PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cam kalorifer panjuru

tumu35umut
22/02/2011, 18:07
Merhaba,

Ön camda bulunan kalorifer panjurumun 2 tırnağı kırıldığı için sürekli tıkırtı yapıyor. Yapıştırmaya çalıştım ancak olmadı. Parçayı heryerde aradım ve bir internet sitesinde buldum sipariş verdiğimde stokda kalmadığı bilgisini aldım.
Bu parçanın bulunmasında yardımcı olabilecek olan var mı?
https://i51.tinypic.com/qotuuu.jpg

takres
22/02/2011, 18:48
bkz:yetkili servis :D

karizma
22/02/2011, 18:50
Yenisi serviste olması gerek. sordunuz mu? Fiyatı 105 tl olması gerek... aynı sorun bende vardı yapıştırdım şimdi sapa sağlam oldu.

suleyman07
22/02/2011, 19:14
benim ön pancurunda iç tarafı güneşten 2mm kadar açılmış cızırtı yapıyordu araya çift taraflı yapışkan koyup sıkıştırdım cızırtı fln yok şimdi.

Kerasus
22/02/2011, 20:30
Benimde bu parçanın bir kısmı kalkmıştı, japon yapıştırıcısı ile yapıştırdım şuan sorun yok. Sanırım bu parçanın yenisinide alsanız ileride aynısı olacak. Bir çok kişi aynı problemi yaşamıştı.

iris19
22/02/2011, 21:15
benim aracımında kırıktı değiştirdim kronik galiba

kara kız
22/02/2011, 21:37
evet 2. panjurunda sol ayağa kalkmaya başladı bugun gördüm..bu aralar çözüldüğünü düşündüğüm sorunlarım tekrar nüks etmeye başladı.city motoru,şimdide bu cam difüzörü...

eskibur
22/02/2011, 21:46
Aynı sorun bende de var gördükçe, duydukça sinirleniyorum ya

tayfux
22/02/2011, 23:56
evet kronik bir hastaık galiba benim eski gp de vardı bu sorun japonladım hatta cam silikonu ile yapıştırdım ama bir süre sonra kaloriferi cam a çok verdiğinizde atıyor kendi kendine eskisi gibi oluyor ve arkadaşların dediği gibi tkırtı yapıyor uzun yolda can sıkıyor..durumun varsa serviste değiştir derim ben..

tumu35umut
23/02/2011, 12:06
Serviste parça evcut elbette ancak 100liradan söz edildi. Açıkcası böyle bir parça için çok.

Dediğim gibi internetten yan sanayi üretimini bulmuştum ve 20tl gibi makul bir fiyatı vardı.

Japon yapıştırıcısı ile kırılan tırnakları yapıştırmayı denedim ancak tutmadı.
Eğer parçayı bulamazsam son çare uygun bir yapıştırıcı bulup, tekrardan yapıştırmayı denemek...

Ziyaretci046
23/02/2011, 12:07
Serviste parça evcut elbette ancak 100liradan söz edildi. Açıkcası böyle bir parça için çok.

Dediğim gibi internetten yan sanayi üretimini bulmuştum ve 20tl gibi makul bir fiyatı vardı.

Eğer parçayı bulamazsam son çare uygun bir yapıştırıcı bulup, tekrardan yapıştırmayı denemek...

onu yapıştırdaktan sonra oraya takmak çok zor kolay gelsin zahmetli bir iş

tumu35umut
23/02/2011, 20:17
onu yapıştırdaktan sonra oraya takmak çok zor kolay gelsin zahmetli bir iş

Uyarın için sağol . Parçayı bulamazsam servis mervis bakacam artık çaresine.

sqorpion
23/02/2011, 21:24
Ankara da bu tür sıkıntılar için araba hurdalığından orjinal çıkma parçaları bulabiliyoruz... izmir de yokmu hurdalık ?

operatormurat
23/02/2011, 22:22

umut bey silikona benzer ama silikondan çok kuvvetli yapıştırma özelliğine sahip np1 veya poliüretan bazlı dyson(koçtaş veya büyük hırdavatçılarda bulabilirsiniz) gibi yapıştırıcılar deneyin,ama uygulama yaparken üstünüze ve aracın başka yerlerine değdirmeyin çünkü elbiseden asla çıkmıyor. yada uygun bir buluşmada yanımda getireyim,yapiştıralım.elinizdeki parçayı ve kırılan tırnakları kaybetmeyin...

