PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : böyle bişey yaşadınız mı?

servt
23/02/2011, 00:57
arkadaşlar dün bi arkadaşa gp aldık. serviste expertize soktuk gri renk 2009 model 24000 de fire. usta sağ ön ve arka kapının kapı kollarının üstünde kalan kısımlarda boya oranının fazla olduğunu ama herhangi bir boya , boyarken çekilen bant , vuruk veya çekiç izi olmadığını bazen fabrikadan çıkışta bazı bölgelerin birdaha boyandığını yada ilk sahibine geçmeden ufak bir çizikten dolayı boyanmış olabileceği söylendi hiç böyle birşeyle karşılaştınız mı? birde usta expertiz raporuna sağ ön ve arka kapıda hasar ve boya yazdı. neden yazdın diyince böyle bir durumda yazmamız gerekiyor dedi. arkadaş arabayı aldı içine sindi ama acaba demeden de edemedim.birde fiyat 20.750 nasıl

servt
23/02/2011, 00:59
hava yağmurluydu arabanın sağ tarafı çukurdan geçerken ıslanmıştı acaba ondan boya oranı fazla görülürmü sonuçta makinayla ölçtü.

tayfux
23/02/2011, 01:15
araba gp de modeli ne? yılı kaç? ayrıca evet benim de arkadaşım citroen bayiinde müdür bana anlatmıştı arabalar gelirken bazen tırda ufak çiziklere maruz kalabiliyor o bölgeleri boyatıyoruz ve aracı 3-5 milyar düşük satıyoruz demişti..

onn.off
23/02/2011, 01:22
evet benimde başıma geldi eski grande punto mun tavanı komple boyanmıştı fakat macunsuz olduğu için fabrika da boyatıldığını anlıyorlar çünkü başka yerinde boya kalınlığı hep aynı orandaydı sadece tavan boyası çok kalındn ellerinde ki cihazlar macun olup olmadığınıda anlıyolar
büyük ihtimal son aşamada tavan çızılmış ve tekrar fabrikada boyatılmış dediler

servt
23/02/2011, 01:32
araç 2009 model ancak 2008 11 ayda trafiğe çıkışlı ama çok temiz bi araç stepne falan hiç kullanılmamış. bi kaç ufak tefek çizik var o kadar . aracı biraz kullandık yakıt tüketim ortalaması 5.4 lt gösteriyo içeriye neredeyse ses almıyo çok hoşuma gitti . tabi çok performans beklenilmemeli. fiyat 20.750 servis bakımlı . arkadaş çok beğendi ve aldı expertiz raporuna usta sağ ön ve arka kapıda hasar ve boya yazınca biraz kıllandım. sonuçta boya oranı fazla ama macun çekiç veya hasar izi yok demişti fakat yinede 2 el olur o kadar. sizce fiyat nasıl.

tayfux
23/02/2011, 01:43
hmm benzinliler ilgi alanımda olmadığı için fiyatlarını hiç bilmiyorum..

turker
23/02/2011, 01:48
evet benimde başıma geldi eski grande punto mun tavanı komple boyanmıştı fakat macunsuz olduğu için fabrika da boyatıldığını anlıyorlar çünkü başka yerinde boya kalınlığı hep aynı orandaydı sadece tavan boyası çok kalındn ellerinde ki cihazlar macun olup olmadığınıda anlıyolar
büyük ihtimal son aşamada tavan çızılmış ve tekrar fabrikada boyatılmış dediler

bende bır otomobıl fabrıkasında boyahanede calısıyorum ısım vermıyeyım :)bu tıp durumlar olabılıyor komple parca boyanması yada yama yapılması fabrıkada buda normal boya esnasında yada fırnda boyanın pısırılmesı esnasında cesıtlı sebeplerden dolayı boyanan parcalar oluyor kul yapısı ondandır ama servıslerde anlasılıyor cok onemlı bır olay degıl aslında fabrıka boyası olduktan sonra

hakan26
23/02/2011, 09:05
Arkadaşlar sonuç olarak şunu söylemek gerekiyor sanırım:Sıfır araç alırken boya kalınlığını ölçüp öyle almak gerekecek çünkü servisler ve FİAT araçların fabrikada tekrar boyandığını kabul etmeyecekler çamur at izi kalsın misali suçu size yükleyecekler...

tayfux
24/02/2011, 19:46
yani sıfır araba alırken yanında o aleti de götürmek mi lazım.. fiat almam daha iyi baştan güvensizlik..

