PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande punto alacağım yardıma ihtiyacım var

ArIsToCrAd
22/02/2011, 19:05
selam arkadaşlar siteye yeni üye oldum 2002 model golf primline arabam var ben bunu verip yerine bi punto almak istiyorum ama aldıktan sonra memnun kalırmıyım hangi modelini önerirsiniz... bi el atarsanız sevinirim...

hic
22/02/2011, 22:12
Hayırlısı olur birader inşallah.Benim söyleyeceklerim şunlar.Golf C segment bir araç sahip olmak istediğin punto ise herşeye rağmen B segment bir araç.Bir Alman arabasından sonra İtalyan arabasına binmek bir takım hoşnutsuzluklara neden olabilir golf 2002 de olsa sağlam işçiliğe sahip bir araç.Performan olarak ise multiair benzinli ve 95 hp dizel dışında kalan motor seçenekleri golf kadar tatmin edici olmayacaktır.Genel anlamda VW'nin servis hizmetinin Fiat dan iyi olduğunu söyleyebiliriz.Bunlar puntonun olumsuz özellikleri olarak belirtilmelidir diye düşünüyorum.Peki olumlu tarafları nelerdir dicek olursan dynamic donanımlı bir araç almanı tavsiye ederek başlamalıyım.Bu donanım belki biraz da ekstralarla birlikte yeterli olacaktır diye düşünüyorum.Yakıt olarak doğru motor seçimi doğru kullanımla sizi yeterince tatmin edecektir.Özellikle multijet motoru tavsiye ederek Fiatın bu ödüllü motorunun standartın üzerinde olduğunu belirtmeliyim.Aracın iç ve dış tasarımı İtalyanların bu işte ne kadar başarılı olduğunu kanıtlıyor.Alman ciddiyeti ve sadeliğinin karşısında İtalyan estediği bence çok başarılı.(Her ne kadar evoların dış tasarımıyla ilgili ciddi eleştirilerimiz olsada).Olumlu taraflarıyla ilgili birçok şey daha söylenebilir ama çok uzatmadan şöyle bitireyim punto sahibi olmak ayrıcalıktır,bu arabayı çok seveceksin çünkü çok sevimli:)Yardımcı olması ümidiyle....Bu arada konuyu yanlış yerde açmışsın olur böle hatalar.

Bolu_Beyi
22/02/2011, 23:23
Modelli arabalar her zaman iyidir. Ben 2002 model bir golf ile 2006 veya üzeri bir Grande'yi kıyaslamam bile. Ayrıca Palio,Albea gibi fiat modellerinden misli olarak İTALYAN kalitesini taşıyan bir araç Grande Punto. Sizi perfonmas yönünden tatmin edicek olan Starjet modelleride var. Size sadece bütcenize uygun olanı araştırmak kalıyor der Hayırlı olmasını temenni ederim.

karakazim
23/02/2011, 10:08
ilgilenirseniz ilan linkim
Fiat / Punto / Grande 1.3 M.jet Active / 1.3 m.jet 87.000 km sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-punto-1-3-m-jet-76-000-km/detay)

never
23/02/2011, 11:31
hayırlısı olur birader inşallah.benim söyleyeceklerim şunlar.golf c segment bir araç sahip olmak istediğin punto ise herşeye rağmen b segment bir araç.bir alman arabasından sonra italyan arabasına binmek bir takım hoşnutsuzluklara neden olabilir golf 2002 de olsa sağlam işçiliğe sahip bir araç.performan olarak ise multiair benzinli ve 95 hp dizel dışında kalan motor seçenekleri golf kadar tatmin edici olmayacaktır.genel anlamda vw'nin servis hizmetinin fiat dan iyi olduğunu söyleyebiliriz.bunlar puntonun olumsuz özellikleri olarak belirtilmelidir diye düşünüyorum.peki olumlu tarafları nelerdir dicek olursan dynamic donanımlı bir araç almanı tavsiye ederek başlamalıyım.bu donanım belki biraz da ekstralarla birlikte yeterli olacaktır diye düşünüyorum.yakıt olarak doğru motor seçimi doğru kullanımla sizi yeterince tatmin edecektir.özellikle multijet motoru tavsiye ederek fiatın bu ödüllü motorunun standartın üzerinde olduğunu belirtmeliyim.aracın iç ve dış tasarımı italyanların bu işte ne kadar başarılı olduğunu kanıtlıyor.alman ciddiyeti ve sadeliğinin karşısında italyan estediği bence çok başarılı.(her ne kadar evoların dış tasarımıyla ilgili ciddi eleştirilerimiz olsada).olumlu taraflarıyla ilgili birçok şey daha söylenebilir ama çok uzatmadan şöyle bitireyim punto sahibi olmak ayrıcalıktır,bu arabayı çok seveceksin çünkü çok sevimli:)yardımcı olması ümidiyle....bu arada konuyu yanlış yerde açmışsın olur böle hatalar.

+100