yusufagcatr
24/02/2011, 19:57
arkadaşlar bende de aynı sorun vardı sol ön taraftaki tırnak kırılmıştı ve bozuk yolda cama vurduğundan ses yapıyor ayrıca sürekli gözönünde olduğundan rahatsız ediyordu..gittim bi yapı marketine karışımlı yapıştırıcı aldım ve yapıştrıdım -50 ile +200 C arasındaki sıcaklıklara dayanıklı taş gibi oldu.Fakat dikkat etmeniz gereken bir yer var o parçanın kırılan yerin etrafını yapıştırıcı ile sıvamayın bir kaç delik bırakın.çünkü komple parçanın etrafını sıvayarak yapıştırırsanız camın belli kısmıa sıcaklık gitmiyor.Bu nedenle yapıştırıcıyı ara ara sürün...

tayfux
24/02/2011, 20:03
Ankara da bu tür sıkıntılar için araba hurdalığından orjinal çıkma parçaları bulabiliyoruz... izmir de yokmu hurdalık ?
bencede izmirde 3. sanayide baya çıkmacı var hocam o tarafa da uğrayabilirsin..

faktis
24/02/2011, 20:09
bu problem kronik bir problem; kışın:araç çok soğukta bekleyip kaloriferi açınca sıcak hava geçişi esnasında arabada oluşan hafif bir esnemede (kasisden geçiş vb.) söz edilen parçanın tırnakları kırılıyor, aynı şekilde yazın: araç güneşin altında sıcakta kavrulup klimayı cama yönlendirip açarsanız aynı problem tekrarlıyor.
arabanın garantisi devam ediyor ise yetkili servis bunu ücretsiz değiştirip montajını gerçekleştiriyor.
bilginize.

tumu35umut
24/02/2011, 20:45
umut bey silikona benzer ama silikondan çok kuvvetli yapıştırma özelliğine sahip np1 veya poliüretan bazlı dyson(koçtaş veya büyük hırdavatçılarda bulabilirsiniz) gibi yapıştırıcılar deneyin,ama uygulama yaparken üstünüze ve aracın başka yerlerine değdirmeyin çünkü elbiseden asla çıkmıyor. yada uygun bir buluşmada yanımda getireyim,yapiştıralım.elinizdeki parçayı ve kırılan tırnakları kaybetmeyin...

Bilginiz ve teklifiniz için teşekkür ederim Murat bey. Eğer parçayı araca değil de, tırnakları parçaya yapıştıracak kadar güçlü bir yapıştırıcıysa denemeye değer diyorum.
Yarın bir yapı marketine uğrayayım en iyisi.

bencede izmirde 3. sanayide baya çıkmacı var hocam o tarafa da uğrayabilirsin..

Çıkmasını olacağını pek sanmıyorum çünkü parçayı kırmadan çıkarmakta mesele.

bu problem kronik bir problem; kışın:araç çok soğukta bekleyip kaloriferi açınca sıcak hava geçişi esnasında arabada oluşan hafif bir esnemede (kasisden geçiş vb.) söz edilen parçanın tırnakları kırılıyor, aynı şekilde yazın: araç güneşin altında sıcakta kavrulup klimayı cama yönlendirip açarsanız aynı problem tekrarlıyor.
arabanın garantisi devam ediyor ise yetkili servis bunu ücretsiz değiştirip montajını gerçekleştiriyor.
bilginize.

Garantisi malesef devam etmiyor.

Önceliğim bu parçanın yan sanayi üretimini bulmak. Bir sitede bulmuştum ve 18 TL gibi makul bir fiyatı vardı fakat stokda kalmamış. Yani sorun kronik olsada, bu fiyata kırıldıkça takılır.
Şu an yine bir yedek parça sitesi ile irtibattayım. Eğer olumlu bir gelişme olur ve uygun fiyata bulursam haberdar ederim.
Anlaşıldığı üzere birçok kişi bu sorunu yaşıyormuş.

ggultekinus
21/01/2016, 12:05
Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz haftasonu serviste parça değişimi yapıldı. Aracın garantisi bitmişti ama FİAT/TOFAŞ %50 lik kısmını iyi niyet garantisi altında karşıladı. İşçilik dahil bana 71 TL Ye maloldu. Yanlış hatırlamıyorsam yan sanayisi 55 TL idi.

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi

ORS15
27/01/2016, 09:55
benimde garantiden sipariş verildi bekliyoruz.

ORS15
10/02/2016, 08:42
dün değişti garantiden, bakalım tekrar kalkacak mı inşallah kalkmaz..ama sanki rengi konsola göre biraz açık geldi, orjinlide mi öyleydi ki.

ORS15
12/02/2016, 11:57
fikri olan yok mu?