Buremir
24/02/2011, 23:05
arkadaşlar dün bi arkadaşa gp aldık. serviste expertize soktuk gri renk 2009 model 24000 de fire. usta sağ ön ve arka kapının kapı kollarının üstünde kalan kısımlarda boya oranının fazla olduğunu ama herhangi bir boya , boyarken çekilen bant , vuruk veya çekiç izi olmadığını bazen fabrikadan çıkışta bazı bölgelerin birdaha boyandığını yada ilk sahibine geçmeden ufak bir çizikten dolayı boyanmış olabileceği söylendi hiç böyle birşeyle karşılaştınız mı? birde usta expertiz raporuna sağ ön ve arka kapıda hasar ve boya yazdı. neden yazdın diyince böyle bir durumda yazmamız gerekiyor dedi. arkadaş arabayı aldı içine sindi ama acaba demeden de edemedim.birde fiyat 20.750 nasıl

sizin expertiz işlemini yapan ustaya saygılar :D öncelikle ıslak zeminde boya ölçümü yapılmaz diyor ve devam ediyorum fabrika boyası ne şekilde olursa olsun ikinci kez boyandığında fabrika değerleri üzerine çıkmayacağı için hasar ve boya yazmamalıydı

fabrikada tek seferde dahi boyanan araçlarda boya kalınlığı parçaların biçimine duruş şekline göre bile değişikler gösterebilir

boyacı olan arkadaşımız gerekli yorumu yapmış zaten

bu sonradan boyanma işlemi ise sadece fiat'a özgü değil her markada var imse kimseyi yada kendini kandırmasın :D

Ardevo
24/02/2011, 23:09
Sadece fiat ta değil diğer markalarda da olabiliyor. Focus umu satarken böyle birşeyle karşılaşmıştım,aracı birkaç yere gösterdiler, boya fazla çıktı ama kesinlikle fabrika çıkışından olduğunu söylediler. Vuruğu değişeni ve sonradan boya olmadığı için yine de gösteren kişi almıştı aracı.

servt
24/02/2011, 23:43
sizin expertiz işlemini yapan ustaya saygılar :D öncelikle ıslak zeminde boya ölçümü yapılmaz diyor ve devam ediyorum fabrika boyası ne şekilde olursa olsun ikinci kez boyandığında fabrika değerleri üzerine çıkmayacağı için hasar ve boya yazmamalıydı

fabrikada tek seferde dahi boyanan araçlarda boya kalınlığı parçaların biçimine duruş şekline göre bile değişikler gösterebilir

boyacı olan arkadaşımız gerekli yorumu yapmış zaten

bu sonradan boyanma işlemi ise sadece fiat'a özgü değil her markada var imse kimseyi yada kendini kandırmasın :D
aracın her yerinde boya kalınlığı 140 civarı çıkarken sadece sağ ön ve arka kapının ,kapı kolları üzerinde 180 'e kadar çıktığını söyledi. 160a kadar çıksaydı normal olacağını söyledi. ancak arabanın bundan başka sorunu yoktu aldık. hasar boya yazmasına kıllandım bunun sebeninde sorumluluk almak istememeleri olduğunu söyledi . sizce normal değerler mi veya normal bir durum mu?

rodopian16
24/02/2011, 23:47
bende bu muhabbetlerden kıllanıp sıfır aldığım arabamı 2 sene sonra götürüp ölçtürdüm...

Buremir
07/03/2011, 01:06
aracın her yerinde boya kalınlığı 140 civarı çıkarken sadece sağ ön ve arka kapının ,kapı kolları üzerinde 180 'e kadar çıktığını söyledi. 160a kadar çıksaydı normal olacağını söyledi. ancak arabanın bundan başka sorunu yoktu aldık. hasar boya yazmasına kıllandım bunun sebeninde sorumluluk almak istememeleri olduğunu söyledi . sizce normal değerler mi veya normal bir durum mu?

