PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima Işığı sigortaları

onurunlu
23/02/2011, 16:56
Merhaba arkadaşlar, aracımda konsoldaki klima düğmelerinin altındaki ışıklar yanmıyor, sigortası yanmış olabilir dediler , sigortasını kendim alsam değiştirebilir miyim acaba ? Zahmetli bir iş midir ?

Birde sol arka stok lambam yanmıyor aynı soru bunun içinde geçerli :) ?

Teşekkürler.

operatormurat
23/02/2011, 19:57
onur önce araba çalışıyorkenklimanın düğmesine bas kliman çalıştığı halde düğmesinin ışığı yanıyormu kontrol et. sigortadan şüphe ediyorsan,direksiyonun sol altında bulunan eşya koyma gözünün altında bulunan (eşya koyma gözünün içine elini sokup asılırsan kapak çıkar alttaki sigortaları görürsün) sigortaları tek tek kontrol et(kitapçıkta hangi sigortanın, hangi devreyi koruduğunu görebilirsin) yanmış olan varsa birebir yenisiyle değiştir. arkada yanmayan ampulun varsa yanmayanı tespit et,stopu sabit tutan yıldız vidaları tornavidayla sök sonra yeni ampulu tak. tabi biraz elin yatkın olmalı...

onurunlu
24/02/2011, 08:50
Aslında klimadan kastım bi alt bölümde yer alan fan düğmeleriydi (sağa sola çevirilen), yanlış yazdım hrld , ama onunda sigortaları dediğiniz yerde herhalde, hafta sonu deneyeyim bi,

Teşekkürler.

operatormurat
24/02/2011, 11:27
sigorta dan değilse büyük ihtimal klima kontrol paneli arkasındakı ampullerden olabilir..

onurunlu
24/02/2011, 11:40
burasını peki açabiliyormuyuz , servise gitmek gerekirmi durum böyleyse, bir sorum daha olacak aslında hocam, bagajda iplerle arka kapıya tutunan şey yuvalarından kırık 2 taraftada , haliyle her bagajı açıp kapadığımda yerinden oynuyo ve düzgün durmuyor, burası için bir öneriniz var mıdır ?

operatormurat
24/02/2011, 11:52
burasını peki açabiliyormuyuz , servise gitmek gerekirmi durum böyleyse, bir sorum daha olacak aslında hocam, bagajda iplerle arka kapıya tutunan şey yuvalarından kırık 2 taraftada , haliyle her bagajı açıp kapadığımda yerinden oynuyo ve düzgün durmuyor, burası için bir öneriniz var mıdır ?
valla kardeşim zamanında can sıkıntısından adamlar nasıl yapmışlar diyerek meraktan söktüm,çok hassas ve itina gerekiyor,parçaları birleştirmek için bolca plastik tırnak koymuşlar.tabii sökerken bir iki tırnak kırıldı,her kırılan tırnak göğüste extra çıtırtı cızırtı vs olmasına neden olur.uzman biri sökse(serviste sökseler bile çok para isteyeceklerini sanmıyorum). ayrıca pandizot denilen aletin sağ sol bağlantı pimini kırmışsın,ancak çıkmacılarda veya serviste bulabilirsin...

onurunlu
24/02/2011, 11:57
Saol hocam sigorta değilse servise götüreyim en iyisi akşam ları sorun oluyor çünkü bu düğmeler, pandizot içinde sanayiyi bi yoklayayım :) ,

tekrar teşekkurler.

bluetoothpunto
25/09/2021, 23:21
Herkese selamlar klima paneli aydınlatmasının iki ampulunden biri ve bir süre sonra da diğeri söndüğü için komple söküp ampulleri değiştirdim. Çıkan ampuller patlamış ve kararmıştı. ancak yeni taktığım ampuller de yanmıyor. Baya uğraştırıcı oldu ve sonuç malesef hüsran. Sigortadan olabileceğini düşündüm. Bunu nasıl kontrol edebilirim? Bu bölgenin sigortası hangisi olabilir ?