PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses yine başladı

aydintap
23/02/2011, 21:06
2100 km de aracım. Bundan 3 hafta önce direksiyon altından gelen bir gıcırtı sesi duymuştum. Servise gittim. Usta tarif eder etmez anladı. Bende bunu ustanın kabileyitine bağladım. Işin doğrusunu geçenlerde öğrendim. Meğer bu evo larda kronik hale gelen bir durummuş. Tabi bu görüşümde forumun da etkisi oldu.

Ses malesef yineledi sebebide tahminim yine kalorifer borularının birbirine sürtmesi olduğunu düşünüyorum. Nasıl bir arabadır bu dynamıc alıp extra bir çok özellik alıyorsunuz. Karter yok, borular yalıtılamamış, kaloriferden düşük seviyede bir ıslık sesi geliyor. Gün geçtikçe soğuyorum araçtan desem yeridir.

C3 VEYA CORSA ALMAYI DÜŞÜNÜYORDUM. EVO YU GÖRÜNCE + EXTRA ÖZELLİKLER OLUNCA VAZGEÇMİŞTİM. ACABA C3 VE CORSADA DA DUYAN VAR MI BÖYLE UYUZLUKLAR?

ibrahim06
23/02/2011, 21:09
Alışırsınız.Benim araba 1000 kmdeyken başladı.Şuan 17 binde. İki kez müdahale edildi ama nafile.

sqorpion
23/02/2011, 21:15
sıkıntı kalorifer borularının, altındaki plastik yatağa sürtünmesinden dolayı geliyor.o araya ilkel yöntemle tahta çakarak giderebiliyorlar.İtaly bu problemi umursamıyor aynı araçlar burda da satılıyor burda böyle bir sorunla karşılaşmadık diyorlar. bu arada 2011 evo da polen filtresi çıkmazsa şaşırmayın benim arabada çıkmadı.verilen paranın hakkını veren bi araç değil...

aydintap
23/02/2011, 21:20
sıkıntı kalorifer borularının, altındaki plastik yatağa sürtünmesinden dolayı geliyor.o araya ilkel yöntemle tahta çakarak giderebiliyorlar.italy bu problemi umursamıyor aynı araçlar burda da satılıyor burda böyle bir sorunla karşılaşmadık diyorlar. Bu arada 2011 evo da polen filtresi çıkmazsa şaşırmayın benim arabada çıkmadı.verilen paranın hakkını veren bi araç değil...

katılıyorum

yolcu27
24/02/2011, 10:27
ben 1 yıldır her hafta 100km mucur yolda kullanıyorum aracımı. bir kapılardan gelen sesler vardı ayarla giderildi. extra bir ses şimdilik yok sizinki biraz şanssızlık olmuş kanımca. kalorifer borularından gelen sesleri evo da ilk sizden duydum. ş dışında(karkamış ilçe yolu) yol sesini içeri alması hariç bir ses sorunum yok şimdilik. aslında gaziantep üyeleri olarak stikerları takıp bir topçuoğlu ziyareti yapmak lazım :)

isuldor
24/02/2011, 10:32
direksiyonun altından mı geliyor o ses?!? hmm bende de var
ben pedallardan geliyor sandım gıcır gıcır ses cıkarıyor dıye

oofff c3 kesınlıkle daha ıyıydı muzık sıstemı falan
benım kolonlar patladı resmen booyygggkk boyyygggkk ses cıkartırıyor

ilk fiatım çok fena değil ama işe gidip gelirken az yaksın diye aldım zevk için alınacak araba değil

arka stoplarda bugu mu ararsın sag arka stopta oynama mı kornanın bboort bort dıye bozulması mı pffff adamlar araba değil dert yumağı üretiyor

Engin_T
24/02/2011, 10:34
benımde bı kere yapıldı sonra 5000 km fln soora tekrar gelmeye basladı dun servıse goturdum aracı yıne ses gelıo dedım yaptık dedıler bakalım ne olcak sımdılık ses yok :) bole ufak tefek sorunlar her arabada cıkıo neler duyorum neler onemlı olan bence mekanık ve elektrık sıstemınde sorun cıkmaması ve araclarımızda cok sukur bole sorunlar yok :)

yolcu27
24/02/2011, 11:10
bayağı varmış şikayet :D sözümü geri alıyorum kronik olabilir :)

fatihtemizer
24/02/2011, 11:20
corsalarda ses yalıtımı tabi grande lere göre çok iyi.2007 lerde direksiyon kutusunda problem vardı tıkırtı sesi geliiyordu o sorunda kalmadı....zaten 2010 dekra sorunsuzluk testinde yüzde 2 alarak birinci olmuş bir markadır opel corsa...tavsiye ederim tabi..