Evet bence normal nedeni ise bu araçların kapı kollarının hemen üst tarafını lokal boyamaları çok zor komple boyanmış olsa o kapıların her yeri 180 gibi çıkardı bir ihtimal boyanmış olsa dahi fabrikada boyanmıştır düşük bir ihtimal buda sorun çıkarmazz rahat olun.

asil
07/03/2011, 20:07
yan komşumuz pejo da teknik danışman tırdan inerken araç düşmüş ve pert .onu alıp bir güzel tamir etmişler ve görünüşte anlaşılmayacak şekilde toplamışlar. uyanıklar bir vatandaşa bu arabayı satmışlar.(bu arada araba 308) adam astsubay tayini ankaraya çıkıyor.arabanın tavanından gelen gıcırtılardan şikayetçiidoğal olarak garantiden faydalanıyo ve ankaradaki bir pejo servisine gidiyor arabaya kayıt vs vs işlemleri yapıldıktan sonra şikayet çi olduğu yerleri gösteriyor. tabi servisteki ustalar arabanın kazalı olduğunu tespit ediyorlar ve aracı garanti kapsamı dışında bırakıyorlar.adamada aracınız garanti dışı araç pert olmuş diyorlar. müşteri ise şaka yaptıklarını anlıyo ve arabayı kapı önüne bırakıyorlar.daha sonra adam peje genel müdürlüğünü arıyor şikayetini dile getiriyor onlarda ilgilenceklerini söylüyor.daha sonra başka servise gidiyor ve araca expertiz yaptırıyor araç komple boyalı ve pert raporu alıyor ve pejo genel müdürlüğüne gidiyor araçla. genel müdürü çağrıp durumu anlatıyo oda böyle bir durumun imkansız olduğunu söylüyor. adam para saymış işin arkasını bırakırmı.arabayı aldığı pejo bayisine gidiyor ve arabadaki sorunları anlatıyor ve tabi hemen aracı tamire alıyorlar.adamın gözüne kamera takılıyo ve ast subay kimliğini göstererek kamera kayıtların alıyor inceletikten sonra arabasının tırdan indirilirken düştüğünü görüyor.hemen tüketici haklarına daha sonra pejo gen müd lüğe telefon ve adamı şu şekilde ikna ediyorlar 5008 sıfır pejo 500 milyar tazminat 5 yıl ücretsiiz akaryakıt 10 yıl ücretsiz bakım.10 yıl garanti.ve bu olayı gerçekleştiren bayiye 10 tirilyon pejodan ceza ve bayilik sözleşmesini iptal etme.sorum şu olay kişilere kalmış sadece......

kornman887
16/03/2011, 00:37
yan komşumuz pejo da teknik danışman tırdan inerken araç düşmüş ve pert .onu alıp bir güzel tamir etmişler ve görünüşte anlaşılmayacak şekilde toplamışlar. uyanıklar bir vatandaşa bu arabayı satmışlar.(bu arada araba 308) adam astsubay tayini ankaraya çıkıyor.arabanın tavanından gelen gıcırtılardan şikayetçiidoğal olarak garantiden faydalanıyo ve ankaradaki bir pejo servisine gidiyor arabaya kayıt vs vs işlemleri yapıldıktan sonra şikayet çi olduğu yerleri gösteriyor. tabi servisteki ustalar arabanın kazalı olduğunu tespit ediyorlar ve aracı garanti kapsamı dışında bırakıyorlar.adamada aracınız garanti dışı araç pert olmuş diyorlar. müşteri ise şaka yaptıklarını anlıyo ve arabayı kapı önüne bırakıyorlar.daha sonra adam peje genel müdürlüğünü arıyor şikayetini dile getiriyor onlarda ilgilenceklerini söylüyor.daha sonra başka servise gidiyor ve araca expertiz yaptırıyor araç komple boyalı ve pert raporu alıyor ve pejo genel müdürlüğüne gidiyor araçla. genel müdürü çağrıp durumu anlatıyo oda böyle bir durumun imkansız olduğunu söylüyor. adam para saymış işin arkasını bırakırmı.arabayı aldığı pejo bayisine gidiyor ve arabadaki sorunları anlatıyor ve tabi hemen aracı tamire alıyorlar.adamın gözüne kamera takılıyo ve ast subay kimliğini göstererek kamera kayıtların alıyor inceletikten sonra arabasının tırdan indirilirken düştüğünü görüyor.hemen tüketici haklarına daha sonra pejo gen müd lüğe telefon ve adamı şu şekilde ikna ediyorlar 5008 sıfır pejo 500 milyar tazminat 5 yıl ücretsiiz akaryakıt 10 yıl ücretsiz bakım.10 yıl garanti.ve bu olayı gerçekleştiren bayiye 10 tirilyon pejodan ceza ve bayilik sözleşmesini iptal etme.sorum şu olay kişilere kalmış sadece......

