda benzinin içindeki solvent oranının normalden 4 kat daha fazla olmasıymış depodakı yakıtı boşaltıp belli bır sure beklettıkten sonra ıkı farklı maddenın ayrıldığnı gözlerıyle gormüşler..hatta banada gosterdi elinm şişeyi aldım ve ıkı ayrı katmanın anında bırbırıne karıştığnı gördüm..tam sorucaktım ee benzın deposunda bunlar ayrısırca arac nasıl çalısıyor diye? sormama gerek kalmadı en ufak bır harekette tamamen bırbırıne karıştı..birde oktan değeri düşükmüş arkadaşlar..zaten 95 ve 97 oktanın aynı fiyat olmasıda bana çok saçma gelmişti....anladığım kadarıyla şikayetler artcak gibi geliyor bakalım ne olcakk...

tekrar söylüyorum ne gazını,ne mozotunu nede benzinini almayın arkadaşlar....ucuz olmasının elbette vardır bır nedeni .....

kara kız
28/02/2011, 11:21
Deponuzda akaryakıt yerine ne var?
Araçların aynı miktar yakıtla farklı mesafe gitmesinin nedeni anlaşıldı. Daha önce benzine solvent katan ahlaksız satıcıların şimdi de bitkisel yağlarda kullanılan bir maddeyi kullandığı belirlendi.

Daha önce yakıta solvent katan akaryakıtçıların şimdi de bitkisel yağda kullanılan hekzan maddesi kattıkları belirlendi
Dünyada hampetrol fiyatları rekor düzeyde düşmesine rağmen akaryakıt fiyatlarına ardı ardına zam yapan akaryakıt şirketlerinin, vatandaşlara sattığı akaryakıta hekzan ve hekzan türü sıvılaştırıcı kimyasal madde ekledikleri belirlendi. Maliye Bakanlığı, hekzanın akaryakıta katılmasını önlemek için, hekzan ve hekzanın eşdeğerindeki kimyasal ürünlere kilogram başına 1.613 TL tutarında özel tüketim vergisi (ÖTV) getirmeye karar verdi.

KAÇAKLA MÜCADELE KAPSAMINDA

AKARYAKIT şirketlerinin, kaçak akaryakıt ile mücadele kapsamında alınan tüm tedbirlere rağmen, standart dışı akaryakıt satışlarının önüne geçilemiyor. Akaryakıt şirketlerinin son olarak, yem ve bitkisel yağ üretiminde kullanılan hekzan isimli kimyasal maddeyi ve hekzana benzeyen yan ürünleri, akaryakıta ekleyerek akaryakıt miktarını artırdıkları saptandı. Maliye Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) başta olmak üzere kamu kurumlarının yaptığı denetimlerde tespit edilen hekzan maddesinin, özellikle de kamu kurum ve kuruluşlarına satılan akaryakıt ürünlerinde kullanıldığı tespit edildi.

ÖTV’Lİ ÖNLEM ALINDI

MALİYE Bakanlığı gerçekleştirdiği bu tespitler üzerine, ÖTV’siz olarak yurda getirilen hekzan isimli kimyasal maddeye vergi getirmeye karar verdi. Konuyla ilgili düzenleme ise TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda geçtiğimiz hafta içinde kabul edilen Gelir Vergisi ve bazı kanunlarda değişiklik yapan tasarıya eklendi. Söz konusu tasarıda, hekzan isimli kimyasalın ithalatında kilogram başına 1.613 liralık ÖTV alınması öngörüldü. Tasarının gerekçesinde ise ‘Hekzana benzer özellikler gösteren ürünler, akaryakıtlara karıştırılmak suretiyle yasa dışı olarak kullanımının önlenmesi amacıyla bu ürünlerin ÖTV kapsamına alınması öngörülmektedir’ ifadelerine yer verildi.