isuldor
24/02/2011, 11:33
corsa gereksiz pahalı neticede bu araçların amacı belli az yaksın gitsin yeter

ama daha kalite orası kesin (ben opelden nefret eden bir kullanıcıyım buarada 1996 opel vectra cd vardı ilk arabalarımdan rezaletti her yerinde bir sıkıntı falan düşmanıma satmazdım o derece, zaten oto sanayicileri opelci dolu her zaman bozuluyor diye hep öyle düşünmüşümdür ama fiatı görünce daha kaliteli olduğu kesin diyebilirim)

yenı kasa corsanın da sorunsuz olduğunu da biliyorum bu sınıfta başarılı

ama opel bir daha almam, fiatı da zorda kalmazsam almam

fatihtemizer
24/02/2011, 11:37
pahalı dediğiniz evolarla aynı fiyat corsalar bildiğim kadarıylar..aynı segmentteki araçlar..belki az bir fark vardır diye düşünüyorum..
siz 96 yılından bahsediyorsunuz..opeldeki büyük farkı görebilirsiniz şuanla karşılaştırırsanız..sizinki ön yargı olmuş biraz..:)

zafermutlu
24/02/2011, 11:40
şansız olursanız hangi markayı alırsanız alın sorun çıkar. ben içerden gelen sesleri takmıyorum. artık sesde gelmiyor eskiden geliyordu. aldıgımdan bu yana kapı derdim var çözülemeyen. insanlar arabaya biniyor her seferinde sert kapat demekten ve devamı muhabetten sıkıldım.. onun dışında yag eksiltti, bobin degişti, edbg mi neyse degişti, gazı motora ileten kutu degişti..

isuldor
24/02/2011, 11:55
evet ön yargı tabiki orası kesin

benim arkadasım macaristanda opel memnuniyet ve müşteri ilişkilerinde çalışıyor(siz türkiyeden arayınca onlar çıkıyor oraya düşüyor çağrı yani) onlarda şikayetleri inceliyor
dediklerine göre yeni seriler iyiymiş özellikle insignia ama ben bir kere vazgeçtim bedava verseler acaba derim

Engin_T
24/02/2011, 12:25
Insıgnıa %96.2yle en sorunsuz araba seçilmiş

fatihtemizer
24/02/2011, 12:25
evet ön yargı tabiki orası kesin

benim arkadasım macaristanda opel memnuniyet ve müşteri ilişkilerinde çalışıyor(siz türkiyeden arayınca onlar çıkıyor oraya düşüyor çağrı yani) onlarda şikayetleri inceliyor
dediklerine göre yeni seriler iyiymiş özellikle insignia ama ben bir kere vazgeçtim bedava verseler acaba derim
:Dtabi ki insanın dili yanınca sütten üfleyerek içermiş..hayırlısı olsun...

ibrahim06
24/02/2011, 19:42
İnsignialar en sorunsuz araba seçilmiş olabilir. ama Almanların ülkemize araç pazarı olarak Fransaya baktığı gibi bakmadığını bilin. Çöplük pazarız biz.

aydintap
24/02/2011, 21:50
ben 1 yıldır her hafta 100km mucur yolda kullanıyorum aracımı. bir kapılardan gelen sesler vardı ayarla giderildi. extra bir ses şimdilik yok sizinki biraz şanssızlık olmuş kanımca. kalorifer borularından gelen sesleri evo da ilk sizden duydum. ş dışında(karkamış ilçe yolu) yol sesini içeri alması hariç bir ses sorunum yok şimdilik. aslında gaziantep üyeleri olarak stikerları takıp bir topçuoğlu ziyareti yapmak lazım :)

seve seve hem tanışmışta oluruz

aydintap
24/02/2011, 21:52
direksiyonun altından mı geliyor o ses?!? hmm bende de var
ben pedallardan geliyor sandım gıcır gıcır ses cıkarıyor dıye

oofff c3 kesınlıkle daha ıyıydı muzık sıstemı falan
benım kolonlar patladı resmen booyygggkk boyyygggkk ses cıkartırıyor

ilk fiatım çok fena değil ama işe gidip gelirken az yaksın diye aldım zevk için alınacak araba değil

arka stoplarda bugu mu ararsın sag arka stopta oynama mı kornanın bboort bort dıye bozulması mı pffff adamlar araba değil dert yumağı üretiyor

bende pedal sandım ama değil. bekledikçede artıyor. bakalım ne olacak.

icngz
24/02/2011, 23:30
daha önce de bu konu hakkında konu açılmış
''https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/18264-punto-evo-direksiyon-konsolunun-altindan-gicirti-sesi-geliyor
burda resimli anlatım var sorunu birebir cözmüş

byspayn
28/02/2011, 13:02
şansız olursanız hangi markayı alırsanız alın sorun çıkar. ben içerden gelen sesleri takmıyorum. artık sesde gelmiyor eskiden geliyordu. aldıgımdan bu yana kapı derdim var çözülemeyen. insanlar arabaya biniyor her seferinde sert kapat demekten ve devamı muhabetten sıkıldım.. onun dışında yag eksiltti, bobin degişti, edbg mi neyse degişti, gazı motora ileten kutu degişti..

Zafer Abi ne ara olmuş bunlar :sapsal: Kapılar tamam o bizde de var yağ eksiltmede var okudum çoğu yerde de bobin gazı motora ileten kutu falan niye değişti abi? Ne gibi arızalar sonucu değişti ki bunlar? Yoksa bir geri çağırım mı yaptılar?