eğer bu bir şehir efsanesi değilse, bayii bayii gezip böyle bir araba aramak istiyorum :D

ZAK1980
16/03/2011, 00:47
Asıl bıraz abartı gıbı geldı bana tazmınat olayı ve yakıt olayı dıgerlerı olabılır butur sıkıntılar yasayanları duyduk okuduk mahkeme kararı ıle aracı sıfır modelle degısen ve 5 bın tl deger kaybı musterıye odendıgını bılıyoruzda bu bıraz sıkılmıs galıba keske bızde bu sekılde olsa Fransada aracın km ıle oynamanın cezası gayet yaptırımlı kımse oynamaya cesaret edemıyor sanayıdekı servısler dahı otomasyona sahıp ve trafık sube servıs veya özel servıste araclara neler yapıldıgını gorebılıyor

Kronokrator
16/03/2011, 00:52
bu boya kalınlığına çok takılıyor insanlar. ferrari de bile oluyor aracın tekrar boyaya girdiği. bana normal geliyor. he ilk alırken bakıcaksın. bu durum seni kıllandırıyorsa almayacaksın.

0 araba alırken 2. el alıyormuş gibi muamele yapmayı öğrenemedik bir türlü ...

askin
16/03/2011, 00:52
eğer bu bir şehir efsanesi değilse, bayii bayii gezip böyle bir araba aramak istiyorum :D

tırın ne zaman geldiğini nasıl bilmiş?
tırdan inerken nasıl perte ayrılıyor?
indiren o kadar mı s..ğırmış.?
öyle bişey olsa bayi onun cezasını indirenden kesmez mi?
pert arabayı tamir edip sıfır araba diye satarak riskli bir işe girermi?
kamera kayıtlarını nasıl vermiş?
kayıtlardan nasıl bulmuş?
bunlar ilk okuduğumda aklıma gelenler. o kadar kolay değil bence.

sonuçta müşteri ne kadar uyanık olsada, bayilerde saf değil ya,:g0000000::no000000:

ama yinede insanın bayi bayi dolaşıp böyle bir araba araması geliyor...
:X:X:X

pdr42
29/05/2011, 09:39
şehir efsanesi . her guvenlik gorevlisi kafasına gore gitsin istedigi yerin kamera kayıtlarını alsın olacak iş mi bu

reddragon
29/05/2011, 12:10
Kaza yoksa sorun yok. Türkiyedeki boya takıntısı dünyanın başka yerinde var mı acaba... Adamlar 70-80 binde araçları boyasız kazasız diye satıyorlar. Hiçbişey yapmasan yolda taş gelir gene çizilir...

tayfux
29/05/2011, 12:22
Kaza yoksa sorun yok. Türkiyedeki boya takıntısı dünyanın başka yerinde var mı acaba... Adamlar 70-80 binde araçları boyasız kazasız diye satıyorlar. Hiçbişey yapmasan yolda taş gelir gene çizilir...
avrupada boyansın değil değişsin istiyorlar..Edirnede kaldığım sıralarda bir arkadaşım vardı sürekli dışarıdan araba getiriyordu bir keresinde 89 omega getirdi..vallahi sanki sıfır araba çok temiz tık ses gelmiyordu..avrupada arabalara adam akıllı bakılıyor gerçekten..