Araç motoruna zarar veriyor daha az kilometre yapılıyor

Hekzan ve türevleri olarak nitelendirilen ürünler, bitkisel yağ üretiminde ara ürün olarak kullanılıyor.

Hekzan ve hekzanın türevleri olarak nitelendirilen kimyasalların tamamı ithalat yoluyla temin ediliyor.

Sektörü desteklemek için söz konusu ara ürünlere sıfır ÖTV uygulanıyor. Ancak uyanık bazı akaryakıt şirketlerinin bu ürünü, akaryakıta karıştırdıkları belirlendi. Bu yöntemle, akaryakıtın miktarı artırılarak haksız yere kazanç elde ediliyor.

Uzmanlar, hekzan ve hekzan türevi ürünlerin akaryakıtın verimini düşürdüğü ve araç motorlarına zarar verdiğini belirterek, hekzan ilave edilen ürünlerin ‘standart dışı’ akaryakıt olarak nitelendirildiğini kaydediyorlar.

Akaryakıta hekzan, solvent, toluen ve ksilen gibi maddelerin katılmasının erken ateşleme, motor blokunun parçalanması ve dizel enjektörlerin tıkanması gibi arızalara neden olduğu ifade ediliyor.

Ayrıca akaryakıtı satın alırken hacminin büyük olması nedeniyle daha fazla para ödenmesine, ancak hekzanın uçması sonrasında daha az kilometre yapılmasına neden olduğu belirtiliyor

kara kız
28/02/2011, 11:23
Solvent renksiz ve kokusuz seyrelticidir. Tiner gibi yani, o yüzden solvent'e çözücü demeleri normaldir. Eskiden beri benzin istasyonlarının, belirli oranda benzin'e solvent kattıkları söylenir. Yakalanıp gazetelere, televizyonlara haber olanlarda olmuştur. Bütün benzin istasyonlarını suçlamak doğru olmaz ama nihayetinde bilemeyizde!

Gazyağının kimyasal özelliği biraz farklıdır ve benzin içinde farkedilir. Solvent renksiz olduğu için benzinlerin oktan renklerini etkilemez. Solvent'i abartarak katmışlarsa, motorda vuruntu yada çekişde düşüklük hissetmeniz gerekir.Sebebi hacim olarak doğru miktarda yakıt yanma odasına girse bile gerekli etkiyi yapacak patlama oranı azdır ve dengesizdir. Benzin istasyonunun ne çaktırmadan ne kadar kattığı tamamen vicdani mesele!

Bunun yanında benzinin kendi kaliteside her ne kadar aynı rafinerilerden gelsede, tuhaf bir şekilde farklı olabiliyor. Örneğin ben PO'dan hiç memnun değilimdir,hep arabada ve motorda , motorun biraz daha zor benzin yediğini hissettirirdi bana. Mümkün olduğunca hep E5 Bostancı'daki TOTAL veya büyük SHELL'ler den alırım yıllardır benzimi. Elimden geldiğince ufak, görünüşü derbeder benzincilerden uzak durmuşumdur.

Öte yandan aynı benzinle farklı km yapmanızın size bağlı sebepleride olabilir. Hava sıcaklığı, rüzgar, filtrenin temizliği, çok dur-kalk yapmanız, motorunuzu fazla devirli kullanmanız vs gibi tesadüfi şeyler bir araya gelmiş olabilir.
benim durumumu açıklayan durum ise tam olarak bu...

Eğer benzin istasyonunda şüpheleniyorsanız, şikayet ederek inceleme yaptırabilirsiniz. Benzin istasyonlarının çok azı o benzin şirketine aittir. Tamamına yakını bir işletmeci tarafından işletildiğinden, benzin firması müşteri memnuniyeti için istasyonları rastgele zamanlarda denetler. Mevzuat ve uygulama bazında çok sıkı bir denetim usulü vardır; aldığı-sattığı ve depoda kalan benzin miktarı sürekli kontrol edilir ama üçkağıt yapmak isteyen bir yolunu bulur elbette.